A jelenlegi boltrendszer kibővítése

  • - Javaslat címe:A jelenlegi boltrendszer kibővítése


    - Javaslat lényege: A játékosok úgy nyithatnának egy boltot karakterenként vagy számlánként , hogy nem kellene a karakterrel online állapotban bent maradni vagy bolt alakban map1en várakoznia. Ez megoldást jelentene a gyengébb gépekkel rendelkező játékosoknak arra hogy könnyebben mozogjanak a birodalmak Map1 ch1-es csatornáján , kevesebb akadozással és laggal.


    - A javaslat részletes kifejtése: A jelenlegi boltrendszer kibővítésére gondoltam ,Alapesetben a játékos nyithatna egy boltot amely maximum 8-12 órát lenne nyitva és bármikor bezárható, de ezt lehetne a tárgypiacos Kasmír csomóval hosszabbítani 7 napra.Vagy lehetne egy hasonló egyedi tárgy amellyel ez megoldható.
    A bolt ilyen módú nyitásához ugyanúgy szükség lenne csomó vásárlására és egy saját "Bolt raktárral" rendelkezne ahova behúzhatnánk a cuccainkat mint a normális bolt -ablaknál. Amikor lejárna a bolt nyitvatartási ideje a tárgyaink a "Bolt raktárba" kerülnének.
    A Bolt raktárból a tárgyakat ki lehetne venni egyesével is és egy " Minden Tárgy kivétele" feliratú gombbal. Ha nem lenne elegendő hely a karakteren, sorban haladva ami befér az kerülne a karira a második lehetőség esetén.
    A boltra kattintva látható lenne hogy kinek a boltjában nézzük az árúba bocsájtott tárgyait, amíg a tulajdonos éppen valamelyik mapon kedve szerint farmol , fejlődik vagy éppen bányászik vagy offline állapotban van.
    Az ötlet előnyei:
    - A karakternek nem kellene belépve maradni ,terhelve a szervert , az otthoni villanyszámlát, valamint a PC-t.
    - Az esetleges internet , áram kimaradás nem zárná be a boltot.
    - Kevesebb normál bolt lenne map1-eken ami megkönnyítené a szaggatás és késésektől mentes bolt nézegetést.
    - Ezek a boltok a védett zónákon kívül sem lennének leüthetőek.


    Ha valaki szeretne normál módon boltot nyitni egy gyorsabb üzlet lebonyolítására az a lehetőség is adott lenne.


    Elnézést kérek ha hasonló ötlet már létezik , köszönöm hogy elolvastátok :)

    „Az erő nem a fizikai képességekből fakad.
    A legyőzhetetlen akarat a forrása.”

  • Egy boltolással kapcsolatos javaslat már továbbítva van: Kereskedőház
    az ehhez hasonló téma pedig a felhasználók által már egyszer nem támogatott volt:
    Boltolás modern módon ami már idő szerű lenne....



    DE... lássuk, mennyire érdeklődtök most a téma iránt :)

    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük. Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” - Helen Keller


    "And I am feeling so small"


    💜"Nem is kell tudni mindent, csak akkor ne mutassuk azt, hogy tudunk mindent."💜


    "A gonoszság olyan hideg fény, amelyben minden elveszíti a színét, és ráadásul örökre." - Alessandro Baricco


    ❤️🧡💛💚💙💜🤎🖤🤍

  • Nem értek egyet azzal hogy növelné a laggot, mivel kevesebb aktív kapcsolat csatlakozna egy időben a ch1es csatornához, a laggot okozó tömeg többségét a boltok adják.
    Nem értem a rendszer háttér működését , hogy mikor belépünk map 1re a memóriából tölti-e be a már eltárolt adatokat map1röl hogy kik vannak ott , vagy új fájlokat készít arról. Ha mindig új fájlokat készít akkor azt tárolnia kell ami még ha pár kilobyte is egy idő után fel tud szaporodni.
    Az aktív online kapcsolatok szerintem több energiát igényelhetnek , mint azok amelyek a memóriát foglalják csak.

    „Az erő nem a fizikai képességekből fakad.
    A legyőzhetetlen akarat a forrása.”

    Edited once, last by Sasori95 ().

  • Sziasztok ! A javaslatom megtétele óta eltelt több mint egy év , a jelenlegi helyzetben már csak 3 ch -val rendelkezünk és a ch1 kékben szokott összeomlásokat produkálni. Továbbra is tartom a véleményem ahhoz hogy egy offline bolt bővítés segíthetne a helyzetünkön.
    A témában hasonló javaslatokra sem született még döntés amelyet érzékelni lehetne a játékban. Nem tudom szabályos-e amit kérnék. Aki teheti valamilyen formában alkosson véleményt a megfogalmazott javaslatomrol. Ha ezzel a kéréssel a forum szabályzatát sértettem vállalom a büntetésemet.
    Köszönöm hogy elolvastad :)

    „Az erő nem a fizikai képességekből fakad.
    A legyőzhetetlen akarat a forrása.”

  • Szerintem a kereskedőház elvenné magát a piaci, boltolós légkört a metinből és egy kopár pixeles sivatag lenne az eredmény mikor több, mikor 1-2 playerrel... ez egy másik javaslat igaz xd, de az nem igazán szimpatizáns. :D
    Viszont ezzel a piac problémával nem egy metines ismerősőm szembesült, , sőt régen én is hasonló helyzetben voltam. Nem tehettem meg, hogy bekapcsolva hagyjam a gépet, mert én ''boltolok'' címszó alatt, ha meg játszottam akkor játszani akartam, nem boltolni. Régen valószínűleg még annak ellenére is támogattam volna a javaslatot, hogy ha tudom, hogy mindenki otthagyja maga után a boltját x időre, akkor az durván sok bolt lehet :D De manapság a játékosállomány is megcsappant + bevezették a boltok elrejthetőségét, szóval így már lelkiismeret furdalás nélkül tudok támogatomot mondani. :D Hasznos lenne, tuti használnám, viszont a hagyományos csomó maradjon meg az éjjelnappali boltok kedvéért, ez az időkorlátos szerintem legyen egy másik fajta. (ugyan úgy 500 yang a vegyinél)

  • Szerintem nincs semmi értelme ugyanis a mai gépek a legalacsonyabb pc beállításokkal simán el bírnak 2 klienst (1 bolt 1 játékos) Nem támogatom!!
    Az ötlet előnyei:
    - A karakternek nem kellene belépve maradni ,terhelve a szervert , az otthoni villanyszámlát, valamint a PC-t.
    - Az esetleges internet , áram kimaradás nem zárná be a boltot.
    Ezt a részét meg különösen nem értem (ezért én kérek el nézést)
    De azt te hogy gondolod hogy kikapcsolt gép mellett vagy épp internet nélkül fent tartasz offline állapotban (online játékot) egy boltot?? : Pillepalle:

  • Hogy hogy gondoljuk?


    Egy másik, 2001-es játékban is meg volt oldva. A Grand Exchange-ben a NPC-nek odaadtad amit el szerettél volna adni, majd tőled függetlenül a rendszerben maradt, és ha valaki elvitte ki tudtad venni az árát.


    A Steam market is hasonló elven működik, nem kell működtetni a gépet, ha el akarsz adni valamit.


    Természetesen támogatom az ötletet.


    † Christopher Clark †


    2013.10.19 - 2016.07.26


    Ganton Blocc Crip's -733- OG