18.4 Béta teszt kibeszélője

• Kibeszélő
  • Játék

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Kiváncsian várom hogy a talizmánok + sebzését amit irreálisan add ki fogják-e venni, hiszen ami pozitívum általában itt kiveszik. Nem tudom miért kell a jelenlegi rendszerhez hozzá nyúlni, jobb nem lesz, akkor rosszabb se legyen. Ördög katakombát akarják tesztelni? Minek? Maximum a DC-s farmosok járnak ők is csak az első szintig..
    114 8| Minek tovább fejlődni? Így sem esik semmi :D :thumbdown:
  • Köszi Dreamy elolvastam, bár ne tettem volna. Már nyáron mondtam mindenkinek hogy a sok event azért került be hogy Jürgen el tudjon menni Bora-Borára de úgy látom csak tájföldre jutott el. Meg is lesz ennek a következménye. Csináltak egy csomó erős karit azzal hogy betették az ellenállásos rendszert, nem mondom hogy helyes volt, de például egyes bossokat megnézve igenis jó ötlet volt. Erre most csökkenteni akarják az erejét. Gondolom problémát jelent nekik hogy ha valaki megszerezte a kis 75 villámot akkor már nem tölti nekik zsákszámra a pénzt így kicsit húzunk rajta hogy keljen az a 100 villám. Undorító az egész. Ezek tényleg csak elrontani tudják a dolgokat.
  • Demi wrote:

a szeles cuccok mehetnek a levesbe
    Jól ráérzel. :)
    S azokkal együtt még sok minden.

dreamy wrote:

sőt már témák is olvasgassatok
    Kipróbáltam pár mapot. Hááááááát.... szerintem csak olvasgatni fog(unk) fórumon sok játékos, ha bekerül a 18.4.
    Ha így kerül be sok dolog, akkor többen kiszállnak a játékból.
    Nem azon kellene lovagolni, hogy mennyibe kerül 1 sárki láda, mi van Dc-ben, hanem azon, hogy mit ad a GF az új verzióval.
    Vége lesz a laza farmolásnak elvarázsolt erdőben. :) Autós kari szerintem ott nem marad talpon.
    Szilánk nem lesz kereskedhető. Szerintem még rakiban sem lehet majd betenni (ezt nem néztem, de sejtem, hogy így van).
    Próbáltam a nyers köveket nemesíteni, de még ritkáig sem jutottam el, pedig pár nyerset rátoltam (87 db.).
    Hogy megnyugodjon Amiran is: szerintem nem lesz 2,7 milla a razi láda :), viszont a sárki folyamat halt. :P
    "Én én vagyok, és így vagyok jó"
  • Lacrimosa wrote:

Demi wrote:

a szeles cuccok mehetnek a levesbe
    Jól ráérzel. :) S azokkal együtt még sok minden.

dreamy wrote:

sőt már témák is olvasgassatok
    Kipróbáltam pár mapot. Hááááááát.... szerintem csak olvasgatni fog(unk) fórumon sok játékos, ha bekerül a 18.4.Ha így kerül be sok dolog, akkor többen kiszállnak a játékból.
    Nem azon kellene lovagolni, hogy mennyibe kerül 1 sárki láda, mi van Dc-ben, hanem azon, hogy mit ad a GF az új verzióval.
    Vége lesz a laza farmolásnak elvarázsolt erdőben. :) Autós kari szerintem ott nem marad talpon.
    Szilánk nem lesz kereskedhető. Szerintem még rakiban sem lehet majd betenni (ezt nem néztem, de sejtem, hogy így van).
    Próbáltam a nyers köveket nemesíteni, de még ritkáig sem jutottam el, pedig pár nyerset rátoltam (87 db.).
    Hogy megnyugodjon Amiran is: szerintem nem lesz 2,7 milla a razi láda :), viszont a sárki folyamat halt. :P
    A 2,7-es razi ládát amúgy Dreamy látta nem én, bár hozzáteszem ha a szili nem lesz átadható én le is húzom a rolót, aszony csak azt farmolja napi sok karira. Ha pedig deffel nem állnak talpon a karik erdőben akkor látványos lesz nekem akinek nincs is szél deff hiszen nekem eddig oda nem is kellet.
  • Kerek az egész. Így Magyarul leírva még jobbnak hangzik, akik eddig milliárdokat öltek a deffes cuccokba azok most ülni fognak rajta és nézni hogy fekszenek mint a pinty. Gratulálni tudok csak hozzá.
  • A 0 Yangos tárgyakat ahogy az előző teszt alatt sem, úgy most sem lehet megvenni a boltból, nem rossz =D

elérhetővé tettem. dreamy

Lézerkard : 35 Kő
    Bébléd: 21 Kő eddig

„Egy csomó olyan dolog van, amit eldobhatnánk,
    ha nem félnénk attól, hogy valaki felveszi őket.”
    /Oscar Wilde/
  • Valóban irreális az, hogy karakterek a rombolókat autoban ütik mindenféle sérülés nélkül, természetesen azok érezték igazságtalannak, akik anno a 120-as szintért vért izzadtak, a küldihez a rombolókat 3-4-en verték le és azt látják, hogy a most fejlődőek egyszerűen autoban alvás közben elérik a kívánt szinteket. És most jön az, hogy akik már elérték azokkal szemben a következő " generáció" megint vért izzadhat majd. Ugyanígy volt a tábinál, voltak akik mire kivették ezt a fejlődési lehetőséget már nem voltak érintettek, és voltak akiknek 90-ről 95 szintig jelentős időt és energiát vett igénybe hogy felküzdjék magukat. Majd a később fejlődőek autoban lazán.. Én egyetlen dologban látnék kompromisszumot, mégpedig abban, hogy ne legyen könnyű, valóban kihívás legyen a fejlődés ugyanakkor ne menjen rá az élete a játékosoknak monoton szörnycsapkodással a napi játékidejét hónapokig felemésztve. Ennek megoldása az lenne, hogy ha egy karakter gazdája fejlődést tűz ki célul ennek a lehetőségét az eddigieknél sokkal több exp bónusz bevetésével tehesse meg. Úgy gondolom aki józan és megfontolt játékos annak nem célja a biosz és skillek nélküli eszement fejlődés, sokan használják tudatosan a titkok gyűrűjét, adják le az exp-t, de akik fejlődnének különösen ha a kasztjuk is nehezebb eset ( Nem mindenki sura :) )hónapokig mondanak le a közös játék élményéről vagy vannak másokra utalva. Ezt kellene célzottan picit gyorsítani és néha bizonyos exp bónos plusszoknál mintha nem is érvényesülne a kívánt hatás bár ez csak halvány észrevétel a részemről. Tehát vagy hagyják most már, hogy továbbra is bírjanak a karakterek autoban fejlődni és bírják a mapokat ahogy eddig, vagy a fentieket mérlegeljék szerintem. Bár az is hozzátartozik , hogy az autovadászattal nem feltétlenül tudott mindenki élni ha a karaktere bírta is, mert egész egyszerűen nem tudta működtetni a gépét 0-24-ben vagy fél óránként kifagyott a kliense , szóval inkább a hatékonyabbá tett fejlődési lehetőségekre voksolnék, a felszabaduló energiák talán még közös csapatjátékra is fordíthatóak lehetnének az unalmas csapkodás helyett.
    Villámsámán

"Ami nem öl meg, az megerősít"
  • Lucifer002 wrote:

Ezen problémákat csak az oldaná meg ha az automata harcot kivennek a jatekbol..
    Nem fogják.. Ők harcolnak a hekkerek ellen.. főleg úgy, hogy eladják a hack-eket jó lóvéért !

Mikor egy bő játékosréteg eléri az aktuális "elleni erőkkel" a halhatatlanságot bizonyos mapokon, az azt jelenti, hogy többet nem költ a karakterére, mert amire kell, arra "kész" van.
    Na ilyenkor jön egy ilyen 18.4, amivel szépen lebutítanak mindent. Ez bevételt generál. Másra nem gondolnak, nehogy egy kicsit is valaki azt higyje.. mítikus alkímia? Micsoda véletlen, hogy megjelent a Cor Draconis kerék a tárgypiacon... Pánt bónuszok átvitele új pántba? Gyanítom a művelet lehet sikertelen is, kivéve ha van nálad valami tárgypiacos cucc...

Tehát igazam volt, mikor azt írtam a metines facebookra, hogy megint nem a játék élmény növelése a cél. Sosem az. Sosem volt az. Sosem lesz az. Mindig és mindenkor a bevétel és a pénz itt a lényeg. Ami valahol érthető, hiszen szinte minden játéknál az a lényeg, csak sok sok más szolgáltató nem így csinálja, ahogy a GF, aki szinte minden egyes mozzanatával arra törekszik, hogy hogyan húzza le a jónépet lóvéval. Ha megfigyelitek mindig azokat a dolgokat piszkálják meg a játékban, amik "toppon vannak"... Most a DC meg alkímia, aztán régen a tábizás, majd a CH váltogatás.. stb stb... minden mi hasznos nekünk az a GF-nek nem. Ezért fogja magát és megszünteti. Ennyi. Sajnálom én ezt rettenetesen, mert mikor elkezdtem még ennyire nem volt jellemző ez, de sok sok év múltán a GF már nem ad, csak elvenni szeretne.

• Ha kiveszik a szilánk átadhatóságát, lehet, hogy azt a kevés időt is tovább csökkentem, amit most napi szinten vagyok. Kb. kelméket veszem fel, ha otthon vagyok, hétvégente meg pár run/esetleg más mapon farm, amivel szilit ütök és viszem le szilis karinak... Ha nem lehet átadni, a büdös életben nem lesznek meg a kívánt alkijaim, nem is fogom erőltetni a dolgot.

Sphiro wrote:

Én egyetlen dologban látnék kompromisszumot, mégpedig abban, hogy ne legyen könnyű, valóban kihívás legyen a fejlődés ugyanakkor ne menjen rá az élete a játékosoknak monoton szörnycsapkodással a napi játékidejét hónapokig felemésztve. Ennek megoldása az lenne, hogy ha egy karakter gazdája fejlődést tűz ki célul ennek a lehetőségét az eddigieknél sokkal több exp bónusz bevetésével tehesse meg. Úgy gondolom aki józan és megfontolt játékos annak nem célja a biosz és skillek nélküli eszement fejlődés, sokan használják tudatosan a titkok gyűrűjét, adják le az exp-t, de akik fejlődnének különösen ha a kasztjuk is nehezebb eset ( Nem mindenki sura :) )hónapokig mondanak le a közös játék élményéről vagy vannak másokra utalva.
    Jól látod a dolgot. Én is ezért álltam meg bizonyos szinteken, hogy meglegyen a biosz + skill. Mivel fejlődni csak és kizárólag egyedül vagyok hajlandó - én karim, ne húzzanak - és nagyobb állás után min. 10 szintet akarok egyszerre szintelni, az sok idő. Pláne, ha naponta mondjuk 1-2 órád van rá.

Ellenállásokhoz csak azt tudom mondani, hogy vicc...

Miren wrote:

Tudjuk, hogy ez egy kritikus téma, és a hatékonyság csökkentése meglehetősen veszélyes lehet. Ezért ezt lassanként fogjuk bevezetni, hogy a jövőben szükség esetén további finomításokat alkalmazhassunk.
    Tudjátok, hogy veszélyes, még is vak lóval száguldoztok a szakadék felé. Gratulálok.
    A finomhangolást meg úgy kell elképzelni, mint a múltkori balanszkor? Meg úgy, mint mikor két resi között suttyomban erősítetek a mobokot? Nem tudtok olyat átverni, aki hónapokig van egy szinten és resi előtt és resi után érzi, hogy nem egészen egy szint ugyan az a mob/boss...

A kisállat-rendszeres dolog sé-s, ugye?

Grafikai dolog - majd meglátjuk, hogy ez mennyit csökkent a lagon kék ch1 map1-en.

Új érzelmek - nem tökmindegy? Mióta prémium cuccá alakítottátok, nem érdekel a dolog. Ettől elhihetitek, nem fogják többen venni.

Miren wrote:

Nem tetszik valami? - Kérünk, hogy menj a Discussion/Kibeszélő részlegünkhöz, és mondd el nekünk, miért nem.
    Pont úgy, mint legutóbb? Ha jól rémlik komment-cunami volt a balanszkor azt hót telibe ...tátok, hogy a játékosok mennyire ellenezték, mennyire utálták az egészet.

(Ez amúgy többes szám ellenére a GF-nek és nem a team-nek szól.)

"Just according to keikaku" :D
    (Az indafotot is engedjétek használni!)
    Über manga fan 20k + fejezet elolvasója :pillepalle:
  • Igen Lucifer, de ugyanakkor az átlag napi 2 óra játékidőben számolva map1-ről bejutva erdőbe fát keresve egy ( mondjuk ninja) játékos jelenleg halad esetleg 10%-ot így 95-ről 105-re 100 napot csak ezzel foglalkozhatna. Jó elismerem durván számolom, csak szemléltetem mennyi időt emészt fel maga a fejlődés konkrét játék nélkül. és ha csak megáll beszélgetni, vagy nem találja a fát, esetleg beforgat egy jelmezt amire rámegy negyed órája, kipakolja a kariját stb akkor ennyit se. Ha a széldeff hatástalanabb lesz a játékban évek mennek rá olyan tevékenységre ami monoton, nem élvezhető, farmolásra, gyarapodásra alkalmatlan, de még írni se tud mert egy mondat alatt lehal. És ne felejtsük el, hogy nem mindenki tud igazodni az exp eventekhez. Tehát rendben van, hogy az autovadászat káros, de az aktív játékot hatékonyabbá, élvezhetőbbé tenni szükséges lenne ezen a téren is, mert rendben van hogy a játékra, farmolásra kevesebb időt fordítani tudóknak rengeteg sés lehetőségük van kiváltani a szabadidejük hiányát, de a fejlődés tekintetében a maximálisan felhasználható bónuszokkal is kíván némi csiszolást a játék.

Más: A következő tervezett változtatás a szilánkok kereskedhetőségének kivétele megint csak érzékeny veszteség lesz és nem csak azokról beszélek akik maguknak maximális energiát belefektetve gyűjtik de a kezdő játékosok számára az egyik legbiztosabb folyamatos bevételi lehetőség lehetett. Hiszen sok olyan nagy szintű játékos, akinek az alkímia töltéséhez se volt elég ideje napi szinten kiütni a szilit szívesen megvette a kicsiktől. Őket egy komoly üzleti lehetőségtől fosztják meg ezzel és remélem átgondolják még. Kiegészítem : Jelenleg önmagában a napi használatot igénylő alkímia töltése felemészti a kiüthető draconisokat, tekintve hogy néha 5%-os elixíreket váltunk be, ezt kell beosztani 6 db alkímia feltöltésére, mert ha egy is lejár a szett bónusz is ugrik!
    Villámsámán

"Ami nem öl meg, az megerősít"

The post was edited 2 times, last by Sphiro ().

• A szilánk átadhatóságának módosítása egyetlen céllal rendelkezik (...)

Azt a csökött 3 db mennyiséget kiütheti magának mindenki, de sokra nem mész vele...
    Dee ! Lesz lehetőséged vásárolni tárgypiacról és nyerni keréken...

Ne felejtsük el, hogy régen még napi 10-et lehetett csinálni...

Azóta már ott tartunk, hogy csak 3-at lehet gyártani és nem átadható...

Ez az üzemeltető magasról tojik az ŐT eltartó közösségére... Remélem, hogy ezt minél többen észreveszik idővel.

• Kipróbáltam a bétát. Bár tesztnek nehéz mondani valamit ahova nekem kellene az alkikat vinni például hogy megnézzem mit is takar az új alkímia. Arra sincs túl sok ingerem hogy teleportgyűrűk komplett tárházát vigyem magammal, mert ugye ott nem lehet hozzájutni én pedig nem fogok egyik mappról a másikra futni egy béta szerveren.. Érdekes, gondolom arra gondoltak hogy vesznek az emberek gyorsan sé-ért pár zöld babot meg alkit a piacon yangért átviszik és tudják tesztelni.

Sebzés: Mivel nincs portgyűrűmön portolás jelenleg így 95 mappot nem tudtam tesztelni. Barlangban viszont mivel a karakterem alapból ott volt meg tudtam nézni a különbséget. 120-as wp surán 35 villám deffel Contin 1-2-4 a bejövő sebzésem ugyanez az érték a béta szerveren 300-as sebzés. Ha abból indulok ki hogy a 100-as testim amivel farmolok barlangban 70 köröli villámmal tudja ugyanezt elérni körvonalazódik hogy sokan nagyon nagyon pofára fognak esni..

Egyébként sikerült egy mítikus alkímia. Csudaszép +0 matt adott 525 tp-t ha jól emlékszem. Külön köszönöm mindenki nevében aki éveket és milliárdokat ölt bele a komolyabb alkijaiba.
  • Igazából azt nem értem ha az bántja a szemüket hogy sokan autóban szintelnek erdőben, akkor miért nem az ott kapott exp mennyiségét csökkentik ? Sőt...néha már azt nem értem minek szintel valaki? Mit kap a játékos közel a 120-hoz ? Milyen előnye van ? Szinte semmi...
    Azzal kellene foglalkozni az erdő helyett hogy aki már max szinthez közeledik, az is kapjon valamit ami miatt érdemes fejlődni. A további 2 barlang meley mellé? Vagy egy erdővel párhuzamos nagyobb szintű fejlődő map, ahova nem egy fa után futkosva tölti el az ember a sok esetben kicsiny játékra jutó időt ? Ha meg már bent van az ember, esetleg megoldani hogy ne pro missziók essenek odabent hanem csak a szintnek megfelelő lord 3 ? Csak hogy tudjon játszani az ember
    Most már azért is felmegyek bétára, hogy megnézzem , ezzel a minimális játékélménnyel, mennyire sikerült kiszúrni...
    A cor draconis továbbfejlesztési lehetőségén túl, minek kellett belepiszkálni ? Konkrétan nekem van hogy 1-2 óra alatt nem üti ki a karim erdőben a 30 szilit, mert valahogy nem akar esni. Hagyhatom abba az egészet mert még azért sem lesz érdemes feljönni hogy megpróbáljam, és ha nem sikerül próbáljak venni valakitől akinek esik mint az eső .

Pet rendszerben a vámpirizmus készség nem tp szívásra van ? Na ezt is megnézem majd.
  • Az ellenállásokat megértem hogy gyengítik. Énis kicsit nevetségesnek tartom hogy 50 széldeffel, testiként nem bírok lehalni erdőben . Gyakorlatilag olyan könnyű hogy unalmas. Kosztümmel 80-90 defeket is fel lehet pakolni, aminek már semmi értelme. így legalább továbbra is rá leszünk szorulva hogy vásároljuk a ruhákat
    Még anno mikor a lélekkő ért valamit, töltögettem fel videókat erre a rendkívül népszerű videómegosztó-portálra youtube.com/channel/UC1CZtU1iqDm3kYOCCnNhnTw