Rendezvény szerver - Karácsonyi event kibeszélő

• Kibeszélő
  • Játék

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Sziasztok lányok és srácok!
    Teljesen jogosnak tartom,hogy a tombolás karaktereknek már nem elég a 30 as szint!
    Sőt én még messzebb is mennék,minden olyan karaktertől elvenném a hasonló ajándékok lehetőségét akik nem töltenek el egy bizonyos játékidőt például az elmúlt 6 hónapban. Ne azért kapjanak potya ajándékot,mert valamikor notóriusan beütötték a 30-at meg a bioszt hozzá.
    Ja és ezt jómagam is úgy mondom,hogy nemigen játszom,így nem is igen tartom a markomat!
    Remélem nem áll belém újra egy nagykutya,és nem én húzom ismét a rövidebbet itt a fórumon!
    Üdv.:fincsi
  • Én meg tőled venném el a játék lehetőségét kedves utolsó. Már a suliban is utáltam az ilyen tanár itt gm kedvencének vágyó hátsó nyaló okostojásokat. Te még azért is örömmel bólogatnál inci finci ha fizetős lenne a játék. Te még addig is elmennél... Dühítő hogy egyesek még bólogatnak is arra hogy bucira hülyére vesznek minket hétről hétre.

*provokáció ~ Perculia
  • Amokus(f) wrote:

Én meg tőled venném el a játék lehetőségét kedves utolsó. Már a suliban is utáltam az ilyen tanár itt gm kedvencének vágyó hátsó nyaló okostojásokat. Te még azért is örömmel bólogatnál inci finci ha fizetős lenne a játék. Te még addig is elmennél... Dühítő hogy egyesek még bólogatnak is arra hogy bucira hülyére vesznek minket hétről hétre.
    Kedves előttem szóló!
    Nem kell engem szeretni,sőt!
    De tedd a kezedet a szívedre,mennyire tartod te azt etikusnak,hogy csak azért kap valaki évről évre tombola ajándékot mert valamikor legyártotta hozzá a karaktereket. Én emlékszem még az első tombolára mikor 100 számra gyártották hozzá a karaktereket,persze akkor meg is roggyant a piac miattuk. És képzeld el én egyetlen egy karaktert sem csináltam csak azért,hogy megkapjam a potya ajándékot,nekem ez nem etikus!
    Remélem ezzel a hozzászólásommal nem dühítettelek még jobban fel!
  • Van egy farmosom rá és egy buffom. Na ezek kukák. A farmos amúgy is hiszen okafogyottá vált a 45-ös kő vagy 55-ös kő ütése hiszen abból kenyérre nem futja ma már.

Közben nyeljük le a bugokat a 3ch-t azt hogy butított eventeket kapunk. Hátasokat sem vehetünk csak sés ládából esik de többnyire nem esik csak bóvli. Farmolni sem lehet már max az tud érvényesülni aki ebbe még tolja a pénzt. Persze estig lehetne sorolni azt amivel a földig aláznak minket.
  • Amiran wrote:

Dalvin!

Ezen meg sem lepődök, hiszen jól ismerjük a véleményedet a játékosokról. De akkor megkérdezném hogy a Buff karakterem aminek csak a 30-as biosz küldetés de játszik mindennap, sőt a sét is tölteni kell rá belépőre miért ér kevesebbet mint egy olyan kari akinek megvan az 50-es küldetés de belép fél évente egyszer?
    A buffod is legyártott kari Dalvin hozzászólása alapján nem? Mellesleg ha már foglalkozik vele az ember , hogy leadja a küldetést játszik is vele, szóval ha le is gyártott senkinek nem tiszte megítélni, hogy hogyan foglalkoztak a karakterrel amíg teljesíti a követelményeket! (amikről persze kényelmesen elfelejtenek előre tájékoztatást adni)
  • Lehet hogy gyártott kari. Viszont a farmosnál logikus az orkfog kihúzása és egy buffnál is. Hiszen eddig ez volt a feltétel. Tegye fel a kezét aki nem húzta ki. Gondolom Darwin is kihúzta és nyitogatta a farmosaival buffjával a tombolákat.

Bár szerintem ez a játék az utolsókat rúgja sajnos és így kár felhúzni miatta magunkat. A gf mohósága már már ellehetetleníti a játékot bár nem már már hanem tényleg. Hála a 3ch-nak. Bár egyesek még ezt is örömmel fogadják...
  • Már ott tartok, hogy teszek magasról az egészre , de azért mesélnék nektek valamit a rég múltból. Volt olyan, hogy minden accontra csak úgy , semmi kikötés , semmi feladat. Talán annyi volt legalább 1 hetes regisztráció legyen, kaptunk 10x nyitható karácsonyi ládát, annyi volt vele a dolgunk, hogy a webes felületen kiosztjuk és nyitogathattunk. Nem nagy dolog, de kedves volt, és tényleg ajándék, mindenki örült neki, az is akinek volt egy accontja és az is akinek 10. A piacot nem tette tönkre-hisz ami átadható volt benne az csak a lélekkő volt aminek akkor még volt értéke és mégse dőlt romba a piac. Én még azt is kedveltem, hogy naponta elmentünk Sohan közepére a karácsony fához úgymond felakasztani rá a zoknit és úgy kaptunk kisebb ajándékokat. Nem nagy dolgokat, de jól esett. Mostanában nem igazán a játékosok kapnak ajándékot, hanem csakis az üzemeltető szeretne teli zsebbel távozni karácsonyra a Bahamákra. A játékosok csak ilyet kapnak, hogy ez nem működik, ezt csökkentették. A szervert folyton karban tartják és mégis egyre rosszabbul működik. Igen tudom, nem kell itt játszani, és már tényleg nincs is remény hogy kedvet kapjon hozzá az akinek elment. Én is már szinte csak az állatkáimat tartom életben, de igazán már nem is tudom őket miért. A szerver instabil 3ch oly kevés mint erdő tűzre a vizipisztoly, a dropp a béka feneke alatt van, eddig évente kétszer megkaptad legalább a tombolát , itt hozzájutottál pár olyan dologhoz amihez máshol soha , vagy csak nagyon ritkán. A Babilon láda is egy kedves ötlet volt, de nem hozott elég bevételt valószínűleg. Most marad az adventi kalendárium a játékosok töredékének , a bugos csökkentett számú ch-kal és a silány kártya droppal. Ehez én már nem tudok tapsolni, és mindenkinek igaza van aki azt mondja hogy a játék zúg le a szakadék aljára, sőt én is úgy érzem pont ez a cél. A magyar szerver nem hoz eleget a konyhára, mehet a süllyesztőbe, sokkal jobb ha előtte elkopnak róla a játékosok.
  • Amokus(f) wrote:

Én meg tőled venném el a játék lehetőségét kedves utolsó. Már a suliban is utáltam az ilyen tanár itt gm kedvencének vágyó hátsó nyaló okostojásokat. Te még azért is örömmel bólogatnál inci finci ha fizetős lenne a játék. Te még addig is elmennél... Dühítő hogy egyesek még bólogatnak is arra hogy bucira hülyére vesznek minket hétről hétre.
    Amellett, hogy a vitakultúrád alulfejlettnek mondható (ne adjunk szót se annak aki nem ért velünk egyet) még eléggé mellé is lőttél. Fincs semmiképp nem olyan ember akit joggal lehetne stréberséggel vádolni. Ráadásul ha Dreamy erre jár még el is dádáz a stílusod miatt :)

Amokus(f) wrote:

Lehet hogy gyártott kari. Viszont a farmosnál logikus az orkfog kihúzása és egy buffnál is. Hiszen eddig ez volt a feltétel. Tegye fel a kezét aki nem húzta ki. Gondolom Darwin is kihúzta és nyitogatta a farmosaival buffjával a tombolákat.

Bár szerintem ez a játék az utolsókat rúgja sajnos és így kár felhúzni miatta magunkat. A gf mohósága már már ellehetetleníti a játékot bár nem már már hanem tényleg. Hála a 3ch-nak. Bár egyesek még ezt is örömmel fogadják...
    Darwin már régebb ideje elhunyt, és nem mint metines szerzett hírnevet magának. Egyébként igen, amikor volt időm és eszembe is jutott belépkedni a karakterekre, valóban nyitottam a tombolákat. Öt fiókom volt alkalmas erre. És még mindig alkalmas mind az öt, úgyhogy személy szerint ez a probléma nem érint.
    Akinek nótája nincsen, annak szíve sincs
  • Nem baj, mostmár lehet készíteni a 100+ buffokra is a 94 bioszt, hiszen az lesz nemsokára a követelmény, egyébként meg felháborítónak tartom hogy 5 karakterrel tud valaki nyitogatni amikor én csak kettővel. Az a probléma hogy itt bármi történhet, Dalvin akkor is azt fogja mondani hogy mi játékosok milyen rosszak vagyunk és a GF milyen jó.
    114 8| Minek tovább fejlődni? Így sem esik semmi :D :thumbdown:
  • Adventi kalendárium. Sajnos, én is azok körébe tartozom akik rendelkeznek több tucat különböző felhasználóval (most nem számolom át) hozzáteszem,emiatt nem érzem magam hibásnak.
    Ezekből 3 felhasználóval tudok ládát/ajándékot nyerni ,nyitni. Személy szerint örülök ennek az ajándéknak ,pedig nem érzem jogosnak , hogy a többi miért marad ki a "buliból".
    Ja egy küldetés ...(kifogás) miatt. Karácsony szelleme megvan látom.
    60lvl-től 105-ig olyan felhasználókkal játszok ,szilizek , farmolok stb.. amin nem csináltam küldetéseket .Minek? Zöld ital van ,lila is . Ezek mellett boldogulok minden fejlődős mappon. Az más tészta ,hogy a fő karimnak megvan (meg).
    Több felhasználóval is játszok , foglalkozom/tam , és ennyit sem kapok ajándékba karácsonykor/ünnepekkor.
    "Szenzációsak" az eddigi meglepetések . Viszont kívánok nekik is kellemes ünnepeket . Ja nem .
    :rolleyes:
  • Az adventi ajándékot, amit eddig kaptam, köszönöm, viszont...
    ... ezt az egész cirkuszt figyelve az az érzésem, hogy itt nem sajnálatos elírás történt, hanem menet közben változtak a szabályok.
    Sarkítva olyan ez, mint amikor bemész a szalonba kinézed a piros sportkocsit (off: mert a piros gyorsabb) és a pénztárhoz érve közlik, hogy bocsi... de ez egy kék Trabant.
    ...ja, hogy az adventi naptár ingyen van? Igen, de az ingyen játékot ma már csak SÉvel lehet “normálisan” játszani, és most a játékélmény szót le sem akarom írni, mert azt én sem értem...
    NeRF
  • Fincs kedves én pl. a felsorolt karaktereimmel (két 55-ös, egy 56-os, egy 40-es és egy 35-ös) foglalkoztam, olvasok a skilljükre. A két 55-ös a másik két dt-s karim, tény, hogy egy ideig húzva voltak (de én húztam a "buff sámi" fő karimmal, még lvl 40-esként kezdtem tavaly...!), aztán egyesével mind a kettőn megcsináltam a küldiket és a vadász küldiket (egy-kettő van, ami le volt mondva, azóta még nem kértem, hogy újra aktiválva legyen), az 56-ossal és a 35-össel felszinteltem, azok olvasás miatt vannak keveset használva (de előbbinek így is megvan az online ideje bőven...), a 40-essel pedig jelenleg lélekkövezek... ne mond nekem, hogy nincsenek kihasználva, nem foglalkoztam velük, ezért én sokat akarok és csak az ajándékért vannak. Meg se tudom mondani, hány tucat karim van raktárosnak, vagy mennyit húztam forgatóért. Én nem azokra követelőzök és hisztizek. Csak pofátlanság ez az egész. Mint már mondtam, nem esik olyan jól az átokkönyv - most 3 ch tuti könnyebb lesz.. - így mondjuk a cuccok beszerzésére fókuszáltam, mert a 30-as biosz megvolt, úgy voltam, a többivel ráérek még. Csak úgy tök mellékesen a zárókövet már kifarmoltam több bioszhoz is a fő karimmal, pl. zelkovát és démoni emléktárgyat is félreraktam a kevésbé felszerelt kariknak.

Arról nem is beszélve, hogy ha szerinted játékos idő kéne 6 hónapon belül, mert csak állnak és ez mekkora kihasználás, akkor az illető karikat október-novemberben benn tartja pár éjszakára és meg is van...

Dalvin te pedig védheted a mundér becsületet, fikázhatod a szerinted követelőző játékosokat, a gond viszont ott van, hogy a GF csak belerúgott az utóbbi időben a játékosokba. Én legalábbis nem neveznék játékos orientált, kedves lépésnek Lacertát, ahol beetettek egy rakat játékost, kicsaltak tőlük egy rakat pénzt, majd berakták a Hydra-runt mindenhová, ezzel teljesen feleslegessé téve az idejüket és a pénzüket, amit elpazaroltak Lacertára. Aztán ott az idei változás, a szili. Ha annyira a játékosok érdeklik őket, miért is vették el az átadható szilit? Eléggé határozott álláspontja volt róla a játékosok 99%-nak, amit nem is rejtettek véka alá, béta fórumon folyamatosan könyörögtek, a boltneves képeket nem is említve.
    A drop lassan kezd átmenni valami meseszerű képzelgésbe, egyre több metin van, amiből még poti se esik, hiába vagy szintben, órákig nem dob bizonyos fejlesztőket a mob, a szili gyérebbül esik - már ha van helyed ütni -, lagol az egész és ha szólsz, akkor megkapod, hogy a géped és a neted a rossz, luxus kérés, hogy ha fizetsz valamiért, az működjön - 100%-os sikerű optoló, 5 opt itemshopba ugye nem lehet? - hogy ha vennél valamit, az ne zsákbamacska legyen - nagy kérés, hogy ha neked jelmez kell, akkor pár ezer forintért ne barackviráglét kapj, ugye? - , de emlékezetes a sé uti árának emelése és a céh bank zárása a törökök miatt, majd utána ők kaptak egyedül rendes okey-t, mindenki más butítottat. Apropó okey... tudom, én vagyok a béna, 3 paklit tudtam eddig kiütni, mind három bronz lett. Érzem, hogy nagyon szeret a GF, csak én követelek sokat.

Rendszeres a félretájékoztatás, az utólagos helyesbítés - mint pl. ez - de, számomra az is csak úgy derült ki, hogy kedden is lesz resi, hogy RÁ KELLETT KÉRDEZNEM A TEAM-NÉL, hogy mivel a rendkívüli is szerdán van, egybe kötik-e a kettőt... Mert a hírben ugye nincs benne, hogy bocs, átrakjuk a sima karbantartást korábbi időpontra - minek? - és ti nem rakhattok ki semmit, ha nem jön fentebbről, hogy mehet. Lásd már rég mindenki tudta, hogy mi helyzet a mostani kalendáriummal, mire változtattatok rajta a fórumon. Bár a tájékoztatás csúcsa akkor is az összevonás. Kevesebb, mint 3 nappal előtte közlik úgy, hogy már hó elején -hanem korábban - tudták, hogy lesz, hiszen pontosan addig a napig volt event Lacertán - majd még cukiskodnak is, hogy azért a biztonság kedvéért tegyétek hordozóba a peteket...

Igazándiból ha úgy vesszük, nagyon jól csinálják, mert így folyamatosan emlékeztetnek rá, miért ne akarjak sé-t venni. Pedig nagyon sokszor volt, hogy boldog óránál rendelni akartam. Csak ugye ha szerencsejátékkal akarok játszani - mi van a ládában? sikerül az opt? - akkor leugrom a lottózóba és veszek egy lottó szelvényt, vagy egy kaparós sorsjegyet. Az legalább legális szerencsejáték...

Szerk.: el is felejtettem megemlíteni a Zodiákus-runt, ami elvileg szintbarát, akár lvl 20-szal is lehet menni rajta... várjunk, látott már valaki sikeres runolot úgy lvl 50 alatt?

Szerk.2: halláda-event is véletlenül nincsen már, igaz?

"Tell me, what do you think is the ultimate fear? I really thought I'd already reached the darkest of the dark, but then, ahead of me, I beheld a darkness even greater still."
    Don't look it.
    Über manga fan 20k + fejezet elolvasója :pillepalle:
  • Nem gondoltam, hogy újra válaszolok erre a témára.

Event, amit csak a sokat költő játékosok élvezhetnek, oké. Félretájékoztatás? Hmm, remek, ezeket már megszoktuk.
    Ez a CH szám csökkentés annyira elvette a játékkedvem, hogy még 1 követ leütni sincs lelki erőm.

De a legfájóbb pont, amit be is kajáltam... megvallom őszintén, nehezen hiszek a csodákban, de ez az event szerver nagyon jópofának tűnt. A mai futkorászásban arra ösztönözzük a játékosokat, hogy kicsit lassítsanak, és átéljék újra a régi játékérzést, hogy újra küldetésezzenek? Jól hangzik, ráadásul a jutalom is egészen busás. Feltüntették, hogy a missziókönyves meg a vadászküldetések nem számítanak bele, ami érthető is. Fogtam is a küldetés listát és kiszámoltam, hogy 53-asra kell kihúznom egy karit a 80 küldetéshez, ha kihagyom az örlőfogat. Meg is csináltam az összes küldetést a szintemig, majd nézem, hogy ni-ni, csak 65 küldetésem van.

40-es szint körül is feltűnt, hogy nem egészen számolja az egész küldit, ezért írtam az angol supportra, és elküldtem az egész küldetéslistát, kipipálva a kész küldetéseket. Kérdeztem, hogy hol hibázok a számolásban, majd 2 nap múlva azt a választ kaptam, hogy nem tudják.

Itt lefőtt az agyvizem és abbahagytam. Még egyszer se kajáltam be a GF ígérgetéseit, most sikerült.

Kalendárium?

Jópofa lenne, ha szerepet játszana picit a szerencse faktor. Azt figyeltem meg, hogy mindenki majdnem ugyan azt kapta.

~CC

† Christopher Clark †

2013.10.19 - 2016.07.26

Ganton Blocc Crip's -733- OG
  • fincs wrote:

Sziasztok lányok és srácok!
    Teljesen jogosnak tartom,hogy a tombolás karaktereknek már nem elég a 30 as szint!
    Sőt én még messzebb is mennék,minden olyan karaktertől elvenném a hasonló ajándékok lehetőségét akik nem töltenek el egy bizonyos játékidőt például az elmúlt 6 hónapban. Ne azért kapjanak potya ajándékot,mert valamikor notóriusan beütötték a 30-at meg a bioszt hozzá.
    Ja és ezt jómagam is úgy mondom,hogy nemigen játszom,így nem is igen tartom a markomat!
    Remélem nem áll belém újra egy nagykutya,és nem én húzom ismét a rövidebbet itt a fórumon!
    Én erre csak annyit reagálnék, hogy nekem van egy olyan accom ahol a legnagyobb kari 35ös, mert azt a kis szintű metinek farmolására szánom :) ÉS szerintem joggal állíthatom, hogy talán még a te pályafutásodnál is régebbi. Ő miért nem jogoult az ajándékra? Ja és akkor tisztázzuk az ajándék fogalmát. Azt hiszem az ajándék egy olyan dolog, amit az ember azért ad mert úgy döntött, hogy adja és nem fog érte mindenféle kritériumokat szabni. Akkor ne nagyon bújtassuk az ajándék köntösébe ha ellehetetlenítjük a megszerzését. :) De nem is az az igazán felháborító. Ha olyan ajándékokról lenne szó mint : forgató-optoló-értékes draconisok stb akkor azt mondom oké (bár amennyit elkértek ezért a játékért 2 kézzel kéne szórnotok ezeket is!), de azért a zsugorított fejért meg a bölcsesség italért nevetséges. Szóval azon a véleményen vagyok, hogy ha már ilyen kritériumokat támasztunk akkor legyen azzal egyenértékű a szolgáltatás is :)
    Ha az igazat mondod, a másik kezedben legyen kard ;)
  • Balizs szerintem még közben is változtatják, hogy mit fogadnak el. 33-on voltam 41 küldinél, tegnap reggel mikor néztem volt 46, most meg ismét 41-et mutat a lista. Biztos rájöttek, hogy túl hamar megvan a kellő küldetés a jó jutalmakért ezért sunyiba 1-2t kivettek, nehogy a játékos járjon jól, más magyarázat nincs, hogy lett kevesebb küldetés 1 nap alatt úgy, hogy még párat megcsináltam.

A kalendáriummal kapcsolatban az eddigi nyeremények alapján talán még örülök is, hogy kimarad az egyik kari, mert a belépőknek meg az exp-s cuccoknak egy 35-ös farmos nem sok hasznát veszi (mondjuk kitudja mi lesz még a nyeremény), viszont a 81-es buffomra azért jól jönne. Igaz, hogy az orkfogas küldit is csak azért csináltam meg rá, hogy tudjon tombolázni, de azért mégis 1 aktívan használt karakterről van szó, ami nem nagy hasznát veszi a biosznak, ezért se láttam érdemesnek megcsinálni rá a későbbieket.
  • Dalvin wrote:

A magam részéről kifejezetten egyetértek azzal, hogy nem orkfoghoz kötötték az adventi naptárat. Túl sok a "tombolás" karakter a játékban.

Dalvin wrote:

Az ajándék játékos karaktereknek van szánva nem olyanoknak amiket arra gyártasz, hogy részt vehessen egy ilyen ajándékozós rendezvényen.
    Ha már így kibeszélő topic és így mindenki ide írhatja mit érez a maga részéről akkor gondoltam a 3 pontért h ne legyek mu-rang én is le írnám :)

Nem is lenne ezzel gond hogy átok könyv sőt legyen szint limitje is vagy játékidő sőt 1-2 év múlva legyen 100as limitje meg 90es biosz semmi de semmi gond nincs ezzel ... sőt ha lenne se tudnánk ezzel mit csinálni :)

Viszont így vért tudnék hányni attól emberek regisztráltak 200-300 accot anno a 10 nyitásos Karácsonyi láda előtt meg a babiloni kincs előtt ... akkor így nekik amiért mi valós pénzeket fizetünk ki csak egész napi kattintgatással megszerezhető volt

Most meg így kiállunk olyan elvek mellett amik ebbe a játékba sose voltak zseniális :D

viszont azért aki 40 alatt megállt nem csak h az átok könyvvel nem tud amperkodni, de legalább biri warozni sincs lehetősége :thumbsup:
    105 menta
    38 íjász
    :thumbsup: 200 iq videó :thx:

The post was edited 1 time, last by AkiNemVak ().

• Akkor megjövök én is...

Így legalább nem kell azzal is foglalkoznom, hogy felvegyem a tombolákat, hiszen hiába játszok valamilyen szinten, egyikkel se tolom úgy igazából a bioszos küldiket.
    Lett volna x accal esélyem arra, hogy tombolázzak, de max. orkfogig jutottam, talán egynáél van az, hogy éppen az átokkönyvet csinálom.
    Display Spoiler
    (Hát, fogynia kell a kutatói elixirnek.)

Így legalább nem kell ezzel is bajlódnom, hiszen a munkahelyne ezerrel hajtás van,úgysincs rá idő.
    Display Spoiler
    (Megszokott 40 óra helyett 56 óra már teljesen normális és még szebbet is tudnék mondani, csak a "nemlétező" hétvégéknél kellene keresgélni.)

Persze ez rossz, de mint olyannak, mint én, aki leginkább csak bányászik, piacot néz(ugye a boltosok, ne tárgypiacra gondoljunk) vagy "semmi", annak nem igazán mellbevágás.
    De amúgy a karácsonynak arról kellene szólnia, hogy kapnak az emberek és amit kapnak, azért cserébe nem várnak el semmit se.
    Most meg az a helyzet, hogy ajándékot csak akkor adnak, ha valamilyen követelménynek megfelelnek.

Okey event se igazán érdekel. Napokban volt,hogy (csoda!) köveket ütöttem, esett egy okey kártya. Már viszont ez se igazán fog izgatni,mert ha még össze is jön a 24 kártya(ugye ennyi kell?) úgyis bronz lesz belőle, hála a megemelt pontszámnak(tavaly vagy mikor emelték,igaz?).

Számomra a karácsonyi eventet az fogja jelenteni,amikor több napon át (min 3! vagy lassan már örüljünk a 2 napnak is) távol lehetek a munkától,aztán jöhet a bányászat,fejlődés,bármi,amihez kedvem van.

Szerintem készüljünk fel, hogy köv. évben már nem az átokkönyv lesz a követelmény, de talán nem is az azt követő bioszküldi,hanem az azutáni.Hiszen a többség(?) arra számít,hogy "jó,akkor átokkönyv utáni küldi kell".Hát,jobb,ha kettővel előrébb leszünk a dolgokkal.

De köszönöm,hogy felhívták a figyelmet arra,hogy érdemes csinálni a biosz küldit,talán most már fogom csinálni a több éves karikkal.(nem sértés és provokálás)
    Ennek ellenére továbbra se jó,hogy karácsonyi eventet egyesek kb. meg se fognak érezni,mert nincs mit... :(
    Egyedül kitűzni és elérni célokat: ilyenkor tudod meg, hogy mankók nélkül is képes vagy rá. ^^