Rubinum szerver kibeszélő

  • Sziasztok!


    Jómagam már hónapok óta nem játszok, fórumot sem látogattam viszont annyira "izgalomba hozott" az új szerver ígérete, hogy gondoltam nyitok egy kibeszélőt ezzel kapcsolatban.


    Mit gondoltok, a gátlástalan pénzéhességen néhány régi játékos időszakos visszacsábításán kívül lesz jövője a szervernek vagy ez is Lacerta sorsára jut?

    "Ha egyszer meghoztuk a döntést, a legjobb ellenérv előtt is be kell zárni a fület: ez az erős karakter jele. Tehát az ostobaság alkalmi akarása."

  • Amint megláttam a hírt egyből ez fogant meg bennem: Ja... Új szerver, aztán majd megint összevonják játékoslétszám hiány címszó alatt. Hát sok sikert azoknak akik még bőszen kitartanak a "végsőkig". Annyiszor kaptunk már felhypeolt híreket, hogy úgy igazán nem tud lázba hozni. Megkapjuk azt ami eddig is járt volna az egyenlőség nevében, de csak egy új szerveren? A régi már nem jó? :D

  • Rendkívül ravasz húzás és időzítés... szinte már csak az nem veszi észre az egészet, aki elfogult vagy érdekeltsége van a Gf-nél....


    Bezártják a legnagyobb konkunkurenciás privát szervereket (ami lényegesen jobban teljesített náluk(...) ), majd nyitnak egy új szervert...


    Merje még valaki mondani, hogy nem a pénzről szól az egész...


    Miért kéne új szerver ide mikor már a mostani is kezd MIATTUK kihalni ?


    Jönnek az agyonhájpolt új tartalmak csöves optokkal és a tárcarobbantó +15-ös szinttel...


    Inkább ezeknek kéne csábítónak lenni, nem egy semmitérő 100% exp-nek egy új szerveren, ahol nulláról léphet bele mindenki ugyanabba a kutyagumiba újra és újra...


    Vergődés az egész és újra kiderült, hogy a szakállas csóka kamuzik ezerrel... totál nem érdekli őket a játékos...


  • Mégis, miért nyitnak új szervert?
    Egy biztos, én nem fogok menni új szerverre. Igaz, ez független a szükséges pénztárca nyitogatásból eredő "kenyér és víz" étrendtől vagy esetleg a buszmegálló padján való alvástól. Már sima metinen se érzem magam aktívnak, elégnek bizonyul egyetlen egy játék (a sima metin, ami jelenleg van), nem kell még az, hogy menjek más szerverre is.


    Nekem is hasonló gondolatok támadtak, mint Username-nek. Megnyitják, majd bezárják. Múltkor ezt megcsinálták, nem?
    Aki elkezd ezen az új szerveren játszani, annak sok sikert, kitartást.

    Egyedül kitűzni és elérni célokat: ilyenkor tudod meg, hogy mankók nélkül is képes vagy rá. ^^

  • Az elfogultság, az, hogy nem lát senki egytől a kettőig. Borzasztó ez az egész, bezáratják a konkurenciákat, ahol igenis lehetett élvezni a játékot, IGEN GF, EZT OLVASSÁTOK EL:) OTT ÉLVEZTÉK AZ EMBEREK A JÁTÉKOT! Itt pedig felmegyek és megcsap a kilátástalanság szaga, az, hogy sézni kell és egy rahedli pénzt rákell verni a játékra, hogy legyél valahol, de még közel sem a végén. Undorítónak tartom ezt az egészet.
    Sok sikert mindenkinek aki elkezdi, de azért nézzetek tovább az orrotoknál.

  • Ahogy látom, a többségnek rögtön ugyan az a gondolata támadt. Na vajon miért?


    Gyomorforgató húzás, de őszintén szólva meg se lepődök. Nem ez az első jól futó konkurencia, amit habzó szájjal bezárat a gf, és nem is az első eset, hogy bedobnak egy új szervert. De a Lacerta-s és a Discordia-s fiaskó után nem hiszem, hogy túl sokan akarnának még költeni egy új, kitudja meddig létező szerverre.


    A gf-nek az új tiszavirág életű szerverek nyitogatása helyett azon kéne elgondolkoznia, hogy miért is mennek el a veterán játékosok, miért is döntenek úgy évekig szenvedélyesen játszó és a játékra költő játékosok, hogy ebből elég volt és csukják be a pénztárcájukat örökre.


    A konkurencia játékosai valószínűleg okkal választották azt és nem fognak visszatérni ide. De ha az a cél, hogy a még itt vergődő játékosok is csak öklendezve emlegessék a gf-et, akkor jó úton haladnak.



    Valaki akar fogadni, hogy ez a szerver mennyi időt fog megélni? Egy év meglesz?

  • @dreamy
    ás akkor itt irjam le hogy a tájékoztatás és 07.17.-vel életbe lévő patchel miért nem kaptunk legalább az új szerverről leírást ?
    ezzel nem keverném a témákat ?



    ide különösebben h ne legyek off annyit tudnék írni: ha rendezvény/event szerver lesz lesz lejárati ideje és a karikat,cuccokat,jutalmakat átlehet hozni....
    értem én h lacerta mély seb sokakban mert az úgy lett hirdetve h sikeres hydra runig futni fog hogy élesre is legyen hydra stb lerágott csont ...
    de ha itt pl leírnák azt mint karácsonykor h mettől meddig vagy h lesz-e jutalom és ha igen mi ? akkor talán az ember tudna ezzel is számolni ...

    105 menta
    38 íjász
    :thumbsup: 200 iqvideó :thx:

  • Új szerver, új név: Rubinum


    Nem hittem volna, hogy a GF képes magát alul múlni ocsmányságban, de szerencsére bizonyította, hogy valamiben mindig képes fejlődni. Már egyetlen büdös percig sem tagadják, hogy bizony arra építenek, hogy egy sikeres "illegális" szerver sokkal jobb bevételt generáló játékosállományát bevonzzák. Gondolom már ki is számolták, hogy mennyivel fog dagadni a zsebük. Nagy lesz még a pofára esés.


    A felettem kérdezőnek meg hát ha rendelkezel olyan skillekkel, mint logika és szövegértés, akkor össze tudod rakni a tájékoztató thread-ből, hogy hosszú tára terveznek. Mint kihangsúlyozták

    Építsétek fel karaktereiteket és történeteiteket ezen a legális szerveren, ami fenn fog maradni, és ahol nem fenyeget az a veszély, hogy egy éjszaka alatt bezárul.


    Az teljesen más kérdés, hogy valójában meddig marad fenn a szerver. De ezt jó eséllyel senki sem tudja megmondani, mivel attól függ, mennyi bevételt hoz a GF-nek.

  • Ezt már én sem tudom szó nélkül hagyni.
    Sajnos elérkeztünk oda, hogy nyíltan felvállalja a Gf azt hogy nem érdeklik a játékosok.
    Ahelyett hogy jobb szolgáltatás és élményt nyújtson, mint egy konkurense(legális vagy nem, konkurens)! Ezáltal játékosokat vonzana.Bezáratunk mindenkit!(Ez nem a játékosok érdeke hanem a sajátja és pénztárcája érdeke.)
    Egy hasonlattal élnék hogy mit is vár a GF ettől a helyzettől?


    Ha idejön hozzám a termékigazgató és egy kalapáccsal egyesével eltörné az ujjaimat. Majd mentőt hívna azt várva, hogy megmentőnek tekintsem és hálából még fizessek is érte?


    Magamból kiindulva.
    Nem hinném, hogy egyetlen egy játékos is az induló Rubinum szerverre regisztrálna, aki elvesztette mindenét egy olyan helyen ami egy éjszaka alatt bezárt.( Az miatt aki az újat indítja)Főleg ha esetleg oda is költött.



    Jó úton halad a szolgáltató hogy minden hitelét és játékosát elveszítse.
    Az aknakereső is több élvezetet nyújt már.


    Night

    Jedi Lvl 120. Már nincs mit tanulni a karival :rolleyes:

  • Sokaknak olyan érzésük lehetett a legutóbbi kiírás alapján, hogy nem látták rendesen, mi van odaírva. :D


    Nekem is kétszer kellett megnézni.
    Igen, tényleg Rubinum lesz a szerver neve és igen, nyíltan elismerik, hogy meglovagolják a valódi Rubinum bezárását egy hívogató új szerverrel.


    Ezzel egy gond van csak...
    Ezen az új szerveren semmi újdonság nem lesz az eddig megszokott szerverekhez képest.


    Régen azért mentek az emberek a privát szerverekre, mert itt unalmas volt fejlődni, viszont mára az a helyzet, hogy a privát szerverek sokkal több tartalmat tudnak felmutatni, mint a GF.


    A leges legelső, amit bedobok, az az Offline bolt. A lagg 80%-át meg tudná oldani ez az újítás, csak mi még nem tartunk ott...


    Nem beszélve a privát szerverek saját fejlesztésű mapjairól, amik nem átszínezett, felturbózott újrahasznosítások.


    Szó mi szó, ha már meglépték ezt, legalább tartalmat is szolgáltassanak mellé.


    † Christopher Clark †


    2013.10.19 - 2016.07.26


    Ganton Blocc Crip's -733- OG

  • Igazából vicces a név, nem értek egyet vele mert gyerekes a húzás, azzal igen hogy bezáratták az ilyen szervereket hiszen ők fizettek a jogokért míg mások csak nyerészkedni akartak a jogaikból. Na de ez a név tényleg vicces.

    114 8| Minek tovább fejlődni? Így sem esik semmi :D :thumbdown:

  • Amint azt már mindenki tudja, az elmúlt hetekben sikerült egy határozott, döntő csapást mérni a p-szerverek ellen.
    Annak jeleként, hogy tudják, nem fogunk visszakozni az illegális p-szerverek elleni küzdelemben, úgy döntöttünk, hogy az összes olyan kiszolgálót, amelyet ezen a héten indítunk, RUBINUM szervernek nevezünk el.

    Igazából engem nem zavar miket zárnak be, még ha ez megoldaná a játékos hiányt annak örülnék is :) DE ez nem fogja ... aki p szerózott az vagy nem volt elég kitartó vagy nem akart százezer forintokat kiadni ide és ott hozzá juthatott az optolokhoz , előbb lett p skillje a koncik űzök stb miatt .... biztos nem fognak az ott "szocializálodott" playerek itt labdába rúgni vagy alapból nem is akarnak ide jönni.


    viszont: döntsük akkor már el h 1x kaptuk infóba h rendezvény szerver lesz amiről karit már magyarra is lehet átmenteni...
    vagy most a p szerók után ez egy stabilan futó nem bezáratós szeró lesz :)


    csak mert eddig még nagyon nem tiszta, legalábbi ha eddig azt írták h rendezvény szeró és most meg a gf-nél dolgozok hatalom vágyának kiélésének státusz szimbóluma lesz egyfajta trófeája amit nem akar bezáratni ... akkor így nekem mezei playernek mi a buli ebbe ? ott olcsóbb a tárgy piac huhuuu ... mert ha lesz vmi jutalom pl x küldi után vagy szint után stb akkor ha azt contira vissza hozhatom egyefene átnézek ... de így elég magas leszürni ezekből h mi lesz itt :)



    ui.: nekem olyan mind1 bezárják-e majd sőt ha lehet áthozni cuccot v 5 karit az accra még örülni is fogok de így most csak eldönteném már nyitásig h mi is lesz


    :thx:

    105 menta
    38 íjász
    :thumbsup: 200 iqvideó :thx:

  • Olyan viccesnek tartom a mai napig, hogy az ilyen kis pribékek jönnek a p szerókról, és elhiszik még ők maguk is, hogy jogosan háborognak.
    Aztán számolni meg nem tudnak.
    2000 játékosos rubinum vs 40ezer játékosos GF. Igen, szerintem is a GF lopja a pénzt a rubinumtól. Jó hogy nem fizetnek már a GF-esek a rubinumnak jogdíjakat....
    Egyértelmű volt, hogy a rubi bezárása után feljönnek majd a pisisek ide sírni. Aztán GF-en eljutottatok a 30.szintig és sírtatok, meg map1en koldultatok.
    Igazi kis *** ezek. AreS meg a többi retek videós is végre a kukában van, kamu sztárok kamu arculattal.
    Letöröltette a gameforge a SAJÁT munkájáról készült videókat = letöröltek egy videót ami alatt jogvédett zene volt. SEMMIBEN SEM KÜLÖNBÖZIK.
    Ha én feltöltöm a Despacsitot más néven, attól még nem lesz az én szerzeményem. Amíg ezt nem értitek meg, addig csak sírni fogtok tudni, mert szerver nem lesz ahol játszotok.
    Király döntés volt a GF-től, a RUBINUM név, ez is marketing, a youtuben fentmaradt videók sokasága után, ha rákeres valaki a "metin2 rubinum" címszóra, az adott ország szervere fog bejönni. briliáns, és egyben humoros is.


    ****méregetés az egész, de a GFnek van nagyobb...és amíg koldus szerverek nem áldoznak pénzt a jogokra (licenszre, amit meg lehet vásárolni!!!) addig ez lesz évről évre. Ha rubinum olyan nagy szerver lett volna, megvehette volna a jogokat. De sajnos csak kocsmába hordták a pénzt, mint a sok p szeró.
    Egy szó mint száz.
    Csak így tovább gameforge - Eléritek a céljaitok, mivel a játékosok ismét itt lázonganak.
    Csak így tovább hisztis p szerósok - Segítettetek elérni a gameforge célját, mindenki az új szerverekkel foglalkozik, és így a marketingkampány teljes!


    Figyelmeztetés
    trágárkodás
    ninnalány

    Edited 2 times, last by ninnalany ().

  • Először is moderáld magad. Nem vagyunk az ivócimboráid és nem a 3. kör felesnél tartunk.


    Másodszor is neked van egy mai nap regisztrált fórum accod, az enyém cirka 9,5 éves. Így inkább te tűnsz hisztis GF alkalmazottnak, mint én, vagy sok veterán P szerveres rinyagépnek. Úgy mellékesen megsúgom, soha nem próbáltam ki privát szervert, pegán kezdtem, majd contin játszottam. Ahogy itt még nagyon sokan az itteni nagy játékosok közül.


    Egy probléma van: beszélni beszélünk, de csak itt, tehát máshol nem reklámozzuk. Ergo nem kap külső reklámot. Aztán beszélni beszélünk róla, de ha nem játszunk rajta, akkor nem is költünk rá, vagyis megint ott tartunk, hogy nem érte el a célját. De végül is tény, hogy a pocsék marketing is marketing.


    És végül a rubinum név meglovagolása nem király, hanem szánalmas lépés volt, mert egy másik, tartalomban gazdagabb szerver hírnevét akarja meglovagolni, ahelyett, hogy esetleg itt próbálna valamit tenni.
    Remélem azért a fizetésed így is megkapod. :D

  • Egyszerűen nem vicces ez hanem sírva fakasztó amit csinálnak de az ezzel a baj hogy lesznek olyan tudatlanok akik nyomni fogják a szervón teljesen fölöslegesen.
    Igaz már írták korában hogy ki mennyit fektet a hobbijába de ezzel is az a gond hogy ha valaki csak tolja bele a zsét a játékba azzal csak azt üzeni a GF nek hogy jól csinál mindent nincs probléma.
    Majd kiderül ki mennyit fektet ebbe a szervóba fölöslegesen (időt,energiát,pénzt) az a gond hogy egyeseknek több a pénze mint az esze és ameddig vannak ilyen gondolkodású emberek addig a GF et nem érdekli a mezei játékosok vélemény annyira hogy változtasson a hozzá állásán mert ha így lenne még Lacerta a mai napig futna sokak örömére.
    Még csak annyit teszek hozzá ha tudtam volna hogy Lacerta csak alig 7 hónapig lesz élet képes vissza se jöttem volna, inkább túlóráztam volna helyette azzal sokkal többet értem volna el.

  • Olvasgattam kicsit a kommenteket . Részemről a P szeró nem érint, soha eszemben sem jutott egyiken sem játszani, hiszen a viszonyítás fontos: lejtmenetben érem el a kivívott helyemet, ahol mindenki ugyanolyan könnyen gurul, vagy igazi kemény kihívások ellenére sikerül elérnem ami szintén mindenki előtt van. Igaz, hogy a pénztárca jócskán árnyalja a képet de az ember elsősorban önmagával szemben kellene hogy elvárásokat támasszon , nem pedig kinek nagyobb a pénztárcája méricskélésbe kezdjen. Valóban van egy hatalmas terület a GF-nél, amit " lehúzásnak" érzünk , de ezt szembeállítani azzal mennyivel könnyebb a P szeróknál lógni akik viszont illegálisan működnek unfair eleve. Akik meg most azzal érvelnek, hogy az új szerverek ki tudja mikor jutnak Lacerta sorsára azt mondom: ha nekiállnának pasziánszozni, vagy megnézni hetente egy filmet a moziban akkor is azt nézik, hogy ennek 2 óra múlva vége lesz és kidobtam a pénzem, fölöslegesen töltöttem az időmet? Időtöltésként kellene végre megélni ezt a játékot és a hozzáálláson változtatni, nem azt hinni, hogy egy virtuális életművet kell felállítani, ami majdan a temetési menetünk hosszát befolyásolja. Akinek túl nehéz a Continuum, élvezheti az új szervert, akinek az az eventekkel turbózott lehetőség is túl nehéz szerintem ne P szerókban gondolkodjon, hagyja a búsba a metint egy az egyben. Az event szerver idegenben egy dologra nagyon megtanított: ha jó a társaság, barátok vannak akkor is élvezhető a játék ha csak pár hét, ha csak +6-os a cuccunk, és akkor is, ha a jutalom fele örökre az idegen ország szerverén punnyad a raktárban. És Lacerta másik tanulsága: Azok élték át a legnagyobb pofonként, akik erejükön felül szinte mindent bevetettek a mielőbbi " célba érés" érdekében. Úgy gondolom aki úgy tud hozzáállni, hogy le tudja kötni napi időtöltésként és képes csak annyit beleáldozni aminél még nem érzi bukásnak, vagy veszteségnek, csak annyit költeni rá amennyit ér számára időtöltésként az nem fogja a fogát csikorgatni.

    Villámsámán



    "Ami nem öl meg, az megerősít"

  • 5 percet voltam fent. Mi köze a szervernek a rubinumhoz a "névlopáson" kívül? Ugyanaz a tölts sét vagy *** map1-en a vadkutyáknál órákig,hátasról álmodni se kell,szélcipő nulla,mi köze a rubinumhoz ismét kérdezem? Szánalmas. Bármilyen irányba,kihasználni más eredményét a saját sikered reményében elég gusztustalan dolog. üdv. 5 perc játékidő elég volt. Semmi különbség a szerverben csak új szezonhoz előkészítik a pénztárcát a gf-nél.


    Figyelmeztetés
    trágár tartalom
    ninnalány

    Edited 3 times, last by ninnalany ().

  • Nem tudom szó nélkül hagyni én sem ezt a gusztustalan dolgot. Se GF se Rubi nem volt a kedvencem így pártatlanul tudok beszélni az ügyről.
    Egyet értek a GF-el azon a téren, hogy az Ő szerverük a hivatalos a többi illegális, és nekünk sem tetszene ha lopnák a termékünket. Persze undorító dolog a GF részéről, hogy Rubinum nevét "lopja", de a privát szerverek is pont ezt tették a játékkal.


    De a GF munkatársainak is el kéne gondolkozni rajta, hogy miért mennek többen egy privát szerverre mint az eredetire? Lehet okolni a videósokat, privát szerver készítőket és privát szerveres játékosokat, de az nem fogja megoldani a problémát. Talán ha nem 100%-ban az Item Shopra és SÉ töltésre irányulna az eredeti játék akkor nem menne annyi játékos privát szerverekre. Bíztam benne, hogy ezúttal valami mást fog nyújtani az új szerver, de ismét csalódtam. Megsúgom a kedves fejlesztőknek, hogy nem a név választástól fognak jönni az új játékosok, nem attól ha bezár minden privát szerver. Attól jönnének új játékosok ha lennének HASZNOS fejlesztések, kicsit kedvezőbbé lenne téve a játékmenet és nem ragaszkodnátok a régi pay2win játékmodellhez, hanem kicsit free2play irányba menne a Metin2. Ez az amiben a privát szerverek jobbak, és ezért van több játékos is.


    Én is csatlakozom ahhoz, hogy az egész a pénzről szól a GF részéről. Lehet tagadni, lehet utálni azt aki ezt mondja, de legbelül tudjátok, hogy így van. Ha a játékosok számítanának, akkor a privát szerverektől tanulnátok és próbálnátok egy kicsit a játékot a játékosok igényeihez igazítani.

  • Igazából nem tudok újat mondani, nyílt titok, hogy ilyen jellemtelen sunyi banda a gf :) Ami viszont még jobban zavar, hogy a már meglévő szerver nincs rendesen karban tartva.. Hibák hibáinak hibáit lehet felfedezni minden egyes frissítéssel, és ezek akarnak még egy szervert... Komolyan? Ne haragudjatok, de ha ezek után lesz népessége annak a reteknek akkor tényleg a játékosok a hibásak. Azt a meglévő 1 szervert nem tudják rendesen karban tartani (majd gondolom lesz megint rendkívüli frissítés , szóval boltot ne nagyon tegyetek), de azért kell mellé még egy. Mi lenne ha egyszer végre kijavítanák azt a sok szemetet amit a mai napig sodor magával a frissítések szele : pl. nem arra a karira lép be amit kiválasztottál, teleportgyűrű, meleyes hibák, ch váltás... Ja, hogy ezért dolgozni is kellene valamennyit. Milyen érdekes, hogy a tárgypiacos dolgok maradéktalanul be tudnak kerülni hiba nélkül, ha mégis előfordul akkor az azonnal javításra kerül. Nem a privát szerverek a hibásak, ha lenne színvonala az eredetinek, akkor meg se fordulna a játékosok fejében, hogy ilyen szervereken játszanak. :pillepalle::thumbdown:

    Ha az igazat mondod, a másik kezedben legyen kard ;)