Metin2 vs firefox böngésző

  • Mondjuk én meg azt tapasztaltam melóhelyen (otthon nem), és egypár ismerősöm is ilyesmit mond, hogy a metin2 valahogy kinyírja a firefoxot. Bizonyos körülmények közt a firefox nem tölt be sehogy sem ameddig a kliens fut. Esetleg más is tapasztalta ezt? legyen szíves megírni ha igen, mert engem nem vesznek tán komolyan így.



    SC.


    áthelyeztem. dreamy

  • Szia Sunco!


    Megerősítelek, nálam is problémás a firefox elindítása, ha nyitva van a metin. Más programnál nincs gond, csak ennél.
    Egy üres lapot nyit csak meg, hiába nyomom a kezdőlap ikont, semmi nem történik, többszöri bezárás után nyitja csak meg.

    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük. Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” - Helen Keller


    "And I am feeling so small"


    💜"Nem is kell tudni mindent, csak akkor ne mutassuk azt, hogy tudunk mindent."💜


    "A gonoszság olyan hideg fény, amelyben minden elveszíti a színét, és ráadásul örökre." - Alessandro Baricco


    ❤️🧡💛💚💙💜🤎🖤🤍

  • Na akkor ide is leírom. Nekem semmi gondom vele. Mindig firefoxot használok,és 3 kliens van nyitva (pántok miatt),de közben vígan netezek,és semmi gondom. Filmnézés,stb. Metin közben meg firefoxról megy a rádió,úgyhogy fordítva is műkszik.
    Nálam 64 bites megy,lehet számít.

  • Nekem sincs gondom a firefoxszal, akkoris simán elindul és fut ha 2 kliensem van megnyitva.

  • Mindig firefoxot használok,és 3 kliens van nyitva (pántok miatt),de közben vígan netezek,és semmi gondom.


    Nekem sincs gondom a firefoxszal


    Eddig nekem sem volt kb max 1 hete jelentkezett ez a probléma.

    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük. Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” - Helen Keller


    "And I am feeling so small"


    💜"Nem is kell tudni mindent, csak akkor ne mutassuk azt, hogy tudunk mindent."💜


    "A gonoszság olyan hideg fény, amelyben minden elveszíti a színét, és ráadásul örökre." - Alessandro Baricco


    ❤️🧡💛💚💙💜🤎🖤🤍

  • A probléma valószínűleg a Firefox egyik pluginjával, vagy kiegészítőjével lesz. Fontos lenne tudnunk, milyen eszközök vannak telepítve azokban a Firefox böngészőkben, ahol jelentkezik ez a hiba.

  • Nálam is van ilyen hiba...
    Privát módban szoktam használni a firefoxot.
    Első nyitásnál talán semmi gond sincs a firefoxszal.
    Aztán bezárom a firefoxot, mert már túl sok memóriát eszik és nálam ilyenkor a megoldás az, hogy az adott program újrainditásra kerül.
    Majd megnyitnám mégegyszer. Meg is nyílik. Azonban a jól ismert lila kezdőháttér (privát böngészésnél az van, legalábbis alaphelyzetben) nem jelenik meg, csak egy fehér oldal. Hiába írok bármit az url sávba, nem számít. Nem nyitja meg az adott oldalt, enter után.
    Mintha el se indult volna a firefox azon része, ami a kezdőlap lila oldaláért felelős, meg a weboldalak megnyitásáért.


    Én nem nagyon telepítek semmit se a böngészőkbe...De van adblock plus, meg video downloadhelper. A többi szerintem alap...


    Valaki itt írta, hogy 64 bites op.rendszere van...nekem is. Most nézem, hogy itt 32 bites firefox van. :D


    Nekem se régi ez a probléma. Igaz, ilyenkor az szokott lenni, hogy chrome-ra áttérek.

    Egyedül kitűzni és elérni célokat: ilyenkor tudod meg, hogy mankók nélkül is képes vagy rá. ^^


  • Valaki itt írta, hogy 64 bites op.rendszere van...nekem is. Most nézem, hogy itt 32 bites firefox van. :D

    nem csak az oprendszer 64 bites,hanem a fierfox is! Ez például lehet problémaforrás,bár nem pont a metinnek kellene előhoznia.
    Én mindenesetre szeretem,ha egység van.

  • A probléma valószínűleg a Firefox egyik pluginjával, vagy kiegészítőjével lesz.


    csak adblock kiegészítőm van


    aktív bővítmények a foxban:
    board.hu.metin2.gameforge.com/wcf/index.php?attachment/3627/

    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük. Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” - Helen Keller


    "And I am feeling so small"


    💜"Nem is kell tudni mindent, csak akkor ne mutassuk azt, hogy tudunk mindent."💜


    "A gonoszság olyan hideg fény, amelyben minden elveszíti a színét, és ráadásul örökre." - Alessandro Baricco


    ❤️🧡💛💚💙💜🤎🖤🤍

  • Nem tudom miért nem aktív ez a rész, megoldódott a hiba mindenkinél? Nálam nem.


    Szerintem nem a metin2 nyírja ki. Gameguard a neve. (Szerintem, sőt volt róla a régi fórumban leírás, hogy sok rendszerműveleti vektort magára irányít, hogy mindent megnézzen és kiszűrjön. )


    Hibák nálam:
    - ha hálózati drive-t nyitok meg akkor is kb pihi, majd miután a gameguard valamilyen scan elvégzése után elengedi az erőforrást meglódul.
    - firefox, edge, smb,
    - ha nem tetsző program és indítási sorrend van akkor kinyírja. (TS legujabb, fraps. De ha ezeket elindítom és utána a metin2-t akkor futnak. )


    A fentieknél tökmind1 wifi, vagy vezetékes csatlakozással megy az aktuális net. OS Win10, Win8.x alatt is hasonló.

    Hannna | Villámsámán | 120 | Skillek: Fut,Dob,Ima,Simogat,Szörny,Kapa,Karcol, Vezet P | Ló,Nyelvek M
    Stáblista: szijartozoli - 90 sárkány | Zoldszem - 68 testi | hannaraki - 75 wp | apa72nija - 75 tőr | hannafarm - 55 testi | aiolosz - 97bm Videok

  • A gameguard nyírja ki, de az a metin2vel jött, szóval a metin2 csapatáé a megtiszteltetés, hogy megold(attat)hatja a problémát. Bár ha még sokkal többen jeleznék, akiket ez érint, biztos lehetne nyomósítani a gondot.


    És reagálva a "csapat" korábbi reakciójára. A firefox tökéletesen működött előtte. A metin2 is. Egy adott update óta meg a metin2 (gameguard) kinyírja a firefoxot. Erre nem annak kéne a megoldásnak lenni, hogy szedjük le a bővítményeket. Esetleg a firefoxot. Ez nem a mátrix. Itt igenis a kanál hajoljon meg, nem én. Ha majd a windowssal lesz gondja neki, akkor a windowst is szedjem le? Amúgy volt is, pld anniversary windows 10. A megoldásjavaslatuk az volt: szedjem le.


    SC.

  • Sziasztok!


    Kb. a karácsonyi event kezdete óta áll fenn nálam is ez a probléma. Először firefoxot kell megnyitnom és utána indíthatom a metint, így működik. Eddig ilyen problémám nem volt, a böngészőn se változtattam, a metin említett frissítése óta van ez a gond. Nem tervezek másik böngészőt használni, aki okozta a problémát annak illik megoldania is. Azért ha kirakom a boltot, és elfelejtettem FF-ot indítani, nem vicces újra kezdeni mindent. Miért van olyan érzésem hogy az én kényelmem/szempontjaim semmit sem számítanak?

  • Nálam is fenn áll ez a probléma. Mikor nem játszok, firefoxot használom, de mikor játszani szeretnék, Chrome vagy Opera. A probléma nálam is az, hogy egy teljesen üres fehér oldal nyílik meg, ahová nem lehet beírni semmit, eltűnnek beállítások és könyvjelzők, minden.
    Már hónapok óta így működik nálam, azt hittem a csak nekem ilyen, míg nem bukkantam rá erre a posztra. Leszoktam a firefoxról :( (win8.1- 32 bites)

    Imádom az idiótákat. Nélkülük unalmas lenne a világ :)

  • A probléma továbbra is fennáll.... 2 ablaknál még kisebb eséllyel nyitja meg a böngészőt, épp az előbb 63. próbálkozásra sikerült, de azt is csak már akkor mikor csak 1 metin futott...


    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük. Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” - Helen Keller


    "And I am feeling so small"


    💜"Nem is kell tudni mindent, csak akkor ne mutassuk azt, hogy tudunk mindent."💜


    "A gonoszság olyan hideg fény, amelyben minden elveszíti a színét, és ráadásul örökre." - Alessandro Baricco


    ❤️🧡💛💚💙💜🤎🖤🤍

  • Hasonló problémám van nekem is, de általában így elindul: Jobb klikk----►Futtatás rendszergazdaként
    Vagy ha így sem(most ezen a héten kezdte el azt, hogy erre sem tölt be rendesen..) akkor nem Asztalról, hanem a tartalmazó mappából nyitom meg, olyankor el szokott....


    Bővítményeknek semmi köze, nekem uBlock van csak, de ha letörlöm sem változik semmi..
    Viszont nem csak Firefox vacakodik, nekem a Tor sem indul el rendesen....

  • Nekem is hasonló problémám szokott lenni, de nem pont ugyanez, nem tudom mennyire off - de gondoltam leírom, hátha befolyásol valamit. A Firefox egyébként fut (amíg a memória el nem fogy), nekem a gameguard mást okoz. Azt, hogy nem tudom kikapcsolni a gépet rendesen, de általában az is előfordul tőle, hogy minden Metin2 kliens bezárása után már más program nem indul el, mintha csak egy vírus lassítaná le a gépet.


    Újraindításig a böngészőt sem tudom futtatni, khm. Más programnál nem történt soha ilyen, Metinnel már évek óta ez van, gameguard előtt sosem volt ilyen. Nincs erős gépem, így ehhez is lehet köze, de azért mégis, ez nem teljesen normális viselkedés egy programtól. Csak azért sem, mert soha nem fordult ilyen elő több száz más programnál, amiket használtam. (Illetve ezt ugye kényszeresen használom, mert muszáj.)


    Egyéb: nem közben nem indul a program, hanem miután bezárom a Metint. (Fura dolog ez. Közben azt hiszem elindul bármi, ha épp nem foglal másfél giga ramot a Metin, mert minden játékmodellt többször betölt, de sosem tisztítja a memóriából...)


    Több ismerősömnél is megfordult már ez a probléma egyébként. Firefoxot ennek ellenére hagyta működni, ha már el van indítva, mikor a Metint indítom.


    win7 x64 2x3.8ghz, 2gb ram


    edit: nálam is fehér a firefox, nem jön be semmilyen oldal, ha fut a metin. tegnap este megnéztem.

    Weblapos Okey kártyajáték szimulátor


    Név: EProg | Kaszt: nindzsa, tőr | Szint: 75 | Céh: A Lovagias | Birodalom: Jinno :blue:
    Név: EProgi | Kaszt: harcos, mentál | Szint: 65 | Céh: A Lovagias | Birodalom: Jinno :blue:


    ( Jelenleg nem igazán aktív. )

    Edited once, last by eliteprogrammer: esti teszt ().

  • Érdekes amúgy hogy minden böngésző blokkolva van ha nem a játék előtt indítod, kivéve az expolert. Az sem 100% ahogy fut de az nem fehéredik ki...