[SOROZATOK] Mi a kedvenc sorozatod?

• Spam

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• [SOROZATOK] Mi a kedvenc sorozatod?

Hellóka drágáim.

Ha már van anime téma, akkor legyen egy kis sorozatos téma is. Várom az aktuális kedvenc sorozatotokat. Természetesen jöhetnek régi, új, hamarosan megjelenő sorozatok is.

Amit kérek szépen, ha már ajánlasz:
    - Rövid ismertető
    - Egy előzetes, ha van hozzá
    - kinek ajánlod
    - jöhet hozzá plusz egy kis személyes vélemény

Csók. :love:

● NiNNalany [lv93 - S.S. - ötpé] ● Solidary ● Pár: Macskahusi
    Művészetesség ~ ninnalány
  • Rögtön három sorozatot hozok ha lehetséges, ugyanis nehéz dönteni közülük.

Az első a "Leftovers" című.

Képzeld el, hogy a lakosság 2%-a csak úgy eltűnik, és te ezen a világon maradsz. Lehet, hogy nem érint, lehet, hogy az egész családod elvesztetted. A sorozat az esemény utáni őrlődést mutatja be az emberi világban. Egy szekta gondoskodik arról, hogy az emberek ne tudják elfelejteni a történteket. Sokszor van, hogy egy jelenet megérleli a szemedben a könnyet, majd egy tökéletes zenei aláfestés kifakasztja. Zseniális sorozat azok számára, akik szeretik az abszolút elvont dolgokat. A magyar szinkron elég jó lett, lehet azzal is nézni.

Nem hivatalos trailer, de az eredetinél véleményem szerint jobb.

youtube.com/watch?v=kTc2ndNZxTw

A második a "Maffiózók", vagy a "The Sopranos"

A főszereplőnk Tony Soprano, aki családapaként és egy alvilági szervezet vezetőjeként kell helytálljon egyszerre.
    Nehéz megtartani az egyensúlyt, aminek hatására Tony pszichológus segítségére szorul.
    Aki szereti a kötetlen erőszakot és bírja a vért, annak tetszeni fog a sorozat. Persze van morális üzenet is.
    A magyar szinkron tökéletes lett, bátran tudom ajánlani mindenkinek.

youtube.com/watch?v=u9qpFgAa52U

A harmadik a "Drót", avagy a "The Wire"

A bandák és a rendőrség életét mutatja be külön külön. Az egyik antihős nagyon megkedvelhető, ha értjük a motivációját.
    Erről a sorozatról nagy vonalakban ennyit mondanék csak. érdemes megnézni.

Ugyan olyan személyeknek ajánlom, mint az előzőt.
    A szinkron borzalmas lett, az ég egy adta világon senkinek sem ajánlom. Ha egy kukkot sem tudsz angolul, akkor is a feliratot javaslom.

"Ha a drog útját követed, drogosokat és dílereket találsz. De ha a pénzt kezdi el követni az ember, az isten tudja, hol lyukad ki."

youtube.com/watch?v=9qK-VGjMr8g

Ha ezekben a sorozatokban azt keresed, hogy a főhős kiugrik a lángokból és lelő mindenkit, akkor rossz helyen jársz.
    Itt bármelyik pillanatban meghalhat bárki.

† Christopher Clark †

2013.10.19 - 2016.07.26

Ganton Blocc Crip's -733- OG

The post was edited 1 time, last by Balizs1 ().

• Jó az ízlésed Balizs. :) A The Sopranos-t tavaly végeztem ki, elég nagy űrt hagyott maga után.

Régen nem voltam nagy sorozat fun de most annál inkább. A sorozatok iránti szenvedélyem a Breaking Bad-nél kezdődött amit már kb 3x néztem végig. Elég populáris sorozat és nem is olyan régi de pár sor róla tömören:

Az 50. életévét éppen betöltő kémia tanárnál súlyos tüdőrákot diagnosztizálnak. Miután megembereli magát elhatározza, hogy a maradék idejét arra fordítja, hogy az egykori gimis tanítványával közösen belekezdenek a crystal meth készítésbe, hogy minnél több pénzt hagyhasson a családjára. Kis pénzekkel kezdődik de a szerény tanár úr egyre jobban beleássa magát a "bizniszbe" ami elég érdekes cselekményeket szül pláne, hogy a sógora DEA ügynök. [i]Nagyon szépen fel van vezetve, hogy miként változik meg az egész élete a főszereplőnek, na meg az egykori bukdácsoló diákjának. Ezt azoknak ajánlom akik szeretik a komoly karakterdrámát és az "antihősöket".

Egy másik sorozat amit megemlítenék az a True Detective.

Eléggé depresszív, komor hangulatú krimi sorozat ami egy nyomozó párosról szól mégpedig Matthew McConaughey és Woody Harrelson szereplésével. Egy olyan gyilkos után nyomoznak akinek a gyilkolási módszerei tele vannak okkultizmussal és sátánizmussal. A sorozat hangulata eléggé hasonlít a Hetedik c. filmhez (nekem ezért is jött be nagyon). A gyilkos után való nyomozás mellett megismerhetjük közelebbről mindkét szereplőt, azok múltjait. Nagyon szép a rendezés és nagyon nagy átéléssel adják át a színészek. Az évad kb. közepénél lévő ominózus rész ami kb 6-7 perces vágás nélküli jelenet ráadásul végig stresszes és a szíved majd kiugrik- nagyon tetszett. Aki szereti a jó krimit kötelező. A második évadban új szereplő gárda van és az is jó lett de az első évad olyan magasra tette a lécet, hogy az utódja megugrani azt nem tudta.
    Cause I need Metal in my life
    Just like an eagle needs to fly
    Manowar - Die For Metal

The post was edited 4 times, last by Pendeho22 ().

• A Breaking Badet kifelejtettem, pedig helye lenne a listában. Nagyon jó sorozat.

"Ha valaki ajtót nyit és lelövik akkor én jutok eszedbe? Nem, én vagyok az aki kopog."

† Christopher Clark †

2013.10.19 - 2016.07.26

Ganton Blocc Crip's -733- OG

The post was edited 1 time, last by Balizs1 ().