Mágia támadás / Mágia védekezés

• Kérdés
  • Játék

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Mágia támadás / Mágia védekezés

Sziasztok, nézegettem a karakterlapot és szembe tűnt a Mágia támadás és a Mágia védekezés rész a Jellemzőknél.
    Eddig még nem volt szükségem rájuk, de most elkezdett érdekelni, hogy pontosan mik is azok és hogyan működnek. Játékos társakat kérdeztem, de ők se tudták megmondani, szóval kérlek segítsetek megfejteni. :D

-Mágia támadás ugyan az, mint a Mágikus támadó érték (amik pl fegyverben vannak)?
    -Mágia védekezésnek van valami köze a Mágia ellenálláshoz (amik pl sapiban/karosban vannak)?
    -Mágia védekezés ugyan úgy működik mágia skill ellen, mint az egyszerű védekezés (amit pl egy vért ad) egy fizikai támadás ellen (pl ütés)?
    -Ha ugyan úgy működnek, akkor alkímiában miért van, hogy a fullos rubin 360 támadó értéket és 240 védelmet ad, de a fullos gyémánt csak 18 mágikus támadást és 18mágikus védelmet ad? Ha valaki tol ránk 2k skillt, akkor szerintem nem mindegy, hogy 1760-at sebez vagy 1982-t.
    -Egyáltalán Mágia védekezéssel foglalkozik valaki vagy van valami haszna?

Vagy ezt az egész mágia rendszert a 10év alatt nem sikerült rendesen kigondolni, hogy ugyan úgy szuperáljon mint a fizikai támadások? A balanszot is ez miatt akarják nagyon?

Köszi előre is a válaszokat. :)
    ~(*-*)~ | Bibor: P | Széttépés: P | Átváltozás: P | \(*-*)/
  • Szia én próbálgattam a mágia védékézést, a sámánommal lődöztem magamra a sárkány lövéseket aminek ugye mágikus támadó értéke van. Na most ugye az int az ad mágia védekezés de akárhogy pakolgattam a cuccokat nem változott semmi. A mágia támadás viszont konkrét értéket dob a skillekre az tuti. A mágia def, már a százalékos érték viszont hatott a skill ellen de szerintem az csak mágikus támadó értéknél számít.
  • Értem.
    És úgy gondolod, hogy amit az alkímia ad 18mágikus támadó nagyjából megegyezik a rubin 360támadójával skillben mérve? Úgy értem, hogy amennyivel a 360támadó növeli a fizikai skillt, kb azonos mértékben növeli a mágia skillt a 18 mágia támadó?
    ~(*-*)~ | Bibor: P | Széttépés: P | Átváltozás: P | \(*-*)/