Heti feladat bevezetése

• Játék

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Heti feladat bevezetése

Szeretnéd, ha ilyen vagy ehhez hasonló heti feladatok színesítenék a játékot? 44
    1.  
      Igen, szeretném. (40) 91%
    2.  
      Feleslegesnek tartom. (4) 9%
    - Javaslat címe: Heti feladat bevezetése

- Javaslat lényege: a játék mozgalmasítása, térképek felfedezésének segítése, kezdők segítése, a játék játszhatóbbá tétele bizonyos tárgyakkal és nem utolsó sorban régi metin2-s fillingre való törekedés.

- A javaslat részletes kifejtése:

Próbáltam több dolgot is górcső alá venni és úgy készíteni egy "heti feladat rendszert", hogy az mind a kis szintű, mind a nagy szintű játékosoknak és a GF-nek is megérjen foglalkozni vele. Aztán majd meglátjuk sikerült-e... :D

Alapok:
    A heti feladat teljesítésére kerek egy hét áll a rendelkezésére, mely elteltével újabb heti feladat vehető fel.
    Heti feladatot 10-es szinttől lehetne vállalni, könnyű, közepes, illetve nehéz fokozatban.
    Nehézségi szinttől függően több és értékesebb jutalmakra lehet szert tenni.
    Egy feladatban szerepelhet vadászat, halászat. bányászat is.
    A rendszer háromszor sorsol, a vadászat, halászat, vagy bányászat küldetések közül, azonban halászat és bányászat csak egyszer sorsolható ki, vadászat viszont háromszor is.
    Halászat és bányászat csak 30-as szinttől sorsolható ki.
    A rendszer nagyobb eséllyel sorsol vadászatot, mint a másik két tevékenységet.
    Amint elkészülünk a feladattal, a jutalmat azonnal átvehetjük.

Vadászat:
    Könnyű: 250db véletlenszerű, tőlünk 0-10 szinttel kisebb, nem főnök, illetve nem "túl ritka a feladat teljesítéséhez" mob.
    Közepes: 500db véletlenszerű, tőlünk 0-10 szinttel kisebb, nem főnök, illetve nem "túl ritka a feladat teljesítéséhez" mob.
    Nehéz: 1000db véletlenszerű, tőlünk 0-10 szinttel kisebb, nem főnök, illetve nem "túl ritka a feladat teljesítéséhez" mob.

Halászat:
    Könnyű: 25 bármilyen hal kifogása
    Közepes: 50 bármilyen hal kifogása
    Nehéz: 100 bármilyen hal kifogása

Bányászat:
    Könnyű: 250 db bármilyen érc kibányászása
    Közepes: 500 db bármilyen érc kibányászása
    Nehéz: 1000 db bármilyen érc kibányászása

Megjegyzés:
    A halász és bányász küldetés talán könnyebbnek tűnhet, legalábbis az volt a cél, hogy könnyebb legyen, hamarabb meglegyen, egyrészről ez afféle könnyebb feladatnak számít, másrészről nem lenne jó, hogy ha túl sokat bányászna, illetve halászna mindenki, viszont így heti szintre leosztva, úgy, hogy nagyobb eséllyel kapsz vadászat küldetést, így nem jelenthet gondot. :) A másik oldalról nézve, pedig szerintem az jó dolog, ha többen is horgászbothoz nyúlnak, mert a régi metines időket idézné, amikor még sok-sok játékos horgászott együtt nap mint nap.

Jutalmak:
    Könnyű küldetés teljesítése esetén: kis batyu
    Közepes küldetés teljesítése esetén: nagy batyu
    Nehéz küldetés teljesítése esetén: hatalmas batyu

Kis batyu tartalma:
    -ezüst kulcs
    -ezüst kincsesláda
    -ezüst kincsesláda+
    -ezüst rúd (50k)
    -ezüst rúd (100k)
    -Készség könyv (bármilyen)
    -cor dragonis (nyers)
    -finom kelme
    ITT 3 DB VÉLETLENSZERŰ DOLGOT KAPHATUNK MEG A FELSOROLTAK KÖZÜL!

Nagy batyu tartalma:
    -ezüst kulcs
    -ezüst kincsesláda
    -ezüst kincsesláda+
    -ezüst rúd (50k)
    -ezüst rúd (100k)
    -cor dragonis (nyers)
    -finom kelme 1-2 db
    -Saon Hae szíve
    ITT 4 DB VÉLETLENSZERŰ DOLGOT KAPHATUNK MEG A FELSOROLTAK KÖZÜL!

Hatalmas batyu tartalma:
    -arany kulcs
    -arany kincsesláda
    -arany kincsesláda+
    -arany rúd (200k)
    -arany rúd (500k)
    -cor dragonis (nyers)
    -finom kelme 1-3 db
    -Saon Hae szíve (Ezt a tárgyat odaadva Saon Hae-nek, 1 db könyv helyett 2-5 db könyvvel ajándékoz meg téged.)
    -hátas (15.30,45 perces, viszont az idő csak akkor telik, ha használja az illető)
    -ideiglenes fegyver (olyan fegyver, aminek lejárati ideje van)
    ITT 5 DB VÉLETLENSZERŰ DOLGOT KAPHATUNK MEG A FELSOROLTAK KÖZÜL!

Megjegyzés:
    Fontos, hogy a fent említett jutalmak csak példaként szolgálnak, ha valamelyik a nem realizálható ötletek kategóriába tartozik a felsoroltak közül, azért elnézést kérek, azt tekintsük semmisnek, én csak igyekeztek belevonni a mindennapok tárgyait, dolgait, hogy mégis legyen valami haszna ennek az egésznek, de természetesen a változtatás jogát fent tartom!

Megjegyzés:
    Egy bizonyos szinten, amit nem én szeretnék meghúzni, de a lényeg, hogy lenne egy váltás a heti feladatokban, amikor a jutalom már nem a sima batyu lesz, hanem az ékes batyu, ami értékesebb, már inkább a tapasztaltabb, magasabb szintű játékosoknak szóló jutalmat rejt.

Kis ékes batyu tartalma:
    -ezüst kulcs
    -arany kulcs
    -ezüst kincsesláda
    -ezüst kincsesláda+
    -ezüst rúd (100k)
    -arany rúd (200k)
    -lélekkő
    -cor dragonis (nyers)
    -finom kelme 1-2 db
    ITT 4 DB VÉLETLENSZERŰ DOLGOT KAPHATUNK MEG A FELSOROLTAK KÖZÜL!

Nagy ékes batyu tartalma:

-arany kulcs
    -arany kincsesláda
    -arany kincsesláda+
    -arany rúd (200k)
    -arany rúd (500k)
    -lélekkő
    -cor dragonis (nyers)
    -finom kelme 1-3 db
    -Saon Hae szíve
    -hátas
    -ideiglenes fegyver
    ITT 5 DB VÉLETLENSZERŰ DOLGOT KAPHATUNK MEG A FELSOROLTAK KÖZÜL!

Hatalmas ékes batyu tartalma:
    -arany kulcs
    -arany kincsesláda
    -arany kincsesláda+
    -arany rúd (200k)
    -arany rúd (500k)
    -arany rúd (1m)
    -lélekkő
    -cor dragonis (nyers)
    -finom kelme 2-3 db
    -Saon Hae szíve
    -hátas
    -ideiglenes fegyver
    -Sárkány Isten ereje (100%-os eséllyel távolít el sikeresen egy kiválasztott felszerelt sárkánykövet, amennyiben egyesítjük egy a tárgypiacon beszerezhető tárggyal)
    ITT 6 DB VÉLETLENSZERŰ DOLGOT KAPHATUNK MEG A FELSOROLTAK KÖZÜL!

Fontos:
    A küldetések részei (tehát ami van 3), külön-külön késznek nyilváníthatók némi SÉ fejében.

Megjegyzés:
    Főleg az új játékosoknak, illetve mindenki másnak szerintem ez a rendszer segíthet abban, hogy ha elakadt a játékos a fejlődésben, vagy nincs kedve monoton, céltalanul mobokat ütni, vagy nincs küldetése, ezek orvoslásában. Ez amolyan minden hetes mini eventként is felfogható. Illetve szerintem a vadász küldetés segít maga a játék térképeinek megismerésében, fedezésében, kicsit változatosabbá teszi a játékot, azáltal, hogy nem mindig ugyan oda térünk vissza fejlődni és ahogy már leírtam a halászat pedig összehozza az embereket. :D

Fontos:
    A batyu droppok csak példaként szolgáltak, teljesen más dolgokat is tartalmazhat, sőt, legyen más, vagy más is benne. Pl. nagy szinten még nem igazán tudom mi éri meg a játékosoknak, azért is mondom, a GF pedig jobban tudja mi merre, hány méterre, mit szabad beletenni, mint én. Viszont mégse egy üres sablont akartam felmutatni... Szóval a lényeg, hogy magát az elvet nézzétek, azt támogassátok, avagy ellenezzétek és a droppot külön értékeljétek légy szíves, vagy írjatok ti hozzá ötletet, ha jónak tarjátok az elvet!

Köszönöm, hogy elolvastad!
    Várom a véleményeket!

Üdv: Csirkeburger
    Néha nem árt kicsit hátralépni, hogy nagyobbat tudjunk előre ugrani.

• Végül is támogatom.
    De tulajdonképpen egy kibővített rizssütis feladatról van szó, nem?
    Ezeket a batyukat én túlkomplikáltnak tartom... Engem ugyan nem zavar, de kétlem, hogy ez a legegyszerűbb módja a jutalmazásnak. Ha a gf megvalósítaná, akkor tuti butítana a jutalmakon.
    ~(*-*)~ | Bibor: P | Széttépés: P | Átváltozás: P | \(*-*)/
  • Ha GF is értelmes tartalmak mellett dönt, akkor támogatom. Egy kicsit feldobná a játékot. És a horgászbotot is szívesebben ragadnék.

"Tell me, what do you think is the ultimate fear? I really thought I'd already reached the darkest of the dark, but then, ahead of me, I beheld a darkness even greater still."
    Don't look it.
    Über manga fan 20k + fejezet elolvasója :pillepalle:
  • Nagyon összeszedett javaslat, látszik, hogy nem öt perc alatt dobtad össze. Gratulálok hozzá!

Maga a küldetéssorozat is tetszik, bár én szívem szerint nem sorsolgatnék, hanem lv30 fölött mindenképpen megkövetelném a halászatot és bányászatot is a teljesítéshez.

A batyuk (tetszik a megnevezés) kínálata érezhetően nincs túltolva. Módjával oda is el tudnék képzelni értékesebb dolgokat. És feltétlen szükségét látnám a "batyu" és az "ékes batyu" mellé egy "nagyon csicsás batyu" (ez csak munkamegnevezés) bevezetésének, mert ezt minimum három szintkategóriára kellene szerintem osztani.

Ami nem tetszik benne: Sárkány Isten ereje - A tárgy szimpatikus, önmagában sem lenne túl gyakori, miért kellene Tárgy piacon vásárolt tárggyal egyesíteni?
    A másik ami nem tetszik, hogy SÉ-ért cserébe teljesítettnek lehetne a küldetés részeit nyilváníttatni. Hét végén, vagy karbantartáskor (attól függően, hogy mi számítana hét indításnak) a be nem fejezett küldetés törlődik és új indul. Nem látom jónak, hogy SÉ-t keverjünk bele.

A javaslatot támogatom!
    Akinek nótája nincsen, annak szíve sincs
  • Szépen kidolgozott javaslat, támogatom, de szerintem egy egész hétre túl kevesek/túl könnyűek a teljesítendő feladatok. (pl nehéz küldetésnél 1000 érc, nem egy hét alatt, hanem, ha jó valakinek a csákánya 1-2 érből megvan)
    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük.
    Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” / Helen Keller /

"And I am feeling so small"
  • Köszönöm szépen mindenkinek a véleménynyilvánításokat, támogatásokat!

Dalvin wrote:

Maga a küldetéssorozat is tetszik, bár én szívem szerint nem sorsolgatnék, hanem lv30 fölött mindenképpen megkövetelném a halászatot és bányászatot is a teljesítéshez.

És feltétlen szükségét látnám a "batyu" és az "ékes batyu" mellé egy "nagyon csicsás batyu" (ez csak munkamegnevezés) bevezetésének, mert ezt minimum három szintkategóriára kellene szerintem osztani.

Ami nem tetszik benne: Sárkány Isten ereje - A tárgy szimpatikus, önmagában sem lenne túl gyakori, miért kellene Tárgy piacon vásárolt tárggyal egyesíteni?

A másik ami nem tetszik, hogy SÉ-ért cserébe teljesítettnek lehetne a küldetés részeit nyilváníttatni.

Hét végén, vagy karbantartáskor (attól függően, hogy mi számítana hét indításnak) a be nem fejezett küldetés törlődik és új indul. Nem látom jónak, hogy SÉ-t keverjünk bele.

A javaslatot támogatom!
    1. Jobban átgondolva igazat adok neked és egyben nem is ebben a dologban. :D
    Az én heti feladat alternatíváim:
    - bányászat, halászat, vadászat
    - bányászat, vadászat, vadászat
    - halászat, vadászat, vadászat
    - vadászat, vadászat, vadászat
    A te heti feladat alternatíváid:
    - bányászat, halászat, vadászat
    Így átgondolva szerintem fontos lenne, hogy hosszú távon is izgalmas legyen a heti feladat, viszont ahogy én leírtam, hogy nagyobb eséllyel ad be vadászatot, azaz valószínűleg "vadászat, vadászat, vadászat" ez talán egy kicsit monotonná válhat egy idő után. A te alternatívád ugyan sokkal változatosabb egy hétre nézve, viszont hosszú távon mindig ugyan azt csinálni szerintem szintén unalmassá válhat egy idő után.
    Így a következőre gondoltam, a kettő egybegyúrva:
    - küldetés(1): halászat vagy bányászat
    - küldetés(2): vadászat
    - küldetés(3): vadászat

2. Nos, ezzel nem tudok vitatkozni, úgy tényleg jobb lenne... :)

3. Csak egy ötlet, de mégis szerintem nagyobb az esélye a javaslat kivitelezésének, hogy ha minél hamarabb meglátja a profit lehetőségét a javaslatban a cég, ezért is írtam le. Ugyanakkor nem állítom ,hogy ez jó, illetve feltétlen kell...

4. Egyébként én is úgy vagyok vele, hogy legyen esélyegyenlőség és ezért nem is 1-2 SÉ fejében gondoltam a feladatok "átugrását" , hanem reális áron, ami még hasznossá is válhat, ha pl. csak 1 rész hiányzik, de már nincs időd rá.

5. Az karbantartások nekem is megfordultak a fejemben, ezek szerint jól sejtettem, hogy gondot jelenthetnek. Ebben az esetben tarthatna fixen a hét egyik napjától a következő hét ugyanazon napjáig az "esemény", úgy, hogy a karbantartással ne ütközzön, így még inkább értelmet nyerne a küldetésrészek késszé nyilvánítása.

Viszont SÉ-t szerintem, ha nem is olyan formában ahogy leírtam, de bele kell keverni, azon indokokból amiket fentebb leírtam.

dreamy wrote:

Szépen kidolgozott javaslat, támogatom, de szerintem egy egész hétre túl kevesek/túl könnyűek a teljesítendő feladatok. (pl nehéz küldetésnél 1000 érc, nem egy hét alatt, hanem, ha jó valakinek a csákánya 1-2 érből megvan)

Én magamból kiindulva, akinek nem a legjobb a csákánya, az az 1000 azért nem olyan egyszerű mindenki számára. De ahogy a leírásba leírtam nem is az a cél, hogy mindenki ítéletnapig bányásszon, mert akkor véleményem szerint túl sok érc, túl sok kohó lenne a játékban, ez pedig egyes játékosoknál, akik erre a tevékenységre támaszkodnak bevételi forrásként, bevételkieséshez vezethet ezért szerintem nehéz feladatba bőven elég az 1000. Aki pedig van olyan ügyes, hogy 1-2 érből megoldja, én azt mondom, hogy az illető megérdemli, nem sajnálom tőle, mivel biztos van ráfordított ideje/pénze arra, hogy Ő úgy tudjon bányászni.

(igény szerinti) Kiegészítés a javaslathoz:
    Az általam kreált vadászat küldetést fel lehetne osztani két típusra:
    - vadászat (marad az eredeti verzió)
    - gyűjtögetés (bizonyos mobok különböző küldetéstárgyakat dobnak, itt ezeket kell gyűjtenünk, majd leadnunk egy NPC-nek)

Egyben a gyűjtögetés beviteli forrásként is szolgálhat (küldetéstárgy farmolás), így ha a küldetéstárgyak fajtáit néhány tárgyban maximalizálják, ez is remek bevételi forrás lehet mind alacsony, mind nagy szinten. Azonban felmerülhet a kérdés, hogy mi van, hogy ha valaki kifarmol egy csomó küldetéstárgyat... Egyrészről lehet semmi, mert ha "heti feladatot akar farmolni" akkor ugye annak a karinak még másik 2 feladatot is teljesíteni kell, ami nem feltétlen gyűjtögetés lesz. Másrészről viszont, hogy ha gyűjtögetést kap az illető kétszer illetve mondjuk egy halászatot és tételezzük fel könnyű feladatot vállalt, akkor csak 25 halacskát kell kifognia és úgymond kész is a heti feladat. De ennek csak 1:8-hoz az eséllye, azaz 12,5% az összes lehetséges variáció közül és ehez sok-sok 30-as kari, kedv és idő kell, mert tegyük fel már 100 hal kifogása azért több idő. Viszont nyilván lehetne igazítani és talán kell is igazítani a különböző mobokat a küldetés tárgy dropphoz, attól föggően, hogy mennyire ritka az adott mob (mert pl. más egy démon torony és egy orkvölgy szörnylétszám felhozatala).

A verzió:
    - küldetés(2): vadászat vagy gyűjtögetés
    - küldetés(3): vadászat vagy gyűjtögetés

Viszont a kifarmolás probléma így szerintem könnyedén megoldható:

B verzió:
    - küldetés(2): vadászat
    - küldetés(3): gyűjtögetés

(és ugye akkor a jutalmak szinthez mérten 3 részre felosztva)
    Talán így lenne a legváltozatosabb ez az egész heti feladat dolog.

Fontos:
    Ez a kiegészítés csak egy esetleges felvetés, számomra így még élvezhetőbb lenne a dolog, de mivel már eddig is pozitívan értékeltétek a javaslatot, nem szeretném túlbonyolítani, vagy esetlegesen elrontani azt. :)

Megjegyzés:
    Az alapokhoz elfelejtettem odaírni, de most megteszem:
    A küldetések nincsenek teljesítési sorrendhez kötve, egyszerre akár mindhárom feladatot is csinálhatjuk.

Néha nem árt kicsit hátralépni, hogy nagyobbat tudjunk előre ugrani.

The post was edited 3 times, last by Csirkeburger ().

• Az ötletet Támogatom. Rengeteg alkalom van amikor unatkozik az ember , vagy épp ott ölnek ahol éppen szeretne, szerintem ez az ötlet fellelkesítené a játékos közösséget. Személyszerint szeretek küldetéseket teljesíteni igy 1000% hogy kihasználnám :)
    „Az erő nem a fizikai képességekből fakad.
    A legyőzhetetlen akarat a forrása.”
  • Támogatom a javaslatot! Bár a feladatokkal van némi problémám: lvl 115-120asoknak a 10 szintel kissebb mob kb csak 2 van a romboló és az erős romboló.
    50-100 at is alig lehet lecsapkodni 2-3 óra alatt nem hogy heti 1000-et.
    Ezen kis finomításon kívül jó ötletnek találom.
    Jedi Lvl 120. Már nincs mit tanulni a karival :rolleyes:
  • Szeintem is a rizssütis mókára hajaz, de kap egy támogatom-ot. :)
    Fúúú de rég pecáztam, lehet leporolom a botomat.

Sw
    BányászSámán,
    Gombóc: P , Eső: P , Gyógy: P , Spuri: P , Körmös: P , Bánya: P , Változás: P
    Tanulóvezető: P Elhárítás: P Fokozás P
  • Támogatom!
    Amikor még az őskorban elkezdtem játszani furcsálltam hogy csak 30-ig volt normális küldetés. Most csak azért csinálom meg őket hogy ne villogjon a térkép, de ezt lenne értelme csinálni és csinálnám is .
    De én nem szinthez kötném mikor lehet ékes batyukért küldizni, hanem mondjuk alap küldi elvégzéséhez. 4-8 minden héten megcsinált heti küldi elvégzése után lehetőség van felvenni az ékes batyus küldiket vagy 10-15 akármikor elvégzett küldiért (nem kell hétről-hétre csinálni)