Halloween event 2017

• Kibeszélő

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Sziasztok,

Event=esemény, nem pedig "Hú de jó végre milliárdos leszek".
    A még aktív fórumosok nagyobb része évek óta játssza a metin2-t. Ennyi idő alatt én ezeket az eventeket úgy kezelem, hogy kapok valami extra dolgot a játékhoz.
    Összejön pár tábla, akkor kipróbálom.
    Ha az Okey-val kellene párhuzamot vonni, akkor a mostaninál nagyobb a szerencse faktor.
    Volt jó pár bronz (8-10) és jóval kevesebb ezüst(2-3) . Kinyitom, nem pakolgatom félre, hogy majd a húsvéti event előtt boltba rakjam 20-30M-ért.
    Egy optolót kaptam, többi mind yang volt az ezüstből is. Örültem mindegyiknek, hisz még egyszer:
    az amúgy is játszott játékban földre potyogott nyírfát kell hozzá felvenni, úgy hogy még lehajolnom sem kell.

Üdv.:
    Ben
  • Nos.41-es karival ütöttem profi majomkaziba és fekáknál.Nekem is óránként jön 28 kb,bár fekáknál mintha jobban esne,de lehet csak azért mert jobban bírom mint a kazit.Kettőt játszottam eddig,2 győzelem mindkettőből ezüst jött,ami nem rossz.Szóval eddig nem panaszkodom,bár a dropp valóban lehetne jobb.De a játékkal nincsen bajom.
  • Igen de szerintem a játékosok joggal elvárnák hogy egy event ne arról szóljon hogy szenvedsz a gép elött órákat aztán meg a jutalmad egy nagy semmi... És csak egy picit kéne finomítani az eventen és máris minden játékos elégedett lenne vele! Ha percenként esne a nyírfa törzs kesztyűvel az olyan nagy kérés lenne? Az óránként 1 tábla helyett fél óránként 1 tábla lenne ami nagy különbség...
    Legalább ennyit megtehetne a gf hogy normalizálja a dropot mert az már sok hogy a pálcikákhoz is szerencse kell meg ahoz is hogy a gép elött érj a célba úgy hogy maradjon legalább 150 pontod...
    A láda nyitásról meg ne is beszéljünk ahoz mekkora szerencse kell hogy nyiss valami értelmeset!
    Az event lényege meg szerintem az hogy a játékos jól érezze magát közben és hasznosan teljen az idő is ami a hasznos jutalmakat jelenti hogy haladjon előre a játékban mert a játék lényege még mindig az hogy a karakteredet fejleszd a lehető legerősebbre! Mert azt látom amikor nincs event akkor a legtöbb játékos várja már hogy legyen egy jó event amiből tud egy kis hasznot húzni hogy erősödjön már végre a karaktere és ne map1en unatkozzon... Mert valjuk be nem sok mindent tud egy játékos csinálni ha nincs event. És most azokra gondolok akik nem séznek! Mert azt tudjuk hogy a gf csak azokra gondol akik tömik a pénztárcájukat... Én csak azt mondom hogy régebben az is tudott haladni erősödni a játékban aki nem költött a játékra mert olyan eventek voltak amiket kihasználva elégedett lehetett a játékos...
  • kismetines wrote:

Sziasztok,

A még aktív fórumosok nagyobb része évek óta játssza a metin2-t. Ennyi idő alatt én ezeket az eventeket úgy kezelem, hogy kapok valami extra dolgot a játékhoz.
    Ha az Okey-val kellene párhuzamot vonni, akkor a mostaninál nagyobb a szerencse faktor.
    Volt jó pár bronz (8-10) és jóval kevesebb ezüst(2-3) . Kinyitom, nem pakolgatom félre, hogy majd a húsvéti event előtt boltba rakjam 20-30M-ért.
    Egy optolót kaptam, többi mind yang volt az ezüstből is. Örültem mindegyiknek, hisz még egyszer:
    az amúgy is játszott játékban földre potyogott nyírfát kell hozzá felvenni, úgy hogy még lehajolnom sem kell.

Üdv.:
    Ben
    Régen így volt, amikor még volt lelkesedés is, mindennek örültünk, de amióta fejlesztést fejlesztés követ, egyes karakterek erősödnek, mások stagnálnak, de az, hogy ne haljon ki teljesen a játék, fontos, hogy az emberek tartsák a lépést...Kő ütésből régen lehetett pénzt szerezni, manapság csak a lélekkő ér valamit (3m) illetve a szilánkozás/alkizás, 75 felett pedig akinek van forintja amit beleölhet, mehet DC-be 0-24-ben yangot ütni.

Én 2010 óta játszom, 1 forintot nem költöttem a játékra, annak idején, 2010-2011-ben kőütésből éltem, mindezek mellett az eventekből szedtem össze yangot (Haloween, Karácsony, Húsvét, HF eventek) amik hangulatosak voltak, és mindemellett hasznosak is, kis karaktereknek és nagyoknak is egyaránt. A játék fejlődésével együtt jöttek a folyamatosan lebutított eventek, óriási sé orientáció, a karakterek között nagyobb a szakadék mint valaha, tárgyi és morális értelemben is, csapatjáték is csak céhen belül van.

Szóval szerintem a jelenlegi játékosállomány megérdemli a nem csak simán csicsás, de izgalmas és hasznos eventeket (Nem feltétlen yang szempontjából) legjobb példa a hal kirakós event, az egyik legjobb esemény a Metin2 történelmében...Szerintem. Összehozta az embereket, pecázgattak, beszélgettek, mindemellett hasznos is volt, illetve a kirakós játék folyamata sem volt demoralizáló.
    Ez az én véleményem. Ez az event sem rossz, nem akarok meggazdagodni belőle, egyáltalán nem terveztem, viszont az arany yut nori ládákat és az ezüstöket is szépen lehet értékesíteni.
  • Csatlakozom pár előttem szólóhoz. Az eventnek nem szenvedős dolognak kellene lennie. Elmegyek a karimmal erdőbe fejlődni, 1 óra alatt 4-5db nyírfa az normális ? Tehát ne játékkal töltsem az időmet, hanem vitázzak pár emberrel lemúroknál, tapossak ki magamnak egy kis helyet, aztán tenyereljek a szóközre pár órán keresztül és akkor talán kapok esélyt arra párszor hogy a gép agyonverjen pár "szerencsés" dobásból ? Ha egy kevés kis esze lenne annak aki ezt kitalálta, akkor szerintem azt csinálja, hogy essen a nyirfa mint a szemét, de a szilihez hasonlóan csak bizonyos darabszámú táblát lehessen egy nap kigyűjteni. Így az akinek kevés az ideje játszani is tudná élvezni az eventet, de normál játék közben. Aki meg kocka és van ideje itt ülni egész nap, az is kiütögetné a tábláit, csak több karival.
    De nyugodtan hülyézzen le aki másképp látja..
  • kismetines wrote:

Sziasztok,

Üdv.:
    Ben
    Igazad lenne abban az esetben , ha tényleg kapna valami +-t a játékos, de nem kap csak bosszúságot. Te se kis karival játszol többnyire , nos én is a 120-ast szeretem legjobban és nem érek rá egész nap itt ütögetni. 3 nap alatt jött össze 1 tábla, végig nyerésre álltam a végén csodák csodája mégis vesztettem. Eleve nem úgy álltam a dologhoz hogy húúú most aztán meggazdagodok de szeretném élvezni a játékot. Amikor céhtársamnak összejött az aranyláda és szellemkő csomagot nyitott amiben 0-1-2-es kövek voltak , na akkor mondtam hogy ez mindennek az alja. A legjobb az volt amikor egyszerűen pár napig estek a tökök amiből nyithattál potit is ugyan , de azért áldás tekit, zenbabot is amik ugye nem nagy dolgok, de mégis nem teljesen haszontalan. Amikor játszunk szerintem mi is olyanok vagyunk , mint a gyerekek ha valamiből sok esik sokkal jobban érezzük magukat,mintha csak hébe-hóba pottyan 1-1 db. Ez olyan mint a kis gyerek ha sok aprópénzt adtál neki boldog volt , mert sok darab :) Játékélmény akárhogy is vesszük eltűnt a játékból, ha nem nyomod reggeltől estig vagy nem vásárolsz akkor esélytelen , hogy bármit is kapj az eventből. 4 napja megy az event , én napi max 3 órát vagyok fent ez azt jelenti , eddig 1 táblám jött össze . Én minden ládát nyitogatok, mert a metin2 lényege a nyitogatás, soha nem az volt a cél eventnél hogy meggazdagodjak belőle, de szeretném végre újra jól érezni magam, és nem hiszem , hogy ez annyira extra igény.
  • CSODA TÖRTÉNT!!!!!
    Ha hiszitek ha nem ma csináltam egy 240 pontos aranyat! Nagyon nagy szerencsém volt mert elsőre egybe tudtam rakni a két korongom és utána azt dobtam hogy lépjek hátra egyet! Hát én is nehezen hittem el de megtörtént! Vannak még csodák! De sajnos nagy arányban bronz jön ami nagyon el tudja venni a játékos kedvét. Na de én nem panaszkodok nekem megvolt mára a sikerélmény! Pedig azt hittem egész event alatt nem sikerül összehoznom egy aranyat se.

Eddig 1 arany 3 ezüst 10 bronz!

The post was edited 1 time, last by Kreativ ().

• Kreativ wrote:

CSODA TÖRTÉNT!!!!!
    Ha hiszitek ha nem ma csináltam egy 240 pontos aranyat! Nagyon nagy szerencsém volt mert elsőre egybe tudtam rakni a két korongom és utána azt dobtam hogy lépjek hátra egyet! Hát én is nehezen hittem el de megtörtént! Vannak még csodák! De sajnos nagy arányban bronz jön ami nagyon el tudja venni a játékos kedvét. Na de én nem panaszkodok nekem megvolt mára a sikerélmény! Pedig azt hittem egész event alatt nem sikerül összehoznom egy aranyat se.

Eddig 1 arany 3 ezüst 10 bronz!
    Grat :D Ezen ügyködtem én is, de nekem nem jött össze a büntetőkör...Már ha ezt lehet bünetésnek nevezni. :D
    Én 3 ezüstöt csináltam a mai nap folyamán, szal haladok én is amennyire enged a játék :D
  • kismetines wrote:

Sziasztok,

Üdv.:
    Ben

Ha lehet belekötök . Event=esemény nem pedig Event=esemény néven lehúzlak. Én speciel nem szólnék egy szót sem ha nem lett volna event, ugyan úgy mint ahogy a minden évben megrendezett nyári tombola elmaradása után sem szóltam semmit. De az hogy "event" címszóval lehúznak mert ugye tudjuk hogy azt teszik az nekem sem tetszik. Event=Játékélmény talán így lehetne fogalmazni csak ugye az nincs. Nem tartom akkora problémának ha valami ritkábban esik (bár speciel nekem ez normálisan esik) de azt igen ha egyértelműen látod hogy az egész úgy van kitalálva hogy semmi esetben sem fogsz mondjuk 50% feletti arányt csinálni pl. ezüst ládából.

Egész könnyen ráírhatná a GF hogy az arany ládában 10k sé van hiszen 99% a szervernek nem csinált arany ládát a maradék meg épp nem azt nyitott. Ezek a 70-es fegyverek amik benne vannak meg a vicc kategória.
    114 8| Minek tovább fejlődni? Így sem esik semmi :D :thumbdown:
  • 120-as karakterrel elég változó a törzs esése. Volt razador, nemere run, ahol szórta, máskor meg 3-4 db. esett ki egy run alatt.
    100-as karinak óránként összejött az 1 táblányi törzs.
    Ma délelőtt előkerestem a "szörnyszülötett", és puszta kíváncsiságból bementem sd3-ba. Kb. 70-75 perc alatt 6 táblányi törzs potyogott ki.
    Viszont a táblajáték az valami katasztrófa. :) Többnyire bronz dobozokat sikerül összeszedni, volt pár arany, ezüst is, de nem igazán nyitottam értelmes dolgokat belőlük. Még ezüstből is sikeresen yangot kaptam. :)

Ami viszont nagyon bosszantó tud lenni: a játékban iszonyú késések vannak (2-3 mp is). Nem tudom, hogy másnak ez mennyire tűnt fel, de elég idegesítő, főleg ha éppen Nemerét ütöd és már rajta a mérgezés meg a vérzés is. :/
    Hallottam már más játékosoktól is, hogy nem az van, amit látunk. Néha mob sincs a közelükben és egyszerűen lehal a karakter.
    Még map1-en is észrevehető. Ráklikkelek a raktárosra és jóval utána dobja fel az ablakot, vagy Gaya-piacnál is 2-3 mp kell, amíg megnyílik a piac.
    "Én én vagyok, és így vagyok jó"
  • Az előttem szóló által említett akadásokat én is érzékelem. Illetve észrevettem, hogy talán egy csöppet mintha emeltek volna törzs droppján. De nem nagyon.
    Eddig nekem 9 tábla esett ki. A legutolsó egy az egybe felbosszantott, mert ott kettőt egyberaktam, rövidíteni is sikerült, tényleg 2 hellyel voltam a cél előtt, így is hirtelen a semmiből, teljes útvonalon beelőzött a gép. Még véletlenül se.
    Na meg, az meglepett, hogy az egyik bronzból tábla nyílt. Azt hittem csak yang és exp nyílhat a bronzból.
    Egy szem ezüst már nekem is összejött, amiben egy 70-es sura fegyver volt. Számomra ez kb. vegyes egye értékkel rendelkezik.

Szóval eddig 9 bronz, 1 ezüst, nem túl nagy kedv.

"Just according to keikaku" :D
    (Az indafotot is engedjétek használni!)
    Über manga fan 20k + fejezet elolvasója :pillepalle:
  • Ez a Yut Nori játék valami pofátlanul szemét módon lett beállítva.

Igen, a gép bárhonnan beelőz, még a céltól egy hely távolság esetén is.
    A 10 pont levonás minden dobásnál szinte teljesen kizárja az arany csomag esélyét.
    A csomagok tartalma szintén megdöbbentő (70-es farkas fegyó???).
    A nyitási arányról már nem is mondok semmit.

Már ott tartok, hogy idegesít a játék, és az első adandó alkalommal ki is lépek belőle, ha egyértermű lett, hogy csak bronz csomagot kaphatok.

Ja, és a gép mindig tud akkorát dobni, hogy kiüssön.
    Valamint szinte mindig a gép kezdi a játékot.
  • ugróbéka wrote:

Még az első napokban feltöltöttem egy képet, h be sem tölti a játékmezőt. Természetesen semmiféle megoldási javaslatot nem kaptam rá.
    Hibás grafika a Yut nori játéknál

Postjaidat áthelyeztem, mivel ez egy hiba.
    A továbbiakban is ha HIBÁT találsz, megkérlek a Hibajelentések fórumrészen tedd közzé.

Köszöntem!
    Dreamy
    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük.
    Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” / Helen Keller /

"And I am feeling so small"
  • Sziasztok lányok és srácok!
    Gondoltam,hogy így az event hajrájában bekapcsolódom én is kicsit a játékba.
    Mindig is szerettem a gyűjtögetős,kockulós eventeket,gondoltam hát jó lesz ez nekem,100+ os karakternek egyértelműre vettem,hogy gyökerek a jó hely számára. Mikor utoljára arra jártam elég jól ment a mobok darálása.de,hogy ne csak a véletlenen múljék így beruháztam jelmezre,pettre,és még turbóztam kicsit a felszerelésemen. Az eredmény? LEHANGOLÓ ami régebben akár autó vadászva is ment(persze ha nem bugolt) az most még folyamatos figyelem mellett sem megy. Gratulálok a ballamszolás eredményéhez! Nos de ami az event részét érinti,2x1 órányi csapkodás eredménye, 2 azaz kettő darab nyírfa törzs,elgondolkodtató számomra,hogy van ettől még lejjebb?
    Itt tényleg már az a cél,hogy a játékosok csak és kizárólag negatív élményeket kapjanak,akár egy event keretében! Köszönöm,de ebből nem kérek!!!
    Üdvözlet minden kitartónak: fincsi
  • Mai napi pozitívum:

1 arany Yut Nori.
    3 ezüstYut Nori.
    2 bronz Yut Nori.

Nyírfákat nem ütöm,csak ami összegyűl azt lejátszom. Szolidan kell ezt a játékot játszani,mert sajnos a jó nem ilyen. Reméljük a közelgő mikire valami kellemesebb eventet sikerül majd nekik összehozni. Ezt én is úgy érzem egy kicsit kevés. Ha jobban esne a nyírfa nagyobb eséllyel indulnánk.
  • Nem is értem miért vagytok ilyen negatívak (irónia)..
    Hiszen a csávó a videóban (ami inkább irritáló, mint hasznos) elmondta, hogy nem az a lényeg, hogy
    te meggazdagodj a játékban egy event alkalmával (egyértelműen nekik kell meggazdagodni....)
    Persze valamilyen szinten igaza is van, de az, hogy még csak nem is élvezhető az egész.... Pofátlanok...
    ..és még azt hazudja a csávó, hogy akkor kész a játék, ha a játékos boldog...

Jelentem kedves GF akkor ez a játék még félkész állapotban sincs...
    Vagyis volt... de hozzányúltatok, így még rosszabb lett :)..
    Katasztrófa, amit csináltok, vérlázító és undorító!
    Mióta az eszemet tudom nem ismerek olyan játéküzemeltetőt, aki
    ennyire szembe köpte volna a saját - fizető - játékosállományát mint TI !!!
    Mondjuk ilyen "ügyfélszolgálatot" sem...

A tények és az igazság csalódott és bosszús hangját könyörtelenül elhallgattatjátok itt a fórumon!

Vétkesek közt cinkos, aki néma..!

Akár tetszik, akár nem a GF átlépte a határt... nem most... már rég...
    és akár tetszik, akár nem ebben mi játékosok is hibásak vagyunk, mert fizettünk akkor is, mikor nem kellett volna...
    Persze több mint valószínű, hogy az itteni negatív hangok sosem jutottak el a videós csávóhoz... mert végülis hol érdekli őt?....
    Ebben viszont (akár tetszik, akár nem) a magyar team a legnagyobb cinkos társ... nem állt ki mellettünk eléggé és végezte a GF
    helyett a piszkos és embereket lerázó munkát...
    Ne akarjátok megmagyarázni... Ilyenek vagytok... Ha nem tudok kiállni saját embertársaim jogos érdekeiért, akkor nem csinálom a munkám ! Pont.
    Erről nincs mit beszélni...
    De a legnagyobb hibás akkor is a GF, aki ezt az egész közeget megteremtette és megmérgezte a határokat átlépő kapitalista pénzéhes viselkedésével!
    Látszik a játékmeneten, a megszerezhető tárgyakon, küldetéseken, eventeken, mindenen !!
    Hiába mondjátok, régen nem ez volt. Írok is példát:

1. 9-es 65-ös fegyót közepesen kemény ráfordított munkával elérhetted utána hibátlanul átváltotta (!) neked a csóka! Amiből lett egy sokkal jobb fegyver, mint a 65-ös +9-es..
    Most mi van? ... a Fejlesztés lehet sikertelen!!! Igaz megmarad a fegyód, de a hozzávalókért gürizhetsz megint... s ha mindez megvan és sikerül új fegyvert szerezned,
    Az bizony sokkal rosszabb lesz, mint az előtte levő +9-esen... tehát nyúlhatsz a zsebedbe lóvéért, mert a húzás sikerességi aránya ezt követeli meg.. mindezt csak azért, hogy
    +7-ig feltornázd azt a szerencsétlen új cuccod, amiért megkínlódtál, azért, hogy +200-al többet sebezz....

2. Küldetések: Mindenki emlékszik a naplóoldalas küldikre... lépegetted a szintet velük szépen...
    Most mi van? Olyan küldetéstárgy, amit heteken át nem kapsz meg, de ha mégis, akkor lehet rossz is és kezdheted elölről, ha mégis elfogadja az ember, akkor meg kapsz ért 10db barackvirágot....

3. Az eventeket meg mindenki ismeri... Milyen volt régen egy HF event és milyen most...

(Ez csak néhány példa volt, ha valaki részletesebbet akar, szívesen leírom... rengeteg egymással szembemenő rég-múlt példát tudok felhozni)

A süket dumával nem kell jönni, hogy tele lenne a szerver az új tárgyak 9-es cuccaival... hiszen most már a sárkány szikla óta kétszer is tettek be új tárgyakat és még az akkori új vértek közül sincs tömve +9-essel a szerver...

Aki mostantól véleményt alkot, az tegyen le az asztalra legalább 5 évnyi játékot, ha kérhetem, minden más esetben lapíthat csendben.

Figyelmeztetve.
    Yareniel

The post was edited 3 times, last by Yareniel ().