[Kibeszélő] Hamarosan: A Metin2 a Steamen!

• Kibeszélő

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Na stop. Hagyjuk a hülyeséget.
    Minden szerver egyaránt elérhető Steam-ről, és GF-es kliensből is. Aki nem hiszi el, nyugodtan töltse le steameset, és GF-eset is.
    Én megtettem, beengedett. Ez nem vita kérdése, így van és kész.

Én se látom értelmét új szervernek, kinek van kedve újabb éveket beleölni a játékba, hogy eljusson oda, ahová egyszer már eljutott?
    Csak úgy lenne értelme ha kizárólag Steam-ről lenne elérhető és megoldanák az offline boltolás lehetőségét, egyébként a két új szerver csak pár ember játszótere lesz.

"How the little piggies will grunt,
    When they hear, how the old boar suffered?"
  • Traxdata a GF szervert meg ne hasonlítsd P szeróra... Mindenki tudja, hogy a P szerókba belenyúlnak, elrontják, felgyorsítják. Attól, hogy lett egy Global szerver (állításod szerint nagyon remegtünk érte...), ami mindenkinek elérhető nem jelenti, hogy = P szeró.
    Angolul pedig igen sokan tudnak, én is játszottam angol nyelvű metinnel és könnyedén lehet boldogulni, ha only steam-es lenne én még bele is kezdenék.
    ~(*-*)~ | Bibor: P | Széttépés: P | Átváltozás: P | \(*-*)/
  • steam-es "globál szerver"-en már fel vannak háborodva, hogy az nem is igazán "globál"

board.en.metin2.gameforge.com/…8736-Global-server-about/

Tudatlan vagyok Steam kapcsán :) . Miért nem lehet azon keresztül több klienst futtatni?

(hisz sajnos rákényszerül az ember)
    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük.
    Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” / Helen Keller /

"And I am feeling so small"
  • Amint elindítod Steam-et, az beléptet egy accountba. Egyszerre több Steam nem futhat a gépeden(virtualbox-os poént már elsütötte ismerős, de az maszekolás felső fokon), tehát egyetlen egy accountot tudsz használni. Ezen felül a Steam nem enged semmilyen játékból sem kettőt indítani, ennek értelme sem lenne, hisz csak egy fix számlára tudsz fellépni... Ez egy ördögi kör...

Sajnos ez így van, metin az egyetlen játék, ahol az embernek több klienssel kell egyszerre játszania. Más játékot meg sem tudnék említeni, ahol szükség van több kliensre. Remélem idővel érkezik annyi könnyítés a játékba, hogy ne kelljen több karaktert használnia az embereknek.

• Harbard wrote:

Sajnos ez így van, metin az egyetlen játék, ahol az embernek több klienssel kell egyszerre játszania.
    De akkor mi értelme van a metint a steamre tenni? Hisz tudják, hogy itt nem egy egy accountos játékról beszélünk. Nehezen tudom elképzelni a metint úgy, hogy csak egyetlenegy felhasználója legyen egy embernek :)
    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük.
    Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” / Helen Keller /

"And I am feeling so small"
  • dreamy wrote:

Harbard wrote:

Sajnos ez így van, metin az egyetlen játék, ahol az embernek több klienssel kell egyszerre játszania.
    De akkor mi értelme van a metint a steamre tenni? Hisz tudják, hogy itt nem egy egy accountos játékról beszélünk. Nehezen tudom elképzelni a metint úgy, hogy csak egyetlenegy felhasználója legyen egy embernek :)
    Ez egy nagyon jó kérdés.
    Egyedül egy pozitív oldalát látom az egésznek. Létezik jó pár játék Steamen, amiben droppként kaphatsz a Közösségi piacon értékesíthető tárgyakat. Ezeket euróért tudod eladni más embereknek, ezután pedig akár be is forgathatod Metinbe SÉ formájában. Ilyen forrásokból nekem jelentős összeg csücsül a Steames számlámon, bár eszemben sincs Metinre elkölteni, viszont biztos lesznek akik élnek a lehetőséggel.

Ilyen formában, ez szerintem csak egy reklám fogás akar lenni, másra nem tudok gondolni. Kíváncsi lennék arra, hogy mi volt ezzel a GF célja, de valószínű ezt egy jó darabig nem fogjuk megtudni. Hátha jön valami világot megváltó frissítés-sorozat. :rolleyes:

• Esetleg, hogyha lesz (vagy ha van) olyan szerver, ahova csak steam-es tud fellépni, klienses nem... akkor ugyebár ki van lőve a multi kliens... Mindenkinek csak 1 számlája lehet max 5karakterrel.
    Ez azért lenne jó, mivel mint hasonló mmorpg játékoknál (nevet nem említek) ugyan így működik a játék, hogy van 1 karid és a többit old meg... Metin esetében ez csapatmunkára ösztönözne. Nem lenne olyan, hogy a testi vontatja maga után a buffot. Rákényszerítene mindenkit, hogy csapatban dolgozzon. Megakadályozná a karakter húzásokat és szintláda kihasználását.

Viszont ez a metin esetében rossz is lenne. Miért? Mert így is egyedül ütünk mindent... Azarelt, sárkányt, kaszást, bossokat, stb... És még így se kapunk elég jutalmat értünk... Hogyha egy egész csapat kellene ilyenekre akkor semmi jutalmat nem kapnának (elmennek egy bárónőre és összetehetik a 2 kezüket, hogyha vissza szerzi mindenki a belépőjét vagy annak árát és 0 profit).

Steam jelen formában szerintem csupán reklám. Újra kellene gondolni mindennek a dropját, a felszedhető yang mennyiséget, a fejlesztés sikerességét, minden ládának a tartalmát és az eventeket. Hogyha megszűnne a multi kliens és újragondolnak mindent, akkor még lehet értelme.
  • Mi oka volt az utóbbi időben steam-esektől való megvonásoknak?
    -Első körben a rising hero pack-ban levő 1000 sé uti átadhatóságát,
    -aztán most a kaszt csomagokat vették el tőlük, azzal az indokkal, hogy megelőzzék a csalásokat.

Nem voltam érintett a témában, nem is érdekel túlzottan, hogy csatlakozzam a steamhez, de érdekelne milyen csalások történtek.
    Ezekkel a megvonásokkal nem fogják a bevonzani kívánt embereket elriasztani? Mert ha semmi előnyt nem ad a steam, nyilván nem fogja használni senki sem.
    lv95 WP 5P / Lv86 Sárkány Sámán 4P
    Lv87 Testi 3P 1G / lv64 Sárkány Sámán 3G
    Lv77 Menta 4G / Lv80 Tőr 2P 2G
    Lv75 WP 1P 3G / lv55 Farkas 2P 1G
  • Nekem van egy olyan tippem, hogy Steam-en túl könnyű fizetőeszközt szerezni (egy bizonyos játékból akár ingyen is szerezhető), így kvázi korlátlanul tudtak venni sé utit és kasztládit, ami azt eredményezhette, hogy egy Steam-es metines hamar ki P-zte a kariját. Ez csak egy tipp, jobb ötletem nincs.
  • Jaj, hogy ez így működik? =O
    Nem vagyok tisztában a steam-es dolgokkal. Köszönöm.
    Azért vicces lehet átjárni egy másik játékra, farmolni a metinre sét. :D
    Akkor az a 10 napos fehér király tigris pecsét is onnan származna amit újabban árulnak discordián?
    lv95 WP 5P / Lv86 Sárkány Sámán 4P
    Lv87 Testi 3P 1G / lv64 Sárkány Sámán 3G
    Lv77 Menta 4G / Lv80 Tőr 2P 2G
    Lv75 WP 1P 3G / lv55 Farkas 2P 1G
  • Pár éve az aiont is fel dobták steamre, hátha több játékosa lesz.
    Amit leirtok az nem teljesen úgy van. Valóban vannak olyan játékok amikkel valós pénzt lehet szerezni, de az nem megy egyről a kettőre. Akár több ezer órát is bele kell tolni némelyik játékba, hogy pár eurod legyen. Több verzioja van a pénz szerzési lehetőségnek. Vagy játszol valamelyik fps játékkal, mondjuk a counter strike global offensivel, ahol akár 20ezer dolláros skint is kaphatsz. Abból meg tudod venni az egész metint:D Vagy üzletelsz a piacon, de ahhoz folyamatosan nézni kell az árak alakulását. Felesleges mert botok vannak rá állitva. Szóval azt hogy valaki csak azért játszik mással, hogy metinen előrébb legyen, az hülyeség.
    > Név: Sikoly | Szint: 93 | Szerver Pegasus | Birodalom: Jinno | Faj: Kard Sura <
    > Sárkány örvény P (37 kő) | Elv penge P (36kő) | Félelem P (33 kő) | Elv vértezés P (32kő) | ujjcsapás P (36 kő) <

GAME START 2009 Február 18 | GAME OVER 2012 Február 1.
  • Hali! Nem követtem a játék állását pár hónapig, valaki meg tudja mondani, hogy hogyan vannak most ezek a steames szerverek?
    Igazából ezek a kérdések merültek fel:

- a Discordia egy tök új szerver és csak úgy random nyílott azért, hogy steamről is el lehessen érni?

- most már van akkor global EU steames szerver, ahol minden ország játékosa tud játszani és steamről érhető el? Ha igen, ott hány ch van?

- most már össze lehet kötni a steames accot a GF-el? Tehát átvihetem steamre a karimat és ott is ugyanazzal a cuccokkal játszhatok és amit ott megkapok az magyaron is meglesz, vagy csak át lehet vinni a karaktert és onnantól külön működik a két szerver?
    Köszi előre is! Tudom kicsit hülye kérdések csak összezavarodtam miután visszajöttem játszani. :D

Áthelyeztem.
    Yareniel

The post was edited 1 time, last by Yareniel ().