Posts by PartyGombuci

    Nah végre nekem is kiirta a 26001-es hibát. :D Tehát, hogy nem tudja letölteni a klienst, vagy mit ír. Pedig 3 napig elvoltam a kliensekkel, úgy, hogy nem zártam be őket, de sajna nemrég befagyott mind. Nem kapcsoltam ki se vírusirtót, se tűzfalat, se semmit, egyszerűen újraindítottam a gépet és voala letöltötte a klienst. xd Lehet nem lesz mindenkinek ilyen egyszerű, de egy próbát megér, hátha újraindítás után jó lesz.


    Azaz ''jó''... A második kliens már nem indul, csak nagy fehérség jön be és a töltés 0%-nál nem halad tovább. :)


    Sokan írták, hogy kevesebb klienst bír a gép, ez velem is így van. 3 nappal ezelőtt, amikor még el tudtam indítani 3 klienst, a frissítés előtt 8-at is bírt a gép. Szóval valami tényleg nem kóser. Illetve amit észrevettem a 3 kliensnél (egy boltolt, 2-vel fejlődtem), hogy egy idő után elkezdett beszaggattni a játék, és az egyik fixen úgy maradt, próbáltam ezt-azt ki be kapcsolni és furi módón, amikor kikapcsoltam a játék opcióban a boltneveket, akkor megszűnt a lagg és csodaszépen ment a játék. :o Mindent úgy, hogy a map2-n voltam, nem a map1 városban... Olyan mintha úgy érzékelné a program, hogy a sok bolt a közeledben van és amikor kinyomod a boltneveket, hirtelen jobb lesz. Fura...

    Én néha azért halásztam, több karival is, még ha nem volt event, akkor is (sőt a horgászeventről mindig lecsúsztam :D). Ha így van ahogy mondod, akkor ezzel csak az a baj, hogy én nem vagyok hacker, de én se fogok meggazdagodni az eventből. Plusz ami még szerintem elgondolkodtató, hogy csak egy bizonyos réteg számára nézik a halászatot, de mi van azokkal a kezdőkkel, akik esetleg 30-40 körül megállnának és pl. horgászni szeretnének, hogy abból szerezzenek yangot?
    Merthát ugye 3 könnyebb pénzszerzési lehetőség volt kis szinten a kezdők számára:


    - szilik eladása
    - horgászat
    - bányászat


    Ebből már 2 rendszert sikerült tönkre vágni és most jelenleg a kohók eladásával tudnak csak könnyebben yanghoz jutni. Viszont az szerintem nem jó, ha mindenki csak bányászik, kohókő pl manapság alig van eladó valakinek... Van egy negyedik módszer is, gyalogolnak a map2-n némi értelmes kk reményében. Emlékszem régen imádtam halászni kezdőként. Ha most lennék kezdő, könnyen lehet, hogy otthagynám a játékot, mivel yangom miből legyen? Fejlődjek, de nincs pénz értelmes felszerelésre? Öljem bele az egész napomat, hogy egy kis yangnakvalót összekaparjak? Oké van 10 szintenként ingyenes fegyó, de lehet nem minden kezdő engedheti meg magának,hogy beletoljon a játékba napi X órát és eljusson a kövi fegyóig 14 nap alatt + védelmi cuccokat igyis -úgyis venni kell.


    Vicces lesz ha a bányászat is ki lesz nyírva... Már látom a szemem előtt, ahogy a minigameban egy csákánnyal rá kell koppintani 20X az érc bizonyos pontjaira, úgy hogy a csákány libeg ezzel is nehezítve a bányászhackerek dolgát. :D Aztán minden héten bányászrendezvény lesz xd

    Rászántam magam én is a halászat kipróbálására.


    Pozitívum:
    - egyből kihúzható a csali, ha nem az akad a horogra amit szeretnénk


    - hack elleni védelem...


    - többféle halat lehet fogni elvileg (gyakorlatban nem tapasztaltam)



    Negatívum:
    - folyamatos koncentrációt igényel a minigame, ami monoton és fárasztó


    - a hal nem mindig megy be a körbe, így esélyt se adva a kifogására


    - a hal átsuhan a körön és ilyenkor hiába nyomok a halra, ''miss'' lesz kiírva, csak amikor megáll a körben pici időre van lehetőség ráklikkelni


    - a kis kör amit mi mozgatunk szinte tökéletesen kell, hogy illeszkedjen a hallra, mert ha már 1 mm-rel arrébb van, akkor a ''miss'' felirat látható, holott (szerintem) bőven a halra klikkeltem


    - a hal túl gyorsan és hirtelen mozog


    Eredményem: 50 giliszta --> 1 süllő



    Véleményem:
    Szerintem mielőtt betesznek valamit a játékba azt tesztelni, értékelni és mérlegelni kell, hogy érdemes-e bevezetni. Ha nem is a játékosokkal teszteltetik, akkor legalább a felelősök tegyék meg, mert az, hogy fejlesztés címszó alatt kárt okoznak egy már működő rendszerben, az a játékélményt könnyen hazavághatja. És ez szerintem nem egy égbekiáltó nagy elvárás lenne, hanem ez a minimum. Elkeserítő, hogy egy ilyen lehetőségekkel teli játékot sokszor hogyan kezelnek... Nem csak a hackereket zárták ki a halászatból, hanem azokat is akik normálisnak játszanának. Jelenleg úgy tekintek a horgász funkcióra, hogy átmenetileg megszűnt, mert ez minden csak nem halászat. A valóságban mi a halászat? Egy nyugis tevékenység... Ezt a jelenlegi ''horgászatot'' a valóságban úgy tudom elképzelni, hogy egy lándzsával a kezében beugrik az ember egy hallal teli kis medencébe és idegbeteg módjára próbálja ledöfni a halat ami épp a szeme elé kerül. :D



    Aki ezek után még fog halászni és élvezni is tudja, én meghajlok előtte bizisten! :D


    Mindenesetre szerintem a jelenlegi rendszer újratervezést igényel vagy 100%-os visszaállítást, heckerek ide-vagy oda (amúgy erre jött az új cheat block, nem?), mert ha olyan a fejlesztés ami a normál játékosállománynak is árt, akkor az kaksi. Mit ér a játékban egy funkció, amit senki se tud normálisan használni?

    Ninnalany a konosuba-t láttad már?
    (2016-2017-es)
    2 évad, 2 x 10 rész
    A kritériumoknak megfelel, bár elég gyogyós :D, nem túl ecchi, kivéve amikor annak kell lennie és 100% mechamentes, boszorkányos-varázslós is, a sword art online-hoz hasonló fantasy világba kerül a főszereplő, csak ez egész anime poénra van véve. Én már a 3. percben szakadtam. :D

    Ez sem a leggyakoribb eset :'D Biztos vagy benne, hogy felkelnék, ha nem tudnék mozogni? :D
    Ha a mellkasom még azért mozogna és háton fekve aludtam el, akkor valószínűleg megszámolnám hány szúnyog van a plafonon (kivéve ha tél van xd), aztán aludnék még egy kicsit, mert lehet csak fáradt vagyok. :D


    Mit tennél ha minden teliholdkor vérfarkassá változnál?

    Szerintem a kereskedőház elvenné magát a piaci, boltolós légkört a metinből és egy kopár pixeles sivatag lenne az eredmény mikor több, mikor 1-2 playerrel... ez egy másik javaslat igaz xd, de az nem igazán szimpatizáns. :D
    Viszont ezzel a piac problémával nem egy metines ismerősőm szembesült, , sőt régen én is hasonló helyzetben voltam. Nem tehettem meg, hogy bekapcsolva hagyjam a gépet, mert én ''boltolok'' címszó alatt, ha meg játszottam akkor játszani akartam, nem boltolni. Régen valószínűleg még annak ellenére is támogattam volna a javaslatot, hogy ha tudom, hogy mindenki otthagyja maga után a boltját x időre, akkor az durván sok bolt lehet :D De manapság a játékosállomány is megcsappant + bevezették a boltok elrejthetőségét, szóval így már lelkiismeret furdalás nélkül tudok támogatomot mondani. :D Hasznos lenne, tuti használnám, viszont a hagyományos csomó maradjon meg az éjjelnappali boltok kedvéért, ez az időkorlátos szerintem legyen egy másik fajta. (ugyan úgy 500 yang a vegyinél)

    Kicsit újragondoltam, az esetlegesen felmerülő problémákkal és ötletekkel, hogy még biztonságosabb és gyorsabb lehessen a dolog.(A nagyon alapok: elérési menü, kalapács egérmutató,kijelölt tárgyakon jól játszik, hogy kijelölésre kerültek, ''fejlesztések külön-külön értendőek'', stb. marad.)

    VÉGLEGESEBB VERZIÓ: (példával)


    - Egyetlen kattintással kijelölhető a fejleszteni kívánt összes ugyan olyan alap tárgy
    Ork csuklya +0 <--KLIKK = összes Ork csuklya +0 kijelölve


    - még egy kattintással hozzáadható a fejleszteni kívánt tárgyakhoz az összes másik alap tárgy
    Félelem maszk +1 <--KLIKK = összes Félelem maszk +1 is kijelölve

    - ha van a leltárunkban egy optos tárgy és ugyan olyan nem optos tárgy,akkor a kijelölés attól függ, hogy melyikre kattintunk
    Szarvas sisak +2 (félemberek elleni erő 2%) <--KLIKK = az optos és az összes nem optos Szarvas sisak +2 kijelölve
    Szarvas sisak +2 (alap) <--KLIKK = az összes nem optos Szarvas sisak +2 kijelölve, de az optos nem

    - ha van a leltárunkban több optos (és alap) tárgy, akkor mindig a kijelölt tárgy optjainak értékei számítanak a kijelölési plafonnak
    Bíboros kalap +3 (szél ellenállás 10%, TP regeneráció +20%) <--KLIKK = minden +3-as Bíboros sisak, ami alap, aminek TP regje max +20% vagy/és aminek szél ellenállása max 10% kijelölve, bármilyen más optos nem kap kijelölést



    - ha pozitív ÁK-s vagy KK-s tárgyat fejlesztünk, akkor a kijelölt tárgy pozitív ÁK-ja vagy KK-ja lesz a kijelölési plafon (a negatív ÁK/KK ebben az esetben nem számít optnak)

    Méreg kard +4 (+35% ÁK) <--KLIKK = az összes ÁK-s Méreg kard +4 kijelölve melynek maximum 35% az ÁK-ja és nincs másik optja


    Szerintem nagyon kicsi az esélye, hogy ilyen kattintásminimalizálás mellett olyan tárgyat fejlesszünk amit nem akarunk, hiszen, akár 1 opt, vagy akár +1 fejlettségi szint kizárhatja a ''bekerülésből'' azt.


    + Ha kijelöltük azt amit nem akartuk azt még mindig észre lehet venni a leltárban, mivel jól láthatóan jelölve lesz
    + Ha nincs nálunk az adott tárgyhoz a fejlesztő, akkor nem is tudjuk fejleszteni


    Ennek ellenére védelmi lehetőségek:


    - +7, +8 tárgyak esetében és/vagy 4, 5 optos tárgyak esetében a rendszer kétszeresen rákérdez mutatva a tárgy konkrét értékeit is, hogy kijelölöd-e az adott tárgyat fejlesztés céljából


    - Miután megtörtént a kijelölés a kovácsra kattintunk, hogy készen állunk a fejlesztésre, de ekkor még elsőnek felugrik egy ablak, amin a tárgyak nevei szerepelnek.
    Itt még van egy utolsó lehetőségünk ellenőrizni, hogy tényleg csak azt jelöltük ki, amit akarunk, méghozzá úgy, hogy bizonyos tárgyak nevei mellett jelzések lesznek.


    Fejlettségi szint: a tárgy neve mellé egy + jel kerül, az adott színnel
    +0
    +1
    +2
    +3
    +4
    +5
    +6
    +7
    +8


    Optok száma: a tárgy neve mellé egy ''o'' kerül jelezve ezzel az optok számát
    1
    2
    3
    4

    5
    A zöld és a piros átmenetre alapozom a fejlesztés súlyosságát, a zöld már beszámítható, míg a piros már megfontolandó.
    Tehát pl.: Égi áldás sisak +8 2 opttal így szerepel a listán: Égi áldás sisak +o
    Igaz a végén még lehet finomítani, de így már ember legyen a talpán aki tovább tud fejleszteni egy tárgyat véletlenül. :D
    És bár most ez igy elég összetett, én azzal is megelégszek, ha csak az alap tárgyakkal lehetne ezt megcsinálni, elvégre azokból van a legtöbb.


    [font='Arial, Helvetica, sans-serif']Betűméretet csökkentettem. Dreamy

    - Javaslat címe: Gyors kovácsolás


    - Javaslat lényege:
    Szerintem sokaknak ismerős lehet a dolog, amikor van sok +0-ás felszerelése és szeretné azokat magasabb szintre húzni a kovácsnál. A példa kedvéért, mondjuk van 60 db +0-ás sisakunk, amiből szeretnék +4-eseket húzni. Ez elég sok monoton, unalmas eltöltött idő a játékban szerintem, ami semmi izgalmat nem rejt kb magában. Ha +8-ról +9-re menne az a 60-as sisak, akkor más lenne, de +0 -ról +4-ig... :D Szóval értitek...

    - A javaslat részletes kifejtése:

    Arra gondoltam, hogy mi lenne ha a kattintásokkal spórolnánk egy kicsit, ezzel is kímélve egerünket. Úgy képzelem el a dolgot, hogy a kovácsra kattintva, ott van a ''Szeretnék valamit feljavíttatni'' felirat, amire rákattintva ezt a szöveget kapjuk:


    '' Üdvözöllek!
    Én felelek a tárgyak féljavításáért. Ha fel szeretnél javíttatni egy tárgyat, hozd csak ide nekem.
    Információ:
    Húzz rá egy tárgyat a leltáradból a kovácsra.''
    OK



    És így nézne ki a dolog, ahogy elképzeltem:

    '' Üdvözöllek!
    Én felelek a tárgyak féljavításáért. Ha fel szeretnél javíttatni egy tárgyat, hozd csak ide nekem.
    Információ:
    Húzz rá egy tárgyat a leltáradból a kovácsra.''
    OK


    Több tárgy feljavítása.


    Miután a ''Több tárgy feljavítása.'' opcióra klikkezünk az egérmutató egy kalapáccsá változik és megnyílik a leltár.
    Bal egérgombbal ráklikkezve egy fejleszteni kívánt tárgyra, az kap egy színeffektet, mint amikor a boltba már berakott cuccok a leltárba piros színnel el vannak halványan fedve. A kovácsnak fejlesztésre beadott tárgyak pedig kék vagy sárga effektet kapnának, odabízom.
    Visszatérve a példára.: van 60 db 60-as sisak
    Egy-egy klikkel kijelöljük mindet, így nem húzogatni egyesével a kovácsra. Ha ez megvan, akkor 2 irányba tudom elképzelni a dolgot.


    1.
    Az egyik az, hogy bal klikk a kovácsra és egyszerre minden sisak felmegy +1-re vagy éppen betörik, természetesen külön-külön értendő. Azért egy rákérdezés még lenne előtte, hogy ''biztos fejleszted a tárgyakat?'' vagy listaszerűen ''biztos fejleszted..ezt,meg ezt, meg azt, meg amazt'' (felsorolva a 60 sisakot). Tehát tegyük fel 60db +0-ás sisakból az OK után lesz 47db +1-es. A tárgyak kijelölési sorrendben kerülnek a kovácshoz. Ha egy tárgyhoz már fejlesztők kellenek és nincs belőle elég, az elsőként kijelölt tárgyak (amikre még jut fejlesztő) fognak feljebb szintelni vagy betörni. Ha nincs elég yang az összes cucc kovácsolására, akkor egyetlen tárgy sem kerül fejlesztési kísérlet alá.

    2.
    Bal klikk a kovácsra és egyesével kiírja a tárgyakat amiket fejlesztenél, és neked rá kell nyomni minden egyes cuccnál a ''A tárgy megsérülhet a fejlesztés során. Folytatod?' Igen gombokra. Ez a módszer lassabb egy picit, mert csak az oda vissza egérhúzogatási időt spórolja meg, viszont valamivel biztonságosabb, mert ha véletlen rányomsz egy olyan tárgyra amit nem akarsz fejleszteni, akkor azt menet közben meg tudod nyomni a Nem fület. A tárgyak kijelölési sorrendben kerülnek a kovácshoz. Ha egy tárgyhoz már fejlesztők kellenek és nincs belőle elég, akkor az adott tárgyra azt írja ki a rendszer mint eddig is:"Nincs megfelelő anyagod, hogy megcsináld.'' Ezután pedig értelemszerűen jön a következő kijelölt tárgy.



    Azt mondom, hogy az első szerintem pont elég biztonságos, mert aki ilyenbe gondolkodna, az azért oda fog figyelni, illetve az elhalványítás is segít átláthatóbbá tenni a dolgokat. Természetesen bent marad az eredeti kovácsolási verzió is. Sőt, annak aki célirányosan nem erre megy rá, annak ez a funkció nem fog sok vizet zavarni, nem fogja őt akadályozni bármiben is. :)
    Véleményem szerint az 1. verzió lenne a legjobb, bár ez talán nehezebben kivitelezhető és túlrövidített, ezért a 2.-al is elégedett lennék, a lényeg, hogy lehessen kicsit pörgősebben kovácsolni nagyobb tételekben.


    - A javaslat játékra gyakorolt hosszútávú hatása, első elgondolásra:
    Mivel kevesebb szöszmötölés szükséges a tárgyak húzásához, így bizonyos tárgyakat amiket alapesetben eldobnának a játékosok, mert minek babráljanak vele (ami egyrészről jogos), azok most nagyobb eséllyel kovácsok kezei közé kerülhetnek. Ennek következtében amennyiben céhkovácsokra is elérhető lesz a funkció, várhatóan többet fejlesztenének ott és nőne a bevétel a tulajoknak. ^^ Mivel kellenek fejlesztők is elég sok tárgyhoz, ezért még inkább fellendülne a piac. Aztán minden bizonnyal több magasabb szintű, akár +9-es tárgyak is születhetnek, amit aztán lehet optolni igény esetén. Éshát ahány tárgy+opt, annyi féle, szóval lenne az ilyesmire igény, úgy érzem. A piacnak, az időnknek és az egérnek pedig minden tekintetben jót tenne.



    Várom a reakciókat!


    Kellemes délutánt!




    Miután visszaállítottam az elsivatagosodott területeket eredeti állapotukba, beszüntetnék minden munkahelyet és minden embernek egy nagyobbacska termőföldet varázsolnék, amin nyugalomba eléldegélhetnek. Ezután eltörölném a pénzt mint fizetőeszközt és cserekereskedelmet állítanék fel. Ha ez megvan természetesen konszolidáltan,de minden várost a földdel tennék egyenlővé, kivéve az olyan építményeket amik azért nem azt érdemlik, vagy valakinek sokat jelentenek. Aztán felszámolnék minden multi céget, amelynek célja a pénzszerzés és a kizsigerelés volt. Utána még mondjuk mindenkinek adnék ingyenes-korlátlan netet, napelemrendszert és fúrt kutat, hogy nyugodtan tudjon metinezni. :D Persze még 23 óra 55 perc alatt sok mindenre van idő... :'D De nekifutásnak ennyi. :D


    Viszont ha egy soros választ kell adni, akkor: Mindenki számára ideális életet teremtenék. :)



    Mit tennél ha minden pislogásodkor ugrálnál 1-300 másodpercet előre vagy hátra az időben? (tehát kb. abszolute nem tudnád élvezni a jelent)