[SZAVAZÁS] Lehetséges szerver egyesítés HU+CZ

  • Szeretnéd, hogy összevonják a magyart a cseh szerverrel? (Cseh/ CZ)? 89

    1. Igen (33) 37%
    2. Nem (56) 63%

    Kedves Játékosok!


    Termékcsapatunk szeretné, ha visszajelzést kapna a lehetséges jövőbeli szerveregyesítésekkel kapcsolatban. Kérjük, éljetek a lehetőséggel és vegyetek részt a szavazáson, és osszátok meg velünk a véleményeteket!


    Előre is köszönjük!

    A Metin2 csapat

  • Szavaztam, és ahogyan korábban is mondtam, én mindenképpen annak a pártján állok, hogy legyen összevonás. Látva azonban a százalékot, elgondolkodtam. Azért arra nem számítottam az előző threadhez képest, hogy ilyen magas a nemek aránya, de persze ezt is megértem. Ami engem kicsit meglepett, az az, hogy Darcoon december 6-án még ezt mondta:

    Ezt nem is egy nyilvános felmérésnek szántuk. Élnézéseteket kérjük az okozott félreértésért!

    Majd most, december 16-án íme egy nyilvános felmérés. Ilyen gyorsan változott a helyzet?

    Ami pedig még inkább elgondolkodtat, hogy remélem, CSAK magyarok szavaznak, és NEM jönnek ide csehek is, hogy kifejezzék véleményüket. Természetesen ez őket is érinti, de van egy-két hangzatos név, ami hirtelen, a mai napon jött létre itt (pl.: SniperCZ27), és gondolom (ez csak feltételezés, mert benne volt a témában, láttam) ő is szavazott. Azt például nem értem, hogy a cseh fórumon miért nincs egy véleményszál ebben a témában, és őket miért nem kérdezik meg ezügyben. Azért ez nekem nagyon egyoldalú ebben a formában.


    Azt pedig végezetül itt hagyom, hogy ezzel a felvetéssel szerintem már biztossá vált a jövő: ha az igenek győznek, azzal azt éri el a közösség, hogy valamikor összevonnak bennünket, de ha a nemek győznek, akkor a csatornáink számát csorbítják majd. Én most ezek szerint mérlegelek már. És jelenleg a több csatorna egy szerverösszevonással még mindig kifizetődőbb, mint az, hogy 3 CH-n legyünk egymás nyakába, mint pl. a görög közösség.

    "Akár azt hiszed, képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad lesz."


    HTLbUaQ.gif


    Image by Lesirg:thx:

  • Azt például nem értem, hogy a cseh fórumon miért nincs egy véleményszál ebben a témában, és őket miért nem kérdezik meg ezügyben. Azért ez nekem nagyon egyoldalú ebben a formában.

    https://board.cz.metin2.gamefo…ntial-server-merge-cz-hu/

    Azt pedig végezetül itt hagyom, hogy ezzel a felvetéssel szerintem már biztossá vált a jövő: ha az igenek győznek, azzal azt éri el a közösség, hogy valamikor összevonnak bennünket, de ha a nemek győznek, akkor a csatornáink számát csorbítják majd. Én most ezek szerint mérlegelek már. És jelenleg a több csatorna egy szerverösszevonással még mindig kifizetődőbb, mint az, hogy 3 CH-n legyünk egymás nyakába, mint pl. a görög közösség.

    Akármit szavaztok, az összevonást max. csak késleltetni tudjátok. Túl naívak vagytok ha azt hiszitek érdekli őket a véleményetek. Ez a szépítés itt Darcoon részéről csak egy parasztvakítás. A GF-et sosem érdekelte a játékosok véleménye, maximum ideig-óráig, aztán ráerőszakolták félresikerült ötleteiket mindenkire. Így volt ez mindig és most is így lesz. A magyar szerver tovább fog pusztulni, egy ponton pedig eléri azt a létszámot, amikor a GF mindenképp az összevonás mellett fog dönteni, a megkérdezésetek nélkül. Nyílván tettek most egy fake gesztust felétek, hogy dönthettek a saját sorsotokról, de én nem hiszek ebben. A nemeket megértem, hisz a magyar a legócskább szerverek közé sorolható európa szinten. A félelem jogos, labdába rúgni csak kevesek tudnak az előrehaladottabb szerverek játékosaival szemben. De mondom még egyszer azoknak is, akik nemmel szavaznak: egy folyamat már elindult, amit szavazással vagy nélküle, de úgy sem állíthatjátok meg.

  • Darcoon december 6:

    "Üdv!

    Sajnálatosan volt egy kis félreértés, amit most szeretnék letisztázni. Pillanatnyilag nincsenek konkrét terveink szerverek egyesítésére, nem hogy dátum azokra"


    Üdv!

    Hazug társaság vagytok....

  • Aki nemmel szavaz legyen oly kedves és indokolja már meg miért. Egyszerűen nem értem miért vagytok ellene. Bár igazából egy mindegy ahogy Key is leírta nem oszt nem szoroz hogyan alakul a szavazás.

  • Skilk volt már egy téma, ahol sokan leírták a gondolataikat: Szerverek egyesítésével kapcsolatos felmérés.

    Nyilván van aki már itt csak szavaz, nem feltétel az indoklás. És miért pont az, aki nemmel? :D Más meg esetleg azt nem érti, miért van ennyi igen, ugyanebből kiindulva.

    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük. Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” - Helen Keller


    "And I am feeling so small"


    💜"Nem is kell tudni mindent, csak akkor ne mutassuk azt, hogy tudunk mindent."💜


    "A gonoszság olyan hideg fény, amelyben minden elveszíti a színét, és ráadásul örökre." - Alessandro Baricco


    ❤️🧡💛💚💙💜🤎🖤🤍

  • Más meg esetleg azt nem érti, miért van ennyi igen, ugyanebből kiindulva.

    Aki nem érti az igent az ezzel a játékkal játszik egyáltalán?

    Persze akinek tetszik, hogy egyre kevesebb játékos van, a piacot meg se említem az ellenezze csak, úgyse mi döntünk.:/

  • Ezt a kérdést fordítva is fel lehet tenni.

    Sokan megindokolták a nemet az említett témában.

    Szerinted attól többen leszünk, ha 2 úgymond "halott" szervert összevonnak?

    Attól jobb lesz a piac?

    Belegondoltál abba, hogy ott 2 külön nemzet is lesz egy helyen, 2 külön játék csapattal?

    Többen csak nagy szerverhez szeretnének csatlakozni.

    Mások csak akkor a csehekhez, ha mindenképp lesz összevonás.


    Tehát nem hiszem, hogy az igeneknek kellene annyira egyértelműnek lennie.


    Persze ezt nem vitatkozásból írtam le, csak picit úgy tűnik az írásodból, hogy degradálod a nemeseket (feltételezed, hogy nem is játszanak), pedig szerintük csak az a megfelelő döntés, hogy nem.

    Mindenki véleményét, és szavazatát tiszteletben illik tartani.


    Az sem árt, ha beleolvastok a csehek fórumába, és a nem-nem-nem véleményekbe. Nem igazán láttam ott ujjongást az ötlettől.

    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük. Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” - Helen Keller


    "And I am feeling so small"


    💜"Nem is kell tudni mindent, csak akkor ne mutassuk azt, hogy tudunk mindent."💜


    "A gonoszság olyan hideg fény, amelyben minden elveszíti a színét, és ráadásul örökre." - Alessandro Baricco


    ❤️🧡💛💚💙💜🤎🖤🤍

  • Szerinted attól többen leszünk, ha 2 úgymond "halott" szervert összevonnak?

    Igen.

    Attól jobb lesz a piac?

    Több játékos=jobb piac. Nyilván nem lesz egy lengyel/román szerver szintjén de jobb lesz.

    Belegondoltál abba, hogy ott 2 külön nemzet is lesz egy helyen, 2 külön játék csapattal?

    Ez kit érdekel? Nem a játékosok dolga erre megoldást találni.


    Én úgy látom félnek a változástól a játékosok. Jó nekik a saját kis buborékjuk nem nézve azt, hogy közbe kezd elfogyni a levegő. Viszont édes mindegy ki mit lát bele jövőre úgyis lesz összevonás, elkerülhetetlen.

  • Ez kit érdekel?

    Jelenleg? Ezek szerint téged nem :D Majd aki játékost érint esetleg, azt fogja érdekelni.


    félnek a változástól

    Nem biztos, hogy a változástól félnek, hanem inkább csak ezt a verziót nem szeretnék, mert másban reménykednek, hogy úgy esetleg egy nagyobb szerverrel reálisabb az összevonósdi, ha most nemet mondanak.


    Én továbbra is azt mondom, ne negatívan álljunk már a másik ember döntéséhez.

    Neki lehet éppen az az építő, a pozitív. Mert ő mást szeretne, vagy másban bízik, ha nemet mond.

    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük. Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” - Helen Keller


    "And I am feeling so small"


    💜"Nem is kell tudni mindent, csak akkor ne mutassuk azt, hogy tudunk mindent."💜


    "A gonoszság olyan hideg fény, amelyben minden elveszíti a színét, és ráadásul örökre." - Alessandro Baricco


    ❤️🧡💛💚💙💜🤎🖤🤍

  • Mintha csak írtam volna hogy nyakamat teszem rá hogy ha már a kérdés felmerült, akkor készül valami :D azt mondjuk nem értem Darcoon miért kamuzta be hogy semmi ilyen terv nincs, világosabb mint a nap.


    Ami meg a cseheket illeti, Cseh fórumon jól írják, sajnos a hatallmas nyelvi különbség teljesen kettéosztaná a játékosokat ( na nem mintha lengyel/románon nem lenne így ).

    Az viszont hogy a magyaroknak megmaradjon a végletekig egy csak magyar szerver és közösség, az szerintem teljesen kizárt. Aki csak azzal a feltétellel metinezik még, hogy csak magyarok között legyen, annak most mondom, kezdhet is keresni valami másik játékot. 2021 van, minden játék nemzetközi vizeken utazik, a kliens többnyelvűségének fejlesztgetéséből itt is nyilvánvaló, a GF is erre pályázik. Nem lepne meg ha előbb utóbb metinen is csak nemzetközi szerverek lennének.


    // és ezt mondom úgy, hogy én elvagyok bármilyen nemzettel, de tudom hogy sokan nem, nem értenek annyira más nyelveket, stb.. ezt megértem. De nektek is meg kell értenetek hogy ez a játék egy üzlet, nem értünk van, hanem mi vagyunk az ő vagyonukért. Ebből a szempontból meg teljesen érthető hogy előbb utóbb nem fognak foglalkozni vele hogy ki mennyire élvezi a nemzetközi vizeket //

  • Jelenleg? Ezek szerint téged nem :D Majd aki játékost érint esetleg, azt fogja érdekelni.

    Túl van ez gondolva. Nyilván megoldják ezt is, nem kell minden semmiségen kiakadni, főleg nem olyanon ami nem a mi asztalunk.

    Nem biztos, hogy a változástól félnek, hanem inkább csak ezt a verziót nem szeretnék, mert másban reménykednek, hogy úgy esetleg egy nagyobb szerverrel reálisabb az összevonósdi, ha most nemet mondanak.

    Olyan megoldás pedig nem létezik ami mindenkinek megfelel. Megszoksz vagy megszöksz az első és legfontosabb szabály.

  • Megszoksz vagy megszöksz az első és legfontosabb szabály.

    ez így van, akármelyik oldalról is nézzük :)


    Ebből a szempontból meg teljesen érthető hogy előbb utóbb nem fognak foglalkozni vele hogy ki mennyire élvezi a nemzetközi vizeket

    Valószínűleg, de pont ebből a szempontból, lehet nem épp cseh összevonásra vágyna a többség :) .


    Tehát valóban nagyon nehéz igent és nemet is mondani.

    Többen leírtátok, elkerülhetetlennek látszik a dolog. De itt jön be, hogy akkor miért ezzel a szerverrel (és itt utalok vissza, hogy miért is választhatják többen a nemet).

    Ha a 2 kis szervert összevonják, nem is tudom pontosan ki fogalmazta meg ezt a kibeszélőben, akkor az csak időhúzás. És esetleg 1 év múlva ismét összevonás lenne. Akkor már most is lehetne egy nagyobbal.


    Szerintem nagyon nehéz jól szavazni.

    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük. Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” - Helen Keller


    "And I am feeling so small"


    💜"Nem is kell tudni mindent, csak akkor ne mutassuk azt, hogy tudunk mindent."💜


    "A gonoszság olyan hideg fény, amelyben minden elveszíti a színét, és ráadásul örökre." - Alessandro Baricco


    ❤️🧡💛💚💙💜🤎🖤🤍

  • Akármit szavaztok, az összevonást max. csak késleltetni tudjátok.

    Ha ez nekem szól konkrétan, akkor szeretném jelezni, hogy én az IGEN-re szavaztam, és a korábbi szálban is azt mondtam, hogy összevonás párti vagyok. Ebből kifolyólag engem nem fog meglepetés érni, ha a jövőben egy HU+CZ összevont szerverünk lesz.

    Hazug társaság vagytok....

    Kész anomália az egész. 2 hét alatt ekkora fordulat lett a GF-nél? Szerintem is tudják már régóta, hogy mit akarnak, most csak próbálnak szépíteni, ami marhára átlátható, de semmi baj.

    Szerinted attól többen leszünk, ha 2 úgymond "halott" szervert összevonnak?

    Én is azt mondom, hogy valamennyivel mindenképpen többen leszünk. Szerintem csak nem akarnak egyből a mélyvízbe dobni senkit, hanem fokozatosan akarják felkészíteni a közösségeket arra, hogy mi lesz az esetleg vége a dolognak.

    Attól jobb lesz a piac?

    Hasonló véleményen vagyok. Én megnéztem a CZ piacot. Azért több boltot találtam ott, mint a HU szerveren. Ebből kifolyólag szerintem a piac is forgalmasabb lesz. Ahogyan Skilk is rámutatott, nyilván nem lesz akkora piac, mint a lengyel vagy a román szerveren, de hogy nagyobb lesz, mint a mostani, az fix.

    Belegondoltál abba, hogy ott 2 külön nemzet is lesz egy helyen, 2 külön játék csapattal?

    Hála égnek! A CZ csapatban a HU csapathoz képest több GM, SGM és GA van.

    GM itthon: 1 (1 TGM) | GM cseheknél: 3 (0 TGM)

    SGM itthon: 1 | SGM cseheknél: 2

    GA itthon: 2 | GA cseheknél: 3


    Több csapattag=gyorsabb ügyintézés, gyorsabb csaló kitiltás. (Csak reménykedni tudok.)

    "Akár azt hiszed, képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad lesz."


    HTLbUaQ.gif


    Image by Lesirg:thx:

  • Több csapattag=gyorsabb ügyintézés

    én ezt nem feltétlen látom így. Nyelvi különbségek, másik nemzet csapattagja tilt ki, nekik egymást közt is esetleg egyeztetniük kell, ügyek tolódhatnak... Nem feltétel idegen nyelv ismerete nyilván ott sem. És nem biztos, hogy mindenki ugyanazt az idegen nyelvet beszéli.


    Azért több boltot találtam ott, mint a HU szerveren. Ebből kifolyólag szerintem a piac is forgalmasabb lesz.

    Attól, hogy darabra több a bolt, attól nem biztos, h jobb is a piac. Ugyanazok a tömegcuccokkal teli boltoktól nem lesz a piac jobb.

    Ritkaságok itt is vannak, és ott is van egy réteg, aki bármikor átruccan lengyelbe, és bármit megszerez, vagy áthoz árulni.

    Nem hiszem, hogy többek lennénk ettől.

    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük. Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” - Helen Keller


    "And I am feeling so small"


    💜"Nem is kell tudni mindent, csak akkor ne mutassuk azt, hogy tudunk mindent."💜


    "A gonoszság olyan hideg fény, amelyben minden elveszíti a színét, és ráadásul örökre." - Alessandro Baricco


    ❤️🧡💛💚💙💜🤎🖤🤍

  • énis igenre szavaztam, bár én nem játszok de visszajönnék ha látnák valamit előrehaladást és sztem ezt 2022 nyarán meg is fogják lépni, ha már nem akkor marad tényleg a magyar cseh összevonás vagy bármi, én azt gondolom hogy ha most össze is vonnak bennünket akkor pár év múlva az lesz hogy összevonják az összes keleti régiót és akkor majd lesz egy közös aukciós ház ami ugye p szeron eléggé bevett dolog és akkor nem lesz piac map csak egy npc ahol minden cucc megtalálható, ha még el is veszik ezzel a metin2 varázsát egyszer úgyis be fog ez következni, látjátok hogy már boltkereső van és ezt még 2012ben el se tudtuk volna képzelni de még 2015 16ban sem, szóval mind1 mit írunk amit a gf akar megcsinálja, ez csak véleménynyilvánítás semmi több, csak valamit csinaljanak mert bárki bármit mond a magyar piac halott, ugyanazok az emberek írkalnak a chatbe (néha felnezek 1es karival), ugyanazokat áruljak hívásban stb.. HALOTT a magyar piac, a fekete kereskedelem meg megy ahogy megy

  • Ha meg is történne az összevonás, akkor ez nem így lesz, hanem ahogyan Dreamy leírta:

    én ezt nem feltétlen látom így. Nyelvi különbségek, másik nemzet csapattagja tilt ki, nekik egymást közt is esetleg egyeztetniük kell, ügyek tolódhatnak... Nem feltétel idegen nyelv ismerete nyilván ott sem. És nem biztos, hogy mindenki ugyanazt az idegen nyelvet beszéli.

    Már most biztos vagyok benne, hogy külön lesznek kezelve a jegyek, és óriási lesz az ügyintézésben a káosz, mert oda-vissza fognak torlódni a 100x egyeztetések miatt. Mivel a többi szerveren is jelenleg úgy van, hogy a HU játékosok jegyeit mi kezeljük (a régióban, a "vegyes szervereken"), hiába ha nem mi tiltjuk ki, százszor oda-vissza egyeztetnünk kell egy-egy jeggyel kapcsolatban.

    sirmusrsig.jpg

    Sig by: IsidarMithrim

  • Nem feltétel idegen nyelv ismerete nyilván ott sem.

    Bocsánat, de ezt kijavítom, ne maradjon ez így itt.

    https://board.cz.metin2.gamefo…n%C3%A1bor-do-t%C3%BDmu//

    "jazykové dovednosti jsou vítány a angličtina preferována" - > "nyelvtudás elvárás, angol nyelv előnyben"


    Ezt pedig azért tartottam fontosnak kiemelni, mert a GF-fel is angolul, németül lehet levelezni, így ha esetlegesen egy cseh csapattag tilt, akkor tőle bizony elvárható, hogy a Supporton NE cseh, hanem angol, német, vagy egyéb idegennyelvű választ adjon.


    Miközben ezt leírtam, láttam, hogy Sirmium válaszolt is. Egyébként bocsássatok meg, de én egy pár dologra nagyon kíváncsi lettem. Oké, hogy megkérdeznek minket, de mit gondol a csapat? Mindig Dreamy fejti ki nagyon korrektül a véleményét a témában, de mit gondoltok ti? Játék-csapattagok? Ti mit láttok reálisnak? Szerintetek miben lesz a jövőben másabb a metin? Azt most megtudhattuk, hogy káosz lehet a jegyrendszerben. Mit gondoltok esetleg a két ország ellentéteiről? Engem nagyon érdekelne annak a 4 embernek a véleménye, akik jelenleg a hazai játékosokat képviselik, hiszen még is csak ti vagytok azok, akik ott maradnak velünk a jövőben is, és a maréknyi emberért kiálltok majd.

    Attól, hogy darabra több a bolt, attól nem biztos, h jobb is a piac.

    Végezetül pedig: bevált a meglátásod. Egyik ismerősömet megkértem, hogy nézze meg nekem a CZ piacot, és küldjön egy pár képet boltokról. Látva így: valóban darabra egy kicsivel több, de semmiben sem másabb, mint a hazai. Úgyhogy itt módosítom a véleményemet, valóban attól, hogy valami darabra több, még nem biztos, hogy érdemben is több.


    Edit: dreamy , egy olyan kérdésem lenne, hogy fórum-összevonásokat nem terveznek egyelőre, csak a játékon belül vetették fel ezt a javaslatot, ugye? Bocsi, ha nem te vagy az illetékes az ügyben, vagy buta a kérdés, csak érdeklődöm, hogy nem lesz olyan helyzet, mint az UK fórumon.

    "Akár azt hiszed, képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad lesz."


    HTLbUaQ.gif


    Image by Lesirg:thx:

  • Aki nemmel szavaz legyen oly kedves és indokolja már meg miért. Egyszerűen nem értem miért vagytok ellene. Bár igazából egy mindegy ahogy Key is leírta nem oszt nem szoroz hogyan alakul a szavazás.

    Én nemmel szavazok egyelőre, de a kedvedért meg is indoklom, hogy miért. Bár tisztában vagyok vele, hogy Ivaylonak igaza van (sajnos általában igaza szokott lenni), a szavunk igazából nem oszt, nem szoroz, de amennyire lehet, mégis késleltetném az összevonást.


    Ha csatlakozunk egy másik szerverhez, valóban több lesz a játékos, az eladás valóban könnyebb lesz. Viszont azt hajlamosak vagytok elfelejteni, hogy ha több a vásárló, bizony az eladó is lényegesen több lesz. Így sajnos az árak szükségszerűen lejjebb fognak menni.


    Ha nyomott áron kerülnének a piacra a ládák, meg az egyéb "fogyó" cuccok, most is lenne hiéna, aki felvásárolná, viszont nem akarják olcsóbban adni. Ha csatlakozunk másik szerverhez, muszáj lesz. Valóban több minőségi cucc kerül majd a piacra és ráadásul olcsóbban, viszont azok a tárgyak, amik nem fullosak, és amiket hiába árulgatnak sokan itt hónapokig (erősen túlárazva), még jobban értéküket vesztik. Sokszor az ára harmadából elkészíthető a piacon árult tárgy és megy a szájtátás, hogy hát senki sem veszi meg.


    A farmolás pedig, nem lesz könnyű, nagyobb szinten sem. Nekem mindegy lesz, mert hf eventkor például eddig sem volt esélyem sd-ben ütni, mivel bajnok karik foglaltak minden termet már órákkal az event előtt. Viszont ezután ez már nektek, nagyoknak sem lesz egyszerű, harc lesz a helyekért és ahogy én tudom, a pvp elég mostoha gyerek itt Magyarországon, nem sok nagynak lesz esélye szerintem.


    Na és pár perc alatt kiszilizni majd dt-ben vagy a lemuroknál? Arra is kíváncsi leszek...


    Vegyétek észre, hogy be fognak szűkülni a ti lehetőségeitek is farmolásban, szilizésben és amit sikerül is kiütni, azt olcsóbban fogjátok tudni eladni, bár gyorsabban. Nem lesz annyira fenékig tejfel ez, mint gondolják sokan.


    De előbb-utóbb úgyis megtudjuk, biztosan lesz összevonás, de én nagyon nem siettetném ezt a dolgot a fentiek miatt.

  • Jajj, de szépen látszik a magyar mentalitás, ne arra szavazz mert az nekem nem tetszik, nekem nem érdekem stb stb.

    Ezért tartunk ott ahol, mindenki más dolgával foglalkozik mást igazgat a saját dolga helyett is.

    És akkor még csodálkozik is a kapott válaszon.

    Ejj Ejj


    Többség akarata érvényesül! De amit a GF akar az mindig eggyel több ^^


    Ha nem lesz akkora létszám, nyilván kérdés nélkül vonnak, de addig is még ha csak látszólagosan is, de mi döntünk a sorsunk felől :D