Nem,mert nem ez a célközönség, hanem a felső réteg, aki nem 5000-ft ot költ rá havonta.
Alapvetően egyetértek veled, viszont nem látod véleményem szerint a teljes perspektívát. Az axióma az, hogy a cég profitorientált, az egyetlen érdeke az, hogy minden év végén az árbevétele és a realizált profitja magasabb legyen. Minden forprofit cég így működik, nincs ezzel az égvilágon semmi baj. Senki nem a pénzkeresés igényét sérelmezi hanem a módszereit. Nézd meg egy most induló játék hogyan kezd el terjeszkedni, új játékosokat bevonni. Szándékosan nem említek meg egyetlen címet sem, válassz egy számodra tetszőt.
Profitot a legegyszerűbben úgy lehet termelni egy játék esetén ha a játékosbázis a lehető legnagyobb, célközönségnek megfelelő emberekből tevődik össze és ezek az emberek a lehető legtöbb pénzt költik el, rendszeresen. Ezt egy most induló játék esetén úgy érik el, hogy emberközpontúak, figyelnek a játékosokra, aktívan keresik a közösség igényeit és azokra nem felsőbbrendű valakiként hanem emberként reagálnak. Az emberek többsége szeretne valamit és az nem megy szembe a cég érdekeivel? Megcsinálják.
Ezzel szemben a GF egy jogi személyként kommunikál minden létező esetben, még csak a látszatát sem akarja fenntartani annak, hogy egyébként emberek dolgoznak ott. A visszajelzések elbírálása mellőzi a transzparenciát, a játékosállományt nem bővíteni hanem megfejni akarják. Ha a GF nem lehúzni szeretne engem és kismillió másik játékost akkor első lépésként felvenne néhány olyan szakembert aki ténylegesen ért ahhoz amit csinálnak. Amit a YouTube csatornájukon tartalommarketing címszó alatt csináltak az szakmailag nulla, nem hozzáértő ember foglalkozott vele, érződik, hogy nem fektettek sem időt sem pénzt abba, hogy olyan emberekkel bővítsék a Metin csapatát akik értenek ahhoz amit csinálnak.
A GF jelenlegi üzletpolitikája (látszólag) az, hogy a fenntartás költségeit a lehető legkissebbre faragják (kevesebb CH, kevesebb fejlesztő, kisebb szerverek) viszont a realizálható profitot a lehető legnagyobb tempóban lapátolják ki a játékból. Hetente új itemshop tárgyak, akciók, áremelés stb. Egyáltalán nem céljuk (látszólag) az, hogy valódi, új emberekből is álló közösséget építsenek hanem a meglévő játékosokból szeretnék a lehető legtöbb pénzt kitermelni, majd amikor már átfordul a mérleg abba az irányba, hogy nem éri meg foglalkozni a játékkal akkor mehet a levesbe (hozzáteszem, ez még bőven odébb van a GF számaiból tippelve).
A GF egy tipikus keleti, régimódi cégfilozófiát követ. A probléma az, hogy az elmúlt 10 évben a játékipar, a játékosok megváltoztak. A mi országunk is sokkal nyitottabb a nyugati megoldásokra, sokkal jobban szeretjük azt ha egy cég valóban normálisan, emberként áll a játékosaihoz és hallgat rájuk. A probléma az, hogy a legnagyobb piac nem mi vagyunk. Ahogy már említették, a törökök termelik a bevétel többségét, ezért a cég elsősorban azt veszi figyelembe egy fejlesztés megtervezésekor, hogy a török közösségnek mi fekszik. Mivel ők mentalitásban, politikai kultúrában, tartalomfogyasztásban sokkal közelebb állnak a kelethez mint a nyugathoz, ezért alapvetően a GF döntése arra a régióra vonatkoztatva helyes. Üzletileg jó amit csinálnak. Emberileg visszás, nekünk és a többi nyugati közösségnek.
Megoldás lenne a problémára több is, MMO játékokban rendszeresen (a fent említett indok miatt) külön szokták szedni a játékot régiókra és minden régióban más fejlesztőcsapat és üzemeltető dolgozik a játékon, ezzel garantálva azt, hogy mindenhol az adott közösség igényeinek megfelelően változik a játékmenet. Koreában, törökországban teljesen másképp szeretnek játszani az emberek, mint mi vagy az angolok, olaszok stb. Ezt a lépést a GF nem fogja meghozni, mert annyira viszont nem nagy már a játék, hogy többmillió dolláros befektetést toljanak a közösségbe.
Követik a legnagyobb közösségek igényeit, azt kielégítik amennyire tudják, a többi ország pedig döcög amég megéri anyagilag. Ezek a tények, ezek után mindenki döntse el maga, hogy szereti-e annyira a közösséget és a játékot, hogy havonta legalább xx ezer forinttal megtámogassa a szórakozását vagy ennyi pénzből vegyen olyan játékokat (akár havidíjasokat) amelyek a mi igényeinkre lettek elkészítve.
TD;DR: a GF üzletileg helyesen jár el ha csak a legnagyobb (török) közösséget nézzük. Mi azt sérelmezzük, hogy a többi ország hosszú évek óta csak elhanyagolt kistesóként kallódik.
Megoldás pedig lenne.