Idézetek

• A közöny globalizációjának lehetünk tanúi. Terjed a konfliktusok kultúrája, ami arra buzdít, hogy csak magunkra gondoljunk, hogy szappanbuborékban éljünk, ami, bármily bájos is, elrugaszkodik a valóság talajától. Hozzászoktunk mások szenvedéséhez. "Ez engem nem érint. (...) Semmi közöm hozzá. Majd megoldják. Nem az én dolgom." De ha senki sem hibás, akkor mindenki hibás.

A két pápa c. film

I dont lose people, people lose me. U gotta understand this.

• "Szép az, ami érvek nélkül tetszik."

/Szeifert Natália/

ᴡʜᴇɴ ᴡᴇ ᴀʀᴇ ʀᴜɴɴɪɴɢ ɪɴ ᴛʜᴇ ᴡʀᴏɴɢ ᴅɪʀᴇᴄᴛɪᴏɴ ᴛʜᴇʀᴇ ɪꜱ ɴᴏ ꜱᴇɴꜱᴇ ɪɴ ɪɴᴄʀᴇᴀꜱɪɴɢ ᴛʜᴇ ꜱᴘᴇᴇᴅ.

• “Fordítsd az arcodat a nap felé, és minden árnyék mögéd kerül!”

Helen Keller

• “Fordítsd az arcodat a nap felé, és minden árnyék mögéd kerül!”

Helen Keller

Örök kedvenc!:saint:<3

"Számíts a legjobbra, tervezz a legrosszabbra és készülj fel a meglepődésre!"

/Denis Waitley/

ᴡʜᴇɴ ᴡᴇ ᴀʀᴇ ʀᴜɴɴɪɴɢ ɪɴ ᴛʜᴇ ᴡʀᴏɴɢ ᴅɪʀᴇᴄᴛɪᴏɴ ᴛʜᴇʀᴇ ɪꜱ ɴᴏ ꜱᴇɴꜱᴇ ɪɴ ɪɴᴄʀᴇᴀꜱɪɴɢ ᴛʜᴇ ꜱᴘᴇᴇᴅ.

• „Az amatőrök ülnek és várnak az inspirációra. Mi többiek felkelünk, és elmegyünk dolgozni.”
    Stephen King

• "Ne ácsorogj itt ilyen ügyefogyottan. (...) Idegesítő... Elhatároztad, hogy elmégy. Hát menj."

/Antoine de Saint-Exupéry/

• - Itt a sivatagban olyan egyedül van az ember.
    - Nincs kevésbé egyedül az emberek közt sem

A kisherceg - részlet

• "Ha valami nagyon lenyűgözően rejtélyes, az ember nem meri megtenni, hogy ne engedelmeskedjék."

/Antoine de Saint-Exupéry: A kis herceg/

• “- Nálatok – mondta a kis herceg – az emberek egyetlen kertben ötezer rózsát nevelnek. Mégse találják meg, amit keresnek.

– Nem találják meg – mondtam.

– Pedig egyetlen rózsában vagy egy korty vízben megtalálhatnák…

– Minden bizonnyal – feleltem.

– Csakhogy a szem vak – tette hozzá a kis herceg. – A szívünkkel kell keresni.”

A kis herceg - részlet

• "Csak a gyerekek tudják, hogy mit keresnek. (...) Időt vesztegetnek egy rongybabára, amitől egyszerre nagyon fontos lesz az a rongybaba, és ha elveszik tőlük, sírnak..."

/Antoine de Saint-Exupéry: A kis herceg/

Neyra , te is szereted ezt a kisregényt?:love:

• Igen, egyik nagy kedvenc, bár én angolul olvastam. ( a fórum nyelve meg magyar szóval magyarul idézgetem, mielőtt dreamy jön és szétrúgja a hátsómat…meg se jelöltem me’ akko’ meg hsz vadászatért offol 🤭😁)

Akár egy házról van szó, akár a csillagokról, akár a sivatagról: ami széppé teszi őket, az láthatatlan.

Kis herceg ( megint 🥳)

• "Titokzatos dolog az idő. Hatalma van. És ha játszunk vele, veszélyes!"

/Harry Potter/

• "A szamár azt mondta a tigrisnek:
    - A fű kék.
    A tigris válaszolt:
    - Nem, a fű zöld.
    A vita elmérgesedett, és mindketten úgy döntöttek, hogy döntőbírósság elé viszik a dolgot, ezért az oroszlán, a dzsungel királya elé járultak.
    A szamár már azelőtt kiabálni kezdett, hogy elérte volna az erdei tisztást, ahol az oroszlán ült a trónján:
    - Őfelsége, igaz, hogy a fű kék?
    Az oroszlán válaszolt:
    - Igaz, a fű kék.
    A szamár sietett és továbbment:
    - A tigris nem ért egyet velem, ellentmond és bosszant, kérlek, büntesd meg.
    A király ekkor kijelentette:
    - A tigris 5 év hallgatással lesz büntetve.
    A szamár vidáman ugrott, és elégedetten, ismételgetve folytatta útját:
    - A fű kék ...
    A tigris elfogadta a büntetését, de előtte megkérdezte az oroszlánt:
    - Felség, miért büntettél meg engem, elvégre a fű zöld.
    Az oroszlán válaszolt:
    - Valójában a fű zöld.
    A tigris megkérdezte:
    - Akkor miért büntetsz engem?
    Az oroszlán válaszolt:
    - Ennek semmi köze ahhoz a kérdéshez, hogy a fű kék vagy zöld. A büntetés azért van, mert egy ilyen bátor és intelligens teremtmény, mint te, nem vesztegetheti az idejét arra, hogy egy szamárral vitatkozzon, aki ráadásul még idejön és ezzel a kérdéssel engem zaklat.
    A legrosszabb időpocsékolás a bolonddal és fanatikussal vitatkozni, akit nem érdekel az igazság vagy a valóság, csak a hite és az illúziói győzelme. Soha ne vesztegessük az időt olyan érvekre, amelyeknek nincs értelme. Vannak emberek, akiknek bármennyi bizonyítékot mutatunk is be, nem képesek megérteni, másokat pedig elvakít az ego, a gyűlölet és a harag, és csak azt akarják, hogy igazuk legyen, még akkor is, ha nincs igazuk."

„A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük. Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” - Helen Keller

"And I am feeling so small"

💜"Nem is kell tudni mindent, csak akkor ne mutassuk azt, hogy tudunk mindent."💜

"A gonoszság olyan hideg fény, amelyben minden elveszíti a színét, és ráadásul örökre." - Alessandro Baricco

❤️🧡💛💚💙💜🤎🖤🤍

• "Ha félsz a tűztől:

menj hozzá mind közelebb,

hogy szíthasd, olthasd."

/Fodor Ákos/