17.5 verzió kibeszélő (Zodiákus templom, talizmán, elementáris ell., balansz változtatások, stb)

• Kibeszélő
  • Játék

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• 17.5 verzió kibeszélő (Zodiákus templom, talizmán, elementáris ell., balansz változtatások, stb)

Ahogy olvasom, már jön is a "csodálatos" újítás.... Csak gratulálni tudok hozzá,nagyszerű és briliáns elmékre vall ez a mostani újítás..... (remélem érezhető volt a az irónia)

Témákat szétválasztottam, itt ehhez a témához lehet hozzászólni:
    Érkezik a 17.5-ös frissítés!

Dreamy
  • Mostmár tudhatjuk a "balansz" szó náluk nem azt jelenti mint nálunk.. :)) Valahogy a "vágjuk tönkre amit lehet" jobban illik ehhez a frissítéshez mint a balansz. :) :)

Csak azt nem értem, hogy ha a WPnek közel ugyanannyit ad 90 INT-el a penge mint egy aura akkor a farkasnak miért is kevesebbet? Az aurához miért nem kell "erő"-s cuccokat felpakolni hogy attól függjön az értéke?
    "Ami nem öl meg, az XP-t ad."
  • a karakterosztályos nerf nemnagyon érdekel, tovább is pörgettem, hw event jónak tűnik, legyen olyan mint az első okey event és 1 szót nem szólok
    nyilván aki 80+os érdekli mit nerfelnek balanszolnak stb de én magasról tojok már gfre csinálhatnak bármi nem érdekel:D event legyen jó a többi már csak nekem játék, rég nem veszem komolyan már ezt.. vannak az életben fontosabb dolgok is mint hogy mit nerfelnek és idegeskedjek, legyen a ti dolgotok hajrá
  • nova1997 wrote:

Phone: A legjobb, hogy a farkas nerfet 0 cuccal negatív készségkáros fegyoval egy 120asra tolva mutatja meg nekünk, amiből kiderül a leges legminimumabb sebzéskülönbség. Ha a drága lengyel barátunk 1es karira, kasztkővel kk-s fegyóval és intel felpakolva mutatta volna meg a sebzés különbséget, akkor kiderült volna, hogy nem 100 a sebzés különbség a nerf után, hanem akár 5-10k-val kevesebbet tol a farkas. :) Bizonyára azért nem kaptál engedélyt viszont ő kapott mindenféle speciális engedélyt, mert ő megemlítette a vezetőségnek, hogy mindenképp jó színben tünteti fel a patchet ;)
    Így már világos nekem is :D
    Beszéltek itt farkas nerfről, majd jött ez a videó, amiben jól látható különbség nincs is...Persze gondoltam, hogy ez gyakorlatban valamivel nagyobb különbség lesz.

A változásokhoz:
    Kemény azért a GF, nem fél mégjobban elrontani a játékot...Ezért tényleg le a kalappal előttük, van ott kurázsi bőven.

A pvp aréna megint valami totál eldeformált, a végtelenségig csapkodós, a megszokott pvp-től teljesen eltérő cucc lesz mint a "war aréna"?
    Azzal is jobban egyetértettem volna, ha marad a normál pvp rendszer, csak végre nem 5 ellenfelet kapsz a nyakadba egyszerre, hanem tolhatsz egy komótos 1v1-et. Persze ez csak az én véleményem.
  • Igazából kezdek rájönni a lényegre. Nem azért tették be BÉTÁ-t,mert kíváncsiak voltak a véleményünkre. Hanem azért,hogy teszteljük le a meglévőt. És ha bug van akkor jelentsük. El volt ez már döntve a legelején. A másik: Nem értem miért kell 2 kasztot erősíteni (akik eddig sem voltak gyengék) és 2 kasztot gyönyörűen leépíteni? Illetve,nem úgy volt,hogy a bm-nek is belenyúlnak a sötét védelmébe és ezen túl csak deffet fog adni skill deffet nem? Mert az lemaradt szépen a listáról. Azt mondták törekednek az egyensúlyra. Ez még is milyen egyensúly? Nem az irigység beszél belőlem csak sajnálom azokat akik majd ennek a levét isszák meg. Két kasztot kiemeltek a többiit meg eltapossák. Wp surával miért nem kezdenek valamit? Szerintem ők is szeretnének pvp-zni. Nem csak szerencsétlenkedni...és próbálnak annyit tenni,hogy kioltanak és várják a kegyes halált,mert nekik erre futja a skilljükből! De ezeken úgy gondolom felesleges háborogni is. Úgy is az lesz amit "fentebb" akarnak. Mindig is így volt és így is marad.
  • Attis85 wrote:

Darcoon wrote:

Lélek rendszer rendezvény

Minden karakter kap egy saját lelket: kéket vagy pirosat

Adjátok oda a megfelelő tárgyat az NPC-nek, és ő ad egy dobozt, amiben az igazi lelketek rejtőzik

Minden léleknek 5 szintje van és saját időtartama. De tartsátok észben, hogy ha nem töltitek fel újra, elvesztitek a lelketeket

Sziasztok!
    Ez micsoda, mit fog adni, mire jó?
    Honnan kell tölteni? Hogyan kell azt?

Minato85

Idézetet szerkesztettem. Dreamy
    Minden lehetőség adott. Az a kérdés: Mennyire használod a lehetőséget ki!
    Harc nélkül nincs győzelem, cél nélkül nincs harc, harc nélkül a béke sem létezik!
    Soha nem adom fel a harcot, mert ha feladom, már rég elvesztettem a békét!
  • Az egész nekem egy kicsit furcsa, mintha nem az előrelépés hanem a visszalépés lenne a cél, illetve ugye a pénzlehúzás. Próbálgattuk bétán a zodiákos akármit és szinte esélytelennek tűnt mivel ha a boss közelébe ment bárki azt azonnal negatív hatás alá vonta és kő/kutya/meghal/ akármi lett vele. Ilyen módon érthetetlen hogy mégis hogy gondolják. Kapunk olyan új vérteket amiket nálunk reálisan a szerveren maximum 10 ember tudna csinálni de ők sem fognak 30 mágia deffet meg 5 kk deffet elcserélni 15 félember ellenállásra. Kapunk pár új fegyvert amiből kitűnik hogy a harcosok gyengítve a surák meg lehúzva lesznek. Akkor itt milyen ballanszról beszélünk?

Olyan skill változásokat hoznak amik az alapból túl erős kasztokat lehúzzák a villám sámi kivételével mert abból meg istent csináltak....

:pillepalle: Biztosan mi nem értjük hogy most mi is a ballansz lényege.

Off: Lesz valami cucc amit +200-ra lehet húzni? Most komolyan? +9-re se lehet szinte kihúzni Nigéria éves GDP-je nélkül valamit akkor mi lesz a +200?
    114 8| Minek tovább fejlődni? Így sem esik semmi :D :thumbdown:
  • Ha már a stat pontokkal variálnak, akkor szerintem jogosan várnánk el mondjuk minden karakter részére legalább egy újra leosztási lehetőséget.

Edit: dreamy kedves, a stat pontokról írtam. Azzal, hogy direkt azt a részét emeled ki a mondatomnak, mely ezt az információt nem tartalmazza, csak magadat teszed értetlenné.

Edit2: Tessék, erről beszéltem.

"...Hogy a balanszolással kapcsolatos változtatások a lehető legigazságosabbak legyenek, néhány érintett karakterosztály "balanszoláshoz használt tárgyakat" kap majd..."
    lv95 WP 5P / Lv86 Sárkány Sámán 4P
    Lv87 Testi 3P 1G / lv64 Sárkány Sámán 3G
    Lv77 Menta 4G / Lv80 Tőr 2P 2G
    Lv75 WP 1P 3G / lv55 Farkas 2P 1G

The post was edited 2 times, last by DracoInThePast ().

• DracoInThePast wrote:

jogosan várnánk el mondjuk minden karakter részére legalább egy újra leosztási lehetőséget.
    Mit szeretnél újra osztani? :)

Szeder wrote:

Itt most konkrétan mondjuk a gaya rendszerre gondolok, ami nagyon remek hogy mivel a játékosok arra használják hogy "akkor szivassuk egymást" ha már így hagyták az egészet. Így soha nem fog tudni senki összegyűjteni komolyabb mennyiségű gayát.
    Itt reagálok @Szeder írására, mert nagyon is egyet értettem vele, és ha minden igaz 1 hét múlva megszűnik a szivatási lehetőség, hisz 1 hét lesz, ahogy eddig is kellett volna... nem mint most, hogy múlt héten is utolsó órákban ment egy csapat (mert hát nem bírták kivárni, hogy esetlegesen aki már 1 hónapja vár a gayájára megkapja), és 2 napja se bírták ki, hogy ismét lemenjen végre talán a 7 nap......... NC nekik... de hál istennek :) javítják.
    Nem morogtunk szerintem, mikor folyamatosan mentek a csapatok, mert hát ez van... és mindennap újra 7 nap volt... de így tényleg egyet kell értsek Szederrel, hogy ez semmi más, csak a másik csapatok szivatása....
    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük.
    Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” / Helen Keller /

"And I am feeling so small"
  • Sziasztok!

Én már várom az új patchet. :D

Elsősorban a sámán változtatások miatt (a fő karakterem sárkány sámi). Kíváncsi vagyok, mennyire fognak beválni a felújított képességek. Szerintem jó ötlet volt, hogy egyes skillek erejét más-más státuszpontok növeljék, így változatosabbak lehetnek a karakterek, meg kell gondolni mit maxolsz ki először és így
    eldöntheted mi legyen a sámid erőssége és gyengéje (persze ez csak addig érvényes, míg lvl. 90-et el nem éred). Eddig is úgy gondoltam, hogy a sárkány sámán inkább pvm-es karakter, az ő kezébe ezért egy harang illik, míg a gyógysámán pvp-s, ezért neki a legyező kell. Most, hogy a skilleket is a harang erősíti én így két legyet üthetek egy csapásra. Persze azok felháborodását is megértem, akik a sárkány sámira legyezőt fulloztak ki és most mehet a kukába... Bár így, hogy a gyógysámi ilyen pvp isten lett, biztos el lehet jó áron adni majd, ha ez vigasztal valakit. xd

Azért lássuk be, lvl. 40 után elég monotonná válik a játék, lvl. 75 utánról nem is beszélve... Kell a frissítés. Az új cuccok, map, stb. Nyilván nem fog minden beválni elsőre, lehet másodszorra se, de végre történik valami.

"Bármi történjék is, NE nyomd meg a gombot...!"
    -Guardians of the Galaxy Vol.2-

The post was edited 1 time, last by xNymeria ().

• Érdekes módon már most elkezdődött a karakterek leépítése.
    Farkas cuccokat hónapok óta látni kint (hozzáteszem jókat,nem pár millás értékről beszélünk) kb azóta mikor megérkeztek az első balansz hírek. Kis szinten vannak farkasok,de a nagyok valahogy eltűntek... Piacon is ha valaki szét néz...előkerültek a 105+9 sámi legyezők a piacra. Nem hiszem,hogy azért akarja eladni mert most neki kell a +9 harang helyette. Van egy olyan érzésem,hogy valaki inkább belefáradt a dologba és lezárja élete ezt a fejezetét. Oltári nagy butaságnak tartom ezt a stat pontok újra leosztását is. Én kivárok vele, mert ha fél év után kiderül,hogy jujjj elrontottuk még sem így akartuk a nagy balanszot akkor nem lesz humorom pakolgatni jobbról balra a statokat. Másik ez a legyező harang mizéria. A legyezőben eddig is nagyobb volt a mágikus támadó lehet ugyan ott vagy vele,mint most az új verzióban majd a haranggal. (legalább is ezt csak merem remélni) De ennyi idő után most behozni ezt a fejlesztést nevetséges. Kb 10 évvel ezelőtt kellett volna :D bár a villám sáminak előnye származik belőle. Én nem cserélem le a legyezőmet harangra. Majd ha fagy! Nem lesz itepshop használat a részemről. Arra ment ki az egész,hogy keljen új fegyót húzni a nagyoknak. Nagy üzlet is lenne benne a kovács kövekben ez tény :) de a surák is hasonló cipőben járnak,legalább is így rebesgetik az új nagy szintű fegyóról.

The post was edited 1 time, last by Lyria ().

• Sárkány sámiként teljesen siralmasnak vélem ezt a balanszot. Remélema GF statisztikáin is meg fog látszani az elbaltázott döntés.
    Nevetséges volt látni, hogy béta fórumon jelezték a játékosok, hogy ez így nem lesz jó, de kb. annyit ért, mintha otthon a fal felé fordultak volna, és annak magyarázták volna.

Good old days ...

Über manga fan 20k + fejezet elolvasója :pillepalle:
  • Ideje volt már ezt a 7 napot 7 napra beállítani. :)

dreamy wrote:

Nem morogtunk szerintem, mikor folyamatosan mentek a csapatok, mert hát ez van... és mindennap újra 7 nap volt... de így tényleg egyet kell értsek Szederrel, hogy ez semmi más, csak a másik csapatok szivatása...
    Azért kérdezz rá szedertől, hogy az utolsó nap véletlenül nem a saját céhtársai mentek egy Meley runt? :)
    "Én én vagyok, és így vagyok jó"
  • Lacrimosa wrote:

Azért kérdezz rá szedertől, hogy az utolsó nap véletlenül nem a saját céhtársai mentek egy Meley runt?
    Attól érezheti annak :) sőt , talán még jobban. (de ez már sztem az ő magánügyük)

Más:
    Meley-exp újítást személy szerint jónak tartom, bár bizonyára sok embert ez érzékenyen érint.
    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük.
    Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” / Helen Keller /

"And I am feeling so small"
  • xNymeria wrote:

Sziasztok!

Én már várom az új patchet. :D

Szerintem jó ötlet volt, hogy egyes skillek erejét más-más státuszpontok növeljék, így változatosabbak lehetnek a karakterek, meg kell gondolni mit maxolsz ki először és így eldöntheted mi legyen a sámid erőssége és gyengéje.

Azért lássuk be, lvl. 40 után elég monotonná válik a játék, lvl. 75 utánról nem is beszélve... Kell a frissítés. Az új cuccok, map, stb. Nyilván nem fog minden beválni elsőre, lehet másodszorra se, de végre történik valami.
    Ha annyira várod... a státuszpontokkal kapcsolatban:
    Vegyünk egy sámit, legyen akár lvl40 akár lvl70 körüli, te örülsz annak, hogy többféleképpen húzhatod a statod és így kiválaszthatod, hogy melyik skilled legyen erősebb vagy melyik skilled legyen gyengébb... De elmondom neked, hogy egy Wari is örülni fog, mivel neki elég az erőt feltolni plafonig és neki minden skillje ugyan úgy erősödik... nem úgy, mint neked. ;)

A monoton menetről:
    Attól nem lesz monoton a játék, hogy betesznek egy új kazamatát? Amit csak akkor fogsz tudni kivinni, ha minimum 90es P skilles, alkis, fullos cuccos karid van... Amiben csak akkor van esélyed, ha kitolsz +200ra egy itemet (vagy kettőt)... Aminek a végén kapsz majd ládát és 20ból 1x örülhetsz, hogy nem szemét jön?
    (Béta forumon egy kiváló alkis lvl50es sura nekiment a Zodiákus templomnak, és azt hiszem a 3. emeleten már elvérzett.)
    (Bemutató videóban megmutatta a videós GM, ezeket az új elemental rúnákat (vagy mi), hogy +200ig kitolható... aha rátett egy halom tekit, de +3nál nagyobbra nem ment xD majd, ha valaki +200ast akar, az szerezzen szépen 1500db mágikus követ és talán meglesz neki.)

Az új lvl120as cuccokat egyedül a németek és törökök fogják tudni kiélvezni, de ott is csak a legelszántabbak (khmm legpénzesebbek), vagy a teamtagok a sé kuponjukkal.

єїэ:|Figyelmeztetés! Dreamy|:єїэ
    ~(*-*)~ | Bibor: P | Széttépés: P | Átváltozás: P | \(*-*)/
  • Statpontot is emelhetik ha már itt pakolgatni kell. Ahogy írva lett a farkasok már most eltűntek, lehet a sárkány sámik is elfognak. Ezt a legyezős, harangos dolgot csak nem aludták ki, azért úgy összeszámolnám hány sárkány sámi fog csinálni dupla demis harangot.

Lényegében nagyon jól sikerült ez a verzió így a maradék játékosokat is elzavarják akik még hisznek a csodákban. Csak így tovább összefog ez jönni. :thumbsup:
  • Az lessz akkor a legjobb ha healer sámán ként fogok egy harangot. nem huzok legyezőt nem használok skillt hanem metint ütök hátasról az elvarázsolt erdőben amig meg nem halok és mindent Ügyre meg intre pakolok és beviszek egy buff sámit aki csopiba buffol:)
    Név: Dooko Birodalom: Jinno Szint: Lv100 Céh:Walhalla Szerver: Pegasus Villám karom p Villám hajítás P Villám könyörgés p Kúrál P gyorsaság P Támadás+ Hagyjuk