Béta teszt 17.4

• Kibeszélő

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Sziasztok!

Voltam fent a teszt szerveren. Sok mindent ugyan nyelv tudás hiányában nem értettem, hogy mit vesznek el, vagy mit adnak a karakterekhez. Sajnálatos módon egy magyar Team taggal sem találkoztam, aki a szerveren segítséget nyújthatott volna. pedig lett volna pár kérdés...
    Ami feltünt, hogy a fegyverbe való mágiaelleni kő eltünt... Lehetséges, hogy eltávolítják a játékból?

A gyógy sámánnal ott nem tapasztaltam lényeges változást.
    Ha mégis akadna, írjátok meg.

Üdvözlettel: Minato85
    Minden lehetőség adott. Az a kérdés: Mennyire használod a lehetőséget ki!
    Harc nélkül nincs győzelem, cél nélkül nincs harc, harc nélkül a béke sem létezik!
    Soha nem adom fel a harcot, mert ha feladom, már rég elvesztettem a békét!
  • Szia Minato!

Elvileg a mágia áttörés/áthatolás (vagymiaz) csökkenését kellett volna tapasztalnod. Szerintem 25% alá csökkentették, így a surák is ugyanazt kapják mint a sámik. Ezt valahogy úgy lehetne tesztelni, hogy egy ismerősre megnézed itt a sebzésed (pl. teljes mágia defben legyen) aztán bent ugyanarra a karira ugyanabban a felszerelésben. A kő megszűnésére nem emlékszem a leírásból, most már lusta vok átnézni megint. Mondjuk a személyes véleményem erről az, hogy a követ ki kellene venni teljesen (visszakapsz egy foglalatot, ez fegyóban számít azért), és utána a mágikus támadóerőt beállítani. De nem ezt vettem ki abból ami rendelkezésre áll. Bemenni nem tervezek, majd Ti elmondjátok mi van. :) A másik fontos dolog hogy a kaszt elleni védelem átalakul és csak a kaszt elleni erőt csökkenti. Az még nem világos hogy a petben és az alkiban levő is így viselkedik-e. Ha bemész ezt is megnézhetnéd a lusták helyett. A kioltás változik, új algoritmus számolja, kiskari nem tudja kioltani a nagyot. A szikra is változik. Ennyi jutott most eszembe, remélem valami aktívabb játékos majd elárulja ezeket a dolgokat. (Titkon reménykedek hogy Phone még egy precíz videót is csinál ;) )
  • Szia Tib!

A baj csak ezzel az: Ismerőssel nem igen találkoztam. Angol tudásom meg egyenlő a 0-val. A kérdés az: ha 25%-ra csökkentették le a mágia áttörést, nem egyszerűbb a piros(fegyverbe valót) kiszedni?
    Személy szerint én a fegyverbe való kivételének örülnék is, hisz a varázssebességet jobban szeretem :)
    Harc nélkül nincs győzelem, cél nélkül nincs harc, harc nélkül a béke sem létezik!
  • Sziasztok. Én kipróbáltam a sárkány sámit pvp-be de annyira nem vészes nem sokkal sebzett kisebbet. Viszont ha már így állítgatnak a karikon a farkason is lehetne mert arról nem olvastunk semmit,hogy változik (de ha változott akkor egy farkas írja már le,hogy mi). :D
    Új fegyvert meg vértet se találtunk de egy magyar team tagot se.
  • Sziasztok!

Én harcost teszteltem egyenlőre csak pvm-ben mert nem tudom még átkövezni/bónuszolni a cuccaim a lélekhez kötés miatt.
    A tapasztalatom az ,hogy jottányit sem változott a sebzésem testi harcossal pvm-ben. Koppra ugyanakkorát sebzek mindenbe és ugyanúgy sebződöm is. Ez azért érdekes ugye mert elvileg a már meglévő ellenállások mellé még jön pluszba a félemberek elleneni ellenállás meg a plusz átható ellenállas. Ha ez pvp-ben is így van akkor most a testi harcosok még kevesebbet fognak érni mint eddíg és sajnos a mágikus kasztok megerősödése óta folyton ez van.
  • Hanna, ezek szerint Te se találkoztál Magyar Teamtaggal.
    Én se többet, se kevesebbet nem sebeztem a gyógyommal pvp-n, viszont mobokat mintha jobban bírtam volna. A kérdés még mindig adott: Fegyverbe való mágiakövet kiveszik?
    A farkasok ügye engem is érdekelne, gyengítik, erősítik vagy hóval fedik? Mi lesz velük?
  • Na, megjöttem xD
    Kicsit nevetségesnek tartok pár dolgot, eleve azt hogy 10ével játék után kezdik el állítgatni hogy ki mennyit is érjen, kicsit kezd túlzottan zavaró lenni.
    De felnéztem Bétára mert miért ne:)
    Sorolom mit tartok eszméletlen gáznak EDDIG:

-Új vért, nem írok rá semmit mert vszinűleg nem lessz sose, Csak annyit hogy ismételten csak 1 átfestet 105ös lemit kapunk mert ugye valami ujjat kitalálni nem könnyű..

-Fegyók támadóját nemigen nézegettem még meg csak a saját kasztomét, Nos a támadóértéke, meg egyezik a 105ös fegyóéval, azzal a kis különbséggel hogy ez nem 15 hanem 20 félembert ad, ISMÉTLEM HÚSZAT nyilván minden BM átfogja váltani fegyverét hogy ráverjen 1 raklap pénzt, hogy nyerjen 5 félembert,
    Nem ez nem igy lessz....

-Átható találat értéke növekedett ugyveszem észre, igencsak rám vertek 1ütésel 20-25kt nem győztem pislogni.

-Betettek egyszerre mindent amit csak lehet, mindenki annyi vackot aggat magára amennyit akar, max 1-2 személy ismerősökkel tesztelhetsz, bunyokban értelmetlen.

-Sötét védelem, kk %os védelme ugynéz ki hogy oda, sima védelmet ad azt is ugyan ugy 90et , 1lötyi többet ad.....:)
    BM legjobb skillét rontották el ezzel, KÉREM a kurált, a sárkány segitségét, akioltást, az eröstestnél a felborulást, ninjátol a mérgezést, Testitöl az Aurát, eltávolítani, különben 7év játék után felöllem ez a játék ott halványodik el ahol akar.

Napok kérdése és Game Over, szorakozzatok mással. Tisztelettel egy jövöbeli régi játékos:)
  • GaborBM wrote:

BM legjobb skillét rontották el ezzel, KÉREM a kurált, a sárkány segitségét, akioltást, az eröstestnél a felborulást, ninjátol a mérgezést, Testitöl az Aurát, eltávolítani, különben 7év játék után felöllem ez a játék ott halványodik el ahol akar.

Napok kérdése és Game Over, szorakozzatok mással. Tisztelettel egy jövöbeli régi játékos:)
    Hehe, azt hiszed érdekel is itt valakit azok közül akik tehetnének ellene? :D Számukra csak pénzeszsákok vagytok, amíg van ki tejel addig elmehetsz te is a sóhivatalba... én az összevonás után hagytam abba, kutyát nem érdekelte :) a te game overed se fog. :P

De nehogy figyelmeztessenek... olvasván az itteni véleményeket, meg a béta szerós fórumot, ennek is csak a füstje nagy, mint a legtöbb új eventnek, amit beharangoztak aztán semmi érdemleges. Úgy még nem sikerült semmit újítaniuk, hogy valami más ne romlott volna el, most a bm-ek védelme, ahogy leírod. Sajnálom mert imádtam azt a kasztot, de semmi pénzért nem térnék vissza, ez egy kínzókamra mazochistáknak.

Sok sikert a még szenvedőknek!
    Ez már nem egy játék, kínzókamra! Az igazán machohisták és végtelenségig kitartóak küzdelme a mindennapokkal, amiből köszönöm, többé nem kérek!

Game Over!
  • Attis85: Nem értem miért kellene a farkasokat piszkálni... P skilles alkis szintem beli farkast 140misis cuccokkal úgy levédek, hogy minden skillje 1k alatt van rám. Ha meg 0 defed van ne csodáld, ha nagyot sebez rád valaki. Szó nem volt a farkasok variálásáról.

A fegyverbe való mágia átható követ úgy tudom nem veszik ki, mivel az interjúban is mondta a termék igazgató, hogy semmilyen tárgyat nem vesznek el, az átvitt ninjam fegyojában is benne maradt a piros mágia átható kő.
    ~(*-*)~ | Bibor: P | Széttépés: P | Átváltozás: P | \(*-*)/
  • Szia Nova1997!

Def ide, def oda, én a mai napig nem értetem, mit is változtattak.:) Sebzésem másokra ugyanakkora maradt a bétán is, szóval nem értek itt semmit. :)
    Nem tapasztaltam sámánra sem előnyösebb, sem hátrányosabb változást.
    Az egy dolog, átvitt kakaktereken ott maradt a kő. de nem jelenti azt, nem szedik ki.
    A köves NPC-nél, ott csak a fehér volt bent, piros átható kő nem. Ebből gondoltam arra, kiveszik.
    Azt se bánom, ha a farkashoz nem nyúltak. Jó úgy, ahogy vannak. Kellő taktikával, cuccokkal. alkimiával és optokkal verhető minden kaszt.

Attis85
  • GaborBM wrote:

Hát nincsenek a kasztok balansz alatt az egyszer biztos, amig metin2 a metin2, addig az egyik kasztal mindig érdemesebb lesz játszani, mint a másikkal, előbb fogják az egyiket isten szintre emelni, minthogy az összeset kiegyensúlyozzák...Én istenigazánól sosem tartottam a testik auráját bitangnak, ha kioltják, vagy bunyoban meghal, utána 2-3perc pihi, mire betölt, ellenben a BM-ek védelmével, a farkasok bíborával és a WP-k pengéjével...A testi egy nagyon könnyen kezelhető kari és kellő nyomás alatt is jól teljesít, de a skilljeit szerintem nincs miért irigyelni, de egyébként egyetértek veled.

Amit meg előttem Lucretia is leírt, a GF magasról tesz arra, hogy te vagy más nagyban költekező játékos abbahagyja-e, a magyar szeró csak nyűg nekik és sztem mi hozzuk nekik a legkevesebb bevételt, de amig erről nem adhatnak ki infókat csak találgatni tudunk, hogy ez valóban ígyvan-e.

Attis: A farkasokkal sztem sem kell babrálni, bár vannak érdekes tulajdonságaik a skilleknek (Alap krit, lehi 2x sebez..stb) 60 def + pajzzsal ugyanúgy nem sebeznek, mint a harcosok...A sebzést nem kell piszkálni, a skilleken módosítanék egy kicsit csak, pl a bíbor működhetne úgy, mint a testik aurája, ha már 1k támadót ad, ne lehessen halál után rögtön visszakapcsolni...De ez csak az én véleményem, nyilván nem számít fikarcnyit sem.
  • Nem írtam, babráljamak vele, csak arra lettem volna kiváncsi, ők mit tapasztaltak.
    Viszont nem értem a mai napig sem, mit, mire, kinek módosítottak? Mit is kell pontosan tesztelni?
  • Elméletileg meg kellett volna növekedie a sebzéseknek mert más algoritmusokkal számítják mint eddíg és ez szükséges mert ugye egy újfajta ellenállás is bekerült a játékba (félemberek elleni) és azt nyilatkozták ,hogy nem lesz 100% ellenállás... Ezért is veszik le/ki az anti magicet (bocs ,nem tudom magyaron mi a neve) Ezért tartom érdekesnek azt ,hogy a sebzésem testivel semerre nem változott. A pvp-t is tesztelem majd mihelyt lesz lehetőségem átoptolni a cuccaim. Sajnos pont P skilleztem és minden le van védve. :)
  • Sziasztok!
    Elöljáróban elmondom,nem jártam a teszt szerveren! Véleményem szerint ez a "ballanszolás" nem más mint parasztvakítás,az meg,hogy valaha is a játékos hozzáértése,és nem a bónuszai fognak dominálni az egyenesen nevetséges! Vagy az lesz,hogy nagyon megtanulom kezelni a karakterem,és azután megfelelő bónuszok sem fognak kelleni? (persze ha hátasra pattanok és elvágtázok akkor nem kell bónusz)
    Egyformán kiegyensúlyozott kasztok sosem lesznek, a harcosoknak már rég leáldozott,most a bm ek mennek a süllyesztőbe végleg,mindig kell,hogy legyen a játékban egy kaszt ami épp aktuálisan a leütőképesebb. Különben mi motiválná a játékosokat,hogy elkezdjenek egy másik kasztot ami épp a top? Mikor bejött a "kutya"a játékba és kiderült mennyire ütőképes akkor sokan elkezdtek egy új karaktert,ami busás bevételt eredményezett az üzemeltetőnek.(szeretném csak azt az összeget a nyaralásomra fordítani amit a top3 kutya költött) Most sem lesz ez másképp, csak épp nem új kaszt jön,hanem lesz ami ütőképesebb a többinél,és ez ösztönzi majd a költésre a népet.
    Üdv.:fincsi

Gabor szerintem jól döntesz ha hagyod ezt a pénznyelő játékot!
  • Naívan állok ezekhez a dolgokhoz, de én mielőtt még jobban berágnék a GF-re megvárnám, hogy bekerüljenek ezek a dolgok és megnézzem, hogy működik itt.

Azt is megemlíteném, hogy a GF interjúban a termékigazgató azt is mondta, hogy a Balansznak ez NEM egy végleges változata, folyamatosan fognak jönni a kiegyensúlyozások és ez, ami most fog bejönni, csupán az alapja az egésznek.
    Bizonyára rosszul esik azoknak a kasztoknak, akiket ez érint jelenleg, de én megvárnám, hogy mi fog kisülni az egészből (talán a következő év végére már minden kasztot megbuherálnak).

Örülök, hogy a kioltást és a szikrát módosították. Az új algoritmust viszont még nem volt lehetőségem tesztelni.

Amúgy egy észrevétel... A tövises karomba a wiki azt írja a Legnagyobb ismert kk 21%, de nekem 10forgatóval sikerült 23%-ot belepörgetnem a Béta szerón.
    Most kérdés, hogy ekkora nagy mákom volt, vagy pedig a Max Ák/Kk is megnövekszik?
  • A gond az, se pvp, se pvm módban nem érzékeltem semilyen sebzés növekedést a sámánommal, Viszont úgy néz ki, a fegyveres Mágia elleni követ kiveszik? Ha igen, félig örülök, félig meg nem értem.:) A videóhoz meg jó lenne magyar fordítás.
    Szóval az egészet nem értem, s nem látom át.
  • Sziasztok!

Fegyverbe való anti mágia kő: Nem lett eltávolítva. Ugyanúgy megvásárolható +4-es formában, ahogyan a többi szellemkő, csak ez nem a Fegyverzet-kereskedőnél (Armour Shop Dealer), hanem az Esemény segítőnél (Event Helper). ;)

Új fegyverek és vértek: Ezek csak később lesznek elérhetőek. Először azt szeretnénk, ha mindenki az eredeti felszerelését tesztelné PvP-ben és PvM-ben egyaránt és visszajelzést adna a tapasztalatairól a béta fórumán. ^^

Magyar team tag hiánya..: Én tegnap és ma is elég sok időt töltöttem a teszt szerveren. Ha valaki magyarokat keres hívásban, és én pont látom akkor tudtára szoktam adni, hogy jelen vagyok. Aki keres, az talál.
    Ha a továbbiakban bárkinek kérdése van, vagy segítségre van szüksége a szerveren, [HU]Kissbb karakterre írva elér.
  • Hát pedig nagyon jó lenne ha kivennék azokat a mágia köveket mert vicc hogy 50% mágia def semmit se ér egy sámán ellen! Még ha felkapok 100% mágia defet akkoris nagyon sebeznek. Elhiszem hogy alapból elég gyenge a sámán skillek mágikus támadója de akkor azt rakják helyre hogy normális sebzése legyen defre mint a fizikai kasztoknak és akkor nyugodtan kivehetik a mágia köveket!
  • Na jöttem egy kis tesztel, úgy tűnik tényleg máshogy számolódik a Mágia átható kő.
    Ninja G1 felhővel próbáltam fix 15demivel és 25%kaszt elleni kővel. (Ne a sebzés nagyságát nézzétek, mert semmi extrát nem tettem a karira és 20szintel nagyobb karira sebeztem. Az eltérés a lényeg.) 55ös tőrninjával csináltam 76os farkasra.

0 mágia defre 25 mágia áthatóval 3.2k
    0 mágia defre 50 mágia áthatóval 3.2k
    24 mágia defre 25 mágia áthatóval 2.6k
    24 mágia defre 50 mágia áthatóval 2.7k
    65 mágia defre 25 mágia áthatóval 1.7k
    65 mágia defre 50 mágia áthatóval 2k

Úgy gondolom egész jól számolja így, hogy több mágia átható van rajtam nem sebzem meg a max értéket, ez nekem tetszik.

Ezen kívül pedig egy észrevétel, a Karakter lapon a jobb oldali kis fül, ahol összeszámolja pontosan mi ellen mi van a karin csak akkor mutat pontos értéket, ha pl lóra szállunk majd vissza le, tehát nem számolja át azonnal, hogyha lecserélünk egy felszerelést.