Wikipédia hiányosságok listája

  • Sziasztok!


    Ebben a témában szeretném, ha vázlatpontosan összeszednénk, hogy a jelenlegi wikipédia milyen területeken nem naprakész, esetleg milyen oldalak hiányoznak róla teljesen.


    Irányelvek:

    • Vázlatpontosan, tömören fogalmazd meg, hogy mi hiányzik.
    • Ha hibát jelentesz akkor linkeld hozzá, hogy melyik oldalon történt az elírás.
    • Kerüld a hozzászólások farmolását, inkább szedj össze több dolgot egy hozzászólásba.
    • Mielőtt jelentesz valamit, nézd végig a kommenteket, hogy más már megtette-e.
    • Ha az adott információ felkerül a wikire akkor módosítsd a hozzászólásodat, hogy ez egyértelmű legyen.


    Évek óta fájó pont ez nekem, legyen végre egy téma ahol gyűjtjük ezeket. Amint lesz időm ezeket átírom wiki formátumba és elküldöm az illetékesnek.


    :sk07:

    "Ha egyszer meghoztuk a döntést, a legjobb ellenérv előtt is be kell zárni a fület: ez az erős karakter jele. Tehát az ostobaság alkalmi akarása."

  • Szia,


    Mivel most kezdtem a Rubinumon, ezért a kis dolgokról haladjunk a nagyokig. A kisebb szintű dolgokban szerintem sokkal kevesebb a hiba, és hiányosság mint a nagyobb szinten.


    - Ötszög pajzsot droppolja a Kígyókard harcos, de ez csak az ötszög pajzsnál van feltüntetve, a Kígyókard harcosnál nincs.


    - Hiányosságnak tartom, hogy egy adott térképen meg van adva milyen metinek meg hol találhatóak, de az nincs, hogy összesen CH-nként hány található belőlük. (Jelenleg Bakra térképét nézem, nem tudom máshol meg van e adva.)


    - Ha rámész valamely boss-ra, szörnyre ott megvan adva, hogy milyen erő használ ellene, és rákattintasz az adott "erőre" akkor a lap nem létezik, tehát nem adja meg, hogy mondjuk a "félemberek elleni erő" mely szörnyek ellen is hatásos. Hozzátenném, hogy maga a cikk létezik. Tehát "elleni erős" táblázat van, csak össze kellene a linkel párosítani.(Félemberek elleni erő)


    - Ha megnézed például a telihold kardot (FMS) magyarázza a rövidítéseket AV, MAV - Támadó érték, Mágikus támadóérték - de ha ezekre kattintasz halott linket találsz.(Támadó érték,Mágikus támadó érték)


    - A Páncélterv, Kék festék, Aranylemezek, Mithril, Szürke festék leírása ahogy én kivettem teljesen hiányos.


    - A 100as sapkákról nem találni semmit, a vérfarkasnál meg van adva 2 féle néven is, ugyan az.


    - Szintén a sapkáknál halott linkek vannak: "esély a testi támadás kivédésére" "esély a nyilak elkerülésére" címszavaknál.


    Egyenlőre így most ennyi amit össze szedtem, majd még írok. :)


    Tyrion

    Rubinum :D:D:D


    "Egy Lannister mindig megfizeti az adósságait!" :thumbup:

    Edited once, last by Tyrion ().

  • Nem ártana akkor a magyar wikit is fejleszteni ugyanis brutálisan hiányos és ez pl nincs benne

    Valóban. De ha annyira nem találsz valamit, akkor én nagyon sokszor szoktam meríteni német, illetve olasz Wikiről. :)

    És mivel Dreamy leírta, hogy ez nem a 20.0-ás frissítéssel bejött újítás, hanem már jóval hamarabb bent volt, így számodra nem lehet ismeretlen a terep. Azok számára, akiknek pedig kérdésük van - a hiányosság pótlásáig - ide is írhatnak akár. :)

    Szép napot!
    Aeshma



    áthelyeztem. dreamy

  • Sajnos a wiki nem szabadon szerkeszthető, igy valószinűleg soha senkit nem is fog érdekelni és hát amúgyis annyira hiányos és itt-ott pontatlan a magyar, hogy nem is ajánlom senkinek.


    Az olasz wikit tudom ajánlani mindenkinek, forditó nélkül is érthető és nagyon részletes minden területen.


    áthelyeztem. dreamy

  • Sajnos a wiki nem szabadon szerkeszthető, igy valószinűleg soha senkit nem is fog érdekelni és hát amúgyis annyira hiányos és itt-ott pontatlan a magyar, hogy nem is ajánlom senkinek.


    Az olasz wikit tudom ajánlani mindenkinek, forditó nélkül is érthető és nagyon részletes minden területen.


    áthelyeztem. dreamy

    Nyilván te magad is gondolhatod, hogy a Wikipédia szerkesztése nem 10 perces munkát igényel. Ha szerkesztettél valaha is, vagy csak megpróbálkoztál vele, ezt tudhatnád. A magyar Wikipédiának is vannak nagyon jól megfogalmazott tartalmai. Az újítások pedig folyamatosan bekerülnek oda is. Csak azt elfelejted, hogy amíg az olaszoknál a Wikinek komplett csapata van, betanulóstól a Super Wiki Moderatoron át mindenig, addig nálunk a helyzet nem ez. Mivel kevesebb emberből áll az a Csapat, el sem várható, hogy csettintésre elkészüljön minden.

    Ami hiányosságot én látok, az pontosan az aktuális eventek részletes leírása, de szerintem záros időn belül az is meglesz.


    Szép estét!

    Aeshma

  • Hát van ami régóta bent van a játékban és azóta sem frissítették illetve rakták fel. Inkább azt mondanám nem is foglalkoznak vele. Minek ha olasz, német, román, angol már kitette a frissítés után 3-4 nappal. Szoktam nézni magyart és nagyon sok dolog hiányzik ami régóta bekerült már a játékba.

  • Legyen egy komplett javaslat a wikin amit te magad szerkesztesz meg pl. 120-as metinkő drop+spawn, ami ha jó az admin jóváhagyja és már kész is egy oldal.

    De ez több ok miatt is nem kivitelezhető.

  • Legyen egy komplett javaslat a wikin amit te magad szerkesztesz meg pl. 120-as metinkő drop+spawn, ami ha jó az admin jóváhagyja és már kész is egy oldal.

    De ez több ok miatt is nem kivitelezhető.

    Ez a lehetőség adott lehet jelentkezni a wiki szerkesztéséhez is. Ha jol emlékszem a wiki oldalon.

    „Az erő nem a fizikai képességekből fakad.
    A legyőzhetetlen akarat a forrása.”

  • Mod megjegyzés:

    kanyarodjunk vissza az eredeti témához!

    Dreamy

    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük. Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” - Helen Keller


    "And I am feeling so small"


    💜"Nem is kell tudni mindent, csak akkor ne mutassuk azt, hogy tudunk mindent."💜


    "A gonoszság olyan hideg fény, amelyben minden elveszíti a színét, és ráadásul örökre." - Alessandro Baricco


    ❤️🧡💛💚💙💜🤎🖤🤍

  • Örömmel látok jónéhány pozitív változást a wikin, csak így tovább 🙏.

    Viszont nem tudom, hogy valahol fel van-e tüntetve vagy sem, itt fórumon sem találtam már meg a SÉ utalványokra vonatkozó korlátokat, hogy mikortól válik elérhetővé a vásárlása.

    54632ed041.png
    Lézerkard : 35 Kő
    Bébléd: 21 Kő eddig


    „Egy csomó olyan dolog van, amit eldobhatnánk,
    ha nem félnénk attól, hogy valaki felveszi őket.”
    /Oscar Wilde/

  • Az SÉ-utalványok eddig mindig csak időszakosan voltak megtalálhatók a tárgypiacon.

    Néhány esetben volt még úgy, hogy a friss fiókok esetében nem voltak elérhetőek, egyébként igen.



    Továbbra is szívesen várjuk azokat a dolgokat, amiket hiányoltok a wiki oldalról, noha mostanában teljes erővel azok megoldásán dolgozunk. ;)

    ub001.png


    percu.jpg


    facebook_icon_1.png

  • Sárkánykő alkímia mítikus rész még nincs bent, valamint az aura öltözékről sincs. De alakul a dolog ennek nagyon örülök :)

  • Sziasztok!

    Lenne pár tippem nekem is.


    ➤ Elementáris energia:


    Az elementáris energiákról csinálni kéne egy részleget, ahol képekkel illusztrálva be lenne mutatva, hogy melyik, hogy néz ki. Emellett szövegesen le lenne írva, hogy melyik mire jó, mit csinál stb. A fejlesztéséről stb.


    ➤ Horgászat:


    Az új horgászatról jó lenne, ha lenne valami, mint például:

    • Az arany tonhal mit ad?

    • A halak milyen bónuszt adnak grillezve?

    Az új horgászbot, például:

    • Mire jó?

    • Miért jobb mint az alap?

    • Hogy lehet megszerezni?

    ➤ Mágia elleni kő:


    A mágia elleni kőről nincs semmilyen információ.

    ➤ Aura öltözék:


    Lehet szégyen, de ma jöttem rá, hogy létezik Aura öltözék, és hogy mi az. Erről is lehetne szó a wikin! :)


    ➤ 6-7 bónuszok, erőszilánk:


    Sajnos most nézem, hogy a 6-7 bónuszokról, erőszilánkokról sincs semmi. Jó lenne, ha arról is lenne egy teljes körű leírás, mert az engem is nagyon érdekelne!


    Bónusz hiányosságok:


    Esés ellenállás, és más bónuszok is hiányosak. Jó lenne ha mindről lenne részletes leírás.


    Céh adományozás


    • Bátorság medál

    Kard elementáris optok, és minden ezzel kapcsolatos dolog.

    jpHPGVZ.gif"Az öreg indián két farkasról mesélt unokájának, melyek minden emberben harcolnak.
    Így szólt:

    -Fiam, a harcot két farkas vívja, mely mindegyikünkben benne lakozik. Az egyik a gonosz, a másik a jó.
    Az unoka pár percig eltűnődött nagyapja szavain, majd megkérdezte:
    -Melyik farkas nyer?
    Az öreg indián ezt válaszolta:
    -
    Az, amelyiket táplálod."

    Edited 3 times, last by metin2gamerr96hun ().

  • A Metin2 Wiki rengeteget fejlődött az elmúlt időben. Új kinézetet is kaptunk, nézzetek be bátran!

    Illetve, továbbra is várjuk azokat a javaslatokat, amiket esetleg még hiányoltok a wiki oldalról.

    ub001.png


    percu.jpg


    facebook_icon_1.png