Szerverösszevonások; ch-k számának növelése/csökkentése

  • Megjelent a legújabb összevonások ütemterve:

    Szerverösszevonás februárban


    Ebbe a témába, kicsit elbújtatva 1-2 fontosabb dolog is bekerült.

    Akár a mi régiónkban, vagy a másikban is, illetve a régió nélküli török fórumon a hírbe belekerült, hogy a GF a 9 ch-s szervereket 6 ch-ra maximalizálja.

    Ez érinti a régiónkban a román és a lengyel szervereket is.

    Néhány szerveren megváltoztatjuk a csatornák számát felfele vagy lefele, hogy a stabilitást maximalizáljuk.


    A másik pedig a világjáró jeggyel kapcsolatos:

    A szerverösszevonással visszatérnek a Világjáró jegyek, melyek árában szintén történt változtatás.


    Discordon már beszélgettetek erről, de van aki oda nem jár.

    Mi a véleményetek: nálunk is vajon lesz ch csökkentés vagy növelés?

    Vagy összességében mi lesz, ha a nagyobb szervereknél csökkentik a ch-kat (pl a mi régiónkban)?


    Jó beszélgetést!

    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük. Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” - Helen Keller


    "And I am feeling so small"


    💜"Nem is kell tudni mindent, csak akkor ne mutassuk azt, hogy tudunk mindent."💜


    "A gonoszság olyan hideg fény, amelyben minden elveszíti a színét, és ráadásul örökre." - Alessandro Baricco


    ❤️🧡💛💚💙💜🤎🖤🤍

  • Maintenance (and merges) this week have been postponed to Thursday, Feb 24, 09:00.

    Úgy tűnik, egy nappal tovább kell várnunk a válaszokra :)


    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük. Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” - Helen Keller


    "And I am feeling so small"


    💜"Nem is kell tudni mindent, csak akkor ne mutassuk azt, hogy tudunk mindent."💜


    "A gonoszság olyan hideg fény, amelyben minden elveszíti a színét, és ráadásul örökre." - Alessandro Baricco


    ❤️🧡💛💚💙💜🤎🖤🤍

  • Egyfelől nagyon örülök, mert a mi közösségünkben is megkérdeztek bennünket, hogy akarunk-e HU+CZ egyesítést, és ez a mostani tervezetben nem kerül megvalósításra, ellenben pl. a FR+Europa (UK+DK+NL) egyesítéssel. Bár igaz, én akkor is azt mondtam, hogy legyen CZ+HU, de ez most nem az a téma.


    Másfelől: biztosak lehetünk benne, hogyha (és most csak a mi klaszterünket megvizsgálva) a RO és a PL közösségek 6 CH-t kapnak, akkor mi nem hiszem, hogy a most meglévő 5 CH helyett 6-ot kapnánk majd az összevonások után. Ismét az lesz, hogy 3 CH-t kap a HU közösség és a CZ közösség is, és a jövőben majd lesznek még összevonások. Itt jegyezném meg, hogy MaxRojale már elmondta, hogy akármennyire is sajnálatos a hír, a játékosok akármennyire is nem tetszésüket fejezik ki, nem lesz 9 CH, és igen is csökkentések lesznek, mert ezt eldöntötték a fejesek, és pont. Ebből kiindulva nem hiszem, hogyha mi megkapjuk a 3 CH-t, és ne adj ég tüntetni fogunk, akkor majd kapunk 6 CH-t, mikor a PL és a RO közösség jócskán több játékosból áll, és ők sem kapják már vissza a 9 CH-jukat.


    All: a HU közösségben szerintem biztos 3 CH lesz, az eventek alatt biztosan lesznek problémák (pl.: HF), de a GF mindent a játékosállományhoz igazít, és ez valahol fair.


    U.i.: biztos a halál, ez csak az én szubjektív véleményem.:)

    "Akár azt hiszed, képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad lesz."


    HTLbUaQ.gif


    Image by Lesirg:thx:

  • nálunk is vajon lesz ch csökkentés vagy növelés?


    CH-k számának csökkenése után


    szerintem biztos 3 CH lesz

    Nem nyertetek :P 6 ch lett :)


    Világjáró jegyeket én még nem láttam benn.

    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük. Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” - Helen Keller


    "And I am feeling so small"


    💜"Nem is kell tudni mindent, csak akkor ne mutassuk azt, hogy tudunk mindent."💜


    "A gonoszság olyan hideg fény, amelyben minden elveszíti a színét, és ráadásul örökre." - Alessandro Baricco


    ❤️🧡💛💚💙💜🤎🖤🤍

  • Szerintem ezek a dolgok már nem sok mindenkit érdekel mivel ha megnézed a játékosok 70-80%-a abba hagyta.

  • Világjáró jegyeket én még nem láttam benn.

    Szerintem hamarosan az is érkezni fog, és nagyon kíváncsi vagyok, hogy így, hogy minden szerver 6 CH-t kapott a klaszterünkben (leszámítva a Jerakeen-t), hogyan fognak alakulni az árak.


    Felmerült bennem a kérdés, hogy vajon mivel érdemeltük ki ezt a 6 CH-t. Talán többen lettünk a HU szerveren az elmúlt időszakban? Szerintem biztosan. Legalább is időszakosan igen. Mert a RO, PL játékosok jöttek-mentek, kereskedtek-vásároltak, lehet úgy érzékelték ezt a GF-nél, hogy megnőttünk annyira, hogy kaphassunk 6 CH-t. Én nagyon örülök, végre megint visszatérhettem arra a CH-ra, amin évekkel ezelőtt játszottam.


    Szerintem ezek a dolgok már nem sok mindenkit érdekel mivel ha megnézed a játékosok 70-80%-a abba hagyta.

    Tiszteletben tartom, amit mondasz, viszont azt azért tartsd szem előtt, hogy a játékos java nem abba hagyta a játékot, hanem szervert váltott. Sehol sem másabb a játék, mint a HU szerveren, inkább a piac és az új bajtársak miatt döntöttek úgy, hogy búcsút mondanak a HU szervernek. De sosem lehet tudni, mikor jönnek haza.

    "Akár azt hiszed, képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad lesz."


    HTLbUaQ.gif


    Image by Lesirg:thx:

  • Felmerült bennem a kérdés, hogy vajon mivel érdemeltük ki ezt a 6 CH-t. Talán többen lettünk a HU szerveren az elmúlt időszakban? Szerintem biztosan.

    Nem. Leírták, a szerverek stabilitásának maximálása miatt történt meg ez.

    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük. Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” - Helen Keller


    "And I am feeling so small"


    💜"Nem is kell tudni mindent, csak akkor ne mutassuk azt, hogy tudunk mindent."💜


    "A gonoszság olyan hideg fény, amelyben minden elveszíti a színét, és ráadásul örökre." - Alessandro Baricco


    ❤️🧡💛💚💙💜🤎🖤🤍

  • Ne haragudj ha megbántalak de nem szervert váltottak hanem abba hagyták ha benne vagy a face csoportokban te is tudok hogy a karijaikat és egybe minden cuccukat árulják ez nem szerver váltás hanem abba hagyás. És ne haragudj ha ezzel megbántottalak!

  • Mindig is volt ilyen, hogy illegálisan árultak accountokat, cuccostul. Ez nem újkeletű dolog.

    Van aki direkt ezért játszik, hogy eladhassa az accountokat.


    És mindig van valaki aki abbahagyja, és teátrális keretek közt közzé teszi ezt.


    Az összevonás Magyarország szervert most nem érinti, a kérdések pedig nyilván azokhoz szóltak, akik játszanak.

    Aki nem játszik az nyilván nem tud erről mit mondani, szóval maradjatok a témánál ha lehet.


    Többen kérdeztétek már a Világjáró jegyeket, időpontot nem tettek közzé, bizonyára majd a Hírekben üzennek, ha elérhető lesz.

    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük. Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” - Helen Keller


    "And I am feeling so small"


    💜"Nem is kell tudni mindent, csak akkor ne mutassuk azt, hogy tudunk mindent."💜


    "A gonoszság olyan hideg fény, amelyben minden elveszíti a színét, és ráadásul örökre." - Alessandro Baricco


    ❤️🧡💛💚💙💜🤎🖤🤍

  • Sziasztok, mai frissítés után újra kapható világjáró jegy, de lengyelekhez nem lehet menni. Remélem csak csúszik a dolog, cseh, román piacok élénkebbek magyartól, de polska... ;)

  • Láttam én is és mivel pár napja fellépegetek játszani, engem már alapból megijeszt ez is hogy újra bekerültek és még kevesebben leszünk. Csak 4 opció van, lengyelre egyenlőre esélytelennek látom, gondolom az majd a "végjáték" lesz ?(

    I dont lose people, people lose me. U gotta understand this.

  • és még kevesebben leszünk

    eddig mehettünk bárhova.

    Persze benne volt, hogy valaki ott maradt.

    De jó oldala is volt: bármit megkaphattál, és nem a mi halott piacunkat lestük csak. Olyant is megvehettél, ami itt az esélytelen kategória volt.



    Mondjuk a 702-es a sima lengyel szerver (Polska), azt még a román fórumon kiírt hírben sem látom sehol.

    https://board.ro.metin2.gamefo…p-tichetele-globetrotter/

    De még azt sem, hogy onnan el. Esetleg valaki meglesi? Anubis95 ? Tuborg86 ?



    Edit: wikin frissítettem az aktuális árakat:

    https://hu-wiki.metin2.gamefor…erverek_.C3.A9s_.C3.A1rak

    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük. Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” - Helen Keller


    "And I am feeling so small"


    💜"Nem is kell tudni mindent, csak akkor ne mutassuk azt, hogy tudunk mindent."💜


    "A gonoszság olyan hideg fény, amelyben minden elveszíti a színét, és ráadásul örökre." - Alessandro Baricco


    ❤️🧡💛💚💙💜🤎🖤🤍

  • Remélem csak csúszik a dolog

    Mondjuk a 702-es a sima lengyel szerver (Polska), azt még a román fórumon kiírt hírben sem látom sehol.

    [BA]Ascoran közzétette a lengyel fórumon a vonatkozó információkat.

    "Szanowni Gracze,


    dzisiaj Bilety Podróżnika wróciły do oferty w nowej konfiguracji. Bilety z serwera Polska oraz na serwer Polska będą niedostępne. Prosimy o zapoznanie się z aktualną tabelą transferów w pierwszym poście."


    [Forrás: https://board.pl.metin2.gamefo…ostID=2218786#post2218786]

    Fordítás:

    "Kedves Játékosok!


    A mai nappal a Világjáró jegyek ismét elérhetőek a tárgypiacon. SEM a szerver Polska-ra nem lehet jönni, sem pedig a szerver Polska-ról nem lehet elmenni. Tájékozódj az árakról."


    Az árak pedig azok, amiket dreamy már a Wikin is közzétett.

    "Akár azt hiszed, képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad lesz."


    HTLbUaQ.gif


    Image by Lesirg:thx:

  • Haaat...ha engem kerdezel en mar annyira nem vagyok fanatikus metinfuggo mint regen hogy ide oda ugraljak ( ugrasonkent 790 se es megcsak anyagilag sem okozna problemat ) egy-egy komolyabb cuccert....ertem en amit mondasz es egyet is ertek vele, de valamiert naivan ragaszkodom a regi dolgokhoz amiket mar megszoktam. Bar gondolom ha onkent nem megyunk, majd valamikor ugyis osszevonnak. ( ez pusztan feltetelezes a reszemrol)

    I dont lose people, people lose me. U gotta understand this.

  • Bar gondolom ha onkent nem megyunk

    Ha már önként kellen választanom, akkor válasszak önként ingyen. Azt gondolom, hogy senki sem kötelezhet egy játékost sem arra, hogy kiadjon ennyi SÉ-t arra, hogy utazgasson akármelyik szerverre.


    Hozzátenném:

    wikin frissítettem az aktuális árakat:

    A kettő frissítés között picivel több, mint 8 hónap telt el. Én ezt a 740 SÉ-t még mindig soknak találom, pláne, hogy eddig a RO szerverről (akár RO51, akár RO54) 480 SÉ-ért lehetett jönni hozzánk, most pedig jóval többért. Ez piszok nagy hátrány azoknak, akik a RO szerverről hozták a mi piacunkra eladni a dolgokat. Azért ennyire nem éri meg szerintem, vagy nem tudom.


    Én bevallom, hogy nem váltottam soha szervert, kipróbáltam mindegyiket már az elmúlt évek során, és bevallom, hogy nem költenék 740 SÉ-t csak azért, hogy eljöjjek RO-ról HU-ra. 480-at még talán-talán, de ennyit egyértelműen nem... A GF kicsit jobban is átgondolhatná az árakat, amik a tárgypiaci tételeket érintik, mert ez már évek óta "kicsit" eltúlzott.


    És egy utolsó gondolat: az, hogy a lengyel szerver végleg lezárt szerver lett (se oda-se onnan, se új fiók létrehozása) szerintem nagyon jó döntés volt. Vannak országok, ahol szerintem megéri a GF-nek azt csinálni, hogy a játékos réteget megóvja a botoktól. Ilyen pl az Azrael szerver is.

    "Akár azt hiszed, képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad lesz."


    HTLbUaQ.gif


    Image by Lesirg:thx:

  • A szerverosszevonast csak gondolatmenetkent dobtam fel, itt azert meg onkentes a dolog. Ha osszevonnak nem lesz valasztasunk, bar lattam volt szavazas errol, nyilvan azert mert meghagytak nekunk azt az illuziot hogy van beleszolasunk a dolgokba. Itt mar nem utazgatni kene hanem osszevonni regen… aranytalanul draganak talalom a szervervaltot.. es pont ma talalkoztam 2 lengyel boltossal ( beszelek egy kicsit lengyelul) mutogattak nekem ott hogy mit vinnenek innen ha tudnak… nyilvan sokan tolunk is a lengyel valtora vartak, de en pl akkor se mennek roman szerverre ha a gf fizetne erte nekem… ( 0 rasszizmus… tenyleg) a piacunk sem halott, azert nincs kereskedelem mert az arak el vannak szallva, nem kene ezert szervervaltokat vasarolgatnunk, de ebbe meg nem megyek bele mert reg leragott csont. Sajnalom hogy idaig jutottunk egyebkent.

    I dont lose people, people lose me. U gotta understand this.

  • bar lattam volt szavazas errol, nyilvan azert mert meghagytak nekunk azt az illuziot hogy van beleszolasunk a dolgokba

    Igen, pontosan. Volt szavazás, ami a HU és a CZ szervert illeti. Én támogattam. Szerintem az utolsó utáni lépése lenne a GF-nek a HU szervert a RO vagy a PL szerverrel összevonni. Lásd: a felmérés is a HU+CZ összevonásra vonatkozott, illetve a PL szervert végleg lezárták.

    aranytalanul draganak talalom a szervervaltot

    Csatlakozom. Én egyébként nem vagyok akkora fanatikus, hogy szerverről szerverre járok, és hozom a cuccokat innen oda, onnan ide. Van, akinek ez jó buli, engem sosem kötött le, hogy most itt az időm 90%-át abba fektessem, hogy a gazdaság a szervereken kiegyensúlyozott legyen. Volt azonban egy pont, amikor elgondolkodtam, hogy a RO szerveren olcsóbb ládákat elhozom ide, és eladom. Még ha ládánként 1-2-3 misit nyerek, sok láda esetén az sokszor 1-2-3 misi. Na most ezt 480 SÉ-ért még megtettem volna, de a 740 SÉ nekem sok.


    Egyébként tök jó lenne, ha erről nyílna egy thread, ahol esetleg lehetne a GF-nek jelezni, hogy a világjáró jegyek árai azért némely esetben irreálisak. Nem tudom, korábban volt-e már ilyen, vagy van-e ennek értelme. Ha egy illetékes tudja a választ, megköszönném, ha válaszolna.

    "Akár azt hiszed, képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad lesz."


    HTLbUaQ.gif


    Image by Lesirg:thx:

  • legyen összevonás mert ami itt magyaron megy az vicc.. vettem üveget csak szétnézni és hetek óta ugyanazt áruljak ugyanolyan áron, hívó chat 0, piac van de nem tuds zeladni semmit és venni se normális áron, játékos alig mozog, mikor látja be a gf hogy lépje már meg? bár remélem nyáron megtörténik mert ez szenvedés

  • Perculia

    Closed the thread.