[Kibeszélő] Új szerver? (Discordia)

• Kibeszélő
  • Játék

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• családias azért, mert gondolom játszanak rajta max. 100an..

Na a GF-nál tényleg elkezdtek gondolkodni egy valódi steam szerven indításán.. Elég érdekes, hiszen az egész játékmechanikája megváltozna.( feltéve, hogy csak 1 kliensed lehet nyitva)
  • Szerintem nincs semmi gond azzal, hogy nyitott egy új magyar szeró, szükségtelennek és szükségesnek sem érzem, elindult, ez van. Aki szeretne, az játszik, elkezdi 0-ról, aki meg nem -mint én is- az messziről elkerüli, aztán, hogy sikeres lesz-e vagy sem, időben kifog derülni és még azelőtt bezár, hogy elkezdenének százezereket költeni.

Mink, akik nem akarjuk megint 0-ról elkezdeni, nem folyunk bele ebbe az egészbe és főleg nem kezdjük el kivesézni azt, hogy szükséges volt-e vagy sem, mivel ez részünkről egyértelmű. Ez egy olyan játék, ami ingyenesen játszható, persze költeni kell és muszáj is, -Szerencsére van egy fizető réteg, akik eltartják nekünk a szervert- különben becsődöl nem csak a szerver, de maga az üzemeltető is, akinek ez nem tetszik, az mehet isten hírével.
  • ShaoKahn wrote:

- Határozottan nincs szükség új szerverre. Azt hiszem nem is vita tárgya, hogy ez csak újabb pénzszerzési haszontalanság a GF-től.
    Pontosan, így van. Elindul az optolás, forgatás, ördögűző tekercs, stb. Dűl a lé. Aztán, majd figyeljetek, újból megjelenik a szerverváltó és néhány Terminátor átrándul erről a szerverről az újra, és lealázza azokat akik már épp erősnek képzelik magukat. Azaz oda a játékélményük, megjöttek az új helytartók. Kiverik őket sárkitól, SD2-ből, majmoktól ha HF event van. Ez lesz aztán a játékélmény!

GaborBM wrote:

Arról beszél kedves shirokko hogy semmi normális war, semmi nincs igyse contin, 1-2 elvétett bunyó van ha kezdeményezünk, de akkor is ugyan azokkal az emberekkel. aztán a vége fekvés mert jóformán semmi sárga birodalmi emberke, full le van pusztulva a szerver, erre nyitnak még1 et hogy még lepusztultabb legyen, már 6év után énis abba hagyáson agyalok mert csak unalom van minden nap, már azt sem tudom mikor volt 1 komolyabb bunyó valahol a játékba.
    Na ez meg a másik dolog. Szép dolog a világbéke, de nem egy elvileg harci játékban. Megpróbálom kicsit helyesebben mint Gábor írta (bocs de ezt nem tudtam kihagyni ;) ). Én egyelőre a nyárra, azaz mostantól hogy jó idő van, hirdettem szünetet. Úgy ahogy írtad, se bunyó, se war, békés ácsorgás van. A PVM részt meg unom kissé. Viszont ha van bunyó az is érdekes. Legutóbb (olyan péntek magassága), mikor kékeknél voltatok map2-n, akkor lelépett mindenki és egyedül voltam (fetrengtem) ellenetek, mert mindenki elszivárgott. Kicsit olyan érzésem volt mint mikor legutóbb céhbe voltam és kiderült hogy az ellen erősebb :D . A másik variáció, hogy megjelennek birodalmunk nagyjai és kb 20sec alatt lerendezik az ellent, és vége is a bunyónak. Valahogy a kettő között kéne megtalálni a hangot, hogy mindkét fél élvezze kicsit a játékot, mint ahogy alap, hogy 55-ösök bunyójába sem kell a 100+-osoknak bele kotyogniuk.

Shiroko wrote:

Shao csak azért ócsárolja az egészet, mert milliókat költött a játékra, (egy együttes fejeseként persze ezt meg is tehette, havi 500 ezer..
    Nem ismerem Shao-t, csak látom ott ácsorogni ahol én ácsorgok. De Shiroko, ezt ne! A más zsebében turkálás nagyon gáz!
  • djraymund wrote:

Kedves ShaoKahn elég régóta olvasom a hozzászólásaidat, de soha egy jó szót nem olvastam tőled. Állandóan hajtod a pénz, pénz dolgot a GF részéről. Soha nem védeném őket távól áll tőlem , de nem is szidom. Csak ha valami nem tetszik nekem ott hagyom lehet neked is ideje lenne itt hagyni akkor az egészet ha szenvedés ahogy írtad. Nem értem miért jó neked az hogy, ócsárolod ezt a játékot minden kommenteddel. Nem tetszik valami akkor nem kell maradni.

Szerintem nincs gond a szerver indítással. Igaz csak felnéztem nem maradok ott és tart ameddig tart, de lehet valakinek ez kellett hogy újra erőt vegyen magán és elkezdje.

Kedves djraymund!
    Köszönöm, hogy időt szánsz a hozzászólásaim elolvasására és sajnálom, ha mindig a negatív hangot látod benne. Valójában igyekeztem nem beletörődni az egészbe és az egész arról szól részemről, hogy igyekezzek másokat meggyőzni arról, hogy nem szabad a Gameforge szolgáltatónak semmiféle formátumban jövedelmet biztosítani. Ha már 1 ember hallgatott rám, már megérte. Üdv: Shao

"Shao csak azért ócsárolja az egészet, mert milliókat költött a játékra, (egy együttes fejeseként persze ezt meg is tehette, havi 500 ezer..) igazából én sem értem miért van még itt, ha ennyi pénz után se tudja értékelni."

Húha, hogyan is kezdjem...
    Először is, Te ki a búbánatos jóisten vagy, hogy orbitálisan ostoba számokkal dobálózol? Honnan ismerjük egymást? Itt laksz velem? Egy kasszán vagyunk? (Másrészt eléggé személyeskedő az egész.. hallod Yareniel?...)
    Aztán: Ha tudni akarod, 2009.10.11 óta kb összesen költöttem annyit a játékra, amit te havi szinten való költésnek írtál :) (De azt hiszem ennyit Te is költesz 8 év alatt okos telefonra és társaira...)
    Aztán: Semminek nem vagyok a feje, nem is voltam :) Ne keverd a hobbit a hivatással. Meg talán jobb is lett volna, ha nem is nyitod ki a "szád" ... Mert ezt a sok badarságot csak az ugyanolyanok hiszik el mint, amilyen te is vagy...
    (Szeder pl jót röhögve írt rám , hogy hát a fórumról tudja meg, hogy én mennyit költök ide.... és mennyi lóvém van... (érezd az iróniát...)

Hogy miért vagyok itt? ... hmm Nem is vagyok itt, játékban egy hónapban egyszer, ahogy itt is, de talán ez egy fórum (ha nem tudod mit jelent a szó, guglizz rá) és véleményt alkothatok, még akkor is ha ez sokaknak nem tetszik... és attól, hogy a többség elfogadja, attól a rossz még nem lesz jó... Na szóval, jobb ha a személyeskedést mellőzöd, mert azt viszont tiltja a szabályzat (khm) én is írhatnék olyat, hogy tulajdonképpen te vagy fióna és téged mentett meg shrekk a sárkánytól... na de kb akkora hülyeség, mint amivel te fröcsögsz itt...

Akár tetszik akár nem, akkor is az a véleményem, hogy ez az új szerver csak egy az rongyon való utolsó csavarások közül. Játékos szempontból haszontalan, GF szempontból bevétel. Lehetek én rossz, negatív, közellenség... üthettek is, van hely a hátamon, de ez akkor is igaz lesz ha fejre álltok mindannyian...

Ha ennyi idő alatt sem tanultátok meg, hogy a hitegetés és a nagy szavak mögött semmi eredmény nincs... nos akkor ott már... hogy is mondjam.... ja...

Edit:

- Határozottan nincs szükség új szerverre. Azt hiszem nem is vita tárgya, hogy ez csak újabb pénzszerzési haszontalanság a GF-től.

Tib68 wrote:

Pontosan, így van. Elindul az optolás, forgatás, ördögűző tekercs, stb. Dűl a lé. Aztán, majd figyeljetek, újból megjelenik a szerverváltó és néhány Terminátor átrándul erről a szerverről az újra, és lealázza azokat akik már épp erősnek képzelik magukat. Azaz oda a játékélményük, megjöttek az új helytartók. Kiverik őket sárkitól, SD2-ből, majmoktól ha HF event van. Ez lesz aztán a játékélmény!

GaborBM wrote:

Arról beszél kedves shirokko hogy semmi normális war, semmi nincs igyse contin, 1-2 elvétett bunyó van ha kezdeményezünk, de akkor is ugyan azokkal az emberekkel. aztán a vége fekvés mert jóformán semmi sárga birodalmi emberke, full le van pusztulva a szerver, erre nyitnak még1 et hogy még lepusztultabb legyen, már 6év után énis abba hagyáson agyalok mert csak unalom van minden nap, már azt sem tudom mikor volt 1 komolyabb bunyó valahol a játékba.
    Na ez meg a másik dolog. Szép dolog a világbéke, de nem egy elvileg harci játékban. Megpróbálom kicsit helyesebben mint Gábor írta (bocs de ezt nem tudtam kihagyni ;) ). Én egyelőre a nyárra, azaz mostantól hogy jó idő van, hirdettem szünetet. Úgy ahogy írtad, se bunyó, se war, békés ácsorgás van. A PVM részt meg unom kissé. Viszont ha van bunyó az is érdekes. Legutóbb (olyan péntek magassága), mikor kékeknél voltatok map2-n, akkor lelépett mindenki és egyedül voltam (fetrengtem) ellenetek, mert mindenki elszivárgott. Kicsit olyan érzésem volt mint mikor legutóbb céhbe voltam és kiderült hogy az ellen erősebb :D . A másik variáció, hogy megjelennek birodalmunk nagyjai és kb 20sec alatt lerendezik az ellent, és vége is a bunyónak. Valahogy a kettő között kéne megtalálni a hangot, hogy mindkét fél élvezze kicsit a játékot, mint ahogy alap, hogy 55-ösök bunyójába sem kell a 100+-osoknak bele kotyogniuk.

Shiroko wrote:

Shao csak azért ócsárolja az egészet, mert milliókat költött a játékra, (egy együttes fejeseként persze ezt meg is tehette, havi 500 ezer..
    Nem ismerem Shao-t, csak látom ott ácsorogni ahol én ácsorgok. De Shiroko, ezt ne! A más zsebében turkálás nagyon gáz!
    Köszönöm Tibi ! ;)

• most ahogy olvastam az új híreket én pl annak örülnék ha lennek 1 global szerver de minden ország saját nyelvén amit írtak is hogy tárgyalás alatt.. nem 1-2 privát szeron van ilyen csak ott kb 30%ban magyar de ha minden országnak fullra le lenne fordítva a játék az tényleg global lenne és meg is gondolnám hogy elkezdek ott 1 karit bár akkora lagg lenne ch1en meg annyi bolt hogy menni nem mehet, így hogy a global angol nyelven van az nem vonz se ez az új szerver mert alig van fent ember, még azt is eltudnám képzelni hogy conti-s karikat át lehetne vinni globálra mert aki már 70 fölött van nemhiszem hogy elkezdi elölről a globalon még ha magyar akkor se
  • Engem hidegen hagy az új szerver. Gondoltam, hogy bizony azért kell másikra is szavazni(mi legyen az új szerver neve?), mert előbb-utóbb jön egy másik.

Persze elkezdhetnék ott játszani. Eltölthetném a napom nagy-nagy részét azzal, hogy ott fejlődök és próbálok bent lenni az első nem-tudom-hányban. És amúgy is. Jönnének a sé-s emberek, aztán esélyes, hogy el is menne a kedvem az egésztől.
    Én ott se kívánnék sé-zni, max. más játékostól yangért megvenni.

És a global se nagyon érdekel. A steam se. :D

Számomra egyik se hiányzott. És nyilván a gf azért nyitja a szervereket, hogy haszna legyen belőle.
    Aki játszani akar, akkor játszon, sok sikert neki, jó fejlődést neki. :)

ShaoKahn-ról. Ha bandában játszik, akkor hatalmas taps neki. és az, hogy mennyit (nem) költ, az ő magánügye. Ha akarja, megosztja, ha nem akarja, nem osztja meg. Ennyi.

Egyedül kitűzni és elérni célokat: ilyenkor tudod meg, hogy mankók nélkül is képes vagy rá. ^^
  • Igazából fogalmam sincs, hogy értelme mennyi van. Hamarosan úgyis kiderül. Viszont, ha lehetőségem lenne, én tuti átmennék oda karival, szerkómmal és minden egyébbel, amit már az évek alatt összeszedtem a játékban. Hozzá kell tennem, hogy összevonás óta nem játszom. Nekem ez túl zsúfolt lett. Nem láttam értelmét órákon át kajtatni egy metinkőért, amiről aztán többen is megpróbálnak lecsapni és a díjazása egy 100 yangos kk. Mielőtt megjegyzi bárki is, hogy agroztam anno... igen, mert nem volt normális farm lehetőség és azt láttam jó megoldásnak. De ez nem az jelenti, hogy azt folytatni akarom. Sőt, részemről baromira nyugis vagyok és nem irigylem a másik zsákmányát, de van egy határ, mikor elpattan az a bizonyos cérna. Sosem voltam egy pokoli nagy csapat játékos, hogy tízezred magammal tudjak csak érvényesülni. Pontosabban a tömeg kreálta a map1-es álldogálást, mint "szórakozás". Mert, hogy ez már nem szórakoztat(ott) engem. Haszna pedig ugyan annyi, mint a céltalan keresgélésnek, csak kevesebb energia befektetéssel jár.
    Abszolút a nulláról teljesen biztos, hogy nem kezdeném. Ha át lehetne menni karival, akkor mennék.
    Imádom az idiótákat. Nélkülük unalmas lenne a világ :)
  • Amúgy mi a helyzet, hogy ha két azonos felhasználónevet hoz létre két különböző ember? :D

Mondjuk valakinek már 4 éve megvan a () felhasználója, ami először pl. pegazuson volt, utána átkerült continumra.
    És mi van, ha ezt a felhasználónevet teljesen más regisztrálja az új szerverre?
    Tehát mondjuk a contin a () felhasználóval Anna rendelkezik, de az újon meg Béla.

(Vagy most is az a helyzet, hogy az új szerverre nem lehet regisztrálni olyan felh.névvel, ami már a contin létezik?)
    Egyedül kitűzni és elérni célokat: ilyenkor tudod meg, hogy mankók nélkül is képes vagy rá. ^^
  • A felhasználónév "globális". Minden szerveren indíthatsz rajta karaktert is, és nem regisztrálhatja be más. A karakternév más kérdés, az csak az adott szerveren él, így másik szerveren más is beregisztrálhatja.
    Akinek nótája nincsen, annak szíve sincs
  • Addig volt értelme az uj szerverenk, még 1-2 emberke el nem kezdte hirdetni fb-s csoportokban, hogy continuumon fizet 2-3 szoros árakat mindenféle tárgyért, amit Discordián kiosztanak neki.Ez ellen is jó lenne tenni valamit.(nem lómedálra gondolok, hanem vadkan, nagy zöld és lila(pár ezer darabok),kagyló, fejlesztők,áldás tekercs stb.. ha meg a sé uti be kerül, onnantól tényleg elhúznak páran, a maradék majd "így járt")

The post was edited 1 time, last by L3g0las ().

• Lómedál, zöld/lila/elixírek, esetleg pár fejlesztési tárgy, kövek stb amivel kereskedni lehet nem? Szerintem ettől nem fog tönkremenni az új szerver.
    Viszont ha sé utalvány lesz az már problémásabb, sokan megtudják venni contin és mivel ugyanaz a számla így gyakorlatilag át tudják menteni a felhalmozott vagyont egyik szerverről a másikra.
    Bár én ebbe sem kötnék bele. :)

/Edit: gondolom válaszként bővítetted a kommented, csak így olyan lett mintha leírtam volna ugyanazt amit te is ;( /
    lv95 WP 5P / Lv86 Sárkány Sámán 4P
    Lv87 Testi 3P 1G / lv64 Sárkány Sámán 3G
    Lv77 Menta 4G / Lv80 Tőr 2P 2G
    Lv75 WP 1P 3G / lv55 Farkas 2P 1G

The post was edited 1 time, last by DracoInThePast ().

• L3g0las wrote:

Addig volt értelme az uj szerverenk, még 1-2 emberke el nem kezdte hirdetni fb-s csoportokban, hogy continuumon fizet 2-3 szoros árakat mindenféle tárgyért, amit Discordián kiosztanak neki.Ez ellen is jó lenne tenni valamit.(nem lómedálra gondolok, hanem vadkan, nagy zöld és lila(pár ezer darabok),kagyló, fejlesztők,áldás tekercs stb.. ha meg a sé uti be kerül, onnantól tényleg elhúznak páran, a maradék majd "így járt")
    Szia!
    Miért gondolod az,hogy bármit is tennének ez a "probléma" ellen? Az életben sincs ez másképp,van aki eleve gazdagnak születik,vannak akik munkával és más módon szereznek vagyont,vannak kik szerencsével,és van a nagy többség aki világéletében csóró marad! Hiú ábránd azt gondolni,hogy egy új szerver "szűz szerver" az első az az volt,és ott is hamar elhúzott a tehetőse! Az meg végképp álomvilág,hogy SÉ nélkül is lehet majd ott érdemben érvényesülni! Nem értem Sé utalvány meg mit fog ott változtatni? Ha számlára feltöltöm kioszthatom ide is oda is.
    Üdv.: fincsi
  • Amúgy nekem tetszett az a pár óra amit az új szerón töltöttem, bár úgy tűnik már elfelejtettem mennyire nehezen indult be anno a karakterem (főork sehogy sem akart meghalni a 28as testim ellen, de még a map2es Boss se =O ).
    Totál nulláról kezdtem, amolyan nosztalgiaszerűen, se hátas, se potik... izgi volt, de nagyon érzem a tolvaj kesztyű hiányát. Egy kis sé befektetése nélkül már nem ajánlom ezt az utat előről járni senkinek sem. Igaz a nyári rendezvénnyel valószínűleg már mindenki hátassal fog haladni, így nagyon meglódulnak majd a szintek.

Azt vettem észre, hogy a sárga birodalom gyakorlatilag üres, mindenki kéknek ment volna? (pirosakról nem tudok nyilatkozni, arra még nem jártam)
    Az idő alatt míg játszottam az új szerveren sok ismerős névvel találkoztam, de kiváncsi lennék hány köztük a lopott név és kik azok akik tényleg komolyan gondolják, hogy a continuumon levő fullos karaktereket ott hagyva gyakorlatilag 0-ról induljanak el discordián?
    lv95 WP 5P / Lv86 Sárkány Sámán 4P
    Lv87 Testi 3P 1G / lv64 Sárkány Sámán 3G
    Lv77 Menta 4G / Lv80 Tőr 2P 2G
    Lv75 WP 1P 3G / lv55 Farkas 2P 1G
  • L3g0las és Dalvin:
    köszi. :)Akkor így megnyugodtam.

Az meg várható volt, hogy ilyesfajta megoldásokat keressenek az emberek. Talán most ez is egy yangszerzési lehetőség- ha át nem vágnak.
    Én továbbra se kezdtem el az új szerveren játszani. Pedig a szerverválasztó képernyőn már az új szervert tették előre, nem pedig a régit.

• arra jó ez a szerver hogy kb 10 játékos akinek van pénze meg yangja és megveszi dupla áron aztán kiosztja uj szeron, mert neki ez okoz örömöt ha egy szeron top játékos lehet ha már az életben nem ért el semmit legalább 1 játékba legyen a toppon.. sajnálni tudom ezeket az emberek hogy nekik ez az öröm.. meglátjátok össze lesz vonva ugyanugy.. 100-200 játékosnak ha van annyi nem fogják fent tartani a szerot
  • Traxdata wrote:

arra jó ez a szerver hogy kb 10 játékos akinek van pénze meg yangja és megveszi dupla áron aztán kiosztja uj szeron
    Yangért vásárolt holmikat nem tudsz átvinni az új szerverre....

Kiosztás lehetősége bárkinek adott, aki eddig játszott, és nem pakolta ki pl a tombolán/keréken megszerzett nyereményeit a tárgypiac raktárba, hanem a számla raktárában hagyta...

(Emlékszem mielőtt megreformálták, mutatta is , mikor szerezted meg azt a holmit, nekem pl van olyan, ami 2011 óta a számlaraktárban van... és ha jól emlékszem bőven 4000 holmi felett van ott....)

Sézés lehetősége pedig adott, akii akar megteheti.

Amikor több szerverünk volt, akkor is így működött ez a dolog...

Kétlem, hogy hamar összevonnák, nekem sanszosabb, hogy visszateszik idővel a világjáró jegyet.
    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük.
    Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” / Helen Keller /

"And I am feeling so small"
  • Tájékoztatásul szeretném ezt az új szerveren játszóknak.

Elterjedt a szerveren az hogy régi ismert karakterek nevét beregisztrálták nem a tulajdonosaik, hanem olyanok akik :
    1. Hasznot szeretnének húzni belőle (árulják a nevet az eredeti tulajdonosnak)
    2. Roppant csekély fantáziával rendelkeznek és nem tudnak saját neveket kitalálni maguknak.
    3. Egyéb módon szeretnének visszaélni a névvel

Ezért kérlek titeket fokozottan figyeljetek , senkinek semmit nem szabad elhinni ahogy ugye a rendszer üzenetben is kiírják fél óránként. Sokan nem vagyunk fent az új szerveren és így nem is regisztráltuk oda a neveinket. ( bár utólag belátom ez hiba volt )
  • Sziasztok!
    Kicsit játszogattam manapság az új szerveren,persze ezt tőlem elvárható módon, autó vadászva teszem. :D
    Mivel elég szépen növekszik a kari,így kicsit meglestem ranglistán kik is azok akikkel össze lehetne rakni egy csopit 75szinten a kaszás leöléshez.
    Meglepve vettem észre,hogy a mi kis birodalmunk igencsak kevéske játékossal rendelkezik. Persze tudom most lehet mondani,hogy miért nem lettél kék, de könyörgöm ha csak 1 birodalomban lesznek játékosok akkor bizony mi értelme az egésznek. Egy harci játék ellenségek nélkül? Miért nem lehetett a karakter létrehozásakor random kiosztani,hogy ki hova kerüljön? Mondjuk azokat sem igazán értem akik mindenáron kékbe regisztráltak.
    Üdv.:fincsi