🆕 📢 22.1-es verzió kibeszélő 🆕 : extra felszerelés oldal/öv leltár/istenek pecsétje

• Extra felszerelés oldal és sok más

A hír adott.

Kultúrált keretek közt beszélgessetek kérlek.

Amennyiben lehetséges a hír utolsó felének csak az "újdonság részéről" mondjatok véleményt, hiszen az új ruha és hátas tartozik a verzióhoz, maga a húsvéti event nem. Arra nyithattok, ha szeretnétek külön témát, ha arra érdemesnek találjátok. (bár a szokásos eventről van az idén is szó).

„A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük. Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” - Helen Keller

"And I am feeling so small"

💜"Nem is kell tudni mindent, csak akkor ne mutassuk azt, hogy tudunk mindent."💜

"A gonoszság olyan hideg fény, amelyben minden elveszíti a színét, és ráadásul örökre." - Alessandro Baricco

❤️🧡💛💚💙💜🤎🖤🤍

• Tudod dreamy annyi elkeseredés és düh van az emberekben a játék során tapasztaltak miatt hogy ne csodálkozz ha néha elgurul a gyógyszer.

Jók lennének ezek a vitainditók is de hát mindenki tudja a korábbi tapasztalatok alapján hogy nem sokat várhatunk.

Felszerelés váltás: az ötlet jó kérdés hogy fog működni

Öv leltár : sztem alig használják macerás

Istenek pecsétje : Parasztvakitás várhatóan ( metinben a 70 -os sikerességi esély azt jelenti hogy 4-5 re sikerül nem hinném hogy az 90% fölötti esélyt adna

Nem tudom mennyi a kovács kézi sikerességi esélye pontosan de sztem azt fejelték meg 5-10 % al és senki nem szólhat semmit mert igazat irtak :)

Nem tudom kultúrált voltam-e ? :)

• Összességében nagyon tetszik az új frissítés, DE... A felszerelés váltásnak megint csak azokban a közösségekben lesz értelme, ahol a PVP és a PVM egyaránt jelen van. Nálunk már nagyon régen kihaltak a harcok, már csak szórakozásból csap össze néha napján egy-két játékos. Mindazt úgy teszik, hogy "várj, felveszem a felszerelésem". Ha eddig lehetett várni 1 percet a felszerelés váltásra, akkor szerintem ezután sem ezen múlna. No, de mindegy. Az öv, hát, hmm... Nem igazán tudom, hogy mit mondjak rá. Csatlakozom az előttem szólóhoz: macerás. És végezetül: az Istenek pecsétje megint csodálatosan hangzik, kár, hogy Tárgypiac, elképzelhető, hogy az ára sem lesz 10 SÉ, és szerintem a sikerességi esélyt sem fogja annyival növelni.

ᴡʜᴇɴ ᴡᴇ ᴀʀᴇ ʀᴜɴɴɪɴɢ ɪɴ ᴛʜᴇ ᴡʀᴏɴɢ ᴅɪʀᴇᴄᴛɪᴏɴ ᴛʜᴇʀᴇ ɪꜱ ɴᴏ ꜱᴇɴꜱᴇ ɪɴ ɪɴᴄʀᴇᴀꜱɪɴɢ ᴛʜᴇ ꜱᴘᴇᴇᴅ.

• Felszerelés váltás: az ötlet jó kérdés hogy fog működni

a nyúlfarknyi leírás alapján szerintem egy plusz "oldal" lesz, mint a leltárnál is.

EDIT: az influenszerek live-olnak, szereztem egy képet:

Öv leltár : sztem alig használják macerás

Pedig oda jó pakolni a halakat stb. Én pl. az expes és nem mindig használatos halakat/italokat ott viszem magammal, így nem foglalja a helyet a leltárban.

Ha a leírásnak hinni lehet, és minden IS beletömködhető, akkor bizony egy picit pár négyzettel úgymond kibővül a pakoló helyünk. (bár nekem most is tele van :D)

Istenek pecsétje : Parasztvakitás várhatóan

én is valamiért így érzem, de ne legyen igazunk.

%-os értékeket tudjuk, hogy sosem közölnek.

Amit eddig biztos tudunk, hogy az áldástekercstől a sárkánytekercs+10%-al jobb.

A kovi kézit sem tudjuk ettől mennyivel jobb.

Mágikus kő vs. ritu közt sem tudjuk, hogy van-e egyáltalán különbség (elvileg csak tárgyszintben).

Aztán vannak az "urbán legendák" a B-s tekercsekről is....

És azt sem írták le, hogy a tárgy áldástekercs metódusú, vagy mágikus kő/rituális kő metódusú lesz-e.

Ha csak egy éppen 20. új áldástekercs féleség lesz, akkor... nem sok értelmét látom.

Ha a másik, és hozzájutni ugyanúgy lehetetlen, mint egy rituálishoz, akkor szintén... :D

azokban a közösségekben lesz értelme, ahol a PVP és a PVM egyaránt jelen van

nekem több szettem is van, nem pvp vs pve. Nagy szinten azért egyrészt illik is, meg a térképek sokrétűsége miatt azért nem egy vértje-sisakja-cipője van az embernek.

„A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük. Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” - Helen Keller

"A gonoszság olyan hideg fény, amelyben minden elveszíti a színét, és ráadásul örökre." - Alessandro Baricco

❤️🧡💛💚💙💜🤎🖤🤍

• Tudom hogy az istenek pecsetje ses, de mivel huzni mindig van mit ( es altalaban draga) engem ez erdekel a legjobban. Kulonbozo hatasok es kosztumok nem lepnek meg bar mindig van valami uj ami jol all a samin 😍 nyalokat is veszunk, uj hatast, rucit is mindent IS

Na viccet felreteve ovet mar en is problemasnak itelem meg, es az event nekem karcsu a korabbi evekhez kepest.

I dont lose people, people lose me. U gotta understand this.

• Az övekkel az a probléma, hogy vagy kohózom és nem pakolok bele, leveszem amikor effektíve nincs szükségem rá és vigyázok rá mint a szemem fényére mert nem pár millás tétel a kohó bele. Vagy nem kohózom és pakolászok bele. Ha kohós az öv szerintem senki nem pakolássza mindig ki-be a cuccokat, szimplán nem rak oda semmit. És ez szerintem most sem fog változni, hiába pakolhatunk bele szinte bármit. Szóval ez a frissítés úgy érzem nem érint vagy legalábbis hidegen hagy.

A felszerelés cserét jónak gondolom, simán be lehet pakolni tüzes/szeles/villámos szettet....nem kell feltétlenül pvp-re gondolni. Viszont ez viszonylag gyors felszerelés cserét jelentene ha jól értem és hát az ilyen "gyors" megmozdulásokba nem igazán jó a gf. Gondoljunk csak arra, hogy bannoltak mert gyorsan léptem ki-be karikra és társai. Szóval ebbe az irányba is eléggé szkeptikus vagyok. Szóval így erre az egészre az első reakcióm az az, hogy nyááhhh megint kezdődik valami bughalmaz kialakulása. ?(

Edited once, last by Ayana ().

• Itt vannak a videók:

(a teljesség igénye nélkül)

persze van még jó pár, aki szeretné megtalálja a YT-on a többit is.

❤️🧡💛💚💙💜🤎🖤🤍

• nekem több szettem is van, nem pvp vs pve

Igen, ez nem jutott eszembe hirtelen, hogy PVE és PVE is lehet. Abból indultam ki hirtelen, amit a hír is megfogalmaz:

"Ehelyett élvezhetitek a szupergyors felszerelés cserét egy gombnyomással. Például az egyik oldalon PvP felszerelésbe, míg a másikon PvE felszerelésbe bújhattok, így tökéletesen felkészülhettek bármire!"

de mivel huzni mindig van mit

Ja, csak az a nem mindegy, hogy mennyibe fog kerülni az a bizonyos tétel, és mivel dreamy is mondta, nem tudhatjuk, hogy pontosan hány %-os sikerességi esélye lesz. Lutri az egész, mind mindig.

Viszont ez viszonylag gyors felszerelés cserét jelente

Figyeld meg, hogy lesz valami időkorlát. 10 másodpercet majd várnod kell a felszerelés cserék között. (CSAK TIPP!) De kb. olyannak képzelem el, mint a raktáros megnyitását, vagy a kereskedést két karakter között. Biztos vagyok benne, hogy ha nem is sokat, de egy minimálisat várni kell, mert a végén még kitiltanak, hogy túl gyorsan nyomogatod.

/Itt tenném hozzá, hogy még nem volt időm megnézni azokat a videókat, amiket dreamy beküldött, de hogyha nem is kell várni a felszerelés váltások között, akkor is számítok hirtelen valami hibára, hogy pl. még az előző felszerelés bónuszait veszi figyelembe a játék a sok gyors kattintgatás miatt./

ᴡʜᴇɴ ᴡᴇ ᴀʀᴇ ʀᴜɴɴɪɴɢ ɪɴ ᴛʜᴇ ᴡʀᴏɴɢ ᴅɪʀᴇᴄᴛɪᴏɴ ᴛʜᴇʀᴇ ɪꜱ ɴᴏ ꜱᴇɴꜱᴇ ɪɴ ɪɴᴄʀᴇᴀꜱɪɴɢ ᴛʜᴇ ꜱᴘᴇᴇᴅ.

• Videókat elnèzve szerintem érdemes ránézni, bevallom tök hülyén képzeltem el ehhez képest. ( most sikerült megnézni őket)

I dont lose people, people lose me. U gotta understand this.

• Változások jegyzéke a 22.1-es frissítéshez

és a változások jegyzékét is kitették, érdekes dolgokat bogarászhatok belőle :)

EDIT: közben a hírt visszavették, gyanítom egy későbbi időpontban fog ugyanezen a linken elérhető lenni.

❤️🧡💛💚💙💜🤎🖤🤍

• Acces Denied,tényleg érdekes

Sajnos közben ahogy kikerült, úgy el is tüntették. Másfél órán át látható volt.

Az okot ne kérdezzétek, gyanítom a megjelenés időpontja rosszul lett megválasztva :)

EDIT:

már újra él a link, de akár a wikin is böngészhetitek a változások jegyzékét:

https://hu-wiki.metin2.gamefor…%A1sok_jegyz%C3%A9ke/2022

(akár 2009-ig visszamenőleg is!)

❤️🧡💛💚💙💜🤎🖤🤍

• A második felszerelés oldalt nem adja meg minden csoporttagnak, talán vagy a legtöbb sebzést bevivő karinak vagy annak aki elkezdi ütni a nagymestert. Ami azért megjegyzem nem egyszerű dolog. Szóval a 2. oldal a szerón véleményem szerint kb 10 karinak lesz meg ingyé :)

De ezen már sztem senki nem lepődik meg :)

• nem adja meg minden csoporttagnak

igen, sajnos ez nem olyan küldi, amit csoportban is lehetne.

Öv leltár változással kapcsolatban:

nagyon negatív számomra, hogy az ott tárolt tárgyakat már nem lehet onnan használni. Igaz helyette beletehetek olyant, ami "csak úgy" nálam van, mert hátha kell :D .... Én innen használtam a zöldet meg a lilát (igen, nem számít ha fogy a tűzvörös kő), és így, hogy most onnan már nem lehet az "italokat" és halakat stb aktiválni, így eléggé elszomorított ez a dolog.

Az elementáris sebzés megváltozott:
    Bizonyos szörnyek elementáris ellenállása módosításra került. Bizonyos esetekben ez azt jelenti, hogy a játékosok kisebb sebzést visznek be szörnyeknek, ugyanakkor könnyebb lesz felismerni a szörnyek elementáris gyengeségeit.

Ki hol tapasztalta meg ezt a változást?

Mennyire lett nehezebb?

Nekem olyan, mintha nem csak az ellenállásuk változott volna meg, hanem az erejük is. (bár, én minden karbi után ezt érzem :D , és utána helyreáll a dolog)

De mostanában, mintha nagyobbat sebeznének is.

Ti hogy látjátok?

❤️🧡💛💚💙💜🤎🖤🤍

• Ti hogy látjátok?

Pontosan ugyanígy, ahogy leírtad. Én a kis csapatommal most a razadort próbáltam leverni, és azért nem ment olyan egyszerűen, mint azelőtt. Én is szoktam néha érezni azt, hogy karbantartás után a szörnyek ereje megnő, de most különösen erős lett. Ugyanezt tapasztaltam Thrymen és Nemerén is. Figyeltem, mennyit csap rám a Nemere pl. és volt olyan eset, hogy kétszer annyit ütött, mint azelőtt. Most vagy valami nem stimmel, vagy nem sikerült felismernem a szörny elementáris gyengeségét.:P

• Char deletion adjustmetn

Úgy vélem ez a hír belefér a verzió kibeszélőbe.

Megemelik a karaktertörlés szinthatárát 119-re.

Vélemények?

❤️🧡💛💚💙💜🤎🖤🤍

• nem játszok de jó dolog, mindig idegesített mikor karit húztam és nem engedett már 70es karikat törölni, bár sokakat nem érint magyaron mert nem játszik kb senki már, aki azt mondja hogy sokan vannak az hazudik, néha felnezek piacra és chatra is és rémes amit látok, talán nyáron lesz összevonás és akkor visszatérek, de amíg ilyen siralmas a helyzet addig off de lehet jobb is hogy megszabadultam már 2 éve a metintől

• és nem engedett már 70es karikat törölni

igen, eddig 69-es volt a legnagyobb, amit törölhettél.

Hát nem tudom.... 119-es karit azért már bűn törölni, ha már ekkorát kitöröl valaki, akkor az akár az egész accountját törölhetné.

Kíváncsi lennék egy statisztikára, hogy vajon hanyan élnek ezzel a lehetőséggel, szóval, hogy pl hány 110+-os kari kerül törlésre, mondjuk 1 hónap alatt.

(Bár sosem fogunk ilyen adatokat látni :) )

❤️🧡💛💚💙💜🤎🖤🤍

• Hasonló a véleményem, mint Dreamynek. Szerintem is aki már egy 110+-os karit töröl, az bűn - pláne, ha abba pénzt, időt, energiát fektetett, és nem csak szintelt ezerrel. Szerintem itt inkább a lényeg az, hogy most már lehet törölni akár egy 75-80-as karit is - bár én tényleg úgy vagyok vele, hogy nekem minden karakter kicsit "szent", amibe 5 percnél több időt fektettem. Az ötlet jó, tetszik is valahol, és megértem, hogy miért pont 119-re emelték meg a szinthatárt. Statisztikát sajna nem fogunk látni, igen, pedig engem is érdekelne.:)

• Ha a másik, és hozzájutni ugyanúgy lehetetlen, mint egy rituálishoz, akkor szintén... :D

No hát akkor kb 200 perc és megtudjuk mennyire árazza fel a GF ezt az új tárgyat.

A leírásából már kiderül:

"A fejlesztett tárgy nem semmisülhet meg, és a szintje sem csökkenhet.",

hogy egy mágikus-ritu féle fejlesztő lett.

Majd írjátok meg mennyi volt az aukción :)

A tárgy wiki linkje:

https://hu-wiki.metin2.gamefor…tle=Istenek_pecs%C3%A9tje

Ui:

a mai aukción 2 új szörnykártya dobozt is bemutattak:

https://hu-wiki.metin2.gamefor…C3%B6rnyk%C3%A1rtya_doboz

https://hu-wiki.metin2.gamefor…C3%B6rnyk%C3%A1rtya_doboz

Edit: 4000 sétől indult :)

❤️🧡💛💚💙💜🤎🖤🤍