Változások jegyzéke 19.1 (új horgászás, rendezvény áttekintés)

• Kibeszélő
  • Játék

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Újabban a játék kénye-kedve szerint összecsukja magát, akár ácsorgó karival is. Teszem azt ma beléptem új klienssel - amit azért kellett nyitnom, mert amíg nem voltam gép közelben összecsukta magát a kliens -, kattintottam volna npc-re, hopp, kivágott. Mondom egye fene, visszajelentkezek, bejelentkezés, hopp összecsukta magát. Ezt már eddig is megszokhattunk - mintha olyan jó dolog lenne - de én úgy érzékelem, hogy meg 2-3x-ozódott az ilyen esetek száma.

Ami a több klienst illeti, van, hogy benn van nekem kelmés kari, egy tartalék/amin belépek a raktáros karikra, egy autóban szintel, eggyel meg kapálok/szilizek (vagy autóban szilizik a kari és akkor a másikkal rendesen farmolgatok). És nem bírja.
    Hol van már az az idő, amikor 3-4 karit vittem fel dt-ben és még boltoltam is...
    Hol van már az az idő, amikor el mertem menni dt runra, mert nem dobált ki már a 2-3. emeleten... (úgy, hogy egy karival megyek és direkt egyedül, más run-oló nélkül!)

De egyesekből ismét süt a jóindulat, hogy mások ne játszhassanak több klienssel. Csak tudnám miért fáj, ha ez a játék adta lehetőség.

Szerk.: Na, amíg ide írtam, addig is szerencsésen összecsukta magát a kliensem. Tuti nagyon megterhelő volt, hogy eldugott helyen afk-zik a karim.

"Tell me, what do you think is the ultimate fear? I really thought I'd already reached the darkest of the dark, but then, ahead of me, I beheld a darkness even greater still."
    Don't look it.
    Über manga fan 20k + fejezet elolvasója :pillepalle:

The post was edited 1 time, last by Nuttika ().

• Ezt a több klienses dolgot most így nem értem. Ennyire természetesnek tűnik az, hogy eddig mennt ha 20 kliens, akkor most semmi grafikai, gépigényi változtatással alig fut 5? Itt nem az a lényeg, hogy kinek hány kliens fut, hanem, hogy semmi komolyabb változtatás nélkül a gép már nem bírja meg a játékot. Lassan odajutunk, hogy a legjobb játékok mennek 4k-ban, bezzeg a metin alig fut...
  • Még egy érdekes észrevételem van ezzel kapcsolatban. Nem vagyok nagy számtech zseni, de a 64 bites win10-en ahol kihasználhatom a 8gb memória adta lehetőséget, befagy a kép dt 5-en egy full hd, és négy legkisebb felbontásba rakható klienssel. Viszont a 32bites win 7-en, ahol csak 4 gb memóriát tud hasznosítani a gép, semmi probléma, max egy cseppet belaggol dt 5. 8| (Mindez egy gépben 2 külön hdd-vel).
  • Sziasztok lányok és srácok!
    Tegnap vettem egy pecabotot mert nekem az se volt,50 -50 csalit,és nekiálltam horgászni nos ez valami förtelem horgászattal még köszönőviszonyban sincs. Kifogtam az aranyhalat amit annak rendje módja szerint visszaengedtem. Meg is kaptam a bónuszt csak épp azt nem tudom mit,ugyanis az nem lett feltüntetve csak az ,hogy mennyi idő telik épp le. 15-20 csali elhasználása után bedobtam a botot a vízbe és el is felejtettem az egészet. REMEK FEJLESZTÉS LETT!!!
    Üdv.:fincsi
  • Pár nap és pár ezer giliszta elpecázása után némileg módosult a véleményem.
    A korábbi horgászat egyszerűbb és kényelmesebb volt, illetve lehetett több karival is csinálni. Ez most egy kissé macerásabb lett, és garantáltan nem lehet több karakterrel párhuzamosan pecázni. Ezzel szemben az új halakra elég jó a kapás és végre nem halszálka és kagyló az értékes a horgászatban. Szerintem összességében nem lett ez rossz. Már csak annyi a gondom vele, hogy a nixie kulcs rém ritka, és a ládából is igen kis eséllyel nyílik horgászbot alkatrész. Látom szomorú sorsomat, hogy sose lesz nekem szuper horgászbotom.

fincs wrote:

15-20 csali elhasználása után bedobtam a botot a vízbe és el is felejtettem az egészet. REMEK FEJLESZTÉS LETT!!!
    Látszik, hogy alaposan kitapasztaltad a témát mielőtt véleményt formáltál róla.
    Akinek nótája nincsen, annak szíve sincs
  • Kedves Dalvin!
    Azt gondolom,nem kell sokat foglalkozni a horgászattal,hogy véleményt formáljak róla,de ha neked ez jobban tetszik akkor nevezzük első benyomásnak,bár nem igen lesz második!
    A való életben sokat horgászom,és ezt nem műmájer tavakon teszem,így van némi elvárásom egy horgász játékkal kapcsolatban. Az hogy egy teljesen életszerűtlen szituációban kell egy ablakban kattogtatni egy ide oda cikázó halra, számomra nevetségesen bugyuta megoldás.
    És ha már megszólíttattam akkor kérdeznék is, te mint team tag talán tudsz rá választ adni,hogy az aranyhal bónusznál miért nem írja ki,hogy miféle bónuszt is kaptam mint pl. a raktárbónusznál? Vagy netán nekem kéne egy miniatűr ikon alapján tudnom?
  • Nekem speciel csak az tetszik az új horgászatban, hogy a ritkább halak hozzáférhetőbbek lettek. Mivel a horgászat a verzióváltásig egy teljesen kihalt játékbeli elfoglaltságként létezett (a hal láda event kivételével..), így lehetetlen volt találni a piacokon különleges példányokat a halakból. A régebbiek, mint pl. Angolna. Vörös sz. keszeg, Sügér mindmáig hasznosak maradtak és további fajokkal egészültek ki a folyók vízei. Az új halak tekintélyes bónuszokkal rendelkeznek, így a karakterek erejét is rendesen megdobják PvP / PvM téren is. A képen másfél hét saját kezüleg horgászott és piacról megvett halak eredménye. A verzió váltás előtt lehetetlen volt ezeket beszerezni.

Az új halakból leírok párat, bár wikipédián is elérhető már az információ róluk.

Shiri: 3% fizikai/mágikus támadó érték 10 percre

Viaszlazac: 5% szörnyek elleni erő 10 percre

Kígyófejű hal: 10% föld ellenállás 10 percre

Ragadozó ponty: 10% jég ellenállás 10 percre

Vörös királyrák: 10% sötétség ellenállás 10 percre

Ausztrál kék rák: 100% EXP bónusz 30 percre

Aranyhal: 50% EXP bónusz 30 percre

.
    .
    .

etc

További pozitívum még: egy újabb lehetőség a kisebb játékosoknak némi pénz szerzésre. (Ha már a szilánk ütést elvették tőlük, amit nem győznek hangoztatni....)

Negatívum: A megnövelt játékos aktivitást igénylő horgászrendszer totálisan ellehetetleníti a több karakterrel való pecát, ami egy esetleges hal láda eventnél a piacolásra vagy saját célokra kitermelhető ládák mennyiségét meg fogja felezni. Azt még nem tudni, hogy a 3 sikeres kattintást követően elvesztett csali is jelent ládát, avagy sem. Ha utóbbi áll fent, akkor még kevesebb lesz a horgászható láda.

A Nixie ládával kapcsolatban: eddigi nyitásaim, (kb 20 láda), - Yang, - Házikedvenc könyvek (Fiatal-Vad-Szelíd), Kő kézikönyv, 1 db nyél a bothoz. A Kulcshoz nagyon macerás hozzájutni, ugyanis van, hogy egymás után 10x úszik el... Azt pedig nem teljesen értem, hogy a 30 napos horgászbot éltartamot komolyan gondolták -e? 7 alkatrész kell az új bothoz összesen, hogy a halász elkészítse. Rengeteg idő, mire lesz valakinek egy ilyen pecabot, még úgy is ha fél napokat horgászik érte... erre fel lejárós cucc lesz? :pillepalle:
    Images
    • 0325_193854.jpg

8.85 kB, 170×67, viewed 746 times

The post was edited 1 time, last by Lake ().

• Az uj horgászat a legtürelmesebb játékost is képpes kihozni a béketűrésből , hasznossága vitatható. Ritkább halak melyeket pvp/pvm során lehet hasznosítani sűrűbben esnek. Adhat egy pecabotot ami 30 nap és eltűnik , nesze semmi fogd meg jól. Amíg az ember vadászik a halakra amelyek szinte kifohatatlanok addig kiütheti a sziliket és 3-4 naponta el tud adni egy alkit és 8-10 áldástekercset, pár vezetés könyvet és összeszedhet a földről 90es mapon pár 3 órás tolvajt (lassan 2 éve továbbított átadhatósági javaslat :/ ). Esetleg dtben megy 2-3 runt amíg a horgászok kifognak egy kulcsot a ládához. A horgászeventel nem lessz sok gond, mert a ládák rettentő drágák lesznek és amiért meg vesszük optoló forgató azokat inkább mástol megvesszük (25-40m) . Vagy tárgypiac. Én 20 misiket nem fogok a halládáért fizetni , hogy ideges legyek azért meg horgászni nem fogok.
    Örülök annak , hogy a GF még nem írta le a játékot, de azt sajnálom hogy az ujításai mellett a bakancsa sarkával tipor a játékosok arcába. A talizmánokon és a kesztyű renoválásán kívűl nem tedtek értünk a "számlákért" semmit. Cht-t ch váltót és egy aktiv profitáló piaci ágazatot vettek el. A DC-s yangfarmerek mellett az ember választhat egy karit a szilizéshez 4-5 75 +ossal nem fog küzdeni a szilizés lehetőségéért mint régen. Nincs hely ha meg van jön egy Terminátor aki lezuzza az aprónépet hogy tudjon fejleszteni, mert a saját mapjukon nincs yangdropp.
    Remélem a következő fejlesztés a nagyok életterét növeli majd, hogy kissebb szinten is élhető és élvezhető legyen a játék.
    „Az erő nem a fizikai képességekből fakad.
    A legyőzhetetlen akarat a forrása.”
  • Nekem tetszik az új horgászat,végre ismét van értelme neki.

Sasori95 wrote:

Az uj horgászat a legtürelmesebb játékost is képpes kihozni a béketűrésből , hasznossága vitatható. Ritkább halak melyeket pvp/pvm során lehet hasznosítani sűrűbben esnek. Adhat egy pecabotot ami 30 nap és eltűnik , nesze semmi fogd meg jól. Amíg az ember vadászik a halakra amelyek szinte kifohatatlanok addig kiütheti a sziliket és 3-4 naponta el tud adni egy alkit és 8-10 áldástekercset, pár vezetés könyvet és összeszedhet a földről 90es mapon pár 3 órás tolvajt (lassan 2 éve továbbított átadhatósági javaslat :/ ). Esetleg dtben megy 2-3 runt amíg a horgászok kifognak egy kulcsot a ládához. A horgászeventel nem lessz sok gond, mert a ládák rettentő drágák lesznek és amiért meg vesszük optoló forgató azokat inkább mástol megvesszük (25-40m) .
    Engem is felidegesített az első 5 percben.Aztán adtam neki még egy esélyt.Annyit azért elárulok,hogy a hasznossága nem vitatható.Napi 2-3 óra pecázással 2 nap alatt 5 wont szereztem,és még vannak eladatlan halaim.Szerintem ez nem rossz, és végre kicsit kizökkentett a monoton ölésből. Az új halak bónuszai nagyon jók, bár én átdolgoztam volna még pár régit is, pl a tenchi adhatna 10 intet 10 percre vagy a szivárvány pisztráng 10 vitet 10 percre, de fent nyilván jobban tudják ezt. Összességében megvagyok vele elégedve.A 30 napos szénszálas botnak mondjuk én sem örülök, de ha az összes halat 100%-al kifogja akkor azzal sem lesz bajom, mert 30 nap alatt annyi Nixie kulcsot simán összegyűjt az ember, hogy meghosszabbítsa. A horgászeventes ládákkal nem hiszem, hogy baj lenne,mert amíg a régi horgászással volt 1 kapásom, most annyi idő alatt 4-5 kapásom van amiből legalább 1-et ki is szedek. Annyi hátránya lesz, hogy nem lehet 2-3 karival egyszerre nyomni.

Összességében tetszik a frissítés, aki panaszkodik az tuti, hogy 5 percnél több időt nem áldozott rá a dologra :) . Meg persze a mindennel elégetlenkedőkkel, úgy sem lehet mit csinálni, ők akkor is panaszkodnának ha minden kapásból mágikus kő jönne :)
  • Tarajos wrote:

Összességében tetszik a frissítés, aki panaszkodik az tuti, hogy 5 percnél több időt nem áldozott rá a dologra :) . Meg persze a mindennel elégetlenkedőkkel, úgy sem lehet mit csinálni, ők akkor is panaszkodnának ha minden kapásból mágikus kő jönne :)
    Nem kéne így hasra ütve feltételezgetned. Soha nem vagyonra mentem és alapból nem volt a szívem csücske a halászat, de el tudtam bénázni, amikor a hajfestékek, fehérítő, vagy pár kagyló kellett. Ezzel az új idegbeteg módszerrel viszont olyan szinten pancserkedem, hogy egy halat nem bírok kifogni. Bocs, hogy nem mindenkinek megy az idegbeteg módjára kattingatás pláne, hogy az a a tetves hal igen sokszor be se úszik a körbe, vagy csak fél pillanatra. A régi módszerrel ha valamennyire ráhangolódtam, ki tudtam fogni a dolgok nem kis részét.
    És nem a türelmemmel van baj, hiszen képes vagyok órákig bányászni.

Ami a klienseket illeti, ez egyre siralmasabb. Átvittem a piros karimat kékbe, mert egy bizonyos kk-t kerestem. Gyakorlatilag zsinórban 10+ kliens vagy bezárta magát, vagy már alapból szétlagolva töltött be.Ahogy azt is észrevettem, hogy ha kék karival lépek be kék ch1 map1-en, az kevésbé lagol, mintha pirossal tenném.

A holnapi rendkívüli resi meg nincs megindokolva. Mit találtak, amit hirtelen orvosolni kell? (A kismillió jelentet hibán kívül, amit úgy se javítanak.)

"Tell me, what do you think is the ultimate fear? I really thought I'd already reached the darkest of the dark, but then, ahead of me, I beheld a darkness even greater still."
    Don't look it.
    Über manga fan 20k + fejezet elolvasója :pillepalle:
  • Lehetséges megoldás annak aki kimondottan csak horgászni jön fel és kicsit ügyetlen, hogy a beállításoknál a felbontást a legkisebbre állítja és full képernyőt választ, így a kis négyzet jóval nagyobb lesz és a célzó kör átmérője akár a duplája is lehet, igaz megszokás kérdése az így kapott képernyő.
  • Változtatnék az előző álláspontomon a tegnapi, rövid 4 órás event tapasztalataiból mérve. Szerintem klassz az új horgászat. Nekem tetszik benne, hogy némi ügyességet és pontosságot igényel. A régi, ráverek kettőt space-re fajta horgászat nagyon unalmas volt, kb el lehetett aludni rajta. Szénszálas bot és Horgászkönyv nélkül tény és való nem éri meg foglalkozni vele. Viszont a bottal 10 csali / 6-7 fogás megvan. Tegnap óránként 750 halkirakóst horgásztam, ami annyit jelent, hogy egy óra leforgása alatt közel 150 fogásom volt. Korábbi hal - kirakós rendezvényből merített tapasztalataim alapján, úgy érzem, hogy két karakterrel sem haladtam olyan gyorsan a kirakós darabok gyűjtésével, mint most.

The post was edited 1 time, last by Lake ().

• Na, még egy pozitív vélemény a pecáról. :) Amit én sajnálok, hogy nem hagyták úgy, ahogy bekerült az új pecarendszer. Mármint, most már nem tudsz 2-3x rákattintani a halra egymásután gyorsan, hanem várni kell 1-2 másodpercet, hogy újra rákattinthass a halra, ami nem 100%, hogy újra áthalad a karikán. Megesett már, hogy 2x áthaladt, de harmadszorra inkább körön kívül folytatta életét míg le nem telt az idő. Ez lelassította a folyamatot a pecánál. Azt hiszem mivel most elraktam pihenni a játékot, nem veszek részt ezen a hal kirakóson, pedig biztosan jó móka, meg tuti megérné. Pláne hogy szeretek pecázni. De hát itt a jó idő, és a szabadidőmet inkább a szabadban töltöm. :) Szénszálassal, meg pecakönyvvel tényleg aranyélete van az embernek, de ha a sima halászatot nézzük, akkor nem dob túl sokat rajta. Mármint szerencse kérdése akkor is. Most ugye a legjobban az ausztrál kék rákot éri meg kifogni, de akár volt szénszálas, akár nem, ugyanannyi jött ki... Volt hogy 2000 csaliból jött 8-10db, de olyan is, hogy maximum 3... Szóval lutri az egész. (Ja és még mindig 100% találati rátával)..