A közösség állapota Discordián és Continuumon + Céh felhozatal

• Játék

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• A közösség állapota Discordián és Continuumon + Céh felhozatal

Sziasztok!

Sok kérdés elsőnek:
    Milyen a közösségek állapota a két szerveren?
    Melyiken található több nyugodt* céh?
    Esetleg melyiken érdemes egy ilyet alapítani?
    Discordián még mindig ki van halva a piros és a sárga birodalom?

Köret:
    Újrakezdeném/folytatnám a játékot a két szerver egyikén, kevés játékba ölt órával, örök kis szintű karakterrel, abszolút laza játékmenettel. Nyugis, felnőttebb, de beszédes és viszonylag aktív céhet találni a célom, ahol "beépülhetek" ilyen játékstílussal, ámde nem tudom, melyik szerveren és melyik birodalomban járnék nagyobb sikerrel. Illetve az alapítás is az eszemben van abban az esetben, ha nem találok klánt, de ahhoz pedig azt kéne tudnom, merre találok több hozzám hasonló embert. Aki tudna bármilyen segítő infóval szolgálni, annak nagyon hálás lennék. :love:

Köszönöm

(Nem a céhekhez nyitottam, mert nem tudtam, melyik szerverhez tegyem. Remélem jó így. :rolleyes: )
    "Csak hasonlók társaságában nem állunk egyedül."

"Mindig az újrakezdés az igazi folytatás, és ugyanazt folytatja minden igazi kezdet."

• Szia!

Én nagyon ódzkodtam mindent előről kezdeni Discordián, de mégis élvezem.
    Ha tapasztalt vagy és tudod mit hogyan csinálj, akkor nagyon kevés játék idővel (és sok boltolási idővel) jól lehet haladni.
    Emlékszem Dracon mikor elkezdtem évekig nem voltak normális cuccaim, most pedig pikk pakk mindenem +9 (nem kezdő vackok :D ) és ~2 hónapja játszom. Hozzátenném ebből az első több, mint egy hónapot az egyetemi záróvizsgáimmal töltöttem, sikeresen.
    Nagy céljaim egyelőre nekem sincsenek ezen a szerveren, kis szintű surát és sámánt építgetek... nincs már türelmem napokig,hetekig,hónapokig barlangozni.

Céhekről: Sárga birodalom továbbra is kihalt, piros talán kicsit jobb helyzetben van, de ezt majd egy piros karakter hátha jobban elmondja.
    Céhek helyzete mennyiségi alapon nyilván kékeknél a legjobb, de tudjuk hogy ez minőségileg nem feltétlen igaz (van 1-2 domináns céh és ennyi).
    Én is épp céh keresésben vagyok, már találtam is egyet ami tetszett, de eltűnt a vezér hetek óta és szétszéledt a banda.

Emberekről: Eddig úgy vettem észre, hogy komolyodtak a játékosok discon. Nincsenek túl nagy háborúk a birodalmak közt (kivéve talán 1 kék és piros céh vitáját), sőt raktár előtt sem ölik halomra a boltosom, nagy csoda ez, contin mai napig nem lehet rendesen pakolni.
    Igaz van pár ember aki teszi a hülyét, vagy tényleg az, de szerintem előbb utóbb megtalálnád a neked való társaságot.
    lv95 WP 5P / Lv86 Sárkány Sámán 4P
    Lv87 Testi 3P 1G / lv64 Sárkány Sámán 3G
    Lv77 Menta 4G / Lv80 Tőr 2P 2G
    Lv75 WP 1P 3G / lv55 Farkas 2P 1G
  • Nagyon köszönöm a kifejtett válaszod, kedves Draco!
    Esetleg még valaki valamit hozzátenne? :love:

Discordia mellett döntöttünk, tudnátok még mesélni a birodalmak állapotáról?
    A kihaltság mennyire jelent kihaltságot, például? :rolleyes:

Vagy akármi más is jöhet.
    Jó játékot mindenkinek!

"Mindig az újrakezdés az igazi folytatás, és ugyanazt folytatja minden igazi kezdet."

• Szia!
    Hibás döntés Discordia,sőt eleve hibás döntés egyáltalán elkezdeni újrajátszani.
    A metinnek már csak múltja,némi jelene,de jövője az nincs!
    Discordián a kihaltság az annyira jellemző,hogy sokszor órákig lehet játszani míg akár egyetlen játékossal találkozol, Dt-nél akár ácsoroghatsz egy "potya" run miatt naphosszat,sárga kihalt az elhibázott regisztrációk miatt,piros sincs jobb helyzetben,kékeknél van néhány megszállott akik próbálják magukkal elhitetni,hogy lehetnek ők valakik a játékban.
    Üdv.:fincsi
  • Szia! :)
    Köszönöm a véleményed, tiszteletben tartom!

Ámbár nekem ez a játék szép emlékeket idéz, ezért szeretek a mai napig játszani vele. Lassan tíz év lesz idestova... Látom én is a helyzet romlását ilyen meg amolyan szempontból, de számomra nem tudja megölni a játékot, én még látom benne azt, amibe régen beleszerettem. :love: Nekem egy kő leütése is ugyanolyan szórakozás tud lenni, mint sok éve, még olyankor is, ha csak füstölög utána az üres föld.
    Ha pedig akkora baj lesz, akkor majd mi is Contisok leszünk, nemde? 8o

Erről az elhibázott regisztrációról viszont nem tudok, ez micsoda?

• Szia!
    Elhibázták a játékosok a regisztrációkor a birodalom választást (mindenki kékben kezdett),és most előállt egy paradox helyzet. Adott egy harci játék, melyben 3 ellenséges birodalom küzd egymás ellen, és a mobok ellen! És most mi van discordián? A játék csak és kizárólag a pvm részről szól,így eleve ki vannak zárva a pvp orientált játékosok! :pillepalle: Persze ebben az üzemeltető is hibáztatható,lehetőség volt az elején az ingyenes birodalom váltásra,ami csak rontott a helyzeten. De egy random birodalmi szín kiosztás sokkal jobban egyensúlyt tudott volna teremteni. (az életben sem tudja egy újszülött megválasztani hova szülessen,persze később van lehetősége emigrálni) :D
    Ha "contisok leszünk" akkor akkora szakadék fog tátongani az ujjak és régiek közt,hogy a grand kanyon simán elvész benne.
    Üdv.:fincsi
  • Szia :)

Kékeknél való igaz hogy többen vannak, de szerintem aki szeret játszani, és már alapból nem egyedül jön annak teljesen mindegy hogy hova megy. Előnyök és hátrányok ugye. Azt viszont már kicsit erősnek tartom hogy "elhibázott reg." stb... Mindenki oda megy ahol megszokta, ahol szeret lenni, ami szimpatikus, amiről olyat hallott ami tetszik neki. Emiatt nem lehet senkit hibáztatni, hiszen sehol sincsen leírva hogy ez vagy az a birodalom több vagy kevesebb. Meg ugye a mennyiség és a minőség... :)
    Kíváncsiságból én is elkezdtem Discordiát. Számomra meglepően sok a teljesen kezdő, ami aranyos és örömmel tölt el, de sajnos nagyon befolyásolhatóak is, és ezt sokan ki is használják...
    Az árak félelmetesen nem álltak be, vagy inkább nem tudja senki hogy mennyit is kéne most érnie egy adott tárgyak, illetve mindenki próbálkozik mindenből a legnagyobb hasznot kihozni, aminek az lesz a vége hogy egy borzalmasan már-már nevetséges összeget ír ki az adott tárgynak. :) De ezt majd úgy is meglátod.
    Dt, és minden más közös program pedig társaság függő. Ha találsz/találtok egy jó közösséget, akkor ezzel nem lesz gond. Azért a dt itt még igen csak csapatjáték, mert nem sok ember boldogul egyedül, tisztelet a kivételnek.
    Azzal megint nem értek egyet hogy pvm-ről szól csak... mivel az elején van a szerver így nyilván ez kerül újra előtérbe, mert ugye valahogy el kell indulni, meg valahonnan pénzt kell csinálni. Egyáltalán nem értek azzal egyet hogy kizárja a pvp orientált játékosokat. Ne felejtsük el hogy teljesen új szerver (nyilván már azért megy pár hónapja) ezért még nincsen annyi és olyan cuccok amiket megszokhattunk esetleg Contin, ahol már minden run, minden kő minden map lerágott csont, ezért nem maradt más mint a pvp.

A céhek. Kékeknél van azért pár nagyobb, de attól hogy valahol sok tagot látsz, nem biztos hogy jó is a közösség.

Contit azért nem javasolnám én se, mert nagyon nehéz lenne szerintem. Ahogy írták előttem is, nagy lenne a szakadék. Persze ha hobbi játék, és az élmény és az élvezet miatt játszol, akkor szerintem annak is nyugodtan neki lehet vágni. :)
  • Köszönöm mindkettőtöknek a választ!

Fincs: Én sosem vagyok emellett a véletlenszerű szín kiosztás mellett; ha mondjuk nem egyedül kezdünk el játszani és a másikat/többieket másik birodalomba osztja, hát… mindegy is, szerencsére nem így van, cserébe itt van Ez a probléma… de én úgy vélem közel sem reménytelen a helyzet.

A szakadék a contisok és a discordiások között pedig éppolyan lenne, mint a szakadék discordián sések és nem sések között. Noha csak videókat néztem róla. Nyilván a kedvből elvesz egy icipicit, viszont ha máris aggodalmakkal és frusztráltan kezdesz neki játszani, abból sosem sül ki jó, aztán az ilyen emberek csodálkoznak, hogy nem ad nekik élményt a játék. Nyilván ezer dolgon lehet háborogni, de… ne is menjünk bele, ezer évig lehetne beszélni róla, és én így is-úgy is ott lyukadok ki, hogy frusztráltan játszani túl sok értelme nincsen, ilyen meg olyan tényező ide vagy oda. Ha úgy alapjaiban nézzük, hogy ennek egy játéknak kell lennie. :rolleyes:

Yareniel: No a te irományod, Yareniel, nagy löketet adott és még jobban megnyugtatott. A hátrányok ellenére; azok tényleg mindenhol lesznek, de ha valami nem elég jó és meg sem próbálunk javítani rajta, akkor aztán ugyanolyan marad és tényleg lehet aztán sírni. Aztán ha néhány ember megpróbál javítani, utána csak kialakul valami láncreakció, nem? :love: A kezdők pedig tényleg léteznek, megerősítem a hírt! Egykor mi is ilyen aranyosak voltunk, hihi.

Contin is játszottam egész sokáig, bár nagy szünetekkel, de valamit már nem találtunk meg ott. Elég sok rossz behatás érte a társam és engem, Discordiára pedig tiszta lapként tekintünk. Nem voltunk teli amolyan „fullos” dolgokkal, de azért felgyűltek szép tárgyak és skillek, amik nagyon fognak hiányozni, de ezen nem aggódunk többé… Óvva intettek ettől is, mert benne volt sok idő Contiban, nehogy már +0-s csatapajzzsal kezdjem, de mégis, az az időszak elmúlt, ha nem érzem jól magam, nem fog a jólét megléte visszatartani. Nem a gazdagságot keresem, hanem egy helyet, ahol tudom a játék lényét élvezni, mindenféle rossz emlék és sérelem nélkül. Aztán jöhet a pénz tényezője, persze annak ki nem örül? :D

Aktívan játszunk, de abszolút hobbijáték ez számunkra, nem is elsődleges hobbi, így hát tényleg könnyebb a helyzet, és reméljük is, hogy minden rendben lesz! Mi pozitívan állunk az egészhez. Realistán, de pozitívan! És céhes reményekkel.

Discordia Chunjoban telepedtünk le végül, nem félve a rémhírektől. Ha kevesen is vagyunk, de megpróbáljuk jóvá tenni, abból rossz már nem sülhet ki, nemde? Aki pedig meg sem próbál változtatni, az magára vessen! Remélem majd összefutunk!

Remélem ez a téma esetleg másoknak is segíthet, akik hasonló cipőben járnak.