Csoportos fejlődések

• Játék

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Csoportos fejlődések

- Javaslat címe:Csoportban lévő EXP "bónusz" változtatása.

- Javaslat lényege: Csoportos fejlődés esetén mindenki kapja meg azt az EXP mennyiséget amennyit eredetileg kapunk ha pl egyedül fejlődünk.

- A javaslat részletes kifejtése:Gondolom sokaknak hiányoznak azok idők mikor még nem volt mindenkinek +9 es fullos felszerelése és kénytelenek voltunk csoportba fejlődni mivel egyedül nem mindig bírtuk volna el ( pl: BO party lélekbarlang). Szerintem a csoportos fejlődésnek újra lehetne értelme , ha a csoport minden tagja meg kapná azt az EXP mennyiséget amit akkor is meg kapunk ha egyedül ölünk. És független lehetne a csoport létszámától mindig ugyan annyi EXP-t kapna mindenki.
    Én telljes mértékben úgy érzem hogy ennek csak előnyei lehetnének .Ugyanis az sem lehetséges mint egyes privát szervereken hogy 10 afk kari van a csoportban a több EXP miatt , ugyanis ebben az esetben mindenki csak azt az EXP mennyiséget kapná meg, amit egyébként egyedül kapna.
  • Támogatom, már csak azért is, mert most egyáltalán nincsen csoportos fejlődés, sőt... Így értelmét veszítette a vezetés készség elvégre csak warokon használják. Egyébként is ez egy társas játék, ha egyedül kéne játszani offline lenne... Valamit sürgősen kezdeni kéne ezzel, mert a játékosok 70%a azért hagyja itt a játékot, mert egyedül elunja az életét itt.

lv 84 - Gömbvillám P/31 - Fény P/36 - Tűzkő P/31 - Mennykőcsapás P/35 - Mennydörgés 15
    Lv 76 - Krit P/31 - Áldás G7/18 - Sikoly G1 - Visszaverés M6
  • Shiroko wrote:

Támogatom, már csak azért is, mert most egyáltalán nincsen csoportos fejlődés, sőt... Így értelmét veszítette a vezetés készség elvégre csak warokon használják.
    Azért ez nem teljesen így van. Sokan csoportban fejlődnek az elvarázsolt erdőben is, mivel egy idő után már nem jön ott sok exp csak a mobok öldökléséből, a küldit meg egyszerűbb többen csinálni. A a vezetést is szokták használni pl. thrymnél is, na meg magyaroknál nem sok ember öli egyedül a sárkányt(amit szintén csak csoportban lehet), szóval ott is jól jöhet. Persze lehet mondani, hogy ez nagyobbaknál játszik csak szerepet, de ez így is van jól, hiszen miért lenne szüksége egy kis szintűnek komolyabb vezetésre? Nincs meg tiltva, ugyanúgy kitanulhatják, mégsem teszik. Legalábbis nem hiszem, hogy sok 80 alatti járkálna m valahánynál nagyobb, nem hogy p-s vezetéssel.
  • Szerintem semmi köze nincs a csoportos fejlődésnek ahoz , hogy jelenleg hogy kapják az expet a csoportban játszók. Az hogy csoportban vagy egyedül fejlődik valaki szerintem csak rajta múlik. A vezetést is igencsak hasznosnak tartom részemről , főleg most hogy már a vezető is részesül a kiosztott bónuszokból. Szerintem jó így az exp elosztás ahogy van . végül is a vezető eldöntheti a többiekkel megbeszélve , hogy szint szerinti elosztásban vagy egyenletesbe rakja-e. Nagyobb szinten főleg 95-ös mapon , ha többen vannak bent kettőnél mindenképpen megéri csoportban és küldizve fejlődni.
    Nem támogatom a javaslatot.
  • Igazat adok neked abban amit mondtál de nem egészen erről volt szó. Nem igazán tudom mi hogy megy a magasabb szinteken 80 as a legnagyobb karim . de amíg odáig el jutottam nem láttam más csak hogy mindenki házasodik a buff karijával és azzal öldököl ki tudja meddig(Jómagam is ezt tettem ) de szerintem egy fokkal élvezhetőbb lenne ha a mondjuk szeretnél egy ismerősöddel tegyük fel sd2 ben , vagy barlangban ölni akkor ne olyan áron keljen mindezt megtenni hogy kb mind a ketten fele EXP-t kaptok. A vezetéssel ugyan lehet korigálni dolgokat de az meg megint rengetek idő .És nem biztos hogy mindenki szeretne ebbe bele fektetni aki pl csak néha napján szeretne feljönni 1-2 órát!:)
  • Nos , ha a csoportban mindenki aktív játékos akkor nem fele annyi az exp , mert ha többen vannak a csoportban több mobot is tudnak megölni logikusan. A csoportbónusz és az , hogy többet bírtok többen mindenképpen a csoportos fejlődésre adna okot. Na de itt jön a de sajnos nem egyszerű manapság pont olyan emberekkel összebarátkozni a játékban akinek pont olyan az időbeosztása mint neked . Szóval szerintem ezért nincs igazából csoportos fejlődés, és nem az exp elosztás miatt. A vezetés valóban csak hosszútávon megtérülő dolog és mindenképpen csapatjátékosnak kell lenni hozzá , hogy érdemes legyen kitolni.
  • Szerintem ezzel annyi lenne a baj, hogy ugyebár így a karihúzás is gyorsulna és szerintem ezáltal indokolatlanul gyorsan lehetne fejlődni ami nem jellemző a metinre, illetve 20-as, 30-as karikat gyorsba farmolni (forgató,optoló,áldásteki), ami részemről így nem szimpatikus. Igaz, hogy így nem támogatom a javaslatot, de maga a célkitűzés tetszik, hogy mint régebben is, legyen "alacsonyabb szinten" is csoportos fejlődés. Nem vagyok biztos benne, hogy az exp-vel kéne mahinálni, mindenesetre az ilyen irányú további törekvéseidet támogatom!
    Néha nem árt kicsit hátralépni, hogy nagyobbat tudjunk előre ugrani.

• Amandoll, én elhiszem amit mondasz, de kérlek vedd figyelembe amit a profilomon látsz bal oldalt. 81es vagyok, fogalmam sincs, hogy most milyen erdőről meg egyéb dolgokról beszélsz. A sárkánynál sem jártam SOHA.
    Szóval amit írtam, az az én véleményem szerint igen is így van.
    Én továbbra is támogatom. :)

lv 84 - Gömbvillám P/31 - Fény P/36 - Tűzkő P/31 - Mennykőcsapás P/35 - Mennydörgés 15
  • Shiroko wrote:

Támogatom, már csak azért is, mert most egyáltalán nincsen csoportos fejlődés, sőt... Így értelmét veszítette a vezetés készség elvégre csak warokon használják. Egyébként is ez egy társas játék, ha egyedül kéne játszani offline lenne... Valamit sürgősen kezdeni kéne ezzel, mert a játékosok 70%a azért hagyja itt a játékot, mert egyedül elunja az életét itt.
    A csoportos fejlődés csakis rajtad áll. Olyan közösséget kell keresni, kialakítani, ahol többen is lehet élvezni a játékot, ha egyedül unalmasnak tartod.

Nagyon sok helyen van csoportos fejlődés, főleg mióta a vezetési képességekből a vezető is részesül.

Warok szerintem... na az nincs.

Aki egyedül unatkozik, miért nem keres megfelelő közösséget?

Csirkeburger wrote:

Szerintem ezzel annyi lenne a baj, hogy ugyebár így a karihúzás is gyorsulna és szerintem ezáltal indokolatlanul gyorsan lehetne fejlődni
    Így van, pont ezért nem támogatom.

És kedves témanyitó, ne haragudj, de ha még azt sem tudod, hogy mennyi a lehetséges tagok száma egy csoportban, akkor nem értem, hogy hogyan születhetett meg egy ilyen javaslat.

Látszik , hogy nem voltál még full csoporttal sehol, így egyszerűen csak valamiféle magad malmára hajtott könnyítés gyanánt keletkezhetett ez az ötlet.

Tudod például, hogy %-ban hogyan , milyen szintű mobok után , milyen elosztással hogyan kapnak az expből a tagok?

Tudtad, hogy ez le van írva?

(és még mielőtt nekem esne valaki, nem rosszindulatból írom ezeket, csupán rá szeretnék világítani arra, hogy egy picit lehet bele kellett volna ásni magad a problémakörbe, ahelyett , hogy minden tapasztalat nélkül megnyitod ezt a témát)

wiki.metin2.hu/index.php/EXP#Tapasztalat_a_csoportokban

„A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük.
    Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” / Helen Keller /

"And I am feeling so small"
  • Majdnem mindenben igazat adok nem fejlődtem még teljes csoportban, ugyanis erre lehetőséget kerestem de sehogy sem találtam. Egy barátommal kezdtem még játszani ő viszonylag az hamar hagyta abba olyan 30as szint környékén. Kb 1-2 hétig hírdettem chatbe hogy xy szintű vagyok szeretnék ember(ek) et akikkel eggyut fejlődhetek , de egyetlen üzenetet sem kaptam. Ennek mondjuk már fél éve.És nem a saját malmomra hajtott könnyítés miatt nyitottam ezt a témát , hanem azért ugyanis kicsit el keserítő látni hogy régen még létezett csoportos fejlődés most már nem . ( kövezzetek meg hogy már pedig 100 asszint felett van nem tudom , én mialatt elértem a 80 as szintet kb 1 év alatt nem láttam ) Lehetséges hogy magasabb szinteken jó vezetéssel sokan csinálják , de érdemes figyelembe veni azt is hogy a játékos bázis java része ezekkel nem rendelkezik. Természetesen jöhet az hogy miért nem , meg hogy akkor igyekezzenek ezt elérni. De szerintem a csoportban való játéknak alapjáraton előnyei kéne hogy legyenek, nem pedig hátrányai.
    Ez az én véleményem jöhet hideg meleg^^
  • Matykeesz wrote:

De szerintem a csoportban való játéknak alapjáraton előnyei kéne hogy legyenek, nem pedig hátrányai.
    Ez az én véleményem jöhet hideg meleg^^
    Én úgy gondolom teljes mértékben csak előnye van jelenleg is.

Továbbra is csak azt tudom tanácsolni, legyél egy aktív céh tagja, keress pozitív közösséget.

Köszönöm, hogy pozitívan álltál a hozzászólásomhoz, és észrevetted benne a jóakarást!
    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük.
    Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” / Helen Keller /

"And I am feeling so small"
  • Drága Dreamy... 8 év... annyi ideje játszom. 8 éve szenvedek azzal, hogy legalább 1! Egyetlen 1 emberrel együtt tudjak játszani. Szerinted én nem kerestem magamnak közösséget? Voltam jó segítőkész céhekbe, de sehova nem engedtek magukkal pont azért, mert gyógyító vagyok és a gyógyítót "húzni kell" hol ott én 81ig egyedül mentem fel! :) Erről ennyit..

• Nem támogatom ebben a formában a javaslatot.
    A jó csapathoz csak a megfelelő ajtón kell kopogni, magadat adni és nem azt akit mások látni akarnak. Kb ennyi a lényege :)
    Vannak jelenleg is jól működő csapatok.
    Nincs szükség az xp növelésére.
    Jedi Lvl 120. Már nincs mit tanulni a karival :rolleyes:
  • Ezzel kapcsolatba csak annyit tudokmondani amit feljebb irtam , hogy amíg én fel fejlődtem arra a szintre ahol most vagyok és nem túlzok sehol sem láttam csoportos fejlődéseket.(map2,ork közép, sd1,sd2,barlang1,barlang2 eleje) javarészt gyűrű nélkül fejlődtem szóval azt sem mondhatja senki hogy át ugráltam a szinteket.Mivel a javaslatot nem támogató emberek bőven 100 körül vannak arra következtetek hogy ott már tényleg csoportos fejlődés és van . De a játékosbázis nagy része nincs azon a szinten!:/
  • Matykeesz- azért nem támogatják a nagyobb játékosok, mert ezzel nem a csoportos fejlődést gyarapítanád, hanem a kari húzást. Emellett a nagyobb karival rendelkezők is voltak a ti szinteteken és ők ezzekkel a feltételekkel fejlődtek csopiban.(ráadásul akkor még nem igen Volt átadható exp ring, és a csoportvezető se kapott semmit a vezetésből.) Most azzal van inkább kisseb szinten a próbléma , hogy mindenki mindent egyedül szeretne csinálni (tisztelett a kivételnek), azzal hogy az exp-t növeled azzal csak a kari húzást fogod fellendíteni, nem a csoportos fejlődést. Ha jól emlékszem te is azt írtad hogy a buff sámidat te is húzod. Ne várj gyors fejlődést úgy hogy csak 1 karival ütöd a mobokat. Én is 1 ismerősömmel fejlődtünk, Dupla annyi mobot tudtunk leütni ugyan annyi idő alatt. Ebben a formában én Sem támogatom a javaslatodat.
    Új szerver új lehetőség :sk08
    Bibor: M6
    Indigo: m4
  • Azért gondolkozzunk reálisan.. ha megosztod a kajádat valakivel, akkor nem eszed meg az egész részét, ha értitek mire célzok :D

OFF:
    @Shiroko
    Nem vettem figyelembe a szintedet, mert ennek semmi jelentősége nincs most. A sárkányhoz 75-től be lehet menni egyébként, azt meg mindenki eldönti maga, hogy be akar e vagy sem - nem egy mostani dolog a sárkány temploma. Na meg ezt a vezetés részéhez írtam, tehát semmiféle kontextusban nincsen a fejlődéssel.
  • A huzás dologban egyet értek és ahogy nézem mindenkinek jobban szúrja ez a szemét , mint az hogy ha így működne a csoportos fejlődés lehetsége hogy néha lennének szervezések , vagy törekvések a csoportos fejlődésre ( 100 as szint alatt is) valamint a talán a sárkány sáminak is mint kasztnak lenne jelentősége mint főkari. Ez természetesen nyilván azzal is járna hogy több kiskari huzás lenne , de ezt mindenki úgy irja mint hogy ha most nem lenne. Természetesen tiszteletben tartom mindenki véleményét nem áll szándékomban le oltani azokat akik nem támogatják mindenkinek megvan a maga véleménye ezzel kapcsolatban .
    Viszont annyit hozzá fűznék és ne vegye senki támadásnak, de má javaslatoknál is láttam már hogy azok akik már elérték a max szintet vagy közel vannak hozzá ,az olyan javaslatokat amik esetleg a kisseb szintű esetleg a kezdő játékosokat segíteni csuklóból jönnek a "Nekünk ment ezek nélkül másoknak is fog" vagy hasonlók. Amiben igazat adok ezeknek a játékosoknak de érdemes figyelembe venni azt hogy a játékosbázis csökken , és mindenképpen szügségesnek látom hogy próbálják egy kicsit a kezdő játékosokat segíteni.Nem feltétlenül az én javaslatomra gondolok most vagy anemrég bejött új fegyverekre hanem a játékélmény növelésére. Ugyanis nagyon sokan akik elkezdenék a játékot nem azért fejezik be hamar mert nehéz a fejlődés vagy a cuccok be szerzése ,ha nem azért mert nincs közösség ahova becsapódhatnának. Az első alkalom ahol tényleg emberekkel játszatna eggyüt nagyjából 75körül van .Előtte nemsok esély van arra hogy mondjuk egy kiseeb céhbe vagy társaságba menjenek , mert a céhekbe csak a fullos +9 es rendelkező embereket hivnak/ vesznek fel ( tapasztalat, nyilván kivételek vannak de nemsok) .És ilyen feltételek mellet nem túl sokaknak van kedve el kezdeni és hosszútávon játszani.
    Előre elnézést kérek ha valakit felhúztam ezzel nem áll szándékomban senkit sem hergelni nem azért vagyok itt csupán a véleményemet irom!:)
  • Ahhoz mérten amit én írtam igen is van jelentősége, egyébként tök mindegy, hogy hanyas szinttől lehet bemenni a sárkányhoz, én még a közelébe se jártam sose, sőt B2ből is csak az első termet ismerem, pont azért, mert csoportos fejlődések, sárkányozások stbk ha voltak is a céhbe engem mint gyógyítót nem vittek. Szóval nem értem mint vagy így felháborodva, én továbbra is tartom magam ahhoz amit mondtam, és továbbra is támogatom.

• Shiroko wrote:

Ahhoz mérten amit én írtam igen is van jelentősége, egyébként tök mindegy, hogy hanyas szinttől lehet bemenni a sárkányhoz, én még a közelébe se jártam sose, sőt B2ből is csak az első termet ismerem, pont azért, mert csoportos fejlődések, sárkányozások stbk ha voltak is a céhbe engem mint gyógyítót nem vittek. Szóval nem értem mint vagy így felháborodva, én továbbra is tartom magam ahhoz amit mondtam, és továbbra is támogatom.
    Én nem vagyok felháborodva, nem tudom melyik mondatomból szűrted ezt le :D és mint mondtam, mindenki eldönti maga, hogy hova megy, én arról nem tehetek, hogy te nem mész olyan helyekre, ahol igenis KELL a vezetés. Az meg megint más, hogy téged sarizni nem vittek, nem az exp eloszlás miatt nem vittek, elhiheted :D