A mágikus áthatolás csökkentése a mágia elleni kövekben.

• Játék

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• A mágikus áthatolás csökkentése a mágia elleni kövekben.

- Javaslat címe: A mágikus áthatolás csökkentése a mágia elleni kövekben.

- Javaslat lényege: Csökkentsék a mágikus áthatolást a mágia elleni kövekben 12%-ra.

- A javaslat részletes kifejtése: Jelenleg mindkét mágia elleni kő 25% mágikus áthatolást ad ami össz 50% és nagyon túlzásnak tartom mert ugyanannyit sebeznek a mágia kasztok 50% mágia defre mint 0% mágia defre ha birtokukban van a két mágia elleni kő.
    Az ötletem az lenne hogy csökkentsék le 12%-ra mindkét mágia kő mágikus áthatolását. Így össz 24% mágikus áthatolásuk lenne a kövek által ami sokkal korrektebb lenne. Így akinek van 50% mágia defe abbol nem 0 hanem 26% mágia def marad. Ami nem sok de több mint a semmi. Aki tehetősebb az 100% mágia defet is össze tud szedni de csak ha vannak jelmezek a piacon meg nem sajnálja a yangot a harmatra. Hogy érthetőbb legyen írok egy példát hogy jelenleg mennyire nagy a szakadék egy mágia kaszt és egy fizikai kaszt között:

Lv90 testi wari amin van 100% mágia def ( sisak 15%, karos 15%, vért 20%, jelmez 15%, jelmez sisak 15%, harmat 20% )

Aki pvp-zik egy Lv90 gyógy sámánnal amin van 75% kard vagy kétkéz def ( vért 15%, cipő 15%, füles 15%, nyaki 15%, jelmez 15% )
    és van neki 62% mágia áthatolása ( vértben a kő 25%, fegyverben a kő 25%, és a pet skill is adhat 12% )

Persze a pvp kimenetele függhet sok egyéb dologtol is ( skillek, bio, alki, pánt, pet, tp, félember, kaszt elleni erő meg defek )
    de most vegyük úgy hogy mindkét félnek azonosak ezek a dolgok szóval nem ezek döntik el a pvp-t.
    Ami ezt a pvp-t eldönti jelenleg az a 62% mágikus áthatolás mert ha kivonjuk a 100% mágia defből akkor csak 38% mágia defe marad a warinak míg a sámánnak megmarad a 75% kard vagy kétkéz defe! Kérdem én hol itt az egyensúly? Így egyértelmű hogy a sámán simán nyeri a pvp-t.

Ha megvalósulna a javaslatom akkor max 36% mágikus áthatolás lenne elérhető ( vértben a kő 12%, fegyverben a kő 12%, és pet skill 12% )
    És akkor ha kivonjuk a 100% mágia defből a 36% mágikus áthatolást akkor marad 64% mágia def. Ami sokkal korrektebb mint a 38%...
    De még így is kevesebb mint a sámán 75% kard vagy kétkéz defe szóval egy panaszuk nem lehetne a mágia kasztoknak. És persze ki lehet tolni azt a 64% mágia defet 74% ra is ha valaki rendelkezik 115ös +9 vértel az 30% mágia defet ad de mint tudjuk az ritka...
  • Nem támogatom, mert a probléma nem teljesen a mágia áthatolás kövekkel van, hanem magával a deff rendszerrel.

Az a baj az egész levezetéseddel hogy ebből az jön le hogy a probléma nem az hogy túl sok deff vs mágia áthatolás van csak szimplán a sámánokat akarod verni, én sem értek egyet azzal hogy az aszony ellen 110 deffel kellene mennem hogy kb egálban legyünk, de a probléma nem itt áll. A Te fogalmazásod szerint vegyük úgy hogy ha ez megvalósulna akkor 75 kard deff állna szemben 64%-al, akkor itt sem lenne egyensúly. Alapból a deffeket maximalizálni kellene és máris nem lenne szükség a mágia áthatolás kőre. Arról nem beszélve hogy kihagytál egy két dolgot a felszerelésekkből, a KK deff pl. Nagyobb szinten kisebb nagyobb mértékben már alapból van, azoknak akik rendelkeznek Óceán cipővel, komolyabb gyémánt alkival, 85 fülessel és társaival máris jobb a dolguk.

Nem támogatom ebben a formában.
    114 8| Minek tovább fejlődni? Így sem esik semmi :D :thumbdown:
  • Arról nem tehetek hogy a GF ennyi deffel elhalmozta a játékosokat. Én csak alkalmaszkodtam ehez a sok defhez és próbáltam egy egyensúlyt javasolni ezzel. De ha nem hajlandók a mágia kövek és a jelmezek eltörlésére mi más megoldás lenne? A KK defes cuccok meg Lv90en nem érhetőek el csak alkiban és titán pajzs formájában de persze nagy szinten nagy előny a sok KK defes cucc de az én példám Lv90 volt. De akkor azt is nézzük hogy milyen ritka egy 10 demis 15 mágia defes sisak meg karos! A legtöbb játékoson alig van mágia def. Aki meg költ arra hogy 100-110 mágia defe legyen azt is földbe döngölik az erős sámánok ezzel az iszonyat sok mágikus áthatolással! Szerinted az normális hogy egy Lv55 vagy Lv90 gyógy sámán 2 skillből ver mindenkit? Nem is éri már meg költeni így 100% mágia defre mert ígyis úgyis elvernek pvp-ben ha 0 ha 50 ha 100 mágia defed van...
    Teljesen el vannak nyomva a fizikai kasztok! Esélytelen egy erős sámánt elverni pvp-ben mert rengeteg előnye van egy gyógy sámánnak a sok mágikus áthatolás nélkül is! És teljesen jogos lenne szerintem a mágikus áthatolás csökkentése!
  • Igazad van változtatások kellenek. ŐŐŐŐ jah épp teszt alatt van. Próbáltad már?
    Türelmesnek kellene lenni mi sül ki a 17.4 es verzióból. Ami valljuk be még 1-2-3 hónap is lehet mire bejön.
    Pvp balansz, sámánok, íjászok, farkasok változtatása és az átható találatok variálása.(fizikai és mágikus is)

Night
    Jedi Lvl 120. Már nincs mit tanulni a karival :rolleyes:
  • Ki kell ábrándítsalak: Sem a gyógyító, sem a sárkánysámán nem verhetetlen. Még 2 átható kővel sem.
    Ha 18% kk defed, 18% sámi defed, 100% mágia defed van, akkor 50+36% = 86% defet szedsz össze. 14% sebzést röhögve visszaregelsz, ha tp reget veszel. Szóval Nem támogatom.
    Valamint várd ki, kérlek a béta eredmnyeit. hisz pont erről is szól.:)
    Minden lehetőség adott. Az a kérdés: Mennyire használod a lehetőséget ki!
    Harc nélkül nincs győzelem, cél nélkül nincs harc, harc nélkül a béke sem létezik!
    Soha nem adom fel a harcot, mert ha feladom, már rég elvesztettem a békét!

The post was edited 1 time, last by Attis85 ().

• Sehol se olvastam hogy a gyógy sámánt gyengíteni akarnák de legyen igazad és megpróbálok türelmesen várni de már nagyon régóta ígérgetik a balanszot meg szerintem felesleges dolgokat tesztelnek mint a krit... És már nagyon régóta esélytelen egy erős gyógy sámán ellen a pvp...
    De ahogy Minato is írta nem vélt felfedezni semmi változást a gyógy sámánjával a béta szerveren még egy kicsit meg is nőtt a sebzése ahogy írta na ez a vicc...
  • Szerintem egy gyógy sámán vagy egy sárkány sámán erőssége nem attól a két kavicstól függ. Én az első tesztelésen voltam akkor a sárkány sámim kevesebbet sebzet 2k-val, a mostanin még nem voltam nem volt kivel teszteljem. De azt azért valjuk be amikor a mágiás kasztok sebzése a béka popoja alatt volt nem hiszem túl sok embert zavart volna esetleg csak akik azzal a kasztal játszottak, most picit elhúztak és már baj.Egyik karakter se verhetetlen. Várjuk meg mi lesz a béta eredménye utána jöhetnek ilyen javaslatok.

Nem támogatom.
  • Kreativ wrote:

De ahogy Minato is írta nem vélt felfedezni semmi változást a gyógy sámánjával a béta szerveren még egy kicsit meg is nőtt a sebzése ahogy írta na ez a vicc...
    Én vagyok az a "Minato". Bétán nem csak a gyógy skllje nőtt, hanem a sárkányé is. Valamit másképpen számol. De még mindig tartom a véleményem: 1, Várjuk ki a végét, 2, semelyik sámán nem verhetetlen.
    De számoljunk a te javaséstoddal: 100% mágia def, 18% kk def, 18% sámi def 36% mágia áttörés... 64+36% szintén 100% def jön ki csak alkit és a mágia védelmet vettem alapul itt is, amit 61 alatt kihozhatsz
    Minden lehetőség adott. Az a kérdés: Mennyire használod a lehetőséget ki!
    Harc nélkül nincs győzelem, cél nélkül nincs harc, harc nélkül a béke sem létezik!
    Soha nem adom fel a harcot, mert ha feladom, már rég elvesztettem a békét!

The post was edited 1 time, last by Attis85 ().

• Én amúgy támogatom, de igaza van Night-nak. Ennyi idő után már várjuk ki a végét hogy mi lesz ezzel a balanszolással. Sajnos rossz előérzetem van az eddigiek alapján. Olvasom az angol nyelvű fórumokat és ott is megy az adok-kapok.
    Kreatív, ezeket a témákat már átbeszéltük, veszekedtük párszor. Egyértelmű hogy a fizikai kasztoknak prémium szolgáltatásokat kell igénybe venni hogy pariba maradhassanak a mágiás kasztokkal szemben. Ez így nem helyes. Legyünk optimisták hogy változik valami.

PiciiHannah wrote:

Szerintem egy gyógy sámán vagy egy sárkány sámán erőssége nem attól a két kavicstól függ.
    Bocs,ha pvp-ről van szó, nekem az a véleményem hogy igen. Próbáljátok már ki kövek nélkül! A sebzést nem így kellett volna korrigálni. De azt hiszem, ugyanazokat a köröket futjuk újra és újra.

Attis85 wrote:

De számoljunk a te javaséstoddal: 100% mágia def, 18% kk def, 18% sámi def 36% mágia áttörés... 64+36% szintén 100% def jön ki csak alkit és a mágia védelmet vettem alapul itt is, amit 61 alatt kihozhat
    Minato, kk def és harcos def az nem lehet a sámiknak? Ha igen akkor ezt ki is hagyhatod a számításból mert mind a két félnek lehetősége van azt elérni. A valóság az hogy 50 mágia def elérhető a játékban. 55 ha 105 vérted +9. A jelmez az prémium szolgáltatás. A mágia defes ital pedig honnan veszitek hogy 20%? Nálam is van, de ritka hogy pont 20%-os. Ja, és pvp-ben sose nyomtam még ilyet, sőt ha van jelmezem azt is leveszem, vagy megmutatom az ellennek hogy maradhat-e. De ha jól emlékszem már veled is ütköztettük ezt párszor. :)

Végülis már így van, szerintem nem kell most erre a témára rámennünk addig, amíg a valóságban is ki nem próbáltuk a módosításokat.
  • Szia!. Nem támogatom. Viszont küldök neked olvasni valót mik a tervek a sámánokkal kapcsolatosan.

Egyébként a villám sámi mindig is erős volt. Ha jó cuccai vannak kegyetlenül erős. Anno még amikor 99 lvl volt a max akkor a BM után ő volt a PVP-ben a legerősebb kaszt. Most nem tudom annyira az erőviszonyokat :) de elhiszem,hogy jó fizikumban vannak.

DE balansz után: A sárkány sámán buffja egyenlő lesz a 0-val. P-n 18% lesz +- INT és ügy és ERŐ függvényében. Sosem kellett erő a sáminak...nem baj lehet újra tenni a stat pontokat is. Illetve az összes buff skill másképp fog működni. 3 percet kell várni a buff skillre,hogy újra töltsön. (csökkentve lesznek a buff skillek. hangsúlyozom ez mindenkit érinteni fog, akinek van sámánja) Ha valaki meghal csoportban majd megy az ácsorgás,hogy buffot kapjon. Egy szumós runon ez pont jól fog jönni :) A villám sámi elvileg nem lesz annyira megszívatva. A skilljeit növelni fogják. Csökken a betöltési idő. Csak Ájultatni nem tud majd tartósan.

Ám remélem,hogy a fentiek nem tartósak...és nem a végleges állapotot mutatják,mert ha igen akkor én köszönöm szépen befejeztem. Ebben a formában nem érdekel a játék. Nekem nem lesz kedvem rossz buffal kolbászolni bárhol is. Mert a realitás talaján maradva tudom, hogy nem fogom bírni annyira. Szenvedni meg nem akarok.

Balansz:

board.beta.metin2.gameforge.co…ion/?postID=1454#post1454

balansz sámi kibeszélő:

board.beta.metin2.gameforge.co…haman-balancing/?pageNo=2

(ha esetleg más sámi is olvassa a kibeszélőbe tettek már táblázatot is..érdemes nézegetni olvasgatni)

The post was edited 1 time, last by Lyria ().

• Hát ebből csak azt vettem ki hogy a sárkány sámánt meg a farkast gyengítik. Az íjászt meg nagyon felerősítik aztán az is el lesz túlozva... A gyógy sámánt nem nagyon akarják piszkálni én úgy látom és ez itt a baj... Ahogy látom a jövőben az erőviszonyokat az íjászok és gyógy sámik fognak uralkodni waron meg pvp-be... De legalább az íjász ellen működik a nyil def!
    Továbbra is túlzásnak tartom ezt a sok mágikus áthatolást de kivárom mit hoz a balansz.
  • Kreativ wrote:

Továbbra is túlzásnak tartom ezt a sok mágikus áthatolást de kivárom mit hoz a balansz.
    Akkor ennek értelmében a témát zártam. Dreamy
    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük.
    Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” / Helen Keller /

"And I am feeling so small"