Szerverösszevonás 2018/11/19 kibeszélő

• Kibeszélő
  • Játék

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Ahogy én tapasztaltam, a drop-ot, egy tolvajkesztyűvel (Ajánlott) szinten kb 1-2 hét után állt helyre a drop. Szerintem a Céhtelkek, és Alkimisták még váratnak magukra. Ennyi Céhhez, ha jól néztem a WIKI-t meg fognak nyitni egy második Céh-Mapot is. Márpedig ez idő. Addig is a céhek kapnak időt megerősödni. Ne felejtsük el, hogy minden Céh elveszítette az összes tagját. (A Contisok előnyben maradtak, hiszen nekik legalább a barátlistájuk megmaradt.) Szerintem a telekkezelők leghamarabb Januárban fognak jönni, hogy a "Fél-off" Céhek is utolérjék a vezért a telekkiosztás előtt. Azután, hogy mire tudnak alkimistát csinálni az már más kérdés. Szerintem Jövő márciusra lesz talán valami. Addig tartalékolj, hiszen minden egyes Alkimista nélküli hét növeli a kohó árát, már ha a Yang-ra vágysz.
    Vagy alkalmazkodj, és tanulj meg kohó nélkül élni...

Bár ahogy hallottam a "céhes" fegyverkovács, páncélkovács, ékszerész bukta...
  • Kagagi wrote:

Ahogy én tapasztaltam, a drop-ot, egy tolvajkesztyűvel (Ajánlott) szinten kb 1-2 hét után állt helyre a drop. Szerintem a Céhtelkek, és Alkimisták még váratnak magukra. Ennyi Céhhez, ha jól néztem a WIKI-t meg fognak nyitni egy második Céh-Mapot is. Márpedig ez idő. Addig is a céhek kapnak időt megerősödni. Ne felejtsük el, hogy minden Céh elveszítette az összes tagját. (A Contisok előnyben maradtak, hiszen nekik legalább a barátlistájuk megmaradt.) Szerintem a telekkezelők leghamarabb Januárban fognak jönni, hogy a "Fél-off" Céhek is utolérjék a vezért a telekkiosztás előtt. Azután, hogy mire tudnak alkimistát csinálni az már más kérdés. Szerintem Jövő márciusra lesz talán valami. Addig tartalékolj, hiszen minden egyes Alkimista nélküli hét növeli a kohó árát, már ha a Yang-ra vágysz.
    Vagy alkalmazkodj, és tanulj meg kohó nélkül élni...

Bár ahogy hallottam a "céhes" fegyverkovács, páncélkovács, ékszerész bukta...
    Nagyon remélem, hogy a céh telkekkel nem lesz igazad. Minden céh vezérnél ott vannak a yang csomagok , meg tudják venni a telket. Építőanyag húzósabb lesz beszerezni, de biztos megoldják azért többen is. Volt bőven üres telek Contin szerintem nem lesz új céh map. Mondjuk az remélem meg lesz oldva hogy ne tekintsen külföldinek a saját birodalmad céh területén, mert ez azért elég vicces volt, hogy be se tud menni oda más birodalombeli, de háromszoros árat fizetsz mindenért. Céh kovácsokat is nagyon várom. Nem szeretek 120-ason DT-zni még ha elég haladós is feljutni, de a szerver olyan bizonytalan, hogy nem tudok több karit vinni, 1 karival meg idő pazarlás. A fer mondjuk az lett volna ha az építőanyagokat is megkapják a vezérek, mert mindenki már kétszer építkezhetett az összevonások miatt. Contis céhek egyben maradtak ez igaz, de mivel a telkek nekik is megszűntek nem igazán vannak előnyben.
  • Kagagi wrote:

Ennyi Céhhez, ha jól néztem a WIKI-t meg fognak nyitni egy második Céh-Mapot is.
    Az a map már évek óta benn van a játékban. A wiki leírás az előző összevonást említi, ami azóta már nem aktuális.
    Ez a 3 terület:
    Jelenleg is elmehetsz oda a teleportostól.
    Ezen kívül map1-en és map3-on is vannak telkek.

Nem hiszem, hogy addig húzzák a telkeket amég te tippeled, persze az már más tészta, hogy a hozzávalók meglesznek-e, hogy főépület, majd alkimistákat építsenek a céhek.
    Abban is tévedsz, hogy minden céh feloszlott. A contisoknál még a tagok is benn maradtak. A nem contisoknál pedig nem oszlott a céh, csak a tagokat léptette ki.
    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük.
    Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” / Helen Keller /

"And I am feeling so small"
  • A team tagok se tudnak róla semmit. De a kalendáriumos tájékoztatásból kiindulva nem előtte szólnak, hanem utólag megjegyzik, hogy ja, benn vannak már egy ideje a céh telkek is. Ja, hogy lemaradtál róla? Így jártál.

"Just according to keikaku" :D
    (Az indafotot is engedjétek használni!)
    Über manga fan 20k + fejezet elolvasója :pillepalle:
  • Nuttika wrote:

A team tagok se tudnak róla semmit. De a kalendáriumos tájékoztatásból kiindulva nem előtte szólnak, hanem utólag megjegyzik, hogy ja, benn vannak már egy ideje a céh telkek is. Ja, hogy lemaradtál róla? Így jártál.
    Pont ezért kérdezek rá, mert ha nem teszem meg mint ahogy te a karbantartással sosem tudunk meg semmit! Persze ők meg azzal indkoják , hogy "nem kérdezte senki".... szánalom

Szóval semmi válasz több mint 1 nap alatt?:) Csak akkor tudnak reagálni a team tagok ha oltogatják a "karaktergyártó" játékosokat , de ha kérdésük van akkor nincs reakció?:)

Postokat összevontam. Figyelmeztetés! Dreamy
  • dreamy: Eddig nem voltam céh-tag ezért nem is tudtam hogy nálunk a céh-tagságok is megmaradtak (Conti). Szerintem. nem írtam, olyat, hogy a Céhek, feloszlottak volna... Csak minden tag kiléptetésre került...
    De szerintem ez elég ok, ahhoz, hogy a Céhet "inaktívnak" tekintsük. Ezeknek a céheknek össze kell szednie a korábbi tagokat, vagy újakat kell keresnie. A telek kezelőkkel kapcsolatban pedig Fent tartom a korábbi álláspontom. Talán januárban...
  • Kagagi csak kismillószor elhangzott, hogy Contin nem lesz bántódása a céheknek és a barátlistáknak, nem vállnak el a karik, nem szerelődnek le az alkik és stb.
    A GF jó eséllyel azért ad időt, mert az építkezéshez szükséges fejlesztőkből hiány van - beépített céhtelkekkel nem nagyon vásároltak, nem farmoltak - illetve természetesen azért, hogy a kohózás által nyújtott kieső erőt sés cuccokkal pótolják a játékosok. Na meg a céhkovács hiányában esetleg több sé-s eszközt vegyenek fejlesztéshez.

Abba pedig ne bocsájtkozzunk, hogy mikor lesz céhtelek. 1, a GF last minute-ban tájékoztat mindenről, 2, a gm-ek azt írták IRC-n, előző összevonáskor 3 hétig kellett nélkülözni a céhtelkeket.

• Kagagi wrote:

Eddig nem voltam céh-tag
    Szerintem akkor ne is gyárts ideológiákat, hogy szerinted hogy csinálja, vagy mit csinál egy céh.
    Akik másik szerverről jöttek, azonnal újra megtalálták egymást, nem volt semmiféle inaktivitás.
    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük.

• dreamy wrote:

Kagagi wrote:

Eddig nem voltam céh-tag
    Szerintem akkor ne is gyárts ideológiákat, hogy szerinted hogy csinálja, vagy mit csinál egy céh.Akik másik szerverről jöttek, azonnal újra megtalálták egymást, nem volt semmiféle inaktivitás.
    Nem is ezzel próbálkoztam... De ha belegondolsz, volt egy, céhvezéred LaCrert-án, mondjuk a piriknél, Viszont, te a magasabb szintű Discordiiás, Kék karid miatt hozzájuk kerültél mit csinálsz?
  • Surgat wrote:

Nah nekem azt mondták
    okt 28-án volt az összevonás, és nov. 11-én volt akkor a telek hír, hogy elérhető.

Kagagi wrote:

De ha belegondolsz, volt egy, céhvezéred LaCrert-án, mondjuk a piriknél, Viszont, te a magasabb szintű Discordiiás, Kék karid miatt hozzájuk kerültél mit csinálsz?
    ne harizz, nem értem amit írsz :)
    De a tényen nem változtat, a komoly céhek tagjai megtalálták egymást. Talán ha 1-2 olyan gond lett volna csak, hogy a vezér máshova került, és nem tudott/tud a vezérkarival birit váltani.
    Semmiféle inaktivitás nincs, a céhek döntő többsége újra összeállt.

• Dreamy fuu... megpróbálom megfejteni neked amit írt. Szóval Lacertán az a kari, amivel tolta, piros volt. Ő az ottani céhét szerette, de korábban csinált egy Discordiás karit, amivel magasabbra ment, de kék. Az accát kéknek rakta át. Ő viszont piros szeretne lenni a céhe miatt.

Nos ez egy nagyon egyszerű dolog: a eredetileg piros karid sincs céhben, mivel kiléptetett. Házas karid sincsen, kivéve ha Contin is volt karid, ami házas. Ha még is van házas karid, vagy céhben lévő, kilépsz, illetve elválsz vele, majd fogod és átmész pirosba az npc karival. Egyszer van rá lehetőséged. És voálá, be tudsz lépni a céhedbe.

Ha nem ez volt a gondja, akkor elnézést, nincs még halandzsából nyelvvizsgám.

• Nuttika wrote:

Dreamy fuu... megpróbálom megfejteni neked amit írt. Szóval Lacertán az a kari, amivel tolta, piros volt. Ő az ottani céhét szerette, de korábban csinált egy Discordiás karit, amivel magasabbra ment, de kék. Az accát kéknek rakta át. Ő viszont piros szeretne lenni a céhe miatt.

Nos ez egy nagyon egyszerű dolog: a eredetileg piros karid sincs céhben, mivel kiléptetett. Házas karid sincsen, kivéve ha Contin is volt karid, ami házas. Ha még is van házas karid, vagy céhben lévő, kilépsz, illetve elválsz vele, majd fogod és átmész pirosba az npc karival. Egyszer van rá lehetőséged. És voálá, be tudsz lépni a céhedbe.

Ha nem ez volt a gondja, akkor elnézést, nincs még halandzsából nyelvvizsgám.
    Pontosan valami ilyesmit próbáltam írni. De mi van ha nincs potya 500 000 yangod birodalmat váltani? Akár sima játékosként is...
  • A birivaltas, amennyiben engedi, nem nagy valami. A sajat tapasztalatom is ujra az, hogy ellentetben mas allitasokkal, karit kell torolnod, vagy SE-s birivaltot venni, hogy birit valts, eddig 2/2 esetben csak ugy engedett valtani a map1-es NPC, hogy CSAK 5 karakter lehetett a felhasznalon illetve fokarival targypiacrol vasarolt valtoval. Az 500K az eleg bagatel erv arra, miert nem tudsz atmenni mashova... :D

Amugy miert elerhetettlen a weboldal es a szerver? "Jol" sikerult a tegnapi rendkivuli karbantartas? :D
  • Miren wrote:

Rendkívüli karbantartás december 5-én

Kedves Játékosok!

2018.12.05. 00:30 órakor a szerverek karbantartását fogjuk elvégezni. Ezen idő alatt a portál és a játék szerverek nem lesznek elérhetőek.

Ez a költözés valószínűleg több órát fog igénybe venni. A szervereket, amint lehet, visszakapcsoljuk. Sajnos nem tudunk pontos időpontot adni ehhez a folyamathoz, így kérünk titeket, hogy figyeljétek a fórumot.

Ennek oka az adatközpontunk áthelyezése. Nagyon valószínű, hogy ez a karbantartás a megszokottnál több ideig tart majd. A jövőben még jobb technológiát fogunk elérni, még egyenletesebb játékélményt biztosítva.

A Gameforge Csapata

Komolyan mondom, nevetséges amit egy-két ember a fórumon és az IRC-en levág. Le lett írva, hogy költözik a szerver. De a brit fórumon linkelték EZT.

Jó lenne, ha legalább akkor nem lenne felháborodás, ha volt tájékoztatás. Összeomlik, lagol stb. a szerver. Nem csak a miénk. Egy próbálkozás az, hogy elköltöztetik a szervergépeket.

A másik néha azokat a híreket is el lehetne olvasni, amik kikerülnek. Nem lenne utolsó dolog.

A teamnek meg javaslom, legközelebb az ilyen kaliberű hírt inkább emelje ki, már ha van rá lehetősége.

Kagagi ha nem tudsz 500k yangot előteremteni egyik kariddal sem és tipped sincs, hogy lehetne, kímélj meg minket, pirosakat. Napok óta rendszeresen írnak nekem is random nevű karakterek, hogy dobjam meg őket 500k-val és kezd unalmas lenni ez az átlátszó kéregetés.

The post was edited 1 time, last by Nuttika ().

• New

Most már több mint 3 hét eltelt az összevonás óta. Nem kéne már végre a céh telkeket vissza rakni?
    Azért amikor még nem ilyen gyorsan ment az összevonás erre két hét is elegendő volt. Mivel nem tudunk erő oltárokat felépíteni, igen érdekes helyet csinálni egy új céh tagnak. Azért mert valaki most éppen szünetet tart a játékban, nem biztos hogy ki szeretnénk tenni a céhből. Az alkimisták és kovácsok is eléggé hiányoznak már. Szedje össze magát a GF. Na meg még azért mielőtt lecseng a karácsonyi event és mindenki megutál mindenkit , mert nem férnek el a játékosok, ideje lenne a CH-kat is vissza állítani. Csak a vak nem látja hogy szükség van rá. Vagy konkrétan nyilatkozzanak akkor arról , hogy a magyar közösséget meg akarják szüntetni, azért tesznek magasról rá.
  • New

Én így tegnap realizáltam h rip sd2 ... 101es wp autozza a kis kariját nagyterembe meg 3 csopiznak testik ...és akkor menjek én az utolsó előttibe már ha az se foglat :D
    zseniális jobb ne lett volna hydrás szerónk meg megmaradt volna discordia azt nem nyúltak volna a 6 chhoz ....
    105 menta
    38 íjász
    :thumbsup: 200 iq videó :thx: