Babonák

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Sziasztok!

Mivel mostanában sok tárgyat húzok, kohózok, stb, sokféle babonával találkozom, sokféle tanáccsal!

Azért nyitottam ezt a threadet, hogy mindenki leírhassa a legfurcsább, legviccesebb Metin2 babonáit! :pillepalle:

Kezdeném a sort:

Nem szabad szürke színű szellemkővel (kritt és szörny) kohózni, mert eltöri.
    Ha két ember ütött bele a démonkirályba, a kovács törni fog.

Van még pár, de nem akarom senki elől elvenni a lehetőséget, hogy hozzászóljon. Hajrá! :thumbsup:

Edit: valaki helyezze át a témát, mert elbénáztam az új fórumfelületet, azt hiszem rossz helyre nyitottam :doofy:

*áthelyezve: Perculia

I'm a gamer. Not because I don't have a life, but because I choose to have many. <3
    Újra a harcmezőn.. egyedül :|
    • Ha húzol egy cuccot, vedd le a vérted, és dobálj magad köré tárgyakat. (??)
    • Szintén ha húzol, akkor annyiszor menj rá a "mégse" gombra ahányasra próbálod éppen. (+)

• Törj be sok cuccot a kovácson és csak utána húzd amit szeretnél, úgy nagyobb az esély. :D

Dt-s kis legendákat én is hallottam már, de hirtelen most csak ennyi jutott eszembe.
    • CH1-en (lagg) ne fejlesz és ne olvass lélekkövet.
    • A +0-ás kövekkel lehet a legjobban érceket kohózni.
    Hirtelen ennyi jutott eszembe, de biztos rengeteg ilyen babona van még :)

"Nézz csak fel, az ég magas.
    Bár azt mondják, hogy nem igaz.
    Ott jártak ők, a repülők."
  • eszembe jutott még egy (kettő):

-ha te ütsz egy kk-t, egy fejlesztőt, egy követ, nagyobb az esély hogy siker, nem töri el, elolvassa stb.
    -tehát ha előtt eldobjuk és felvesszük a cuccot, jót tesz neki.

I'm a gamer. Not because I don't have a life, but because I choose to have many. <3
  • Nem hiszek a babonákban. Engem nem érhet baj, hiszen mindig jobb lábbal kelek fel.

1. Ha optot forgatok, azt csak egyszer szabad egy nap, különben rossz és kis szintű új optokat kapok.
    2. Ha alkimista elsőre tör, aznap már nem szabad próbálkozni.
    3. Optot egy tárgyba csak óránként szabad rakni, így nagyobb a sikeresség esélye.
    4. Húzni egy tárgyat csak egyszer szabad naponta. Ha egy hetet kihagysz vele, nő a sikeresség esélye.
    5. Ha kilépsz és újra belépsz, aznapra esetleg jobb tárgydropod lesz. (Ha nem dobja, lépj ki-be)
    6. Nem minden CH-n azonos a drop, meg kell keresni a jó dropos CH-t.

Remélem segítettem megmutatni hogy babonák nélkül jobb szebb, egészségesebb életünk lehet.
  • Üdv.

Alkimistának mindig a második rubrikában lévőt adom kohózáshoz.
    Fejlesztéskor pedig mindig 3 nem után egy igen.

Így a sikeresség esélye 50%. ;)

Sw

Tojás vadászat.
    BányászSámán,
    Gombóc: P , Eső: P , Gyógy: P , Spuri: P , Körmös: P , Bánya: P , Változás: P
    Tanulóvezető: P Elhárítás: P Fokozás P

The post was edited 1 time, last by Wolten ().

• - Dt-be ha sok karival megyek egy tárgyat egyszer húzok majd a másik runnon húzom tovább ha sikerült.

- Tárgy húzásnál először rámegyek,hogy nem majd utána igen.
    - Megint tárgy húzásnál a tekit meg a fejlesztőket szépen sorba kirakom egy üres leltárba és úgy próbálom meg.

Most kb ennyi. :D
  • Kovács Mythbusters

a,A kopasz szorgalmas homloktörléseit kell figyelni.Ha egymás után 4x törölt, és abbahagyta, akkor kell okézni.
    Tapasztalat:3 éve próbáltam ki, nekem így lett +9 tigris vértem,+9 fms-em,+9 alap pajzs,cipő..stb(sosem törtem semmit így, egészen amíg nem adtam el a +9 vértet, hogy majd úgy is húzok egy újat.Na, pech, nem sikerült 2x is..) Lehet csak szerencsém volt nem tudom, viszont ma már egyáltalán nem működik...

b, Törj be 2 értéktelen tárgyat egymás után, és csak akkor húzd azt, amit valóban akarsz

Tapasztalat:sokszor 1 leltárnyi alap cucc elmegy, míg 2x tör egymás után, és ilyenkor sem 100%, hogy sikerül...

c,NEM-re kattintás

Tapasztalat:Nem vettem észre változást, úgyan úgy tör mindent, hiába kattintottam rá annyiszor, ahányadik szintre húzni akarom...

d,CH-váltás

Tapasztalat:Átlagosan bejött.Ha pl egy tárgyat +4-ről+5 re húztam ch3 on, akkor +6 ra már ch4-en,+7 re ch5-ön húzom..Egy nap max 3x szoktam szintet húzni egy tárgyon.Bár ez sem bizonyítható, a húzás véletlenszerű sikeressége befolyásolja az eredményeket, nem a babonák..

Azt viszont alá tudom támasztani, hogy léteznek "szerencsés" karakterek, és "szerencsétlenek".

Idáig, 1 karakterem volt, ami szerintem születésekor négylevelű lóherékre esett, ott meg patkót talált.
    3 hónap alatt 2 g skillem lett vele, dt-ben eszméletlenül sikeres volt(főnix+9,65 ös fegyver+9-ek,60 as sisakok+9 re), ott húztam feka+9-et is, 90-es mapok bekerülése előtt(rá 2 hétre jöttek be,drasztikusan lecsökkentve a fekák árát..)
    Jelenlegi farkasnak nem rossz a droppja, de könyveket pocsékul olvassa/olvasta, mivel ma már nem nagyon járok fel még olvasni sem magyarra..
    “A türelem azt jelenti, hogy megtartóztatod magad a hét érzelemtől: a gyűlölettől, a rajongástól, az örömtől, a nyugtalanságtól, a dühtől, a bánattól és a félelemtől.”

James Clavell: A Sógun
  • ''Megtisztelem,, a Biologust és az alkimistákat: Leszálok a lovamrol és elteszem a fegyvert és csak utánna adok követ az alkimistána, biosztárgyat a biologusnak.

Páncél nélkül bányászva több ércet ad.

Alkimiáknál mindig a másodikat teszem elsőnek be fejlesztéshez.
    „Az erő nem a fizikai képességekből fakad.
    A legyőzhetetlen akarat a forrása.”
  • Én csak úgy Lélek kövezek bármelyik karimmal ,hogy addig kattintok rá és zárom be amíg nem kicsi késéssel ( laggal ) hozza ki a skill nevét és úgy olvasom . Mivel CSAK , így csinálom van benne sikerélményem bőven .
    Aztán lehet babona, vagy butaság maradok ennél folyamatnál :) ;)
    :rolleyes:
  • nem tudom ez mennyire tartozik a babona részlegbe, de nem egy ember mondta nekem, hogy a mesterkönyv (nem a kk hanem a másik...:D) ha koncival olvasod, nem csak 100% sikeres lehet, hanem van rá esély, hogy egy teljes poontot tesz a killre. pl. mondjuk m8 egy skill, elolvasok egy könyvet koncival és rögtön m9-re dobja át. Igaz ez? főleg inkább teamtag válaszát várnám, hogy ilyen létezik, vagy csak városi legenda....?

• Chron wrote:

Én csak úgy Lélek kövezek bármelyik karimmal ,hogy addig kattintok rá és zárom be amíg nem kicsi késéssel ( laggal ) hozza ki a skill nevét és úgy olvasom . Mivel CSAK , így csinálom van benne sikerélményem bőven .
    Aztán lehet babona, vagy butaság maradok ennél folyamatnál :) ;)
    Ebben van valami szerintem, noha természetesen azokat nem érinti akiknek soha sem laggol semmi! Nekem viszont igen... onnan tudtam már az eredményt, hogy a lélekkő siker / nem siker, hogy az ablak megjelenése előtt, ha befagyott picit a kép akkor sikerült. :pillepalle: