Tárgypiac áremelés +40% ? Hová fajul még a GF?

  • Sziasztok,


    a címben említett jelenségről szeretnék kérdezni, hogy a hozzám hasonló egyszerű emberek is megértsék; miért? mi okból? miért jó ez? miért kellett?


    Gusztustalannak tartom, hogy egyik napról a másikra megemeljük az amúgy is csóró ország tárgypiac árait közel 40%-al. Teszem hozzá, mindenféle bejelentés nélkül, bár gondolom az azt a remekül bevált célt szolgálta, hogy még véletlenül se tudjon az ember betárazni semmivel. (Erre van ész, de játékosbarát frissítésekhez, új koncepciókhoz nincs.) Van bátorságuk 4 év után újabb 40%-ot letolni a torkunkon? Ráadásul ezt minden szó nélkül megengedhetik maguknak? Komolyan milyen vastag arcréteg kell ehhez? Azt már bebizonyították, hogy a saját hibájukból képesek játékosokat kitiltogatni, bebizonyították, hogy képesek a szezonális eventeket pénzügyileg lehúzásközponttúvá tenni. Amikor a játékos használ ki egy hibát akár egész országokat képesek kollektív ítélethozatallal bűntetés alá vonni. Mi kit vonhatunk felelősségre a felsoroltakért? Ja, ha nem tetszik el lehet menni? Értem. Azért azt csak remélni tudom, hogy nem ismétlődik meg az, ami 4 éve, hogy ülünk a fenekünkön és nem verjük az asztalt az ilyen gusztustalan húzásokkal szemben. Erre már én is azt mondom, hogy túl sok. Minden téren hülyének néznek, becsapnak, átvernek és még meg is kopasztanak. Na elég volt.


    Mi a célja GForge cégnek a közösségünkkel? Végleg letöröljék a térképről?


    egy illetékes válaszát várom/ várjuk!

  • milyen választ vársz komolyan? gf letojja hogy mi van magyarokkal tehát emelik.. mindenkinek akinek van egy cége mindig a haszonra törekszik és a minnél nagyobb bevételre és nem érdekli kinek jo kinek nem jo.. ez tiszta politika.. ha kell menjetek el nem érdekli a magyar 500 játékosállomány a gfet.. ott a török német az akkora bevételt hoz hogy soha az életbe nem lesz gondjuk ennyit erről

  • Mindennek lehet feszegetni a határát. Felmérni ki mit, meddig tűr. Nálam most érkezett el az ideje annak, hogy lemondjak a hitemről bármiben is. Nem csodálkozok, ha folyamatosan kikopnak a bajtársak mellőlem. Már régóta túllépte az ingerküszöböm pár dolog, úgy éreztem . Még egy kiváló szolgáltatás is szolidabban kér ellenszolgáltatást, de nem akarok beállni a sorba hogy soroljam mennyi kívánnivalót hagy maga után a játék, főleg mert toleráns vagyok, értem én hogy dolgoznak rajta meg minden csak addig nem kérjük el a full extra árát míg fapadosak vagyunk ugyebár…Aztán itt van az általános amit be kell nyelnünk, hát annak aki akar valamit akár szerencsejáték szinten is kockáztat vagy lesz valami a pénzéért vagy nem. Egy bizonyos szinten már bőven vissza lehet azzal élni, hogy aki sok-sok évet és kisebb vagyont, energiát befektetett annak nyugodtan tehetünk a nyakába bármit a végsőkig kitart. Így lehet, hogy KELL a porky, akár 50-60 ládából is ami testvérek közt is 1500 sé. Kell tolvajkesztyű mert ha nincs, akkor csak tapossuk a malmot és alig térül meg a belefektetett idő.Persze ez megközelítés kérdése, lehet haladni ezek nélkül is, láttam a videót a GF álláspontjáról, lehet ingyen játszani a plusz dolgok csak könnyebbé tesznek mindent de gyakorlatilag fordítva: aki nem fizet az *rézfánfütyül manapság. De hát ha egyszer az ember gyermeke még mindig játszani akar hát tegye és egyébként is ezen a szinten még azt mondja: - egye fene a mozijegyet is megveszem, ha meg akarok nézni egy filmet hát kifizetem havonta azt a bizonyos összeget hogy fenn tudják tartani azt a játékot nem sajnálom tőlük.Aztán azon kapom magam, magunkat, hogy ha pl akarok egy jelmezt, megvehetek esetleg egy 2 hetest, beforgathatom többszáz millió yangért, majd egy hét múlva megint kitesznek és vakarom a fejem. Ha ezt most nem veszem meg nem tudom átvinni a bónuszt ha nem lesz egy hét múlva mibe áttenni így 1 hetes átfedéssel megint csak én vagyok a * rézfánfütyülő, hogy ennyire ragaszkodok hozzá.Hát ügyesek ezek a GF-es fiúk csak kihúzzák belőlem a sét, már megint Ft-ot kell költenem hogy töltsek. Aztán mikor már végképp sok, az az, mikor ezeket beleteszik azonnal nyíló ládába,m ha például denevért , jelmezt, fejdíszt, petet szeretnék nyitni lehet elmegy 2k sé és tele leszek haszontalan lommal, egyszerre azonnal lejáró haszontalan lomheggyel amit gyakorlatilag semmire nem tudok használni( mit kezdjek 5-6 pettel, amiből egyszerre 1-et tudok előhívni és át se adható?). Nyissunk ezer SÉ-kért zsákbamacskát ha már akarunk valamit még mindig itt. Nem az van, hogy ha zsugorfejet akarok venni a tárgypiacon, akkor zsugorfejet veszek, hanem az, hogy ha szeretnék egy jelmezt zsugorfejet kapok. Node sebaj, ezt is benyeljük, mert ilyen * rézfánfütyülők vagyunk.Veszünk egy optoló csomagot, amiből egyetlen egy opt se sikerül bele a tárgyba de még mindig úgy érezzük ezzel támogatjuk a játék üzemeltetőit, hát nekik is meg kell élniük valamiből, fent kell tartani a játékot,így fogcsikorgatva benyeljük. No nem ám feltétlen a pénzt sajnáljuk amit költünk, hanem az érzés fáj, hogy * rézfánfütyülőnek néznek, egyre erősebben és már azt is mellé látjuk a lelki szemeinkkel, hogy közben vigyorognak mennyi lomot veszünk sok-sok SÉ-ért reménykedve hátha az is sikerül amit a fejünkbe vettünk de úgy kell nekünk, minek akarunk bármit is? Eléggé erősen éreztem akkor is mikor megemelték a SÉ utalványok árát 30%-kal arra hivatkozva sokba kerül a csalók miatti többletmunkája a kollégáknak. És most minden szépen halkan, csendesen felemelve 40%-kal. Lehet még számításokat folytatnimennyi valóban elköltött Forint megy el egy-egy alkalomadtán teljesen sikertelen fejlesztésekre, egy virtuális tárgy fejlesztési kísérleteire valódi Forintok amikor egy tárgy +7-ről +4-esre sikerül, de igaza van a GF-nek, az a *rézfánfütyülő aki fejéhez még pisztolyt se tartottak és magától szánta rá magát. Ők nyilván a 40%-kal nagyobb összegért is ha megteszik, meg is érdemlik. Ez hosszú lett de az elmúlt 7 évem van benne, elnézéseteket kérem. Elvesztettem itt sok mindenkit akik a bajtársaim, barátaim voltak, abbahagyták mert ennek tizedétől besokalltak. Részemről ezentúl úgy alakítom ki a játékomat hogy inkább lemondok minden extráról ahogy a játék elején is úgy álltam hozzá, laza időtöltés ez nem több. Nem lesz könnyű, elsodort a játék kihívása de ezen a szinten már önmagában egy kemény robot egyáltalán állni a sarat és ezt hit nélkül lehetetlen folytatni.

    Villámsámán



    "Ami nem öl meg, az megerősít"

  • Egy bizonyos szinten már bőven vissza lehet azzal élni, hogy aki sok-sok évet és kisebb vagyont, energiát befektetett annak nyugodtan tehetünk a nyakába bármit a végsőkig kitart.

    Nem feltétlen van ez így. :)
    Egy ideje előkotortam a fiók legmélyéről egy tégelyt, amiben Letojom tablettákat találtam. Mielőtt elindítanám a klienst, bekapok belőle egyet-egyet. :D
    Már nem hat meg semmi azokból, amit a GF csinál. Játszom csak, anélkül, hogy költenék. Játszom... kicsit túlzás ez most, mivel egyre kevesebbet vagyok fent. És ez így a jó.... közel a nap, amikor még a gépről is törölni fogom.
    Jelmezeket meg eladtam. A legszebb darabot is piacra tettem tegnap (3x 15 deff), gondolom, hogy nagyon örül, aki megvette. Én is, hogy már nem én görcsölök rajta, hogy vajon meg tudom-e hosszasbbítani vagy nézem, ahogy eltűnik. Szóba álltam magammal és megkérdeztem, hogy ér ez az egész annyit, hogy költsek ide?
    Hát nem, mert ez nem szórakozás már, hanem görcsölés.

    "Én én vagyok, és így vagyok jó"

  • egy másik netes játékban kivették a gamblezast (ott így hívták) játékbeli fizetőeszközért tudtál forgatni magdnak cuccokat, miszerint hogy ftért veszed a fizetőeszközt és költöd el játékban és random adhat dolgokat és ez szerencsejáték amit már betiltottak 1-2 játékban vagy az állam stb, akkor itt miért nincs ilyen? ftért veszel forgatot optolot vagy bármi és bele se rakja, na ez nem szerencsejáték? vagy akkor legyen 100% esély mert én fizetek valamiért de nemkapok sokszor érte semmit mert 0 opt megy bele

  • Üdv.


    Én mindig pozitívan állok a dolgokhoz de most komolyan elgondolkodtam azon, hogy mennyire igénytelenek vagyunk. Szerintem sokakat (köztük engem is) csak azok a bizonyos "régi szép idők" kötnek a játékhoz. Az első találkozásom a metin2-vel 12-13 évesen történt és akkor még ugyebár az ember eléggé fejlődő korban van. Szokszor átfutott az agyamon, hogyha ezt a játékot ma mutatnák körberöhögném az illetőt mivel ha eltekintünk az emlékektől és a régi atmoszférától lecsupaszítva egy nagyon primitív, fapados és kb 20 évvel lemaradó játék marad technikailag is és látványilag is mai szemmel egy vicc. Free to play játék ugyebár mint tudjuk de nem is gondolok itt sokra. Jómagam sé rendelése kimerül a 3. kézben, tolvaj kesztyűben, raktárládában, esetleg gyors futás miatt egy oroszlánt meghosszabítok 30 nappal, évente 2x 3x veszek 30-40 kölyökdobozt etc etc. Úgy gondolom ez az összeg annyi, hogy olcsóbb mintha dohányozna az ember (ha szeretnék egy jó hasonlatot ár-érték arányban átvetítve a valóságra mint "hobbi"). Amire kiakarok lyukadni az az, hogy ha ennyire lazán képesek majdnem 50%-al emelni egyet akkor már komolyan elgondolkodok, hogy megéri e nekem ez az egész. Nyilván meglehet találni a módját, hogy a játékos ezeket a tárgyakat wonért beszerezze de mivel átlag, hobbiként játszó emberként nem azért akarok leülni a gép elé 1-2-3 órára, hogy abból a 3 órás tolvajjal a sziliütés elvegyen 2 órát (mert ugye ha nem veszel kesztyűt séért kb ez a helyzet), - és nem akarom, hogy a gép zúgjon 0-24, hogy esetleg pár hónap alatt összeafkoljak egy pántot (mert ugye ha nem veszel sé-rt pántokat kb ezt a helyzet).


    A sé mint opció szerepel a játékban és amolyan kényelmi dolog és aki haladni akar az költ amivel nincs is baj csak a baj az az, hogy ennek az összegnek a feléért megveszel egy játékot ami 10x ilyen élményt nyújt. Szóval érdekelne, hogy hová vezet ez az egész és meddig van bőr az arcukon ezt fokozni mert személyes meglátásom szerint amennyi pénzt az ember beleöl(t) ebbe és cserébe amit kap az nagyon de nagyon egy nulla és fényévekre van a minőségtől. Megszoksz vagy megszöksz értem én de szerintem azokért a játékosokért kár (nincsenek sokan) akik kb. a kezdetektől itt vannak és ahogy írtam a múlt köti ide. Gondolni kéne arra is, hogy az ember mint lény az fejlődik és ha az embernek egy bizonyos szinttől magasabb az IQ-ja ebbe az egészbe beleun. Lehet ezt tudják és érzik és most azon vannak, hogy legombolnak amennyit csak lehet de az egész eléggé szánalmas és elkeserítő. Ahogy fentebb is írták a GF tudja, hogy a játék kemény magja olyan szintre fejlesztette a játék iránti türelmét, hogy bármint ledugnak a torkukon maradnak...de kérdés meddig erősebb a múlthoz való ragaszkodás mint a jelen, ami egy vicc.


    Az érzés amikor veszed a kölyökdobozt darabját több 100 forintért és nyitsz egy zsugorfejet, komolyan ilyenkor szánalmasnak érzem magam. Mekkora szobanövények vagyunk. :crazy:

    'Cause I need Metal in my life
    Just like an eagle needs to fly
    Manowar - Die For Metal

  • Szerintem nem sértek meg azzal most senkit ha csak annyit tudok írni erre, hogy gusztustalan és undorító már az az üzletpolitika, amit ezek lefolytatnak. De nyilván ez így lesz, ha megfeszülünk akkor is, csak legalább minőséget kapnánk a pénzért cserébe. Mert gondolom a 4-es optoló csomagból stílusosan továbbra is 1-2t rontani fog, hiszen ezt a %-ot bátran hozza mindig ha a mi kontónkra történik... de cserébe a meley melletti 2 barlang még mindig üresen áll, még mindig beakadok a hídon ha orkoknál futok vagy a templomban, 4x-5x kell megpróbálnom belépni a játékba mert ledobál, boltot kitenni az lutri mert ki tudja hány perc után dobja ki a játék (mert aukciós ház az nem kivitelezhető itt de ha séért veszed a kereskedő üveget ami nagyjából ugyanaz az már okés) szerver összevonások végtelen permutációja történt az utóbbi időszakban, ja és azt nem is említem már, hogy ennek a nyomorult játéknak egy mikron el kellene futnia, ehelyett teljesen leterheli a gépet. (Nem értek ugyan hozzá de érdekes, hogy csak a metin esetében áll fenn ez a gond). Az eventek minősíthetetlenek már bocsánat azoktól akiknek bejött. Érezhető módon sokkal gyengébb dolgokat lehetett kapni mint az előzőeknél. Gyanítom ez csak rosszabb lesz :) Itt ajándékot nem lehet úgy adni, hogy cserébe ne kelljen szenvedni érte... Szóval lehet itt emelgetni nyugodtan, majd lassan csak az ördögszekerek suhannak el a mapokon... mert nem ez az egyetlen játék a világon :)

    Ha az igazat mondod, a másik kezedben legyen kard ;)

  • Jobbat!


    Nem győzöm épp ésszel felfogni, hogy a gf,a team, a szeretett játékunk mögött álló stáb, tulajok munkatársak, fejlesztők...
    Ők játszottak valaha ezzel a játékkal ? nem gondolom hogy egy 100+ os kari tulaj (ami mára már semmit nem jelent mivel az autó elementális defekkel kb a játékmenet fejlődését el is intézi nekünk 90%ban ...) inkább úgy mondom hogy egy olyan játékos aki a kezdetek óta játszik és mindig az adott szakaszban a top céhekben volt és a legjobbakkal játszott együtt is lenne köztük ...
    Miért nem kérik ki soha a játékok véleményét ? Vagy pl vesznek fel olyanokat csak akár tanácsadónak akik x éve játszanak és lenne értelmesebb ötletük mintsem a 6-7 opt meg az áremelés ?


    A játéknak elsősorban arról kellene szólni hogy a fiatalok hétvégén, nyári szünetben együtt a barátaikkal runoljanak párat vagy elüssék az idejüket...
    Na már most 10 éves játék anno aki fiatalon kezdte még költött hajra meg kipróbálta az érzelem maszkot egy 1905ft os sms ért ami egyszeri alkalom volt és rendkívül nagy pluszt adott a zsúfolt(mára elképzelhetetlen ez...) map1en ahogy táncikáltál vagy épp csókolgattad az ellenkező neműeket...


    10 év ...ezalatt nyilván az akkori célközönségből sokak keresőképesek lettek és keresve azt a kis örömöt amit akkor a játék nyújtott öltek a játékba bele nem kevés pénzt , nyilván a pénzedért megkapod azt amit fizetsz NYILVÁN :DDDD
    de ha te azért fizetsz hogy megpörgess egy kereket kinyiss egy ládát akkor valószínűleg nem egy életáldásra vágysz ...


    Személy szerint a játékban szerettem volna (105-115 vértekből) "villámlós vértet" váltan a 90es lemikből eladtam dolgokat farmolgattam hogy vegyek ha találok a piacon olcsón 90+0ás vértet gyűjtöttem őket egy darabig aztán utána gyűjtögettem a tekiket majd +4ig könnyedén harctekiztem fel őket ... ezek után a kis Mátéka gondolta majd +5re ki fog menni ez áldástekivel ha 10% eséllyel mennek 5re ki akkor még sokat nem is tévedek szerintem ... de gondoltam egy kis + sé aztán kovács kézivel felhúzom na itt azért elég jó arányom volt 20ból 2x nem ment ki +5 re elsőre, ami amugy a mainapig hihetetlen hogy +5re Forintot kell költeni hogy kimenjen egy cucc... egy cucc ami utána az NPC nél egy sajnálatos sikertelen szöveggel elveszi a Vérteket, Tekiket, Energiatöredékeket és a sédet is egyben :)
    Tulajdonképpen ez az én keresztem volt csak megosztottam veletek.
    Nyilván ha a játékban nem lenne +5re húzni is kín valamit akkor annyira nem érintene a Kovács kövének drágulása sem ....


    A másik történet még 5-6 évvel ezelőtt volt épp egy ünnep után volt pénzem kiskamaszként és nyáron féláras lett a tárgypiac (itt azért megjegyezném hogy rendkívül aljasan semmi tájékoztatás nem volt hogy ez végleges-e és úgy voltz beharangozva hogy egy időre lesz féláras teóriák voltak hogy 1 hét -1 hónap vagy egész nyáron... így az emberek mielőbb magukénak akartak tudni mindent amíg az akció tart ...)
    mondanom sem kell futottam a mobilszolgáltatomhoz, mert bankkártyám nem volt akkor és a következővel kezdtem:
    - Jó napot mennyi a legnagyobb összegű telefon feltöltés ...
    Mainapig tudom, hogy miket optoltam be akkor :)


    Nem ennek kellene a járható útnak lenni ? hogy több játékos legyen ? inkább 40% emelés helyett 40%ot csökkenteni kéne ???
    Kérdem én ha van egy szórakozó helyed ahol 400 a sör és 800 a whiskeycola akkor ha a szomszédba nyílnak konkurens helyek mit fogsz csinálni hogy hozzád járjanak ? 650es sör meg 1200as whiskeycolák ? biztos hogy nem ... foggal körömmel ragaszkodni fogsz azokhoz akik oda jártak eddig és egyet fizet kettőt kap lesz ...


    De hát ez a GF itt vak vezet világtalant... Legyen sok játékos azt fizessenek ...



    (nyilván ilyent h anno nem volt alap a játékmenethez a jelmez meg a map specifikus optos és ezek miatt se kellett az embernek a zsebébe nyúlni ... persze megértem aki 75 nem jutott el és se villám se széldeff nem kellett eddig neki az biztosan okosabb ebben a témában is ...)


    :thx:

    105 menta
    38 íjász
    :thumbsup: 200 iqvideó :thx:

  • Gondolom hogy van egy hosszabb távú koncepciójuk hogy a metin2-t leépítik. Ezt erősítik nálam az olyan módosítások mint az alkik, az optok, az áremelések, a ch variálások, a játék ellehetetlenítés és egyebek....
    Szóval én már semmin nem lepődök meg és igen a **** tabletta jön ezek után. Úgy gondolom most jön a szakítópróba hogy mennyit lehet még kisajtolni a játékosokból hogy előbb utóbb mindent feladjanak.
    Lehet nincs igazam csak más logikus magyarázatot nem találok


    Szóbeli figyelmeztetés
    trágárkodás
    ninnalány

    Edited once, last by ninnalany ().

  • Uhh.. Úgy látszik igazam volt amikor a gameoverben hosszasan ecseteltem a játék, és a GF helyzetét és viselkedését; féligmeddig már bánom, hogy visszajöttem és költöttem a játékra. Pláne olvasva, hogy milyen szenvedés megy 100-as szint felett. Ettől függetlenül ellötyögök, eventezgetek, erre még jó a játék. De arra, hogy egy egészséges versenyszellem alakuljon ki, ami régen volt, arra már nincs lehetőség. Teljesmértékben átment az egész robotolásba. Elavult, beszűkült látókörrel rendelkező cég, vagy tán nem érdekli őket már annyira a játék. Tudom mit írtam ezelőtt, hogy köszönet, hogy van aki még foglalkozik ezzel a játékkal, de ennyire azért nem kéne foglalkozni vele. :D Képzelem mi lehet a nagy céges megbeszéléseken...
    - A 234. napirendi pontunk a metin2.
    - Oh, az még létezik? :huh:
    - Igen létezik.
    - Profit növekedés?
    - Nincs a tavalyi évekhez képest, sőt egy kis csökkenés van, de még így is pluszban vagyunk.
    - Akkor nincs mit tenni, áremelés.
    - Egyéb hozzáfűzni való?... Senki? Oké, akkor jöhet a 235. napirendi pont...


    Nem hiába mondtam, hogy én már nem feszülök neki úgy a játéknak. Ha valami sikerül, örülök neki, ha nem, akkor meg ez van.


    Editke: Meglehet védeni őket, hogy nem tudok semmit se a cégről, a céljairól, elképzeléseiről, és hogy mi folyik benne, de értelmetlen. Ha nem akarják, hogy rosszhiszeműen találgassunk, akkor közöljék le a fontosabb lépéseket, és ne sunnyogva dobjanak be igenis kritikus változásokat.

  • Sziasztok lányok és srácok!
    Ez most ismét egy zseniális üzleti húzás a GF részéről. Ne gondolja senki,hogy ezt csak úgy kitalálták,keveset költő játékos aki csak a minimálisra költ,kesztyű, gyűrű, néha pár apróság,gyanítom ők nem fognak kevesebb tárgyat venni,itt mindjárt van egy 40%-os növekedés! Aztán ott vannak a nagy SÉ-zők,na közülük kevesen fogják abbahagyni az emelés miatt a játékot "függők" de ha páran mégis letudják győzni a kényszeres mivoltukat akkor is bőven befizetik helyettük a maradók a kiesést. Kivan ez matekozva rendesen!
    Traxdata had világosítsalak fel, te nem Ft vásárolod meg a tárgyakat, A forintot a GF nek támogatásként adod,hogy tudjon belőle üzemeltetni fejleszteni,és ezért ő cserébe ad jutalmul neked SÉ-t amit aztán felhasználhatsz. Ha ez nem így lenne akkor sok tővényszegést követnének el,pl. tiltott szerencsejáték. Nem tudom most,hogy van de régebben még számlát sem adtak a feltöltésről,pedig elviekben kellett volna!
    Fel a fejjel,ki lehet ebből a játékból gyógyulni,nehéz de ki lehet!
    Üdv.:fincsi

  • Jó napot. Szeretném leszögezni hogy nem a gf-ben van a hiba, hanem a magyar keresettel. Évek óta ezen a szinten vannak a tárgypiaci árak. A magyaroknál volt a legkevesebb és megunta a gf hogy itt ilyen olcsó :(. Más országokban ezt meg engedhetik maguknak. Hisztizni lehet meg rinyálni a gfre de nem a gf adja a fizetést. Félre ne értsetek nem a gf et védem mert gyűlölőm az üzlet politikáját!

    Az autózás koronázatlan királya :)

  • Mrk nem is ezen van a hangsúly, nem kell erre az irányra terelni. Azon van, hogy a világért nem kaptunk tájékoztatást hivatalosan, hanem váratlanul azon kapod magad hogy belépsz és már feleannyit se ér a SÉ-d amit feltöltöttél. És ezen felül elmélkedünk, hogy az a SÉ amit kemény valódi keresetedből támogatásként a játékra szánsz mit kapsz érte cserébe. Nem lenne sajnálva ha nem azt éreznéd folyamatosan, hogy különböző érdekes és kreatív trükkökkel és szerencsejátékkal átverve érezd magad. Ha jobban belegondolunk, ha a játékostársaink ilyen trükkökkel húzzák ki a yangot a zsebünkből minimum kerüli minden jóérzésű játékos nagy ívben.

    Villámsámán



    "Ami nem öl meg, az megerősít"

  • Én bevallom őszintén évente minimum költöttem a játékra 24 ezer forintot, tolvaj kesztyű gyűrű vagy forgatók miatt, ez nem egy nagy tétel talán azokhoz képest akik top-top cuccokra vágynak, kevesebb mint a havi bagó pénzem.
    De a jövöben jobban megfontolom mire fogok költeni , a pénzért meg kell nekünk is dolgoznunk.


    ( megjegyzés : A GF egy cég ami szolgáltatást kínál amiért mi "támogatjuk" forinttal. De jogilag ugyanúgy támadhatóak mint más szolgáltatásoknál , mert az elégedetlen "vásárló" , szolgáltatást igénybe vevő személy fordulhatna jogi támasz után , az emberi jogaink nem szűnnek meg mert egy online játék felhasználói lettünk)


    De mi engedjük hogy újra ránk lépjenek mint lábtörlőkre, mert mindent lenyelünk. És miért?


    Szeretjük ezt a játékot, mert kapcsolatokat építünk ki olyan emberekkel akik hasonló életérzéssel rendelkeznek mint mi.
    Olyanokkal akik este vagy suli után vagy napközben szeretnének kicsit kikapcsolódni és a világ szenvedéseit és fájdalmait hátrahagyva egy másik világban boldogabban tölteni az idejüket.
    Engem a barátaim kötnek ide és a lehetőség hogy kicsit hátrahagyhatom a valódi élet gondjait.
    Vannak akik tombolni járnak ide, kiereszteni a gőzt, pvpkben ,szabadozásokban vagy épp küzdeni a mobokkal , vagy nyugisan bányászni és horgászni kicsit ( utóbbi már elmúlt sok mindennel) , de senkit nem ismerek aki azért jönne fel hogy balfácánnak nézzék , ládát vegyen a semmiért optoljon a semmiért mert nem megy bele.
    Egy idő után a fizetni is hajlandó játékosréteg bele fog fáradni ebbe.
    Kihasználják azt hogy függővé tettek minket a barátságokon kivül a tartalmakra : Pet, hátas, porky , kán, jelmez...
    Ami pár éve szórakozás volt mára már csak egy újabb forrása a stressznek.
    Dupla tolvajjal jobb a drop , most-már. De hiába van meg a napi szilid 4-5 karival ha abból 2-3 jut el metszetig. Tehetsz ki boltot, de fél map1 újraindulhat random. Könnyebben esik dupla tolvajjal a homok , de az epicedbe lehet benne van már 40 homok és vettél kovács követ is és még farmolhatsz homokot.
    Az embert nem zavarná annyira a 40%os sé emelés , ha érezné azt hogy sikerélménye is lehet.
    Nem lesznek újabb játékos generációk ezzel a hozzá állással. Kaphatnak kezdő hátast fegyvert és lehet bölcsesség italuk is , de amíg nem lesz színvonalasabb a játék 35-50 es szint körül meg is unják keresnek más szórakozást, igen szórakozást mert nem lesz szórakoztató a negativ sikerélmény.
    Szerintem még 500 nál többen játszunk a metinnel , de idővel biztosan lecsökken erre a számra és le lehet kapcsolni a villanyt vagy összevonni...
    Az irány amit meg kellene célozniuk a fogyasztók elégedettségének némi emelése:


    - Ne érezzük azt , a pénztárcánk a fő cél ezt kicsit burkoltabban is lehetne.


    - Ha költünk sére azért cserébe legyen több esélyünk az örömre.


    - ha már időkorlátos tárgyak nyílnak egy ládából , tegyenek be valami lehetőséget arra hogy azok idejét le lehessen "fagyasztani" el rakizni , lehet az sés is tuti vennék.


    - A nagyok kapjanak már új kihívásokat a sikertelen fejlesztések újra próbálása mellett. Ott a 2 barlang ami üresen pang.


    - 120-asok dropot, ne farmokon keljen "élniük" az eventek alatt ha már ennyi időt és energiát a játékra fordítottak hogy elérjék a maximum szintet.


    - Adjanak ki közleményt arrol hogy, igen növelni fogjuk a sés tárgyak árát, jobban fogadnánk mint így.


    - Az új frissítések alkalmával bekerülő új dolgok megjelenése a nemzetközi Wikipédiákon , hogy amíg nekünk nincs meg lefordítva a sajátunkon előre tudjuk elemezni és értelmezni.


    - Teszteljék le az újításokat ne legyünk kísérleti malackák, béta szervert tudnának indítani regisztrált tesztelő játékosoknak.


    - A szerverről való ledobások okának megkeresése és javítás. Runokon kellemes egy élmény amikor a cél előtt az időd megy a levesbe , vagy az autofarmoló játékos a fizetett szolgáltatásért déltöl az üres kliensel várja az estét.


    Egyenlőre ennyit tudtam hozzáfűzni a témához. Köszönöm azoknak akik végig olvasták :)

    „Az erő nem a fizikai képességekből fakad.
    A legyőzhetetlen akarat a forrása.”

  • Én szerintem a múltkori szerver átpakolászás után a mostani árakra való felhozatal erősen sejteti, hogy minket hamarosan hozzácsapnak valamelyik másik ország metin2jéhez. Így már az árak is szinkronban lesznek más országokkal. Az, hogy más országoknál jóval csóróbbak vagyunk, úgy fest nem érdekel senkit.


    Gondolatok (pozitív):
    - Ugyanannyi forintért kapott sé mennyiségeket emelték (némiképp)
    - "Rendszeresen" vannak 20-40% boldog órák


    Gondolatok (negatív):
    - A sé eleve drága. 1000 forintért 50 sét kapsz. Egy 15 napos jelmez sem jön ki belőle.
    - Bár a játék ingyenes, de sézés nélkül kb élvezhetetlen.
    - A sé utalványok árait már pofátlanul megemelték MÁSOK csalása miatt (50uti/80sé [+60%]; 100uti/150sé [+50%]; 500uti/700sé [+40%]; 1000uti/1300sé [+30%])
    - Német árakon német minőséget kapunk? Nem, csak magyar "minőséget" (nincs event szerver, sok tárgypiaci dolog nálunk nincs, 1 napja kint egy olasz focimezes hír csak épp nekünk nincs, stb)
    - A közösség korrekt tájékoztatása finoman szólva is silány.
    - A játék és a szerverek minősége és stabilitása nevetséges. (Lagg, ledobálások, kliens bezár, cheatblocker, stb)
    - Egyes közösségek prémium tartalma, ami magyar metinen ismeretlen (pepsi ló, stb)


    A német árakhoz képest nekünk 30%-kal olcsóbbak voltak a tárgypiaci tételek. A visszaemelés az a mi szemszögünkből 40%-os.

  • Legyen az ördögnek is ügyvédje. (valahogy az mindig én vagyok, de szeretem a vitát míg nem csap személyeskedésbe)


    Nálunk a kezdetektől féláras volt a tárgy piac a többi nemzethez képest. Ha jól emlékszem a román és a görög közösségben volt még valamekkora kedvezmény, de nem akkora mint nálunk. Néhány éve a kedvezményünket csökkentették, ami hirtelen 30-50% körüli áremelést jelentett (16 sé-s kölyök doboz akkor lett 25). Akkor is született egy ilyen thread, azt is Lake nyitotta ha jól emlékszem, azzal az elméleti kérdéssel, hogy "miből gondolja a GF hogy tegnap óta kétszer annyit keresek?". Sajnos nem túl sok embert érdekelt akkor sem a téma, kevesen szóltak hozzá. Értem én, hogy játszani jön az ember, nem fórumozni, de 10 ember felháborodása és a többi hallgatása azt jelenti, hogy a többségnek megfelel a változás.


    Most megszűnt a maradék kedvezményünk is, ami a tárgy piacon újabb hirtelen áremelésben nyilvánul meg. Ez nyilván kellemetlen minden prémium szolgáltatást vásárló játékosnak, de ha nem csak a saját pénztárcánkon keresztül nézzük, akkor látjuk, hogy egy igazságtalan helyzet szűnt ezzel meg. A magyar közösség volt az egyetlen amelyiknek kedvezményt adtak a tárgy piacos vásárlásra. A német, angol, francia vagy olasz közösséggel összevetve ez még érthető is, hiszen azok átlagosan jóval tehetősebbek a magyaroknál. Ugyanezt viszont nem mondhatjuk el a lengyel, cseh, török, román és görög közösségekről. Ők alighanem jogtalannak érezték, hogy mi olyan kedvezményben részesülünk amiben ők nem, holott ugyanannyira nekik is kijárna ez.

    Akinek nótája nincsen, annak szíve sincs

  • A magyar közösség volt az egyetlen amelyiknek kedvezményt adtak a tárgy piacos vásárlásra. A német, angol, francia vagy olasz közösséggel összevetve ez még érthető is, hiszen azok átlagosan jóval tehetősebbek a magyaroknál. Ugyanezt viszont nem mondhatjuk el a lengyel, cseh, török, román és görög közösségekről. Ők alighanem jogtalannak érezték, hogy mi olyan kedvezményben részesülünk amiben ők nem, holott ugyanannyira nekik is kijárna ez.[/j]

    Igen, teljesen igazad van ebben, de nem értem azt, hogy miért mindig negatív irányba kell terelni a dolgokat? Miért nem lehetett ezeknek az országoknak a tárgypiacát is a miénkhez igazítani? :) Mert most az a helyzet, hogy ezeknek a "hátrányban lévő országoknak" a helyzetét még jobban megnehezítették :) És továbbra is fenntartom azt a véleményem, hogy nem olyan színvonalú ez a szolgáltatás, hogy egy ilyen fokú emelés elfogadható legyen. Sőt, biztos vagyok benne, hogy a GF nincs rászorulva erre az emelésre :) Szóval *** (megér egy figyelmeztetést). Nincs mit szépíteni ezen :)



    *Figyelmeztetve ~ Perculia

    Ha az igazat mondod, a másik kezedben legyen kard ;)

  • Dalvin én ezt teljesen megértem, de továbbra is elfogadhatatlannak tartom az " ellenszolgáltatást". Lehet, hogy egy tehetősebb ország játékosának nem számít mekkora összegekért vesz haszontalan vackokat zsákbamacskában, de nehezem hiszem, hogy nem érzékelik és nem látnak semmi kivetnivalót a módszerekben. Egy jóérzésű felnőtt számára sem lehet elfogadható, hogy nem tervezheti el és nem számítható ki mire költi a pénzét.

    Villámsámán



    "Ami nem öl meg, az megerősít"

  • Megértem, és elfogadom az álláspontodat, sőt egyet is értek némely pontjával, de ez a mondat...

    Ugyanezt viszont nem mondhatjuk el a lengyel, cseh, török, román és görög közösségekről. Ők alighanem jogtalannak érezték, hogy mi olyan kedvezményben részesülünk amiben ők nem, holott ugyanannyira nekik is kijárna ez.

    Ez kicsit úgy hangzik, mint az ,,akkor dögöljön meg a szomszéd tehene is". Egyetértek kissvakonddal, a többieknek kellett volna kedvezményt adni. Nem kapunk olyan horderejű újításokat, hogy megérdemeljék a kiemelt támogatásunkat, és itt természetesen nem csak az emelés, hanem az információ elhallgatásán is ott van a hangsúly. Persze, hogy jobb érzéssel jelentenek be boldogórát meg újításokat, és valószínűleg akkor is meglett volna nekünk a véleményünk az emelésről. (Mellesleg ha nem is évente de 5 évente biztos emelnek az árakon, mert ha jól rémlik régen valamivel kevesebbért lehetett ugyanannyi séhez jutni, és jóval olcsóbb volt a tárgypiac is. Pl. bónuszforgatót régen 21 sé-ért láttam ha jól rémlik. Igaz, évről-évre inflálódik "minden") Szóval csoda, hogy eddig kibírták nagyobb emelések nélkül. Abban viszont vakondnak adok igazat, hogy nem hinném, hogy ez szükségszerű lépés volt a gf részéről, elvégre egy hatalmas tőkével, és több játék üzemeltetésével bíró cégről beszélünk.
    Felháborodtunk? Igen. Volt rá okunk? Igen, de ott a pont! Majd lecsillapodunk, és elfogadjuk...

  • Ez nagyon kellett. De Davin is csak védi ezt de gondolom ő mennyit játszhatott a játékkal. Semmi gond az emeléssel emeljenek 5-10-15% al ne 40 el. Kicsit fel mérhetnék hogy mi magyarok mit tudunk megfizetni és mit nem. 40 al emelgetnek de abba nem gondolnak hogy a fizetésünk nem lesz nagyobb 40% al.