Béta teszt 17.4

• Kibeszélő

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Kreativ wrote:

Hát pedig nagyon jó lenne ha kivennék azokat a mágia köveket mert vicc hogy 50% mágia def semmit se ér egy sámán ellen! Még ha felkapok 100% mágia defet akkoris nagyon sebeznek. Elhiszem hogy alapból elég gyenge a sámán skillek mágikus támadója de akkor azt rakják helyre hogy normális sebzése legyen defre mint a fizikai kasztoknak és akkor nyugodtan kivehetik a mágia köveket!
    Szia. 50%-al még ne is várj változást. Páromnak 25% vért+15%karos+15% sapi+15% jelmez+15% valamilyen jelmez sapi. Erre jön még a pajzs+ pet. Nekem benne van a vértben és a legyezőben is a kő+ petben a mágia törés. Van deffem ellene rendesen+még rubin+9 karosom is. A párom még is úgy elfenekel,hogy öröm nézni. Szóval ha van több deffed...nem igazán tud a sámi sem mit kezdeni a dologgal...kő ide kő oda. Fogható a kaszt simán.
  • Szia! Akkor is túlzásnak tartom az 50% mágia áthatolást! Főleg hogy még a pet is ad valamennyit.
    A BM-nek lefelezték 25% ra akkor a sámánnak is felezzék le! Egyszerűen törölni kéne a fegyverekből a piros mágia követ és akkor marad a vértbe a fehér mágia kő és így a mágia kasztok is jól járnak mert plusz egy kaszt kő a fegyóba.

A kioltás skillt is túl nagy előnynek érzem. Igaz hogy már évek óta bent van a játékban de régen nem is volt ennyi P kioltással szaladgáló sura. A P kioltás már 62% esélyt ad ami rengeteg szerintem főleg hogy állítólag a mágia def se csökkenti a sebzését meg semmilyen def se. Elég lenne bőven a 30% esély is és hogy a mágia def csökkentse a sebzését mert tudtommal ez az egyetlen skill ami ellen nincs def. A játék fejlesztők helyében nagyon átgondolnám ezt.
  • Kreativ wrote:

Szia! Akkor is túlzásnak tartom az 50% mágia áthatolást! Főleg hogy még a pet is ad valamennyit.
    A BM-nek lefelezték 25% ra akkor a sámánnak is felezzék le! Egyszerűen törölni kéne a fegyverekből a piros mágia követ és akkor marad a vértbe a fehér mágia kő és így a mágia kasztok is jól járnak mert plusz egy kaszt kő a fegyóba.

A kioltás skillt is túl nagy előnynek érzem. Igaz hogy már évek óta bent van a játékban de régen nem is volt ennyi P kioltással szaladgáló sura. A P kioltás már 62% esélyt ad ami rengeteg szerintem főleg hogy állítólag a mágia def se csökkenti a sebzését meg semmilyen def se. Elég lenne bőven a 30% esély is és hogy a mágia def csökkentse a sebzését mert tudtommal ez az egyetlen skill ami ellen nincs def. A játék fejlesztők helyében nagyon átgondolnám ezt.

Teljesen egyetértek veled a kioltásról, mint nagy szintű sura én is úgy érzem hogy ez nem helyes hogy nem hat rá semmilyen deff, támogatom a javaslatod de kiegészíteném akkor azzal hogy a félember hasson a skillre. Vicces hogy ugyanannyit sebzek 0 félemberrel vele mint 60+ félemberrel. Ez mellet kérjük hogy a félelem rendesen működjön a kiírtaknak megfelelően... Vicc az egész írásod.

On:

Nem értem miért kell egyáltalán ez a mágia deffes kő. Minden deffet maximalizálni kellene mondjuk 60%-ban és nem lenne ilyen gond. Ha a mozgási támadási sebeséget lehetett akkor ezt is lehetne úgy hogy hiába van rajtad 75 kard akkor is csak 60% a maximum ami működik, és máris nem lenne gond a kasztokkal ennyire.
    114 8| Minek tovább fejlődni? Így sem esik semmi :D :thumbdown:
  • Amiran wrote:

Kreativ wrote:

Szia! Akkor is túlzásnak tartom az 50% mágia áthatolást! Főleg hogy még a pet is ad valamennyit.

Teljesen egyetértek veled a kioltásról, mint nagy szintű sura én is úgy érzem hogy ez nem helyes hogy nem hat rá semmilyen deff, támogatom a javaslatod de kiegészíteném akkor azzal hogy a félember hasson a skillre. Vicces hogy ugyanannyit sebzek 0 félemberrel vele mint 60+ félemberrel. Ez mellet kérjük hogy a félelem rendesen működjön a kiírtaknak megfelelően... Vicc az egész írásod.

On:

Nem értem miért kell egyáltalán ez a mágia deffes kő. Minden deffet maximalizálni kellene mondjuk 60%-ban és nem lenne ilyen gond. Ha a mozgási támadási sebeséget lehetett akkor ezt is lehetne úgy hogy hiába van rajtad 75 kard akkor is csak 60% a maximum ami működik, és máris nem lenne gond a kasztokkal ennyire.
    Teljesen igazad van.Egyet értek a 60%okkal.De nem a kasztok rontották el ezt ,hanem a fejlesztők. Meggondolatlanul csináltak olyan fejlesztéseket,hogy kimaxolhatta magát egy X kaszt és a másik nem sebezte. Remélem megoldják a dolgot,de úgy hogy egyik kaszt se látja kárát. Mert ez az innen elveszünk...és oda toldjuk...nem helyes!

Erről ez jut eszembe:

"Csak a fehér ember képes elhinni, hogyha a takarója egyik végéből levág egy darabot, amit aztán hozzávarr a másik végéhez, hosszabb lesz a takarója" (indián közmondás)
  • Szia!
    "Teljesen igazad van.Egyet értek a 60%okkal.De nem a kasztok rontották el ezt ,hanem a fejlesztők. Meggondolatlanul csináltak olyan fejlesztéseket,hogy kimaxolhatta magát egy X kaszt és a másik nem sebezte."

Dehogy rontották el,ez mind mind tudatosan történt, ez egy módja annak,hogy költésre ösztönözzék a játékosokat. A 60 % ban maximalizálás meg legalább annyira utópia mint a kommunizmus! Itt minden a bevételről szól,a játékosok csak másodlagos tényezők. Míg vannak gémerek kik képesek + 10-15 deffért vagyonokat kifizetni (ft) addig biztosan nem lesz maximalizálás! Az meg,hogy nem egyszerre történik minden változtatás,az csak a GF-nek jó,ugyanis a játékosok változtatnak felszereléseiken,de mivel nem végleges, így aztán újra, és újra változtatniuk kell :pillepalle: költeni mint a katonatiszt! Itt minden kaszt csak rosszul járhat,csak és kizárólag az üzemeltető fog jól járni!
    Üdv.:fincsi
  • Egyetlen apró megjegyzésem lenne. A threadben elsősorban a teszt szerverrel kapcsolatos visszajelzéseiteket várjuk, nem a GF ellenes paranoiátokat. Azt máshol fejtsétek ki. Ide ha lehet olyanok írjanak akik kipróbálták a változásokat és arról tudnak véleményt formálni. Ez nem baj ha negatív sem.
    Akinek nótája nincsen, annak szíve sincs
  • Kicsit volt időn úgyhogy tesztelgettük mi is.

Első körben ami nekünk fura volt hogy ez egy hosszabb teszt szerver dolog, de pet nélkül kell végig nyomni mivel ha meghal mi sehol se találtunk hozzá proteint. Ami kiábrándított a hírek hogy a wp surák nem fogják tudni használni a Rúna tovább fejlesztett változatát mivel nem is lesz. Nem tudom ki az a WP aki szivesen üt majd egy mágikus támadós fegyóval de biztos így a jó. A kioltást megváltoztatják, bár ha csak a szint határ lesz rá adva engem nem fog érinteni mert a 120 is 3szintre van csak.

Érdekesnek találom amit több külföldi és most a béta fórumán is olvasható hogy azt "bugot" hogy a harcoson kívül minden kaszt szenved attól hogy bármit magára pakol akkor is 1 ütéssel csapják le a bossok még most sem javították. Egy rég tudott problémáról beszélünk ami eléggé látványos hiszen a céhtársaim "roszabb" felszerelésben kevesebb tp-vel harcosként állnak a bossoknál míg mindenki más fekszik.

A másik ami kicsit érdekes hogy x év alatt nem bírtak összehozni egy új fegyver/vért kombót? A régiek átfestve? Kezd kicsit unalmas lenni, az pedig hogy 115+9-es vért kell a váltáshoz eleve kizárja hogy itt sok embernek lesz, mivel kihúzni kb az esély a 0-hoz közelít.

Ez így nagyon karcsú szerintem a több mint 1 éves igérgetés után. Más játékban 2-3 havonta vannak új tartalmak, új felszerelések itt pedig 2 évente....
    114 8| Minek tovább fejlődni? Így sem esik semmi :D :thumbdown:
  • Amiran menj a raktároshoz és nyisd meg az Arany Ezüst vásárlás opciót, ott lesznek a proteinek, a pet ládák, a skill törlők, a 7-8. skillek, a vezetések, átváltozások és a 200zenbab :D

Engem is nagyon zavar, hogy az úgymond "egy szinten lévő" vértek csupán csak át vannak festve... már kis szinten is bökte a csőröm és igazán adhatnának valamit a külcsínre (legalább nagyobb értelme lenne az átalakításnak is).
    ~(*-*)~ | Bibor: P | Széttépés: P | Átváltozás: P | \(*-*)/
  • Az eddigi tapasztalataim során ez a verzió, ha így marad, ebben a formában, nem balance lesz, hanem egy újdonsült lycan tuning. Szívesen elbeszélgetnék azzal az értelmiséggel, aki kitalálta ezt az átható találat rendszert. Jelenlegiekben az átható találat úgy működik, hogy figyelmen kívül hagyja a rajtad lévő fegyver védelem bónuszokat. Minél több az áthatód, annál nagyobb lesz az áthatós ütésed. Az még hagyján, hogy a felhalmozott plafon karom védelemre (90%) és farkasos ékszerekre, alkímiára, petre egy 80-100 szint közötti farkas képes !!!2DB!!! áthatós ütésből lemészárolni, de az már egyenesen nevetséges kategória, hogy 62-es karakterek sírba vágják a 120-as kifullozott, lebioszolt karakterállományt.

Ezen felül a béta szerveren nem tesztelés folyik, hanem nemzetek közötti napi cerkaméregetés. A bétás játékosok fele szerintem fel sem fogja, hogy ha ez az átható rendszer így megy ki a live szerverre is, abból baromi nagy szivacs lesz mindenki számára. Live szerveren nem fog 200 pakkos életáldás 1 yangért szerepelni a vegyeskereskedőnél. Ez csak addig vicces, amíg az emberek ráeszmélnek, hogy az évek során felhalmozott felszerelésük, amibe nem kevés idő, energia, pénz van beletolva, az zéró, 0 lesz.

Hamarosan megírom az eddig tapasztaltakat egy összefoglalóban a béta fórumra. Aki teheti írjon oda, mert rengeteg szem figyeli most azt a fórumot. Linkeljetek videókat, képeket, mindent, ami hasznos lehet ennek a rendszernek a megbuktatásához.

Ismétlem önmagam: Saját felszerelés: 15 % karom védelmes fegyverkinézet, 15% karom védelmes jelmez, 15% karom védelmes 115-ös vért, 15% karom védelmes óceán cipő, 15% karom védelmes turmalin nyaklánc, 15% karom védelmes ében füles, +9-es turmalin karkötő, ragyogó 14% farkas védelmes zafír, hősies razador 10% farkas védelemmel, háromcsászár pajzs 20% farkas védelem. Szummázva: 90% karom védelem és 54% farkas védelem + megannyi készségkár védelem. Az erre elszenvedett károk az érintett 100-as farkastól: Skillek: Farkaslehelet: 0 Farkaskarmolás: 0 Széttépés: 3x0 Farkasugrás: 0 Ütések: Kritikus ütés: 1k, Áthatós ütés: 20k

The post was edited 1 time, last by Zachaeriev ().

• Félelmetes hogy mennyi defet össze lehet szedni egy kaszt ellen. Így a pvp nek sincs értelme ha nullát sebeztek egymásra. Gondolom ezért lett behozva ez a nagy áthatós ütés sebzés ami azért túlzás de valami megoldást kéne erre találni hogy egy kaszt sebzését se lehessen lenullázni.
    Ott rontották el az egészet hogy a jelmezekbe lehet kaszt elleni defeket forgatni.
    Meg állítólag még félember def is lesz...
  • Félember védelmet csak a 120-as vért fog tartalmazni, láthatóan 15%-ot és nem tartalmaz alap mágia ellenállást. A mágia egy forgatható bónusz benne, ne tévesszen meg senkit a kép. Abban pedig igazat adok, hogy a jelmezek forgathatóvá tétele volt a kiváltó ok, ami felborította az egyensúlyt fizikai és mágikus kaszt között. Ha a jelmezeket csak mobozás szempontjából aktualizálták volna, akkor a 100% + mágia ellenállás sem valósul meg, így az anti mágia kövek is elkerülhetőek lettek volna. A sámán nem birtokolna jelenlegiekben 62%-os mágia csökkentést, amiért igen csak nagy a vinnyogás...
    Images
    • 120 armor.png

113.54 kB, 232×378, viewed 141 times
  • Tib68 wrote:

Szia Minato!

Elvileg a mágia áttörés/áthatolás (vagymiaz) csökkenését kellett volna tapasztalnod. Szerintem 25% alá csökkentették, így a surák is ugyanazt kapják mint a sámik. Ezt valahogy úgy lehetne tesztelni, hogy egy ismerősre megnézed itt a sebzésed (pl. teljes mágia defben legyen) aztán bent ugyanarra a karira ugyanabban a felszerelésben. A kő megszűnésére nem emlékszem a leírásból, most már lusta vok átnézni megint. Mondjuk a személyes véleményem erről az, hogy a követ ki kellene venni teljesen (visszakapsz egy foglalatot, ez fegyóban számít azért), és utána a mágikus támadóerőt beállítani. De nem ezt vettem ki abból ami rendelkezésre áll. Bemenni nem tervezek, majd Ti elmondjátok mi van. :) A másik fontos dolog hogy a kaszt elleni védelem átalakul és csak a kaszt elleni erőt csökkenti. Az még nem világos hogy a petben és az alkiban levő is így viselkedik-e. Ha bemész ezt is megnézhetnéd a lusták helyett. A kioltás változik, új algoritmus számolja, kiskari nem tudja kioltani a nagyot. A szikra is változik. Ennyi jutott most eszembe, remélem valami aktívabb játékos majd elárulja ezeket a dolgokat. (Titkon reménykedek hogy Phone még egy precíz videót is csinál ;) )
    Phone nyaral de ha már megszólítottál orron pöckölöm SunCo-t és megnézzük mi a tényállás. :)

Figyelmeztetve.
    Yareniel

The post was edited 1 time, last by Yareniel ().

• Sziasztok!

Nos végeztem részemről a teszteléssel. PVM oldalról lényegi eltérést nem tapasztaltam ,ahogy azt már korábban leírtam.
    A PVP viszont igencsak érdekes. Sajnos tényleg nehéz bármit is megnézni mert nagyon sok a "vérpistike" és nagyon túl vannak tolva a karik a sok bónusz cuccal.
    Ami viszont feltűnt ,hogy az átható az teljesen másképp működik mint eddíg. Gondolom ez azért van mert állítólag van már bent átható elleni védelem bár nekem semmibe sem sikerült beforgatnom vagy csak rossz helyen kerestem ,uguanez a helyzet a félemberek elleni védelemmel is. Amit furcsállok ,hogy akire 2k körül ütöttem alapból arra 8-9k körül áthatóztam és 17k körül ha kriteltem is mellé.
    (testi warrival teszteltem)
    A farkasok meg a menták viszont iszonyatok... Kis 39 es menta 47k -t tolt rám egy készséggel ,a farkasok meg 25k felett ütnek áthatót. Humoros. :)
  • Razyal az átható rosszul működik jelenleg, minél több az átható Esélyed, annál nagyobb az átható értéked (volt farkas aki 115k áthatót ütött), ezt ha jól értettem még a héten megpróbálják kijavítani.
    A félember elleni védelem úgy tudom csak az új 115ös vértben van, az átható def pedig csak ónix alkímiában tudomásom szerint (de javítsatok ki, ha tévednék)

Én örülök a módosított mágia sebzéseknek, végre lesz értelme 15-25mágia defet is felvenni egy P skilles sámi, ninja vagy bm ellen.
  • A fejlesztők fejében egyáltalán nem működik rosszul. Első próbálkozás, tény, gondolom jönnek még fixek hozzá és korrigálják, de maga az elképzelés az halálos. A tesztelők közel 40%-a hozza át a kisebbnél kisebb karakterét, amit szépen helyben felszerel kiváló alkímiákkal, plafon átható találattal, majd bele kezd a nagyobb karakterek megviccelésébe, trollkodásba. Nincsenek rossz cuccaim, sem alkímiám, és eddigiek során képzelő erőm sem volt, arra vonatkoztatva, hogy egy 50-es wp sura 7-10k-s áthatós ütéseket generáljon rám... Akinek van erőfeszítése a karakterében, bioszolt éveket az szerintem átérzi milyen lehet, amikor egy orkfogat leadogató kari pépesre veri.

Én átdolgoznám a béta szerver NPC-t is. Pl. Életáldást kiszedném, mert mindenkinek gyors gombon, vagy éppenséggel autóvadászatba pakolva poti funkcióra. Ekkora mennyiségű élet áldás mellett nem lehet megfelelően tesztelni.
  • Zachaeriev wrote:

Én átdolgoznám a béta szerver NPC-t is. Pl. Életáldást kiszedném, mert mindenkinek gyors gombon, vagy éppenséggel autóvadászatba pakolva poti funkcióra. Ekkora mennyiségű élet áldás mellett nem lehet megfelelően tesztelni.
    Ezzel egyetértek én is. Meg az alkiát sem hagynám, hogy felturbózza boldog-boldogtalan. Azzal kellene hagyni a karikat, amivel átmásolódtak. Amikor meg bekerül élesbe a 17.4, akkor elkezdődik a rinya, hogy nem azt kaptuk, amit bétán tapasztaltunk.....
    "Én én vagyok, és így vagyok jó"
  • Egyetértek az áldás kivételével, de az alkímia maradhatna, mert nekem pl szükség volt alkímia néhány dolog tesztelésére.

Az pedig, hogy egyesek agyon fullozzák magukat... annyit mondanék rá, hogy ő bajuk... Megszokják aztán, amikor vissza kell szokni a gyengus karihoz majd jól megunják.
  • Sajnos a béta szerver mostanra teljesen kihalt. Elszomorító, hogy az emberek ennyire tesznek az egészre és nem képesek kiállni saját magukért. Itt a lehetőség, hogy végre a játékosokra hagyatkozva egy értelmes verzió guruljon ki a futószalagról, de nem... Tojnak rá magasról. Majd amikor a sok furcsaság bekerül átgondolatlanul, kidolgozatlanul a LIVE szerverre, akkor jusson eszébe mindenkinek (és ez most egész Európára értendő), hogy a választás a Ti kezetekben volt. Legjobb esetben is, ha valami pusztulat születik a 17.4-ből az csak évek múltán lesz átdolgozva, kijavítva.

A béta elnéptelenedéséhez még annyit hozzá fűznék soron kívül, hogy rendkívül nagy hibákat vétettek a béta szerverért felelős emberkék. Az NPC-be sem alkímiát, sem áldást nem szabadott volna hagyni. Én még a forgatókat is korlátoztam volna, mondjuk úgy 5 percre. 2 hetes a béta, azóta több millió forgató elhasználódott, mindenki megcsinálta a kiváló körös alkímiát majd pár nap tesztelésnek nem nevezhető verekedés után le is koccolt.
  • Nem lehet esetleg, hogy akik komolyan vették volna a tesztelést, azoknak egyszerűen nem tetszik a dolog, és értelmetlennek látják az újítást, a live-szerverre levetítve?

Lássuk be pl magyar viszonylatba... nem túl sok értelme lesz behozni az új vértet-fegyvert, hisz még 9-es 115-ös holmit sem tud a többség elkészíteni, mert szinte lehetetlen.....

Azt mondta az a jó ember a videóban :) , hogy minden visszajelzést komolyan vesznek, tessék hangot adni béta fórumon ezeknek a dolgoknak többször.
    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük.
    Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” / Helen Keller /

"And I am feeling so small"
  • Tény, hogy a mi közösségünk fényévekre van lemaradva egy töröktől, vagy egy némettől... DE, utóbbi két közösség játékosbázisa megközelítőleg milliós létszámra rúg. Ez a két közösség pénzt, időt nem ismerve minden új verziót kijátszik életbe léptetés után pár hónapra. Ott van példának az elvarázsolt erdő, ami ahogy bekerült már 1 hónapra rá készen volt az első 120-as karakter, thrym-et első próbára leverték (török). Remegnek rá, hogy legyen valami új, de még sem jönnek tesztelni. Még sem néznek rá az új fixeknél sem. Miért? Egyáltalán nem a magyarokról van szó most, a magunk, szerény 2000 fős játékoslétszámával. :)