CheatBlocker hibák (19.1)

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• fincs wrote:

Balizs1 wrote:

Srácok.

Erről a cégről mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy ne működnének a törvényeknek megfelelően.
    Minden apró lépésük szabályokhoz kötött, amit már néha értetlenül is nézek.

Szerintetek pont ez a cég fog trójai vírust küldeni a gépeitekre? És a több ezer játékosból egynek sem szúrt annyira szemet, hogy feljelentést tegyen? Vaklármáztok és értetlenül fröcsögtök az adataitokról meg vírusokról.

Az új szoftvert engedélyeztetni kell a vírusirtókkal megbízható kivételként, ahogy egy kolléga említette is.
    Amikor regisztráltatok, elfogadtátok a feltételeket, úgy sejtem az is benne van, hogy beleegyezel, hogy adatokat kérhetnek le a gépedről.

Rengeteg program csinálja ezt. Lehetséges, hogy a mi szívlelt cégünk is azon ügyködik, hogy az AMD-sek is játszhassanak normálisan. (Naaaaagyon pozitív gondolkodás)

A kivitelezés rossz lett.
    Szia!Minden bizonnyal úgy van ahogy írod és teljesen biztonságos itt minden, és maximálisan megbízhatunk a program készítőjében, mert ők csak törvényesen tudnak működni! (ha komolyan átvilágítanák a magyarországi szabályoknak megfelelően a működésüket,akkor nem vagyok benne biztos,hogy nem lenne pár dolog aggályos,akár a szerencsejáték felügyelet részéről!)
    Viszont azt is írtad,hogy "Az új szoftvert engedélyeztetni kell a vírusirtókkal megbízható kivételként" ha ez valóban így történik akkor ,hogy fordulhat elő az,hogy vannak vírusirtók amik mégis trójainak vélik?
    Mondjuk én sem félteném a gépem tartalmát ha azon semmi érdemleges adatot nem tárolnék! És ha mégis bekaptam egy jóképű vírust akkor semmi gond nélkül újra rakhatnám a gépet!
    Üdv.:fincsi

Világíttasd át, ha kételkedsz bennük. :)
    Van ismerősöm, aki tudna mesélni arról, mennyire szabályokhoz vannak kötve ott.

Úgy fordulhatott elő, hogy trójainak érezte, hogy még nem lett hozzáadva megbízható kivételként. Erre pár héten belül sor fog kerülni.
    Ha a bankszámlám adatai nem érdemlegesek, akkor ok, egyébként teljesen rendben vannak. :D

† Christopher Clark †

2013.10.19 - 2016.07.26

Ganton Blocc Crip's -733- OG
  • Sziasztok, szerintem nem kell kivételek közé tenni semmit, elég, ha bármilyen vírusírtóban (és a windows defenderben is) a VALÓS IDEJŰ védelmet kikapcsoljátok, majd rendszergazdaként futtatjátok a metin2.exe-t.

Szerintem ez a megoldás.

(Aztán, ha kétes :PPP oldalakra akartok játék után felmászkálni, akkor visszakapcsoljátok)

• Szerintem mindazon emberek,akik eddig ide írtak,nagyra értékelnének egy teamtag hozzászólást is,hogy esetleg várható -e bármiféle megoldás,azon kívül,hogy ha valaki játszani akar,kapcsolja ki a vírusírtóját,vagy ha több klienset akar megnyitni,vegyen új gépet.Esetleg valaki?
  • Röhej ez a rinyálás :fie: komolyan, amúgy itt a lista azokról a védelmekről amiknek nem tetszenek:
    Virustotal

Ezek közül van jó pár ami ugyanazt azt adatbázist használja, ami valamire való az az Avast ami ugyanaz mint az AVG és Bitdefender-Emsisoft-Gdata és a Microsoft, lehet nekik vauzni supporton hogy vizsgálják már ki ezt a fájlt és akkor hamarabb rá fognak jönni hogy false positive. Teljesen logikus hogy ez cucc át fogja világítani a futó folyamatokat a csalás elkerülése érdekében, és a viselkedéselemzőjük tolakodónak látja, az meg hogy Trójai jajj ittenem az annyi hogy kb a kártevők 95%-a Trojan :pillepalle:

Én innentől kezdve csak röhögök a kommenteken :thumbsup:
  • Te lehet, hogy nevetségesnek találod, de engedd meg, hogy mások szkeptikusak legyenek, Ónagybölcs!

Arra persze nincs magyarázatod, miért terheli le jobban a gépeket.

"Tell me, what do you think is the ultimate fear? I really thought I'd already reached the darkest of the dark, but then, ahead of me, I beheld a darkness even greater still."
    Don't look it.
    Über manga fan 20k + fejezet elolvasója :pillepalle:
  • Yayyy!
    Nem használok vírusirtót, eddig nem volt baj egészen 10 perccel ezelőttig :D
    Körülbelül háromnegyed órája még indítottam 2. klienst, persze utána be is zártam. Most 10 perce szenvedek, hogy indítsak egyet, de a patcher nem képes elvégezni a dolgát a cheat blockernek hála. Tegnap még gondoltam is, hogy huuu de szerencsés vagyok. Viszont úgy látszik a cb hiba engem is utolért. :(

Edit:
    Mivel a cb-vel jelzett hibát átraktam egy random mappába az egész cheatblocker mappát, majd így próbáltam patchelni. Ekkor már a metin2client.bin-re panaszkodott, szóval azt is átzavartam addig a kis backup mappámba. Szerencsére másra utána nem panaszkodott és újra vígan fut a 2. kliens. :)

The post was edited 1 time, last by Mashu: A probléma megoldódott. ().

• Ez eléggé random, hogy kinek mikor adja be a kulcsot a cheatblocker. Most a win 7-en tapasztaltam azt, hogy második klienst akartam nyitni, de az már nem működött, így kipróbáltam a win10-est amin először jelentkezett a probléma, és voila, elindult minden. 8| Ráadásul több klienst is tudtam indítani. (Vírusirtó továbbra sincs, mert töröltem, tűzfal és minden más win10 feature, védelem bekapcsolva)...
  • Miren wrote:

Kedves Játékosok,

Akinél jelentkezett a Cheat Blocker hiba, kérjük küldje el az alábbiakat a cheaterror@metin2.deemail címre.

Hiba leírása
    Képernyőkép a hibaüzenetről
    Syserr
    DxDiag

Köszönjük a közreműködéseteket!

A Metin2 Csapat
    Kedves Játéküzemeltetők,

Ezt a levelet véletlenül a fizető játékosoknak küldték a tesztelők helyett. Kérnénk a hibás cheat blocker kivételét kijavítását letesztelését és ha hibátlanul működik a visszarakását.

Köszönjük

A Metin2 Játékosai
  • Nah végre nekem is kiirta a 26001-es hibát. :D Tehát, hogy nem tudja letölteni a klienst, vagy mit ír. Pedig 3 napig elvoltam a kliensekkel, úgy, hogy nem zártam be őket, de sajna nemrég befagyott mind. Nem kapcsoltam ki se vírusirtót, se tűzfalat, se semmit, egyszerűen újraindítottam a gépet és voala letöltötte a klienst. xd Lehet nem lesz mindenkinek ilyen egyszerű, de egy próbát megér, hátha újraindítás után jó lesz.

Azaz ''jó''... A második kliens már nem indul, csak nagy fehérség jön be és a töltés 0%-nál nem halad tovább. :)

Sokan írták, hogy kevesebb klienst bír a gép, ez velem is így van. 3 nappal ezelőtt, amikor még el tudtam indítani 3 klienst, a frissítés előtt 8-at is bírt a gép. Szóval valami tényleg nem kóser. Illetve amit észrevettem a 3 kliensnél (egy boltolt, 2-vel fejlődtem), hogy egy idő után elkezdett beszaggattni a játék, és az egyik fixen úgy maradt, próbáltam ezt-azt ki be kapcsolni és furi módón, amikor kikapcsoltam a játék opcióban a boltneveket, akkor megszűnt a lagg és csodaszépen ment a játék. :o Mindent úgy, hogy a map2-n voltam, nem a map1 városban... Olyan mintha úgy érzékelné a program, hogy a sok bolt a közeledben van és amikor kinyomod a boltneveket, hirtelen jobb lesz. Fura...
  • Hát engem is elért a végzet. 12029 hiba. Délután futott a metin aztán egyre lassabban, már nem tudtam megnyitni a 2. klienst. Kb. 18 órától kezdődött a probléma. Eddig semmilyen gondom nem volt :(
    Viszont kis karin teszteltem a híres SÉ-s tolvaj kesztyűt együtt a metinessel, hát meglepődtem. Olyan 1 óra alatt 10 db átokkönyv, metinek rengeteg tárgyat dobtak, tudtam etetni a petet. Átmentem sivatagba, pókláb hegyek (4 csopi 2db-ot dobott), 50-es metin ütése közben 2 db gyógyszer + . Hmm, tényleg nem rossz. De továbbra se értek egyet azzal, hogy ilyen durva különbség legyen a kesztyűs és a kesztyű nélküli droppban. (Tudom, ez senkit sem érdekel)
  • Nekem sem engedi megnyitni a 2. klienst. A trójai falovak éppen pihennek. :P

Benéztem az előbb az email címet, ahová lehet küldeni a Cheat Blocker-ről a hibajelentéseket. cheatterror-nak olvastam. :D
    Images
    • trójai.jpg

27.95 kB, 496×192, viewed 17 times
    "Én én vagyok, és így vagyok jó"
  • Igazából a céhünkben érdekes módon senkinek sem indul el a játék, de 2 órája még ment. Most az igazi kérdés az hogy milyen kárpótlást kapnak azok akiknek a több száz napos petek kihalnak azért mert "hack" védelem ellen betettek valamit ami miatt játszani sem lehet?
    114 8| Minek tovább fejlődni? Így sem esik semmi :D :thumbdown: