[Kibeszélő]Szint dropp

• Kibeszélő

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• [Kibeszélő]Szint dropp

Sokat tanakodtam már hogy lehetne ki küszöbölni néhány nagyon fontos problémát főként a yang drop és a tárgy drop terén, és sok véleményt is kikértem játékostársaimtól, és arra jutottunk hogy érdemes lenne a játékot végre szinthez kötni. A lényeg az lenne hogy mindenki a szintjéhez tudna drophoz jutni.
    pl.:
    - Találkoztam már olyan játékossal aki 35 szinten teljesen fel szerelt karakterrel és egy jó buffal 80-85-90 metint ver, vagy leverik majdnem 0-ra nagy karival kilép és a kicsi karival leveri a maradék 0,01 % ot és droppolt neki a metin.
    - A másik fő probléma, miért van az hogy 120 szinten kék kicsi pia esik 45 fegyver 33 ékszer , és annyi yang mintha kimennék map 1en kutyákat ölni kb semmi :(
    - 75 szinten barlangba 70 fegyver esik akkor már 95 + mapon csak ilyen fegyvereknek kéne esnie és legalább 1 mobnak 6k yang dropnak kéne esnie vicc az hogy dc be kell farmólni a yangot ahol már igen nagy problémák vannak de ez másik téma....
    - 95 mapon ugyebár az új vértekhez cipőkhöz esnek a fejlesztési tárgyak nagyon ritkán de ha már az ember neki áll farmólni ilyen tárgyat akkor miért nem lehet össze kötni egy kis yang farmólással, xp ütése, olyan fegyverekkel amik értékesek pl.: 70 szintűek vagy 75 szintűek amik hasznosak is lehetnének, mit azok amik most esnek (igen tudom hogy esik kb olyan ritkán mint a kemény szíj).
    - pet húzása, menyél barlangba kis karakterrel farmólni a fegyvereket hogy tud a peted húzni de így elveszed az új játékosoktól a helyet tudom elég nagy a barlangű.
    - yanot akarsz ütni menyél dc be de az oda való szintű új játékosoknak esélyük sincsen yangot farmólni mert a nagyok kiütik. Van olyan játékos aki egyszerre 3 karival farmólja ott a yangot mert kell neki, nagy kariját nem használja mert nem tud olyan mennyiségű yangot ki ütni amit ott kitud.
    A nagy játékosok lekényszerülnek kis karakterekre mert inkább ki farmólja a dolgokat mint hogy meg vegye a piacon így elveszti a kereskedelemnek a lényege. Ha normális drop lenne a szinthez méltóan és yang is talán kiküszöbölnénk az a problémát. Jók az újítások amik vannak a kicsi játékosoknak de mit érnek vele ha nincsen hely a szintjükhöz nem tudnak kényelmesen ölni mert egy erősebb nagyobb játékos foglalja a helyet persze hogy nem akar játszani mert nem tud kényelmesen haladni.

MrK85

Téma címét módosítottam.
    Yareniel
    Az autózás koronázatlan királya :)

The post was edited 3 times, last by Yareniel ().

• Izgalmas téma, úgy gondolom valamilyen szinten jogos, hogy a yang és drop nem minden szinten megfelelő ebben a játékban.

De vajon lehet-e ez ellen valamit tenni, érdemes-e?

Reagálnék egy-két részletre, az én szemszögemből.

MrK85 wrote:

Találkoztam már olyan játékossal aki 35 szinten teljesen fel szerelt karakterrel és egy jó buffal 80-85-90 metint ver, vagy leverik majdnem 0-ra nagy karival kilép és a kicsi karival leveri a maradék 0,01 % ot és droppolt neki a metin.
    Az örök vita téma. Legutóbb 2 éve került előtérbe, de én még emlékszem az eredeti témákra, ami az alább linkelt thread legvégén voltak beillesztve (sajnos az új fórum eltüntette őket, pedig úgymond alap olvasni valók lennének)

85-90-es Metinek - Kicsik vs nagyok

Már a játék legelején nehéz volt ezt kiküszöbölni, és szerintem erre nem is lesz megoldás sose. És valljuk be a 80-90-es metinek dropja miatt igazán nem is éri meg ezen rágódni, hiszen talán még a tolvaj kesztyű miatt ütik esetleg a kicsik, egyéb dropja nem releváns.

MrK85 wrote:

A másik fő probléma, miért van az hogy 120 szinten kék kicsi pia esik 45 fegyver 33 ékszer , és annyi yang mint egy 55 szint karinak sd2 be.
    A kis italok dropja valóban egy eléggé bosszantó és értelmetlen drop. Viszont egy 120-as karakternek 95-ös mapon már annyi yang se jön, mint amennyit itt leírtál, sokszor nincs yangdrop, hiába tekinti a játék elvileg 105-ösnek a 120-asokat. Talán 1-2 mob a kivétel, de ott is egy 100-asnak akár 6-10k yanghoz képest, a 120-as semmit nem kap. Fegyverekkel egyet értek, nevetséges, hogy ördögmaroktőr is esik ilyen nagyszintű mapon.

MrK85 wrote:

75 szinten barlangba 70 fegyver esik akkor már 95 + mapon csak ilyen fegyvereknek kéne esnie és legalább 1 mobnak 6k yang dropnak kéne esnie vicc az hogy dc be kell farmólni a yangot ahol már igen nagy problémák vannak de ez másik téma....
    90-95-ös mapon is esik 70-es fegyver, csak ritkán. És azt se felejtsük el, hogy 70-es fegyvert barlangban nagyszinten is lehet farmolni, igaz már nem annyi darab esik , mint egy kisebbnek.

MrK85 wrote:

95 mapon ugyebár az új vértekhez cipőkhöz esnek a fejlesztési tárgyak nagyon ritkán de ha már az ember neki áll farmólni ilyen tárgyat akkor miért nem lehet össze kötni egy kis yang farmólással, xp ütése, olyan fegyverekkel amik értékesek pl.: 70 szintűek vagy 75 szintűek amik hasznosak is lehetnének, mit azok amik most esnek (igen tudom hogy esik kb olyan ritkán mint a kemény szíj).
    Ez is egy összetettebb probléma. A fejlesztő tárgy a ritka kategória, de úgy gondolom a boss ládák behozatalával sokkal de sokkal több ilyen tárgy jelent meg, ami szerintem nagyon jó.

Xp részt úgy érzem helyre kell tegyem : 95-ös mapon a legjobb az xp....

MrK85 wrote:

pet húzása, menyél barlangba kis karakterrel farmólni a fegyvereket hogy tud a peted húzni de így elveszed az új játékosoktól a helyet
    Én úgy vélem a barlang akkora, hogy ez a veszély ott nem áll fenn. Fegyvert farmolni általában nem ott szoktak , ahol nőnek, meg amúgy is elég nagy b1 és b2 és 6 ch van, hogy ez nem jelent gondot.

Egyszóval valamilyen szinten megjelenik, hogy a nagyobb mapokon másabb, magasabb szintű holmikat kapsz, de még mindig nem érzem azt, hogy minden drop megfelelő (lásd ördögmarok tőr 95-ösön, vagy kis ital). Ne felejtsük el pl, hogy 90-95-ös mapon már lehetőség van 7-es vértek, 7-es fegyverek megszerzésére, ami elég jó.

Örök vita a drop aránya is, és hogy egyre csökkenőbbnek érzik a felhasználók azt.

Jó kis téma ez :)

Véleményeiteket ne tartsátok magatokban.
    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük.
    Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” / Helen Keller /

"And I am feeling so small"
  • Igazad van deamy csak az a baj ezzel ,hogy lerágott csont.

Én is kifejtettem már többször a véleményem ezekkel a dolgokkal kapcsolatban más topicokban és tök jó ,hogy mindenki sajnálkozik rajta meg igazat ad és egyet ért...
    A lényegen nem változtat sajnos.

Úgy látszik a fejlesztőknek nem áll érdekükben megtartani a nagyokat hisz minden jel erre utal.
    Így marad 2 alternatíva.
    -1 Vagy tudomásul veszi az adott játékos ,hogy ebben a játékban ennyi volt és "végigjátszotta" aztán vegetálgat meg pvp-zget magának map1 en...
    -2 Vagy kezd új karit és tanulva a tapasztalataiból egy bizonyos szintnél nem viszi tovább mert sajnos semmi értelme nincsen.

Na ilyenkor születnek meg azok a bizonyos "szörnyszülött" (Respect for Dalvin ,azt hiszem tőle szőrmazik ez a megnevezés amin azóta is sokat mosolygok.. ) karik amivel már szerintem minden régi játékos rendelkezik.(legalább 1 el..)

Egyébként magát a problémát nagyon egyszerű lenne kezelni ,ahogy azt már egy másik topicban leírtam... Csak komolyan kellene venni azt a bizonyos +-10 lvl -es dropp határt lefele is. Nem lenne értelme lecsapkodni nagykarival a metineket és kicsivel befejezni.... Nem lennének szét tápolt P buffos 35 ös karik vörösben... (bár ahogy most a buffok alakulnak bétán lehet így sem kell már a P buffos kiskariktól tartani sehol...)

Nekem pl. az jutott eszembe ,hogy mivel a kicsi kék pot az a dolog ami végig kísér minket az egész játékon... Ki kellene szedni a vegyes kereskedőből és betenni fejlesztős itemnek mondjuk az új kyanite cuccokhoz... Mondjuk mint a töredékek a 105 ös cuccokhoz.. Mindjárt többre értékelnék az emberek és igencsak keresett holmivá válhatna... Vicces lenne :D

The post was edited 1 time, last by Razyal ().

• Ezzel kapcsolatban én is szóltam valahol valamikor. Konkrétan ha jól emlékszem azt hoztam fel, hogy egy 105-ös boss miért dob kevesebb yangot mint mondjuk a sziklamajom az első kazamatában. A válaz valami olyasmi volt hogy így nem borítja fel a játék egyensúlyát vagy mi.... :crazy:
  • Teljesen egyetértek azzal hogy sürgősen változtatni kell a dolgokon.
    Minden régi játékosnak vannak jól felszerelt turbó kiskarijai. A kezdőknek esélyük sincs. Normális yang tárgy és egyéb dropp mellett nem lenne rájuk szükség.
    Élhetőbbé válna a játék az újaknak és régieknek is.
    Jedi Lvl 120. Már nincs mit tanulni a karival :rolleyes:
  • Szerintem is mindenképpen változtatni kéne ezeken, mert ott tartunk, hogy semmi értelme már a nagy kedvenc karaktereket használni. 120-as karakterrel a petet húzni lehetetlenség, de nem is értem miért , nem kéne hogy a pet a saját szintjének megfelelően kapja az expet és ne a mellette levő karakterhez képest ? A yangdropp egy vicc. Razadornál ha mondjuk ketten 120-asok megyünk be egyáltalán nem esik yang, oké így kisebb a lagg, na de ha a 8-10 ládikóból a legjobb amit nyitok a nagy váll-lap, mert azt éppen gyűjtöm, akkor igencsak deficites a dolog. Amikor 55-ös karival a pókkirálynőt farmoltam , ha bevittem 1 csomag potit az bőven elég volt , mert közben annyi esett, hogy a végén már fel se vettem, legyen hely a ládáknak, lélekköveknek. A naggyal nem tudok szinte annyi potit bepakolni, hogy mondjuk pethúzásnál kihasználjak egy felemelkedés italt. Nekem a sámi a kéket is vedeli ez van ráadásul talpon mentem meg magam amikor sok a druida, vagy romboló betámad . Nevetséges az is , hogy még annyi fegyver se esik, hogy egy kisebb szintű pet-nek a kék expjét feltöltsd vele .
  • Támogatom a javaslatot!

Nincs is attól bosszantóbb,mint a kék ital kicsi dropp és a sok vacak kis szintű fegyver ami totál vicces 95 mapon egyáltalán,hogy esik. Rég be lehetett volna állítani,hogy ilyen "szemét" ne essen nagy mapokon egyáltalán. Legyen szinthez kötve kicsit az a drop. Én már annak is örülnék ha PET etető fegyver esne. A yang meg csak hab lenne a tortán ha nem lenne szánalmasan kevés mindenhol. Mondjuk DC-s viszonyokat nem akarok. Egy fejlődős helyen meg főleg nem hiányzik a hacacáré :)
  • Támogatom a javaslatot annak ellenére, hogy 48as karival csak vörös erdőben köveztem.

Egyszerűen szánalmas, hogy milyen dropok vannak... nincsenek nagy igényeim, ha elmegyek köveket ütni, de az, hogy 48as karival leütök mind a 6 ch-n 2-3db 45ös követ és úgy megyek vissza map1re, hogy az elhasznált potik visszavásárlása után alig lett 150-200k profitom... Vicc kategória...
    48as karival vörös erdőbe kényszerültem, mert ott néha esett teki meg 50-100k yang értékű fegyver.
    Támogatom, hogy legyen minden szinthez kötve, még azt is elvárom ettől a játéktól, hogy egy boss legyőzéséhez legyen kötelező 3-4ember! De ez csak akkor fog működni, ha adnak is olyan jutalmat, ami után nem bukunk yangot.
    Volt, hogy 48as karival leütöttem a 45ös köveket és annyi potit elhasználtam, egyszerűen nem térült meg a yang a dropból.. 85ös követ úgy ütöttem, hogy 1-2x meghaltam, 5-6x le kellett szállnom a lóról, de jobban megérte 1 kő, mint 6ch-nyi 45ös kő...

Felőlem kicserélhetik ezeket a dropokat értékesebbre, vagy kicsit lecsökkentik a dropot ám a vegyesnél meg tízszerezik az értékét, nekem 8, de már ideje a változásnak.
    ~(*-*)~ | Bibor: P | Széttépés: P | Átváltozás: P | \(*-*)/
  • Mod megjegyzés:

Lyria wrote:

Támogatom a javaslatot!

nova1997 wrote:

Támogatom a javaslatot
    Ez egy kibeszélő, itt nem kell semmit támogatni, a véleményetekre kíváncsi a témanyitó.

Dreamy

Edit:

nova1997 wrote:

A támogatásunk + a kifejtésünk nem egyenlő a véleményünkkel?
    Nem azt írtam, hogy nem a véleményed írtad le... ez nem egy javaslat amit támogatni kell, hanem egy kibeszélő téma.
    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük.
    Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” / Helen Keller /

"And I am feeling so small"
  • Sziasztok!

A tárgy dropp változtatása főleg 90es szinttől, nagyon ráférne a játékra. Én főleg a metinkövek által adott tárgydropp változását várnám, mivel szerintem valahol a játék az "alapmesében" a kövek elpusztításáról szólt... :) ,DE tényleg kicsi kék meg hasonló társaik minek.........? 90+ droppját kellene értelmesebbé tenni és semmi probléma nem lenne.

Üdv.:
    Chaos
  • Nekem is ez bántja a csőrömet . A játék neve METIN ! . Ennek ellenére mit farmol az utóbbi 1-2 évben az ember ha yang kell ? Mindent csak metineket nem... (Most főleg nagyobb szintre gondolok).
    Személy szerint énis amióta és amíg játszottam, a metinverést élveztem a legjobban, viszont az utóbbi időben már sokszor rájöttem, hogy 2-3óra 90/95 mapozás helyett inkább mehettem volna kiskarival húzócuccokat farmolni, és jobban járok anyagilag ...
    Még anno mikor a lélekkő ért valamit, töltögettem fel videókat erre a rendkívül népszerű videómegosztó-portálra youtube.com/channel/UC1CZtU1iqDm3kYOCCnNhnTw