SD2-kibeszélés, elmélkedés...

• Kibeszélő

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Ha valaki ismeri a szabályzatot,tudhatja,hogy külön említi az SD2-t.A más helyeken való viselkedést nem annyira veszi szigorúan,mivel az nyílt terület és lássuk be..a játék alapja a harc.Az SD2 belépős,más szabályokkal,más feltételekkel van bent valaki....itt mindenképpen körültekintőbbnek kell lennie a bentlévőknek,ezért írtam erről!
  • Wazo wrote:

Nem kérek meg senkit..hiszen nem tehetem meg.....de ha a nagyok ilyen helyeken elveszik a kisebb szintű játékosok fejlődési területét..akkor ne csodálkozzannak ha arra tévedve megteszem a kellő intézkedéseket és persze megjegyzéseimet!(Természetesen csak a Szabályzatnak megfelelő módon!)

Teljesen egyetértek veled Wazo!!! De. És itt a DE. Ugyan mond már meg miféle intézkedéseket tehetsz meg sd 2 ben, ha bent van egy 80+ os kari? És milyen megjegyzésekre gondoltál??? Ne legyél már ekkora spíler mert GM-vagy.Ezzel nem sértegetni akartalak csak nagy az arc, ha érted mire gondolok? Mert ha hívásba kiírom hogy horgász hackert találtam a kutya sem válaszol a GM-ek közül! Szóval erre kellene megoldást találni nem pedig arra hogy egy 80+ os húz egy kissebb karit sd2 ben! Aztán még sorolhatnám DT-t is ha 2 külön birodalombeli csapat vár a metinre.

Az én szerény véleményem annyi lenne hogy, a viselkedési morált kellene csak megváltoztatni és minden rendbe lenne! mert az tényleg furcsa amikor a 11 éves gyerek leanyáz mert nem húzom:) A nevem mögötti szám a születési évemet jelenti a gyengébbek kedvéért:)

Üdv

Ja és tényleg semmi sértő szándékom nem volt ezzel a komment-el!
  • Szia
    Látod erről beszéltem..akik ismernek már tudják milyen a vérmérsékletem..igy a megjegyzéseimet is ismerik már.Normálisan,jelzők nélkül szoktam csevegni.Ilyenek jönnek mint amiket írtál!De igaz...dolgozom...megigérem,csak hivatalosan kommunikálok mindenkivel!
  • floki72 wrote:

Az én szerény véleményem annyi lenne hogy, a viselkedési morált kellene csak megváltoztatni és minden rendbe lenne! mert az tényleg furcsa amikor a 11 éves gyerek leanyáz mert nem húzom:) A nevem mögötti szám a születési évemet jelenti a gyengébbek kedvéért:)

Üdv

Ja és tényleg semmi sértő szándékom nem volt ezzel a komment-el!
    De ezt már sokszor megbeszéltük, morálon nem lehet javítani csak akkor ha az egyének javítanak, de sokan nem is akarnak, szigorúbb szabályok nagyobb hatalom a Gmeknek szerintem ez kell, az h egy 11éves leanyáz a cshúzós kariával engem nem zavar, de az mikor egy 75+os húzott Mes skillekel teszi ezt akkor kicsit azért jobban fáj.
  • Nem kell nagyobb hatalom,vagy hívjuk ahogy akarjuk a GM kezébe..minek?
    Ehhez nem kell:

GM - Game Master

A GM-ek feladata (a szerveren, ahol GM) tehát a hívóchat (illetve a helyi chat, amennyiben ott vannak) moderálása, a játékosok felügyelete, a csalók lehetőség szerinti felkutatása, megfigyelése. Válaszolás a játékosok kérdéseire, amit privátban (suttogás) tehetnek fel. A GM nem mindig érhető el PM-ben, bizonyos esetben letiltják ezt
    a funkciót, mert bizonyos feladatok ellátása közben zavaró a sok megjelenő privát üzenet.

Azért vagyunk,hogy segítsünk,és kiszürjük a szabálysértőket.Szóljunk és figyelmeztessünk ha éppen arra van szükség!Ami a fő..érthetően emberi hangon tegyük!Amit írtam az első irásomban....az a lényege,ha már odáig fajul egy cselekmény hogy GM közbeavatkozik,akkor felénk is elvárható a normális hangnem még akkor is,ha valaki 80+!Természetes hogy nem egy nagyszintű hív majd,hanem egy kisebb szintű,aki meg sem mer mozdulni SD2-ben mert nagy a kis csipet csapatával bement és őt figyelmen kivül hadják.Az a jelenség meg igenis zavaró és panaszra adhat okot,ha egy nagyszintű három termet összehúz,nem foglalkozva a többi játékossal.A morálhoz meg nem szabályzat,hanem emberi gondolkodás kell csak...

Hangsúlyozom..én csak SD2-ről beszélek!
    Az is tény..mint irtátok is,ha valaki hívásban GM et kér,nem biztos hogy fejvesztve odasiet..de miért?
    Én is sok esetben hiába látom,hogy valaki hív..nem tudok menni,mert éppen intézkedem máshol.Szégyen lenne,ha egy intézkedést féluton lezárna valaki...bocsánat,megyek...szia....Az intézkedés után persze sietek minnél több játékoshoz eljutni,de mi sem tudunk ezer felé szakadni..pedig jó lenne.
    Akkor mit kapnánk?????Bele sem gondolok!
  • akk sztem már meg is kéne nyitni a GM felvételt , és ez 12 éves kortol lehessen (tudom ez lehetetlen) ... hiszen annyi 18 éves/ elmult embernek családja és munkahelye nem engedi hogy játszon. Lehetetlen annyi GM et fel venni hogy minden ilyen helyen ott lehessen 1... itt nem a "rendszeren" hanem a játékosokon/ a stilusukon kéne változtatni.

Üdvözlettel:
    a pici anti23 :D
  • RE: Kicsit más szemmel nézve...

Wazo wrote:

-Senkinek nincs egy terembe a falba belevésve a neve,hogy az az ővé,csak ő lehet bent,mindenki más húzzon onnan de gyorsan,mert fejlődni szeretne!
    -A nagyszintű játékosok...80+lv felett erőszeretettel mennek be egy pár kicsivel aki valami úton hozzá tartozik hogy szintelje...figyelitek????80+os szintel 70+ost!!!!Erre a véleményemet nem írom most len ide..mert nem éppen szép lenne a szóhasználatom...
    -Minden nagyszíntű,emlékezhetünk rá...a barlang nyitását várta és kiabált...itt miért nem?????Nos megvan nyitva....bevallom unatkoznak a suraszellemek...most nyitva a 2 szintje...elvétve megy be valaki!
    -Én azt vallom....egy nagy karakternek nem az a menő...aki a szintjénél 20 al kisebb mobokból összehúz 10 tucatot,ki se látszódva a sok mob alól és agyonvágja őket!Menjenek a szintjüknek megfelelő helyre--ott legyenek nagylegények!!!!!

Nem kérek meg senkit..hiszen nem tehetem meg.....de ha a nagyok ilyen helyeken elveszik a kisebb szintű játékosok fejlődési területét..akkor ne csodálkozzannak ha arra tévedve megteszem a kellő intézkedéseket és persze megjegyzéseimet!(Természetesen csak a Szabályzatnak megfelelő módon!)
    Sd2 számomra egy utálatos hely. Bárcsak belehetne vinni a saját kiskarit a barlangaba sokkal egyszerűbb lenne a húzása. Nem lenne olyan unalmas, valami dropp esne és sokkal jobban jönne az exp mindkét kari számára, vagyis a nagy is kapna valamit, de nincs így...
    Nem menőzésről van szó csak van aki haladna, nem szándékozom fél életemet sd2-ben tölteni, hogy megcsináljak 2-3 kiskarimat. Több termet azért húz össze az ember, mert a nagyterem sem ressel elég gyorsan...
    Szinte a nagyterem mindig foglalt mind a 4 ch-n, sokszor előfordul, hogy megítélésem szerint gyengébb játékos/ok ölnek benne akik nem oda valók. Na ugyebár, ha odamegyek és én is elkezdek, persze, hogy nem marad nekik mob. Ez konfliktushoz vezet. Vannak normálisak akik belátják és egyszerűen odébbállnak, de vannak akik hívják a Gm-et, anyáznak stb...
    A másik szitu amikor a benne lévő játékos nagyságrendileg elviszi de azért nem teljesen, azért marad csop. Na ha ide bemegyek megint probléma van...
    Aki teljesen leüríti a termet, ő mellé értelemszerűen nem megyek... Mindig a 4 ch közül megkeresem a leggyengébb pontot..
    Tegyük fel nem megyek a nagyterembe oké semmi probléma talán annyi, hogy máshol 4-5 termet ürítek, hogy legalább megfelelő mennyiséget ölni tudjak minimum annyit mint a nagyterembe. Na ez is problémás nem nekem más kiskariknak mert nem tudnak sd adott részén ölni...
    Oh semmi gond van még az eleje sd-nek. Ott ugyebár nem öl senki mindig üres. Azzal csak egy a problémám mivel a közelharcos mobokat egy pillanat alatt lepüfölöm, de az íjjászokhoz lóról le kicsit csapkod kicsit skillez... Ketyeg a tárgypiacos ring, a dupla ring, a vezér könyv... Azért én se akarok sd-2 be megöregedni ha van egyszerűbb módja...
    Én se szórakozásból megyek be, azért mert kell: buff, kiskari warra, farmkari stb...

Kérdezném én mi a megoldás? Nem akarok én senkit megszívatni, nem akarok senkivel se konfliktust, de tartsuk már szem előtt, hogy nem tudom máshova vinni a kiskarimat húzni 65-70-75-ös szintre, pedig szeretném...
  • Hello Pana!

Ez sajnos így van...sd2-ben már akkora tömegek vannak, hogy meg sem lehet mozdulni...a nagyterembe éjfél körül lehet bemozdulni, mert előtte nevetséges 6X-es karakterek csapkodnak falnál 1-2 csopit :thumbdown: persze megállok, betolom köppenyt terem közepén, átfutok mellette lévő terembe ott is köppeny és vissza a nagyba, akkor erre vagy az jön, hogyha másik birodalombeli akkor ájultat (ha harcos akkor skillel, ha nem akkor lóskill is elég sokszor előfordult ellenem) , vagy anyázik, GM-et hív (de mire fel??? 8| ) stb..

Én 78-ra ott csináltam meg 70%-ot, hát képzeled mennyi időt töltöttem ott el, de így is ha nem kötöttek belém vagy 3man, akkor senki....a legviccesebb, amikor a 78-80-as (nem emlékszem már hányas volt) Davidok bejár a termembe felszedni a cuccokat...hát ehhez gratulálok, büszke lehet az ilyen magára...7X-en lopkodni jár be :thumbsup:

Én ajánlom neked a kiskarik tolását DT 8-on...oda biztos, hogy senki nem jön anyázni, beszólogatni, hátráltatni...fogod elhúzod a mobokat egy helyről, oda beállítod a kiskarit és hipp-hopp megvannak a szintek...szerintem, amennyit te bírsz (gondolom simán elhúzod egyedül 8-at) azzal a mennyiséggel jobb az Exp mint sd2-ben...

Nem mellékes, hogy oda nem kell sd2-belépő...én se veszek szívesen pl egy buffra SÉ-t...mert pontosan semmit nem vennék utána neki úgyse...nem tudom itthon milyen összegeket lehet feltölteni, mi ha SÉ-t töltünk csak paypal-ról mert mobile-ról eleve irreálisan drága az átutalásoshoz képest. Ha már költünk, akkor találjuk meg azt is, hogyan lehet abban is spórolni :)

üdv. West
  • Beszéljünk még kicsit a potról... szerintetek közepeset vagy, nagyot éri meg bevinni? Én a közepes mellett állok, de ha kapok 1 jó véleményt erről még az is lehet be se megyek :phatgrin: (csak vicc) Én csak 1 nagyon jó haveromtól kaptam az a tanácsot hogy közepessel menjek be, mert olcsóbb és gyorsabban tölti fel. Lehet tévedek, hogy ezt mondta minden esetre kérhetném hogy olyan véleményetek legyen ami nem sérti meg a barátomat mert ő is fórumozik és mindig azt mondja hogy ne mondjam meg ki ő :ninja: ...
  • Sd2 Fontoss

Sziasztok!
    Az lenne a kérdésem hogy hanyas szintől mennyi deffel és mennyi tp vel érdemes sd2-be meni ölni.Aválaszokat előre is köszi :P

Testi vagyok,és nem leszolásokat kérek hanem tippeket.

a defem 375 a tp-m8.3k,ez sztetek elég(alabárd+9el)?
    áthelyeztem. Dreamy

The post was edited 1 time, last by YarimNasim ().

• Szia
    Sztem van ilyen thread/válasz a kérdésedre,de
    én lv 43 mentem be , igaz csoportban öltem..
    ha menta vagy lv 50 fekáknál felmész onnan sd2 75ig majd lélek .
  • És miért olyan nehéz a Kezdő Kérdésekbe írni ezt?
    SD2-be akár 10-es szintűen is bemehetsz, ha elég erős vagy, tehát innentől már hülyeség a kérdésed....
  • Jól jön a dropp már 54-től is, bár én kissé nehezen bírom, egyrészt mert nem jók a cuccaim másrészt mert bm vok. De meglepően jól fejlődtem:)
  • Xen312 wrote:

Jól jön a dropp már 54-től is, bár én kissé nehezen bírom, egyrészt mert nem jók a cuccaim másrészt mert bm vok. De meglepően jól fejlődtem:)
    Hát dropp az nem nagyon van 61ig úgyh szerintem te az expére gondoltál :D , de expéé miatt ha bírod talán már megéri hamarabb is, viszont van egy aranymondás amit már sokan ismernek itt "puding próbája az evés" :thumbup:
  • sziasztok

szerintetek sd2 be minimum menniy def fel érdemes bemenni ??

és mennyi deef el lehet jol fejlödni ?

(nem menta kasztnak)

áthelyeztem. dreamy