Antimágia kövek finomítása, átalakítása

• Játék
  • Antimágia kövek finomítása, átalakítása

Sziasztok!
    Érdekes javaslatot tennék, nem tudom, hogy a javaslat már megszületett-e, vagy valahol olvasható-e, de érdekes dolgot eszeltem ki és megosztanám veletek.

Ugye mindenki sokallja azt a 2 követ, azaz az 50%-os mágikus áthatolást a sámánoknál, illetve még egy kis ráadás a pettől függően, ugyanez a BM-ekre, illetve a peteikre.

A BM-eket nem piszkálnám, hiszen így is sokat sebeznek jelmez nélkül, hiába fogyasztom sámánként is a mágia defes szörpöket, de sámánra a pajzson, és jelmezen és jó kk defes alkímián kívül nem igen lehet!

Valljuk be, hogy nem sokunknak telik mágia defes jelmezre.... Pl. én nem engedhetem meg magamnak nagyon, ritkán van rajtam jelmez. Mielőtt bárki is azt hinné, hogy egy magam malmára kigondolt könnyítés, olvassa el!
    Szó volt arról, hogy a mágikus kasztoknak csak 2 kasztkövük lehet, míg a támadóknak 3. Ugyan mi is tehetnénk 3 kasztkövet, de akkor max kékekhez mehetünk boltokat ütögetni, ami nem egy igazi játékélmény. Tehát röviden és tömören: a fegyverekből távolítsuk el a követ! Helyezzünk át a vértbe 25%-ot a suráknak, sámánoknak, nindzsáknak 25% tökéletes! Nem lesz az, hogy a kis 55-ös akármicsoda odajön, egy villanás és már kifeküdtél. Nem lesz az, hogy nem lesz elegendő defed és azon gondolkozz, jajj, most mit vegyek fel, sámán, bm ellen inkább és a wari kaszáljon le, vagy tegyek jó kard defeket és demit és akkor megintcsak egy villanás áldozata legyek.
    Mondtam a peteket ugye.... nos én arra gondoltam, hogy a sámánoknak ott kellene egy PICIT, de csak egy PICIT megnövelni, hogy a legtökéletesebb petnél is(nyilván átvariált értékek lennének, ezért nem mondok petet) maximum 45% mágia áthatolás jöjjön ki! Az alap mágia def 70-es karakternél lehet 50%, illetve ihat rá egy 20%-os harmatot, meg egy pajzsot használhat az adott kaszt ellen, mondjuk sámán ellen. Gondoljuk végig! Egy olyan sámán, akinek van petje is, annak maximum 45% mágikus áthatolása van, ha iszok 20%-os mágia def harmatot, akkor így is, ha a felszerelésben van 50% mágia ellenállás, akkor már 25% lenne és nem 10, mint a jelen helyzetben!
    Mivel gondoltam mindenkire és mindenre, figyelembe vettem azt, hogy a kisebb karakterek, kis 55-ös, 61-es és egyéb karakterek is simán kifektetnek egy tőle sokkal magasabb szintűt, ami mégiscsak egy unbalanced dolog.
    Tehát a mágia áthatolás finomítva a nagyobbak erénye legyen és ne a kisebbeké, akik beletesznek 2 követ a cuccukba és jön a csííííz és már kifeküdtél.

Összefoglalva: lv 80-ig 25% mágia áthatolás legyen maximum, és ez csak vértben legyen jelen egyetlen antimágia kő segítségével, lv 81-től pedig maximum 20% mágia áthatolással a sámánoknak ki lehessen pótolni 45%-ra pet segítségével. Természetesen így is megmarad viszonylag a sebzés, de még sem az lesz, hogy jön egy combos sámán és jön a csitt-csatt és a villanás és a földdel egyenlővé váltál. Mint sámán, én is soknak találom ezt a rengeteg mágia áthatolást, egyszerűen számomra lehetetlen defelni és a játékosréteg túlnyomó része sem képes rá, hogy ne csak magamat emeljem ki!

A fegyverekből eltávolítandó kövek cseréjét meg úgy oldanám meg(ha már sokan átkövezték és sokat költöttek az átkövezésre), hogy a Városi őr nevű npc-re ráhúzva a fegyverünket át tudjuk kövezni a fegyverünket, az antimágia kő helyett kérhetünk bele valamilyen +4-es követ és ez nem keltene nagy vihart azért, hogy átkövezték sokan a fegyverüket és akkor megint SÉ-zzenek és csak kövezzenek, stb.

Köszönöm, hogy elolvastátok. Üdv.: DragonPvP :D :D

,, Áldozat nélkül nincs győzelem. '' - By Transformers.
    ,, Lassan elmerülök a feneketlen mélységű futóhomokban. Azt kívánom, bárcsak elbújhatnék egy kő alatt. Senki nem ért meg engem ebben a világban. Senki nem fogad el engem. Érzem, hogy Isten szánakozva tekint rám. "
    DragonPvP - Chunjo - Full P - DragonWP - DragonPBlade - DragonPWolf - Segicsraytam - YolOne
  • Nem támogatom!
    Csak félig tetszik a javaslat mert addig jó hogy lv80ig max 25% mágia áthatolás legyen de az hogy 81től 45% legyen azt még mindig túlzásnak tartom! Szerintem akkor lenne ferr ha max 25% mágia áthatolás lenne elérhető Lv1-120ig! Én javasoltam hogy töröljék a fegyverekből a piros mágia elleni követ de sajnos ez nem realizálható ötlet. De a következő ötletem az lenne hogy ha nem megoldható az hogy töröljék a piros mágia elleni követ akkor csökkentsék a kövekben a mágikus áthatolást! Például 12-12%ot adna a 2 kő együtt az 24% és 81től ott az ellenmágia pet skill ami ad még +12%ot és így már össz 36% mágikus áthatolás ami bőven elég kell legyen szerintem... De még jobb lenne hogy ha a pett skill nem mágikus áthatolást adna hanem mágikus támadó értéket...