Szerverösszevonás 2018/11/19 kibeszélő

• Kibeszélő
  • Játék

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Sziasztok lányok és srácok!
    Most,hogy kicsit talán csitultak az általam keltett indulatok a 3ch vonatkozásában.
    Had írjam meg az elmúlt hét tapasztalatát,leginkább 90 mapon farmolgattam és azt kell mondanom,hogy még az esti "csúcsidőben" is van mit farmolni ott rendesen,vannak kövek vannak bossok,és szilizni is mindig van bőven terület. 95 mapra benéztem párszor,és ott is van mit keresni,igaz autosok is vannak,de 120-as kő is volt szépen. meglestem dt-ben mi is van,alig alig indul run,valaha ettől sokkal több volt igaz akkor még tudtak egymással menni más más céh,birodalom játékosai. Dc-ben a szokásos 10-12 autos van rendszeresen jelen, esti időben vannak szilizők,de hely még így is van. Sárga map1 map2 napközben szinte kihalt,este páran rohangálnak,de a valamikori tumultusnak híre hanva.
    Más mapokon nem jártam,de gyanítom ott sincs tömegnyomor, sárga piros birodalom piaca szinte siralmas,kékben van sok bolt,de csalóka a számuk mivel sokan komplett boltokat nyitnak egyféle termékkel,és így akár több boltot is nyit ugyanaz az eladó.
    Dropp tekintetében osztom az előttem szóló véleményét,inkább azt kéne kissé megemelni,és nincs akkora szükség a több ch-ra.
    Köszönöm,hogy elolvastad,és mielőtt elhamarkodottan reagálnál,kérlek gondold csak át,tényleg akkora szükség van a több ch-ra?
    Üdv.:fincsi
  • fincs wrote:

Sziasztok lányok és srácok!
    Most,hogy kicsit talán csitultak az általam keltett indulatok a 3ch vonatkozásában.
    Had írjam meg az elmúlt hét tapasztalatát,leginkább 90 mapon farmolgattam és azt kell mondanom,hogy még az esti "csúcsidőben" is van mit farmolni ott rendesen,vannak kövek vannak bossok,és szilizni is mindig van bőven terület. 95 mapra benéztem párszor,és ott is van mit keresni,igaz autosok is vannak,de 120-as kő is volt szépen. meglestem dt-ben mi is van,alig alig indul run,valaha ettől sokkal több volt igaz akkor még tudtak egymással menni más más céh,birodalom játékosai. Dc-ben a szokásos 10-12 autos van rendszeresen jelen, esti időben vannak szilizők,de hely még így is van. Sárga map1 map2 napközben szinte kihalt,este páran rohangálnak,de a valamikori tumultusnak híre hanva.
    Más mapokon nem jártam,de gyanítom ott sincs tömegnyomor, sárga piros birodalom piaca szinte siralmas,kékben van sok bolt,de csalóka a számuk mivel sokan komplett boltokat nyitnak egyféle termékkel,és így akár több boltot is nyit ugyanaz az eladó.
    Dropp tekintetében osztom az előttem szóló véleményét,inkább azt kéne kissé megemelni,és nincs akkora szükség a több ch-ra.
    Köszönöm,hogy elolvastad,és mielőtt elhamarkodottan reagálnál,kérlek gondold csak át,tényleg akkora szükség van a több ch-ra?
    én támogatom amit fincsi írt de azzal nem értek egyet hogy elég ez a ch mennyiség minimum 6-10CH lenne az ideális de arra még várhatunk ha egyàltalàn beteszik. Az lenne a jó ha raknának 200% yang meg exp szorzót.
  • fincs wrote:

Sziasztok lányok és srácok!
    és ez kit érdekel ?
    mikor 3 szervervolt conti 6ch val ment és egy embernek se jutott eszébe az h hú de sok a ch legyen kevesebb ...
    nyilván a kövek esnek le ha kicsit is követi valaki a resi időt eltud menni leütni viszont nem 1 ember azért nem megy 90 mapra mivel elfejlődött és 95 mapot használja ahol ha az ember autózna 1-1 placcon akad 3-4 ember aki üti a köveket ... (itt jegyezném meg fantasztikusak amikor a kari bemegy alájuk és x idő elteltével azt látom h fekszik valaki alatt szívmelengető érzés)
    és 90es mapra azért egy új karit csinálni, hogy szinte ugyanazokat farmolja a bossok kivételével amikhez nyilván skillek bioszok alki és egy (ha nem ugyan olyan kasztod volt előtte) karit felöltöztetni azért h 3ch-n vagy talál bosst vagy nem nevetséges lenne

én a magam részéről rendelkezem 90es testivel de nem igazán visz rá a lélek, hogy 90es mapon futkossak kövek után , viszont amikor karit húznék sd2 ben autózva vagy sd3ba gyorstermezve valahogy akad 3 jó madár aki pontosan be is tudja húzni a zseniális szerver összevonástól háromra redukált chk mindegyikét....

HF event alatt azok is előkerültek akik Krisztus előtt regisztráltak és lett egy 60+ wp jük meg egy 55 buffuk így csodálatosan szép dísz sorban állt végig sd2 elejétől sd3 végig minden egyes teremben, itt gondolta Mátéka hogy akkor túl jár az eszén és ha már ki pzet egy pengét rakott egy d támados rubint a wp jéré akkor holdfény láda formájába a befektetett yangát megpróbálja egy kicsit is vissza termelni és elmegy a templomba ... nyilván 3 chn a békákat esélytelen volt ütni így gondoltam a deszkákat meglátogatom , de teremről teremre 100as karik védték/foglalták a kis Kínzókat :D (nyilván ezt kis karikkal közben ütötték is )

továbbra sem tudom feldolgozni hogy 6+4+4 chból hogy születhetett meg a 3ch

és erdőben iszonyatos autózni mivel nincs is igazán hely , és boldog boldogtalan küldizik ezáltal elfut az ember mellett vagy ha nem küldi miatt akkor követ ütni vagy fát esetleg a réten helyet nézni de elfut
    itt vannak akik: még az emberre is ráírnak hogy próbáltak nem elhúzni ne haragudjak meg
    vannak akik nem törődnek ilyesmivel és csak elmennek majd lesz valami ...
    de a legeslegeslegkedvencebb két fajta emberem aki összeköpizi a mobokat beleüt és úgy húzza el őket hogy még azért egy 5 köpit a biztonság kedvért elnyom aztán egy teljesen másik helyen meghal velük hogy ne is tudjak véletlenül se autózni :D
    (nyilván küldizni és rohangálni az összevonás előtt is szoktak csak akkor 2x ennyi céhán jobban eloszlottak az emberek mármint akik contisok voltak a másik 2 szerver emberei nem rohantak el eddig melletted)

végül a kiknek aranyból kéne egy egy életnagyságú vagy még talán nagyobb szobrot is csináltatni :
    akik legyenek veled egy vagy akár más birodalomból ... telibe elindítják ugyan azon a szent helyen a karakterüket autózni :thumbup:

én sok mindenkit próbálok megérteni a világon kisebb-nagyobb kivételekkel sikerül is, de esetleg ha valaki ezt kitudná fejteni,hogy miért kell egymás hátán öldökölni autóvadászattal arra kíváncsi lennék (amugy több ch-val ezt is kilehetne küszöbölni ...) mivel nem szoktam autózó karaktereket megölni így kénytelen vagyok ezekben az esetekben otthagyni azokat a helyeket ahol amugy 5-10 órát öltem, mivel nem gondolná hogy egy szellemi szinten lennék az ilyen dolgokat végrehajtókkal és nem sok kedvem van vitatkozni velük ...

továbbra is azt látom h rengeteg gond megoldódna azzal, ha nem csak 3 ch futna ... :thx:
    105 menta
    38 íjász
    :thumbsup: 200 iq videó :thx:
  • fincs wrote:

Örülök, hogy neked igazán minden megfelelő. :thumbsup:

fincs wrote:

120-as kő is volt szépen.
    Nem tudom, hogy mit fed neked számokban ez a "szépen". :) Belegondoltál abba, hogy ha egy 120-as karakter petet húz(na), mégis mennyi időbe fog az telni, amíg a 3 CH-n eluralkodó tömegnyomorban a pet 81 lesz?
    "Én én vagyok, és így vagyok jó"
  • Azt láttam indult szavazás és zárult is. A kérdésem az lenne lessz is belőle valami vagy ráfekszenek a témára ugyanúgy mint az elmult években? Az összevonás csak nekik tett jót, kevesebb szervergépen zsufolhatják össze a játékosokat. Akiben megszületett ez a 3 ch biztosan utálhatja a metin2öt korábbi játékos sérelmei miatt. A 2. És 3. Szerver is érdemelne legalább 50% ot a régi játékteréből.
    „Az erő nem a fizikai képességekből fakad.
    A legyőzhetetlen akarat a forrása.”
  • Többször utaltak rá a team tagok, hogy a szavazást is jelezték, illetve a tüntetésről készült felvételeket is továbbították a GF felé. Mindemellett ők maguk is kifejtették aggályaikat azzal kapcsolatban, hogy ilyen kevés ch-t kaptunk, de az illetékesek nem hajlandóak reagálni. Ennél többet nem tehetnek. Max ha habzó szájjal üzengetnek a GF-nek, csak annak nem tudom, mennyi értelme lenne. Úgy tűnik a GF-et nem hatja meg sem az, hogy elkezdett csökkenni a játékos állomány.

A drop rátán mondjuk valóban növelhetnének. A napokban többször is megesett, hogy kicsi karikkal a szokásos helyen autózva sziliztem és még máskor egy óra alatt 8-12 db kiesik, most szembesülnöm kellett vele, hogy egy db nem jött össze.

De pl. a kövek és a bossok respawn idejét is csökkenthetnék ezek után. (Ok, tudom, hétköznap délelőtt sárga map1-en minden csodás....)

"Tell me, what do you think is the ultimate fear? I really thought I'd already reached the darkest of the dark, but then, ahead of me, I beheld a darkness even greater still."
    Don't look it.
    Über manga fan 20k + fejezet elolvasója :pillepalle:
  • "lelentősebb tüntetést kellene tartanunk, például 2-3 napig senki ne jelentkezzen be. Gondolom a rendszerük érzékeli hányan vagyunk fent."

Szerintem meg szívességet tennénk nekik ezzel. bezárhatna a bazár. Eddig kételkedtem ebben, de mint mindig igyekszem megfejteni a motivációkat egy-egy fejlemény során. Ez az eventszerveres diszkrimináció feltette az i-re a pontot. Nem az, hogy idegen ország szervereire kényszerítettek bizonyos közösségeket ( bár ez is fura, az angol közösségben sokkal kisebb volt az érdeklődés, nem aktívabban mégis a szerencsések közé tartozhattak míg minket valahogy jócskán ejtettek), hanem az első 500 helyezett jutalmazása ami elindította a gondolatot. Ugyanis fura módon ezt nem hozhatjuk haza még ha ennek ára az is lesz, hogy pl. az angolok piaca összeomolhat. Hiszen az aktív résztvevőik számához mérten a jutalom többszöröse kerülhet be olyanok által akik sohase szándékoznak abban a közösségben játszani. Mi meg érezhetjük, hogy alsóbbrendűek vagyunk, és ne mondja nekem senki, hogy technikailag nem megoldható ide kiosztani. Mielőtt megjegyzést kapnék, hogy nem idevágó a téma szeretném leszögezni ennek a számomra új fejleménynek köszönhető a meggyőződésem: Szándékosan azt akarják, hogy mondjunk le a magyar szerverről szép lassan és ha nem lépünk be csak szívességet teszünk. Azt kell mondjam elhűlten látom ezt az új irányt, eddig ha voltak is különbségek azokat meg lehetett magyarázni a játékosszámbeli eltérésekkel, de ezt már nem , itt már valami másról van szó. Vagy nem képviseli senki az érdekeinket szívvel- lélekkel és olyanok lettünk mint mostoha gyermekek, vagy egyszerűen akinek nem tetszik kezdje nulláról idegen országok szerverein, erről lehet szó. Csak hogy 10 év munkája, kialakult közössége végzi a süllyesztőben valakik kénye-kedve miatt. És nem pénztárcáról van szó mert állítom a mai bevételei többszöröse lehet az évekkel ezelőttinek ebből a szerverből is tekintve mennyi sé-s itemet használunk fel napi szinten .
    Villámsámán

"Ami nem öl meg, az megerősít"
  • Üdv mindenkinek!

Véleményem szerint a laggal (szerver lag) is kezdhetnének valamit, mert egyes mapokon, runokon csúcsidőben szó szerint játszhatatlan a játék.. :/ (Nyílván az sem segít, hogy 3 szerver csatornáit sűrítették be 3ch-ra)
    Mióta az összevonás meg történt érezhetően nagyobb a lagg a szerveren. Felőlem maradhat 3 ch mit bánom én, de könyörgöm valaki nyissa fel a nagyfőnökök szemét! A játékot optimalizálni KÉNE.

Peace
    -Tsu
  • Kedves Sphiro!

A te véleményedet látva már butaságnak gondolom én is a korábban irt tüntessünk ötletemet.
    Lehet hogy a Gf más szerverjátékaibol akar jobban profitálni és ezért fojtja meg szépen lassan a metin közösségeket. Mindig ujjabb és ujjam játékuk reklámját kell belépéskor ki x-elnünk. Lehet a hely ezeknek a szervereknek kell , mert ezekből várnak ujjabb játékos réteget. Mint minden cég ők is a profitjuk maximalizálására törekednek. Lehet ha még kétszer ennyit költenénk az sem billenthetné már a mi javunkra a mérleget. A mindennapi metines életünkben mindig kell valamire sét költenünk .
    Az elmult években nyitottak nálunk 2 szervert amely esélyt adott új játékosoknak hátrány mentesen elkezdeni ezt a nagyszerű játékot, talán nem hozott annyi játékost amelyet a számításaik igértek.
    Megértem , hogy ilyen oknál fogva összevonták a játékosokat egy helyre , de ez a drasztikus ch csökkentésre nem túl jó magyarázat. Újjabb játékosok nevei váltanak majd megint örökre inaktívvá , az elöző összevonásból leszűrhették volna. Vagy éppen leszűrték mennyire érinti érzékenyen a magyar szerver játékosait , ha dasztikusan változtatják az életterünket, mert ha a szerver kihalsztása a cél jó utat választottak.
    A kezdő és kissebb szintű játékosok egyik legfontosabb farmpiacát tették tönkre a szilik átadhatóságának elvételével , igy aki másból nem tudja finanszírozni a költségeit egyszerűbb ha más szabadidős tevékenység után néz. De ezzel a nagyobb játékosok időbeosztását is megbolygatták mert run helyett mehetnek szilit ütni az alkikhoz, vagy vehetnek séért ha nincs helyük kifarmolni.
    A szilivel kapcsolatban pozitivnak tartom hogy emelték 3 ról 5re, de jobban örülnék ha a régi 10re állították volna vissza , mert egyre több kicsi % os időelixír sikeredik.
    „Az erő nem a fizikai képességekből fakad.
    A legyőzhetetlen akarat a forrása.”
  • Kedd 01:00 hajnal belépek sárga map2re és 1 emner üti a mobokat lvl28on egy tigris lemibe meg haj nélkül kezdő fegyós kétkezesbe ...
    egy 35 ös fmssel kardaurával fut el melletem fekete oroszlánon
    a harmadik csaj meg warlóról üt egy követ

ez így nem tom melyik ch volt talán 3 ez a látvány fogadott mikor rászántam magam hajnali 1 kor hétköznap h farmoljak pár könyvet ...

tényleg elég a ch

mivel ch váltó nincs így, nem adtam a többi chnak esélyt de gondolom az ifjú titánok a többin is jártak

köszi heló :thx:
    105 menta
    38 íjász
    :thumbsup: 200 iq videó :thx:
  • Nem kötekedésként, de összevonás óta eltelt 2,5 hónap. Már hetek teltek el azóta is, hogy be lett ígérve, hogy valami igazságos sorsolás szerint lesznek kiosztva a map1-map3 telkek. Ám azóta semmi. Egyáltalán szándékozik visszaadni őket a GF, vagy tegyünk le róla és fogadjuk el, hogy csak 3x annyiért kohózhatunk és kovácsolhatunk céhkovinál?

A másik kérdést szívesen feltenném a megfelelő témában, de zárva a topic (játékos kérdez, team válaszol):
    Ismét új verzió jön a fórumra. Mivel ikariamon is vagyok, ott most harangozták be a nemzetközi okádékot, ami már lassan egy éve a BF fórummal is van. Ugye ide ezúttal se jön az?

"Tell me, what do you think is the ultimate fear? I really thought I'd already reached the darkest of the dark, but then, ahead of me, I beheld a darkness even greater still."
    Don't look it.
    Über manga fan 20k + fejezet elolvasója :pillepalle:

The post was edited 1 time, last by Nuttika ().