[Tessék kibeszélni]Céhtelkek-alkimisták

• Kibeszélő
  • Játék

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• [Tessék kibeszélni]Céhtelkek-alkimisták

Sziasztok!

A beszélgető sorozattéma 6. threadjét hoztam ma nektek

Az előző témák:
    [Tessék kibeszélni]Jóslás
    [Tessék kibeszélni]Seon-Hae és a készségkönyvei
    [Tessék kibeszélni]Átkozott állatok és a 30-as fegyverek
    [Tessék kibeszélni]Kóborló főszörnyek, avagy hová bújt a jégboszi?
    [Tessék kibeszélni]Gyakorló harc, avagy egy sosem használt terület?

A mostani téma: céhtelkek-alkimisták
    sokszor foglalkoztatott már ez a téma, s nem vagyok rest körbeszaladni havonta, vagy sűrűbben a mapokat, hogy feltérképezzem a helyzetet céhtelek és alkimisták szempontjából.

A kiindulása a mostani témának ez a bejegyzés:

Alkimisták lelőhelye...

Igazából, most egy átfogóbb elmélkedésre hívnálak benneteket ezzel kapcsolatban, szeretnénk olvasni a véleményeteket az üresen "lefoglalt" telkekről, a sok ugyanolyan alkimistáról és mindenről, ami érintheti ezt a témát.

Azért felteszem a szokásos kérdéseket :)

Kérdések:
    - melyik mapon szoktál kohózni?

- szerinted mit lehetne tenni az üres telkekkel?

- miért jó az, ha "tömegalkisok" vannak, ahelyett, hogy mindenből lenne inkább?

- milyen változtatásokat tartanál jónak ezen téma kapcsán?

Természetesen, ezek csak irányadó kérdések, most bármilyen ötletet, véleményt szívesen látunk :)

Továbbra is igyekszem izgalmas témákat hozni, amennyiben ötleted is lenne a következő témákhoz, azt jelezd nekem pm-ben, hogy milyen témát látnál szívesen a "Tessék kibeszélni" sorozatban.

Hajrá, tessék kibeszélni!
    Dreamy
    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük.
    Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” / Helen Keller /

"And I am feeling so small"
  • Természetesen legszívesebben map1-en használom az alkimistákat, de ez sok esetben megoldhatatlan , mert sajnos nagyon nem figyelnek oda a céhvezérek, hogy ne egy 25. ében, mennykönny vagy lélekkristály alkimistát csináljanak. Aki nem épített map1-es telkére 1 hónapon belül attól elvettem volna, mert az csak kitolásból illetve remélt anyagi haszonból kifolyólag vette meg a telket az aktív céhek elöl, akiknek valószínűleg a céhvezére sem otthon heverkélt, hanem dolgozott illetve iskolában volt amikor végre meg lehetett venni a céh telkeket.
    Nem jó ha tömeg alkisok vannak, jobb lenne szerintem , ha mindenki mielőtt megcsinálja az alkimistáját szépen körül nézne, hogy miből van hiány.
    Figyelembe kéne venni a játék és az igények változását. Mióta ugye végre működnek a deffek, sokkal nagyobb az igény bizonyos alkimistákra mint régen volt. Gondolok itt most a réz, fa, ezüst alkimistákra.
    A sikerességi arányon mindenképpen emelnék, mert ezek az alkimisták nagyon gyengék matekból és sajnos elég gyakran a 60% maximum 30% ra jön ki ami mondjuk elég bosszantó ha van valamiből összesen 200 érced és ugye 60% -kos esélynél akkor legalább 1 sikeresnek kéne lennie, sokszor 600 ból is csak nulla. A legideálisabb az lenne, a mapokon ahol vannak céh telkek nem egyforma , hanem minél több féle alkimista lenne , hogy ha nekiáll az ember kohózni , ne kelljen értékes játékidőket eltúrázni.

The post was edited 1 time, last by Szeder ().

• Ha tehetem map1-en, ha kénytelen vagyok átmenni, akkor map3-on. A másik céh map - pirosaknál Miryang - külön kitolás, ugyanis ott 9k/kohózásba kerül az egész. Erre csak akkor lettem figyelmes, amikor tömeges mennyiségben vittem be és sokkal kevesebbel jöttem ki, mint ami be volt kalkulálva. Következő alkalommal megnéztem.

Az aránnyal egyetértek az előttem szólóval. Én általában nagy mennyiségben viszek egyszerre, előfordult, hogy 4-5 ezret is egyféléből. Így nem mondható az, hogy pont csak akkor jött ki rosszul. Nagyon régóta 60% alatt van az egész. Volt, hogy 10k, volt, hogy 20k ércet csináltam meg egy menetben (persze vegyesen, nem egy féléből) és 50%-ra saccoltam, annyi kb. megvolt. De persze lebontva nem feltétlen...

Mondjuk annak örülök, hogy nálunk van már kinn ezüst és ha jól rémlik réz alkimista is, de fáért és aranyért be kell menni. Map3-on is vannak ugyan üres telkek, de oda gondolom sokan nem néznek el. Valamiért nem közismert.

Valóban zavaró, hogy a királyi hármasból (mennyei-ében-lélekkristály) gyakorlatilag van, hogy egymás mellett találkozni, de ha én pl. rubint vagy turmalint akarnék kohózni, keressek.
    (Bár itt is javul a helyzet, tavaly ősszel arany és ezüst alkimistáért kék céh mapra kellett átmennem...)

De ahogy látom, kékbe sincsen jáde alkimista... ezért nem is foglalkozok vele, pedig újabban lenne rá néha igény kis szintű ninják részéről....

Szerk.: Üres telkek esetén szerintem érdemes lenne megnézni, aktív-e a mostani vezető (ugye most már átadódik a vezetőség) és ha az aktuális vezető se lépett be x ideig lehet, kéne olyan lehetőség, hogy visszatérítik a telek árát, a telek pedig szabaddá válik azon esetben, ha azon nincs semmi. Nagyon sokan megvennék a telket és húznának rá közösség igényeinek megfelelő alkimistát.

A 2-3 éve inaktív céhtelekkel rendelkező céhek esete meg ...

"Tell me, what do you think is the ultimate fear? I really thought I'd already reached the darkest of the dark, but then, ahead of me, I beheld a darkness even greater still."
    Don't look it.
    Über manga fan 20k + fejezet elolvasója :pillepalle:
  • Nuttika wrote:

A másik céh map - pirosaknál Miryang - külön kitolás, ugyanis ott 9k/kohózásba kerül az egész.
    Nagyon jó, hogy ezt megemlítetted. Valóban a grófságokban annyi, olyan mintha másik biribe mennél. Ez nekem is nemrég tűnt fel, bár csak az újmapos alkisokat néztem. Vajon a sima alkisok is (pl ében, mennyei)?
    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük.

• dreamy wrote:

Nuttika wrote:

A másik céh map - pirosaknál Miryang - külön kitolás, ugyanis ott 9k/kohózásba kerül az egész.
    Nagyon jó, hogy ezt megemlítetted. Valóban a grófságokban annyi, olyan mintha másik biribe mennél. Ez nekem is nemrég tűnt fel, bár csak az újmapos alkisokat néztem. Vajon a sima alkisok is (pl ében, mennyei)?
    Konkrétan kérésre készítettem fa kohót és az esetben is annyi volt. Nem nagyon csináltam még új mappos ércből.
    De nekem úgy rémlik, régen nem volt különbség, ezért reménykedem, hát ha valaki megtudakolja, hogy ez a változás miért és hogyan került be.

"Tell me, what do you think is the ultimate fear? I really thought I'd already reached the darkest of the dark, but then, ahead of me, I beheld a darkness even greater still."
    Don't look it.
  • Remek, nekem fel se tűnt , hogy a saját céh területünkön külföldinek tekint a rendszer. Ez szerintem, hiba, remélem javításra kerül. Rendszeresen változtatnom kell a céh alkimistámat, mert mindig vannak divat ércek amikből rengeteg alkimista van , mig a másikból egy se , pedig az új érdeket is egyre többen használják. Ez persze olyankor nem működik amikor a céhbank sem működik.
  • Nuttika wrote:

Szerk.: Üres telkek esetén szerintem érdemes lenne megnézni, aktív-e a mostani vezető (ugye most már átadódik a vezetőség) és ha az aktuális vezető se lépett be x ideig lehet, kéne olyan lehetőség, hogy visszatérítik a telek árát, a telek pedig szabaddá válik azon esetben, ha azon nincs semmi. Nagyon sokan megvennék a telket és húznának rá közösség igényeinek megfelelő alkimistát.

Elvileg, a wiki szerint:
    wiki.metin2.hu/index.php/C%C3%….A9htelek_elveszt.C3.A9se
    Én annyi olyan céhnek látok telket, amilyen céhet még "élőben" nem láttam... Vajon ez a dolog működik?
    Mert az a sejtésem, hogy ezek a "noname" céhek többsége 1-2 tagos céh lehet, és valszeg be sem lépnek az illetők...

Szeder wrote:

a saját céh területünkön külföldinek tekint a rendszer. Ez szerintem, hiba, remélem javításra kerül.
    Remélem ennek is valaki utána néz :)

• Szeder wrote:

Rendszeresen változtatnom kell a céh alkimistámat, mert mindig vannak divat ércek amikből rengeteg alkimista van , mig a másikból egy se , pedig az új érdeket is egyre többen használják. Ez persze olyankor nem működik amikor a céhbank sem működik.
    Személy szerint nem nagyon érdekelne, hogy legyen céhtelkem, hiszen egyszemélyes céhem van kényelmi okból, de többször gondolkoztam rajta, hogy csak alkimistáért be kéne rá ruházni. Pirosban tavasszal volt egy rendes játékos, aki kérésre megváltoztatta aranyra a céhmapos alkimistáját. De örülök, hogy mások is változtatják igény szerint. Ezek szerint nem hallucináltam, hogy vándorolnak az alkimisták. Egyik alkalommal pl. iszonyat morcos lettem, mert bevittem a gyöngyöket, csak nem volt benn gyöngy alkimista.

dreamy wrote:

Nuttika wrote:

Elvileg, a wiki szerint:wiki.metin2.hu/index.php/C%C3%….A9htelek_elveszt.C3.A9se
    Én annyi olyan céhnek látok telket, amilyen céhet még "élőben" nem láttam... Vajon ez a dolog működik?
    Mert az a sejtésem, hogy ezek a "noname" céhek többsége 1-2 tagos céh lehet, és valszeg be sem lépnek az illetők...

Ez a wikis link érdekes, csak szerintem nem működik ez a funkció, nem veszi el tőlük a telket. Legalábbis ugyan ezen okból, amit te is említesz következtetek erre. Vagy esetleg köztudott, hogy inaktívvá vált az adott céh.

Don't look it.
  • Nekem volt Miryangon gyöngy alkimistám, de pont mellettem egyszer csak lett egy másik , utána céh tagok kérésére lett rubin, amiből szintén pár hét után lett egy halommal. Most ha jól emlékszem éppen gránát , mert ezt kérték tőlem. Mivel ugye több szerverről lettünk egy helyre rakva sokunknak van saját céhe ami leginkább a régi szervereken működött, de most ahoz hogy valóban csapatban tudjunk játszani összeállt nem kevés céh, de a céh telkeket megtartottuk persze, hisz végül is nem keveset öltünk bele régen. Elsődlegesen persze a jelenlegi céh társak kérése szerint változtatunk, de én is szeretném ha végre lenne ebben valami rendszer.
  • Én amúgy a grófságot kedvelem, mert szinte minden egy helyen van. Ahogy már mondtam nekem is nemrég tűnt fel mennyit kér az alkis, eddig nem is figyeltem, mert elégedett voltam azzal, h átmegyek és ott van körbe mindenféle alkimista, nem kell kutyagolni le-fel a térképen. (ettől függetlenül továbbra is odamegyek olvasztani :) )
    Meg... ezért is hozták létre ugye.
    Hogy ott legyen egy helyen minden.
    (és... kékeknél az is a legjobban kiépült sztem, többet nyújt mint a lefoglalózott map1)

A váltogatást én is alkalmazom, legalább ennyivel is segíteni tudok másoknak.

Kék birodalomban az a sok mennyei alkimista szinte kezdetek óta van, egyrészt ugye mindenki a fix bevétel miatt választhatta azt. Bár meg kell jegyezzem, az igazi pénzt a céhnek nem az alkimista hozza, az csak alamizsna, a legtöbb a kovácsból jön, ha jön...
    Gyanítom akkor ezen az elven a kovácsolás is így megy, hogy más birodalombelinek tekint a rendszer, de majd meglesem.

Még egy dolog ami felmerült bennem, hogy nemrég hívásban olvastam, hogy illető "ott ragadt" grófságban (persze... tudom, h van másik karija, megoldhatta volna), de mégis valahogy vicces volt, hogy annyit olvasztott, hogy a visszaportra nem gondolt.
    Szerintem jó lenne, ha oda (és vissza) nem kellene fizetni. Hisz az sem kevés yang, és amúgy is azért mész oda, hogy pénzt költs, hisz ott más nincsen.

• Na igen a portolás azért is gond , mert nem tudsz kivinni 10-esnél kisebb karit , és hát például én a kohóköveket 1-es karin tartom, nekem elég drága a ki be mászkálás. Nekem is volt már céh társam akit ki kellett menteni :) A kovácsot se néztem , de én babonából mindig ugyanazt használom ékszerre például. Ő már bevált :)
  • Én alkimisták esetében szoktam ugyan azokhoz visszajárni, kivéve ha túl gyakran ront túl sokat. (Ezért is voltam morcos, mikor eltűnt benn a gyöngy, de ugye azóta van máshol is.)

Igazándiból ahogy megfigyeltem, a kisebbek nem is nagyon tudnak a grófságokról. Nálunk is ragadtak be, de én alapból kiszámolom előre a várható költségeket + 2 portolást és még kicsit hagyok is rá a biztonság kedvéért. Na ezért tűnt fel, hogy drágább lett a dolog.

Don't look it.
  • -melyik mapon szoktál kohózni? hahazudnék ha azt mondanám hogy évente szoktam mert több éve játszok mint amennyiszer bányászatra vetemedtem, de akkor map1en olvasztottam be a kis ébenfa érceimet

- szerinted mit lehetne tenni az üres telkekkel? - A probléma szerintem az inaktív céhekkel van , talán ezeket kéne szűrni(erre több tippem is lenne hogyan), aztán a másik hogy talán az új játékosok nem rendelkeznek 200as packookba stócolt kövek,fák,lemezek meg egyéb építőkockákkal...erre lehetne valami event, vagy lehetne venni igazából csak ide kellenek szóval egy probát megérne valami telek építő kampány event stb keretein belül....

- miért jó az, ha "tömegalkisok" vannak, ahelyett, hogy mindenből lenne inkább? - ez igy a nemtörődömség vagy a személyes ellentétek , de szerintem ezt a jó ISten se tudná pontosan megmondani, nekünk kívülállóknak ez magas kérdés

- milyen változtatásokat tartanál jónak ezen téma kapcsán? - [i]nincs céhtelkem de már volt részem építgetni telket nem a gf keretében, nagyon élveztem személy szerint rendkívül jó ha ,,maradandót" alkot az ember. Talán ott fent ha rászánnák magukat fixen összejönne egy kis változtatás egy-két hét amíg egy npc ad el keléket (mint pl a 10éves ahol volt zászló) vagy ilyen arató cuccos h na x mob és kapsz alapkövet . Kohóknál limitálni hogy azon a mapon már van 1-2 és nelegyen 3. vagy épp 2.se ...
    (ez a kovácsnál kivitelezhetetlen lenne azzal amugy sincs baj szerintem)

,,Továbbra is igyekszem izgalmas témákat hozni, amennyiben ötleted is lenne a következő témákhoz, azt jelezd nekem pm-ben, hogy milyen témát látnál szívesen a "Tessék kibeszélni" sorozatban."
    -ezzel tuti élni fogok sajnos az előző témákhoz nem tudtam hozzá szolni de most végig olvastam mindet és nagyon tetszettek :D
    105 menta
    38 íjász
    :thumbsup: 200 iq videó :thx:

The post was edited 1 time, last by AkiNemVak ().

• Nem az alkizáshoz kapcsolódik , de szerintem az építőanyagokat nem olyan nehéz megszerezni a játékon belül. Céh telkekről beszélünk, ami optimális esetben egy együtt működő csapat munkájának eredménye, tehát többen gyűjtögethetik szépen az alapanyagokat. Illetve azoktól se kéne elvenni a bevétel forrást akik ezeket eladásra gyűjtik. Annyira kevés dolog van már amiből yangot lehet csinálni robot karik beállítása nélkül, és pont a robot karik miatt az árak elszálltak a csillagos égbe. Régebben inkább bányászott az akinek gyengébb volt a karaktere és szépen megtudott élni a koholmányok eladásából is , úgy hogy nem 2-3 millába vette a lélekköveket, hanem jóval drágábban , mert kevesebb volt a piacon. Bányászni úgy is lehet, ha közben magyarázod a leckét a gyereknek :)
  • Én a magam részéről azért kedvelem, mert pl. ha csak valami nyugodt dolgot akarok csinál elalvás előtt, ez elég monoton ahhoz, hogy elálmosodjak, de tudok közben olvasni, beszélgetni, vagy éppen a háziállatokra figyelni, de akár filmet nézni.
    Kifejezetten irritál, ha sokan dömpingben nyomják ki direkt nyomott áron, mert add meg uram, de most mindjárt kell nekik a pénz. (Valaki anno írta Shinshoo-ban, megveszi ő drágábban is, ha annyiba rakják ki. De ha direkt kinn van olcsón...) Ha valaki nem csak egy-két kohóra megy rá is lehet stabil bevétele és nem változik naponta a kohók ára, nincs az, hogy hol ebből, hol abból van hiány.

Az építő anyagok meg ... régen nem láttam rá keresletet. Még tavaly vett tőlem valaki 25 millióba talán alapkövet és fatörzset, azóta senki semmit. Nem is farmolom már őket.

Szerk.: Nem kicsit égő, hogy a másik két birodalom próbálja már megfelelően felosztani az alkimistákat, de mi pirosak, ... gyerekek vagyunk, 3 smaragd, 3 mennyei, 3 ében....

Don't look it.

The post was edited 1 time, last by Nuttika ().

• Sziasztok ! Ha lehet ilyet ezútonszeretném megkérni continuum kék map1 építetlen céhtelkek tulaját (3db) valaki adja el nekem a telket pl a vételár 3-4x áron ! Konkrétan: KissVakond ,DeathStar, PussyCats céhekre gondolok ! Szeretnék építkezni ha sikerülne ! Köszönöm !
  • Nekem volt anno map1en telkem. Őszintén szólva nagyot csalódtam az egészben, mert kerek 300!!! yangot kapott a céh kohónként. a kovács kicsivel bőkezűbb volt, de nem volt számottevő. Mennyei alkival és ékszer kovival (összevonás utáni nagy hajtásról beszélek) kerek 2-5m/ hét volt a bevétel ami valljuk be potipénznek 1 embernek elég volt pár napra de nem egy egész céhnek.
    Ha összeszámoljuk hogy a telek volt 70m az alkoholista meg a kopasz rá 20-20m + céhépület további 20-25m akkor kiszámolhatjuk hogy sok évre lesz szükség mire a telek ára visszajön. Elég forgalmas helyen volt, de a szomszédokkal megalkudtam, hogy legyen mennyei ében meg fehérarany szentháromság ott, sőt mindhárom koviból lett egy, szóval közkedvelt volt a terület.
    Megértem azokat is akik nem építik be mert nem éri meg, de akkor legyenek hajlandóak eladni a telket.
    Ha nincs nálam csak mennyei ében meg fehérarany én is inkább map1et választom, viszont ha már mindenképp át kell mennem daeyamiba akkor ott kohózok szívesebben.

A beépítetlen területekre pedig tényleg jó lenne valami frissítés, mert ez így kellemetlen, de a kohózásból származó bevételt növelném sokkal, hogy érje is meg megépíteni egy ilyet.
    "Sic gorgiamus allos subjectatos nunc"
  • Map1-en kohóztam ha ott nem volt olyan ami kellett akkor mentem máshova. Aki pedig nem építkezett a telkére már rég elvettem volna tőle. Mert foglalja a helyet egy olyantól aki például építkezne rá. A másik baj,hogy a játékosok nem néznek szét milyen alkis van a telkeken és össze-vissza csinálják. Szét kell nézni és tényleg olyat csinálni amiből hiány van. A sikeresség aránya lehetne jobb meg akik nem építkeztek a telekre azoktól el venni és esélyt adni a többi céh vezérnek, hogy telket vegyen és tudják használni.