Birodalmi Harc és Céh Háborúk!

• Játék

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• A céh háborúk rendszere nemrég teljes átdolgozáson ment keresztül. Az az igazság, hogy ez nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, így nem hiszem, hogy újabb nagy arányú fejlesztésre rá lehetne bírni a Webzent.

A birodalmi háborús része a javaslatnak tetszik. Ugyanakkor az általános eufória közben hadd játsszam én az ördög ügyvédjét:
    1: Hogyan működne ez a háború ha a birodalmak egyenként 11-13 fővel képviseltetik magukat?
    2: Ha egy karakter legyilkolása továbbra is egy pontot ér, versenyképesnek gondolod a mészárlással ezt a zónavédelmet?
    3: Miből gondolod, hogy birodalmi szinten is működne az a fajta taktikai koordináció amit céhen belül, hangalapú chat segítségével sikeres?

Összefoglalva a pillanatnyi véleményem: A két magyar szerveren összesen nyolc kategóriában indul birodalmi war. Ezekből egy (Continuum 4-es kategória) vonultat fel annyi játékost ami miatt esetleg érdemes elgondolkodni ezen, de általában még az se. A legutóbbi birodalmi harc valóban nagy érdeklődés mellett zajlott, jó is volt nézni az egymásnak rontó tömegeket. Ilyen körülmények között tényleg jól jött volna egy nagyobb térkép, zónákkal, arénákkal pusztán azért, hogy megtörje az egybefüggő teret, és lelassítsa a harcoló felek egymáshoz jutását.
    A javaslat lényeges része, hogy a kezdőpont a háború teljes időtartama alatt védett zóna marad, illetve az újraéledés választható legyen kezdőpont és előőrsök között. Ha utóbbit kicseréljük a régi jól megszokott helyben/városban történő újraéledésre, azt hiszem nagyjából ugyanezt a hatást érjük el, csak kisebb térképen.

Jelenleg úgy érzem, hogy a befektetett temérdek munka ellenére sem tudom támogatni a javaslatot.
    Akinek nótája nincsen, annak szíve sincs
  • Kedves Dalvin!

Köszönöm gondolataid. Reméltem is, hogy nem csak pozitív hozzászólások érkeznek és lesz módomban elmélkedni másokkal a javaslatról.
    Először is a Webzen újításairól csak egy kérdést tennék fel: Emlékszel hogy volt e javaslatként?Előfordult a fejlesztés alatt hogy megkérdezzék a közösségeket. érdekelné e a játékos állományt efféle újítás? Én nem emlékszem, de ha lett volna ilyen elnézést kérek a kritikámért.
    Válaszolva kérdéseidre:
    1: A javaslatban kifejtettem, hogy igen sajnos csak a legnagyobb szintű harcokra szántam a javaslatot a magyar közösségnek. De más országok közösségeiben még lehetnek olyan szintek ahol használható lenne.
    Akár kisebb verzióban.
    2:Nos igen versenyképesnek tartom a zónák védelméért adott pontok és az ellenfelek legyőzése által kapott pontokat.
    A zónákért nem csak pont jár, hanem az egész birodalomnak bónusz.Ami segít az ellenfelek legyőzéséért járó pontok gyűjtésében, vagy azok megtartásában.Nem tudom, hogy ki hogy értelmezte de az újraéledést nem csak a saját előőrsön képzeltük el.Ha a birodalmad elfoglalja az ellenfélét akkor oda is lehet éledni.így növelve az esélyét annak,hogy több zóna is egy birodalom kezébe kerüljön.
    3:Nos a taktikai koordináció birodalmi szintre valószínű kicsit kaotikus lenne.Ez is több lehetőséget nyújt a lehetséges játék variációkra.Biztos hogy közelebb hozná egymáshoz az azonos birodalomban játszókat.
    Ennek megoldására írtam a javaslatba a Birodalmi harcon belüli külön chat-et.
    Lehetőség nyílik a birodalmaknak még a harc előtt kidolgozni egyfajta taktikát, ugyanis a harc körülbelül egy héttel előtte meg van hirdetve.
    Erre a lehetőségre biztos hogy nem csak a pvp orientált játékosok mennének be küzdeni.Saját tapasztalat, hogy a játékosok egyharmada használja csak a Birodalmi harc adta lehetőségeket.

Remélem választ tudtam adni kérdéseidre.

Night
    Jedi Lvl 120. Már nincs mit tanulni a karival :rolleyes: