Változások jegyzéke 19.1 (új horgászás, rendezvény áttekintés)

• Kibeszélő
  • Játék

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Az új horgászat kb annyira jó, hogy ne tudj egyszerre 2 karival horgászni, mert kattintgatni kell, ha kell hanem. Egy eleve keveset használt tevékenységet öltek meg. Ilyen frissítés mellett szerintem gyakrabban lesz horgász event, kár, hogy sokra nem megyünk majd vele.
  • sztem teljesen jó ez a fajta horgászos dolog.. mármint olyan szempontbol hogy 3/3 siker ez oké de sokszor elmegy a csali, na már most ha lesz horgászos event csak az fog számitani hogy kifogtam a halat vagy mind1 hogy kifogtam vagy nem de meg lett a 3/3? ez még kérdés számomra
  • Szóval ha megrizikóztatod, hogy a gf trójaival kutakodik a gépeden, akkor ez a csodálatos cheat blocker megnyújtja a kliens elindulását. De ha ez nem lenne elég, a további kliensek nehezebben nyílnak, nem is bír el annyit a gép, mint eddig. Szükségtelenül leterheli a gépet.
    És most már nyakra-főre összecsukja magát a keservesen elindított kliens.

Komolyan kérem őket, hogy NE ADJANAK KI TÖBB ÚJÍTÁST, ha csak rontani képesek mindenen.

"Tell me, what do you think is the ultimate fear? I really thought I'd already reached the darkest of the dark, but then, ahead of me, I beheld a darkness even greater still."
    Don't look it.
    Über manga fan 20k + fejezet elolvasója :pillepalle:
  • Kipróbáltam ezt a horgászcsodát, majd az első egy percben sikerült pozitívan csalódnom.
    Na de akkor jött a feketeleves. Az első kapást elrontottam, majd utána hármat kifogtam és jött is 3 hal.
    Hirtelen azt gondoltam, hogy ha teljesítem a 3 klikket, akkor 100%, hogy fogok valamit.
    Hát jött az arcon csapás egy nyers hallal. Lehet, hogy ha ráállna az ember, akkor több halat lehetne kihozni, de ez megfosztja magát a horgászatot a nyugis mivoltától, mint foglalkozás, folyton klikkelni kell.

A kesztyűvel kapcsolatban azt vettem észre, hogy 30 szili erejéig jobban esett a szili, de ezt ilyen rövidtávon csak szerencsének tudom be.

† Christopher Clark †

2013.10.19 - 2016.07.26

Ganton Blocc Crip's -733- OG
  • Captcha lett a horgászatból, hogy biztos, hogy csak "ember" tudja csinálni... Ennyi az egész.
    Így áldozott le a horgászhacket használók kora.
    Értelme lett, haszna nem. :)

Ja és mindenkinek igaza van, inkább ilyeneket ne újítgassanak, haszontalan neszesemmifogdmegjól...

5 új 110+ -os mapot a népnek, tele új tartalmakkal... Sötét sárkányok 2 !!!

Az kell ide, nem ilyen mütymürütty vacak új verziók.

• Régebben ügyes horgász voltam. Három karakterrel is kifogtam a kapások nagyobb részét. A mostani rendszer nekem nem tetszik. Ahogy ShaoKahn is írta, a horgászhacknek ezzel alighanem leáldozott de egyben a pecázás is értelmét vesztette. Eddig akkor mentem pecázni mikor már sok volt a fejlődés vagy egyéb aktivitás és nyugalomra vágytam. Esetleg a régi szép időkben a céhes pecázásokon. Most a nyavalyás halra elég feszülten kell figyelni hogy hova úszkál a körben, így a beszélgetés mint lehetőség megszűnt horgászat közben.
    Engem is zavar, hogy a három sikeres találat nem jelenti a hal kifogását, csak esélyt ad. Első saccra olyan 30%-nyit. Nekem legalábbis 10-ből 3 lesz meg.
    Akinek nótája nincsen, annak szíve sincs
  • horgaszat update.

elso ora horgaszatban sikerult kifogni a hirhedt arany tonhalat. mindenki masnak is kb ekkoriban jott egy, de csak egy. visszadobtam, kaptam erte cserebe egy oranyi arany tonhal bonuszt. fogalmam nincs mit csinal, ha talalgatnom kell, eselyt adott eddig meg altalam nem latott halak fogasara, pl ilyen ausztral kekrak meg edesvizi garnela amikre emlekszem. (persze egyet se fogott ki ezek kozul a 3hit). miutan lejart ez a bonusz, nem akadt tobb ilyen horogra. es azota sem, kb 3 ora horgaszat alatt, talalkozttam ujabb arany tonhallal.

figyelmesebben elolvastam, es szomoruan vettem tudomasul, hogy a felhivasban azt irja, hogy a 3hit csak ESELYT ad az adott hal kifogasara. mertem remelni, hogy bug, de sikerult a GF egy bugot eladjon feature-ként mar megint.... igazan nem volt szukseg meg egy szint ESELY bevezetesere ebben a jatekban, mar igy is abszolut minden csak ESELLYEL tortenik. skillezes, craftolas, biosz, drop, stb... mindennek ellenere nemi gyakorlattal eljutottam arra a szintre, hogy 10 perc alatt ~15 halat kifogok, de a horgaszat igy egy igencsak intenziv, nagyon nem kikapcsolo aktivitassa valik, es lottek a tobbklienses horgaszatnak is.

a minigame maga ugyancsak elegge kuka. nem menti el a kliens az ablak poziciojat, mindig a hulye sarokban jelenik meg. megall a hal, de nem lehet csak maximum ketszer raklikkelni amig egy helyben all, azt is szerencsevel. hiaba kattintok ra 5ot, nem regisztralja. anno masodik osztalyban informatika orakon a pentium 1-es szamitogepeken a miniclip.com-on jobban reagaltak a jatekok...

varva varom a banyaszos minigamet! <3
  • Nagyon remélem hogy aki a horgászat ezen módját megálmodta , sose fog jobb játékkal játszani, és legalább 2 hétig ezt csinálja folyamatosan, mert ennyit legalább megérdemelne. Az autovadászat eddig úgy tűnik valóban sikeresen megjavult ,még ha ehez egy + gombot is kellett berakni. Viszont még mindig random lép be a karakter és nem a kiválasztott karaktert hozza be. Meley runon a boss még most is kámfort játszik , viszont legalább akkor is jó nagyokat sebez, csak mi nem tudjuk sebezni. Most már nyugodtan berakhatják a hal ládás eventet , mert aki eddig horgászott az most heveny káromkodások közepette kb az 5. percben dobta el a botot is úgy ahogy van. A tolvaj kesztyűt ma nem volt időm tesztelni, habár Meleyen esett egy virágmag a nevemre , szóval lehet hogy ez már az új leírásnak köszönhető. Ha már ilyen sikeresen javulnak meg a dolgok én várom vissza a ch-váltót amit csak egy hiba miatt vettek ki ideiglenesen. És legalább a 4. ch-t ha már nem sikerül a 6-ot. A leggagyibb privát szerver is fel tud mutatni 4 ch-t. A 4 ch-val csak az alaphelyzeten lennénk ahogy indult a szerver és nem alatta.
  • Nahát shao, te nem itt hagytad a játékot? Visszacsábultál, mi? Bevallom én is kíváncsi voltam mi zajlik a metin világában...

Hmm... Visszanéztem így három év game over után, pont a legjobbkor, mert az egyik kedvenc elfoglaltságom lett megújítva. Az előttem hozzászólalókat olvasva nem bántam meg, hogy anno itt hagytam ezt a...játékot. Azonban némi pozitívumot tapasztaltam. Legalább próbálnak újatani, még ha nem is értenek hozzá. :)

Halászattal kapcsolatos tapasztalatok, pro-kontra:

Pozitívum:
    - Vége a hackelésnek, ahogyan azt előttem is írták, (véleményem szerint legalábbis egy ideig)
    - Ugyan elvesztette a feelingjét, de nekem tetszik, hogy van valami amivel elüthetjük az időt, míg nem jön a kapás
    - ééés ide kapcsolódik egyből, hogy nem kell várni a kapást, egyből jön. Tetszik, hogy pörgősebb lett a peca
    - Újfajta halak
    - Imádtam az eventeket, új fajta peca event!
    - Kissé nehéz volt belejönni, de hamar megis jelent +1 pecabottal az aranytonhal, melyet kinyitottam és egyből jött a kagyló.

Negatívum:
    - Vége a több ablakos halászatnak
    - Eddig legalább érzésre, időérzékre hagyatkozva bármely halat ki lehetett emelni egy kis szerencsével, most már a süllőt, de még a kishalat se tudom kifogni, mint régen 90-99%-os eséllyel. Bár gondolom erre lesz majd az a szénszálas megoldás, hogy több eséllyel lehessen pecázni.
    --Még mindig bentmaradt a "valami elvette a csalit" opció, aminél csak pontot lehet szerezni...
    - Már régen is vicces volt, de most még viccesebb, ha úszkál a hal össze-vissza, majd egy hajfestéket húzol ki a folyóból.
    - Továbbra se változott a +0-ról +9-re való fejlesztése a sima piecabotnak
    - Hiányos leírás, hiányos adatok. Gondolok itt például arra, hogy mennyi az esélye a halak kifogásának, milyen esélyek növekedését kapjuk a pecabot továbbfejlesztésével, és ezek hány%-os esélyt nyújtanak??? Folytathatnánk, de azt hiszem ennyi negatívum több mint elég lesz.

Edit: Úgy tűnik az aranytonhal sem fenékig tejfel, már az is szerencsén múlik, hogy mit kapsz. :) Én is elengedtem, de "kicsúszott a kezeim közül", és 4 percre vizes lett a vértem -50% mozgási sebességet kaptam ajándékba, melyet a bal felső sarokban jelzett.

A többihez nincs mit hozzászólnom, csupán kíváncsi voltam a halászatra, és ha úgy tartja kedvem egyszer-egyszer felnézek a szerverre játszadozni ezzel. :)

Végszóként annyit, hogy: Bár pozitív, hogy próbálkoznak új dolgokat behozni, és ez az alap ötlet nagyon jó, de véleményem szerint kiforratlan, és még rengeteg új ötlettel tudnám felvillanyozni a halászat részét, melyet értelmetlennek látok megosztani bárhol is. Hiszen tudjuk, hogy hiába van továbbítva egy ötlet, ha azt nem értik a befogadók. :) Igaz?

(Mellesleg ez nem az eredeti fórumos felhasználóm, de valamiért nem tudok belépni a régibe, és még a jelszót se akarja újra küldeni, mert azt mondja nem létezek. Aki ismert, az tudja ki vagyok a hosszú összeszedett leírásom alapján)

Pacsi, SC.

The post was edited 1 time, last by Username ().

• A kesztyűhöz annyit tennék hozzá, hogy kb semmivel nem javult a drop(dropos kesztyű), annyira abszurd dolgok vannak itt hogy bődületes, most daráltam megállás nélkül 2 órát B2-be és ennyi idő alatt a dropom alig volt több mint pár napja 1 órára kesztyű nélkül :pillepalle: Ez hogy a bánatban van?! (ugyanaz a terem) Sőt volt amikor fél óra alatt 2 teki esett, 2 óra alatt meg keszivel 1 sem...olyan simlis játék ez amilyet még életemben nem láttam! Azt aláírom talán ez a "gyom" többet esett ami kb semmire nem jó, van 0,01% esélyed hogy a 2 jóból nyisd az egyiket, én speciel ma 3-mat nyitottam: 3 nagy zöld poti, 50 nagy kék és egy 20-as Metin kő...ezt nyitja egy 90-es karinak, köszi!
    Ja és egyből az jutott eszembe mert ugye ez a Metin, hogy most lehet a kesztyűk dropja meg sunyiban a felére esett :whistling:

Egy másik probléma, hogy van akinek ez a Cheat shield vagy mi neve már nem is tudom...annak a betöltő folyamat jelzője nem tűnik el, de még játék bezárása után sem.
    Szerintem valami egyedi bugja lehet mert ilyenre ha jól emlékszem itt senki nem panaszkodott.
  • _Criosphinx_ wrote:

Egy másik probléma, hogy van akinek ez a Cheat shield vagy mi neve már nem is tudom...annak a betöltő folyamat jelzője nem tűnik el, de még játék bezárása után sem.
    Szerintem valami egyedi bugja lehet mert ilyenre ha jól emlékszem itt senki nem panaszkodott.
    Megnyugodhatsz, nem egyedi hiba. Tegnap piros hívásban folyamatosan erről panaszkodtak.

Illetve az általam is említett szükségtelen géptúlterhelést is említették páran.

"Tell me, what do you think is the ultimate fear? I really thought I'd already reached the darkest of the dark, but then, ahead of me, I beheld a darkness even greater still."
    Don't look it.
    Über manga fan 20k + fejezet elolvasója :pillepalle:
  • Érdekes változások, magam részéről:

1) horgászat közben eddig sem volt szerencsém, ki sem próbálom, három hit és esély? Ugyan. Nettó időpazarlás azoknak akik olyan szerencsések mint én vagyok.
    2) Drop, kicsivel farmoltam map2-n és szóltam is céhesben, hogy emeltek a dropon? Nem csak a kesztyű. Aha, ez nem csak kiírásváltozás. Tény, több lett a drop. Azaz eddig a nem SE-s kesztyű rosszul működött. (mostanában használom mert lett vagy 2 leltár és nincs szívem kidobni semmit) Van ilyen hogy 10 év alatt javítanak valamit. Na ez javítás, nem a szövekeg átírása. (az szimpla korrekcio, messze van a bugfixtől) Bár tény, hogy ez durva, hogy most lett javítva. Nem baj örülök.
    3) Gépigény. Nos, jobban fogja a gépet ugyanaz a játék, 0 grafikai és extra texturával, plusz javítással. Látható, érezhető, mérhető. (már egy sima task manager megmutatja a windows-ban) A szimpla lagok is nagyobbak, ahogy jönnek mennek a játékosok. A program belső hibáinak és bugjainak kezelését egy külső programmal próbálják kezelgetni? Érdekes. (Ejj, szánalmas megoldás, nem volt jobb ötlet erre?)

Játszom,mert ez a játék szerethető, játszhato(?) nem rossz. De a max napi 2 órai játék nagy része már kissé fájdalmas irányt vesz ha sok ilyen javítás és újítás lesz.

GF adok egy tanácsot, ne akarj ennyi jót nekünk játékosoknak, legyenek csak új mapok és új küldetések, kicsit több tárgy ami kiesik (ne piros és kék ital), esetleg 1-2 uj fegyo, vért, bármi. Legyen csak szimplán játszható a játék.
    Hannna | Villámsámán | 120 | Skillek: Fut,Dob,Ima,Simogat,Szörny,Kapa,Karcol, Vezet P | Ló,Nyelvek M
    Stáblista: szijartozoli - 90 sárkány | Zoldszem - 68 testi | hannaraki - 75 wp | apa72nija - 75 tőr | hannafarm - 55 testi | aiolosz - 97bm Videok
  • Ami engem valamennyire érint, az a horgászat. Eddig halál kényelmesen kellett néhány másodpercet számolgatni, a köztes időben meg akár másfelé is lehetett figyelni (dupla monitoron böngészni). Most neeem. Lessed a monitort azt kattintgass mint egy őrült, mert valaki a piramis csúcsán ülve kitalálta ezt a hihetetlen újítást. De biztos jön majd egy SÉ-s verzió, ami könnyít rajta.
    Nem mondom, hogy olyan sokáig próbálkoztam vele, de még ez is jobban felidegesít, mintha órákon keresztül kéne mobokat kapálni egy sarokba szorítva. Egy olyan tevékenységet sikerült a halálba küldeni, ami némi kikapcsolódást nyújtott a küldetések között.

"...and when darkness finds you, you will face it alone..."
  • Vörös szerencse-láda+ Tapasztalatok

Üdv Mindenki!

Az új tárgy kérése 60 000 yangról indul és mindig duplázódik. Így akár 122 880 000 yangig is eljuthatunk az utolsó cserénél.
    Dél körül megírom 3 láda nyitásának eredményét...

Áthelyeztem, témákat összevontam. Dreamy
  • Sziasztok lányok és srácok!
    Tapasztalatom ugyan nincs a ládával kapcsolatban,csak véleményem!
    Leginkább az információ vagyis annak hiánya ami bosszant.Mi van, vagy épp mi nincs az ominózus ládában. Ha már végképp szerencsejáték kategória a nyitása,újranyitása,akkor legalább lehessen tudni a lehetséges nyereményeket! Még egy filléres kaparós sorsjegyen is feltüntetik a nyeremény listát!!!
    A másik ami aggaszt,hogy milyen hatással lesz ez a játékban a yang alakulására,értem ez alatt azt,hogy ha sokan sokszor fogják használni a ládákat akkor sok yang vonódik ki a játékból. Ennek mi lehet a következménye?
    Üdv.:fincsi
  • Kipróbáltam, tetszetős, elég zsákbamacska jellegű, gondolom előbb vagy utóbb wikire kikerül ezen ládák tartalma.
    Nekem az első tárgy Égszínkék ital nagy lett volna, amit elpörgettem és kaptam egy Sárkányisten támadást, kipróbálni elég volt.
    Engem jobban érdekel az, hogyha rákattintunk és kidob a játék mialatt nyitva van a Szerencsedoboz ablak akkor elvész-e a tárgy vagy az újra nyitható?
    - Ezt a kiskaput hogy oldották meg?
    Teszemfel felnyitod a ládát, ajánl valami vacak tárgyat, bezárod a klienst parancssorból vagy feladatkezelőből és újrabelépsz -ha nem tünt el a tárgy- újranyithatod új tárgyat kapva vagy a kapcsolat szakadás esetén a felkínált tárgyat automatikusan átadja ha tetszik ha nem?

Lézerkard : 35 Kő
    Bébléd: 21 Kő eddig

„Egy csomó olyan dolog van, amit eldobhatnánk,
    ha nem félnénk attól, hogy valaki felveszi őket.”
    /Oscar Wilde/
  • Borzasztó ez az egész újítás, semmi hasznot nem láttam a játékosok részére, sőt... Eddig amikor beraktam a karit a zodi templomba rangolni sose laggolt vagy fagyott volna be a kép, most meg 2-3 óra után befagy a kép... A horgászást nem tudom, hogy tesztelték-e a nagyemberek, de biztosra mentek azzal, hogy élvezhetetlen legyen.
    Inkább egy olyan megoldáson törték volna a fejüket, amivel kiszűrik, hogy valaki használ hacket vagy sem, sőt ezt már nagyon régóta megkellett volna csinálniuk, nem pedig ilyen hasznavehetetlen "újításokat" berakni.
  • fincs wrote:

Leginkább az információ vagyis annak hiánya ami bosszant.Mi van, vagy épp mi nincs az ominózus ládában. Ha már végképp szerencsejáték kategória a nyitása,újranyitása,akkor legalább lehessen tudni a lehetséges nyereményeket! Még egy filléres kaparós sorsjegyen is feltüntetik a nyeremény listát!!!
    Ha rákattintasz a leírás fülre csodákat fogsz látni...

fincs wrote:

ha sokan sokszor fogják használni a ládákat akkor sok yang vonódik ki a játékból. Ennek mi lehet a következménye?
    Ez a cél. A következménye az lesz, hogy amennyi yangot elhasználnak pont annyival kevesebb marad a játékban:)