[Kibeszélő] Új szerver?

• Kibeszélő

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• [Kibeszélő] Új szerver?

Sziasztok!

Néhány napja felmerült a kérdés itt fórumon, és elgondolkodtatott. Van-e szükség új szerverre? Milyen lenne tiszta lappal indulni úgy, hogy senki nincs eredendő előnyben velünk szemben? Milyen lenne újra "fullos" felszerelés nélkül, egymásra utalva játszani?

Remélem a ti fantáziátokat is megmozgatja a kérdés egy véleménynyilvánítás erejéig.
    Akinek nótája nincsen, annak szíve sincs
  • Nincs szükség szerintem új szerverre, még ha ez csak egy elméleti síkon létező kérdés is, mert 0% az esély arra, hogy legyen. Ezen a ponton már tényleg nem kezdené újra senki szerintem csak azért, mert nyílna egy új szerver. Ezen az egyen se vagyunk annyian, amennyien kéne lennünk tekintve, hogy 6 szervert vontak össze. :( Maga az élmény, amit mondtál tényleg jó lenne, hogy nem mindenki fullos, de azért sincs esély arra, hogy életképes legyen egy 0-ról induló szerver, mert konkrétan a GF kábé kivérezteti a játékot, legalábbis nekem úgy tűnik nagyon. Egyszerűen tudomást sem vesznek a Metinről a hivatalos platformokon a közösségi médiában. Ha megnézitek a Gameforge Facebook oldalát, Twitterét, YT csatornáját nulla content van a Metinről. Oké, ott van Maverick, aki valami szponzorált videós, de ő is német, németül csinál videót németeknek. Egyáltalán nem marketingelik a játékot, nem is akarnak új játékosokat bevonzani, akik a legjobban profitálhatnának egy nulláról induló szerverből.

Én személy szerint nem új szervert látnék szívesen, hanem egy másik irányt, rengeteg fejlesztést, frissítést, mert jelenleg a "map1-en álldigálok aztán max bent hagyom kelmézni a karit" élménynél nem nyújt többet a játék. Nincs értelme Metint ütni, nincs értelme bossokat ütni, nem lehet pénzt csinálni semmiből, mert hagyták, hogy pár fejlesztés előrevigye a játékot, csak éppen arra nem figyeltek, hogy a farmolási lehetőségek lv 15-80 között megakadtak a 2011-es játékverzió tájékán. És ez hamar kijönne egy friss szerveren is.

Na mindegy a lényeg, hogy se új szerver nem lesz meg új irány se nagyon, mert hiába tépjük a szánkat, írunk javaslatokat egyszerűen nem érdekli a GF-et, vagy nem tudok már mire gondolni. Én szerintem ahhoz, hogy felrázzuk a Metint nem új szerver, hanem új irány kéne, mert lehet, hogy a németeknél minden király, de itt egyáltalán nem. :(
  • Elméleti síkon lehetséges megérné egy új szerver, ha lenne garantált 2-4000 játékos rajta. Akkor élvezhető lenne.Nekik.
    A magam részéről azt mondanám hogy nincs még egyszer annyi időm, hogy létrehozzam azt amit le kellene nullázni ez miatt. Értelmetlen számomra ez miatt az új szerver.
    Betegsrác leírta, mindaddig amíg a hibák nincsenek javítva, nincsenek felhasználóbarát újítások, eventek (amik nem csak a sárkányérme felhasználásról szól), addig halott ötletnek tartom.
    Jedi Lvl 120. Már nincs mit tanulni a karival :rolleyes:
  • Ugyanazt az élményt nem adná már meg egy új szerver sem amit várnak.
    Eredménye az lenne hogy mindenki testivel, wp-vel (esetleg farkas) kezdene, mellette húzva a buffot és még nagyobb rinyálások mennének a map1-map2 farmosok miatt.
    Én már át nem mennék új szerverre nulláról kezdeni mindent... amim van azért nagyon sokat "játszottam", néha inkább munkának tűnik, pláne a szint lépéseknél.
    Egy nagyobb baráti társasággal esetleg mókás lenne rövid ideig, de szerintem nem lenne hosszú életű. Itt mar minden ki van épülve, könnyű hozzájutni bármihez. Hiaba mondják milyen nagy a szakadék kezdő karik es nagyok közt, de szerintem nem fogják fel mennyivel könnyebb bele ülni itt a tutiba, mint mindent előről építeni egy új szerveren.
    lv95 WP 5P / Lv86 Sárkány Sámán 4P
    Lv87 Testi 3P 1G / lv64 Sárkány Sámán 3G
    Lv77 Menta 4G / Lv80 Tőr 2P 2G
    Lv75 WP 1P 3G / lv55 Farkas 2P 1G
  • tömören leírom
    Nem kell nincs elég játékos
    Nem kell mert nincs mit farmolni eladni se tudod nem lesz Yang szeron
    Minek még 1 ha 6bol csináltak 1et? Még vélemény nyilvánítasra is silány téma.. Nemtudom minek kell egy cégnek meg több bevétel mikor így is elég jól járnak mikor lenne évente nagybb ünnep Pl kari, húsvét betolnanak egy jó Yang hozó eventet.. Ennyire pénz lehuzo bandát ritkán lát az ember és ha lenne pár jó event játékos is lenne aztán örömmel töltené az ember a set de így halott ügy.. Várjuk meg idei évet talán eltalalnak 10 év.után valamit aztán kicsit jobb kedvünk lesz aztán 10 év kuka év megint
  • Én kipróbálnám, de szerintem nem ugyan az az élmény, úgy, hogy kívülről fújod már a játékot:) szerintem iígy is lesznek olyanok akik két nap mulva agrofarmmal rohangásznak és lecsapdossák a többit, akik a saját tempójukban haladgatnak. az már sajna nem 2007.

I'm a gamer. Not because I don't have a life, but because I choose to have many. <3
    Újra a harcmezőn.. egyedül :|
  • Dalvin wrote:

Sziasztok!

Néhány napja felmerült a kérdés itt fórumon, és elgondolkodtatott. Van-e szükség új szerverre? Milyen lenne tiszta lappal indulni úgy, hogy senki nincs eredendő előnyben velünk szemben? Milyen lenne újra "fullos" felszerelés nélkül, egymásra utalva játszani?

Remélem a ti fantáziátokat is megmozgatja a kérdés egy véleménynyilvánítás erejéig.
    Estét!

Ennek már régen vége van. Semmit nem tett le a gf az asztalra közel 10 éven keresztül. Eltelt 6-7 év miután valamicskét vissza is forgattak. Egészen addig csak hátradőltek és habzsidőzsi. Ez lett az eredménye. Mivel itt a fórumon a gf agyatlan felfogása miatt meg se mukkanhat senki, hogy felhozzon ezer példát, hogy kell normálisan üzemeltetni egy játékot, így kénytelen vagyok egyéb hasonlatokkal élni. Számos esetben lehet ma látni olyan vállalkozásokat gyárakat ahol 0 befektetéssel a kezdeti tőkét leszámítva, próbálnak érvényesülni. Az emberek utálják őket, **** a körülmény, ***** az eszközök. Nagyon sok esetben marasztaltam már el baleseteknél munkáltatókat, sőt jelentettem is őket a büdös francba. Sok baleset történik nem megfelelő eszközök miatt, túlhajszolás miatt, egyebek. A gf ugyan ezt csinálja. A nullából a semmiből csak a pénzt akarta kivonni. Ebből nem lehet. Sok év eltelt anélkül, hogy minket a fizetős réteget ember számba nem vette. Az milyen amit írt egyik játékos? Kint él írt is nekik és annyit nem írtak neki, hogy szevasz csöves állj arrébb. Ezt megengedheti magának valaki aki belőlünk él? Inkább csak élt. Előbb adom egy csövesnek a pénzem italra, minthogy még egyszer 10 forintot is ide költsek. Gusztustalan a hozzáállás. Én, nem más. Én mint játékos, mint bárki más elvárom, sőt követelhetném azt a minimális tiszteletet amit ez nekünk nem ad meg. Lehet háborogni egyen ketten, hogy mi játékosok mit képzelünk. Azt képzelem, hogy havi 30-40 ezret elszórhatok akárhová, Ahol megbecsülnek. Ahol maga az üzemeltető válaszol. Összegyűjtenek 10-20-100 komolyabb kérdést és válaszolnak rá. Érkezik be havi szinten 10 millió abból van értelmes kérdés 10 ezer, abból 10-20 legfontosabbat igen is válaszol. Mik a tervek, hogy gondolkodnak stb. Ezt itt én nem kapom meg. Sőt...

Az van, hogy a pofámba van vágva valami nesze alapon, hogy majd lesz és majd valahogy működni fog. Mit tett le a gf az asztalra azon kívül, hogy semmit? Ezt velem nem csinálja meg. Ahogy karácsonykor egyik nap 20-30 majd másnap 50%-os kedvezményt pofátlanul berakták. Bohócnak már öreg vagyok.

Menjek tovább? Tovább megyek. Aion kuka. Nem fizetsz minden hónapban rendszeresen, nem használod az aukciós házat. Sőt, még játékosokkal sem fogsz kereskedni. Sőt még a tárgyaidat sem fogod fejleszteni. Köszi helló ezt valaki mással. Tera? Kuka. Miért? Soroljam? Had ne kelljen megint... S.K.I.I.L. nevezetű lövöldéjük? Uh emberek csak azt ne. 5x5 mapon pusztuljunk meg gyorsban, 0 taktika 0 logika hulladék az egész. Ezek között még a metin2 az ahol úgy ahogy tudsz valamit kezdeni. Csak ne 120-ban gondolkodj. Oda elég pofátlan dolog beszúrni, hogy ingyenes. Ahogy eddig még sima tekivel senki nem tolt ki +5-re sem itemet, se semmit a nagy szintű holmikból 105... :D

Hogy miért kellene még egy szerver? Pénzért uraim. Amúgy meg nem kell a kutyának sem új szerver. Ne vedd magadra Dalvin én csak az ellen lázadok, ahogy és amilyen módon ezt próbálta működtetni a gf. Lázadhatnék az ellen is, hogy más játékokban milyen könyörtelenül bánik el a helyi csapat azokkal akik itt a helyi jampik. Leöltél? Anyámat és soroljam még? Hogy ezt instant permanenttel jutalmazzák mindenhol kivéve itt. Vagy csak nálunk ilyen lágy szívű a csapat?

Ezt a játékot felélte a gf. Ahogy minden játékát feléli. Nem lehet valamit működtetni úgy, hogy a kezdő tökét berakom és rohadjon meg mindenki, fizessenek. Ez megy. Aki mást mond az hazudik. Működtetni valamit hosszú távon csak úgy lehet, hogy a befolyt összeg egy részét visszaforgatják. Kénytelen vagy megdöglik az egész. A másik híres online játék is nagyjából olyan idős mint ez. Kb franc se ért hozzá. Az működik és milliók játsszák még mindig ha nem több 100 millió ember ez meg megdöglött. Ennyi semmi szükség nincs szerverre főleg nem újra. Most, hogy a játékosállomány világszerte kicsúszott a gf keze közül, már kapálóznak. Tök felesleges. Most lehet mondani, hogy szemét vagyok, de ez van. Ez az igazság. Más mmo-ban nem arra költök hírtelen 40 ezret kártyáról, hogy hú na most talán beoptolok pár itemet és talán egyet kettőt felhúzok. Talán. Apukám ne már. Máshol ezért az összegért olyan pompás kacsalábon forgó *** ***** aggatok magamra, hogy úgy nézek ki, mint a bordély kilincse. Az más kérdés, hogy ezt kinek a gyomra veszi be. Ettől függetlenül sem a düh és az ideg miatt költesz ott ahol költesz, hanem jól érezd magad. Itt az elkeseredettség miatt költenek már csak. Semmi egyéb. Az nekem nem motiválás, hogy dögölj meg költsél vagy így jártál. Ez diktatórikus hozzáállás pedig a legjobb. Minden játék fórumán nyugodtan hozhatsz fel játékokat, hogy legyen már alapja annak amit mondasz. Még tanul is belőle az üzemeltető. Igen, jobban csinálják? Hm meglátjuk megpróbáljuk. Itt meg, hallgassál, hogy merészelsz bármit is leírni? Hol élnek ezek? Ez a pökhendi gánya stílus amit tőlük én látok. Botrány amit művelnek. Eu szinten botrány. Más üzemeltető keze alatt fut egy komoly játék esetleg kettő. De azok futnak. Azok 10 év után is játékok és szeretik őket. Itt meg fut gf alatt 10 és minddel úgy vannak a játékosok, hogy csak ezt ne. Kommunikáció nulla, empátia nulla, fejlődés nulla. Viszont ami folyton emgy, az az akciós érme. Az öcsém uram fontos. Sőt, ha atom berobban valahol akkor is az érme most pont most akciós. A hülyének nézés amit itt meguntak már sok tízezren és ez csak magyarra fordítva. Beszélhetnénk a többi országról is ugye...

Hogy még egy pofátlan és gusztustalan húzást felhozzak. Egész eddig az ment, hogy azért kerül itt is ennyibe az érme, mert ez van nem lehet kivételezni stb stb. Erre most vegyél yangot koma jó pénzért, de román meg egyéb játékosoknak !ócsóbb!. Kit érdekel mi van velük. Öcsém uram ilyenkor nem vonatkozik az egységesség mindenkire? Jaaa, értem. Vannak helyek ahol szegényebb réteg játszik és jaj szegénykék. Nesze neked. Pofámba lett köpve megint. Gondolt egyet az értelmiségi ott fent. Odavágta mától drágább lesz az érméjük. Kit érdekelt mit gondolt a magyar játékosállomány? Háborogtak aztán el lettek zavarva, hogy ha nem tetszik... Elfogadták oké. Most meg idejönnek ilyennel? Uzsgyi reggelni románra. Meg akinek elment az esze.... XD Bohócot csináltak a játékosokból sok sok éven keresztül. Én ezt meguntam és köszönöm nem élek a lehetőséggel, hogy a gf által üzemeltetett bármely más játékkal játsszam. Nem drága az időm. Időm csak szolgálatban drága, de pihenősként nem. De azt a nem túl drágát sem tudja megfizetni egyetlen egy gf-nél dolgozó ember. Ennek értelmében, ha fizetnek érte sem használnám az általuk üzemeltetett játékok egyikét sem. Máshol én fizetek, hogy játsszam és kikapcsolódjak, itt akkor se, ha nekem fizetnek. Ez itt a probléma. Sok ezer és tízezer sőt, ha továbbmegyünk milliók több 10 milliók vannak ezzel így. Ahogy láthatjuk ugye...

Mielőtt engem bárki is támadna emiatt. Ha nekem egyedül lenne ez a véleményem erről. Akkor azt mondom, jó nekem nem jött be nálam a gond. Amikor a többség azt mondja amit én akkor viszont gf-nél van a probléma. Nem úgy viselkedett, ahogy azt megköveteljük. Követelés. Megint jöhetnek a szövegek mit képzelek. Azt, hogy amíg én valahová odaviszem a pénzem. Addig engem vegyenek emberszámba. Tartsanak tiszteletben. Ez a minimum, minimuma. Bármiről volt szavazás? Kell-e nektek ez vagy az vagy amaz? Semmi. Minden úgy volt ahogy kiskirály azt hitte, hogy az lesz. Este elmentünk aludni másnap arra ébredtél a sé drágább lett. Nem kell ezt lekommunikálni velünk, minek kik vagyunk mi? Nem kell itt semmit se kommunikálni. Kérem szépen nem gond, amit eddig ide költöttem elment. Tanulópénz volt köszöntem! Drága tanulópénz volt, de köszöntem. Ezentúl nem kell várni, hogy majd jobb lesz. Mint itt a többi játékos. Itt reménykednek szerencsétlenek, hogy hátha holnap jobb lesz emberszámba veszik őket. Nem fogják. Eddig sem tették. úgy képzeli kicsi gf, ő nyomta a spanyol viaszt. Eddig a pontig. Míg el nem kezdődött, hogy már országok szerverét kell összevonni. Nincs ezzel semmi gond. Én egy átlag ember vagyok. Hiszek amit akarok, gondolok amit akarok, senkit nem érdekel. Viszont a sok kicsi ember kiesett pénze már érdekli a gf-es gyerekeket odafent. Na szóval ezért semmi szükség nincs új szerverre. Az igazság szubjektív dolog. Mindenkinek más a maga igaza. Egészen addig míg az egyénenként érzett igazság elkezd közelíteni egymáshoz. Sok ezer szubjektív igazságot, pedig hívhatunk objektív igazságnak is nemde?

(Nyugalom, már fórumra se járok. Utóbbi 5 alkalommal amikor posztoltam volna töröltem mielőtt elküldtem volna. Ez a hatodik azért megíródott. Pedig azok még normális nyugodt hangvételben íródtak. Eljutottam oda ahová mindazok akik már elmentek... Akik pedig aktívak és hisznek a csodákban, azoknak üzenem innen a nyugalom szigetéről is. Kitartás a remény hal meg utoljára. :) Bár, ez a reményhal már igencsak a víz tetején lebeg és döglött...)

Figyelmeztetve!
    WolteN
    A hatalommal való visszaélés gusztustalan dolog. De mint azt láttuk és tapasztaltuk már elég sokan, ez itt kifejezetten erény, sőt.... :thumbup:

The post was edited 2 times, last by Wolten ().

• Néha felhozom sz SG példáját. Ezt teszem most is!

SG ezt a kérdést úgy oldotta meg, hogy esik egy különleges belépő. Ami a játékost feljogositja egy másik (novice)* CH-ra való belépésre.
    A belépés feltétele, hogy abszolút kezdő (tehát első reges) legyen az SG-n. S nem lehet csalni, mert a rendszer ellenőrzi keményen az IP-t.
    SG igy kivánja a teljesen kezdőket leválasztani azoktól, akik már jóval nagyobb előnyben vannak, de mégsem úgy hogy bárki megrohamozhassa a CH-t.
    (Ahogy itt server összevonás volt, hasonlóképp lettek a Z8 játékosok átmentve vagy SG-re, vagy a GF-US serverre, ki melyiket választotta), gondolom, SG-n is felmerült az a panasz, hogy akik Z8-ról lettek átmentve, jóval nagyobb előnyben vannak azokkal szemben, akik akkor kezdték.

Ha valami hasonlót a GF is megcsinálna, akkor se kéne uj server, csak egy külön CH.

Novice: Szabad forditásban annyit jelent talán, hogy növendék.

The post was edited 5 times, last by FONYTON ().

• Nem értelek Királygriff.
    Ha már nem is játszol és a nyugalom szigetéről írsz stbstb... egyáltalán miért írsz? Miért szólsz bele olyanba amihez már közöd nincs? Pláne miért ilyen hangvételben a nyugalom szigetéről? Engem éppen nem zavar, írjál csak, de magadat cáfolod.
    Elhiszem hogy fájt mikor egyik nap 35% másnap 50% volt a sé akció, de senki nem mondta hogy neked költened kell akár egyik, akár másik napon is. Sokan ezen eszméletlenül felháborodtak, szerintem alaptalanul.
    Sok mindenben igazad is volt, de ezek ezerszer megtárgyalt igazságok, tenni nem tudsz ellene, örülj hogy elszakadtál és éld az életed.
    Pl abban igazad volt hogy új szerverre semmi szükség, sokan kipróbálnák, nagyobb baráti társaságok esetleg élveznék is, de hosszú életű nem lenne és valószínűleg aki ott játszana azok nagyrésze a continuumról menne át, szóval megint jöhetne az összevonás.
    lv95 WP 5P / Lv86 Sárkány Sámán 4P
    Lv87 Testi 3P 1G / lv64 Sárkány Sámán 3G
    Lv77 Menta 4G / Lv80 Tőr 2P 2G
    Lv75 WP 1P 3G / lv55 Farkas 2P 1G
  • Nana. Milyen az a hangvétel? Őszinte? Szókimondó vagy konkrét? Miért hiszed azt, hogy a nyálas ingyom bingyom málibe hátulról mellbe és nem kimondott vélemény bármit is ér. Vagy, ha nem hiszed akkor sem ez a megoldás. Én utálom a kertelést. Nekem gyerekkorom óta lett így nevelve "Fiam az egyenes beszéd az első". Valakivel valami történik nem kertelni kell bent sem nálunk. Egyenesen megmondani... őszinte részvétem, halott kész punk tum nincs mit tenni (sajnos). Én nem szeretem a jaj unytum puntyum stb véleményeket. Valamit vagy mondjunk ki vagy ne. Vagy kimondjuk vagy ne mondjunk semmit. Az XXI. század rákfenéje, hogy mindenki mosolyog és hátba döf ahelyett, hogy kerek perec kimondaná mi van, mi a gondja. Lehet egy ilyen véleményt amit leírtam így is kifejezni, anyázás nélkül. Egy konkrét velős és mégis nyugodt vélemény.

Az a baj veled egy dolgot kiragadtál. Nem egy dologról van szó. Nem egy kedvezményről vagy akcióról. Az egészről. Az egészet kell nézni és azt figyelni. Alaptalan lenne szerinted az, hogy van egy akció amit odafent tud kispista, de nekünk csak akkor lesz lekommunikálva és, vagy jelen vagy vagy nem? Mondok mást. Én megtehetem, hogy szolgálatban is felnézek és látom mi mikor akciós. Aki 2-3 napokat dolgozik? Pont a németeknek kellene ezt magyarázni akik a magyar munkásokat hétfőtől szombatig 12 órában dolgoztatják? Tök legálisan és a német minimálbért sem elérve persze...Nem mintha máshol nem ez menne. Tehát agyonhajszolt emberünk akiért, majd engem riasztanak mikor kimerül és nem ketyeg a rendszere élesszem újra. Mikor fog akciót kihasználni? Mikor fog tervezni? (Várjatok gyerekek izé van e kajaszünet nyomok egy metint az okostelefónéról. Azt a mindenit akciós a sé, mentem haza srácok csapatom a metint. Ez megy németeknél mondjuk a legálisan és embertelen körülmények között dolgoztatott henteseknél, hegesztőknél stb stb? Meg ne próbáljon cáfolni bárki, mert nem egy két embert láttam már el aki belerokkant a nagy német álomba...Nem bírja szervezete hazajön elpatkolni nesze neked) Arra megy a játék akciós rendszere, hogy ott rögtön pengess, mert nem tudhatod holnap mi van. Ez így jól van felénk lekommunikálva? Megnézem azok arcát akik megszokták hogy xy boltból küldik az újságot, hogy ebben és ebben a hónapban majd ez és ez lesz akciós.. Aztán gondolnak egyet és csak az fogja tudni, hogy mi akciós aki akkor ép bemegy és az az akció is tart 12 órán keresztül vagy egy napig. megszüntetik a tervezés lehetőségét. Mint mondtam normális játékokban van minden hónapban szintúgy akció mint most. De és itt a de. Azt is kiírják következő hónapban mi lesz akciós. Így tudsz tervezni. Mióta az ember a tudatánál van és nem neander-völgyi módjára él azóta tervez is. Életünk része. Hazajövök melóból leülök metinezni stb. Ez is egy terv. Primitíven egyszerű példa, de terv. Nincs meg. Nincs semmi lekommunikálva. Fejlesztések, hogy kerültek be? Mától ez van. Nincs semmiről kikérve vélemény. Nincs az, hogy hölgyek urak ez lenne, hogy tetszik? Milyen következményekkel jár ennek kihagyása az már senkit nem érdekel. De láttuk a következményeit akár az optolható jelmezek esetét nézem Tóth Marival. Ja az Noszty fiú volt akkor bocs. Jelmez vs sámánkő. Mind úgy lett, hogy lett. Senkit nem érdekelt milyen következménye lesz ennek. Vagy a sé árak drágítása. Semmi nem volt felénk lekommunikálva. Felkeltél milyen a napod? Ja drágább lett az itemshop kit érdekel?

Miért szólok bele amihez közöm sincs? Mert ép ráérek. Mert érintett vagyok annyiban, hogy mióta itt hagytam csak rosszabb lett. Nem jobb, csak rosszabb. Mert vannak emberek akik ezt nem kommunikálják le, sőt ép az ellenkezőjét azaz hamis állításokat magyaráznak, hogy minden szép minden jó. Holott ez nem igaz. Mert az üzemeltetőben annyi gerinc nem volt, hogy elénk álljon 10 év alatt legalább egyszer, hogy ezek a terveink. Egyetlen egy alkalommal nem írt fórumra németektől hivatalos személy. Nem érdekel, hogy a magyar team mit csinál. Hogy ők mit mondanak és a gf mi csinál az két különböző dolog. Ha igaz akkor még feléjük sincs semmi lekommunikálva... Álljon elém egy gf-es emberke és nyilatkozzon már mi a véleménye a kialakult helyzetről. Nem teszi. Jobbat tudok írjon ki szavazást. Szavazást arról az embereknek akik náluk játszanak vagy játszottak milyen véleménnyel vannak róluk. Negatív vagy pozitív. A gf szó vagy a metin2 szó milyen érzést vált ki a játékosokból. Nem teszi, nem merné megtenni, hogy ezt országonként meghirdesse és az eredményt a napvilágra hozza. (Tudom ezen a fórumon tiltott a többivel ellentétben a válasz adás, ha nem a témáról beszélsz és csak arról és csak most a diktátor mindenit neki warnot rá, mert válaszolni akart, ismerjük már a dörgést. Azt a macsak farkát warnot neki izibe. Meg mer szólalni warnot rá akasszuk fel gyors)

Térjünk vissza a témához. Nos új szerver. Nem erről szól, hanem a játékról ugye. Szükség van-e új szerverre nem csak ezt foglalja magában, hanem a miértjét is. Ha nincs miért nincs, ha van miért van. Ha én most megfogom a kártyát és töltök egy százast 4x25-ért. Mert új szerver van, vagy csak alapból. Mivel érné el a játék azt, hogy költsek ide százat, holott ezt máshol is elkölthetem és olyan patyolat gyönyörű karaktert kapok csillámpónival, 176 puttonyos egrivel, két méhcsaláddal, három dalmatával, tökhintóval, üvegcipelővel....? Az a baj az új szerverrel, hogy egy euróval nem hozna többet, mint a jelenlegi. Konkrétan haldoklik minden magyar szerveren. Megveszel valamit amit használsz pár napig amíg felszintelsz. Két napig használod nem fogod tudni eladni.

Új vagy nem új szerver. Mondja meg valaki vagy egy gf alkalmazott vegye le az égig érő orrát ott dojcslandéban (szándékosan írtam így ne szívjátok a vérem érte) és mondja meg, hogy. Na mit? Miért jobb nekem ide költeni egy százast más játékok helyett. Mit nyújtana nekem a játékuk a többivel ellentétben? Mivel érezném magam itt jobban, mint máshol? Mivel tiltott a más játékok felhozatala így most nem írhatok példát. De új szerver esetén mi motiválna engem a pénzköltésre? Ez a bibi. Már itt gond van. Fellépsz egy másik ememóba meg amőba, mikróba és összehasonlítod ott mivel töltöd el a szabad időd mit kapsz azért a pénzért stb. Itt mit csinálok? Új szerver legyen példa. Feljövök fejlődök, farmolok. Ugyan az a kettő azt leszámítva egyiknél vagy leadjuk az xp-t vagy nem. Tehát feljövök farmolok és fejlődök. Bányászok, horgászok, pvp-zek, őőőő ennyi. Ja nem nagyobb szinten akad olyan boss amihez csapat kell. Oké 90-től. Megnézem azt a 75-öst akit sárkizni visznek, mert hiperninja és schwarzenegger is fél tőle. Dt kifutott dolog senki nem megy. Értelme nincs. Azokat a holmikat amiket ott húzol eladni nem tudod. Többe kerül a pia amit ott elhasználsz. Ja, hogy ez a metinütésnél is így van? Többe kerül a pia, mint a drop értéke? XD Ja, hogy még oda is portoltál, jól van na, azt nem számoltam. Akkor már nemhogy mínuszban vagy, de inkább nyomd a szöveget map1. Most ott tartunk, hogy sok esetben a farmolásba fektetett energia nemhogy nem térül meg, de mínuszra jössz ki? Hogy, mi van?????

Új szerver előtt legyen új grafikus motor. Van aki biza megcsinálta... találjanak ki lvl 20-30-ra is csapatos lehetőségeket. Ne az legyen a cél, hogy 75-re mennyé máá. Gizi csapassuk már hetvenötre, mert meg van halva minden. Aki bereggel azzal szembesül, hogy menjen 75-re minimum, mert pusztulat van. Nincs értelme olvasáson kívül bárminek is marasztalnia kis szinten. Ez hiba. Miért? Mert nincs tartalom. Semmi nincs ami 30-40-50-60-as szinten marasztalna. Megint csak nem hozhatok fel név szerint példát ahol megéri és van miért maradni 20-30-as szinten is.
    Máshol van battle ground. Szintekre lebontva. Ahol a külön nemzetek, fajok összecsapnak egy szépen kidolgozott mapon taktikázva bujkálva akár csapatosan akár egyedül orvgyilkoskodnak stb. Itt nincs. Nem új szerver kell. Tartalom ember. Tartalmat rakjál "beléje". Legyen oka az embernek 30-on megállni akár fél évre egy évre. Miért nincs? Mert akkor nem veszed meg a ördögűzőket és nem olvasol minden nap 50-et. A horgászás és bányászat mellett legyen főzés vagy bármi. Legyenek értelmes foglalkozások. Tartalom, megint csak azt tudom mondani vagy csomagol vagy tartalmat rak "beléje". Halál van, katasztrófa van, punnyadás van, map1-en ácsorgás van, unalom van. Nagy szinre raktak be boss-t. Csapat kell hozzá. Rakjanak be 20-30-hoz is. Hogy a kezdőt legyen ami motiválja. Az is dropoljon valamit. Hagyjatok már lógva a főork ládával hulladék. Egy 50-es jól teliberakott karakter egy skillből megeszi. Nem most kell bezárásnál meg bezárástól tartva rakosgatni egy két fejlesztést. Már 5-6 évvel ez előtt kellett volna. Ez kell egy új szerverhez, inkább a játék életben tartásához. Ha lesz tartalom érdembeli változás, visszajövök ide költöm még a csövesnek valót is, addig nem. Az én régi napi rutinom röviden. Köszöngetek, mint elmeroggyant eletelt 10 perc. Jó van menni kéne ütök pár metint. Úh anyám többe került, hogy leverhessem mint amit kaptam belőle. Eltelt egy óra. Uh anyám inkább megyek pvp-zni vagy valamit csináljak. Legyen bányászás. Kopp kopp kopp Y. Nyomd meg ember y lement a név. Uh úszott mind a 4 szem ércem. Na jó bealszom megyek pvp. Első kör, -"nyomi autós pfúúj mi van a fának levele pfúúúj nyomi". Mással egy kör, -"harmatoztál te pff mennyé má nagymamádba teee" persze gm sehol. Na jó még egy pvp-re nincs szükségem. Eltelt fél óra. Na jó csapassuk a fejlődést. Folyik a szemed, kiégett az agyad. Nem baj még nyomod neki. Állsz köpizel pusztulásig. Eltelt 1 óra, 5 liter szemcsepp gondos adagolása mellett nyugtázod, hogy jött 5% és istenkirálycsászár vagy barlangban. XD Ez így emberek tartalom? Ebből áll a játékosok napja. Nem azért beszélgetnek inkább map1, mert hú de jó. Azért, mert pusztulat van és az legalább ingyenes. De megnyugtatok mindenkit a kilowatt nem ingyenes. :D

Szóval összességében új szerver előtt, inkább ezen kellene gondolkodni. Vagy hagyni a fenébe zárjon be aztán mindenki kalap kabát.
    A hatalommal való visszaélés gusztustalan dolog. De mint azt láttuk és tapasztaltuk már elég sokan, ez itt kifejezetten erény, sőt.... :thumbup:
  • A lehető legfeleslegesebbnek tartom. Elég csak körülnézni... fórum halott, szinte mindig ugyanazok a nevek "vergődnek" és próbálják fenntartani a látszatot. A játék... hát az valami vicc. Az összevonás előtt volt ilyen lapos és néptelen minden. Egyik témában olvastam, hogy a team nem adhat számadatot, de megvan a napi ezer fő. Ezer??? És ide akartok új szerót? Akkor mi értelme volt összevonni a régieket? Maradhatott volna minden ugyanúgy. De akkor nem tudott volna a gf több sét lehúzni. Most, hogy ez sem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, kezdjük előről? 1 szeró 2 szeró... 6 szeró? A párom régóta nyúz, kezdjem előről, mert unja egyedül. Megértem őt, de egyszerűen undorom van. Még úgy sem tudok nekiállni, hogy ad mindent hozzá és segít cuccolni. Képtelen vagyok újabb éveket rááldozni a semmire! Eventek nincsenek, lapossá és monotonná vált az egész, és már itt sem olvasni mást, csak a panaszt. Ahogy írták fent, egy embernél még egyedi probléma, nade ennyi embernél?? És valóban, már nem látok reklámokat, nem látok facen folyamatos tájékoztatásokat... mintha a metint leírták volna, és csak megmaradt pár ember miatt tartanák fent. Más játékok kapva kapnak az alkalmon és minden közösségi médiát megragadnak, hogy játékosállományt toborozzanak. Itt mintha leragadtunk volna. Szájról szájra megy a toborzás, csak ma már visszafelé sül el, és mindenkit arra buzdít a többi, hogy messzire kerülje el. És ide akartok új szerót? :D Hát besírok komolyan...
    Ez már nem egy játék, kínzókamra! Az igazán machohisták és végtelenségig kitartóak küzdelme a mindennapokkal, amiből köszönöm, többé nem kérek!

Game Over!
  • Végig olvastam a hozzászólásokat és rengeteg butaságot írtok...

betegsraac wrote:

Nincs szükség szerintem új szerverre, még ha ez csak egy elméleti síkon létező kérdés is, mert 0% az esély arra, hogy legyen.
    Egy Game Admin tette fel a kérdést, akkor miért látsz rá 0% esélyt? :)

Traxdata wrote:

Nem kell nincs elég játékos
    Ha új szerver indulna itt, hidd el, nem csak Continuumról mennének át az emberek, hanem rengeteg NEM GF által üzemeltetett szerverről is. Szóval még több játékos lenne mint most.

Traxdata wrote:

Nem kell mert nincs mit farmolni eladni se tudod nem lesz Yang szeron
    Pont hogy lenne mit farmolni, mert mindenkinek kellene minden. Gondolkodj úgy, hogy ha nincs Yang a szerveren, akkor nem csak neked, de másnak sincs, ezáltal mindennek az ára ahhoz igazodna, hogy ki mennyit tud szánni az adott itemre.

Lucretia wrote:

A játék... hát az valami vicc. Az összevonás előtt volt ilyen lapos és néptelen minden.
    A játék azért néptelen, mert gondolj csak bele ebbe:
    -Akik régóta, vagy akár a kezdetektől játszanak evvel a játékkal azoknak megvan mindenük, nincs mit csinálniuk, így vagy ritkán járnak fel, vagy már megunták és más felé(játék) keresik a szórakozást.
    -Egy "új" játékos, azért nem fog idejönni Continuumra, mert akik régóta, vagy akár a kezdetektől játszanak, azoknak megvan mindenük, így az "új" nem fog bele kezdeni. Azért nem fog bele kezdeni, mert minden emberben benne van a versenyszellem, a bizonyítási akarat, hogy bizonyítani szeretne valamit. Mivel a régiek már elértek mindent, így az "új" már nem tud mit elérni, amit más már ne tett volna meg, ezáltal nem fogja elkezdeni a játékot, mert minek. Ezt szokták itt fórumon úgy nevezni röviden hogy már "fullosak az emberek, ezért nem jön senki".
    Az "új"-at azért tettem idéző jelbe, mert az új játékosok 95%-a már játszott evvel a játékkal, vagy játszik is vele, csak nem itt. Ők a régi új játékosok, és ezért nem jönnek ide Continuumra, mert tudják hogy már elértek itt mindent. A régiek meg ezért is mennek el, mert nem jön senki új.

Nagyon régóta nem játszom evvel a játékkal, nagyjából 3 éve hagytam abba. A fórumot heti egyszer legalább meg szoktam nézni, és mindig erre a bejelentésre várok hogy: "Új szerver indul!". De sajnos ez még nem történt meg azóta sem. Én is egy "régi új" játékos vagyok, aki játszana szívesen, de nem fogok egy olyan szerverre menni, ahol már elértek mindent, és az alap cuccokban is 5/5 optok vannak. Velem együtt szerintem még rengeteg "régi új" vár az új szerver bejelentésére. De lehet hogy soha nem fog megtörténni, és pont ezért mert ti, akik napi szinten részesei vagytok a játéknak, lehúzzátok a saját értelmetlen és átgondolatlan kritikátokkal hogy: "há de minek új, mikor a régi is rossz". Pont ezért rossz a régi amit le írtam, és ezért lenne jó egy új, ahol lehet ismét versenyezni másokkal, lenne értelme minden cselekedetednek a játékon belül, mert lehet hogy te leszel a legjobb.

Aki eddig kritizálta hogy minek új szerver, remélem most bele fog gondolni, hogy hát talán mégis igazam van, és lehet hogy jó fényt vetne a játékra egy új GF szerver. Aki meg továbbra is a "régi rossz, minek új" elvet vallja, az meg remélem elfáradt mire végig olvasta a mondandómat.

:D
  • Versenyszellem?
    Jó lenne az új szerver, de a sé-sek előnyben lennének, így ezért is lehetne ott hagyni az új szervert.

Most már szerintem sé-vel kezdenék újra egyesek és őket nehéz lenne utolérni:
    - vannak jó kis ládák a tárgypiacon
    - van tapasztalati gyűrű
    - 9-es vértek? Majd tárgypiacról vesz áldástekiket hozzá
    - kevés a yangja hozzá? nem gond, van yang-csomag.

Én is elkezdenék szerintem játszani az új szerveren és szeretnék akkor az elsők közt lenni. Csak elmenne a kedvem, amikor arra lennék figyelmes, hogy vagy 100 karakter lehagyott és mind-mind sé-s és/vagy "egész nap a metint bújom".
    Egyedül kitűzni és elérni célokat: ilyenkor tudod meg, hogy mankók nélkül is képes vagy rá. ^^
  • Dalvin wrote:

Milyen lenne tiszta lappal indulni úgy, hogy senki nincs eredendő előnyben velünk szemben?
    Az esély egyenlőség soha nem volt ennek a játéknak az erőssége.Én ha újra kezdeném, akkor szinte 100% osan vennék 40m yangot,exp és tp gyűrűt, hátast és tolvaj kesztyűt, tehát hatalmas előnnyel indulnék más játékosokkal szemben(pay2win).Más dolog, hogy én nem vagyok hajlandó addig költeni erre a játékra, amíg nem tesznek be új tartalmakat lvl 30-75 ig, értem ezalatt a kis szintű runok, új mapok, értelmes küldetések, és minden olyan újítást, amik támogatják a csoportos játékot, és a kollektív játékélményt..

Dalvin wrote:

. Van-e szükség új szerverre?
    Jelenleg nincs.Ennek oka pedig nem a kevés játékos, hanem a jelenlegi játék struktúrája.Mint ahogyan fent is említettem, lvl 75 ig, de inkább lvl 90-100-ig nincs olyan tartalom a játékban, ami csapatmunkára ösztönözne.Sőt, tovább megyek, maga az egész játék nem a csapatjátékra, ezáltal a kollektív játékélményre, hanem a ráfordított valós valutára épül.Még ennél is tovább megyek:
    Jelenleg valós valutáért is rengeteg olyan dolgot kínál a szolgáltató, melyek kimerítik a szerencsejáték fogalmát(számomra..bár ez igen bonyolult, jogilag elfogadott üzletpolitika, amibe most nem akarok belemenni).Értem ez alatt most a bőség kereket, amelyik 15 SÉ-ért 3 olyan dolgot kínál, aminek a játékbeli értéke meghaladja annak a 15 sárkány érme értékét, yangba átszámolva..Tehát, amíg te azért a 15 sé ért egy, a játékban 500.000 yangot érő tapasztalat gyűrűt kaphatsz, addig nem látom értelmét egyáltalán magának a játéknak, hiszen az átlag ember számára is jól látható lehúzásról van szó, ami sajnos nem lépi túl a jogszabályok által meghatározott törvényes keretet, de véleményem szerint etikailag egyáltalán nem állja meg a helyét...

Dalvin wrote:

Milyen lenne újra "fullos" felszerelés nélkül, egymásra utalva játszani?
    Idillikus lenne, de rövid életű:)
    Egy fms-t kihúzni +9 re, belerakni 4 optot, és 20 as ládákból feloptolni 40 ÁK + ra, a jelenlegi lehetőségeket,-értve ezalatt a valós pénzért megvásárolt SÉ által adott előnyöket, és a lvl 20-as láda adta lehetőségeket- figyelembe véve nem tartana tovább 1 napnál, ha a szerencse is melléd szegődik.Kérdés, hogy van-e értelme pénzt, időt és energiát fektetni egy olyan játékba, ami az elérhető szintek 75%-ában már nem nyújt olyan játékélményt, amely megérné a rá áldozott időt,pénzt és energiát..

Tehát, véleményem szerint semmi értelme egy új szervert kezdeni, ha csak nem szeretnénk, hogy ez az új szerver a "megboldogult" -ORION- szerver sorsában osztozzon.Meglátásom az, hogy sokkal fontosabb a valós játékélményt nyújtó fejlesztések, pályák és tartalmak bevezetése, a játék színesebbé téttele, mint egy új szerver.Persze még mindig vannak olyanok, akiknek a jelenlegi Metin2 tökéletesen megfelel, élvezetet és "lelki békét" nyújt, de hát mint tudjuk, ez a társadalom egy tökéletes, fogyasztói mintatársadalom, és mint ilyen, könnyen levezethető, kielégíthető, elhallgattatható:)
    “A türelem azt jelenti, hogy megtartóztatod magad a hét érzelemtől: a gyűlölettől, a rajongástól, az örömtől, a nyugtalanságtól, a dühtől, a bánattól és a félelemtől.”

James Clavell: A Sógun
  • Szerintem nem lenne azért egy új szerver annyira rossz,mint ahogy gondoljátok.Jelenlegi formájában a játék szerintem nagyon unalmas,semmi játékélmény,nincs farmolási lehetőség.Na de ha lenne egy új szerver mindenki a 0-ról kezdené értem én,hogy nehéz lenne,és sok idő de pl én jobban elszórakoznák egy új szerón,mint a jelenlegin mivel ismét bejönnének a metinkő farmok +4es kövek érnének valamit,és egy idő után vennék is ,lélekkő is kelleni fog mindenkinek,kk-k ára felugrik.Tisztára olyan lenne mint mikor elkezdtem a játékot.Nekem tetszene,és ha megvalósul biztos,hogy én kezdek egy karit ott.Ja és a kevés játékosról,szerintem sokan azért hagyták abba,mert nincs mit csinálni a szerveren,és egy új szerverre szerintem visszajönnének,tehát jönnének a régi,illetve új játékosok.Ja és persze,a sé-sek előrébb lennének,de szerintem még igy is élvezhető ha nem te vagy a top1.
  • Semmi szükség új szerverre. Emlékeztek Orionra mi lett vele? Megvolt rá a jó kis verseny játék nyeremények stb.

Aztán belőle is Continuum lett. Én személy szerint azt vártam volna, hogy Oriont elkerüli az összevonás, hogy legyen egy "Kezdő szerver" ha jön új játékos. Semmi értelme megint új szervert csinálni.

lv 84 - Gömbvillám P/31 - Fény P/36 - Tűzkő P/31 - Mennykőcsapás P/35 - Mennydörgés 15
    Lv 76 - Krit P/31 - Áldás G7/18 - Sikoly G1 - Visszaverés M6
  • Szerintem volna kereslet rá. Néha mikor map2-n járok és jobb esetben látok 1-2 emberkét eszembe jut, hogy régebb milyen élet volt ott is, nagyok ott tanyáztak nem map1-en... Én már csak azért is kipróbálnám új szerót, mert felidézheti régi emlékeket. Újra megtelnének a mapok szerintem, más árviszonyok lennének, kiegyenlítetteb esélyek stb-stb...
    Név: Orlanda, Kaszt: WP sura LvL: 80, Szerver: Pegazus, Birodalom:Chunjo
    :minus: :sura:
    Ujjcsapás: G1, Penge P,Vért G1, Félelem G1
  • Sziasztok!
    Új szerver,még viccnek is rossz. Mikor elindult az első szerver még minden játékos számára újdonság volt minden. Mindent meg kelet tapasztalni.Ki kellett találni,még wiki sem volt!
    Most mi lenne? Páran nosztalgiából kezdenének ott újat,de szerintem pár pénzes is menne oda,és a mostani lehetőségekkel nem kéne pár hét és már a 120 szint is meglenne. Ez a valóban kezdők számára igencsak illúzió romboló lenne!
    Ennek a játéknak nem új szerver kell,hanem a meglévőn kéne a megmaradt kevéske játékost megtartani. D e a tendencia sajna nem ez,szépen elfogyunk.
    Üdv.:fincsi