Változások jegyzéke 19.1 (új horgászás, rendezvény áttekintés)

  • Üdv Mindenki!



    Ha rákattintasz a leírás fülre csodákat fogsz látni..

    Pontosítsunk: ha a tárgypiacot megnyitva, a vörös szerencse-láda leírására kattintunk akkor látható a lehetséges nyeremények listája. a fórum kiírásban hiába kattintgatunk bárhova is ott nem jelenik meg a lista a nyereményekről. Okey gyüjthető kártya???? Céh paktum?????


    Három láda nyitása után ezeknél álltam meg : nyalóka , szél cipő , tolvaj kéz. Sajnos ezek egyike sem rakizható, és nem is átadható. A nyalóka ideje ráadásul rögtön ketyeg (thx GF).


    Az viszont nekem tetszik, hogy a játékból megpróbálnak megint sok yangot kivonni, elég ügyesen mert még bevételt is hoz a konyhára SÉ formájában. Az is pozitívum, hogy a V. szerencse-láda eladható.

  • Ha rákattintasz a leírás fülre csodákat fogsz látni...


    Ez a cél. A következménye az lesz, hogy amennyi yangot elhasználnak pont annyival kevesebb marad a játékban:)

    Szia!
    Mivel nemigen tudtam belépni a játékba,így csak a fórumon tudtam követni a híreket,és ott a láda tartalmáról semmiféle leírás nincs! ( de köszönöm a lekezelőnek ható információdat)
    A yang kivonás szerintem megint a feketepiacnak és evvel a yangfarmereknek fog kedvezni!
    Amúgy beléptem egy olyan gépről a játékba amit nem blokkol a vírusirtó (ezen a gépen nem végzek semmiféle hivatalos munkát,és így kevésbé féltek egy adathalászattól!)
    Meglestem mit is tud a láda,és mit lehet horror áron forgatni,: szél cipő az induló 1 forg.bátor köpi,2.titok gyűrű,3.égszínkék ital,4.sárkányisten védelem,5.bátor köpi,6.ismét bátor köpi,7.érzelem csomag,8.szél cipő,9.bátor köpi,10.belépési engedély (1db :D ) ezen már csak nevetni tudtam és itt abba is hagytam a pörgetést.
    Üdv.:fincsi

  • 18.4 óta csak morgok magamban.
    Tegnap még futott egy bolt, 2 már nem sikerült.
    Proci felforr, Trójai mától nekem is észlelve.
    Lehet csak nálam volt hiba, még nem olvastam másnál, de a raktár belépésre szó nélkül becsuk ajtót ablakot, klienst.


    Itt a tavasz, hagyom a metint, majd, ha újra játék lesz, játszom.


    Üdv.


    Sw

    BányászSámán,
    Gombóc: P , Eső: P , Gyógy: P , Spuri: P , Körmös: P , Bánya: P , Változás: P
    Tanulóvezető: P Elhárítás: P Fokozás P

  • Sokszor elgondolkodom, hogy a GF-nél nem szoktak tesztelni mielött berakják a frissítést? Kijavítanak 3 hibát, erre kapunk helyette 20 mást. Ha frissítése elött az alkalmazottak tesztelnének talán nem lenne ennyi probléma. Ha már nem képesek erre embert felvenni, akkor legalább ne az összes játékost szivassák. Minden komolyan frissítés elött válasszanak 1 random szervert, ahova beteszik, hogy legalább csak 1 ország utálja őket, ne az összes. A játék grafikailag nem fejlődött, de már jobb gépeken is akadozva fut, pedig régebb, nagyobb játékosállománnyal, gyengébb géppel nem volt ekkora lag.


    Az új sés ládába látom van sárkány medálja+. Na azt mivel túrbózták fel, ha meghalsz akkor exp-t kapsz vagy mi? Ha szemetet akarok nyitni akkor inkább kölyök ládát vennék, s nem olcsó,tekerős pénznyelőt. A tárgyak 1 része meg hiába van leírva, hogy van benne, attól még senki nem tudja, hogy mire jó mert nincs róla semmi infó. Idegen nyelvű wikin se kellemes keresni, főleg mert a fene se tudja, hogy ott mi a neve, s lehet hogy 30 percig keresed, s közbe kiderül, hogy ott sincs róla semmi...

  • Csak jelzés képpen : Itt a fórumon az van kiírva vastag betűvel: Hogy a vörös láda 16.-án egész nap elérhető. 23 óra 18 perckor már nincs bent a tárgypiacon.
    Gondoltam veszek még egyet mert az első 3-ból , normális keretek között csak 2 sárkánymedált és egy sietség italt sikerült, de már nem elérhető. Lehet jobb is...

  • Részemről a frissítés jórészt negatív élményeket hozott.


    1. AMD HIBA : régen hetente 2-3 alkalommal tette lehetetlenné a játékot és kellett bezárnom a klienst, jelenleg volt olyan óra amikor 10szer kellett feladatkezelővel újraindítanom mert nem akartam exp-t veszteni Mennydörgésen. A processzorhasználat felugrik az adott kliensnél 30% fölé mind a 4 magon. Ami jó hogy továbbra is a többi kitett boltot nem érinti azokon a kép ép marad.


    2. A horgászat : Régen horgászás közben beszélgethettél a horgásztársakkal vagy céhesen a többiekkel, most 3szor eltalálod ha ügyes vagy és ha szerencséd is van nem úszik el. Viszont tetszik az hogy amikor nem halat fog lazán ki lehet x elni az ablakot.


    3. A Tolvaj kesztyű: Pozitív élmény hogy a fejlesztők határozottan jobban esnek , még a szilánkok is olyan helyeken ahol eddig gyérebb volt a hozam ezért hanyagoltam. Az eventek alatt viszont nem éreztem a pozitív hatását. Áldástekercs Lemuroknál 2 óra alatt alaphangon 4-5 darab esik szilizés közben, az áldástekercs event alatt sés + 3órás tolvajjal esett 1 db. A hatszögletű láda gyér hozamot mutatott a holdfény eventig. A holdfény event és hatszögletű párhuzamos bent léte a virágmaggal hozott rendesen eventes droppot. Esett virágmag 20 darab és hatszögletű láda 32 darab a 2 óra alatt , holdfény láda 7 darab.
    4. Pozitív élmény hogy újra sikerült kijavítaniuk a petet , hogy ne bukdácsoljunk benne pvp közben.

    „Az erő nem a fizikai képességekből fakad.
    A legyőzhetetlen akarat a forrása.”

  • Szilánkra nem hat a tolvaj kezstyű, csak megsúgom.

    54632ed041.png
    Lézerkard : 35 Kő
    Bébléd: 21 Kő eddig


    „Egy csomó olyan dolog van, amit eldobhatnánk,
    ha nem félnénk attól, hogy valaki felveszi őket.”
    /Oscar Wilde/

    Edited once, last by MxCool ().

  • Üdv Mindenkinek!


    Lehet nem is ide kellett volna, hanem a hibajelentésekhez:
    Mert szerintem hiba az, hogy a szerencse-ládából nyitott tárgyak nem rakizhatók. Nem gondolják komolyan ugye, hogy pont azon a karin van szükségem a nyalókára, szélcipőre, harmadik kézre ahol nyitódik! Legalább a testvér kariknak át kellene tudni adni! És az is hiba, hogy lehet nyitni Okey gyűjthető kártyát.


  • Lehet csak nálam volt hiba, még nem olvastam másnál, de a raktár belépésre szó nélkül becsuk ajtót ablakot, klienst.

    Tegnap este óta nekem is van ez a hiba. Sőt olyan is előfordult, hogy kinyitottam a raktárat és ledobott, hogy valaki más használja a felhasználómat.

  • Mivel nemigen tudtam belépni a játékba,így csak a fórumon tudtam követni a híreket,és ott a láda tartalmáról semmiféle leírás nincs!

    A vásárlásnál van a leírás ahol lennie kell. A tárgypiacot ugyanúgy meg lehet nézni a weblapon nem kell a játékba lépni hozzá.



    Szilánkra nem hat a tolvaj kezstyű, csak megsúgom.

    Dehogynem hat mikor lejárt a kesztyűm fele annyi esett.




    A dropp szerintem is jobb lett sokkal több szemét esik mindenhol. hf tapasztaltra kíváncsi lennék több jött e a farmosoknak.

  • Dehogynem hat mikor lejárt a kesztyűm fele annyi esett.



    A dropp szerintem is jobb lett sokkal több szemét esik mindenhol. hf tapasztaltra kíváncsi lennék több jött e a farmosoknak.

    Szerintem is jobban esik a szilánk, ha van kesztyű.
    A tegnap esti hf alatt sd3-ban ütöttem a kis surával. A 2 óra alatt esett 29 mágikus réz, 11 teki, 3 Nixie láda (ha ez egyáltalán számít valamit), kerek 300 virágmag, a hf ládák száma pedig majdnem a duplája, mint máskor ennyi idő alatt.

    "Én én vagyok, és így vagyok jó"

  • (Mellesleg ez nem az eredeti fórumos felhasználóm, de valamiért nem tudok belépni a régibe, és még a jelszót se akarja újra küldeni, mert azt mondja nem létezek. Aki ismert, az tudja ki vagyok a hosszú összeszedett leírásom alapján)

    Ezzel kapcsolatban írtam neked Pm-et.

    ub001.png


    percu.jpg


    facebook_icon_1.png

  • Szilánkra nem hat a tolvaj kezstyű, csak megsúgom.

    Köszönöm a felvilágosítást, bizonyára a szili dropján emeltek akkor. De az áldásteki jobban esik az biztos.

    „Az erő nem a fizikai képességekből fakad.
    A legyőzhetetlen akarat a forrása.”

  • Rászántam magam én is a halászat kipróbálására.


    Pozitívum:
    - egyből kihúzható a csali, ha nem az akad a horogra amit szeretnénk


    - hack elleni védelem...


    - többféle halat lehet fogni elvileg (gyakorlatban nem tapasztaltam)



    Negatívum:
    - folyamatos koncentrációt igényel a minigame, ami monoton és fárasztó


    - a hal nem mindig megy be a körbe, így esélyt se adva a kifogására


    - a hal átsuhan a körön és ilyenkor hiába nyomok a halra, ''miss'' lesz kiírva, csak amikor megáll a körben pici időre van lehetőség ráklikkelni


    - a kis kör amit mi mozgatunk szinte tökéletesen kell, hogy illeszkedjen a hallra, mert ha már 1 mm-rel arrébb van, akkor a ''miss'' felirat látható, holott (szerintem) bőven a halra klikkeltem


    - a hal túl gyorsan és hirtelen mozog


    Eredményem: 50 giliszta --> 1 süllő



    Véleményem:
    Szerintem mielőtt betesznek valamit a játékba azt tesztelni, értékelni és mérlegelni kell, hogy érdemes-e bevezetni. Ha nem is a játékosokkal teszteltetik, akkor legalább a felelősök tegyék meg, mert az, hogy fejlesztés címszó alatt kárt okoznak egy már működő rendszerben, az a játékélményt könnyen hazavághatja. És ez szerintem nem egy égbekiáltó nagy elvárás lenne, hanem ez a minimum. Elkeserítő, hogy egy ilyen lehetőségekkel teli játékot sokszor hogyan kezelnek... Nem csak a hackereket zárták ki a halászatból, hanem azokat is akik normálisnak játszanának. Jelenleg úgy tekintek a horgász funkcióra, hogy átmenetileg megszűnt, mert ez minden csak nem halászat. A valóságban mi a halászat? Egy nyugis tevékenység... Ezt a jelenlegi ''horgászatot'' a valóságban úgy tudom elképzelni, hogy egy lándzsával a kezében beugrik az ember egy hallal teli kis medencébe és idegbeteg módjára próbálja ledöfni a halat ami épp a szeme elé kerül. :D



    Aki ezek után még fog halászni és élvezni is tudja, én meghajlok előtte bizisten! :D


    Mindenesetre szerintem a jelenlegi rendszer újratervezést igényel vagy 100%-os visszaállítást, heckerek ide-vagy oda (amúgy erre jött az új cheat block, nem?), mert ha olyan a fejlesztés ami a normál játékosállománynak is árt, akkor az kaksi. Mit ér a játékban egy funkció, amit senki se tud normálisan használni?

  • Amúgy volt még bárki,aki a horgászhacket alkalmazva,milliomos,sőt milliárdos lett belőle,az utóbbi években?Eltekintve most a horgász eventektől,és csak a sima horgászatot nézve?Mert halat jóformán nem is igen látni piacon,amit látni,az sem üti meg árban a 100k-t sem.Kagyló?Leginkább eltűnik,vagy kődarab van benne.Hajfesték dömping sincs a piacon,legalább is én nem látom.Szimbólum,kesztyű?Vagy ez most miért volt ennyire fontos,hogy egy működő,aránylag kedvelt unaloműzést,átreformáljanak egy idegbeteg kattingatássá?Csak azért kérdezem,mert sokak ezt pozitívumnak írják,de én nem látom,mit nyert ezzel a GF.

  • Üdv Mindenki!


    Egy lehetséges magyarázat a horgászat átalakítására: a halászatot már szinte senki nem használta már. Szerintem (remélem) sűrűbben akarnak horgász eventet. Viszont nem szeretnék, hogy a hackerek gazdagodjanak meg például egy hal-láda eventen...

  • Én néha azért halásztam, több karival is, még ha nem volt event, akkor is (sőt a horgászeventről mindig lecsúsztam :D). Ha így van ahogy mondod, akkor ezzel csak az a baj, hogy én nem vagyok hacker, de én se fogok meggazdagodni az eventből. Plusz ami még szerintem elgondolkodtató, hogy csak egy bizonyos réteg számára nézik a halászatot, de mi van azokkal a kezdőkkel, akik esetleg 30-40 körül megállnának és pl. horgászni szeretnének, hogy abból szerezzenek yangot?
    Merthát ugye 3 könnyebb pénzszerzési lehetőség volt kis szinten a kezdők számára:


    - szilik eladása
    - horgászat
    - bányászat


    Ebből már 2 rendszert sikerült tönkre vágni és most jelenleg a kohók eladásával tudnak csak könnyebben yanghoz jutni. Viszont az szerintem nem jó, ha mindenki csak bányászik, kohókő pl manapság alig van eladó valakinek... Van egy negyedik módszer is, gyalogolnak a map2-n némi értelmes kk reményében. Emlékszem régen imádtam halászni kezdőként. Ha most lennék kezdő, könnyen lehet, hogy otthagynám a játékot, mivel yangom miből legyen? Fejlődjek, de nincs pénz értelmes felszerelésre? Öljem bele az egész napomat, hogy egy kis yangnakvalót összekaparjak? Oké van 10 szintenként ingyenes fegyó, de lehet nem minden kezdő engedheti meg magának,hogy beletoljon a játékba napi X órát és eljusson a kövi fegyóig 14 nap alatt + védelmi cuccokat igyis -úgyis venni kell.


    Vicces lesz ha a bányászat is ki lesz nyírva... Már látom a szemem előtt, ahogy a minigameban egy csákánnyal rá kell koppintani 20X az érc bizonyos pontjaira, úgy hogy a csákány libeg ezzel is nehezítve a bányászhackerek dolgát. :D Aztán minden héten bányászrendezvény lesz xd

  • Üdv Mindenki!


    Egy lehetséges magyarázat a horgászat átalakítására: a halászatot már szinte senki nem használta már. Szerintem (remélem) sűrűbben akarnak horgász eventet. Viszont nem szeretnék, hogy a hackerek gazdagodjanak meg például egy hal-láda eventen...

    Biztos többször lesz halláda event, hisz most már nem kell aggódni hogy túl sok sés tárgyhoz hozzájutnak a játékosok, mert ez nem horgászat hanem idegbaj pár perc után. Ez szintén hogyan csökkentsük a játékélményt projektbe tartozik ez az újítás is. Arról már szerintem le is mondhatunk hogy map1-en telkek legyenek hisz az is csak a játékosoknak volt kedvező.
    Itt az a lényeg ami a játékosoknak tetszik azt el kell rontani.