Nem indul a játék vol.2

  • Ma észrevettem, hogy újabb programverzió jelent meg az Avasthoz, reméltem, hogy ezen problémák megszűnnek, de nem történt. Ugyanúgy csak akkor tudok 2 ablakot nyitni, ha a vírusírtót kikapcsolom.

    Az utóbbi időben leginkább az Avast vírusirtó bizonyos verzióinál gyakori ez a jelenség. Nyisd meg a vírusirtód kezelő felületét és a beállításoknál add a vizsgálatokból kizárt fájlok közé a Metin2 mappáját.

    Nálam ez nem segített/ és most sem megy így.

    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük. Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” - Helen Keller


    "And I am feeling so small"


    💜"Nem is kell tudni mindent, csak akkor ne mutassuk azt, hogy tudunk mindent."💜


    "A gonoszság olyan hideg fény, amelyben minden elveszíti a színét, és ráadásul örökre." - Alessandro Baricco


    ❤️🧡💛💚💙💜🤎🖤🤍

  • Fontos infó avast felhasználóknak (arra az esetre, ha a kivételek közé tétel nem oldja meg a 2. kliens megnyitását, csak a kikapcsolás):

    Beállításokban - összetevőknél a viselkedés védelem funkciót kapcsoljátok csak ki, és máris megy a dolog.

    Az infót köszi @DMGabor -nak :)


    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük. Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” - Helen Keller


    "And I am feeling so small"


    💜"Nem is kell tudni mindent, csak akkor ne mutassuk azt, hogy tudunk mindent."💜


    "A gonoszság olyan hideg fény, amelyben minden elveszíti a színét, és ráadásul örökre." - Alessandro Baricco


    ❤️🧡💛💚💙💜🤎🖤🤍

  • Sziasztok olyan problémám lenne, hogy amikor elkezdek játszani minden **** elindul. Betölti a játékot kiválasztom a karakteremett és mikor elkezdek komolyaban kicsit játszani kidob a játékból és ez jön föl hogy WARNING! your computer may be at risk!


    Ha valaki tud segiteni azt megköszönném csak annyit szeretnék hogy most mit csináljak töröljek valami fájt mert le töröltem má és vissza raktam de ugyan ugy kiirja. :):):):(


    Vagy utmutatást szeretnék.



    Témákat összevontam.

    Figyelmeztetve!

    Dreamy

  • Sziasztok!


    Nekem olyan problémám lenne,hogy amikor elindítom a játékot,előszörre még betölt a belépési képernyőre,de a karakterválasztás előtt a kliens leáll egy "Gameguard is down" ablakkal,majd másodszori vagy harmadszori próbálkozásra egy felismerhetetlen jelekkel teli ablak ugrik fel.Már frissítettem a videókártya drivert,töröltem a gyorsítótárat,engedélyezve van minden,de nem tudom mi lehet a probléma.Hálás lennék,ha valaki tudna segíteni!

  • Holnap az az 11-én jön a Windows 10-re a "Creators update"(1703 build 15063), aki fel teszi annak nem fog elindulni a metin amíg a csodálatos nProtect fel nem frissíti a GameGuardot...a hiba üzenet vagy a "Gameguard is down" vagy a kérdőjelekkel teli kis ablak 2 választható opcióval...
    A Pro verzióban biztosan letiltható a windows update( a Home -ban nem vagyok biztos): Nyomjuk meg a Windows billentyűt aztán írjuk be hogy "szolgáltatások", azon belül keressük meg a "windows update" szolgáltatást és állítsuk át "Letiltva"-ra, alkalmaz - ok - gép újra indít!
    Vagy menjünk el a 'winaero.com" oldalra és töltsük le a Winaero Tweaker programot(nem igényel telepítést csak ki kell bontani egy mappába), a programon belül a "Behavior" műveleteknél lesz a "windows update settings", 2 opció lesz, csak értesítsen a frissitésről vagy teljesen tiltsa is le, én ha jól tudom ez a segédprogram még a csoport házirendbe is kilővi az "update" működését, elméletileg ez biztosabb a Home -hoz is, tehát ezt javaslom(gép újraindít!). A vissza állításról nincs mit írni mert csak vissza kell kapcsolgatni.

    UI.: Frissült a GameGuard, újra működik a Metin :D

  • Sajnos ez sem hozott megoldást a problémára.

    valami változás csak történt a rendszeredbe(az nem derült ki hogy te most jöttél ide vagy korábban működött e).... csak úgy egyik napról a másikra ilyet nem csinálhat, esetleg vírusírtó csere vagy annak egy frissítése/újabb verziója, kapcsold ki ideiglenesen teljesen, ha úgy se akkor töröld le....nem tudom milyen de van aminek a jelenléte is tűrhetetlen a GameGuard-nak :D
    UI.: ja de már látom a regi időpontodat, ezek szerint működött ez előtt, amióta nem indul aznap történt változás a rendszeren.

  • Sziasztok! Már egy jó ideje nem játszottam mondom felnézek mi zajlik a metin2 világában. Boltot szerettem volna rakni, nyitnám a második klienst és az alábbi üzenet fogad. Csodával határos módon a buffom kliensét ma sikerült megnyitni egészen addig míg random be nem zárta. Nyitnám a második klienst és újra ugyanez az üzenet jött. Valaki tudna valamit ajánlani mit kéne tennem?
    Win 8.1 Pro


    http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=541hiba.png

    "Sic gorgiamus allos subjectatos nunc"

    Edited once, last by GLAEDR ().

  • Szia GLAEDR!

    Ezt a jelenséget leginkább az antivírus szoftverek okozzák. Az utóbbi időben leginkább az Avast vírusirtó bizonyos verzióinál gyakori ez a jelenség. Nyisd meg a vírusirtód kezelő felületét és a beállításoknál add a vizsgálatokból kizárt fájlok közé a Metin2 mappáját. Ezek után már probléma nélkül kellene hogy fussanak a további kliensek is, amennyiben mégsem úgy a következőt csináld meg.



    Fontos infó avast felhasználóknak (arra az esetre, ha a kivételek közé tétel nem oldja meg a 2. kliens megnyitását, csak a kikapcsolás):

    Beállításokban - összetevőknél a viselkedés védelem funkciót kapcsoljátok csak ki, és máris megy a dolog.

    Az infót köszi @DMGabor -nak :)

  • Sziasztok!
    Egy olyan gonddal küszködök pár napja, hogy amikor indítanám a játékot a gameforge live nem tölt be. Kiírja, hogy friss. ellenőrzése kb 1 percig gondolkozik meg majd ugyanabban a kis ablakban: hibás betöltés 0% majd semmi nem történik. Próbáltam újraindítani semmi, letöröltem semmi, újra telepítettem semmi. Valaki valami tanács, tipp vagy bármi?



    Témát áthelyeztem, összevontam. Dreamy

    (05.25.)

  • Sziasztok!
    Nekem ugyanez a probléma volt,igaz HF event alatt nem engedett vissza. Kiléptem előtte ne laggoljon míg tart az esemény,és nem tudtam visszalépni,ugyanezekkel a hibaüzenetekkel,sőt még tetézte,hogy "nincs internetkapcsolat" ami csak annyiban érdekes,hogy akár még videókat is bírtam futtatni :) :)
    Üdv.:fincsi

  • Sziasztok!


    A régi laptopomon (Windows 8.1;talán 3. generációs i3 proci; nvidia geforce 740m 2gb; 4gb ddr3 ram;750gb HDD) hibátlanul működött a játék.
    Most, pár napja vettem egy új laptopot (Windows 10., legújabb frissítésekkel; 7. generációs i5 proci; amd radeon r7 m440 ddr3 4gb; 8gb ram ddr4;256gb SSD) és elakad a GameGuard megjelenése után(/közben?) és kiírja: Metin2.create_no_appropriate_device. Olvastam, hogy sokaknak megoldást jelentett a "Kompatibilitási problémák megoldása", azonban nekem ez nem segített (minden módszerrel, op. rendszerrel párosítottam, sehogyan se működött). Utána láttam, hogy a Windows 10 legújabb frissítését kéne leszedni. Ezt nem fogom megtenni, mert azzal elveszítenék megvásárolt programokat. Inkább meg szeretném keresni az új frissítés problémás komponensét, és azt letiltani/törölni. Ha valakinek van ötlete, kérem írja meg.
    Azonban félek, még ez se jelentene problémát, mert más programok futtatásakor is kapok hibaüzenetet, mindnél különbözőt... (a legdurvább, mikor elindítom, és abban a pillanatban leáll). Szóval merem feltételezni, hogy valahol máshol a gond. Tovább kutattam különböző fórumokon. Az egyik azt írta, hogy frissítsem a vga drivert. Elkezdtem keresni, hogy az én videokártyámhoz melyik is illik. No, az AMD hivatalos oldalán nem találtam kifejezetten ehhez valót. Másik weboldalon igen. Onnan letöltöttem, futtattam, és kiírta, hogy a legfrissebbet használom amúgy is. Ezek után megnéztem az Eszközkezelőben, hogy valóban így gondolja-e a Windows is, és teljes mértékben egyetértett. De valamiért nekem mégis gyanús, hogy az előző gépem (sokkal gyengébb!!!) youtube-on egy 4k videót jobban elvisz, mint az új. Kipróbáltam, hogy tiltom az AMD-t, majd megnézem a videót (és hogy működik-e a Metin2) , majd fordítok és az Intel HD 620-at tiltom. Az eredmény a következő: A videó szerintem jobban ment az integrált videokártyával, mint a dedikálttal, azonban a Metin2 (a többi programmal együtt) nem volt hajlandó elindulni.
    Én kifogytam az ötletekből....Valaki??
    Előre is köszönöm a válaszokat.


    Edit: közben elgondolkodtam, hogy esetleg gond-e az, hogy DirectX 12 van a gépemen? Mert fölöslegesen nem szeretném korábbira cserélni, de ha lehetséges, hogy ez a probléma, lecserélem 11-re vagy esetleg 9-re.
    Továbbra is várok bármi ötletet. :D

    Edited once, last by CsakForum51 ().

  • Sziasztok!


    Már nagyon régóta fenn áll a problémám, semmilyen megoldást nem találtam rá az interneten.
    1 klienst gond nélkül meg tudok nyitni, de ha megszeretnék nyitni többet, akkor a képen látható hibaüzenet fogad. Mi a teendő? Van valami megoldás? Másnál is előfordul ez a probléma ?
    Előre is köszönöm a segítséget.



    Témákat összevontam.

    Ebben a témában találsz választ is a kérdésedre.

    Dreamy

  • Sziasztok!


    Egyik percről a másikra történt valami ami miatt összecisnálta magát a GameGuard.
    Az egyik karakteremmel még boltoztam, kimentem körülbelül 10 percre, lépnék be másik karakterrel, azt már nem engedi be
    "GameGuard hooking is failed. Please download newer anti virus" hibával.


    Amiket eddig próbáltam:

    • Windows defender teljes kikapcs (más nincs a gépen)
    • Újraindítás
    • Játék újratelepítés
    • GameGuard mappa törlés
    • A játék mappája hozzáadása mindenféle kivételként
    • Videókártya driver frissítés
    • Malware- és víruskeresés

    Több ötletem nincs, jelenleg viszont nem képes elindulni a játék, rendkívül bosszantó. Bármi ötlet?


    Szerk: a probléma magától megoldódott.

    "Ha egyszer meghoztuk a döntést, a legjobb ellenérv előtt is be kell zárni a fület: ez az erős karakter jele. Tehát az ostobaság alkalmi akarása."

    Edited once, last by szabovalentin ().

  • Szia! Most írták UK fórumon, hogy az összes szervert érinti az ügy, nem egyéni probléma.

  • Ezek szerint nem csak nálam áll fenn a probléma.


    Legalább megnyugodhatunk, hogy nem nálunk van a baj.

  • Szia!

    Úgy tűnik, hogy problémák akadtak a GameGuard-al, ezért jelenleg senki sem tud Metin2 klienst nyitni.
    A hibát már továbbítottuk az illetékesek felé, akik dolgoznak a hiba javításán.

  • Sziasztok!
    Nekem egy olyan problémám lenne, hogy miután elindítom a metint, majd rákattintok a Játék indítása gombra, szépen betölt a guard majd mikor érkezne a Webzenes intro, az intro helyett egy BlueScreen error fogad. System_Error_Expection címmel. Sok mindent próbáltam már, de mindhiába, gondoltam utolsó mentsvárként hozzátok fordulok, remélve, hogy nem csak én szenvedek ettől a hibától, hanem más is tapasztalta már és meg tudta oldani.
    Amiket eddig próbáltam:
    - A teljes kliens újratelepítése
    - Steamről letöltve és onnan indítva
    - Teljes gép újra telepítés
    - Régebbi videó kártya driver telepítése és használata
    - PatchUpdaterrel való indítása, ekkor egy újabb hibát kapok: ?? ??? newpatch.exe majd utána még pár értelmezhetetlen karakter
    Vírusírtó amit használok: Avira
    Ha valakinek esetleg lenne valami megoldása a problémámra azt megköszönném, szeretnék vissza térni a GFre jó pár év kihagyás után, de egyszerűen Ő nem nagyon támogatja ezt.