Idegesítő dolgok a metin2ben

  • Friss visszatero vagyok kb 6-7 ev utan (en hulye), en magam sem tudom pontosan, hogy miért..



    Ami nem tetszik, hogy ennyi ido utan sem volt kepes a GF semmit tenni a jatekosokert, nem sikerult ennyi ido alatt egy stabil szervert es/vagy csapatot szerezni, akik ezt rendben tartanak ahogy annak rendje es modja...


    Lenne meg boven mondani valo, ami piszkalja a csoromet, de minek is foglalkozzunk vele, ha a legalapabb problemara, a stabilitasra sem sikerul adni uruknak es parancsolonknak, majd ha veletlen sikerul, akkor utana bovithetjuk tovabb a nem tetszik listat

  • Nincs annál jobb érzés mint mikor rákészülsz a hf eventre és kiderül, hogy megint átbavertek... köszönjük a feledhetetlen augusztus 20-i rendezvénysorozatot:)

  • csak egy észrevétel hogy oda volt irva hogy hf és zárójelben titokzatos láda:D az nem ugyanaz a hf ami régen is volt.. vagy nem is esett semmi láda? nem voltam fent tegnap..
    ch váltó mehetne már.. érdekes ide egy admin se irogat:) hogy mi a rossz.. gondolom féltik a forumos regisztráciojukat


    Off hozzászólás. Dreamy

  • Az a legidegesítőbb, ha véletlenül egy fejlesztés jól működik és a játékosoknak is tetszik azt eltávolítják mondván , hogy "hibás" pl: ch váltó. Na meg az évekig a játék részeként működő dolgok , hirtelen bugnak számítanak.Vegyük például a rendesen boltba kirakható zsugor fejeket ami rengeteg van azoknak akik nem használják már. (Végül is ez nem is érdekes már, hisz "kijavították" a DC-ben már úgyse potyognak a lélekkövek a kis bossokból , ez is bosszantó) Na meg a soha nem rakásolható tárgyak , amelyek szinte ahány helyről jönnek annyi félék igaz mind ugyanúgy néznek ki és a leírásuk is ugyanaz. Az átadható tárgyak hirtelen felindulásból nem átadhatóvá változása. A barlanghoz portáló amulettet már csak az öregembertől lehet használni a városi teleportostól nem . Miért ? ez mégis kit zavart ? (tudom hibás lett, jó duma ) A bejelentés nélküli változtatások is idegesítőek. Egyik napról másikra , hipp-hopp elgyengül a kari ugyanabban a cuccban. Az is idegesítő, hogy az információk hiányát úgy kezelik, hogy direkt a játékos érdekében nincs információ, mert hú de mekkora kaland felfedezni. Ezt még el is hinném , ha később ki nem derülne, hogy többnyire azért nincs infó, mert akik beteszik a fejlesztéseket azoknak többnyire halvány lila pót segéd fogalmuk sincs arról , hogy hogyan működik, vagy nem működik amit aktiváltak.

    Edited once, last by Szeder ().

  • Nem tudom, hogy más is észrevette-e már, de van, hogy simán elviszek egy egész termet, de van, hogy másodpercek alatt kihalok benne.. ezt se igazán értem, mintha nem mindig ugyanazokat a mobokat ütném..


    Valamit vettem auto farmot is SÉ-ért és mióta ráengedem farmolni, szinte óránként ledob a játék... köszi GF

  • Azt már 2 resi ma és még egyre :cake: is lett....



    Fórumra nem illő kifejezést :cake:-ra cseréltem. Dreamy

    Az élet nem arról szól, mivel töltöd el az időt, hanem inkább arról, hogy hogyan.

  • Miért van az, hogy míg a német fórumon minél hamarabb információt próbálnak biztosítani, itt le se :cake:ják azt, hogy mi van, csak dt 8. emeletén látom azt, hogy 10 másodperc a leállásig? Azt szerintem már a játékosok megszokták hogy ha bekerül egy update, akkor 2 másik működő szolgáltatás leáll, elromlik, DE olyan nagy fáradtság lenne akár ide kiírni, akár játékban annyit írni, hogy 30 perc múlva MEGINT leáll? Tök jó hogy nyomjánk a pofánkba a nazart, egyiket a másik után, és nyilván megveszi az ember, csak abból a 7 napból 1-ben a szeró offline, de hát nyilván mi vagyunk a barmok, hogy még mindig eltűrjük ezeket a nem játékosbarát "szolgáltatásokat".


    Fórumra nem illő kifejezést :cake:-ra cseréltem. Dreamy

  • Picit akartam játszani, nappal és nem éjjel. :) Eszembe jutott pár különösen idegesítő, de javítható téma:


    Kommunikáció és bánásmód: Nincs semmi kommunikació a szerveren, hogy most akkor szerver restart. Máshol, más játékokban, van ilyen, hiszen a játékosok ügyfelek, sőt sokszor fizetős ügyfelek. Miért ott? Mert aki játszik az nem a fórumot olvassa. (Ahogy egy event kezdődik, lehet scriptelni, hogy a figyelmeztetés percenként megjelenjen a képernyő közép felső részén.)

    Restart de milyen? Kiírja egy automata hogy 40 ... és kb 2 mp ként 30, 20 ,10 Vicc hogy 6mp alatt leszámolt 30mp-et.majd szépen eljutottunk a 10ig ahonnan visszaszámol, de sajnos azt is gyorsabban, mint 1mp. Picit esélytelen így kiléptetni a karakterket, igaz? (a leállás 40mp helyett kb 16 mp alatt lefutott)


    Ez eléggé messze van a profizmustól.


    iamtothz #26 :

    Sajnos sokszor ez az miatt történik , mert a játék NEM érzékeli, hogy lenne rajtad bármilyen felszerelés, vagy azok adta bónusz. (kb mint az immun eltünése. Megoldás a fel levetkőzés, vagy lehalás felkelés.) Ez szerintem bug, de sajnos megfoghatatlan és eléggé véletlenszerű. (Nem lehet reprodukálni meghatározott módon.)

    Hannna | Villámsámán | 120 | Skillek: Fut,Dob,Ima,Simogat,Szörny,Kapa,Karcol, Vezet P | Ló,Nyelvek M
    Stáblista: szijartozoli - 90 sárkány | Zoldszem - 68 testi | hannaraki - 75 wp | apa72nija - 75 tőr | hannafarm - 55 testi | aiolosz - 97bm Videok

    Edited once, last by Hannna ().

  • Amikor szó nélkül lelövik szerót mert valamit szerver karbantartás alatt rosszul csináltak meg és kiírják utána, hogy a heti rendszeres karbantartás véget ért.

  • Rendszeres?!

    Nincs itt már rendszer. Hol van már az a magyar TEAM amelyik segítséget tudott nyújtani a magyar játékosoknak? Arra nem veszitek a fáradtságot, hogy az ismétlődő, nyelvtanilag hibás kiírást a játékban javítsátok. Megérté

    Az van, hozzáértés, tájékoztatás nincs. Játékosok részéről előírt viselkedési forma a megérté.

    Leáll a szerver, itt akkor kapunk információt amikor újra van??? Azt is RENDSZERESKÉNT közölve.

    Ja hogy péntek este van, a CM már nem dolgozik, hisz lejárt a munkaideje?

    Nekem is, ezért játszanék kicsit

  • Sziasztok.


    A felettem szólok táborát szeretném erősíteni. Javaslat: - megfelelő tájékoztatás időben

    Talán ez a három szó a legfontosabb a kliens, ügyfél (legyen az fizető vagy sem) felé.
    Minden játékban és szerveren egyértelmű, hogy kell karbantartás ami lehet időközi vagy váratlan.
    Viszont nem mindegy, hogyan van a művelet elvégezve.. Probléma itt sajnos egyértelmű mivel egy minimális információ sincs a műveletek előtt kiadva.
    Legyetek szívesen ezen változtatni akár itt fórumon vagy bármely más hivatalos platformon (pl twitter).


    Köszönettel,

    ZserboTe

    :sk08

    :red::harcos::red:

  • Idegesítő dolgok hogy kalandornak néznek minket, azt hiszik hogy mi azért játszunk hogy kitaláljuk hogy ők épp mit frissítettek, idegesítő dolog a 0 kommunikáció és az hogy egy bocs emberek igy jártatok üzenetett nem kapunk az után hogy leállítják a szervert. Talán idegesítő az hogy ha épp bent vagy ilyenkor egy runon bukod a belépőket, bukod a runon addig felhasznált dolgokat, de kapsz cserébe egyszer egy 100-as xp eventett amit 120-on már igencsak megérzel. Ellenben a belépőd napok múlva talán visszakapod ha írsz jegyet, végülis a sét is csak 3 nap múlva kell kifizetni ha rendelem.

    Napestig lehetne írni mi idegesítő itt, de soha nem fognak vele foglalkozni, fontosabbak ezek a napi küldik amiknek olyan komoly jutalmai vannak hogy a ninjám zodi tőrjét abból fogom feltolni +9-re ha végre felenged.

    114 8| Minek tovább fejlődni? Így sem esik semmi :D :thumbdown:

  • 1., Az áldástekercs használhatatlansága a 90+os vértektől kezdve a 100-as sisakon át mindenen ami nagyszintű.

    Gondoltam magamba a múltkor biztos peches voltam hogy 200 tekerccsel nekiugrottam egy csont vértnek és +6 volt a rekord. Ma újabb 200db tekerccsel ugrottam neki egy 100-as sisaknak, a legnagyobb szintje +5 volt.

    De a tekercs esik orrba-szájba a metinekből-bossokból hálaistennek. (de minek?...)


    2., Havonta egy értelmesnek mondható event, ami mindössze 4 órás, de ehhez több órányi botrányos karbantartásra van szükség, és mikor máskor kell az ilyet betenni, mint a nap korai időszakába (sok ember dolgozik hétvégén is). Magamból kiindulva mondhatom, mert a tegnapi napom kiesett kk olvasás, lélekkő és biológus szempontból is. Mellesleg ha reggel nem megyek fel, akkor lejárt volna a kis 271 napos dögöm, kereken 1 perc volt hátra belőle.

    Edited once, last by Tuborg86 ().

  • 1., Az áldástekercs használhatatlansága a 90+os vértektől kezdve a 100-as sisakon át mindenen ami nagyszintű.

    Gondoltam magamba a múltkor biztos peches voltam hogy 200 tekerccsel nekiugrottam egy csont vértnek és +6 volt a rekord. Ma újabb 200db tekerccsel ugrottam neki egy 100-as sisaknak, a legnagyobb szintje +5 volt.

    De a tekercs esik orrba-szájba a metinekből-bossokból hálaistennek. (de minek?...)


    2., Havonta egy értelmesnek mondható event, ami mindössze 4 órás, de ehhez több órányi botrányos karbantartásra van szükség, és mikor máskor kell az ilyet betenni, mint a nap korai időszakába (sok ember dolgozik hétvégén is). Magamból kiindulva mondhatom, mert a tegnapi napom kiesett kk olvasás, lélekkő és biológus szempontból is. Mellesleg ha reggel nem megyek fel, akkor lejárt volna a kis 271 napos dögöm, kereken 1 perc volt hátra belőle.

    Én naivan vettem egy +6 méreg kardot, hogy majd én 9esitem... ott járok most, hogy 488 teki, +4es kard... (7x volt +0, 3x +8) :D

  • A bányászat és a kohózás esélyeit nevetségesen alcsonyra vették le. P bányászattal úgy esik az érc, mintha 1 pont se lenne rajta , pedig jó néhán frissítéssel ezelőttig hullott, mint a szemét. Emellett a kohózás "60%" esélye is inkább 10% körül van... Köszöjük, csak így tovább!


    "...and when darkness finds you, you will face it alone..."

  • 1., Az áldástekercs használhatatlansága a 90+os vértektől kezdve a 100-as sisakon át mindenen ami nagyszintű.

    Gondoltam magamba a múltkor biztos peches voltam hogy 200 tekerccsel nekiugrottam egy csont vértnek és +6 volt a rekord. Ma újabb 200db tekerccsel ugrottam neki egy 100-as sisaknak, a legnagyobb szintje +5 volt.

    De a tekercs esik orrba-szájba a metinekből-bossokból hálaistennek. (de minek?...)


    2., Havonta egy értelmesnek mondható event, ami mindössze 4 órás, de ehhez több órányi botrányos karbantartásra van szükség, és mikor máskor kell az ilyet betenni, mint a nap korai időszakába (sok ember dolgozik hétvégén is). Magamból kiindulva mondhatom, mert a tegnapi napom kiesett kk olvasás, lélekkő és biológus szempontból is. Mellesleg ha reggel nem megyek fel, akkor lejárt volna a kis 271 napos dögöm, kereken 1 perc volt hátra belőle.


    Mondjuk a 100-as sapkát ki lehet húzni sima tekivel, legalábbis mindenki aki a mi társaságunkba van azzal tolta ki de minden más 90+ dologhoz kézi kell és néha még az se elég. Húztam már 115 vértet 8igtörés nélkül meg szenvedtem már az óceánnal +6ig is kézivel. Az egész húzás egy vicc, 25 ezer alatt az ember neki se álljon kb.

    114 8| Minek tovább fejlődni? Így sem esik semmi :D :thumbdown:

  • Amikor egynap 5 ször lesz fekete kép portolás után vagy teleport gyűrű használatával.

    Az élet nem arról szól, mivel töltöd el az időt, hanem inkább arról, hogy hogyan.

  • Idegesítő dolgok a metinben, az én szemszögemből.

    1. Az AMD hiba , amit a játék régi motorja okoz.

    2. A sunyi módon történő mob erősítések

    3. A karaktereink nagy rácfelvarrása , ami gyengébbé tett majdnem minden kasztot.

    4. A biológus tárgy nem jó , de azért elveszi megvizsgálni felirat :)

    5. A magas sé orientáció. Lassan sé nélkül játszhatatlan lesz. Értem profit maximum , de lenne egyszerűbb módja is.

    6. tárgyak amik csak a gaya piacon keresztül érhetők el.

    7. eventel nyert felhasználatlan kasmír csomók idejének lejárása a tárgypiacos raktárban. Meg lehetne oldani hogy amíg ott van ne teljen az ideje.

    8. sés ládából egyből nyíló jelmezeknél 2 egyforma esetén egyik ideje a tárgypiaci rakiban ketyeg le, de ez igaz más időhatáros tárgyakra is.

    9. az erőszilánkok dropja

    10 . az alkímiák sikerességének esélye

    11. a map1es pvpzős vagy random támadó emberek , akik harc közben a körbe futnak és onnan osztják az igét.

    12. a játékos aki nem adja meg az alap tiszteletet, csúnyán beszél sérteget , majd hív egy nagyot megvédetni magát.

    13. a frissítések által bekerülő új tárgyak megszerezhetőségének nehézsége.

    14. a ks mesterek és agrofarmerek eventkor

    15. Eventes ládák amikből 90%ban csak a vackokat adja, pl a petforgató nem tudom sikerült-e onnan valakinek, de pet tojása biztos lett mindenkinek aki vett.

    16. Cheat Blocker : hibás , zabálja a ramot , klienst lassít , Ch váltó : Nem tudom miért vették ki és mi volt a hibája.

    17. Runok amelyek csak az elitnek lettek berakva.

    18. Nagyon kevés GM jelenlét fent a szerveren

    „Az erő nem a fizikai képességekből fakad.
    A legyőzhetetlen akarat a forrása.”