Posts by Nuttika

    Péntek este 10 körül próbálkoztam ezzel a csodával, gondoltam addigra vége a csúcs időnek.

    Régen 4 karival dt run-olhattam, most benn volt pirosban két karim és gondoltam felhozok egy kéket is, hogy átnézzem vele a kék piacot, de úgy a 6-7. próbálkozás után feladtam mert nem engedett egyszerre 3 klienst futtatni. A végén bezártam az egyik pirosat és akkor csodák csodája, rendesen be tudtam lépni a kékkel is. Viszont megint a csodás lag fogadott. Úgy, hogy kevesebb bolt és játékos volt, mint fél, vagy egy éve. 3 éve még vígan boltoltam 2 karival úgy, hogy közben a harmadik kliensen a fő karakteremmel is kékben nézegettem a boltokat, majd farmoltam. Mint látjátok, határozottan javuló tendenciát mutat a játék!

    Aztán nagyon csudálatos ez az új kliens. Eddig ha farmoltam és ki akartam pakolni a raktáros accaimra (ami van egy pár tucat) akkor megnyitottam 2 max 3 klienst és azokon váltogattam az accokat. Most viszont minden account egy új kliens, ami nem két perc, míg elindul. El is ment tőle a kedvem.

    De ugyan ez igaz, ha végig szeretném nézni a sárga és a kék piacot is. Régen erre is elég volt 2 kliens. 1-en benn volt a fő karim, 1-gyel beléptem a sárgára, majd a kékre. Ha valamelyiken találtam engem érdeklő dolgot, akkor ismét ezen beléptem a yangos accomra és átadtam a fő karimra pont annyit, amennyi kellett és mehettem kékbe. Most mire bevergődöm a karaktereket, jobban járok, ha a fő karakterrel nézek át a másik két birodalomba. Előbb átérek.


    Lehet, hogy egyeseknek csuda jó, hogy nem kell begépelni minden alkalommal a jelszót, de sajnos én nem a csiga lassan gépelők közé tartozom, így nekem nem jelent időnyereséget az, hogy nem kell gépelnem. Sőt, ez a verzió iszonyatosan belassította az egészet.


    Ami a bezárást illeti, ha a szabályos bezárásra megyek, percekig vergődik a gép, így a végén rá kell segíteni feladatkezelőből. Ugyan ez igaz a gf kliensre is, annyi különbséggel, hogy ott meg se próbálja bezárni magát, csak erőszakkal, feladatkezelőből csukható be. Tudom, nálam van a gond. Kár, hogy minden más rendesen működik a gépen, csak az a fránya gf termék nem.

    Gratulálok annak, aki szerint nem lényeges információ, hogy ha valakinek volt régen gameforge fiókja, az bekavarhat. Évek óta nem lehetett elérni, de anno nagyon sokan összeraktuk a játékainkat. Nem kell tájékoztatni, hogy akinek ott volt regisztrálva az adott e-mail címe, az le volt foglalva. Így eshetett meg velem is, hogy nem engedte regisztrálni a címet, hiszen már évekkel korábban benn volt a rendszerben. Na de nem a 2,5 éve ideregisztrált metin2-es fiók jelszavával. De nem ám, hanem a jó pár évvel ezelőtt ott használt jelszóval. Ez végül is teljesen jelentéktelen információ.

    Ahogy az is, hogy összekapcsolásnál van, hogy többször kell próbálkozni, mert volt olyan metin2-es fiók, amit vagy fél órán át visszadobált, mire elfogadta.

    Ezt hívják a fogyasztó átverésének, megtévesztésének. Normális helyen eladott dolgon utólag nem változtatunk. Kivéve a GF-nél. Ott igen.

    Persze, ha úgy vesszük, érthető a lépésük. Nem hinném, hogy nem érzékelik már most a bevételeiken a csodálatos új kliens hatásait. (Hogy a többi elmeháborodott lépésükről, aminél csak a profit volt a szempont ne is beszéljünk.)


    Ha így folytatja a GF, legyen bármily nagy a török és német függő tábor, pár éven belül látni fogjuk kivérezni a céget. Elvesztették a kontrollt a profitorientáltság fölött és teljesen megszűnt a fogyasztók igényeire figyelés.


    Tudom, hogy a metin szerelmeseinek nehéz ilyet elfogadni, de el kéne engedni ezt a játékot.

    Több kalandra vágytok?
    A játék kliens használatával még több nagyszerű Gameforge játékot tölthettek le vagy frissíthettek, mindezt egy gombnyomással. Hamarosan minden Gameforge játékot támogatni fog a kliens.


    Ez gyakorlatilag a pár évvel ezelőtti kliens újragondolása, amikor ugyan így egy program elindításával választhattunk több kliens játék közül? Sok értelme volt lecserélni a mostani *****ra.

    Hallottátok már a híreket? A Metin2 összekapcsolásra került a teljesen átdolgozott Gameforge.com weboldalunkkal. A legújabb Metin2 hírek mellett itt megtalálhatjátok majd a legnagyobb Gameforge játékok főbb újdonságait is.

    Ez olyan, mint amit pl. az ikariammal most eljátszottak? Olyan jól megoldották az új platformot, hogy utána egy ideig nem bírtam belépni a fiókjaimba, mert valami ismeretlen bugba futottam.


    Egy azonosító – végtelen akció
    Csak egy fiókra van szükségetek, hogy játszhassatok az összes játékunkon – az újabb és újabb fiókok létrehozása minden egyes játékhoz már a múlté! Minden létező fiókotokat manuálisan hozzárendelhetitek az egyesített Gameforge azonosítótokhoz.


    Gyakorlatilag ez is a pár éve még jól működő gameforge oldal régi funkciója. Ott is volt egy fiókom és gyakorlatilag onnan be tudtam lépni a különböző játékokba, mert kilistázott mindent. Azt hiszem regisztrálni is lehetett.



    Ha jól veszem ki, akkor az eltörölt, régen jól működő funkciókat veszik elő egy rakat kudarc után és némi ráncfelvarrás és fényezés után úgy adják el, mintha éppen megváltották volna a világot.


    Legalább azt tudjuk, hogy a GF marketingesei dolgoznak.


    Figyelmeztetés

    trágárkodás

    ninnalány

    Elkezdem. Continuum vagy Rubinumot értelmesebb elkezdeni?

    Ha mazochista vagy, lelked rajta. Conti előnye, hogy már vannak cuccok, alkímia, bejáratott szerver. Hátránya, hogy az árak másvilágiak.

    Rubinium előnye, hogy elvileg az árak még emberségesek, viszont kevés cucc van a piacon. Akik még hisznek a mesékben, inkább utóbbira mennek, itt több eséllyel találsz magadnak kis szintű fejlődőtársat.

    Nekem is volt ilyen hsz-em, húsvéti rendezvények alatt is volt ilyen. Nem fogsz rá magyarázatot kapni, mi se kaptunk.

    Emlékezetből begépeltem újra az egyik ilyen hszt-t. Ebben a témában a 2. oldal elején megnézheted mi lett vele.


    A moderátori intézkedéseket nem szokták megmagyarázni, fölösleges erőltetni a kérdéseket. Én legutóbb azt buktam be, hogy megkérdeztem, mi lett a művész ranggal.


    Ahogy arra se kaptam magyarázatot, hogy az utolsó warnom pontjai miért nem évülnek el soha. (szintén előző oldal)

    Olyan világ jön,

    amikor mindenki gyanús, aki szép.

    És aki tehetséges.

    És akinek jelleme van…


    A szépség inzultus lesz.

    A tehetség provokáció.

    És a jellem merénylet!…


    Mert most ők jönnek…

    A rútak.

    A tehetségtelenek.

    A jellemtelenek.


    És leöntik vitriollal a szépet.

    Bemázolják szurokkal és rágalommal a tehetséget.

    Szíven döfik azt, akinek jelleme van.


    /Márai Sándor: Olyan világ jön/



    Bár nem vagyok az a költekező típus, de korábban is pofátlanságnak tartottam, hogy bárminek is megy az ideje, amíg nem is tudják használni a játékosok, mert nem hozzáférhető a szerver. Régen ez egy max 1,5-2 órás heti egyszeri dolog volt, így még sokan lenyelték, de mostanában sokkal divatosabb a 4-5 órás frissígetés és erre jönnek az extra, hirtelen belenyúlások.


    A legtöbb tisztességes játékban alap, hogy nem károsítják meg ennyire nyíltan a játékosokat. És erre még jön az, hogy a GF alapból egy megbízhatatlan, anyagias üzemeltető.

    Támogatom!

    Én pl. Win 8.1-et használok (ezzel adták a gépet, nem szórakozom vele). A mostani resinél még nem próbáltam, majd este megnézem, mennyi az annyi, akkor szerkesztem ezt a hsz-t.


    Szerk, ahogy ígértem: most frissen újraindított gépen próbáltam ki - és sokkoló látni, hogy így is teljesen elvisz mindent, csak mert megteheti - így a cb lefutása kb. fél perc volt, további 1,5 percet vett igénybe, hogy behozza az ablakot. A karakterbejelentkezős felület utána 10 mp alatt betöltött, majd onnan a belépés további egy percet vett igénybe. Ez meglehetősen gyors ahhoz képest, amit mostanában érzékeltem, ha felnéztem.

    A 3. kérdésben szeretnék segíteni, mert mint látod, nekem is megjeleníti.


    Katt a felső menüsorban a profilképre (csengő mellett balra), majd a lenyíló ablakban, a neved alatti részben az "Edit Profile" opcióra. Rögtön a szerkeszthető felületre visz. Minden van ott, amit felsoroltál, bár tény, hogy gyengébb szeműeknek - ez nem kritika! - gondot okozhat, hogy a nem túl okos dizájner a különböző pontok megnevezéseit elsötétítette, mellé meg a beírós felület ki van világosítva. Erős a kontraszt nem kicsit.

    Az első az adatlapod szövege itt, aztán karaktere(i)d neve, céhed, szervered, birodalmad, kaszt és a szint. A választható opciósok (szerver, birodalom, kaszt) esetén többet is választhatsz, ha shift + bal egérgombbal kijelölsz még egyet.

    Melyikre gondolsz, hogy a lag? A DT-t jó ideje nem próbálom, mikor utoljára pettel voltam, akkor megint fel tudtam menni, de közben fegyvert cseréltem. A régivel ugyan úgy nem ment. Pedig korábban azzal jártam.

    Még 2016-17-ben másokkal jártam dt-zni, amikor már magam vittem javarészt egyedül mentem, mivel ha másokat is vittem, belagolt az egész. Régebben simán tudtam buffot dobálni az ütőre, év elején ha csak falazni mentem, nem tudtam menet közben buffot osztani, mert amint magára húzta a mobokat az ütő, nekem kampec volt a kliens, amíg nagyjából mindent le nem csapott. Ezek után kizárt, hogy bármilyen tényleges csapatmunkát igénylő runra menjek.

    Tegyük hozzá, amikor egyedül jártam is tudtam 3-4 karit vinni, most már ha csak magát az ütő karit viszem is kidobál menet közben. És van, hogy nem is a kulcsos szinten, hanem már a 2-3. emeleten.


    Amúgy nem. Pl. lvl 40-en sokáig farmoltam a főorkot sámival, hátasról. Ráadásul támadó skilleket húztam először, tehát nem igazán osztott-szorzott, hogy haladok a skill olvasással. Resi előtt leütöttem a főorkot, majd resi után hirtelen megnőtt a leütési idő, jobban regenerálódott a boss. Akkoriban még nem voltak ekkora lagok, a ledobálás is elhanyagolható mértékű volt, így nem lehetett arra fogni. De tavasszal volt olyan, hogy resi előtt lecsapkodtam a lángkirályt, majd resi után este már nem tudtam leütni. Lag ott sem volt tapasztalható, ráadásul a fő időn kívül mentem egy amúgy se túl népszerű mapra.


    Ami a bejelentkezési időt illeti, te még szerencsés vagy az 1 perccel. Ha "szűz" a gép és az első klienst nyitom, akkor akár 4-5 perc is lehet. A második kliens tölt be valamivel gyorsabban.


    Tudom, kis szintű karakter kis problémája, de ha itt ilyenek vannak, a csapatmunkát igénylő nagyobb mapokra nem igazán van értelme erőlködni.

    A raktáras probléma nem a frissítéssel jött be. Már fél évvel ezelőtt is volt ilyen gond. Nekem olyan is volt, hogy csak a 3-4. nyitásra mutatta rendesen a raktár tartalmát, előtte olyan dolgok is szerepeltek benne, amik biztosan nem voltak azon az accon.


    2. Ez se új keletű dolog. Csak most tűnt fel sokaknak. Már évek óta jelzem, hogy a mobok és bossok frissítéssel erősödnek. Persze ez sehol nincs bejelentve. Folyton le voltam hülyézve, hiába mondtam, hogy felszerelést nem váltottam és elég régóta vagyok a szinten, elég rutinosan ütöm már az adott bosst, hogy észrevegyem, ha valami más. Most már olyan mértékben változik, hogy mások is észreveszik.

    Pl. a dt-ben szinteltem 40-től kb. 67-ig, ott rangoltam a skilljeimet, jó párszor ott tudtam hagyni a kovácsos emeleten, mire meglett a 3-4. P. Aztán egyszer csak nem bírtam felvinni, pedig már nem m-g skillekkel mentem és a petem is erősebb volt, időközben a +7-es sisakomból is +8 lett.

    Én voltam pók kaziban bárónőt ölni, bár nem jártunk sikerrel (3 sámán ment, a legnagyobb is 80 körül volt). Magát a küldetést csak a futkározós részig csináltam meg, kulcsot sosem készítettem. Szóval nem, nem kell neked is sikeresen legyártanod a kulcsot, hogy bemehess.


    Szerk.: Tekintve, hogy az egyetlen próbálkozásom sikertelen volt, nem tudom. De ha abból indulok ki, hogy a kaszást sem kell neked leölnöd, hogy elfogadja, elég a csapatban lenned, jó eséllyel elfogadja.