Rendezvény szerver - Karácsonyi event kibeszélő

• Kibeszélő
  • Játék

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• fincs wrote:

azt tapasztalatom,hogy vége az okey lap droppnak,holott még lenne némi idő a kiírás szerint!
    kicsit tovább kellett volna olvass

Csizkov wrote:

a GF időszámítás másképp működik ezt minden évben eljátsszák.
    neked is tovább kellett volna olvasnod, mielőtt habzó szájjal jössz szidni a gf-et :)

Perculia wrote:

Vegyétek figyelembe, hogy a drop már egy nappal előbb, 2019. január 05-én leáll, azonban a mini játékkal még továbbra is lehet majd játszani, amíg véget nem ér az event.
    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük.
    Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” / Helen Keller /

"And I am feeling so small"
  • Csizkov wrote:

a GF időszámítás másképp működik ezt minden évben eljátsszák. Ma a tárgypiacon esik a kártya... Gondolom a tombolaszelvényeket is megvehetjük majd arra a napra amikor már nem lesz így is tudnak egy kis pénzt nyúlni. Az első napi sj-t a mai napig nem kaptuk vissza..
    A tombola újraindítás miatt keletkezett problémát nem tudták globálisan megoldani. Aki jegyet nyitott annak a közösség Community managere jóváírta az elvesztett sárkány jegyeket.
    Akinek nótája nincsen, annak szíve sincs
  • dreamy!
    Már ne is haragudj de a kiírás akkor úgy ahogy van értelmetlen,vagy kicsit olyan mintha az utolsó mondat utólagosan lett volna oda szerkesztve. Így kezdődik a közlemény "Már karácsonyi hangulatba kerültetek? Akkor vegyetek részt a méltán népszerű Okey rendezvényünkön 2018. november 29 és 2019. január 06. 14:00 óra között, és nyerjetek különleges jutalmakat!"
    Nekem ez úgy jön le, eddig tart a dropp,mivel a lapoknak,pakliknak van lejárati idejük, és azok még több mint 4 nap múlva járnak le.
    Ha nekem kellett volna kommunikálnom akkor szimplán az közöltem volna,hogy az lapok esése jan.5.14:00-kor befejeződik,és a paklik lejárati idejükig felhasználhatóak! Ha ez így közlőik akkor nincs félreértés! (mondjuk végigolvastam a közlendőt,de valahogy az utolsó mondaton átsiklottam?)
    Egyébként meg számomra remek event volt így is,0 befektetéssel 30-40 játékóra alatt 15 arany, 120 ezüst láda,130 áldásteki,számtalan vezetés kk. bányász kk. és sorolhatnám még az egyebeket (találtam qilin cipő +5 5 optosat,egy mobos övet +4 est)
    Üdv.:fincsi
  • fincs wrote:

mintha az utolsó mondat utólagosan lett volna oda szerkesztve.
    Ez a kiírás kezdetektől így volt kinn.

fincs wrote:

Nekem ez úgy jön le
    El kellett volna olvasni végig figyelmesebben. Egyértelműen le lett írva benne minden.
    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük.

• dreamy wrote:

neked is tovább kellett volna olvasnod, mielőtt habzó szájjal jössz szidni a gf-et
    A jelzőket hanyagoljuk én is tudnék sértegetni... segíts kérlek világosíts fel milyen okey rendezvényen vehetek részt ma 14-ig:

"Akkor vegyetek részt a méltán népszerű Okey rendezvényünkön 2018. november 29 és 2019. január 06. 14:00 óra között,"

Egyébként én is meg vagyok róla győződve, hogy utólag lett szerkesztve volt már rá példa...
  • Csizkov wrote:

világosíts fel milyen okey rendezvényen vehetek részt ma 14-ig
    Eljátszhatod a megmaradt paklijaid, vagy vehetsz a játékos társaidtól is még... Persze kötözködni könnyebb, mint :)

Csizkov wrote:

Egyébként én is meg vagyok róla győződve, hogy utólag lett szerkesztve volt már rá példa...
    Attól , hogy te meg vagy győződve, attól az nem valós...
    A kiírás így volt kezdetek óta.

• Most az oké, hogy 2ig volt meghirdetve, így aki nem játszotta le az így járt. De a paklikra legközelebb célszerű lenne ráírni korrekt módon, mert ez így kicsit félrevezető. Vannak olyan játékosok akik nem feltétlen nézik a fórumot így ők abból indulnak ki, amit a kártyán látnak. Most nyilván ez nem a ti hibátok, de a gftől ez nem túl korrekt így....
    Ha az igazat mondod, a másik kezedben legyen kard ;)
  • Nem lesz már akkor visszatéve 2 napig az okey event kártyás része gondolom. Sajnos nekem még maradt 2 karin vagy 50 darab paklim sajnos nem volt időm eljátszani, ez akkor mehet is a levesbe, köszönöm a remek tájékoztatást most sem csalódtam. :) én kis naiv meg azt hittem hogy számít hogy mennyi idő van ráírva a kártyára
  • Sziasztok! Támadt egy optimista gondolatom. Mivel hamarosan bezárnak az event szerverek, ezért a GF- nek felszabadul egy csomó szervere. Gondolom nem fogják "porosodni" hagyni. Szerintem hogy jó fejnek tünjenek és éreztessék mennyire fontosak a játékosok és azok visszajelzései 1-2 szervert hozzácsapnak a mostani állományunkhoz. Bár lehet csak én gondolkodok így és minden marad ugyanúgy.
  • Mivel a játékos kérdez, team válaszol thread zárva, ide tenném fel a kérdést, az illetékes meg legyen szíves és rakja át a megfelelő helyre.

A karácsonyi eventek miatt kikerült a hátas event. Előbbinek vége, utóbbi még se került vissza. Van valami infó, mikor fog visszakerülni?

"Tell me, what do you think is the ultimate fear? I really thought I'd already reached the darkest of the dark, but then, ahead of me, I beheld a darkness even greater still."
    Don't look it.
    Über manga fan 20k + fejezet elolvasója :pillepalle:
  • Nuttika wrote:

A karácsonyi eventek miatt kikerült a hátas event. Előbbinek vége, utóbbi még se került vissza. Van valami infó, mikor fog visszakerülni?
    Ez egy erdekes kerdes, ugyanis UK szerveren bizonyos formaban visszakerult, nem fixen 19-21tol vannak a dropok, hanem valtozoan, illetve minden nap meghatarozott fajta tanusitvanyok esnek.

A hangsuly itt most a minden napon van.

Tobb szerver gyakran "egy huron pendul", ezalatt azt ertem, hogy amikor kivettek a ch valtot tolunk, bizony kivettek az angoloknal is.

Nalunk nincsenek hatas drop, szoval a velemenyem az, hogy ez egy ujfajta "megszoritas" most, mert valoszinuleg ahova terveztek hatas dropot berakni oda mar raktak
    I shall be telling this with a sigh
    Somewhere ages and ages hence:

Two roads diverged in a wood, and I-

I took the one less traveled by..

And that has made all the difference

• Én szimplán azt mondanám, hogy szokás szerint elfelejtettek minket. Rendszeres, hogy nem kapunk meg híreket - már mint maga a team se kapja meg - vagy csak utólag közölnek velünk dolgokat.
    2017-ben a havazást is csak külön kérésre rakták be, de utána nyáron is benn volt.

És ha jól tudom, azért az angoloknál aktívabb a szerverünk.

A ch váltót pedig nem csak tőlünk és az angoloktól vették ki, hanem mindenkitől, mert hibát okozott.

"Tell me, what do you think is the ultimate fear? I really thought I'd already reached the darkest of the dark, but then, ahead of me, I beheld a darkness even greater still."
    Don't look it.
    Über manga fan 20k + fejezet elolvasója :pillepalle:
  • Lensver wrote:

Ez egy erdekes kerdes, ugyanis UK szerveren bizonyos formaban visszakerult, nem fixen 19-21tol vannak a dropok, hanem valtozoan, illetve minden nap meghatarozott fajta tanusitvanyok esnek.
    board.en.metin2.gameforge.com/…?postID=757058#post757058 Ha az angol event szerveren van ez a tapasztalatod, akkor az az miatt van,mert az az event szerver része. Fenti linken részletezve. A karácsonyi rendezvény alatt semelyik normál szerón nem esik hátas. Reméljük a holnapi karbantartással visszakerül.

• Ha jól értelmeztem amit német fórumon ír akkor az event szerver zárása nem ma hanem a hónap végén lesz. A kuponokért való küldetésezést azért lezárták, de ha valaki át szeretné vinni a karakterét akkor még nyugodtan felvihető 75-re és nyugodtan megcsinálhat vele 50 küldit, mert azokat számolni fogja. Írt ott egy bizonyos Top 500-as jutalmat is, de erről semmit információ nem jutott el hozzánk, hogy létezett ilyen is. Ennek tudatában lehet kicsit tovább vittem volna a karakert :P. Sajnos arról semmit se ír, hogy a kuponokat mikor kapják meg a játékosok, de remélem nem a szerver zárásakor hiszen ha már ma lezárták akkor van idejük kiküldeni őket.
  • Úgy gondolom szükséges kicsit korrigálnom magam, az első reakcióm a rendezvény szervezés indulásakor elhamarkodott volt. Ugyanis akkor úgy gondoltam diszkrimináció ért minket. Részben elfogadom már ezt és igazán élveztem az elmúlt heteket, sőt kifejezetten gratulálok az ötletért hiszen közel egyforma esélyt kapott mindenki, hogy teljesíthessen végre egy feladatot és így nem szenvedett különösebb hátrányt se sés, se fullozott karakterekkel szemben.Nincs azzal se baj, hogy több ország játékosai közös szerveren kapnak lehetőséget, bár a karakterek áthozatalának lehetőségétől elestünk ez sem kis hátrány. Azt, hogy részben korrigálom a véleményemet az meg azért van, mert azzal se tisztelték meg a közösségünket, hogy megfelelő tájékoztatást kapjunk és számos nyitott kérdés maradt. Nem tudjuk igazán a feltételeket és így ha utólag derülnek ki dolgok rengeteg munkánk mehet veszendőbe. Az nem indok az alul tájékoztatásra, hogy mi szervert nem kaptunk, mert ezzel egy időbe odainvitáltak minket idegenbe, itteni számos játékos érintett lehet csak a mi céhünkből 12-en vettünk részt az angoloknál az eventen. De természetesen kivárom a végét, a kuponok kiosztását és akkor fog kiderülni ezúttal alaptalan-e a bizalmatlanság ami az utóbbi években kialakult bennünk.

Szerk. : Komoly hátrány viszont, hogy az első 500 helyezett valóban komoly jutalomban részesült amivel mi ki.... tehetjük az ablakba , de arra jó volt hogy jelentősen kiszorítsuk a helyieket a nyereményből, ennek nyilván nagyon örülni fognak, ha rájönnek hogy a vendégeskedésünk mivel járt. így se ők, se mi nem vesszük semmi hasznát tipikus nesze semmi fogd meg jól.
    Villámsámán

"Ami nem öl meg, az megerősít"

The post was edited 2 times, last by Sphiro ().

• Sphiro wrote:

azzal se tisztelték meg a közösségünket, hogy megfelelő tájékoztatást kapjunk és számos nyitott kérdés maradt. Nem tudjuk igazán a feltételeket és így ha utólag derülnek ki dolgok rengeteg munkánk mehet veszendőbe. Az nem indok az alul tájékoztatásra, hogy mi szervert nem kaptunk, mert ezzel egy időbe odainvitáltak minket idegenbe
    Minden alapvető információ közzé volt téve. És ki is lett beszélve ebben a témában. Hír formájában a többi közösség sem kapott mást. (ami nálunk nem került ki,a napi event lista, ami ott futott, hiszen az a magyar szervert nem érintette, és esetlegesen bonyodalmat okozott volna a magyar játékos közösségben, hogy akkor most ez a mi eventünk vagy kié)

Darcoon wrote:

Teljesítsetek annyi küldetést, amennyit csak tudtok a rendezvény során, és nyerjetek tárgy kuponokat ládákhoz, hátasokhoz, házikedvencekhez és még sok máshoz! A kódok a regisztrált e-mail-címeitekre kerülnek kiküldésre.

Vidd át hősödet a hazai szerverre, és szükség esetén szerezz be egy további karakterhelyet (csak a fent felsorolt országokban lehetséges, és csak egy újabb helyet kaphat az adott kiszolgálóhoz, nem az összes kiszolgálóhoz!).

Ami nagyon kérdéses volt, az a küldetések, de mivel nálunk nem volt ilyen szerver, bővebb beszélgetéseket, és azzal kapcsolatos kérdéseket az ottani fórumon, irc chaten lehetett feltenni, illetve onnan információt gyűjteni. Amit sokan meg is tettek.
    Magyar IRC-n többen is voltak érdeklődni, a magyar csapat minden esetben elmondta, hogy mi nem vagyunk kompetensek ezen kérdések megválaszolásába, mi is csak elolvastuk azon fórumokat, és igazából, mivel nem hozzánk tartozott a rendezvényszerver, feladatkörünkbe sem tartozott, hogy az ilyen dolgokkal foglalkozzunk, ám mégis próbáltunk segíteni a kérdezőknek...

Sphiro wrote:

kivárom a végét, a kuponok kiosztását
    A kupon az elején is garantált volt, és nyomon lehetett követni ki hanyadik küldetésnél tart. en.metin2.gameforge.com/main/questCompletionRanking/

Darcoon wrote:

Teljesítsetek annyi küldetést, amennyit csak tudtok a rendezvény során, és nyerjetek tárgy kuponokat ládákhoz, hátasokhoz, házikedvencekhez és még sok máshoz! A kódok a regisztrált e-mail-címeitekre kerülnek kiküldésre.

Vidd át hősödet a hazai szerverre, és szükség esetén szerezz be egy további karakterhelyet (csak a fent felsorolt országokban lehetséges, és csak egy újabb helyet kaphat az adott kiszolgálóhoz, nem az összes kiszolgálóhoz!).

Darcoon wrote:

A kupon kódok a regisztrált e-mail címeitekre kerülnek kiküldésre és minden országban érvényesek.
    Hamar kiderült ebben a kibeszélőben, hogy tőlünk aki megpróbálja, csak a kuponért küzdhet. És azt a szerver befejezése után kapja meg mindenki, aki teljesítette az ehhez kapcsolódó feltételeket.

Sphiro wrote:

Szerk. : Komoly hátrány viszont, hogy az első 500 helyezett valóban komoly jutalomban részesült amivel mi ki.... tehetjük az ablakba , de arra jó volt hogy jelentősen kiszorítsuk a helyieket a nyereményből, ennek nyilván nagyon örülni fognak, ha rájönnek hogy a vendégeskedésünk mivel járt. így se ők, se mi nem vesszük semmi hasznát tipikus nesze semmi fogd meg jól.
    Az elején leírták, hogy csak azon a szerveren használhatóak az első 500 nyereményei, és részletezve volt, mi vihető át az alap angol szerverre.

Darcoon wrote:

Darcoon wrote:

Karakter átvitel:

● Miután bezárjuk a karácsonyi szervert, minden karakter átvihető egy létező szerverre a fiókon belül. Ehhez az alábbi követelményeknek kell megfelelni:
    ○ A karakter elérte a 75. szintet
    ○ A karakter legalább 50 küldetést teljesített

● Az alábbi dolgok kerülnek átvitelre a karakterrel együtt:
    ○ Minden felszerelt tárgy
    ○ Minden felszerelt Sárkánykő
    ○ A 30 napnál idősebb nevelhető házikedvencek

● A tárgyak a leltárból, Yang, Won és Gaya nem kerülnek átvitelre.

● Ha a játékosnak már van 5 karaktere a fiókján, akkor további karakterhelyek kerülnek feloldásra az átvitt karakterek részére.

● Azon játékosoknak, akiknek országában nem fut rendezvény-szerver, sajnos nincs lehetőségük átvinni a karakterüket egy létező szerverre.
    Kétlem, hogy annyira az angolokat szorította volna ki bárki is, hiszen ide is került kép, hogy mennyire nulla érdeklődés volt ott. Nem mellesleg abszolút nem aktívak, s az angol eredeti szerver játékosállomása fele annyi szinte mint a miénk. Aki kipróbálta, érzékelhette is, hogy sok "bevándorló" volt jelen, és igazán angol maroknyi.

Kis összehasonlítás:

120-as játékos105+ -os játékos100+-os játékosok
    Magyar szerver játékos száma1197341105
    Angol szerver játékos száma65393613

Hogy hasznát ki veszi ezen jutalmaknak? :) Érdekes kérdés-felvetés :D
    No de mélyebben ne is menjünk abba bele.

Esetleg úgy is fel lehet fogni, hogy egy igen jó megalapozása lehet egy másik accountnak, ha a saját szerver nem tetszik. hisz elveszni nem veszik el :)