Posts by Varden

    Tény, hogy a játékban bizonyos területeken már vannak várkapuk, amelyeknek szerintem soha nem volt funkciójuk. Ezt a mai napig nem értem, hogy miért van így, pedig egy hasonló, általad leírt fejlesztéshez is pont jól jönnének. Esetleg azokon keresztül léphetnének be az ostromlók vagy várvédők.


    Alapjaiban véve nagyon tetszik a javaslatod, tőlem kap egy támogatást, de a megvalósításban sajnos nem hiszek.:)

    "Nem ahhoz kell nagy erő, hogy kitartsunk valami mellett, hanem ahhoz, hogy lemondjunk róla."


    /J. C. Watts/

    Sziasztok!


    A javaslatomat elsősorban a hazai Wiki Teamnek küldöm átgondolásra, de természetesen a közösség véleményére is kíváncsi vagyok. Eventeket már láthattunk a fórumon és a játékban is. Miért ne lehetne a Wikipédián is egy verseny?


    >METIN2 WIKI RACE<


    8)A versenyt az olaszok szervezték még évekkel ezelőtt, és nagyon sokakat megmozgatott.8)


    Mi a játék lényege?

    A játék lényege, hogy a fórumon egy meghatározott időben megjelenik egy thread (például: 1 héten keresztül naponta), amiben le van írva két Wikipédia oldal. Neked a belső hivatkozásokon keresztül a lehető legrövidebb úton el kell érned A-ból B-be.


    Így még kínai? Mutatom!

    Példa: juss el a lehető leghamarabb módon a "Zsoldos rendszer" lapról az "Érzékelés metinje (küldetés)" lapra.


    Helyes útvonal a belső linkeken keresztül:

    1. Zsoldos rendszer (https://hu-wiki.metin2.gamefor…ndex.php/Zsoldos_rendszer) >> (Ezen a lapon kell egy jó hivatkozást keresned, ami jelen esetben majd az alábbi lesz.)
    2. Dong Wang síkság (https://hu-wiki.metin2.gamefor…ng_Gwang_s%C3%ADks%C3%A1g) >> (Ezen a lapon kell folytatnod a keresgélést.)
    3. Érzékelés metinje (küldetés) (https://hu-wiki.metin2.gamefor…tinje_(k%C3%BCldet%C3%A9s) >> (Célba értél!)

    Képek a szemléltetéshez:

    1/ Beírod a keresőbe a kezdőlapot, amit a versenyben meghirdetnek.


    2/ Keresgélsz a lapon egy linket, ami feltehetőleg jó lehet a folytatáshoz.


    3/ Folytatod az újabb lapon a keresgélést!


    4/ Célba értél!


    Oké! De ki nyer?

    A játék úgy menne, hogy az a thread, amiben megjelenik a kezdőoldal és a befejezőoldal (azaz ahonnan ahová el kell jutnod), ahhoz a fórumozók hozzászólhatnak, viszont a kommentjeik mindaddig láthatatlanok maradnak, amíg be nem fejeződik az adott napi kihívás. Ezt követően láthatóvá tenné azokat egy illetékes.


    • Az első leggyorsabb, legrövidebb útvonalon célba érő versenyző 10 pontot kapna.
    • A második leggyorsabb, legrövidebb útvonalon célba érő versenyző 7 pontot kapna.
    • A harmadik leggyorsabb, legrövidebb útvonalon célba érő versenyző 5 pontot kapna.
    • A negyedik leggyorsabb, legrövidebb útvonalon célba érő versenyző 3 pontot kapna.
    • Az ötödik leggyorsabb, legrövidebb útvonalon célba érő versenyző 1 pontot kapna.


    A verseny legvégén a pontok összeadódnak, az első három helyezett pedig valamilyen jutalomban részesülne. Jutalom lehet akár egy apróbb in-game jutalom, egy fórumos egyedi név, azaz pl. nem Jeti, mint az én nevem mellett (:P), hanem mondjuk 'Wiki Race I.' > utalva arra, hogy első helyezett lett a Wiki Race-n. Emellett a Wikipédián létrehozható egy dicsőségfal, ahol látható lenne folyamatosan a helyezettek nevei. Erre jó példa az olasz lap: https://it-wiki.metin2.gamefor….php/Classifica_Wiki_Race .


    Ha bármilyen kérdésetek van, ne habozzatok feltenni, és azonnal válaszolok!<3


    Remélem, hogy megvalósulhat az esemény a jövőben, igazán klassz szórakozás lenne!


    Legyen szép napotok! A Wiki Race legyen veletek!:gamer:

    Nem személyire gondoltam... csak szimplán egy arc fotó ahol pl meg lenne adva hogy legyen tartva a kezed :) valami ilyensmi:)

    És? Nem értem, hogy mi változna. Már csak azért, mert nyilván egy ember kezelhet több regisztrációt is. Tehát ha egy csaló azt mondja, hogy csinál 100 fiókot, akkor maximum 100x ugyanaz az ember lefotózza magát. VAGY, ami még izgalmasabb, ha nem is fotózza le magát, hanem valaki más képét csatolja majd. Így az igazi csalók arcképe sosem derül ki. Persze, mondod, hogy meg lenne adva, hogy mit csináljon a fotón. Okés, de erre meg is kérhet valakit. De ez már tényleg csak spekuláció.


    Ide összességében egy jól működő rendszer kéne. Évekkel ezelőtt beharangozták, hogy lesz ilyen - persze, azóta sincs róla hír. No, de majd meglátjuk, mit hoz a jövő.:)

    Ha ez a két lehetőség kikerülne a játékból,

    Akkor itt záros határidőn belül botrány lenne. Meg egyébként is. Miért szenvedjenek a normál játékosok azért, mert botok vannak a szerveren? Azért ne legyen nekem autóvadászatom vagy zsákmány szűrőm? Ugyan... Ez egyáltalán nem opció. Arról nem beszélve, hogy fizetős dolgokról beszélünk, a GF pedig biztosan nem venne ki egy ilyen lehetőséget, amit meg merem kockáztatni, hogy a játékosok java használ.

    Én inkább fényképes azonosításra kényszerítenék mindenkit....

    Ez sem opció. Miért kéne nekem a személyes adataimat megadnom? Szép is lenne, ha egy játékot úgy játszhatnék, ha előtte befotózom a személyi igazolványomat vagy a jogsimat. És akkor ha támadás éri majd a rendszert, és kikerülne több száz adat? Ilyenről a nagy META univerzumban is lehetett hallani. Egy ilyen bevezetése után amúgy még agresszívabbak lennének a csalók, és még azt is kinézem, hogy egyenes a GF belsős rendszereit is elkezdenék piszkálni.

    Annyi számomra nyilván való hogy a gf-et nem érdekli a botok

    +1. Régebben is mondtam, hogyha ebből nem lenne haszon, már régen le lehetett volna ezt állítani. Ha más játékokban ezt meglehet tenni, itt is meglehetne.

    Tartózkodom.


    Dreamy egyébként leírta azt, ami az én problémám is ezzel, hogy nagyon sokan visszaélnének vele, és a sok troll miatt gyakorlatilag több száz olyan játékos is jelentve lenne, akik egyébként semmi rosszat nem csinálnak. Sőt! Tovább megyek. Mi van akkor, hogyha a botok bosszúhadjáratból erre is kifejlesztenek valamit, és még jobban akadályoznák a team munkáját azzal, hogy ők jelentgetik azokat, akik a közelükbe mennek. Ezen sem lennék már meglepődve.


    All: bőven van elég platform arra, hogy jelenteni lehessen a csalókat, akár pillanatok alatt is.:)

    azt a fórum topikot amikor a gf értesítet minket arról hogy eltávolítása került a hack szűrő program

    Csalást észlelő eszköz ellenőrzése és tiltás-stop


    Ebben a témában minden információt megtalálsz, értesítettek minket, sőt, akik úgy lettek kitiltva, hogy valójában nem követtek el semmit, kompenzációt is kaptak.

    Szerintem napok kérdése

    Én nem vagyok ennyire optimista. Ha ebből nem lenne haszon, már régen kezdtek volna ezzel valamit. De sehol semmi. Én már egyáltalán nem bízok abban, hogy olyan lesz minden, mint régen. Azzal pedig abszolút egyet tudok érteni, hogy a játék a jelenlegi formájában játszhatatlan.

    Nekem nagyon tetszik ez a rendezvény. Ötletes, gyorsan kivitelezhető, viszonylag jó dolgokat lehet vele nyerni, és gyorsan végig lehet szaladni a runon. Néha azt sajnálom ezekben, hogy nincsenek bent mindig. Sokszor visszasírom például az ősi expedíciót is. Az is egy nagyon jó kis run.:)