Idézetek

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• "Sosem érdekelt, hogy mennyi pénze lesz, vagy mi a szakmája. Hogy szőke lesz-e, esetleg barna. Nem azért vártam, hogy ajándékokkal halmozzon el, nekem nem kell a csillogás, a drága ékszer. Az érdekelt, hogy milyen lesz a lelke. El tud e bűvölni egy-egy kedves szavával. Előre enged -e az ajtóban, és szívesen veszi- e el a kezemből, ha valami nehezet cipelek. Hogy tud-e szeretni, tiszta szívből, kételyek nélkül. Érdekelt, hogy mi motiválja, mi hajtja, mire áldoz időt. Érdekelt a múltja, érdekelt mit tervez a jövőre. Vagy tervez- e egyáltalán, esetleg spontán. Érdekelt, hogy mit érzek majd a közelében, meg tudok-e nyugodni, menedékre lelni, tudok- e előtte sírni és szívből nevetni. Az érdekelt, hogy mit hoz majd ki belőlem, milyen ember leszek mellette. Képes -e motiválni, becsülni, bele látni a lelkembe és elfogadni, amit ott lát. Mert tudtam, ha a szíve csak egy kicsit is olyan ütemre dobban, mint az enyém, akkor megtaláltam azt, akivel együtt élhetek. Akivel a reggeli kávé is finomabb, és akivel élvezet az esti zuhany. Aki mellett elnyúlhatok majd egy nehéz nap után, és akivel felfedezhetem a világot. Aki a nap végén a csillagok helyett is ott ragyog nekem, bizonyosságul, hogy az otthon nem csak egy hely, és a mennyországot megtalálhatom valakiben itt a Földön is."

Agárdi Zsóka
    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük.
    Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” / Helen Keller /

"And I am feeling so small"
  • “Van egy történet az egypetéjű ikrekről. Az egyikük tántoríthatatlan optimista, aki szerint az élet igenis habostorta. A másik viszont megkeseredett pesszimista, aki hangoztatta, hogy a Murphy törvénye csöpög az optimizmustól. Szüleik a fejüket csóválták, és mindkettőt pszichológushoz vitték.
    A szakember azt tanácsolta, hogy próbálják kiegyensúlyozni a két gyermek személyiségét.
    – A legközelebbi születésnapjukon külön-külön szobában bontassák ki velük az ajándékaikat! A pesszimistának vásároljanak össze szebbnél szebb ajándékokat, az optimistának pedig adjanak egy doboz trágyát.
    A jóemberek tartották magukat az útmutatáshoz, és feszülten várták az eredményt.
    Amikor bekukucskáltak a pesszimistához, hallhatták, hogy megállás nélkül zúgolódik:
    – De ronda ez a számítógép! Fogadjunk, hogy az a videójáték mindjárt összetörik… Ezeket utálom… Láttam már ennél nagyobb távirányítós autót is…
    Lábujjhegyen a másik ajtóhoz lopakodtak, s a kulcslyukon át látták, hogy az ő kis optimistájuk sugárzó arccal labdázik a lócitromokkal.
    – Úgysem csapnak be! – kuncogott. – Ahol ennyi trágya van, ott egy póninak is kell lennie!”

Ismeretlen

A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak.
  • "Nem hiszek a véletlen találkozásokban. A világ törvénye olyan, hogy ami egyszer elkezdődött, azt be is kell fejezni. Nem valami nagy öröm ez. Semmi sem érkezik idejében, semmit nem ad az élet akkor, amikor felkészültünk rá. Sokáig fáj ez a rendetlenség, ez a késés. Azt hisszük, játszik velünk valaki. De egy napon észrevesszük, hogy csodálatos rend és rendszer volt mindenben... Két ember nem találkozhat egy nappal sem előbb, csak akkor, amikor megértek e találkozásra."
    Márai Sándor
    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük.

• Ma rossz leszek. Elhatároztam.
    Senkinek nem köszönök.
    Az oviban verekedni fogok,
    meg egy tányért összetörök.
    Zsuzsi haját meghúzom,
    Laci rajzára odafirkálok,
    a várat feldöntöm,
    lehet, hogy ezért majd sarokban állok,
    de ma akkor is rossz leszek,
    olyan rossz, mint soha,
    fog majd csodálkozni az egész óvoda!
    Foglalkozás alatt mindig felállok,
    mindenbe úgyis belekiabálok,
    az ebédet nem fogom azért se megenni,
    hiába bíztat majd az óvónéni.
    Még az is lehet, hogy kiöntöm a vizet...
    a mosdóban folyton pacsálok,
    kinyújtom a nyelvem a Zolira,
    alvás helyett az ágyon ugrálok

Még sosem voltam rossz,
    ezért észre se vesznek,
    de jó annak a sok
    nagyon rossz gyereknek!

Az óvónéni egész nap beszélget velük,
    lefoglalja őket, hogy ne legyen idejük
    a rosszalkodásra, meg semmi másra.
    Velük mindig, mindig beszélgetnek,
    meg feladatot kapnak, hogy ügyesek legyenek!
    Az a szörnyű Karesz dícséretet kap,
    ha nem csinál semmi jót, csak egyszer szót fogad...

Én mindig jó vagyok.
    Ma azért is rossz leszek!
    Szeressenek engem is úgy,
    mint egy rossz gyereket!

K. Barbara

• Adom Miren!
    A jó gyerekeket nem veszik észre.
    Akkor most ajánlom figyelmedbe, egy jó barátom tegnapi sérelme:

"Életem minden GM vezette dt runján jó voltam, betartottam minden szabályt és türelmesen néztem végig ahogy a kiszabott 40 perc fele elmegy a "vedd már le a fegyvered, vérted, pántod" szöveggel... egyetlen bűnöm, hogy mikor GM néni elküldte előlem a kovácsot -mielőtt javíthattam volna- próbáltam kiállni igazamért, majd a dt előtt találtam magam, további kovács lehetőségektől is megfosztva. Azok után hogy mások mit megengedhettek maguknak büntetlen."

Névtelen.

Trágár tartalom, provokáció
    Ment a figyu!
    Tifa

Figyelmeztetés felülbírálva. Dreamy
    lv95 WP 5P / Lv86 Sárkány Sámán 4P
    Lv87 Testi 3P 1G / lv64 Sárkány Sámán 3G
    Lv77 Menta 4G / Lv80 Tőr 2P 2G
    Lv75 WP 1P 3G / lv55 Farkas 2P 1G

The post was edited 1 time, last by Tifa ().

• Minden embernek van egy képzeletbeli valósága, egy olyan valóság, amelyet csak ő lát és érzékel olyannak, amilyenné a saját fátylán keresztüli érzékelés során felépítette magában. Ennek apró részleteit otthonról is hozta, a többit maga alkotta hozzá. Ez a fiktív valóság nem egyezik másokéval, akármennyire szeretnénk is azt hinni, hogy mégis. Ugyanakkor az is igaz, hogy ez a belső valóság mindig torz, és a torzítás (a takaró fátyol minősége) is különböző mindannyiunkban.

Belső Nóra

• A tegnapi ölelés ma nem pótolható. Az elmulasztott lehetőségek utcájában meghalt, de soha el nem engedett, és el nem hantolt álmok vannak. Örökké hiányzó érintések vannak, soha meg nem született gyermekek, fel nem húzott jegygyűrűk és el nem táncolt táncok. Meg nem tett lépések, ki nem mondott mondatok, és soha meg nem adott utolsó esélyek. Csak a ma van, és csak a most. Most kell elmondani, és most kell esélyt adni, most kell az ujjára húzni, most kell átölelni, és megtenni azt a bátortalan lépést, most kell táncolni.

Király Eszter

• Mindig ott a lapul a gyanakvás minden egyes találkozásban. Ott vannak a félbehagyott mondatok, a bújtatott utalások, hogy nem vagyok még túl az exen, nem állok készen egy komoly kapcsolatra, bonyolult viszonyban élek, és nem merjük megkérdezni a másiktól, hogy akkor mi a csudát keresel itt, és mit vársz tőlem. A lelki egészséghez valóban szorosan kapcsolódik az alkalmasság érzése, hogy szeretve és elfogadva létezhetek valaki mellett, és megérdemlem, hogy a karjaiba zárjon. De vannak, akik olyan súlyos önbecsülési krízist élnek meg, hogy a párkapcsolatba terápiát várva érkeznek, ami helyrebillenti, majd szinten tartja megbicsaklott önbecsülésüket, izmosítja önbizalmukat, és szolgálja az anyagi, érzelmi és szexuális komfortérzetüket. Mindenkinek valóban készen kellene állnia egy új kapcsolatra, méghozzá úgy, hogy az egyedüllétben szerezte meg a megfelelő szintű önismeretet és önbecsülést. Tudj szelektálni, kerüld el az energiavámpírokat, és a lelki egészségedet veszélyeztető negatív embereket. Nem kötelező mindenkivel kapcsolatot ápolnod, mert van, aki nem érdemli a figyelmedet. Keresd a „véradók” társaságát, akik nem adnak át negatív gondolatokat, indulatokat, és nem lopnak el reményt, hitet, biztonságot, örömet. Ők nem csapolják meg energiakészletünket.

Király Eszter