Szerverek egyesítésével kapcsolatos felmérés.

  • Nem igazán tudok olyan érvet felhozni ami nem hangzott volna már el, de én is úgy látom, hogy a piac szempontjából lenne csak fontos egy szerver összevonás. De az azért egy picit zavaró, hogy arra van eszük, hogy folyamatosan nyitogassák az event szervereket, aztán meg nem tudják melyik szervereket vonják össze.:cursing:Talán illene elgondolkodniuk azon, hogy miért is alakulhatott ki ez az állapot, és talán el kellene kezdeni "visszacsalogatni" a játékosokat. (Javasolnám az értelmes és pénzügyileg sem megterhelő eventeket+ hibák javítását). Lehet egy idő után megtelnének megint a szerverek.;)

    Nem nagyon kell elgondolkozniuk, ugyanis majdnem minden szerver szárnyal, kivéve a magyart. Sajnos mostanra már teher lettünk a GF nek, fenn kell tartaniuk egy szervert amin alig van játékos és a töredékét hozza nekik anyagilag, mint bármelyik más. Lehet ez durván hangzik, de nefelejtsük el hogy ez az ő bizniszük, naiv lenne azt gondolni hogy bármi más elsőbbséget fog élvezni nekik mint a profit. És akármennyire nem tetszik nekem se az amerre megy a játék, azt kell mondjam, üzleti szempontból jól csinálják.


    Látom írják páran, hogy itt legalább van hely farmolni. Van .. de mire? :D Hogy aztán fél évig boltolj mindennel? Ha meg véletlenül eladtál valamit, akkor ne tudj venni semmit mert amit árulnak azt is a reális értéke háromszorosáért? Lehet hogy egy népesebb szerveren fele annyit profitálsz, de abból 2x annyi és jobb cuccot veszel.


    Mi lesz azzal aki azzért van itt mert magyarul tud játszani? -> mi lenne? kliensed, minden megmarad magyar, gondolom ha összeraknak valakikkel, ugyanugy lehet majd magyarul írni chatbe/bárhova. Annyi hogy a negyedóránkénti 3 sort a hívásban most egy halom másiknyelvű sor között fogod látni. Bár itt kemény fába vágta a fejszét a GF, tekintve hogy pont a magyar az a nemzet ami a legkevésbé képes érvényesülni ha más nemzetek közé kerül...


    Amúgy ha már idáig eljutottunk, hogy feltették ezzt a kérdést, nyakamat tenném rá hogy ez már el van döntve a GF részéről, max még találgatják hogy a feedback alapján hova mennénk a legszívesebben, vagy inkább azt hogy hova nem mennénk semmiképp. Mitikus alkinál is igen jól meghallgatták a közösség szavát :D

  • A GF-től nem áll olyan messze ez az egész, amiről most megkérdeztek minket. A nyugati klaszterben is van erre egy példa. Ott az angol, a dán és a holland közösségeket egyesítették, és most Europa néven fut a szerver. Szerintem hasonló a gondolatmenet itt is.


    HU+PL => Ami jó benne, hogy a játékosszám megugrana, piac menne ezerrel. Viszont ami ellene szól, hogy sehol nem lehetne nyugodtan fejlődni, mert a csillagharcosok egy pillanat alatt kiütnének a jól megszokott helyekről.


    HU+RO => Piac itt is rendben lenne, ahogyan bajtársakat is lehetne találni, viszont ahogyan viselkedtek a klaszterek létrehozásakor, az nekem sem volt szimpatikus. Szerintem velük nem érné meg.


    HU+CZ => Talán még ez lenne a legnormálisabb döntés. Nemrég felléptem körülnézni. A piac semmivel sem több, mint itt, talán egy picivel több bolt van kint. A játékosszám valamennyivel nagyobb, de nem sokkal. Ott 6 CH van, nálunk 5. Szerintem velük érné meg egyesülni, és ezzel 9 CH-ra növelni a jövőbeli szerver csatornáinak számát.


    Speciális szerverekkel értelemszerűen nem lehetne egyesülni, mert azokra a különböző beállítások miatt mentek oda a játékosok.


    Sokan elmondták már, és ezt gondolom én is, hogyha már kikérték erről a véleményünket, akkor biztosan van valami tervben. Ha nem is idén, de jövőre számítani lehet egy hasonló példára, mint ami nyugaton az Europa. A nyelv nem hiszem, hogy annyira nehézkes lesz, angolul mindenki meg tudja értetni magát, ha igazán akarja. Én mindenképpen támogatom ezt az ötletet, hiszen jelenleg a cseh és a magyar közösség az a kettő, akik már nagyon kevés játékossal rendelkeznek, és nem hiszem, hogy megérné a GF-nek a felesleges szerver üzemeltetés.

    "Akár azt hiszed, képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad lesz."


    HTLbUaQ.gif


    Image by Lesirg:thx:

  • Végigolvastam a kommenteket, úgy gondolom logikusan a csehekkel vonnának össze. Viszont ez úgy érzem kb egy évvel tolna el további összevonásokat, mert nem fogja megállítani a lemorzsolódást, sőt... A játékosszám csökkenni is fog, ezen viszont nem hajlandóak elgondolkozni miért, főleg mert a nagyon nyomuló szervereknél nem ordít ennyire mi is a probléma. Bármelyik verzió valósul meg, páran végleg abbahagyják megint. Nem értem, miért ne lehetne konkrét accountokkal szervert váltani, mert sokakat pont ez tart vissza a költözéstől, mert ahogy itt már megjegyezték hosszú évek munkája vész el a szörnykártyával. És a véleményem is ez: Lehetőséget kellene adni, hogy mindenki fiókokkal oda menjen, ahova szeretne a választási lehetőségek közül, az utolsó meg kapcsolja le itt a villanyt

    Villámsámán



    "Ami nem öl meg, az megerősít"

  • nem értem az egész gf logikát, szerintem ha összevonnák akkor édes istenem hozzák már be a solo mapokat is, mennyit tudnának kaszálni eventkor? lehet most szép és jó és harci játék és abba több lové van de aki akar harcolni az a solo belépők után is harcolna és csinalna a pvp szettet, aki meg költ rá az menne soló mapokra, érdekes az összes p szeron már van kb solo map de a gf még le van maradva 3-4 évvel ebben is, szóval vonják össze és rakják be a solo mapokat séé-rt, meglátják hogy abból is jönne bevétel elég szépen, pl 200-500sé lenne 1 óras solo map hf eventkor még akkor is megérné a gfnek is és nekünk is de ez nem jut el az agyukig, csak a runmapokat hozzák be amit nálunk megcsinalt 2 ember és több se fog..

  • Bárkivel is vonnak össze mi leszünk a legkevesebben, mi leszünk a leggyengébb, mi leszünk a kisebbség.

    Nagyon jó lesz majd eventekkor vergődni mint a sózott csiga, mert megszoktuk a jóllétet, van kő, szabad terem sd3 ba, b2 be, dt1, dc1, erdőbe szabad helyek stb.

    Ha kisebb nemzet szerverével vonnak össze (1-1) lesz 6-7 ch, megint mehetünk tüntetni zodiba, hogy adjanak még 2-őt legyenek szívesek.

    Ez az egész jelenleg annak éri meg aki abbahagyja és túladna a holmiján vagy yoharás mindenfélét/runos ládát üt.

    Aki alternatív droppos/kő-boss által zsákmányolt/kereste a kenyerét az kerül igazán hátrányos helyzetbe most ugyanis ezen opciók nagyban csökkennek majd.


    Ha vonás miatt felszerelt alkikat ledobja akkor az megint nem hátrány.


    A lehető legépkézláb megoldás, hogy a jelenleg (eddig a pontig) létrehozott összes karakter megajándékozzák egy ingyenes váltóval ami mindegyik szerverre belépést nyújt, adnak mondjuk 45-60 napot aztán törlik a szervert.

    Ha 1-1 be átkerülünk abból mi annyira nem járunk jól mert valaki ide valaki oda akart, volna menni és abból megint csak létszám leépítés lesz.


    Itt nincs jó megoldás, esetleg kevésbé rossz XD, de, hogy mindenki szabadon eldöntse hova megy át arra látok körülbelül annyi esélyt mint zodit húzni falukovácson 9-re.

  • HU+CZ => Talán még ez lenne a legnormálisabb döntés. Nemrég felléptem körülnézni. A piac semmivel sem több, mint itt, talán egy picivel több bolt van kint. A játékosszám valamennyivel nagyobb, de nem sokkal. Ott 6 CH van, nálunk 5. Szerintem velük érné meg egyesülni, és ezzel 9 CH-ra növelni a jövőbeli szerver csatornáinak számát.

    Szerintem egy összevonásnak leginkább az erőforrások felszabdítása lehet az oka. Úgy gondolom, csehekkel összevonva megmaradna a csehek 6 ch-ja, és azon osztoznánk velük. Ezt a lehetőséget én olyan felemás megoldásnak látom. Nyilván jobban férnénk a térképen mint a lengyeleknél, cserébe a sokak által várt csodabazár sem lenne annyira csoda.

    Akinek nótája nincsen, annak szíve sincs

  • Ez lenne a logikus, de két "üres" szervert összevonni.... pár hónap és azt vonná maga után hogy igy is úgy is a lengyelekkel egy szerveren kötünk ki. Akkor essünk túl rajta, és csapják össze a hármat. Nagyon sok játékos hagyta abba mind az anyagi része mind a hibák miatti élvezhetetlenség miatt. Nem blamálok senkit, de mikor először történt összevonás és Continuum lettünk már előszele volt annak, hogy előbb utóbb ország egyesitések lesznek. Igazából lehetünk mi ellene vagy mellette, ez meg fog történni, velünk vagy nélkülünk. Én személy szerint 14 éve játszom, és szerintem még metin lesz én mindig visszatérő játékos maradok :D Ahogy nagyon sokan mások is, akiket kezdetek óta ismerek. De ha már összevonás lesz hagy tartsuk meg a céheket. Mert nagyon sokunknak érvágás lenne




    Láttam pár hozzászólást abban a témában hogy nyugodt farmolás és a többi, bennem is ott van hogy összevont szerveren erősebb játékosok mellett ez lehetetlen, DE most mit lehet eladni a piacon? Illetve felteszem a kérdést másképp: Mennyi idő alatt lehet eladni a dolgokat a piacon? Mennyi idő még összejön a yang egy egy fullos cuccra amit a "nagyok" horror áron árulnak? Ennek a késnek két éle van....


    mint zodit húzni falukovácson 9-re.

    Sorry az off hozzászólásért, azt még nem láttam, de céhkovácson fullos Auróra lemit 9-re már igen :D




    Postokat összevontam, legközelebb megkérlek használd az Edit gombot a duplapostolás helyett.

    Dreamy

  • A lehető legépkézláb megoldás, hogy a jelenleg (eddig a pontig) létrehozott összes karakter megajándékozzák egy ingyenes váltóval ami mindegyik szerverre belépést nyújt, adnak mondjuk 45-60 napot aztán törlik a szervert.

    Szerintem ilyen nem fog megtörténni. Gondolj csak bele abba, hogy mennyi haszon jön be a GF-nek a szerverváltókból. Tőlünk mindenhova 1140 SÉ-be kerül az utazás. Ha ezt minden karakternek csak úgy osztogatnák, az nem lenne jövedelmező. Itt sokkal inkább arról van szó, hogy egyesítenek két szervert.


    Ami még eszembe jutott, miután olvastam Dalvin-t, hogy azt az opciót nem olvastam még senkitől, hogy a Tara Romanesca nevezetű szerverrel vonjanak minket össze. Bár az is román zászló alatt fut, de mintha ott kevesebben játszanának, mint a fő román szerveren. Ha esetleg azzal vonnának össze, ott megmaradna a 9 CH, a kecske is jól laknak, és a káposzta is megmaradna. Talán még ezt tartanám egy alternatívának, DE! Ha meg ugyanakkor jobban belegondolok, elképzelhető, hogy a normál Románia és a Tara Romanesca szervereket is összevonják később, mondván a két nagy román szerver egyesüljön... Elképzelhető, hogy ez azért nem fog megvalósulni. Nem tudni, mit hoz a jövő, de egy biztos, látva a játékosszám drasztikus csökkenését, még mindig többen lennénk akkor, ha összevonnának a csehekkel, mintha minden maradna a régiben.

    "Akár azt hiszed, képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad lesz."


    HTLbUaQ.gif


    Image by Lesirg:thx:

  • 1: Szeretnétek-e összevonást, és ha igen, ezt mennyire tartjátok sürgősnek?

    -Nem szeretnék egyelőre, és egyáltalán nem tartom jó ötletnek.

    Sem a játékos bázis érdekeit nem szolgálná, se a GF érdekeit.

    .

    Először is JÁTÉKOSOK ÉRDEKEI:

    -A piac telítetett lenne, bár több játékos lenne vásárlásra, de nehezebb is lenne eladni tömeg cuccokat.

    Példának okául: Sé utalvány (50) Magyarország szerón van 30-80 db átlagban kint, Lengyelen 150db, többi szerón is hasonló, 2-3x ennyi lenne, még jobban menne a sé utik beárazása egymás alá.
    Ez a többi itemnél is ugyanúgy. Leltárbővítőknél, pántoknál, ládáknál (hidra+meley+okey+stb eventes láda)

    Kohók ára beesne még jobban

    - Több játékos lenne, így 1-1 játékostra KEVESEBB kő + boss jutna, még annak ELLENÉRE IS, ha több ch- lenne evégett.

    - Több játékos lenne, akik az adott tömegcuccokat árulnák (sé uti, bővítő, pánt, ládák, kohók, áldástekik, kk-k, ördögűző, mágikuskő, stb)

    -Zavaró lenne sokak számára az, hogy hol magyar/lengyel/román/cseh/angol hirdetéseket látnának. Szép és jó dolog a chatszűrő, bár sokra nem megyünk vele

    (értem én hogy nem összeset összessel, de zavaró lenne nekem bármi más magyar hirdetések mellett).

    -ALKI PIAC TÚLSÁGOSAN is telített lenne, a HACKEREK miatt így is szerónként nem ritkán van hogy 130-150 db antik gránát vagy 150 antik rubin van kint. Így lenne 200-300db antik rubin egyszerre kint, remek. Így is csak 3wonról beesett az ára 2-2,4 won közé.
    -FishBotosok is, némelyik szerveren több ezer hal van, így lenne több 10 ezer hal, végén már 1m alatt lenne minden, kis szintűek már se alkit farmolni + se halászni + se bányászni nem érné már meg nekik :)

    .

    Végeredményében odajutnának a KISEBB SZINTŰ játékosok, hogy nem éri meg farmolni semmit, mert óránként 5-10m-jük se lenne Bánya/Peca/Szilizés/Tördékezésből.

    .

    GF ÉRDEKEI:

    - Sé utalványok + Bővítők ára beesne, így egyre kevésbé érné meg sét venni (hozzáteszem, én sem töltenék fel havi pár 100 000 Ft-ot sére, ha jelenlegi 100-200 hidra láda helyet, 500-1 000 db lenne a piacon, fölösleges lenne könnyen meglehet).

    -Több játékos lenne, végeredményében kevesebb kő + bossra, így kevesebb ember lenne ismételten, aki sét vesz / sé utalványt vesz, hogy abból majd vegyen Belépési engedélyeket / 30 napos tolvajkesztyűt/3.kezet/xp gyűrűt.

    -Szerverváltókból származó jövedelem kiesése a GF számára (én annó heti 4x karival is szerót váltogattam, az nettó heti 20k Ft a gf-nek, csak 1 emberből, ha ez most kiesne, és számoljunk 100 ember csinálja ennyire mint én minimum, akkor -2m ft neki hetente, nem lenne okos döntés a gf részéről, mit ne mondjak :D)

    + EXTRA: Rengeteg emberben nem tetszést váltana az ki, hogy nem lehet csak a SAJÁT NEMZETISÉGŰEKKEL együtt játszania, hanem kénytelen teszem azt csehekkel / románokkal / lengyelekkel játszani. Nagy öröm lenne mind2 nemzetiségnek, abban biztos vagyok... :) (irónia)

    Ez hozzájárulhatna ahhoz, hogy ezek a kevés játékoslétszámmal rendelkező szerverek összevonását követően lemorzsolódna még pár %-a / pár 10%-a játékosoknak.

    .

    2: Véleményetek szerint melyik szerverek egyesíthetőek (regionális csoporton belül) és miért?

    .

    -Véleményem szerint az alábbi szerverek egyesíthetőek (V4-es szerók között) - Polyphemos + Lyncirium + Jerakeen - ezek eddig is "Globális" vegyes nemzetiségű szerverekként üzemeltek, aki erre vágyik annak megvan a lehetőség, játszhat azokon a szervereken, román magyar cseh lengyel együtt.

    Aki nem akar, az tolhatja a saját nemzetiségű szerverén továbbra is.

    -Igazságtalan lenne elvenni a lehetőséget a játékosoktól attól, hogy a saját nemzetiségével játszon továbbra is.
    Rá lennének kényszerítve, hogy már te bizony ha metinezni akarsz akkor szokj hozzá a csehekhez/románokhoz/lengyelekhez :D
    Jelenleg ahogy van korrekt. Megkapod a lehetőséget arra, hogy a saját nemzetiséggel játsz, vagy globálon (a 3 szerver amit említettem), vagy más nemzetiségű szerveren, ergó, erre találták ki a szerverváltót. Ha nem tetszik ami itt van, el lehet menni, és lehet tolni más szerveren.


    3: Véleményetek szerint melyik szerverek NEM egyesíthetőek, és miért?

    Szerintem azok a szerverek nem egyesíthetőek, amelyek 1-1 konkrét nemzetiséget foglal magában.

    Pl. Román-románnal egyesíthető, bár mind2 szerveren elég jó a játékosszám+piac is eléggé telített szintén mindkettőn, nincs hiány egyik szerveren sem.
    Lengyelen sincs hiány.

    Egyedül Cseh+Magyar szerver amin kevés a játékos+bolt.
    De nem hinném hogy megérné összevonni őket.

    Egyszerűen rengeteg bevételtől esne el a GF a szerverváltók miatt, azt követően pedig a kevesebb sé feltöltések miatt még több bevételtől esne el + még több játékostól.

    Én úgy sem árulok sé utit hogy csak 20 db van a szerón néha, nem hogyha 100-500 lenne.

    -Tömören: Sok játékosban nem tetszést váltana ki ha másokkal kéne együtt játszania (magyar-magyarral, cseh-csehhel, ez így van rendben, aki globálozni akar, az megy a 3 "szuperszerverre"/átmegy simán másik nemzetiséghez, vagy privát szerverre, nem pedig várják az összevonást:D)
    Túl sok játékos abbahagyná->kevesebb játékos töltene sét->kevesebb játékos váltana szerót->kevesebb játékos venné a fáradtságot arra, hogy farmoljon, AKÁRMIT IS, mert úgyis túltelített a piac külön-külön, nem hogy együtt :D
    .

    Szerverösszevonás ellen vagyok, de hajrá, győzzön a nagyobb tábort erősítők akarata :D

    .

    +BÓNUSZ - Lv24-es/21-es ELEMENTES céhek + Meleyes céhek megszűnnének, lehetne előről kezdeni, jóó ötlet :D Kis sé bevétel lehet megugrana éppen az első napokban/hetekben sés adományjegynek köszönhetően :)

    Edited once, last by Chad05 ().

  • kedves barátunk neked nyilván nem lenne jó mert akkor megölné a piacot amit te épp eladsz elég nagy darab számba de nézd a jó oldalát legalább a yangot el tudnád adni másnak is nem csak magyaroknak:) és ne írd hogy hülyeség és nem ezt csinálod mert igen tudja mindenki hogy ezt csínálod:D de itt le****** mindent és hagynak mindent.. áruld a wont aztan hajra öcskös




    Trágár tartalmat töröltem, megkérlek finomabban fogalmazz.

    Dreamy

  • kedves barátunk neked nyilván nem lenne jó mert akkor megölné a piacot amit te épp eladsz elég nagy darab számba de nézd a jó oldalát legalább a yangot el tudnád adni másnak is nem csak magyaroknak:) és ne írd hogy hülyeség és nem ezt csinálod mert igen tudja mindenki hogy ezt csínálod:D de itt leszarnak mindent és hagynak mindent.. áruld a wont aztan hajra öcskös

    Mr. Sherlock Holmes, az év detektívje xd

    Nekem 8, havi 3-4 ezer hidra ládát ígyis-úgyis eladok, nekem 15m/db-ig megéri, lengyeleknél 550 db ládával is a piacon többe megy a darab árja hetek/hónapok óta mint magyaroknál 100-150-el :D

    Max annyi, hogy 1000 wonért nem 400-500 db antik rubint kapok, hanem 600-1000 db-t, meg a hal sem pár milla lesz darabja, hanem pár száz k.
    Én nem veszítek, a kicsik veszítenek, ráadásul rengeteget + a GF is :D
    Nekem az csak jó ha az ezüst okeyt 8-14m db ár helyett megkapom majd 5-8m-db-be :D ráadásul 2-3-5x ekkora mennyiségben :)

    Legyen úgy ahogy ti szeretnétek, aki magyaron nem tud érvényesülni, az globálon sem fog tudni.

    Meglehet nézni, DonCato felment 50. emeletre SungMahi tornyában, Alastort leverték pirosban együtt páran.
    Lehet itt rinyálni hogy nincs cucc, felteszel sét, veszel sé utit, eladod, aztán van wonod, és áthozod a cuccot lengyelről :D
    Aki erre nem képes, az globálon sem fog jobban érvényesülni, ennyi a véleményem :)
    +lehet sé töltés helyett havi 100 000 ft sé feltöltése helyett venném a sé utit piacról mert annyira beesne az ára, hogy olcsóbban jönnék ki úgy :D

    GF+Kicsik vesztenek, én nyerek :D

  • Kivételesen egy olyan kérdésben kell döntenie a közösségnek, ahol nem az az elsődleges, hogy ki költ 100.000 forintot, vagy ki nem költ 100.000 forintot a Metin2-re.

    Sem a játékos bázis érdekeit nem szolgálná

    Ezzel a mondattal nem tudok most egyetérteni. Pont, hogy szolgálná, hiszen a két ország játékosai játszanának tovább egy szerveren, amivel semmi probléma nem lenne. Nyilván meg kell választani, hogy kikkel kerülünk egybe (nem mindegy, hogy románokkal, ahol folyamatosan menne a vita, vagy csehekkel, ahol nyilván kevésbé).

    még jobban menne a sé utik beárazása egymás alá

    Miért menne? Ha több a játékos, akkor több is az igény az adott tételekre. Nem hiszem, hogy elkezdenék egymás alá beárazni a dolgokat. Mindenkit a profit hajt ebben a játékban, téged, engem, és még sokmindenki mást is. Ez sem a cseheknél, sem a románoknál, a lengyeleknél meg depláne nincsen másként.

    Több játékos lenne, így 1-1 játékostra KEVESEBB kő + boss jutna, még annak ELLENÉRE IS, ha több ch- lenne evégett.

    Igen, ez valóban hátrány. Akárkivel is vonjanak össze. Ezért tettem javaslatot arra, hogy akkor legyen több CH is, de nyilván azóta már Dalvin elmondta, hogy ez miért nem lehetne így.

    + EXTRA: Rengeteg emberben nem tetszést váltana az ki, hogy nem lehet csak a SAJÁT NEMZETISÉGŰEKKEL együtt játszania, hanem kénytelen teszem azt csehekkel / románokkal / lengyelekkel játszani. Nagy öröm lenne mind2 nemzetiségnek, abban biztos vagyok... :) (irónia)

    Ez egy olyan dolog, amire már nem most kellene a közösséget felszólítani/emlékeztetni, hanem azelőtt, hogy egyáltalán megfogalmazódjon a teamben, vagy a GF-ben az, hogy megkérdezzék tőlünk, mit akarunk a jövőben. Szerintem a közösségek tudnak egymás mellett játszani, ez már többször is megmutatkozott a speciális szervereken, amire még egyszer felhívom a figyelmet, hogy a különböző beállítások miatt mentek a játékosok. Tehát pont ezek miatt nem lehetne őket összevonni, mert mindegyiknek van valami egyedisége. Szerintem akkor pont, hogy a Tigerghost, a Lyncirium, stb. szerver tagjai háborodnának fel. Pl.: ahol eddig nem volt fegyver a fiatal hősöknek küldi, ott most hirtelen lesz. Valaki így "élt le" egy teljes játékot, és haladt ezerrel előre, majd egyik napról a másikra összevonásra kerülne egy olyan szerverrel, ahol a játékosoknak volt ilyen lehetősége. Itt akkor nem beszélhetnék egyenlőségről.


    Összességében azt gondolom, hogy Dalvin nem azt mondta, hogy akkor most holnapután már vonnak is össze minket valakivel. Lehet nem is fog történni semmi, minden marad a régiben, lehet lesz változás. Nem láthatunk előre... Én mindenesetre továbbra is azt mondom, hogy támogatom ezt az egészet.

    "Akár azt hiszed, képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad lesz."


    HTLbUaQ.gif


    Image by Lesirg:thx:

  • Sziasztok!


    1. Nem támogatom az összevonást. Szerintem nem vagyunk egy olyan szutyok nemzet, hogy ne érdemeljünk meg egy saját szervert. De ha keveslik a játékosszámot és erőforrást akarnak felszabadítani, miért nem a ch-k számát vágják meg? Nem mintha nyugaton nem lennének tőlünk sokkal jobban üres szerverek. Francia pld full üres. A hőn emlegetett europe, hiába, hogy 3 nemzet is osztozik rajta, üresebb mint a magyar. Nem hoznám fel példának ezért. A többi szerverről nem sokat tudok.

    2. A 3 lehetőség közül a csehet látnám, de nagyon nem szívesen. Mint mondtam, nem támogatom az összevonást.

    3. Aki már volt event szerveren az tudja milyen együtt játszani román és lengyel játékosokkal. Foglamazzunk így, hogy nem tartanak sokra minket, és azt hiszem ez kölcsönös. Hozzáteszem a lengyelek marha sokan vannak. oda miért pont mi kellenénk még? Bár én személy szerint nem táplálok ilyen érzéseket. És mivel nem támogatom az összevonást, nem is nyilatkozok.


    Megjegyzem hogy az emberek jelentős része magyar szerveren még a magyart is nehezen beszéli. Egy egyesített szerveren ugyan hogyan fognak kommunikálni? Vagy majd lesz egy kis magyar szubkultúra? Románoknál sem láttam erős közös nyelv, mondjuk angol kommunikációt. Lengyelről nem tudok nyilatkozni.


    Akinek a piac hiányzik az fejlődjön, csináljon cuccokat és menjen nagyvadat ütni. Aki a piacról várja a megoldás az sopánkodhat a nagy szerverek felé. Mellesleg nem egy nagy összeg a világjáró jegy. Eddig is megoldották az oda-vissza kereskedelmet.


    A következő kérdés, hogy idegenben hogyan képviselnék az érdekeinket? Mondjuk most sincs "saját" COMA-nk. Legyelen lengyel lenne. Románon meg román. Az érdekeink 100%-os képviselete mindenképp csorbát szenvedhet. Már csak evégett is, hogy a COMA sem a közösséget, sem a kultúrát, sem a nyelvet nem ismeri úgy, mint egy magyar ember. Ha ismerné a coma, akkor egy ilyen kérdést fel sem tett volna. És ezt nem sértésnek szántam, sem pedig kritikának. De vannak tényszerű dolgok.


    Ami viszont tény, több magyar játékost nem fog vonzani egy egyesített szerver. Csakis kevesebbet. Sem pedig több sézést nem fog ez termelni a magyar játékosoktól. Ha meg valaki mindenáron közös szerverre kell menjen akkor elmegy egy worldboss szerverre vagy valami másik permanens szerverre ahol folyamatosn előnyök vannak. Nem fog egy sima alap szerverre jönni, hogy X országgal együtt tapossuk egymás lelkét ki.


    A pvp-ről nem tudok nyilatkozni. Ameddig a kasztok teljesen balansztalanok, csak egy balga ember beszél a pvp értelméről mikor a szerver játlkosok markáns része pvpben rettenetes hátrányból indul. De még pve-ben is.


    Nem szívesen szóltam hozzá, mert már nem kísérem nyomon a fórumon történteket. Álltam én már sok elbukott törekedés mellett. Ez is magyar sajátosság. Mindenki morog, de tenni nem akar semmit ellene. Tegye meg mindig más, amit kell. Ezért van az, hogy egy egész szervert érintő témában is kb 30 ember fog itt cseverészni. A többi sok száz meg csak várja a sültgalambot. Így ne is lepődjünk meg, hogy ellenállás hiányában mindent le lehet tolni a torkunkon. A németeknél egy ilyen topicban vagy 50 oldalnyi komment lenne.


    Köszi a figyelmet:
    SC

  • miért nem a ch-k számát vágják meg?

    Már előre látom az újabb Zodiákus templomos tüntetést, mert lecsökkentik a szerver csatornáinak számát 3-ra. Szerintem ennyiszer csak mi tüntettünk csatorna növekedésért az elmúlt években, de javítsatok ki, ha tévedek. Lehet, hogy mások mondjuk egyből megkapták azt, ami jár, vagy amennyire szükségük van a saját országukban, még egyszer mondom, nem tudom, de a lényegen nem változtat. Miért? Mert megint menne a tüntessünk című fejezet.

    A hőn emlegetett europe, hiába, hogy 3 nemzet is osztozik rajta, üresebb mint a magyar. Nem hoznám fel példának ezért. A többi szerverről nem sokat tudok.

    A szervert én hoztam fel, ezért válaszolok. Nem olyan perspektívából hoztam fel, mint ahogyan te értelmezted, hanem olyanból, hogy már ott is történt a játékosszám drasztikus csökkenése miatt olyan lépés, mint amiről most minket kérdeztek. Persze, a hollandok, a dánok vagy éppen az angolok alapvetően kevesebben vannak, de még is jó közösséget alkotnak annyian, amennyien csak vannak. Elég csak a fórumukra fellépni, hogy megértse az ember, miről beszélek. Talán a legtisztább szerverek egyike, ami a csalókat illeti. Persze, fel lehet hozni példákat arra, hogy ott is van ez-az, de DC-n nem egyszer olvastam, hogy a játékos szólt, skillgannon pedig 2 perc múlva már tiltotta is ki a csalót, tehát na...

    Egy egyesített szerveren ugyan hogyan fognak kommunikálni?

    Úgy, ahogyan a játékosok kommunikálnak Lynciriumon, Tigergshoston, Polyphemoson, stb... Ugyanúgy. Nem mellesleg, ott van a chat szűrő, amivel egyedi beállításokat lehet adni. Szerintem volt nem kevés oka annak, hogy bevezették. (Már annyi összeesküvés-elméletet gyártunk itt, mint az amcsik az 51-es körzettel kapcsolatban...)

    A többi sok száz meg csak várja a sültgalambot.

    És pontosan itt kanyarodnék vissza arra, amit már az elején is elmondtam. Persze, beszélgetünk itt páran, felhozunk érveket, ki az egyik-ki a másik oldal mellett, DE... Ha meg dönt az az 5-10 ember, hogy akkor legyen összevonás, és összevonás lesz, akkor megy majd a hiszti. Ha meg nem lesz összevonás, és csökkentik a csatornáink számát, azon megy a hiszti. Ez ilyen se veled-se nélküled story.


    Nagyon zárójeles gondolat: pont a németeknél van most egy olyan beszélgetés, ahol a Teutonia és a Germania szerverek egyesítését kérik a játékosok, és ott szerintem kivétel nélkül mindenki arra szavaz, hogy mihamarabb legyen egy ilyen. Pláne, hogy ott a játékosok vetették fel magát az ötletet, nem is a team.

    "Akár azt hiszed, képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad lesz."


    HTLbUaQ.gif


    Image by Lesirg:thx:

  • Megtehetik, hogy összevonják. DE azzal azok akik csak játszani akarnak, És nem akarnak angolul, Vagy egyéb módon beszélni. 1 dolgot érnek el. Távoznak ha megteszik én is. Pedig belőlem, még haszon is akadt. Ha összevonják, lépek. az fix. Ha játszani akarok, Nem azt jelenti, Hogy 1 kézi szótárral, fogok hívást nézni.

    Voltam már nemzetközi event szerón. 1 agyvérzés. Ha meglépik, 1 játékost buknak Ha arról lenne szó, szó, mint ezelőtt, Hogy nemzeten Belül vonnak össze.

    Szavam nem lenne. De az, hogy Ők csinálják a feszkót, és nemzetközinek lövik. 1 Halálos itélet a játéknak. Nálam az utolsó szög a koporsóba. Onnantól a játék, már nem magyar nyelvű. illetve, lenne 1 másik baj is. Mindkét Korábbi szeró üzemeltető, csapat, Ugyanazt a szerót kéne vinnie. És GF Simán mondhatja eddig elég volt 10 ember vagy 15 és Összevonás után, Elkezdi kiszórni, a a GM-eket. Vagy az egyik, vagy a másik oldalról. Így is kell nézni. Mindenesetre, ha MO nemzetközi lesz én távozom. Amúgy, meg nem hinném hogy a hiba a magyar oldalon, van. Én akárhányszor fellépek, még a leglehetetlenebb időpontban is játszik valaki. és nem autón van a kari...

    Edited 5 times, last by Kagagi ().

  • Nem igazán tartom jó ötletnek, hogy összevonás legyen. Ha mégis, akkor ahogy a többség inkább csehek mellett szavaznék. Sokan itt arról álmodoznak, hogy ha jön egy összevonás bárkivel is akkor az hozza, hogy több ch lesz. Szerintem nem fognak egy szerveren sem chkat növelni, mert egy maroknyi magyart mellécsapnak. Kicsiknek, kezdőknek rossz lesz, ha nem fizetős a gfet nem érdekli, ha lelépnek, ha fizetős akkor se biztos.

    Sokan felhoztátok, hogy milyen nyelv lesz a vezér, meg ilyenek, szerintem ez nem gond, a klienst be lehet állítani, hogy szűrje a nyelveket. Másrészt, nem mindenki használja a hívó csetet vásárlásra, sőt, ha eltöltesz egy kis időt a szerveren, szinte csak ugyanazok hírdetnek. A többi szájkarate meg nem érdekes.


    Lv24-es/21-es ELEMENTES céhek + Meleyes céhek megszűnnének

    El kéne olvasni az eddigi összevonások leírását, a céhek nem szünnek meg, max, ha nem ez a célszeró, akkor csak a vezér marad benne, és a tagoknak ismételten be kell lépnie.




    És offtéma a végére.

    havi 100 000 ft sé feltöltése helyett venném a sé utit piacról

    Ahogy Traxdata sem, én sem tudom figyelmen kívül hagyni, hogy egy valós ft-ért wont és egyebeket áruló tag ossza az észt. Könnyen játszod el, hogy ennyi meg annyi forintot beleteszel, de miből? A GF pénzét tolod vissza. Lehet hápogni, hogy ez nem igaz, meg tagadni, bár semmi értelme.

  • Elkezdi kiszórni, a a GM-eket

    Megint csak a nyugati példából indulok ki. Az Europa szerveren ugyanúgy van dán, holland GM vagy MOD, ahogyan angol is. Miért szórnák ki? Értelemszerű, hogy egy összevont szerverre kell olyan GM/MOD, aki az adott ország nyelvén beszél. Sőt! Még támogatást is kérhetsz a saját nyelveden a supporton.


    Csak egy kicsi off topic: ha elmész játszani mondjuk Lyncirium szerverre, ott ugyanúgy találkozol lengyel, cseh, román és magyar csapattagokkal is, tehát nem értem, hogy miért szórnák ki a hazai csapatot.

    Másrészt, nem mindenki használja a hívó csetet vásárlásra, sőt, ha eltöltesz egy kis időt a szerveren, szinte csak ugyanazok hírdetnek. A többi szájkarate meg nem érdekes.

    Megragadnám az alkalmat. Szerver összevonásról kérdeztek minket, nem pedig fórum összevonásról, ami nyugaton sajnos megtörtént. Aki fellép az angol fórumra, láthatja, hogy oda bele van olvasztva a dán és a holland egykori fórum. Továbbá, itt a mi fórumunkon is van Kereskedelmi részleg, ha valaki annyira hirdetni akar, itt is megteheti. Az, hogy valami nincs kihasználva, az nem azt jelenti, hogy nem lenne lehetősége senkinek sem más alternatívát keresni. Érdekes... A lengyel, a német, ... fórumokon működik az, hogy mindenki ott hirdeti meg az eladni kívánt dolgait? Ha már van valami, használjuk ki!


    Sajnos megértem, hogy mindenkinek van valami, ami nem nyerné el a tetszését, de a GF már jóval hamarabb talált mindenre alternatívát, mint azt bárki hinné.


    Hívásba hirdetnél, de akadályoz a nyelv? Menj fel a fórumodra, hirdess ott.

    Nem akarod látni más országok írását? Állítsd be a chatet olyanra, amilyenre szeretnéd.

    Akadályoz egy játékos? Jelentsd a hazai csapatnak.

    "Akár azt hiszed, képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad lesz."


    HTLbUaQ.gif


    Image by Lesirg:thx:

  • Ahogy elnéztem a támogatók 90 %-a a piac miatt támogatja a dolgot, gyerekek gondolkodjatok kicsit azért. Kicsit el kellene gondolkodni a magyar árakon hogy az új játékos kedve ne menjen el 2 nap után :D Bár ha a szerveren a nagy szintű játékosok 90%a eltűnne lenne esély az új nemzedéknek és nem lenne halott az áldott Piacotok 😂

    De Chad szépen leírta azt hogy a vonás nem lenne kifejezetten jó hatással a piacra

  • Azért ezt a piac dolgot érdekesen látjátok. Oké hogy egy kisebb szintű tud profitálni pár dologból, mert kevés van belőle a piacon, nade ehhez hozzájön hogy legyen egyáltalán ember akinek kell és megveszi. A legtöbb kis játékosnak akivel beszélek mindnek az a gondja hogy egyszerűen semmit nem vesznek a boltjából, hiába adja reális áron. Persze, adhatod jó áron az orkfogat, ha havonta akad 1 ember akinek kell.


    Egy bővebb piacon nyilván nem lehet a ritkaságból adódó profitot csinálni, viszont nem is kell heteket várnod, hogy az a kifarmold x dolog meghozza a pénzét. Magyarul: jobban forog a pénz. 10x annyi játékos között pedig legyen szó akármiről, vevőt is jobban találsz.


    És még egy érv a nagyobb piac mellett a kicsik szempontjából: nálunk a kicsiknek sokszor esélye sincs, akarsz venni egy vértet vagy fms-t/akármit, ránézel piacra, van kint 3db, abból 2 trágya, 1 meg csillagászati áron van. Megnézed lengyelt, van kint kétmillió darab, az áruk meg fokozatosan arányos az értékükkel.

    Nálunk bármi ami 5optos, még ha csak a TP ér benne valamit, már 3-4wonnál indul. Azt vegye meg egy kezdő .. Lengyelen szarért hugyért hozzád vágják az 5optos cuccokat amik nem fullosak. TP+10-15 elemntes karosokat 5-6 wonért kapsz. 20 ördög 10/15 villámos/szeles karosok 10-15 won. Nálunk 35.. És folytathatnám.



    Zárójel: mondom ezt én, akinek az elmúlt fél évben ~10ezer wont hozott az, hogy gyenge a piac, és amit csak te farmolsz abból kb monopóliumod van, ennek ellenére is szívesebben játszanék egy pörgős piacon, ahol nem tudom ezt megcsinálni, de nem is kell mindennel hetekig/hónapokig boltolnom.

  • Azt hiszem itt igazából, (Dalvin kérlek ne vedd sértésnek) a kérdés arról szól hogy kikkel.... Nem arról, hogy akrunk-e vagy miért akarunk, vagy miért nem. Ezt a GF eldöntötte, szerintem majdhogynem dátumra pontosan meg van, hogy mikor fog eltűnni a Magyarország szerver. Valószinű ahogy sokan mondtátok lesz aki abba hagyja, még kevesebben leszünk. De uram bocsánat, ha igy marad a szerver és a piac, nem hagyja itt senki? Ha pont nem a fentebb szólók akik akkor hagyják abba ha nemzetközi szerver leszünk, akkor olyan hagyja abba akinek elege van abból hogy hónapokig árul valamit addig pedig toporog. Nem tud előre haladni, nem tud jobb felszerelést venni.... Nyilván jöhet az hogy költsön SÉ-re.... költenie kell ugyanis SÉ-s kesztyű nélkül a droppot meglehet nézni. DE ha valaki tud is venni 1 hétre sajnos még annak az 50 sének az ára sem biztos hogy visszajön, nem hogy keressen is rajta. Az meg hogy akkor töltsön SÉ-t, ugyan hagyjuk már.... Van aki el akarja ütni az időt család mellett bármi, miért költene sére.... Nyilván erre is van válasz, akkor minek játszik.... Mindenre is lehet választ adni, gondolkozás nélkül is. Mint már mondtam két élű dolog. Az hogy egy két ember kijelenti itt hogy ha nemzetközi szerver leszünk abbahagyja, nem fogja meghatni a GF-et, ahogy én sem hatottam meg azokat a céhtársaimat akik a szerver kihaltsága miatt hagyták itt a metint és nem is fordul meg a fejükben hogy visszajönnek (egyenlőre). Lehet hogy drasztikusan lecsökken elsőkörben a magyar játékosok száma, de később lehet hogy pont azért jönnek majd vissza régiek aktivan játszani. A nyelvi problémák.... én úgy gondolom, hogy a legtöbben akik (NE SÉRTŐDJÖN MEG SENKI LÉGYSZI) játszunk, kézzel-lábbal rajzolva, de el tudják mondani angolul hogy mi a téma. Személy szerint nekem nincs problémám ezzel. Ugyanis hivásba nem igazán beszélgetünk. Lássuk be akik együtt játszanak ott a Discord-TS-Skype és egyebek. A játékbeli kommunikáció leszoritkozik a hirdetésekre és a szájkaratéra. Persze zavaró lehet elsőre hogy egyéb más nyelv is látható hivásban vagy éppen minden csak magyar nem. Igazából nem tudom tovább fogalmazni ragozni vagy épp magyarázni. A kérdés az hogy kivel-kivel nem. És nem az hogy akarjuk-e.

    Volt már szerencsénk pár ilyen kérdéshez (nem a magyar TEAM-et hibáztatom és nem provokáció) Vagyunk itt kb 10-15-en akik véleményt mondanak. Kifejtik az érveiket. Ebből is láthatóvá válik a külső szemlélőknek, hogy mennyire kevés magyar van., még kevesebb akik véleményt is mondanak. Lássuk be néhány ember jobb ha nem is ir forumra :D