Idézetek

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• "Vannak
    dolgok, amiket sosem felejt el az ember. Kezdett ráébredni, hogy ezek a
    dolgok - a zene, a holdfény vagy a csók -, amiket a gyakorlati életben
    az ember pillanatnyinak vél, és éppen ezért nem sokat törődik velük,
    pontosan ezek a dolgok tartanak a legtovább. Talán nevetségesnek tűnnek,
    mégis ezek dacolnak a legtovább a feledéssel."
    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük.
    Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” / Helen Keller /

"And I am feeling so small"
  • ‎"Ez az életem. Ez a csodás, iszonyúan rövid és végtelen valami, aminek minden percét élvezni szeretném. Csodálni a napfelkeltét, nagyokat nevetni, mosolyt csalni mások arcára, töretlenül hinni és bízni, szeretni, szerelmesnek lenni, és egyszerűen kitárni mindenki előtt a szívem."

‎"Szeress, reszkess, keress új reményt, bújj el, hallgass, lásd meg újra a fényt! Veszíts, válassz, minden út egy helyre visz, vakulj, égj el, valaki csak benned hisz."

‎"Egyszer majd mindenki megtalálja a jobbat, az álmait, mindazt amiért és akiért élni, küzdeni érdemes. És akkor majd a múlt már csak egy emlék marad, egy gyönyörű gondolat, ami akár a jövőnk is lehetett volna."

• ‎"Meg kellett tennem olyan dolgokat, amiket egyébként nem tettem volna meg és amiket soha többet nem fogok megtenni, el kellett viselnem sok sebet a testemen és a lelkemen, és meg kellett bántanom másokat, akiktől később bocsánatot kértem - amikor ráébredtem, hogy bármit megtehetek, csak azt nem, hogy kényszerítsem a másikat arra, hogy kövessen az őrültségemben, kielégíthetetlen életszomjamban."

‎"Amikor egy dal felidéz egy emléket, amikor a porszemek a napfény felé szállnak, akkor az elvonja a figyelmed. Amikor hallod, hogy a távolban elhalad egy vonat a síneken, azon tűnődsz, vajon hová tarthat... Van, amikor nem számít, ki vagy és hol vagy. Egy apró pillanatra belépsz a mágia világába. Én ebben hiszek."

‎"Ott ült a padon, könnyek peregtek az arcán, és tudni akarta, amit minden gyerek tudni akar, amikor valaki, akit szeretett, hirtelen eltűnik a színről: miért történik, miért velem történt, van ennek valami oka, vagy csak egy őrült rulett kerék forog? Ha jelent valamit, akkor mit kezdjek vele? Ha semmit nem jelent, akkor hogyan viseljem el?"

• ...de
    egy rövid ideig legalább remélhettem, hogy megszeret, hogy odaül
    mellém, megfogja a kezemet, finoman átölel, és csendben elalszunk egymás
    mellett. Olyan sok mindent elképzeltem már vele, túlságosan is
    beleéltem magam. Jó lenne megint a vállára hajtani a fejemet, és egy
    picit érezni őt... nagyon rossz érzés, amikor te tudod, hogy a dolog
    működne, de a másik nem szeretné."
    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük.

• "Van aki a nevét a karjára tetováltatva, aki felvési a suli WC fülkéjének ajtajára, aki azt kiálltja " szeretlek ".Én mégis más vagyok.Nem tetováltatok, nem vések és nem szólok, de a te neved mégis ott a szívemben..."

"Lehetek csinos, vonzó, s szép, lehetek egy tökéletes, hibátlan kép, lehetek humoros, bájos, kedves, lehetek okos, művelt, rendes, lehetek tudásod,boldogságod bölcsője, lehetek gondolatod, szavad őrzője, lehetek egy fénylő csillag feletted, lehetek egy barát ott melletted, lehetek az, kivel sorsod mindig összefut, lehetek az, ki nélkülem is ugyanoda jut, lehetek a mindened, a végzeted, az életed, de semmi nem leszek ha ezt észre nem veszed!"

• ‎"De hát mit ér a barátság, ha az ember nem mondhatja ki kereken, ami a szívén fekszik? Kedveskedni, kellemes dolgokat mondani és hízelegni mindenki tud, de az igazi jó barát mindig kellemetleneket mond és nem törődik azzal, hogy fájdalmat okoz. Sőt, az igazi hű barát szinte keresi rá az alkalmat, mert tudja, hogy jót cselekszik vele."

"Csak egy percig szeress, míg elmondom, imádlak.
    Csak egy órát ölelj, míg megsúgom, kívánlak.
    Csak egy napot adj, hogy meg tudjam mutatni,
    mit jelent valakit, őszintén szeretni."

• "You know what they say about revenge;
    You'd better be ready to dig two Graves.."

Azaz: Tudod, mit mondanak a bosszúról: jobban teszed, ha felkészülsz 2 sír megásására..

"Néha tudod,hogy örökre megjegyzel egy-egy pillanatot, még akkor is, ha semmi sem történik." <- Ezt magam is tapasztaltam már.. :)
    Egoista vagyok, de így szeretem magam. (Érdemes ennek a mondatnak egy plusz gondolatot adni.)

• ‎"Nem hiszem, hogy megbotlottam és elestem. Inkább úgy gondolom, hogy megint ki kell állnom egy próbát, ami megtanít a következő lépésre"

‎"Mondd, vajon mennyit ér egy ember?Ki gyűlöl, mert tele van sérelemmel.Mondd, vajon mennyit ér ez az egy ember?Tükörbe nézve e kérdést magadnak tedd fel!Mondd, vajon mennyit érek én, az ember?Helyesen élek, gondolataimmal s tetteimmel?"

• Earthquake: ez jó,tetszik ;)

-------------------------------------------

"Nem vagyok különleges. egy hétköznapi ember, hétköznapi gondolatokkal.egyszerű életet éltem: nem állítottak nekem szobrot;a nevem hamarosan a feledés homályába vész;de egy tekintetben sokkal szerencsésebbnek mondhatom magam,mint bárki más. egész szívemmel és lelkemmel szerettem valakit, és ez nekem bőven elég."

• ♥A SZERETLEK szót csak annak mond akit boldoggá tehetsz,ne tedd boldogtalanná azt kit boldoggá nem tehetsz.♥

Manapság
    már alig-alig merné valaki azt mondani, hogy meglátni és megszeretni
    egy pillanat műve volt. Pedig bizony így szeretnek egymásba az emberek,
    és csakis így. Ami még hozzájön, az mind járulék, és csak később
    következik.

• A megpróbáltatás olyan, mint az erős szél. Mindent letép rólunk, ami letéphető, tehát olyannak látjuk magunkat, amilyenek valójában vagyunk. (Arthur Golden)
  • @Earthquake:ez tök jó,de spam lesz meg még off is..szúrj be valami idézetet gyorsan :P

‎'Azt hiszem, kicsit egyedül érzem magam. Nem mintha nem vennének körbe barátok, és nem nevettetnének meg. De akkor is hiányzik valami. Úgy érzem, hogy most jó nekem, mégis ez a kellemes életérzés párosul valami furcsán bizsergő hiányérzettel. Nem tör le, nem rontja el a kedvem, csupán kicsit zavaró. Aztán rájöttem mi is hiányzik. Az Ő ...szeretete. Egy mosoly csak nekem tőle, egy ölelés,valakitől...'

• Az élet tele van titkokkal és hazugságokkal úgyhogy mikor legközelebb átvágnak ne csodálkozz....

"A szerelem olyan mint a telefon: sohasem tudod mikor csörren meg és főleg nem,hogy ki lesz a másik végén.."

" A fiú 14 szál rózsát adott a lánynak - 13 igazit és 1 műt azt mondta: szeretni foglak addig, míg az utolsó el nem hervad.."

Egy kapcsolatot akkor is meg kell próbálni ha nincs értelme,hisz abból születnek az igazi szerelmek.

"A szerelem okozta kínok közül az a legnagyobb , mikor gyűlölni akarjuk azt ,akit a világon a legjobban szeretünk."

The post was edited 2 times, last by dreamy ().

• Az a bibliai történet, amelyben Ádám eszik a tiltott fa gyümölcséről, a bűnbeesés történeteként terjedt el: Ádám engedetlen volt, engedett a kígyó csábításának, ezért mindketten kiűzettek a gondtalan életből. A sztori lényege igazából nem ez, holott mindenütt ezt mutatják be, mint fontos momentumot. Az a lényege ennek a történetnek, hogy az almazabálás után Ádám olyasmit csinált, amit addig még sosem: megalkotta az erkölcsöt: észrevette, hogy meztelen, és töklapival takarta el magát, mondván, hogy az nem illő, s furdalni kezdte a lelkiismeret, hogy eddig így járkált. Eddig nem létezett erkölcs, nem léteztek értékítéletek, amik jónak vagy rossznak mutatják a dolgokat, a dolgok tökéletes harmóniában voltak a természettel. Attól a pillanattól kezdve, amikor Ádám elkezdett ítéleteket alkotni magáról és Éváról, nemcsak meztelenségükről (a töklapiból kiindulva), hanem minden tevékenységükről, ítéletet alkottak az érzelmeikről, ítéletet alkottak a gondolataikról, abban a pillanatban elszakadtak igazi lényegüktől, és a gondolat fogságába estek. Az ítéletek megakadályozták őket abban, hogy úgy éljék az életüket, ahogyan a természet teremtette őket, az ítéletek szerepeket akasztottak rájuk, önképeket alkottak nekik, meggátolták őket valós énjük megélésében, és azt sugallták nekik, hogy az az igazi önmaguk, amiket az ítéleteken keresztül látnak, holott azok valójában csak meggátolták természetességük megélését. Minden újabb ítélet egy fokkal elfedte a természettel való kapcsolatukat. Elfeledtek belülről kapcsolatba lépni magukkal , sokkal inkább az ítéleteken keresztül tekintettek saját magukra és másokra is. Megtagadták a másik és saját maguk szabadságát ezzel, mivel mindig elvárták, hogy a megfogalmazott ítéletekhez hasonlóak legyenek ők maguk és mások is, nem tudtak úgy tekinteni másokra, hogy ne egy általános ítéleten keresztül nézzék. Nem próbáltak meg újra és újra belülről kapcsolatba lépni magukkal, minden nap újra ús újra érezni magukat, hogy ez kell vagy nem kell, ehelyett gondolatokat, erkölcsöt, eszmét gyártottak, amikre azt mondták, hogy ez én vagyok, az te vagy, még ha egy nap minden érzéked is tiltakozni fog ellene, tagadd meg a szabadságod, ne figyelj a belső hangokra, mert te gondolat vagy, tagadd meg a változást, amit a belső érzékeid sugallnak, s hidd, hogy kívülről kell látnod magad és másokat is.
    És így kezdődött a paradicsomból való kiűzetés.

The post was edited 4 times, last by dodoka ().

• A Titanicon a legtöbb ember nem azért sír,mert elsüllyed a hajó.. hanem, mert a párjuk sosem fogja úgy szeretni, mint Jack Roset. <3

' Eljön majd a nap, mikor tovább kell lépned mikor megsúgja szíved, nincs miért visszalépned Minden egyértelmű lesz... Bevillan egy kép... Kit idáig szerettél, elhagyott már rég!? Így jártál...!!!? Ez ellen nincs mit tenni, tovább kell lépni Mást kell szeretni! ♥

Miért van az, hogy egyes embereket lehetetlen elfelejteni? Egy dal, egy hely, egy mozdulat - bármi felidézi benned, és onnantól kezdve nem tudsz parancsolni a gondolataidnak. Hiába szenvedsz tőle, a hiány feleslegesen uralkodik el rajtad, mert soha nem lesz semmi már a régi. Az emberek változnak, te pedig nem tehetsz ellene semmit, csak nézed csendesen, ahogy az, aki valamikor az egész világot jelentette neked, szép lassan kisétál az életedből..

Ha szeretsz valakit... Harcolj érte! Erős légy, és ne dobd félre! Mert a szerelem szabadon száll... Csak azért félünk, mert csalódni fáj!!

‎~Megtanultam,hogy várni a legnehezebb, és szeretnék hozzászokni, tudni, hogy velem vagy akkor is,ha nem vagy itt mellettem.~ :love: