Az aktuális megbízás által kijelölt szörnyek nevének színe legyen eltérő a többitől

• Játék
  • Az aktuális megbízás által kijelölt szörnyek nevének színe legyen eltérő a többitől

Javaslatom címe: Az aktuális megbízás által kijelölt szörnyek nevének színe legyen eltérő a többitől

A Javaslatom lényege: Legyen más színű a mobok neve ha azokat meg kell ölnöm valami miatt.

A javaslat részletes kifejtése:
    Jelenleg minden ellenséges szörnynek a neve piros színnel van jelölve. Példa:

Véleményem szerint egy hasznos újítás lenne, ha az aktuális megbízás által gyilkolandó mobok színe különböző lenne, így az olyan szituációk esetén ahol nincs rendkívül szembetűnő eltérés két mob modellje és textúrája között, ott könnyebb lenne észrevenni azokat amelyek számomra épp fontosak. Példa:

Bal oldalon "Büszke sötét Arahan", míg jobb oldalon "Brutális Arahan" látható. Első ránézésre megegyeznek, azonban például a 46. vadász küldetéshez Brutális Arahan kell, és a templomban rohangálva rendkívül jó lenne ha valahogy kiemelést kapnának azok a szörnyek amelyek jók nekem. Ennek véleményem szerint a legegyszerűbb módja a név színének kiemelése, mondjuk narancssárgával. Kezdetben a vadász küldetésekre, később akár az összes küldetésre betenném ezt a funkciót. Feltételezhetően ez egy rendkívül olcsón megúszható fejlesztés lenne a GF részéről, és bár forintosítható haszonnal nem járna, úgy vélem UX szempontból mindenképp időszerű (és elvárható) lenne.

Köszi, hogy elolvastad, várom a véleményed! :hail:
    Valentin
    Images
    • arahan.png

68 kB, 168×248, viewed 269 times
    • Brutális_Arahan.png

68.17 kB, 302×303, viewed 264 times
    • Büszke_sötét_Arahan.png

41.93 kB, 199×200, viewed 273 times
    "Ha egyszer meghoztuk a döntést, a legjobb ellenérv előtt is be kell zárni a fület: ez az erős karakter jele. Tehát az ostobaság alkalmi akarása."
  • Jogos, már csak az alacsony szinten biológusnak kellő 36millió féle virág miatt sem lenne rossz.
    Bár a tiritarka festegetés nem biztos, hogy a legjobb megoldás.

Ha úgy érted, hogy amelyik küldetés tekercsét utoljára megnyitották annak a szörnyeit mutassa, akkor részemről oké.
    lv95 WP 5P / Lv86 Sárkány Sámán 4P
    Lv87 Testi 3P 1G / lv64 Sárkány Sámán 3G
    Lv77 Menta 4G / Lv80 Tőr 2P 2G
    Lv75 WP 1P 3G / lv55 Farkas 2P 1G
  • Szia!
    Inkább tartózkodom, mert jó is és nem is.
    Minden lehetőség adott. Az a kérdés: Mennyire használod a lehetőséget ki!
    Harc nélkül nincs győzelem, cél nélkül nincs harc, harc nélkül a béke sem létezik!
    Soha nem adom fel a harcot, mert ha feladom, már rég elvesztettem a békét!
  • Night wrote:

Teljesen feleslegesnek tartom. Aki nem tud olvasni annak nem itt a helye, hanem az elemiben. Bocsi.
    NEM TÁMOGATOM
    Nem az olvasás képességéről, hanem a kényelemről szól a felvetés. Ne értsd félre szándékosan, kérlek.

Szeder wrote:

Nem támogatom! Mindent szépen ölni kell az adott területen ahova szól a küldetés és akkor folyamatosan éled olyan ami a küldi teljesítéséhez kell. Így csak félig lecsapott csoportok maradnának minden ch-n.
    Ezt a kommentet nem tartom logikusnak. Ha valaki olyan játékos aki csak a neki kellő mobot veri le az ígyis úgyis ott fogja hagyni a fél csoportot. Aki pedig kettővel több IQ-val van megáldva az le fogja verni a kiemeléstől függetlenül is a csoportot.

A felvetésem egyébként nem újszerű dolog, a legtöbb modern(ebb) MMORPG-ben ez egy teljesen alapvető funkció, hozzáteszem, a Gameforge más játékaiban is!

Ne keressünk egy KÉNYELMI funkcióban más értelmet. Ez pusztán azért létezne, hogy kettővel kevesebb ember égjen ki teljesen a dologból.
    "Ha egyszer meghoztuk a döntést, a legjobb ellenérv előtt is be kell zárni a fület: ez az erős karakter jele. Tehát az ostobaság alkalmi akarása."

The post was edited 1 time, last by szabovalentin ().

• Attis85 wrote:

Szia!
    Inkább tartózkodom, mert jó is és nem is.
    Döntöttem! Ha a kényelemről van szó: Támogatom. Bár, aki kikapcsolja a név megjelenést, annak édes mindegy!
    Minden lehetőség adott. Az a kérdés: Mennyire használod a lehetőséget ki!
    Harc nélkül nincs győzelem, cél nélkül nincs harc, harc nélkül a béke sem létezik!
    Soha nem adom fel a harcot, mert ha feladom, már rég elvesztettem a békét!
  • Ennek semmi köze az olvasás tudáshoz, aki nem tudja értelmezni a javaslatot annak nem itt a helye, hanem az elemiben.
    Mikor map 2 kerestem az 1 szál mobot ami megtalálható a szörnykártyás küldihez és kifolyt már a szemem mit nem adtam volna ha más színű:)

Támogatom ez legalább hasznos javaslat igaz nem map 1 harcosoknak
  • Kedves témanyitó!
    Elősször is támogatom.
    De azt hozzá tenném hogy ha ötleted van a lehető legrosszab döntés a magyar fórumra ki irnod, . ugyanis ezt a fórumot már csak a night és szeder félék használják akik már lassan egy év tizede játszanak. És nekik szerény meggyőződésük hogy ha nekik sikerült élvezhetetlen körülmények között eljutni a max lv re akkor másnak se legyen már könnyebb. Nyugodtan olvass bele a régebbi javaslatokba , és látni fogod hogy az olyan javaslak ami a kisebb szintű játékosokat esetleg újjakat támogatná azt csuklóból el utasítják.:) Nehogy már másnak könnyebb legyen ha nekik szar volt:D
    Javaslom inkább a külföldi fórumok használatát:) Szép napot.
  • A magam részéről úgy vagyok vele, hogy általában adott mobra megyek, ha nagyon nincs ch váltogatás után se, tisztítom a terepet. Bár tény, hogy akkor nagy segítség lenne, ha olyan mapra megyek, amit még nem ismertem ki.
    Szóval legyen egy támogatás.

Matykeesz észrevételével kapcsolatban... hát igen, néha valóban eléggé kilóg a lúdláb és érezni, hogy egy-két nagyobb amolyan dacból írja a reakcióját, véleményét. (Mondom ezt úgy, hogy néha én is ki vagyok borulva a mostani tini rétegtől.) Tény, hogy vannak, akik még arra se képesek, hogy a wikipediára felkússzanak információt szerezni, ami tény, hogy anno nem volt. (Én is azért néztem be egy-két dolgot anno.) Viszont az is tagadhatatlan, hogy a magyar wikipedia nagyobb szinten hiányos, kisebb szinten pedig hemzseg a téves infóktól, nem egyszer pedig nem segítség egy-két mob pontos helyének megtalálásában. A leleményesebbek nem véletlenül néznek össze több különböző nyelvű wikipediát.

Emellett azt sem szabad elfelejtenie a nagyoknak, hogy anno segítőkészebb volt a játékosállomány. Velem is megesett egy-két olyan eset, hogy pl. leírtam, a map1/map2-es mob merre van, erre lehülyéztek (ez mondjuk főleg ork völgyes, Hwang templomos moboknál esik meg, ott már nem válaszolok egyáltalán), vagy leírtam merre van, nem találta, ezért visszamentem arra a mapra, megkerestem a mobot, leírtam a koordinátát és a tag rabolta még fél órámat, mert szerencsétlenkedett az odamenetellel. Idővel nekem is elment a kedvem attól, hogy segítsek, és csak csöndben nézem, ha valaki kérdi ez, vagy az merre van. Arra is emlékszem, hogy anno 2010-ben a 1-es és 11-es lóküldimhez pillanatok alatt lett egy csapat random emberekből. Idén a tizenvalahány napos, akkor még inkognitós karakteremnek több, mint egy óráig kellett könyörögnie a 11-es lóküldihez (nulláról kezdtem, az idő kevés volt egyedül annyi mobhoz gyér felszereléssel, csak közel 60 íjászt tudtam leölni).

Mivel kis szinten teljesen kihalt a csapatjáték, illetve siettetve vannak a játékosok, hogy menjenek legalább a közepes szintek felé, ezért külön esélytelen, hogy legyen ideje az új állománynak feltérképezni és rendesen megismerni bizonyos mapokat. Emellett divat bizonyos mapokon, vagy azok egy bizonyos részén fejlődni - pl. ork völgy középső sziget, Shinshoo-ban map2 temető, SD, SD2, SD3 - így a map többi részén, vagy bizonyos mapokon (pl. sivatag és Hwang templom) ritkán látok embereket.