Hová fajulnak a piaci árak? Van ennél lejjebb, vagy feljebb? - Globális eszmecsere a piacról

• Kibeszélő
  • Játék

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Hová fajulnak a piaci árak? Van ennél lejjebb, vagy feljebb? - Globális eszmecsere a piacról

Amiran wrote:

Amikor azt hallom 100-as szintet épp elhagyó kariktól hogy neki bőven megfelelő ha az 5 millás belépőt ketten megveszik és a 8 ládát razin pl. eladják 3,2m-ba akkor elgondolkozok hogy milyen bevételből szeretnének előre haladni. (Megjegyezném hogy piaci áron minden nap 1 teljes boltnyit el tudok adni ládából)
    Ezen beszélgetés nyomán, és meg már amúgy is elég régóta érlelődött bennem ez a kérdés, és ez a téma, szóval a piac.
    Szóval "mi folyik itt Gyöngyösön?" Azaz mi történik a piaccal...

Ti hogy látjátok? (elsősorban Continuum piacára gondolok, másik 2 szerón nem tudom mennyire szálltak el az árak, de ahogy egy másik témában olvastam, talán Discordián is vannak gondok)

Vitaindító kérdéseim:

- merre tartunk?
    - miért jó pl egyeseknek amit @Amiran említett?
    Display Spoiler
    én itt mindjárt meg is jegyzem, hogy nálam ez verte a biztosítékot, szerintem aki ennyibe árulja, az komolyan inkább ne is játszon ^^

- a másik véglet: hová tovább alki árak? Mire jó ez?
    - mit lehetne tenni?
    - hogy jutottunk el ide?
    - jó vagy rossz most a piac bármilyen szempontból?
    - miért lettek irreálisan magas árak, s miért értéktelenedtek el más holmik? (pl bizonyos optok felértékelődése irreálisan magas árra)
    - befolyásolja-e a feketekereskedelem a piacot, ha igen mi a véleményed?
    - a GF, ha a yangcsomagot normális árban árulná, helyrebillenhetne-e a rend?
    - miért árulnak egyesek sés holmikat irreálisan magas, vagy irreálisan alacsony áron, holott ha kicsit számolgatnánk, pl mennyibe kerül a sé, nem annyiban kellene árulni amennyiben kiteszik a dolgokat?
    ( pl 63 sés kártyacsomag hogyan lehet 50m? vagy egy 25 sés láda mitől 60m)

Nos így kezdetnek szemezgessetek :) és fejtsétek ki a véleményeteket jobbról-balról-keresztül -kasul.
    Izgalmasnak ígérkezik, de arra kérlek benneteket mások véleményét tartsátok tiszteletben, és tényleg amolyan hatalmas nagy kibeszélést tartsatok, ne személyeskedjünk.
    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük.
    Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” / Helen Keller /

"And I am feeling so small"
  • Akkor ma legyünk minden lében kanalak és írjunk ide is.

Az árak... Egyszerű a dolog. A régi nagy játékosok egy része itthagyta a játékot, több milliárd yang csücsül porosodó bivalyerős karikon.
    A másik csúnya dolog, hogy ezen bivalyerős karik egy része eladta már minden cuccát szép magyar forintért, ezáltal a cucc a játékban maradt, de a yangot kivonták. A semmiből pedig bitang nehéz teremteni sok milliárd yangot.

Alki árak: itt is volt akik rá voltak állva, ők is eltűntek. Megszűnt a körforgás, és a folyamatos ellátás.
    Egyre többen kezdenek ráálni, vagy a haszon hajtja őket, vagy úgy döntenek, hogy jobban megéri maguknak csinálni, ergo nemsokára megint "normalizálódni" fog az ára

A bizonyos optok felértékelődéséért egyrészt a GF bácsi a felelős, megnyitott egy új kaput az erdővel, így a szeles cuccok ára az égbe szökött. Volt nekem is olyan epicem amit most visszasírnék. Ez mondjuk egy jó lehetőség a yangszerzésre, mert több emberke is ráállt széldefes cuccok farmolására (aranyozott cipő ezüst nyakas).

A yang csomag árával kapcsolatban nem nagyon tudok mit mondani, hallottam, hogy drága, sosem vitt rá a lélek, hogy pénzt költsek a játékra, nem azért játszom. Viszont a SÉ utalványok ára pocsékul megemelkedett, hála a GF bácsi áremelésének. Nálam már abba a kategóriába tartozik, hogy nem éri meg kifarmolni az utalvány árát inkább lemondok az utalványból venni kívánt tárgypiacos termékről.
    Mindenesetre ha emberibb áron lenne a yangcsomag, biztos vagyok benne, hogy több ember megvenné, ergo több yang mozogna a szerveren, és megvennének több olyan holmit ami a "kisembernek" nagy segítség lenne.

Azt ne felejtse el senki, hogy a piac árait mi, játékosok szabjuk. Egy anno 2 milliós zöld sárkánybab is lehet pár hét alatt 7,5-8m (persze amikor szükségem van rá :D ) úgy ahogy az áldás tekercs is volt 1,5-2m is és most szépen tartja a 3-3,5m-ós árát. De az ellenkezője a lélekkő, ami pár éve 10m alatt nem volt, most meg már a teki többet ér nála.

Az a baj a feketepiacon még mindig többet kap az ember a pénzéért mint a GF-től, ha a "járulékos veszteségeket" beleszámolja akkor is. Elérhetőbb források kellenek játékon belül, és nem lesz aki megvegye.
    "Sic gorgiamus allos subjectatos nunc"
  • Gondolkodtam, melyik témába is írjak, de mégis arra jutottam, hogy ebbe, bár a yutnorival kapcsolatos az észrevételem.
    Igazából én is láttam, és már akkor felháborodtam, mikor az alábbi dolgok voltak jelen a piacon:

dreamy wrote:

Odamész a vegyeshez, megveszed 10k-ért a piros életút gömböt (vagy mi a neve) (ja és véletlen se a boltokból, amik 3-3,5m-é árulják ),

Demi wrote:

(Azt a boltot én is láttam....mekkora pofátlan emberek vannak... )

Szeder wrote:

Ez a beraktunk nektek valamit amivel a kis szemfülesek ( akik kirakják 3-4 millába boltba ) a szerencsétlen figyelmetleneken keresni tudnak.
    ugye az életút gömbök....

Nos van ennél lejjebb... és az emberek kapzsisága nem hogy határtalan, de ezt már gusztustalan kizsákmányolásnak nevezném, főleg, hogy 120-as karakter csinálja....
    tegnap láttam először, le is printeltem, mert már akkor akartam írni, de gondoltam nem lesz senki aki bedől neki...
    Íme a kép:

Persze voltak egyéb boltokban is (2-3-5m-é)

Éjjel valaki megvette azt.... Ma már annyira kapzsi az illető, hogy kettőt is kitett:

És ugye tudjuk, hogy ezek a Yutnori asztalnál ennyik:

Mivel ahogy ti itt megemlítettétek az életút gömböket, s talán annak a hatására is, de eltűntek az olyan boltok, ha más nem talán ez is eltűnik.

Én megértem, hogy mindenki annyiban árul bármit, amennyiben szeretne, s szabályozni ezt nem lehet, de ez nem egy drop, vagy egy készített cucc.... ez bizony kőkemény átverés
    (ha én gm lennék , tuti az ilyen boltokat, minimum bezárnám....)

Ha más nem, legalább ha olvassák ezt, talán nem vesznek.... mert igen, én sajnálom azt, aki megvette... hisz normális leírás nem volt itt a játékról. Lehet kellett volna az is, mint minden évben, hogy tessék, ez az új yutnori....
    Szóval, szerintem terjesszétek ezt is....

És marad a kérdés, hová fajul a piac? Mert ez már szánalom....
  • Az arák azért szoktek fel,mert dc-bol tonnaszámra lapátolják ki a yangot,mikozben a játékos kozosség csokken, és megteheti 1-2 "nagy" játékos hogy kiadja az antikrubinért a 230-250m yangot.gyémántért 90m. 1-1 item ára akár 100+ wont is érhet.és megnyugtatlak titeket nem fog leállni a drágulás amíg a dc farm bentvan.Ha kivennék és várnának 1-2 évet amíg a sok felhalmozott yang kiforog a játékból szépen viszaállnak a "normális?!" piaci árak,és a won-nak is lenne értéke.

Tehát ha engem kérdeztek a DC farm a hibás. meg a sok kapzsi.....

The post was edited 2 times, last by MollyDrac01 ().

• MollyDrac01 wrote:

Az arák azért szoktek fel,mert dc-bol tonnaszámra lapátolják ki a yangot,mikozben a játékos kozosség csokken, és megteheti 1-2 "nagy" játékos hogy kiadja az antikrubinért a 230-250m yangot.gyémántért 90m. 1-1 item ára akár 100+ wont is érhet.és megnyugtatlak titeket nem fog leállni a drágulás amíg a dc farm bentvan.vegyék ki, várjanak 1-2 évet amíg a sok felhalmozott yang kiforog a játékbol és szépen viszaállnak a "normális?!" piaci árak.

Tehát ha engem kérdeztek a DC farm a hibás. meg a sok kapzsi.....
    Sok buta hozzászólás van a fórumon, de ez talán viszi a pálmát.
    Ekkora ostobaságot, hogy a DC okolható a piaci árakért... Az meg sem fordul a fejedben, hogy egy ragyogó alki nem 2 perc alatt készül el? Ennek analógiáján zárjuk be a tárgypiacot is, mert nem mindeni teheti meg, hogy havonta tízezreket tölt? Ez is egyenlőtlenségeket szül.
    NeRF
  • Tudom mennyi ido alatt készulnek el az alkik,csináltam már párat. Tegyuk fel venni szeretnék egy szép 105 os vértet legyen a mostani ára 50 won.mivel Mégcsak 61 es vagyok ezért a dc farm kilove nagy runok pl meley szintén kilove. jon a kérdés. hogy hogyan is lesz nekem így 50 wont éro vértem??? Csináljak antikokat? jó otlet szépen lehet vele haladni kb 2 év és az antikok árábol meg is lesz a kiszemelt vért.A bibi csak az hogy valaki 1 hónap alatt dc farmal 2 ilyen vértet is vesz.
    Amíg a dc farmosok nem sokallják az árakat a tobbiek csak annyit látnak hogy hoppá ez ma 3 won. 1 hete mégcsak 2 volt :)

Nerf. Szerinted miért emelkednek az árak? Egyre tobb yang van forgalomban és csokken a játekos kozosség....De elég csak a feketepiacon korulnézned. Emlekszel mekkora felháborodást keltett,amikor a koszti forgatókkal kivitték a yangot a játékból és alig volt yang az embereknek?(nagyrészének) érdekes módon akkor nem voltak 100+ wonos árak:D még mindig kitartok a véleményem mellett kapzsiság és DC.

Hajrá GF!
  • Egyetértek Mollyval. Jómagam is DC-zek immáron második esztendeje és pontosan tudom, hogy az árak zavarodottságát jócskán a DC-ben tonnaszámra összegyülemlő tiszta yang mennyiség képezi. Napi szinten milliárdok özönlenek ki arról a helyről. Mivel a játékosok zömének erről már tudomása is van, hogy azon a map-on mennyi yang termelődik, így persze, hogy a piaci értéktárgyak megindulnak felfelé és már - már megközelítik az irreálisan is magas árakat.. Szerintem is épp ideje lenne a DC farmot kiiktatni a játékból és visszatérni a rendes seggelős metinköves, bossozós farmhoz. A DC farm kivételével egy csapással két legyet lehetne elintézni. Részben a piac normalizálódna, részben pedig megszűnne az a sok felesleges viszálykodás és háborúskodás, ami odabent folyik a yangért.

ugyanakkor a DC felfüggesztése sem jelent a problémára teljes körű megoldást, mivel azóta már felfedezésre talált a játéknak más területe is, ahol a DC-ben kifarmolható yang mennyiséget szintúgy lehet hozni.

A gondot szerintem itt az okozza, hogy a yang képességgel betanított petek túlságosan is magas megduplázó yang zsákmányolási esélyt biztosítanak. Egy majomnak az átlag yang képessége 9.5 ami valójában 95%-ot jelent.

Ja és még valami, ezt külön neked @NeRF ,

abban igazad van, hogy nem a DC (mint yang farmos map) okozza a problémát. A probléma tűzét a DC-ben farmoló és a piacon az árakat szabó kapzsi játékosok szítják. A kapzsi tudván, hogy a DC-s mennyit farmol árat emel. A DC-s tudván, hogy neki még ez az ár is belefér megveszi a kapzsi portékáját. A kapzsi ettől még kapzsibb lesz és még többet akar lehúzni a DC-sről, így tovább növeli az árat. Aki meg nem DC-zik, az nyomorog a legjobban.

The post was edited 2 times, last by Lake ().

• Mindenki élhetett a lehetőséggel, hogy odabent farmolhassa a yangot. Ez a tipikus irigy ember beszólása. Köszönjük, jár érte a piros pont.
    Pontosan a hozzád hasonló tudatlanok gondolják azt, hogy ott bent könnyebb volt a yang szerzés mint a játék más területén. Aki bejött DC-be és nem volt elég idegzete, kitartása a talpon maradáshoz az már kegyetlenül az elején elvérzett. Hét napból hetet úgy bent tölteni, hogy a karaktered zavartalanul farmolhat nagy kitartást és odafigyelést és persze rengeteg időt igényel. Én épp úgy megdolgoztam azért, hogy yangom legyen DC-ben, mint Te metin vagy boss ütéssel. Sőt talán még jobban is. Aki DC-ben farmol az pontosan tudja, hogy embert próbáló helyzeteknek kell alávetnie magát.

Hogy ne legyek off, a fekete yang árusítása is jócskán hozzájárul még a problémához. Manapság rengeteg olyan tárgy van, amit egyszerűen lehetetlenség yangért megvásárolni. A játékosok sorra léptek be a fekete piac rendszerébe. Sokan alkalmazkodnak is ehhez a rendszerhez, máskülönben képtelenség ritkább, jól optolt tárgyakat venni.

The post was edited 1 time, last by Lake ().

• Kíváncsi vagyok mi lenne ha kivennék a DC-s és mindenki bossozós/metinköves farmolásra szorulna (főleg így hogy már csak 3 ch lesz). Mondjuk ha lehetne énis megszüntetném a DC-t, csak ezzel feljönne még egy probléma. Ahogy nő a szint, úgy nő a szükséges cuccok/fejlesztők mennyisége, a metinek / bossok viszont nem nagyon adnak többet (főleg a metinek, bossok még kb az oké kategóriába vannak), így egy nagyobb játékos nem arra lenne szorulva, hogy metineket farmolgasson, hanem ezrével darálja a metineket aztán lesz valamije. Na most erdőbe ez eddig is gond volt, kb 2-3 játékos le tudta foglalni a 6CH-t ha 120as kövezett, mi lenne ezek után rengeteg farmolóval és 3 ch val?

Igazából az a gond, hogy oda jutott a játék, és a játékos/környezet erőviszonyam, hogy a játékos könnyedén darál mindent, ami adhat valamit, mivel úgyis eszméletlen nagy mennyiséget le kell daráljon mire jut valahova. Igazán betehetnének már olyan köveket is , amiket egy fullos játékos se fog 20mp alatt ledarálni, viszont a droppja is kicsit kielégítőbb

MrSunyi wrote:

Érdekes ezt a "kikell venni a DC-t" szöveget olyan emberektől olvasni, akik hányásig farmolták magukat yangal DC-ben.:D
    Jómagam esete ezt elég jól megmagyarázza. 97 es voltam mikor rászorultam hogy DC zzek. Hála a yangfarmosoknak mindennek felkúszott az ára, én meg az addigi 90/95 mapos farmolgatásból kizárt hogy bármi jobb cuccot tudtam volna venni, amivel haladhatok 100-110+ ra. Nagyon nem értettem egyet a DCzéssel, de tudván hogy razizni stb még nem tudok, céhbe nem voltam, ha nem kezdek el DC zni évekbe tellett volna megszerezni azokat a cuccokat ami így meglett kb 6-7 hónap alatt.

Magyarul: mások találtak egy brutál yanghozó módszert. Ezek után vagy csatlakozol közéjük, és megleszel, vagy elutasítod, viszont a piacon úgyis a nekik szabott árakkal fogsz találkozni, és be***tad.

Duplapost. Összevontam. Légyszives a káromkodást is kerüld...még kicsillagozva is! Gégéé
    Még anno mikor a lélekkő ért valamit, töltögettem fel videókat erre a rendkívül népszerű videómegosztó-portálra youtube.com/channel/UC1CZtU1iqDm3kYOCCnNhnTw

The post was edited 1 time, last by Gégéé ().

• Az én véleményem is az hogy, túl sok yang forog a rendszerben ezért a drágulás (a yang leértékelődése). Ehhez nincs nagyon mit hozzá fűzni, felettem már leírták az okokat. Valójában nem éri meg az a bizonyos seggelős, metin ütős farm sem. Sőt hogy elkeserítsem a kisebbeket a Meley run sem. A Razi stb farmról ne is beszéljünk (a ládák ára azért annyi, mert pont annyit érnek, de szerintem még ez is eltúlzott ár). Aki nyitogatott ilyen ládákat az tudja hogy leginkább szemetet tartalmaz, a ráfordított időt, felszerelést se éri meg egyik sem (hacsak nem vagy időmilliomos). Azon a yang ütős dolgon kívül szerintem halott az egész. Szívesen megnézném hogy valaki össze farmolja azt a felszerelést ami a nagyobb karikon van. Reménytelen. Nem véletlen, hogy pvp/bunyóra alkalmas karik alig vannak 110+on is, hiszen nem a farm cucc az igazán drága, hanem a pvp/bunyós.
    A magam részéről kereskedem, azaz olcsón veszek, drágán adok el (azaz én is felelős vagyok a drágulásért, viszont igényel egy kis alap tőkét). A másik pedig az alkik készítése, eddig ragyogóig bezárólag jó sokat csináltam már (Jelzem ez viszont eléggé szerencse játék, nekem ebben eléggé szerencsém van, hogy le is kopogjam)
    Ahhoz képest mennyit adnak az alkik, én nem tartom eltúlzottnak az árakat.
    A fekete kereskedelemről. Az eladói oldalt leginkább a DC-s yangosok közt keresném. Meg tudok pár olyat aki abbahagyta, és így szerezte vissza a "befektetett pénzét".
    Én 8 éve játszom, és 100+ szemszögből írom ezeket a dolgokat, úgyhogy ezekre a farmos, leütős dolgokra már sajnálom az időt, élvezetet nem jelent, csak szinte már munkával egyenértékűnek érzem, hasznosabb map1-en ácsorogni, csetelni és figyelni.
    Javaslatom: az összes ilyen yang termelést megszüntetni, droppot (beleértve a mobok által dobott yangot), ládak tartalmát átalakítani, esetleg legális yang és tárgy kereskedelmen elgondolkodni a GF-nél.
  • Igazából tényleg érdekes olyan ember hozzászólását olvasni aki 3 karival tolja csak Contin és mellete eladásra másik szerveren is tolja DC-t, főleg úgy hogy mindenki tudja hogy remeg a DC-s karija helyéért.

A probléma nem a szerveren lévő yang mennyisége hanem a mentalitásban keresendő, a kölyök ládák árait sem DC-s ember verte fel, hanem speciel egy olyan ember aki már jó ideje nem játszik, csak kell a zsebpénz. Az pedig hogy a ládák árai irreálisak pedig egy olyan dolog hogy oké, akkor legyen 3M a razador láda ára, viszont a belépő legyen 1M és a bent töltött idő se legyen több 10 percnél. 110 felett ahogy elöttem is írták olyan mennyiségű yang kell a játékban egy Nem sikerült elrontottuk szöveghez amit speciális módszereket használókon kívül nem sok ember engedhet meg magának. A 3 ch-s megoldás is csak a GF-nek kedvez hiszen még többet kell majd forgatóra költeni hogy még erősebbek legyenek a karik akik megvédik a kis yang gyárakat.
    114 8| Minek tovább fejlődni? Így sem esik semmi :D :thumbdown:
  • MrSunyi wrote:

Érdekes ezt a "kikell venni a DC-t" szöveget olyan emberektől olvasni, akik hányásig farmolták magukat yangal DC-ben.
    Sosem farmoltam yangot dc-ben. :D és nem azt mondtam hogy kikell venni,esetleg a yangdobás arányokon lehetne állítani. Ha megfigyeled wonban már nincs is értéke a jó optos holmiknak vagy alkimáknak. szinte minden a "feketepiacon" megy.:)
  • Mi a véleményetek az aura kk jelenlegi áráról, nemrég kezdtem a játékot testivel és elgondolkodtam, hogy végülis kiből húznak hasznot a kk árából? Egyszerre gyűjtsek ébenfülesre(300m)tp-s vért és ékszerekre(foggalmam sincs hánymillió) rib vagy fmsre, de az aurának is haladnia kellene. Valamint hívásban is azt vettem észre, ha kereslet van akkor nincs kínálat és fordítva is igaz. Mi történik? Hogy szeretnénk többen lenni a játékban ha a kicsiknek el lehetetleníti a piac a haladást.
    Ez csak gondolat és kiváncsi lennék, hogy aki 5 milláért rakja a kk-t az mit érez :D
    (Egyébként látok némi javulást mert egyre többen árulják 3-3,5m-ért,-amit aztán a kapzsik megvesznek és visszarakják 5millióért :D )
  • Sziasztok lányok és srácok!
    Pihiz!
    Az,hogy az aura kk ára hol jár azt mindig a kereslet kínálat határozza meg,egyesítéssel sok most tanuló karakter van.Nem hinném,hogy nepperek annak az árát érdemben tudnák befolyásolni!
    Ez az úgynevezett "ingyen játék" sosem volt fáklyásmenet,itt ha valamire akarsz jutni,akkor vagy bekockulsz napi sok sok órára,vagy kinyitod a pénztálcádat,esetleg szüleidét,de bele is lehet törődni abba,hogy nem viszed semmire. és sóvárogva nézed a többi játékost.
    Üdv.:fincsi