Miért halott a pvp/bunyó/war a Metin-ben?

• Kérdés
  • Játék

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Miért halott a pvp/bunyó/war a Metin-ben?

Lassan már 8 éve játszom a játékkal, és azt hiszem végig jártam minden stációját a kezdeti lelkesedéstől, a vég nélküli darálásokig, sikeres és sikertelen (ebből van sokkal több) fejlesztésekig. A gép által generált mobok öldösése egyre kevésbé tölt már el örömmel, beleértve boss-okat, run-okat. Valójában így szerintem pénzt is nagyon keveset lehet összeszedni. Ami iránt viszont megmaradt a lelkesedésem az a bunyós vonal. Itt valódi játékosokkal kerül szembe az ember, és ha lenyomják gondolkodhat hogy mit kell még fejleszteni, illetve hogy mit csinált rosszul. Én például rendszeresen nem a legjobb cuccomba vagyok, ugye több féle kombináció van, elég sok pvp-s cuccom van. Most végre kész a sámim, nem a legjobb alkikkal még, cuccai elmennek de próbálnám azt csinálni amit szeretek. Ezzel csak az a baj hogy (kék vagyok jelenleg) ha megölök valakit map1-en akkor fenyegetőzik (majd az erdőbe visszavágok, gondolom autos karit még lebírja ütni), van aki visszavág, vagy megpróbál legalább, van aki hívja az erősebb havert (ezt már szeretem), illetve olyan erős helyből mint én ugrásból és leöl simán. Igyekszem a szintemnek megfelelő vagy nagyobb karikkal kezdeni. Sajnos az a véleményem, hogy néhány top erős karakteren kívül a 110+ állomány végtelenül gyenge ezen a vonalon. Viszont nagyon büszke a gyenge képességeire amivel lassan már a felcuccolt lvl55 karik is verik őket. A legutóbbi pirosoknál tett látogatásomon pedig olyan végtelen gyűlöletet láttam és olyan örömöt mikor sikerült megölniük ami számomra elgondolkodtató volt. Hogyan jutottunk idáig, hogy a számomra a játék velejét kitevő rész így (nem) működik, hiszen és mindig csak azért farmoltam hogy jobb pvp cuccot tudjak venni.
    Mi erről pvp-s vonalról a véleményetek? Elég csak a mobos lét, és egy másfajta farmos játékhoz hasonlóan éljünk békésen egymás mellett? És miért a gyűlölet a másik játékossal szemben?
  • Erdekes poszt. Nagyon ertelmesen van leirva, ami meglepo, mert amit en tapasztalok az az, hogy aki a pvp-t, verekedest keresi, az altalaban nem olyan illeto, akivel lehet ertelmesen beszelgetni.

Meselek par peldat:

* Szerverosszevonas utan volt ket suram. A Lacertas M6-8as skillekkel, lv65on, illetve a, meg Aqiuilas/contis suram, G-s skillekkel, lv80on. Atcuccoltam ra. A rangom minuszban volt, ugy hagytam ott a karit, ami egyebkent ures volt, lepakoltak, de ez most mellekes. Eppen a targypiacraktarbol pakoltam at, hogy atcuccolom a karimat, amikor elkezd utni egy lv40-50koruli wari. Raszoltam. "Szepen." altalaban igy szoktam. Erre behozta a nagykarijat, , el lehet kepzelni egy 65os Lacertas kari cuccai Continuumon egy 80as suran...mennyit erhettem :D termeszetesen leolt, mert vicces, 2 cuccot kidobtam, azt koszont is szepen. Na most ennek nem tudom, mi ertelme volt, mint mondtam, nem jol volt felcuccolva egyaltalan,persze hogy megolt, nem ez a baj, az attitud a lenyeg.
    (nyilvan, miert nem volt menekult kopenyem, mert nem talaltam meg abban a zurzavarban)

* Dt elott voltam, meg mindig hasonlo cuccokkal a Continuumos 60-80demivel szaladgalok ellen, kardsurakent, aki 1v1ben aztan nagyon tud pvpzni :D Egy kek nindzsa leoneshotolt. Tegye, ez a dolga. Viszont ezutan jott a " lol lv81 vagy en lv68 megis egy skillezlek, de egy kutya vagy....stbstb"
    Erre reagalni sem reagaltam ismet az attitud.

*Lacertan is volt, hogy viccbol leoltek, nem volt anyazas se semmi, meg en magam is poenkodtam rajta:) "jolvan, hozom a nagykarit...ha lesz xD" erdekes, az ottani jatekos meg tudta allni, hogy elkezdjen savazni, ami utan az egesz nem sok negativ kivannivalot hagyott maga utan

* Eppen tegnap mentem at a kekekhez vasarolni, immaron lv91es karimmal. Rendszeres, hogy vasarolni akarok, es nekem jonnek, leolnek, nem blokkolnak, de zavarnak, akadalyoznak, nem hagynak vasarolni. Ezuttal egy lv50es menta gyerek ugrott nekem, sebezni nem sebzett en meg sem nagyon probaltam(pvpben tudom hol a helyem), miutan jott a "haha lol nem tudsz megolni egy lv50es karit"
    Erre benyomtam egy elixirt, es hagytam, hogy jatszon a gyerek :D Addig kek karimmal nezelodtem

* A napokban optoltam egy kek sracnak egy zoknis karirol, egy talizmant,megpedig a milukas elott. Sikerult, lenyitottam neki a boltot, o elszaladt plusz penzert. Ezalatt egy menta nekemjott(szinten lv50-60koruli), miutan a skilljei nem sebeztek ram, felult a warlovara, es leautoztaa boltos enemet. Ismetelten attitud problema, a kerdes, hogy mit erez az ilyen, olyan jo, hogy nem az en ugyem

Nem tudom, Te ki vagy, a de pirosaknal peldaul egesz nyugalomban szoktunk pvpzni, nincs olyan, mint kekekben, amit neha boltoskarival latok, nagy tomegverekedes, mindenki ut, anyaz, fenyeget mindenkit. Az, amit mondtal, hogy atjottel/atjottetek, es csalodtal, nem remlik. Mostanaban egy ilyen alkalom volt, akkor ketten jottek, egy bm sura es egy villamsaman, a bm sura nemnagyon csinalt sokmindent, de peldanak okaert kiszurta, hogy otunk kozul melyik az afk, es leolte, majd elszaladt(a gyogysami eros volt nagyon)

Szerintem ez nem Te voltal :D Megis ez az egy "invazio", amirol en tudok.

En ugy erzem, nem a jatek rendszerevel van a baj, ez igazabol konnyen megallapithato: Ez egy jatek, ha jatszani jossz, elvezed, ha menekulsz a jatekba, akkor leszel anyazos, ragelos, mindig masokra mutogatos fajta. Ido kerdese, es kibukik.

Nyilvan, nalam is elpattan neha az ideg, peldaul amikor azt ecseteli valaki, hogy miert jo az Atlagkaros nindzsa...Tipikus, annyira buta, meg meg is magyarazza. Azutan is, miutan eszervekkel ala lett tamasztva/romma lett cafolva a velemenye..

Van egy srac, amikor nindzsazom, es meglatom, mindig beirom, hogy "shu", majd raugrok. :D A villam tamadassal, ami miatt uthetove valok. Ezutan altalaban nyolcan ramjonnek, mert utheto. Ot valahogy nem zavarja, nevet rajta.Pedig meg nem is nagyon oriztunk egyutt libat, megsem veszi magara.

Szoval azt tudom tanacsolni neked, ha szeretsz verekedni, akkor azt parbaj-etikettel :D Kulonben megy majd a rinya. Illetve csak mert valaki alulcuccolt, ne kezd el foldig gyalazni, lehet, hogy ot nem erdekli a pvp, nem volt beoltozve, akarmi. szoval esszel, tisztelettel :D

Tovabba ha talalsz verekedesmanias emberkeket, allj ossze veluk.Igy mindig lesz fix nehany ember, akikkel tudsz parbajozni :) Hogyha a fent leirt negativ peldak egyikebe sem tartozol, szerintem biztosan van megoldas arra, ami miatt nem tetszik neked a jatek, utana pedig jobban fogod elvezni ;)

Mert megoldas mindig van, csak meg kell talalni/ akarni talalni!

Szerk: Engem is elkezdett erdekelni a verekedes amugy :DD Szoval 5.nek a kioltast maxoltam, illetve elkezdtem nevelni egy verekedos nindzsat :D Ido meg, mire megcombosodik, de joo lesz majd, alig varom. Szoval engem peldaul kifejezetten erdekel a jatek pvp resze, viszont a kardsuraval nemnagyon lehet,max warokon/haborus ovezetben. Mondjak itt, hogy "van pvps kardsura build" de ez olyan, mintha poshadt vizbol akarnal teat fozni. Sikerulni fog, de naagyon nem azt kapod, amire vagysz :/
    I shall be telling this with a sigh
    Somewhere ages and ages hence:

Two roads diverged in a wood, and I-

I took the one less traveled by..

And that has made all the difference

The post was edited 2 times, last by Lensver ().

• Épp ellenkezőleg, igyekszem tőlem telhetően a szótlant hozni, akit lenyomok sose alázom, se szóban, se utána nem öldösöm állandóan. Éppen hogy azoknál szakad a cérna akik lehalnak. Csak csendesen jegyzem meg hogy a különböző birodalmak épp azért vannak hogy egymásnak ugorjunk (Szerintem nagyon okosan). A bolt nézés azt gondolom nem olyan tevékenység amikor védettnek kéne lenni. Nekem is van általában 1-es karim minden biriben erre a célra (gyorsabb is mint odamenni). Pvp-ben általában működik az etikett, sokan szólnak hogy van gyűrűm, ilyen-olyan optok a jelmezben és megegyezünk hogy miként legyen. Bunyóban se feltétlenül durvul el a helyzet, a végén általában megköszönjük a játékot, és a barát listámon is megvannak sokan az ellenfélek közül is, beszélünk is egymással.
    A probléma az, hogy valami vélt presztízsből nem jönnek bunyózni, csak akkor ha biztos a győzelem, megfelelő a túlerő. Viszont így kissé unalmas a játék. Jó pvp-s karaktereket látok ácsorogni, csilliárdos cuccokban és tudom hogy a tulajok is szívesen jönnének bunyózni de valahogy nem igazán sikerül. Azok akik nagyon kemények ha egyedül vagyok és ők nagy túlerőben, soha sincsenek ott amikor kétes az eredmény. Itt nem a 45-55 karikról beszélek, hanem kifejezetten a 110+ karakterekről, akikről feltételezem nem tegnaptól játszanak és nem is 10 éves gyerekek.
  • Sajnos lehet, hogy megis, ugyanis a feketepiaci kereskedelem illegalis ugyan, de nyilt titok,hogy nem lepnek fel ellene. Ezaltal siman elofordulhat, hogy egy magasszintu kari megis ugy viselkedik, ahogyan nem varnank.
    Mas.

Igazad van, mi is mokaztunk valamelyik nap, 8-10en atmentunk kekekhez verekedni :D Jo volt, elveztuk, pedig laposra vertek minket. Peldaul beallt elenk 2 sura, egy Bm egy Wp, a wp kioltott mindenkit, a bm meg hat...bmkedett :D

De ettol fuggetlenul elvezetes volt, es alig varom, hogy berobbanjak oda majd a Nindzsammal 1-2 tockost kiosztani :D

Sajnos a jatekosok hozzaallasat csak korbeloni lehet, kompenzalas/komplexusok vannak a hatterben.

Amit leirtal azert tisztelet. szinten 2 napja lattam egy vadallat tapos keket, 61es mentat, rangja kegyetlen, korbekorbe szaladgalt, es leolt pirosat/sargat/keket. Kek map1en. Nagyon durvan tolta, sajnos a szajalas nem maradt el, amikor megoltek, vagy o volt meg valakit.

De vannak pozitiv elmenyeim is, bar joval kevesebb, amikor voros erdoben osszefutottam egy kek mentaval, akivel azt teszteltuk random, mennyit er a kard def, stb

Egyebkent megjegyeznem, hogy a kisszintu Nindzsammal pvpztem egy wari ellen, es cah, nagyon nem elveztem.
    Sokkal jobb cuccaim voltak, def/tp tekinteteben, pvps cuccunk egyikunknek sem volt, de nem tudtam mit csinalni vele, kaptam egy ajulast, miutan lejart meg elkezdett rangatni...Mire skillezhettem volna, meg is olt. Na ott mondjuk elegge elment a kedvem, felmerul a kerdes, nekem miert kell immun neki miert nem, o miert rangat en miert nem, o miert sebez nagyobbat mikor nekem +20% minden statom, dehat le kell nyelni, ez 3 hete volt, azota is toretlenul olvasgatok a karival es gyujtok pvps cuccokra neki, aztan majd eljon a nap, amikor en oneshotolom :D

Ellenben egy mezei jatekos igy all hozza: "******* csalo wari stunol rangat nemlehet ellene micsinalni nagy ******** kari *** ********* ***** * *******ez a jatek is"

Erted, mire gondolok, igaz? :whistling:
    I shall be telling this with a sigh
    Somewhere ages and ages hence:

Two roads diverged in a wood, and I-

I took the one less traveled by..

And that has made all the difference

• Nos nekem nincsenek túl kellemes tapasztalataim. Gyakran jártam át kékbe lvl 40-en sámánnal, mikor még csak m-es skillei voltak és még csak elkezdem összegereblyézni a cuccait. Megláttak és puff, akár 5-en is egy 40-es sámánra. Igazi fair play volt. És csak vásárolni mentem. Aztán lvl 70-en lettem, egy picit ritkábbra vettem az átnézést, de akkoriban se volt ritka, hogy pvp-re épített kis karik nekem jöttek. Legtöbbször csak leölés után ütöttem vissza. De most már sokszor akkor sem. Vásárolni megyek, nem bunyózni. És ezt sokan tudják is. Még is vannak vérpistikék, akik pattognak, mint a gumilabda akkor is, mikor szólsz, hogy nem bunyózni jöttél és amúgy is mobos vagy. Ilyenkor van, hogy olyanokat kapok, hogy sípolni kéne. És a legdöbbenetesebb az, amikor kékek kezdenek el védeni és rászólni a gyerekre, hogy állítson már magán.

Aztán egy időben ment nálunk pirosban is, hogy kis pvp-s karik szabadoztak boldog-boldogtalant map1-en. Nem kicsit idegesítő volt boltnézés közben. Rengeteg kisebbtől olvastam, hogy elegük lett, itt hagyják a játékot, mert gyakorlatilag a piacra nem tudnak bemenni. Idővel szerencsére ezek a karik felhagytak vele, ma már csak 1-2 gyengébb értelmi képességű tartja ezt nagyon szórakoztatónak.

Manapság pirosban a piactér körül, a boltoktól megfelelő távolságban szoktak bunyózni. Én nem vagyok a híve, de ők elvannak vele és senkit nem zavarnak, aki csak vásárolna.
    A magam részéről azért szoktam a pvp-t visszautasítani, mert nyílt titok, hogy nem öltözöm pvp-re, mobos vagyok. Egyedül szoktam fejlődni, farmolni, így nekem az bőven elég. Max chatben pvp-zem :D
    Nagyon ritkán megyek bele egy-egy pvp-be. És nem azért, mert fú, akkor biztos nyerek. Tudom, hogy sokaknak nagy élvezet, ha biztos leütésre mennek, de nem hiszem, hogy ez lenne a pvp lényege. Amúgy megjegyzem, ha belemegyek néha a pvp-be, legtöbbször tudom, hogy nem sok esélyem van. Szóval nem holmi hiúság miatt nem szoktam pvp-zni. Egyszerűen csak nem szeretek. Nem rajongom az erőszakért, így ha nincs lazább hangulatom, vagy tudom, hogy ha leütnek, most tuti valami nem illőt mondanék, inkább még csak nem is reagálok a kihívásra.

Na meg ha már visszautasítom a pvp-t, akkor mennek az anyázások, sokszor a szabadozás/másik birodalmi esetén van, hogy nekem jön. Na meg a fikázás ezerrel, hogy mekkora láma vagyok és mekkora kupac széklet a karim, hogy pvp-zni se merek. Aztán mondhatom, hogy mobos vagyok, onnantól kezdve csak a savazás megy.

Mondjuk a birodalmi warokon lelkesen szoktam pattogni még úgy is, hogy gyakorlatilag a mészárszékre viszem a karimat. De az a birodalomért van, ha más nem, buffal hozzájárulok. Meg valamilyen szinten szórakoztató a csapatjáték azután, hogy én javarészt magányosan játszom.

Szóval szerintem összességében a minőségi pvp kihallásához sokat hozzátett az, hogy nagyon sokan túltolták pvp mániát az agyon cuccolt karijaikkal és a túlzott vehemenciájukkal. Sokan nem akarnak vagy nem tudnak pvp-s cuccokra költeni, de a pvp mániások imádják őket kipécézni és darálni. Na ebből zseniális anyázások szoktak születni, rosszabb esetben tömeges szájkarate. Elhiszem, hogy sok igen jó pvp-s kari elment, de ez annak is köszönhető, hogy a GF igyekszik élvezhetetlenné tenni a pvm részt is. (Meg annak, hogy sokan egy nehéz munkanap után nem neveletlen tiniket akarnak fegyelmezni.)

Érdemes lenne olyanokat keresned, akik szeretik és akarnak bunyózni. Manapság is vannak spontán bunyók pl. orkban és pirosaknál is tudok több olyan embert, aki imád pvp-zni. Azokat meg, akik nem vevők rá, hagyni kell. Kevesebb anyázás lenne. El kell fogadni, hogy nem vagyunk egyformák, így nem egyforma játékstílust követünk.

"Tell me, what do you think is the ultimate fear? I really thought I'd already reached the darkest of the dark, but then, ahead of me, I beheld a darkness even greater still."
    Don't look it.
    Über manga fan 20k + fejezet elolvasója :pillepalle:
  • Túl sok pénz. Alkik drágák, 3-4defes cuccok drágák, s nincs hely ahonnan össze lehetne szedni a pénzt.
    Pvm terén bizonyos szitenként majdhogynem cserélheted le az összes cuccodat ami nem 1-2 yangba kerül főleg, hogy közbe a mobokat is erősítik s a minőségi felszerelés ára nem olcsó.
    Ahoz, hogy még pvp-re is gyűjtsön az ember már nem sok kedv marad miután több 100 wont rááldoz az ember, hogy pvm cuccot vegyen.
    2009 óta játszom, de még nem volt olyan karim amin egyszerre több mint 15 félember lett volna, s mellett még valamiféle def is. A karakterek ott vannak P-s skillekkel, csak egyszerűen nincs meg a költségvetésem, hogy felcuccoljam őket pvp-re, mikor a nagyon sincsenek toppos mobos cuccok.
    Pvp után szidhatnak ahogy akarnak az érdekel a legkevésbé, ha valakit ez szórakoztat akkor had csinálja, majd kinövi.

Warokon a sok zsoldos a régebbi időkben elvette az emberek kedvét, viszont ők voltak azok akik igenis akartak harcolni, manapság pedig ők sincsenek sehol.
    A birodalmi war kicsit fellendítené az egészet, viszont akkor legalább havonta kéne megrendezésre kerüljön. Nem vagyok nagy pvp fan, de birodalmi warra a 64-84 részre mindig benézek az íjásszal, majdhogynem 0 pvp-s cuccban.
  • Emlékszem a régi időkben volt invázió, mikor az egyik birodalom elárasztotta a másikat. Hogy örültünk mikor megjött néhány erős karakter és vissza vághattunk, kitörhettünk a körből. Sajnos az alkik miatt is annyira szétszakadt a mezőny, hogy a top 10 kari fényévekkel odébb van a többiektől. Mondjuk azt se értem hogy az miért jó, hiszen így az ő játék területük is nagyon beszűkül.
    Az árakról annyit, hogy persze a mobos cuccok drágák, de a jó pvp cuccok még sokkal drágábbak.
    A warok hiányáról az a véleményem hogy kicsit kevesebb számítgatás a céh vezetők részéról talán jobb lenne. Persze hogy nyerni szeret mindenki, de egy vereségbe se hal bele senki. Utána talán a másik fél is kicsit lazább lenne. Ez a görcsös győzni akarás elég gáz egy játékban ahol elvileg jól kéne éreznünk magunkat. Így marad céhes elfoglaltságnak valamilyen run, de ez sokaknak már eléggé unalmas lehet.
    A kis 40-50-es karik tobzódásáról annyit hogy ez a rendes bunyók hiányának tudható be. Az erős kiskarik is egy nagy árnyékában nőnek többnyire, mivel naggyal nem megy, mehet a kicsivel akit senki se ismer, arcvesztés nélkül lehet öldökölni.
  • Én azt látom itt fő oknak, hogy ez kihalt mert sokaknak nem elég legyőzni az ellenfeleiket azonnal személyeskedve meg is próbálják alázni. Fikázni a felszerelése miatt. Természetesen az alulmaradtaknál is jellemző de annak nem kellene ilyen következménye legyen. Azzal ahogy maguk a győztesek alázzák meg a legyőzötteket elindult egy folyamat, hiszen ki -ki energiája, pénze és lehetőségei szerint teszi bele a karaktereibe amit tud, de elsősorban szórakozni szeretne akár pvp téren is. De valljuk be őszintén kinek szórakozás az, ha a legyőzője elkezdi személyeskedve lealázni? Ha nem érzi elég erősnek magát elkerüli inkább az ilyen helyzeteket. Azon felül nagy az EGO is sokaknál, mert ha olyanokkal kerülnek szembe akik helyén kezelik ezeket a csatákat akkor sem bírják elviselni hogy alulmaradtak. Marad az autos karik lecsapkodása mert azok nem ütnek vissza.
    Villámsámán

"Ami nem öl meg, az megerősít"
  • Tetszik a téma.hozzászolnák énis .
    PVP- Mivel continuum szerveren szinte mindenki ismer már mindenkit,feleslegessé válik ez az opció is.És ki szeretne nap mint nap ugyanazokkal a játékosokkal pvpzni?

CéhWar- Ahoz rendes céhek kellenének,mint régebben volt amikor még nem az érdek miatt mentek egy a céhbe az emberek hanem a war,illetve a társaság miatt. Az hogy most van 4-5 nagycéh hiába waroznak egymással,legfeljebb egy hét után unalmassá válik ezis nembeszélve arról.hogy semmi jutalom nemjár 1-1 megnyert warért cserébe pedig otthagyod a harmatokat,potikat. élet áldást stb stb..

Map1War- Kékeknél vannak a legtobben,viszont mikor átmegyek mindig aztlátom hogy ures az egész map1,nem csak hétkoznap hanem péntek szombat este is.
    ( most az hogy 5-10 ember verekszik,nálam még nem számít izgalmasnak,foleg ha ugyanazok az emberek akikkel 2 napja ugyanígy " harcoltunk.)
    Ha esetleg mégis kialakul 1-1 verekedés.a kékek az esetek 99%-ban nyerni szoktak. Miért? a nagy játékosok háromnegyede ebbe a birodalomba vette az irányt a meley run behozatalakor mert....na jó ebbe most nem megyek bele.... Sárga birodalom szinte nem is létezik már, csak papíron.

BirodalmiWar- régen mindig izgatottan vettem részt benne,mára unalmassá vált(részemrol) egyrészt a játékosszám apadása miatt,Másrészt pedig semmi értelme. Otthagynak az emberek zold potikat. sj kiegészitoket,harmatokat.élet áldást.... mi a jutalom? exp bónusz . Nincs motivációja az emberknek szerintem.Arról nem is beszélve hogy egy komolyabb pvp-waros szettet osszerakni nem olcsó mutatvány és ha megfigyelitek a játékosok nagyrésze kivenni szeretné a pénzt a játékból,nem belerakni. Véleményem szerint régen ezis fordítva mukodott

Edit: A birodalmi war jutalmát megváltoztatnám NEM átadható jelmezekre
    1 helyezett- 15 napos fegyver kinézet utalvány+(Nem átadható)
    2 helyezett- 7napos jelmez+ ( Nem átadható)
    3 helyezett 7-15 napos nem optolható fejdíszek.
    Csak a résztvevok kapnák meg a jelmezeket,nem az egész birodalom.
    Ehez johetne még az exp bónusz szokás szerint,valamint egy 10-15 ugrásos teleport gyuru is .

Osszevonáskor (pega-draco-stb....) a szerver a fénykorát élte.war és pvp terén is.Fél évig tartott a nagy lendulet... sajnálom

The post was edited 2 times, last by MollyDrac01 ().

• Sziasztok!

Kifejtem én is itt a saját pici elgondolásom.
    Én magam gyógyító sámánok közé tartozom. Sok esetben nem is látszik, hiszen nem teszek fel mindig gyorsaságot, sőt támadás+-t sem.
    Mobok: Én, személy szerint hetente 3-5 alkalommal szembesülök azzal a ténnyel, saját magamat kell védenem, akkor is, ha éppen semmi kedvem verekedni az adott szilánkozó vagy eventező helyért. Az indok: Illető volt ott előbb, abban az esetben is, ha nekem már csak 4-5 szilánk kellene.
    Általánosságban elmondható, vesztes is és a győztes is személyes sértéseket vág a másikhoz, pvp-n, céh és map háborúkban. Holott ez csak egy játék. Személy szerint egy háborún sem szoktam írogatni senkinek semmit, akkor sem, ha éppen szidnak, ugyanis nincs értelme.
    PVP: Ennek arról kéne szóljon, ki tudja magából a legtöbbet kihozni anélkül, sértegetés és sértettség érzés hibájába esnénk.
    Céh háborúk: A fő probléma abban rejlik, saját meglátásom szerint: Régi nagy céhes idők lejártak. Mindenki farmolna, nőne, mintha nem is tudom hova sietnének! Mostanra már csak álmodozom arról, hogy háborút indítsak. Igaz, régen sokat háborúztam akár egyedül is, csak mert élveztem. Akár kikaptam, akár nem!
    Map1 háborúk: Hasonlóan a pvp-hez, személyes sértegetések miatt inkább nem is mennek.
    Végül a Birodalmi háború: Nem egy birodalmi harcon vettem részt. Az ottani szabályok kicsit túllőnek a célon. Ugyanis ha a védett zóna megmaradna a végéig, úgy is meglehetne nyerni, bárki is legyen a győztes. Jelen állás szerint az éledő hely 15-20 percig van védelem alatt, ha ez lejár, nem hogy éledni, de újra készülni sem tud az illető, hisz ellenség bent van az éledő területen, s vérszemet kapva lesújt ránk! Persze, a harcok jutalmát egy 120-as karakter nem igazán élvezheti, hisz EXP számára már nem igen kell.

Ennyi lenne az én véleményem.

Üdvözlettel és tisztelettel: Minato85
    Az élet túl rövid, másoknak felelj meg! Tedd azt, amit tenned kell, de soha ne bánd meg!
    Egyszer élsz! Tied a döntés: A lehetőségeid mennyire használod ki!

The post was edited 2 times, last by Attis85 ().

• Egyszerűen nem éri meg pvp-re is felcuccolni a karaktert. Az árak elszabadultak (tetszik nem tetszik leginkább a DC-s karik miatt) A játékban elég rég óta semmi olyan új tartalom nem került be ami bevonzaná a játékosokat. Ami új tartalom bekerül hébe-hóba az is leginkább a játékosok lehúzására megy és nem + érdekességeket hoz a játékba. A játékosok már szinte csak a baráti társaságok miatt jönnek fel játékba és nem azért mert új tartalom van, vagy új kihívás normális keretek közt. Mivel nem vonzó a játék minimális időket töltenek vele a még mindig megszállott játékosok is és ezért mikor is lennének pvp harcok ? Miért is jönnének fel a játékosok amikor még az alkimia hosszabításához szükséges szilánkot is csajk úgy tudják kiütni ha a 3 egész CH_n ami egyeseknek bőven elég szépen kivárják hogy jöjjenek a kövek és egy olyan 6-8 éledés után tán le is tud verni annyi metint hogy meglegyen az 50 szilánk. ez 6-8x15 perc. Ezek után azon a napon valószínűleg már nem játszik, mert jobb dolga is akad. Amikor nem üt szilit, nyílván a társaival megy 1-1 runt és megint nem játszik tovább.A birodalmi war egy vicc. Nem egy ócska vacak a gépem, de én birodalmi waron megmozdulni se tudok és sokaktól hallottam ugyanezt. Annak semmi értelme hogy bemenjek és kivárjam , hogy az éledő ponton elégszer leverjék a karaktereket , hogy végre vége legyen. Amikor nem védett a terület onnantól gyakorlatilag számomra állókép van, azt se tudom ki hol tart, mert befagy az egész.
  • Lensver wrote:

(nyilvan, miert nem volt menekult kopenyem, mert nem talaltam meg abban a zurzavarban)
    a menekült köpennyel együtt is kidobod a cuccaidat :rolleyes:
    (na mindegy ezen kicsit meghűltem, de nyilván az én elvárásaim túl nagyok...)

Ez egy tök jó téma észre se vettem a fórum tiltásom óta, hogy ilyen is van :D

Személyes véleményem a játékról, hogy olyan mint egy kiszínező... amiben rengeteg oldal van és egyrészt a színes ceruzák nem olcsól másrészt az idődet is rá kell szánni. :)

Lv105/90es mapok bejövete előtti patchig rengeteg játékos volt és a félénél jóvaltöbb ki is állt az emberrel pvpzni még akkor is ha nem volt full deffe de azért akadt 1-1 kasztköves fegyója biztosan. Akkoriba az emberek csodálták a 99es játékosokat és ha egy-egy ilyen pvpt láttak megálltak és nézték.

A játék legelején amikor dracon sárgába 5 embernek volt immun pajzsa ebből 70 alatt 2nek, még olyanokra kellett figyelni hogy ki milyen kaszttal van és hogy az mikor "kábít el" vagy hogy egy BM surának a sötét kő kasztolását szakítsd be ha jót akarsz ...
    egyszóval volt mindgame

aztán patch patch hátán ... pánt ,öv , alki ,105, majd 120, kánok megjelenése(és egyéb csonti , sasmadár 15% 1500tp petek) kisállatrendszer a skillekkel amik 10%ot dobnak a sebzésen és 10% kaszt deffet adnak ha pvpre szánja valaki... , kasztos ékszerek bejövetele , a ciklikus medálok bent léte, illetve a 365napon keresztül bent lévő jelmez , fegyver kinézet és optolható fejdíszek
    akkora lehetőséget adnak a paytowin iránynak, hogy ha egy maximalista játékos belegondol milyen dolgai hiányoznak a pvp részről el is megy a kedve :/

magam részéről : elment 2015 ben a kedvem és be is fejeztem egy időre de amikor a "tegez opció" (ami nem is értem miért nem alapból volt a játékban) megjelent és egy távharcosnak sebeznek távolról a képességei vissza tértem
    egy 40 alatti karival amivel élvezetes lenne a pvp rész : csak van 2 bökkenő

1. ha valaki nem rendelkezik nagy karival és a 30-70es karija a fő kari bőven megölheted egy 2 P skilles alkis pántos és jobb pvps fegyóval .... itt így ha kegyetlen vagy betalálnak ők maguktól is ami annyira nem jár lelkiismeret furdalással , de pl ha én hívok ki valakit néha ugy megsajnálom h most csóri azért kap ki mert nem annyit költ mint én

2. bökkenő pedig az 40 alatt, hogy sokan 55-61en állnak meg és 61en a kasztos pajzsok és +1 skill kihúzásával sehogy sem veszi fel egy 40 alatti a versenyt ugyanolyan cuccokkal ...

ergo a legnehezebb a "méltó" ellenfelek megkeresése, de erről mondjuk egy 120 fakas pl.:Uvogin v Ivaylo többet tudna mesélni hogy ők kikkel tudnak izgalmasan pvpzni ...

Aztán a játékban nem elég a full félember mivel ezer meg egy dologból lehet védelmeket összeszedni ... [kasztos pajzsok pvpre (titán nyilván warra), gyakorlatilag az összes cuccodban a fegyón kívül, plusz petbe, és aki nem egy vad állat és nem rak egy kk deffes beforgatott vértet a pántba akkor a pántból se]
    Nyilván több kaszt van és a wpt illetve most már a farkast leszámítva mindegyik ellen több deff kell ... itt így 1 perc néma csendet a harcosoknak mivel szerintem aki pvpvel foglakozik mára már a max kard, kétkezest összetudta szedni... ami kicsit szomorú ha te vagy a harcos :D
    Display Spoiler
    Ninják:tőr,mágia,kard,nyíl.. Wari: kard, kétkezes... Sámik: mágia, harang, legyi.... bm: mágia,kard

nyilván ezeket külön is összelehet szedni pvpre de akkor meg az van hogy az alap ékszert/vértet kell többször kihúzni vagy épp megvenni ami ugye megint csak ráfizetés, bár a beforgatásnál olcsóbb talán

viszont a személyes véleményem hogy a gf azzal ölte meg a pvpt hogyha én 50kt sebzek 0 deffre akkor xykiller88-ra csak 3500at
    pl harcos ként : vért,füles,nyakas,cipő 4x15=60% deff (kosztümmel 90%) , sólyom pajzs 20, rubin karos 14, pet 10, 85 biosz 10= 54% harcos elleni deff(18% kiváló rubinnal 72%), titán pajzs 10, rubin füli 8, 100as sapi 10, vért 5, óceán cipő 12 = 45% készségkár deff (18% kiváló ónixszal 63%) .... és akkor ebbe nem volt bent griff, holdsarló vagy egyéb medál féle, vagy sj dolog

szimplán paytowin az egész, sajnos

Máté :thx:
    105 menta
    38 íjász
    :thumbsup: 200 iq videó :thx:
  • Igazából sokan beszélnek zöldségeket össze vissza, legyünk nagyon őszinték kék birodalomban például vannak olyan karik akik "Full" pvp-re illetve Full "warra" vannak építve, mégis maximum 3 embert lehetne felsorolni ezzek közül akik bármikor beleállnának egy egy harcba, ez alól a szimpla kivétel amikor legalább 15 fős főlényben vannak, piros birodalom pont ugyanez. Sárgáknál meg igazából Amandollékon kívül nem is nagyon lehet igazi PVP karit találni. Egészen addig amíg egyes céhek, játékosok féltik az EGO-t egy egy vereség miatt. Legyünk őszinték birodalmanként maximum ha találunk 3-4 embert akik bármilyen körülmények közt akár hátrányban is de kiállnak bunyózni.

A Birodalmi warokkal kapcsolatban felhozott védett övezett dolog pedig pont így jó ahogy van még akkor is ha én speciel általában elszenvedője voltam a dolognak.

A Céh háborúknak nevezett dolgok meg igazából ideje múlt dolgok. Amíg nem tudják megoldani hogy olyan értéke legyen egy egy győzelemnek amiért érdemes is küzdeni, a piákat, és társaikat elhasználni addig nem is fog senki háborúzgatni.
    114 8| Minek tovább fejlődni? Így sem esik semmi :D :thumbdown:
  • Tény, nincsenek már azok a nagy ereszd el a hajamat esti mókák, mint régen de...
    Egyetértek azzal, hogy sokan ezt a stílust, amit egyesek leművelnek egy-egy pvp után, nem szeretik, és így a kedvük is elmegy.
    Eleve a metinezők változtak meg, más lett a felfogás, más az értékrend. A fair-play szinte kihalóban van.

Régen , ha valaki kihívott valakit kulturáltan, láttad h, a végén megköszönték egymásnak. Most nem ez van, hanem tényleg az alázás...
    (másrészt pl a szabadozók is eléggé kedvrombolók, számtalanszor látom, hogy miként viselkednek, üres karikra mekkora szájhősök, stb)

Vagy ott voltak az esti, menjünk át másik birodalomba mókák. Ezek is megszűntek. Hogy miért? Itt is a pénzt tenném első oknak, hogy inkább runoznak, farmolnak az emberek.

Biriwar: sokszor vitatott téma az is... lehet olvasni hatalmas balhékról, biriwar miatt birodalmat váltókról, unatkozókról, stb :)
    Szerintem ha ez a dolog rendszeresebb lenne, mennének az emberek. De így, hogy évente egy van, tényleg a felesleges kategória.

Egyet hagytatok ki: harci övezet, itt minden nap lehetőség van pvp-zni, aki szereti. És szerintem ezt a funkciót azért használják.És itt van az általatok emlegetett jutalom is...

Ami miatt viszont rászántam magam, hogy hozzászólok:
    céh waros vélemények.

Az utóbbi hozzászólásokban folyamat azt olvasom, hogy nincs jutalom...

Hát :D most ez komoly?
    Itt látszik , hogy mekkorát változott az értékrend... Régen sem volt jutalom, s mégis izgatottan várta mindenki a warokat. Készültek rá. Mostmeg, ha nincs hasznod, nem profitálsz, akkor nem mész warra?

Nehogy már jutalom kelljen ahhoz, hogy bunyózz a társaiddal (barátaiddal) egy másik hasonló céh ellen! O.o
    Régen maga a tény, hogy a győztes céh tagja voltál volt a hajtóerő, nem a profit.
    Vagy a személyes elismertség. De a hozzászólásokból kiderül, itt is már csak a hasznot keresnétek.

Én abban látom a céhwarok hiányát, hogy:
    eleve kevesebb az ember, nehéz összehozni 2 céhet egyazon időben, ha össze is jönne
    nem ezt tartják elsődlegesen fontosnak, presztízsnek, hanem a profitot, s inkább runra mennek, vagy farmolnak.

Bár lehet én gondolom rosszul....
    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük.
    Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” / Helen Keller /

"And I am feeling so small"
  • A témához hozzászolnék szerény véleményemmel.
    A játék hajnalán a pvp-k ,warok, birodalmi warok és map1es háborúk másmilyenek voltak. Élveztük a harcot mert akármennyire estlen cuccokban is játszottunk nem éreztük magunkat alsóbrendűnek , emberszámba vettük egymást.
    A szitkok minden korban és birodalomban részét képezték a harcoknak, mert a vesztes tehetetlenségében egyebet nem tehet vagy beszól vagy elfogadja a másik fél erősebb, de nem csaptak ennyire át személyeskedésekbe.
    És könnyebb megbékélni az alulmaradással egy harcban , ha a nyertes nem fölényeskedik vagy becsmérel minket.
    A jelenben számomra ezek a régi szép idők.
    A harcokat mostmár az dönti el kinek van több forintja a csecsebecsékre ( sére vagy feketepiacos bevásárlásra ) és nem az hogy ki milyen szinten tudja kezelni a karakterét mozgási technikában vagy skill időzítésekben. Személyszerint a házikedvencek és a tárgypiacos petek harcban való részvételét nem tartom etikusnak, mégha meg is köveztek érte.Rengeteg extra van már így is mint például a sárkánykő alkímiák.

Anno a warroknak volt haszna lehetett fogadást is kötni, míg mi a játszó társadalom nem kezdtünk ezzel is visszaélni.
    Ha a warrokért jutalom járna azon kívül hogy ki hanyadik a top listán, több war lenne természetesen.
    (előre lezsírozva ki fog győzni )

A war hiányát a "mindenki vezér akar lenni" filozófia is erőssen befolyásolta. A nagy klánok eltüntek 1-2 leverhetetlen jól épitett céh van akik meg biztos unják nap mint nap ugyanazok ellenfeleket legyőzni és van rengeteg klán napi 3-4 fős aktivitással.
    A klánok összeolvadása talán ezt megoldaná, de túl nagy a büszkeségünk fejet hajtani egy erősebb vezérnek , vagy a multban ragadva nem töröljük a céhböl azokat akik már nem játszanak mert reméljük hogy egyszer visszatérnek.
    A map1es harcokat szeretem amíg a vesztes fél nem jelenik meg 100+os armadával, mert akkor kezdődnek a körböl a majd jól megmondom nekik történetek és a körbe futkosás. Most vagy harcoljunk vagy ne ugribugrizzunk ki egy-két skillre a körből ,ha zavar hogy így is eltalálhatnak.
    Köszönöm hogy hozzászólhattam és köszönöm annak az idejét aki elolvasta :)
    „Az erő nem a fizikai képességekből fakad.
    A legyőzhetetlen akarat a forrása.”
  • dreamy wrote:

céh waros vélemények.

Itt látszik , hogy mekkorát változott az értékrend... Régen sem volt jutalom, s mégis izgatottan várta mindenki a warokat. Készültek rá. Mostmeg, ha nincs hasznod, nem profitálsz, akkor nem mész warra?

Nehogy már jutalom kelljen ahhoz, hogy bunyózz a társaiddal (barátaiddal) egy másik hasonló céh ellen! O.o
    Régen maga a tény, hogy a győztes céh tagja voltál volt a hajtóerő, nem a profit.
    Vagy a személyes elismertség. De a hozzászólásokból kiderül, itt is már csak a hasznot keresnétek.
    Komolyan íram,amit írtam.Ne hasonlítsd a mostani metint a 6-7-8 évvel ezelottihez,mert felesleges Ha a régi idoket emlegeted,ne felejtsd ki hogy régen nem kellett , ennyi kiegészito ami csak viszi a játékosok pénzét,gondolok itt a 15 meg 7napos jelmezekre,petekre és az alkikra.Régen a jobb felszrelés dontott most nagyrészben az, hogy kinek mennyi + van a kariján a felszerelésen kivul.(Ez elvette egy jópár ezer játékos kedvét az egésztol,elhiheted ) És itt jon a kérdés miért cuccoljon fel valaki pvp-re vagy miért forgasson magának miliárdokat éro szettet ha egyrészt nincs élet a szerveren,másrészt semmit nemkap vissza abból amit beletett bizony,szinte még egy kis morzsát sem. Megcsinálják szépen a mobos szettet és ugyanúgy játszanak a céhel. Egyébként ebben a játékban mindenki a hasznot keresi,még teis. Nem véletlen farmolnak az emberek vagy runolnak.Van aki ezt a hasznot játékon belul használja fel,tobbek kozott énis és gyanítom teis,de van aki játékon kivul.
  • Sziasztok lányok és srácok!
    Sok minden elhangzik itt, mi és miért? Régen is ment a másik alázása, egy egy war után órákig ment a rinya hívásba,akkor is volt szájkarate.Itt a lehető legnagyobb hanyatlást akkor szenvedte el a pvp mikor betették azt a farkas izét a játékba.
    Akkora már szépen ki voltak alakulva a pvp-re alkalmas és használt kasztok,karakterek,felszerelések. Erre beraktak egy új eleve túltolt kasztot,ami ellen se fegyver se deff se semmi sem volt! Megszülettek a "filléres istenkirályok" Na itt hagyták sokan abba a pvp-t,mert vagy nem volt lehetősége,esetleg kedve,vagy talán átlátta a GF célt,hogy költeni kell,nekem sem vette be a gyomrom,hogy csak azért kell költenem ismét nem is keveset,mert van egy vau, aki a nem átlagos harcosomat 2 skllel elintézi. Akik addig szerették a harcot,azoknak egy jó részük nagyon hamar kerestek maguknak más elfoglaltságot.
    Persze ezen felül lehet itt még sok egyéb dolgot is említeni,kasztok össze vissza gyengítése erősítése,hajdani harcos kaszt mára már szinte pvp-ben labdába sem rúg. Betettek új köveket ez is sokaknak nem jött jól. És persze itt van a már említett dolog,hogy egy pvp karakter nem termel csak visz pénzt,és mostanra csak az számít mennyit is lehet keresni a játékkal.
    dremy ezt komolyan gondolod? "Egyet hagytatok ki: harci övezet, itt minden nap lehetőség van pvp-zni, aki szereti. És szerintem ezt a funkciót azért használják.És itt van az általatok emlegetett jutalom is..."
    A jutalmak köszönőviszonyban sincsenek az ott felhasznált erőforrásokkal,persze ha van egyáltalán aki bemenne,(volt nem 1x,hogy egymagam ácsorogtam benn)
    Üdv.:fincsi
  • dreamy wrote:

céh waros vélemények.

Dreamy!

Az a gond hogy te még a régi felfogásban játszol, régen volt presztízs abban hogy kiállt egy nagy céh egy másik ellen, ma már értelme sincs és a játék is olyan irányba ment el amikor ha valami nem éri meg mert nem hoz bevételt nem csináljuk. Azzok az idők amiről beszélsz igazából már rég elmúltak és erről nagyrészt az üzemeltető tehet, régen volt egy mobos szetted mellé egy pvp szetted és kész volt lényegében a karakter, manapság már mobos szettből is kell vagy 3 váltás és akkor még nem bunyóztál. Most ha bunyózni szeretnél minimum kell egy raklap felszerelés amit félévente fogsz egyszer használni de milliárdokba kerül darabja is, így igen kimondom nem éri meg warozni. Ha akár egy meleyhez hasonló heti rangsor lenne már érdekesebb lenne a dolog, de amíg azt nem tudják megoldani hogy a biri warrért kapott jutalmakat ne egy adott időben hanem egy adott intervallumban lehessen felhasználni nincs értelme ebbe belemenni.

Az övezettet meg hagyjuk Niyán kívül nagyjából egyetlen olyan karakter se nyerte meg az elmúlt hónapokban aki ténylegesen olyan erőt képviselni ami reálissá tenné az egészet.
    114 8| Minek tovább fejlődni? Így sem esik semmi :D :thumbdown:
  • Tomi9612 wrote:

a kösztüm miért is pay to win ?:D 100-200 millákba kapsz egy 30 napost, a forgatót meg megveszed vegyesbe és kész
    hát nekem nincs 15-30 naponta annyim :D
    btw voltak olyanok amit nem lehetett átadni anno vagy épp ami 1 évig szolt démon vadászok
    meg feltétlenül a játékban is ki kell fizesd szóval az a 100-200m máshonnét kiesik :D
    meg ugye ha nem ad el senki stb . és alapból tárgypiacos dologról van szó

dreamy wrote:

Egyet hagytatok ki: harci övezet, itt minden nap lehetőség van pvp-zni, aki szereti. És szerintem ezt a funkciót azért használják.És itt van az általatok emlegetett jutalom is...
    itt 50-120 között egy random 70-80as arc biztos nem fog érvényesülni max ha olyan van bent épp, illetve volt hogy embert se láttam bent, de ha van is akkor nem a gyengébbik fajta :D viszont ha lenne mondjuk ebből is szintekre bontva 2-3 féle úgy nagyobb lenne rá a kereslet véleményem szerint

Sasori95 wrote:

A szitkok minden korban és birodalomban részét képezték a harcoknak,
    anno a "low" és a "sés" jelző volt a győztes illetve a vesztesek "alázása" szerintem se másabb sokkal ez az egész csak most már aki anno 10-15 éves volt talán 10 év alatt benőtt a feje lágya, és ezek kivesztek de jöttek helyettük új játékosok akik sokszor tényleg túl lőnek az akkori "low" beszólásokhoz képest ....

a céhwarban amugy Dreamynek tényleg igaza van , nem kell ajándék vagy jutalom ezért , mivel akkor csinálhatna bárki céhet dc be tele üti 1 hét alatt azt meg veri ezáltal a rendszert átverve .... meg épp elég lenne a presztízs is mint akkoriban
    105 menta
    38 íjász
    :thumbsup: 200 iq videó :thx: