Béta teszt 17.5

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• New

Az indigó farkas lélek leírása és bónuszai is hibásak. A képesség a leírás szerint Ellenfél céltévesztésére ad százalékos bónuszt, azaz legjobb tudásom szerint a testi támadás kivédését jelenti. Az új funkció, a beépített bónusztábla szerint a képesség csak nyíl elkerülésre adja a bónuszt. A képesség további leírása szerint a nyíl elkerülés csak egy járulékos, kiegészítő bónusz és nem főbónusz. Például: Bíbor farkasnál sem írta az átható találatot "Ellenfél páncélzatának figyelmen kívül hagyása" volt rajta feltűntetve sárga szöveggel. A főbónuszokat fehér szöveggel: Megnövelt támadó érték és csökkentett védelem. Ebből arra a következtetésre vélek jutni, hogy a sárga rész csak egy plussz. Az indigó esetében rendes testi támadás kivédést kéne adnia és a nyíl elkerülés csak egy plussz bónusz. De lehet tévedek.
  • New

Phone wrote:

Nem az a sok hanem az értelem kevés a webzen - GF kombonal.
    Ha 100 mágia defed van 77% kaszt elleni védelemmel akkor ha 50% mágia áttörést fognia kellene a kaszt elleni vedelemnek . Tehát a 30k könyörgés max 11k (az is rengeteg ne vicceljunk már hiszen 20-1 játékosnak van ennyi kasztdef ) kellene lennie és akkor még a KK elleni védelmet is meg kell említeni.
    Tehát 100 mágia 77 kasztdef + KK def 23k sebzes ? ? ?
    Valamit nagyon elcsesztek a formulaval ahogy a gyógy sebzését számolja. ..
    youtube.com/watch?v=lPqmiHBFrW0
    Itt egy kis probláéna van. Ha kaszt elleni védelem alatt a legyező vagy harang védelmet érted, akkor az sajnos nem fog a skill ellen
    Minden lehetőség adott. Az a kérdés: Mennyire használod a lehetőséget ki!
    Harc nélkül nincs győzelem, cél nélkül nincs harc, harc nélkül a béke sem létezik!
    Soha nem adom fel a harcot, mert ha feladom, már rég elvesztettem a békét!
  • New

Nem , az alkimia + karkötő + Pet kaszt elleni védelmét értem :)

Amiről te beszélsz az fegyver elleni védelem.

Amit kapnak bónuszt harangra meg legyezőre arra a kasztvédelem vonatkozik.

Edit: Kétségek eloszlatása érdekében :
    141 int , 95 ügy
    áldás 48% - Conti 50.9%
    krit: 27.8% - Conti 50.9%
    Images
    • áld.jpg

83.46 kB, 501×274, viewed 53 times
    • krit.jpg

102.94 kB, 509×354, viewed 48 times
    • áld2.jpg

76.91 kB, 498×291, viewed 43 times
    • krit2.jpg

73.79 kB, 464×291, viewed 40 times

The post was edited 4 times, last by Phone ().

• New

Én is ezt akartam írni Dreamy-nek, hogy nem csak a csoportos buffok csökkennek, önmagára is kevesebbet buffol a sámán. Ami valljuk be, hatalmas érvágás, ha egyedül akar fejlődni. Emellett szerintem hatalmas ökörség, hogy csoporton kívül nem lehet buffolni. Biri warnál nagyon előnyös lesz, amikor megy mondjuk egy birodalomból 10 ember + 1 buff...

A munka büdös, a kupon nem ... :whistling:
    A game befejezése óta befejezett több, 10+ kötetes mangák száma: 7 + ongoging series 9
    「目には目を!歯には歯を!!悪には悪を!!!」
    "You are weak. Why are you so weak? Because you lack... hatred."
  • New

Nuttika wrote:

önmagára is kevesebbet buffol a sámán
    igen tudom :) , de az mégis valamicskével több, mint a csopitagoknak. Valamennyire ugye a krit pótolható, de szerintem... a legnagyobb butaság volt, hogy a krit értékét levették.
    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük.
    Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” / Helen Keller /

"And I am feeling so small"
  • New

Viszont abba gondolj bele, hogy a sárkány sáminak van 3 támadó skillje - a sima ütés lópuki - és 3 buffja, amit adhat. Tehát a többi kasztnak a 6 skillje mellé - amik között lehet hasonlóan "buff jellegű" - erre jöhet még 3 buff, amit a gyógy sámánon kívül más kaszt nem tud "viszonozni". Tehát úgymond a sárkány sámánok jobban megsínylik, mint a többi kaszt. Tudom, a cél az volt, hogy a "báb" buffok megszűnjenek, de pont ugyan ez miatt a főkarakterként funkciónáló sámánok is meg fogják szívni, mint a torkosborz. Pont azért, mert az ő buffjuk is lényegesen kevesebbet fog érni a csapatban, és ahogy azt a béta fórumon is taglalták, nagy lesz az esély, hogy buff helyett egy másik kaszt "ütőképesebb" tagjával erősítik a csapatot. (Ami előfordulhat, hogy pont farkas lesz, ami még így is ütőképesebb mobos marad, mint a sárkány sámi, ezért nem tudom őket sajnálni.)

A game befejezése óta befejezett több, 10+ kötetes mangák száma: 7 + ongoging series 9
    「目には目を!歯には歯を!!悪には悪を!!!」
  • New

dreamy wrote:

Nuttika wrote:

önmagára is kevesebbet buffol a sámán
    igen tudom :) , de az mégis valamicskével több, mint a csopitagoknak. Valamennyire ugye a krit pótolható, de szerintem... a legnagyobb butaság volt, hogy a krit értékét levették.

Kicsit menjünk ebbe jobban bele. A feleségem Sárkány sámi, adott ugye hogy most full 140 intben és 90 ügyeséggel 27% körüli a krit. Na most akkor ha elmegyünk razadorozni és mondjuk ketten ütjük a bosst ugye alapból nem lesz rajta 140 int mert ugye nem menyei fülesben üti a bosst, és nem 12 intes pajzsban hanem egy kivédéses titánban. Ez mellet nem gyöngy nyakast használ hanem Ametiszt. Akkor ugye így lesz annyi Krit amit már észre sem veszünk és az Áldás is csökkenni fog. Vagy cserélgessük a cuccokat boss ütés közben és ez majd az új Zodiákus akármiben lesz vicces mert ha véletlen meghalsz akkor viszlát buli.

Állítólag ez azok a bot sámik miatt van akik ugye állnak egy helyben. Az aki nem saját buffként funkcionál az ugye alapból ment a tömeggel hiszen így térdelték fel a szintjüket, az pedig aki magától és kemény küzdelemmel lett nagy pedig most meg maximum a társaság miatt lesz ott. Az pedig aki magának húzott buffot mert nem akart másra támaszkodni mert nincs annyi játékos a szerveren hogy bármikor elérhető legyen egy sámi, na azoknak az évek munkája lett viszlát. Nem egy embert ismerek aki húzott magának 100+ buffot skilleket tanult vele, cuccokat vett rá, sőt van akinek alkija is van. Most azokkal mi van?

Igaza van Nuttikának, ha így marad akkor mi is be fogjuk áldozni pl. Razinál azt a 30% áldást meg 10% kritet aztán viszünk inkább a sámi helyett egy testit. Nagyobb bossoknál meg minek vigyenek sámit? Ez a metin2 ahol az áldás nem sokat számít bossnál, az a kritnek nevezett valamit meg piákból összekapja bárki, úgysem áll senki annyi ideig hogy észrevegye a különbséget.

Ha egy kicsit így belegondolunk akkor Például hogy fognak emberek fejlődni barlangban? Vagy erdőben akár? Vagy belép egy nagy céhbe és megy mindenkivel vagy pedig buff nélkül fog menni hiszen már nem lesz az hogy kirakom a buffot és csak tolom magamra. Még barlangban oké lesz lehet távolabb tenni és úgy járni buffért, de erdőben ha az ember küldizik és nincs egy online sámi mit fog csinálni?
    114 8| Minek tovább fejlődni? Így sem esik semmi :D :thumbdown:
  • New

Amiran wrote:

Kicsit menjünk ebbe jobban bele. A feleségem Sárkány sámi, adott ugye hogy most full 140 intben és 90 ügyeséggel 27% körüli a krit. Na most akkor ha elmegyünk razadorozni és mondjuk ketten ütjük a bosst ugye alapból nem lesz rajta 140 int mert ugye nem menyei fülesben üti a bosst, és nem 12 intes pajzsban hanem egy kivédéses titánban. Ez mellet nem gyöngy nyakast használ hanem Ametiszt. Akkor ugye így lesz annyi Krit amit már észre sem veszünk és az Áldás is csökkenni fog. Vagy cserélgessük a cuccokat boss ütés közben és ez majd az új Zodiákus akármiben lesz vicces mert ha véletlen meghalsz akkor viszlát buli.
    A legmagasabb buff értéket most is úgy adják, hogy utána visszacserélik az ütő fegyót vagy pajzsot. (legalábbis a többség, akinek nem tellik hiperüberszuper szettre) A buff értéke rajtad megmarad, nem változik meg, hogy lecseréli a sámán pl a pajzsát a buff adás után. Én nem hiszem hogy ezen változtattak bétán.

Ugyanezt csinálják a surák is, azt hiszem a pengével? Intes holmiban teszik fel, aztán lecserélik, és az erősebb holmival ütnek. (ha nem a penge elnézést, nem vagyok jártas a surák terén)
    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük.

• New

dreamy wrote:

Amiran wrote:

A legmagasabb buff értéket most is úgy adják, hogy utána visszacserélik az ütő fegyót vagy pajzsot. (legalábbis a többség, akinek nem tellik hiperüberszuper szettre) A buff értéke rajtad megmarad, nem változik meg, hogy lecseréli a sámán pl a pajzsát a buff adás után. Én nem hiszem hogy ezen változtattak bétán.
    Ugyanezt csinálják a surák is, azt hiszem a pengével? Intes holmiban teszik fel, aztán lecserélik, és az erősebb holmival ütnek. (ha nem a penge elnézést, nem vagyok jártas a surák terén)

Az a baj ez addig áll csak meg amíg nem kell a sáminak is komolyabban ütnie, mert nem egy olyan esett van amikor a sámi is üt és elég macerás minden cuccot kicserélni, ne meg ugye tudjuk milyenek a metin2 bossok, oda se nézel és 1 ütésből letük lehet rajtad bármi. A wp-k csinálják, én is csináltam még olyan 90 körül, de már nekem pl. az a +x száz ütés nem ér annyit teljesen mindegy hogy kőre 5k alapot ütök vagy 5.2k-t.
  • New

Amiran wrote:

Az a baj ez addig áll csak meg amíg nem kell a sáminak is komolyabban ütnie, mert nem egy olyan esett van amikor a sámi is üt és elég macerás minden cuccot kicserélni
    Hidd el, könnyen belejön a kedves nejed :) ha a szükség úgy hozza.
    Tapasztalatból mondom, hamar lehet cserélgetni a holmikat, bár tény, hogy ügyeskedni kell.
    Valóban sokszor nincs rá idő (rettenetesen gyorsnak kell lenni).

• New

dreamy wrote:

Amiran wrote:

Az a baj ez addig áll csak meg amíg nem kell a sáminak is komolyabban ütnie, mert nem egy olyan esett van amikor a sámi is üt és elég macerás minden cuccot kicserélni
    Hidd el, könnyen belejön a kedves nejed :) ha a szükség úgy hozza.Tapasztalatból mondom, hamar lehet cserélgetni a holmikat, bár tény, hogy ügyeskedni kell.
    Valóban sokszor nincs rá idő (rettenetesen gyorsnak kell lenni).

Nem az a gond hogy nem tudja, hanem nem akarja. El kezdett egy kasztott ami tudott A dolgot amiből most lett B dolog. Ez kicsit olyan mint hogyha nekem kivennék a Penge TP szívásának a kétharmadát.

Egyébként nem tudja valaki hogy a nagy balanszban megoldották végre hogy kisebb támadóértékkel és ugyanazokkal a cuccokkal a harcosom mért sebez nagyobbat mint a surám?
  • New

Amiran wrote:

Egyébként nem tudja valaki hogy a nagy balanszban megoldották végre hogy kisebb támadóértékkel és ugyanazokkal a cuccokkal a harcosom mért sebez nagyobbat mint a surám?
    Szia Amiran!
    Csak sejtésem van, miért, de leírom neked,
    Én úgy tudom, sura oengéje kevesebbet sebez, mint a harcos aurája.
    Javíts ki, ha tévedek!

Minato85

Phone wrote:

Nem , az alkimia + karkötő + Pet kaszt elleni védelmét értem

Szia Phone!

Köszönöm a felvilágosítást!

Bár, így sen értem, miért sebez 13,8k-t a videóban, amit kitettél!

Minato85
    Harc nélkül nincs győzelem, cél nélkül nincs harc, harc nélkül a béke sem létezik!

The post was edited 1 time, last by Attis85 ().

• New

Attis85 wrote:

Amiran wrote:

Szia Amiran!Csak sejtésem van, miért, de leírom neked,
    Én úgy tudom, sura oengéje kevesebbet sebez, mint a harcos aurája.
    Javíts ki, ha tévedek!

Minato85

Phone wrote:

Nem , az alkimia + karkötő + Pet kaszt elleni védelmét értem

Szia Phone!
    Köszönöm a felvilágosítást!

Bár, így sen értem, miért sebez 13,8k-t a videóban, amit kitettél!

Minato85
    Szia!
    Valami ott nem jó a számolással a gyógynál az antimágia óta az én véleményem szerint.
    De lehet map1 Hero healer sámik a cél, meg íjászok.
  • New

Sziasztok!
    Nem kell itt gondolkodni,egyszerű a képlet. Bevételt kell növelni a GF számláján!
    Ez az egész balanszírozás egy nagy humbuk,mindig van aktuálisan költésre kiemelt kaszt,most a sámánok a sorosok. Persze teljesen logikus,nagyon sok játékosnak van kiszintelt sámánja,(bufra felcuccolva) ha most a sámán lesz előnyben akkor arra fognak sokan költeni,harcosokról súrákról ninjákról nem lehetett már több bőrt lehúzni, így anno betették a kutyust,mostanára már azok sem tejelnek megfelelően. Így maradt a sámán,persze az íjász is, de az annyira kevés van,hogy nem mérvadó!
    Üdv.:fincsi
  • New

Phone wrote:

Valami ott nem jó a számolással a gyógynál az antimágia óta az én véleményem szerint.
    De lehet map1 Hero healer sámik a cél, meg íjászok.
    Szia!

Nem kívánok semmilyen "hero" lenni. Nem érdekel annyira a pvp része...

Minato85
  • New

Túl sok nagy szintű sámán van a játékban , most így ritkítják :-). Az biztos hogy én nem fogom egy olyan játékkal tölteni a kicsinyke szabadidőmet amire csak költök és ellenszolgáltatás nulla. Inkább keresek egy olyan játékot ahol nem az az utolsó, hogy a játékos jól érezze magát és jókedvűen játszon.
  • New

Nuttika wrote:

Emellett szerintem hatalmas ökörség, hogy csoporton kívül nem lehet buffolni. Biri warnál nagyon előnyös lesz, amikor megy mondjuk egy birodalomból 10 ember + 1 buff...
    A következő frissítésben kiküszöböljük ezt a problémát: lehet az összes csoporttagot is egyszerre buffolni vagy csak a kijelölt célpont karaktert. Így ez a hátrány megszűnik. :)
  • New

Potroha wrote:

Nuttika wrote:

Emellett szerintem hatalmas ökörség, hogy csoporton kívül nem lehet buffolni. Biri warnál nagyon előnyös lesz, amikor megy mondjuk egy birodalomból 10 ember + 1 buff...
    A következő frissítésben kiküszöböljük ezt a problémát: lehet az összes csoporttagot is egyszerre buffolni vagy csak a kijelölt célpont karaktert. Így ez a hátrány megszűnik. :)
    A többi hátrány, mint a legyező-harang mizéria, vagy az, hogy konkrétan az egyik skillünket, a kritet megfelezik még nem oldódik meg. Ahogy az sem, hogy teljesen mindegy, hogy buffolhatsz kijelölt tagot, ha skill lehűlési ideje annyi, ameddig a skill tart. Tehát nem tudja bossnál (vagy éppen waron) újrabuffolni a meghalt tagokat, ki kell várnia, míg lejár mindenkin a skill. (Mikor utoljára olvastam a bétát, ezt még nem vetették el, gondolom ez azóta se változott.)

「目には目を!歯には歯を!!悪には悪を!!!」
  • New

Sziasztok.

Én is úgy gondolom,hogy az a 3 skill nem lesz elég egy sárkány sáminak. Az Kb semmi!Én simán belemennék abba,ha már így szeretnék lenullázni ezt a kasztot,hogy vegyék el az összes buff skillt! Kérünk érte szép támadós skilleket. Nem bánnám egy pillanatig sem! Vigyék a buff skilleket, ha nekik annyira kell :D . A másik egy része jó lenne a csoport buffnak. Az a része tetszik,hogy csoportban mindenkire megy a buff.... nem kell szemeket mereszteni,hogy xy aki kért buffot ....hol a fenében lehet. Az már másik,hogy ha meghal valaki és nincs újra töltve a skill addig akkor majd megy a pislogás :S Az a része is tetszik a dolognak,hogy a sárki tűz jobban befogja az ellenfelet. Eddig szép is a dolog, de még se sokat érünk vele,mert nemér fel a ninja mérgezésével :S Nagyon keveset vesz el a TP-ből. Ha azon,hogy nagyobb %-ban vegye le a tp-t állítanak...ám legyen akkor egy próbát megér a sámi. Ha nem akkor minek is kellett ez a fejlesztés? Mert 3 skillel bogarászni ilyen áron...szerintem senki sem fog!